I I Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan Heiloo ovM 0> HEILOO LET OP! LET OP! LET OP! Inrichtingsplan buitenruimte 'de Vlieger' ter inzage Sluiting gemeentehuis Informatiebijeenkomst Blockhovepark Milieumarkt op 31 mei 1997 Bekendmaking Woon-Zorgloket in Heiloo 00 00 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 14 MEI t Enige financiële ruimte voor nieuw beleid Uit de voorjaarsnota van de gemeente blijkt dat de begroting van 1997 nog steeds finan cieel sluitend is. Voor de jaren vanaf 1998 rekent het college van burgemeester en wet houders ruimte in voor enig nieuw beleid of intensivering van beleid. Het gaat onder meer om de verbetering van de veiligheid in Heiloo de aanpak van verkeersknelpunten, het ver sterken van het minimabeleid en bijzondere bijstand en de integratie van huisvesting, zorg en de voorzieningen voor gehandicapten. Ombuigingen in de Rijksuitkering worden opgevangen door de bezuinigingsmaatrege len, zoals die vorig jaar door de gemeente raad in de Kerntakennota zijn vastgesteld. Ondanks deze al bekende bezuinigingen blijkt uit het Meerjarenbeleidsplan dat in het jaar 2001 financiële tekorten zullen ontstaan van ongeveer 1 miljoen gulden. Mede debet daar aan zijn nieuwe kortingen van de Rijksoverheid. De reservepositie is zodanig, dat die tekorten daaruit kunnen worden gedekt. Het college van burgemeester en wethouders sluit niet uit dat de komende jaren door meevallende rijksuitkeringen of andere meevallers, de prognoses vanaf het jaar 2000 worden bijgesteld. Met deze voor stellen en verwachtingen ziet de toekomst van Heiloo er nog steeds goed uit. Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan In de voorjaarsnota en het meerjarenbeleids plan geeft het college een beeld van de finan ciële positie voor 1997 en volgende jaren. De gemeenteraad zal zich daarover uitspreken in twee raadsvergaderingen van 29 mei en 2 juni a.s. Deze week spreken eerst de com missies zich uit over de stukken. Bij de behandeling van de voorjaarsnota in de raad worden ook de algemene beschouwingen gehouden. Ni$uw beleid Voor de jaren vanaf 1998 stelt het college de raad voor in het meerjarenbeleidsplan enige financiële ruimte te scheppen voor nieuw beleid. De voorstellen voor nieuw-beleid vloeien voort uit maatschappelijke ontwikke lingen en zijn mede gebaseerd op signalen uit onze gemeente. Zo stelt het college voor om een bedrag van 80.000 gulden per jaar extra uit te trekken voor het verbeteren van de veiligheid in Heiloo. Het gemeentebestuur van Heiloo wil samen met maatschappelijke organisaties en inwoners de onveiligheid systematisch en planmatig aanpakken. In de loop van 1997 wil het college komen met concrete plannen. Daarbij zal de aandacht zich met name rich ten op de punten woninginbraken, hangplek ken, autodiefstal en autoinbraken, (brom)fiets- diefstal. Wijkgericht werken Verder gaat de buitendienst van de gemeente wijkgericht werken. Dit betekent dat de bui tendienst ingedeeld wordt in twee wijken, wijk oost en wijk west. Met wijkgericht werken wil het gemeentebestuur de relatie tussen inwo ners en de gemeente versterken, de kwaliteit van de woonomgeving en van de sociale leefomstandigheden verbeteren, de betrok kenheid van de inwoners bevorderen en de bereikbaarheid tijdens en buiten werktijd ver beteren. Er zullen overlegvormen in het leven worden geroepen, waar inwoners actief aan deel mogen nemen en meer dan voorheen mee mogen denken over voorstellen die hun wijk aan gaan. Ook het verbeteren van de brandweerzorg en rampenbestrijding wil het college meer aan dacht gaan geven. De gemeente start in september met buiten schoolse opvang en stelt in 1998 hiervoor een bedrag van 30.000 gulden beschikbaar. Voor het versterken van het minimabeleid en bijzondere bijstand wil het college 28.000 gul den per jaar extra uittrekken, om iets extra 's te doen voor mensen met een inkomen gelijk of iets boven het sociaal minimuminkomen. Ook het ouderenbeleid blijft aandacht behou den van het college. Eind 1996 is de nota ouderenbeleid en de deelnotitie zorg vastge steld. Nog dit jaar wil het college de deelnoti- ties wonen en welzijn aan de gemeenteraad aanbieden. Met het realiseren van het nieuwe Trefpunt vorig jaar ligt er dan een goede basis voor het uitbouwen van een goed wel zijnsbeleid voor ouderen, aldus het college. Daarnaast zijn er diverse uitgaven opgeno men die uit het bestaande beleid voortvloei en, zoals groot of achterstallig onderhoud van zwembad en sporthal, vervanging van bedrijfs- midelen, zoals maaimachines, auto's en com puters. Verkeersknelpunten In het meerjarenbeleidsplan is verder onge veer een 4,1 miljoen gulden