Spanning bij SV Vredeburg Biljartfinale in Vredeburg Vrijwilliger worden bij de Telefonische Hulpdienst Hortus Bulborum in volle bloei fk X Pijnlijke nederlaag tennisheren WATERSCHAP HET LANGE ROND PEILBEHEER TUSSEN ZAAN E NI HONDSBOSSCHE UITKIJKPOST - 14 MEI PAGINA 19 Inleveren kopij voor: tond 't limnm jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur worden op de volgei Admiraal, Uitkijkpo? nhofS Medewerkers gemeentehuis exposeren P||:L I T I E fëenccAte«t> Van Noord uit ongenoegen Politieberichten Algemene ledenvergade ring VVD Drukte bij Conquista Afdansen bij GSA Jeugdvisclub Samen Beet WEGAFSLUITING SCHERMER DAG VAN HET WATERSCHAP SCHOUW DEEL M1DDEN- KENNEMERLAND OP 29 MEI VERLAGING OMSLAGTARIEF GEBOUWD AANVRAGEN OM ONTHEF FING OF VERGUNNING TENTOONSTELLING 'ALLES DRAAIT OM WATER' NIEUWE PUBLIEKSFOLDER LIMMEN - Sedert de opening van het gemeentehuis worden er elke twee maanden wisselexposities gehouden. Veel bekende en onbekende kunste naars hebben inmiddels een verschei denheid aan werken laten zien. Op initiatief van de organisator, de Culturele Raad Limmen, wordt de expositieruimte in de maanden mei en juni ingericht met uitingen van vrij etijdsbesteding van de medewerkers van het gemeentehuis. Er zijn onder meer schilderijen (aquarel en olieverf), poppen, borduurwerken en foto's te bewonderen. Met een humorvolle knipoog is als titel voor deze expositie 'Ambtenarenwerk' gekozen. De expo sitie is op 1 mei door wethouder A. Hes onder veel belangstelling geopend. U kunt deze bijzondere expositie bekij ken op maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur, op vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. LIMMEN - Door het koude weer van de afgelopen weken staat de Hortus Bulborum in Limmen nu in volle bloei. Het is de moeite waard om de prachti ge kleuren en vormen van tulpen te zien in een tuin van bescheiden omvang, naast de eeuwenoude Hervor mde Kerk van Limmen. Het is ook de locatie waar de Romeinen een neder zetting bouwden op de strandwal. Deze zeer uitgebreide tulpencollectie is uniek in de wereld. Een aantal vroege tulpen staat al een poosje in bloei, maar de collectie Triumf-tulpen laat nu pas in volle pracht haar bijzondere kleuren zien. De eerste tulpen van deze belangrijke groep zijn omstreeks 1900 gekweekt uit vroege en late tulpen. Het was toen heel bijzonder dat deze stevige tulpen geschikt bleken voor de tuin, maar ook voor het in bloei 'trekken' in de winter maanden. Bij een bezoek ziet u ook een veelheid van de stevige Darwin Hybride-tulpen, evenals de laat bloeiende, statige Darwin- en Breeder-tulpen, die tot de jaren zestig zo gewild waren. Alleen in de Hortus zijn de unieke kleuren bewaard gebleven. Bij elke groep valt een toelichting te lezen. De Hortus Bulborum aan Zuidkerken- laan 23a is geopend tot en met 26 mei, maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Entree f 5,-, 65+ f 3,50 en kin deren f 2,-. Op afspraak zijn rondleidin gen mogelijk voor groepen van mini maal twintig personen (072-5052981). 112 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 Inzet Tot en met 31 mei modeltekeningen van Adriana R van Zoest. Te zien tij dens openingsuren aan de Raad- huisweg. Openbare bibliotheek Van 16 mei tot 20 juni in de kleuteraf deling 'Ben je boos, pluk een roos'. Over boos zijn, ruzie, vriendschap en plagen. Het Wapen van Egmond-Binnen Permanente expositie van Egmondse kunstgenootschappen Hallem en Hafre van schilderijen en objecten. Dagelijks geopend, behalve op dinsdag, vanaf 10.00 uur. Adres is Herenweg 59. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 18 mei tentoonstelling over de geneeskunst van Pieter van Foreest, arts van Willem van Oranje. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. A. van Noord (CDA). LIMMEN - In een schrijven aan het college van burgemeester en wethou ders heeft CDA'er A. van Noord zijn ongenoegen geuit over een brief die onlangs bij alle Limmer woningzoeken den is bezorgd. De brief is afkomstig van wethouder C. Rood, die volkshuis vesting in zijn portefeuille heeft. Hij schrijft in de brief dat een belangrijke reden dat vrijwel niet in Kerkweg- Noord gebouwd wordt, ligt in het feit dat in de vorige raadsperiode te veel gebouwd is in Limmen. Rood noemt dit 'een prachtige prestatie'. Van Noord vraagt zich nu af of het col; lege het met de inhoud van deze brief eens is. Daarnaast maakt hij zich boos omdat de brief volgens hem een passa ge vol verdachtmakingen aan het adres van andere partijen bevat. Dit hoort, aldus Van Noord, niet thuis in een offi ciële brief van de gemeente aan woningzoekenden. LIMMEN - De senioren biljartvereni ging De Wollewei heeft op vrijdag 9 mei de finale van de clubcomp&t.itie gespeeld in Vredeburg. De competitie, begonnen in september, is afgewerkt in twee poules met een dubbel rooster, waarin alle deelnemers elkaar over het winterseizoen minstens tweemaal ont moeten. De vier sterksten van elke poule kwamen in de finale. Onder grote belangstelling streden Gerrit Dekker, Siem Droog, Piet van Duin, Piet Kaandorp, Jan Veldman, Gerrit Vos, Aad van Wonderen en Jan van Wonderen in het biljartcentrum in Vredeburg om de wisselbeker. Via een vooraf opgesteld schema voor een win naars- en een verliezersrond'e moesten alle deelnemers drie partijen spelen. De climax kwam in de twee halve fina le-partijen tussen enerzijds Piet Kaandorp en Siem Droog en ander zijds Aad en Jan van Wonderen, waarna de uiteindelijke finalisten Piet Kaan dorp en Aad van Wonderen het tegen elkaar moesten opnemen. Begeleid door een enthousiast publiek dat rond de finalepartij was opgesteld en waardering uitdroeg voor een mooie carambole is deze zeer spannende mid dag afgesloten met winst voor Pièt Kaandorp met als goede tweede Aad van Wonderen eh de derde plaats voor Gerrit Vos. De voorzitter van De Wollewei feliciteerde de prijswinnaars en reikte aan de winnaar de wisselbe ker uit en aan alle deelnemers een aan denken en prijs in natura. Tevens is op deze middag de Vredeburg Wisselbokaal uitgereikt aan de winnaar van het Nederlaagtoernooi seizoen '96- '97. Aan dit toernooi, georganiseerd door de Wollewei, is deelgenomen door Akersloot, Trefpunt Heiloo, Heiloo Stichting, Uitgeest en SBO Alkmaar, die als enige de thuisvereniging De Wollewei heeft verslagen. Voorzitter Chris Langedijk van SBO heeft de bokaal in ontvangst genomen onder dankzegging voor de goede ontvangst in Vredeburg en de wens uitgesproken dat deze contacten tot in lengte van jaren mogen blijven bestaan. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Vredeburg ronde 25 van de interne competitie. De spanning rond het nade rende kampioenschap is opgelopen. Met nog één ronde te gaan zijn er drie kanshebbers. G. Hafkamp, J. Admiraal en E. Stolp. Koplopers G. Hafkamp en J. Admiraal lieten hun kansen liggen door beiden te verliezen. Hafkamp trof een uitgeruste E. Stolp tegenover zich, die met degelijke zetten de druk in het centrum opvoerde en dit bekroonde met loperwinst. De desperado tegenaanval van Haf kamp werd vervolgens koelbloedig ge pareerd. R. Rommel had zich goed voorbereid op zijn partij tegen Admi raal en kreeg via de Engelse opening goed spel. Na een onnauwkeurige loperzet van Admiraal kon een paard gevaarlijk binnendringen, wat eerst een kwaliteit en vervolgens de partij ople verde. J. Limmen liet zich in de opening al voor schut zetten door R. vd Storm en kon gauw opgeven. D. Schut overzag de -ombinatie van M. Weigraven en verl oor zijn dame tegen een toren en loper. Weigraven liet zien dat dit voldoende was voor winst, waarna Schut opgaf. In groep B deed Maarten Kos zijn spor tieve plicht door. verrassend te ,winn^ii van zijn broer Bart. Hierdoor moet Bart in de laatste ronde bewijzen dat hij kampioen wordt. Alleen Willy Könst kan hem nog inhalen. De uitslagen zijn als volgt: A Groep G. Hafkamp-E. Stolp 0-1, R. Rommel-J. Admiraal 1-0, J. Zentveld-H. Ebels 0-1, R. vd Storm-J. Limmen 1-0, D. Schut-M. Weigraven 0-1, H. Levering-P. vd Heijdt 0-1, V. Deen-K. Aafjes 1-0, H. Brak-»E. van Duin 1-0, M.Wester-N. Admiraal 1- 0 en M. Limmen-J.Tebbens 1-0. B Groep Maarten Kos-Bart Kos 1-0, Lex Winder-Koen Kramer 0-1Robert Termes-Cees Pepping 0-1, Niels Admiraal-Karin Kos 0-1, Jeroen Duin- Paul MOoij 1-0, Willemijn Koot- Liselotte Admiraal 1-0, Tjeerd Blom- Mark Beentjes 1-0, Wilmer Kaandorp- Jan Valkering 1-0 en Jeroen Kaandorp- Tim Nagelhout 1-0. AKERSLOOT - Op 5 mei werd er in een woning aan de Julianaweg ingebro ken. Door een keukenraam te forceren werd toegang tot dé woning verschaft. Er zijn sieraden, horloges en een geld bedrag gestolen. LIMMEN - Tussen 3 en 4 mei is op de Stetlaan een vlag gestolen. De vlag had een geel bloemmotief. Op 8 mei vond op de kruising van de Rijksweg met de Hogeweg een aanrij ding plaats een personenauto en een fietser. De bestuurder van de personen auto verleende geen voorrang aan de fietser. De fietser raakte aan zijn schou der gewond. Op 9 mei werd er in een woning aan de Visweg ingebroken. De dief zag kans binnen te komen door een keukenraam te forceren. Tevens werd een dubbele deur aan de achterzijde op de boven verdieping van de woning geforceerd. De gehele woning werd doorzocht. Er is een geldbedrag gesto len. Op de kruising van de Dusseldorper- weg met de Vredeburglaan vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats, doordat een van de bestuurders geen voorrang verleende. Er was alleen materiële schade. Op 6 mei vond op G.sssterweg .met d£ plaats waarbij twee ren betrokken. Je kruising van de A9 een aanrijding personenauto wa- LIMMEN - Woensdag 21 mei vindt een algemene ledenvergadering plaats van de VVD-afdeling Limmen. Deze zal worden gehouden in de achterzaal van café de Lantaarn aan de Dusseldorper- weg, aanvang 20.00 uur. Vanaf 20.00 tot 20.45 uur is de vergadering alleen voor leden toegankelijk. Tijdens dit gedeelte zullen het vaststellen van de voorlopige groslijst en bestuurswisselingen ter sprake komen. Vanaf 20.45 uur is de vergadering open baar. Iedereen die sympathiseert met de VVD is dan ook van harte welkom. Onflerwerpen die dan ter sprake zullen komen, zijn samenwerking en fusie met omliggende gemeenten. Fractievoor zitter pees Kroone geeft een toelich ting op de actuele politiek. Inlichtingen zijn te krijgen bij het secre tariaat, mevrouw den Otter, tel. 072- 5053800. LIMMEN - Bij Conquista is er veel te doen met het pinksterweekeinde. Op zaterdagochtend 17 mei is er luilak. Vanaf 05.00 uur kunnen tieners en jon geren terecht. Zij krijgen wat instruc ties en vertrekken om 05.15 uur voor een fotopuzzeltocht. Om ongeveer 06.00 wordt iedereen terug verwacht. Vanaf deze tijd draait er een te gekke film. Na deze film wordt bekend gemaakt wie er gewon nen heeft. Om 08.00 worden de kinde ren van 4 tot 12 jaar verwacht. Zij gaan ook de foto-puzzeltocht doen, maar alleen aan de Conquista-kant van de Rijksweg en in groepjes onder begelei ding. De kinderen vertrekken om 08.30 uur en worden terug verwacht om 09.30 uur. Dan kunnen ze kijken naar leuke tekenfilms. Om 10.00 uur is de prijsuit reiking. Na luilak-ochtend is er natuur lijk ook nog de avond. Voor de tieners een groot feest, want zij gaan op deze avond zingen. Karaoke! Vanaf 19.00 uur kun je meezingen. Maandag 19 mei heeft Conquista nog een verrassing, namelijk een playback- show. Iedereen is welkom vanaf 13.00 uur, de show start om 14.00 uur. Het is nog mogelijk zich in te schrijven tot en met zondag 18 mei. Op zondag 25 mei houdt Conquista een fancy-fair met een rommelmarkt. Vanaf heden kunt u uw spullen inleveren bij Conquista. Is het voor u moeilijk 's avonds te komen, dan kunt u contact opnemen met Jolinda van Diemen (tus sen 21.00 en 22.30 uur) tel. 072-5054248 of Sandra Schot (tussen 19.00 en 20.30 uur) tel. 072-5334356. ALKMAAR - GSA (.Gehandicapten Sportvereniging Alkmaar) organiseert op vrijdag 16 mei een dansfeest, waar bij het rolstoeldansseizoen afgesloten wordt met afdansen. Onder het toe ziend oog van een jury laten alle rol stoeldansers zien wat ze afgelopen sei zoen hebben geleerd. Bent u nieuws gierig naar wat rolstoeldans nu eigen lijk is of wilt u de dansers komen aan moedigen en zelf ook af en toe een dansje wagen? Dan bent u van harte welkom in De Rietschoot in Koedijk vanaf 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Afra Ouwerkerk, 072-5618281. Galerie Amber Tot en met 1 juni expositie van gou aches van Janine van Stiphout en beel den van Marga Hessels. Te zien op don derdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur aan de Dusseldorperweg 18. Gemaal 1879 Tot en met 19 mei aquarellen, keramiek en bronzen beeldjes van Tineke Kramer-Pijnappel, op zondag van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 0251- 311705 of 313253). Het'gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot is te bezich tigen op de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Toegang is f 2,-, kinderen en donateurs gratis. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - De jeugdvisclub van Limmen houdt zaterdag de eerste van een serie wedstrijden. Er wordt gevist op aantal, dus 1 vis is 1 punt. Het vis water is nog niet bekend, omdat het bestuur zaterdagochtend eerst zelf een hengeltje uitgooit om te kijken welk water de beste vangsten oplevert. Er wordt verzameld om 18.30 uur op de parkeerplaats bij het voetbalveld (Dampegheest). Hiervandaan vertrekt de club op de fiets naar óf het Stet óf de Schulpvaart. Er wordt gevist van 19.00 tot 20.30 uur. Na de wedstrijd volgt de prijsuitreiking aan de waterkant. Heb je nog nooit gevist of kun je het niet zo goed, geen paniek! Het bestuur van de visclub zal je begeleiden en de kneepjes van het vak bijbrengen. Ben je vergeten lid te worden maar wil je toch meedoen, dan kan dat. Neem je hengelspullen, een emmer om de vis tijdelijk in te bewaren en f 10,- mee. Je krijgt dan de vergun ning en het programmablad. LIMMEN - Het eerste herenteam van TV Limmen trad zaterdag aan in Egmond aan Zee om tegen de plaatse lijke vereniging aldaar te tennissen. Limmen begon sterk verzwakt aan de wedstrijd, omdat zowel Frits Zandber gen als Ton Huismans niet konden spe len. Toch startte aanvoerder Perry Meijer hoopvol. De in de singles nog ongeslagen Meijer begon matig aan de wedstrijd, maar toen hij eenmaal op gang kwam was er voor zijn tegenstan der van Zutphen geen houden meer aan (4-6,6-2,6-0). De net van een blessure herstellende Paul Klaver moest door het uitvallen van Zandbergen en Huismans plotse ling een single spelen. Klaver speelde een hele aardige wedstrijd, maar het ontbrak hem aan wedstrijdritme om de zege binnen te halen (4-6,1-6). De niet fitte Hans Kramer had niets in te bren gen tegen de sterk spelende Pieter Groen, en zodoende stond Limmen met 2-1 achter. Sander Valkering had in zijn single partij dé stand gelijk kunnen trekken. Helaas voor Limmen kon Valkering vooral op de belangrijke punten het spel niet naar zich toetrek ken, en verloor zodoende nipt. De dubbels moesten dus gewonnen worden om er nog een gelijkspel uit te halen. Een moeilijke maar zeker niet onmogelijke opgaaf, aangezien de dub bels van Limmen moeilijk te kloppen zijn. Hans Kramer en Sander Valkering startten uitstekend in hun wedstrijd, maar de blessure van Kramer speelde hem te veel parten zodat hij de wed strijd moest opgeven. Ook in het twee de dubbelspel had Limmen alle kansen om, de partij te winnen, maar Paul Klaver en Perry Meijer konden het net niet afmaken op het beslissende moment (3-6,6-2,4-6). Hierdoor verloor Limmen met 5-1 van Egmond en zakt het twee plekken op de ranglijst. Over twee weken kan Limmen tegen degradatiekandidaat 't Woud gelukkig weer op volle oorlogs sterkte aantreden. De aanvang is 14.00 uur en iedereen is van harte welkom. REGIO - De Telefonische Hulpdienst zoekt mannen en vrouwen boven de 22 jaar, die tijd beschikbaar willen stellen voor een gesprek van mens tot mens. Vrijwilligerswerk bij de Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Noord betekent meewerken in een organisa tie, die dag én nacht bereikbaar is. Voor dit werk is géén speciale oplei ding nodig. Wel wordt van de vrijwilli gers verwacht dat ze goed kunnen lui steren, open staan voor de ander en kunnen meedenken met degene die belt. Het werk vraagt gemiddeld zes uur per week. Alle activiteiten vinden plaats op een centraal punt in Alkmaar. Nieuwe medewerkers kunnen rekenen op een basistraining, met aandacht voor gespreksvaardigheden, voortdu rende begeleiding en training, een goedlopende organisatie, verzekering en onkostenvergoeding na de oplei ding, een collegiale sfeer en een boei ende en zinvolle werkplek. Spreekt deze vorm van vrijwilligers werk u aan, dan bent u welkom op de informatie-avond die gehouden wordt op dinsdag 3 juni om 20.00 uur. De basistraining start na de zomervakan tie. Voor meer informatie (onder ande re het adres van de informatie-avond) kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur bellen naar het kantoor van de dienst, tel. 072-5621044. Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbossche Zeewering. Het werkgebied kenmerkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camper duin, diepe droogmakerijen en drasse veen- weiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilo meter, wonen 300.000 mensen. De begro ting bedraagt ruim 2!» miljoen gulden, waarvan 10 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige organi satie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 60 personen werk zaam zijn. Het kantoor van het waterschap is gevestigd aan de Arcadialaan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar terecht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. De Lange Molenweg wordt in verband met de aan leg van een duiker voor het doorgaande verkeer afgesloten op woendag 21 mei 1997. De afsluiting vindt plaats ter hoógte van De Lange Molenweg 9. De weg kan van beide zijden nog worden ingere den, zodat alle woonhuizen en percelen bereik baar blijven. De afsluiting duurt in principe één- dag, maar kan worden verlengd als de werkzaam heden dit noodzakelijk maken. Zaterdag 24 mei staat het gerenoveerde gemaal Meldijk aan de Lagëdijk in Uitgeest centraal tij dens de nationale. Dag van het Waterschap. Be zichtiging van de nieuwe pompen, waterkunst van de Uitgeester schooljeugd, kleurplaten en water- verhalen is een greep uit het feestprogramma, dat duurt van 1 tot 1 7.00 uur. De toegang is gratis en u bent van harte welkom! Op donderdag 29 mei controleert het waterschap de waterlopen van het hoofdsysteem op zuiverheid. Hieronder vallen alle hoofdtochten, tochten, weg sloten T klasse, schouwsloten 1' klasse, hoofd beken en beken 1' klasseen in het infiltratiegebied Bakkum ook de lager geclassificeerde sloten langs wegen en dijken. De controle vindt plaats in het infiltratiegebied Bakkum in de Groot- Limmerpolder, de Heemskerker Westerzij en Noorddorp. Deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten Castricum en Heemskerk. Het water schap controleert de waterlopen, behorende tot het hoofdsysteem, op zuiverheid volgens de in de keur van het waterschap opgestelde regels. Wat moet u doen? De eigenaren, huurders en gebruikers van de per celen zijn verplicht om vóór 29 mei de betreffende onderhoudswerkzaamheden te hebben uitgevoerd. De waterlopen moeten worden onderhouden over die helft van de waterloop die grenst aan de grond die bij u in eigendom of gebruik is. Nadrukkelijk wordt erop gewézen dat op grond van de keur- bepalingen de eigenaren danwel zakelijk gerech tigden verantwoordelijk zijn voor een tijdige en correcte uitvoering van het onderhoud aan water lopen ook in die gevallen waarin zij niet zelf de gebruiker zijn van de percelen waarlangs de onderhoudswerkzaamheden dienen te worden uit gevoerd. Wat wordt onder onderhoudswerkzaam heden verstaan? Onder onderhoudswerkzaamheden op zuiverheid wordt onder meer verstaan: - het verwijderen van de op de taluds en in de bo dem van de waterlopen wortelende waterplan ten, riet en biezen; - het verwijderen uit de waterlopen van bladeren, flab, gras, kroos, takken, vuilnis en andere daar niet thuishorende zaken; - het onderhouden van de slootkanten. Bijzonder geval: Voor hoofdtochten strekt de onderhoudsplicht op zuiverheid tot maximaal twee meter de waterlijn. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u 's morgens bellen tussen 08.30 - 12.30 uur met mevrouw A. de Groote van de afdeling Algemene Zaken, tel.(072) 541 02 02. Op vrijdag 25 april besloot het algemeen bestuur om het tarief van de waterschapsbélasting (omslag) voor de categorie gebouwd voor het jaar 1997 met een dubbeltje te verlagen. Onder de categorie ge bouwd valt elke eigenaar van een woning inclusief erf of schuur. Het waterschap gebruikt voor de berekening van het tarief gebouwd de meest actuele waarde- gegevens van de objecten. In verband met de waardestijging van de objecten had het bestuur vooraf al bepaald, dat het tarief zou worden ver laagd als zou blijken, dat de totale waarde met meer dan 500 miljoen tussen nu en de voorlopige tarief vaststelling eind vorig jaar.zou stijgen. Uit de waarden die de gemeenten hebben vastge steld blijkt, dat de stijging meer is dan 500 miljoen. Het nieuwe (verlaagde) tarief van de omslag ge bouwd luidt nu als volgt: Voor elke f 5.000,-- van de waarde in het economi sche verkeer: a. voor de waterkeringszorg f 0,65 (was 0,68) b. vóór het waterkwaliteits beheer f 1,10 (was 1,17) voor de aanleg van twee zandtransportleidingen voor de bouw van de Singelgarage te Alkmaar. 2. N.W. Konijn te De Rijp voor het maken van een steiger achter Klipper 44 te De Rijp. 3. ENW Kop Noord-Holland N.V. te Alkmaar voor de aanleg van een distributieleiding langs de Gerbrandtslaan te Schoorl. 4. NV PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland te Alkmaar voor de aanleg van een hoofdleiding in de Robonsbosweg/Olympiaweg te Alkmaar. 5. ENW Midden Noord-Holland N.V. te Zaandam voor werkzaamheden aan het leidingnet aan de Communicatieweg nabij Fort Veldhuis te Heems kerk. 6. ENW Midden Noord-Holland N.V. te Zaandam voor kabelwerkzaamheden aan de Dwarsweg te Graft. 7. ENW Midden Noord-Holland N.V. te Zaandam voor kabelwerkzaamheden aan de Kleine Hout weg te Heemskerk. 8. Gemeente Akersloot voor reconstructiewerk zaamheden aan de Geesterweg te Akersloot. 9. PTT Telecom district Amsterdam voor werkzaam heden aan het telecommunicatienet in de ge meenten Zaandam en Wormer. De aanvragen liggen van vrijdag 16 mei tot en met vrijdag 6 juni 1997 voor belanghebbenden ter in zage in het waterschapskantoór te Alkmaar. Gedu rende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks be stuur van het waterschap. Totaal f 1,75 (was 1,85) Het besluit is van toepassing op de heffing van de omslag met ingang van 1 januari 1997. Het besluit ligt van 16 mei t/m 8 augustus ter in zage in het waterschapskantoor te Alkmaar. De volgende aanvragen zijn binnengekomen: 1. Hollandse Beton- en Waterbouw bv te Gouda De kleurrijke Burthie Hoelaars (79) exposeert olie verven en gouaches rond het thema water in de gangen van het waterschapskantoor. De tentoon stelling duurt tot en met juni en is öp werkdagen tijdens kantooruren gratis toegankelijk. 1 In het kader van het 20-jarig bestaan is een nieuwe publieksfolder gemaakt, die kort en bondig infor meert over de taken, het werk en het bestuur van Het Lange Rond. De folder is vrijwel overal in het gebied verkrijgbaar. Natuurlijk via het waterschaps kantoor in Alkmaar of de centrale werkplaats in Schërmerhorn. Maar ook via de informatiebalies van de gemeentehuizen in het waterrijke werkge bied tussen Zaan en Hondsbossche. t Mocht u personeel van Het Lange Rond tegen het lijf lopen, dan is het goed mogelijk dat zij deze folder bij zich hebben. Vraag er even haar. De fol der heet 'Van water doordrongen'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 19