opgenomen voor reconstructie van wegen, het oplossen van verkeersknelpunten en voorzieningen voor het stationsgebied en omgeving. Dit jaar nog wil het college het fietspad langs de Vennewatersweg vanaf de spoorwegover gang doortrekken tot aan de Kennemerstraatweg. Binnenkort start de gemeente met de herinrichting van de Kerkelaan. De Heerenweg, tussen de Stationsweg en de Van der Veldenstraat wordt opnieuw ingericht. En tot slot zal het gemeen tebestuur zich binnenkort buigen over oplos singen voor het kruispunt Zeeweg-Westerweg. >-,v T43 - Gj' Volkshuisvesting Het college wil het ingezette volkshuisvesti- gingsbeleid voortzetten. Het in voldoende mate voorzien van huisvesting voor jongeren en senioren heeft grote aandacht van het gemeentebestuur. Hiervoor is nieuwbouw noodzakelijk in combinatie met het toewij zingsbeleid en het bevorderen van doorstro ming uit goedkope huurwoningen. Een moge lijke beperking voor Heiloo van het nieuw- bouwprogramma door de provincie baart het college zorgen, omdat dit het beleid kan doorkruisen. Daarover wil het college gaan overleggen met de provincie. De gemeenteraad zal uiteindelijk besluiten of tot uitvoering wordt overgegaan of niet. Ter inzage De voorjaarsnota en het meerjarenbeleidsplan liggen ter inzage bij de receptie in het gemeentehuis tijdens de openingsuren van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 16.30 uur en tijdens de avondopenstelling iedere maandag van 18.00 tot 20.00 uur (met uitzondering van vrijdag 16 mei en 19 mei (Tweede Pinksterdag). Gewijzigde reinigingsdienst vanwege Pinksteren Op maandag 19 mei a.s wordt geen grofhuisafval en/of worden geen takken opgehaald. De groene rolemmers die normaliter op maandag 19 mei zouden worden geleegd, worden nu op dinsdag 20 mei geleegd. Om de reinigingsdienst hun werk op deze dag zo snel en goed mogelijk te kunnen laten uitvoeren vragen wij u de rolemmers uiterlijk 07.30 uur op de hiervoor aangewezen piek buiten te zetten. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Het inrichtingsplan van de buitenruimte van 'de Vlieger' aan de Rondelaan in Heiloo ligt in het gemeentehuis ter inzage van 15 mei tot en met 23 mei 1997. In overleg met betrokken marktpartijen heeft dit plan een wijziging ondergaan ten opzichte van het eerste plan. De wijzigingen hebben betrekking op de inrichting van de parkeerplaatsen en het gebruik van het soort materiaal. In een eerder planstadium hebben bewoners van de woonomgeving 'de Vlieger' in de wijk Ypestein kennis kunnen nemen van het inrich tingsplan voor dit deel van de nieuwe wijk Zuid-Oost II. Inmiddels is een start gemaakt met het bouwrijp maken van de locatie. In aansluiting op deze bouwfase wordt te zijner tijd begonnen met het woonrijp maken van de woonomgeving. Het gewijzigde inrichtingsplan ligt van maan dag tot en met vrijdag tijdens de openings uren tussen 08.00 tot 16.30 uur ter inzage bij de afdeling VROM. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Lu bach, tel. 072 - 531 32 15. Het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens zijn gesloten op: - vrijdag 16 mei a.s. in verband met een personeelsbijeenkomst; - maandag 19 mei a.s. in verband met Pinksteren Eerstvolgende avondopenstelling In verband met Pinksteren is er op maan dag 19 mei a.s. géén avondopenstelling. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 26 mei 1997 van 18.00 tot 20.00 ifpr. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Astma Fonds voor de periode van 11 tot en met 17 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen aan de heerM.J. de Vries te Heiloo voor de bouw van een woning ter ver vanging van de bestaande woning op het perceel Westerweg 360 alsmede het renover en van de bestaande schuren en het inrich ten van een gedeelte van de achterste schuur tot kantoorruimte. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 15 mei 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Woensdag 21 mei vindt een bijeenkomst plaats over het voorontwerp van een nieuw bestemmingsplan voor het Blockhovepark. Wethouder mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom presenteert het voorontwerp. De bijeenkomst wordt gehouden in de raad zaal van het gemeentehuis (oude ingang: Raadhuisweg). Vanaf 19.30 uur bent u wel kom. Om 20.00 uur wordt een toelichting gegeven op het voorontwerp. De wettelijke inspraak voor dit plan is na de zomervakantie gepland. Het huidige bestemmingsplan voor dit gebied is 42 tot 55 jaar oud en aan vervanging toe. Het nieuwe bestemmingsplan zal een consoli derend karakter hebben: de bestaande bebouwing, het bestaande gebruik, het bestaande landschap en de bestaande natuurwaarden vormen het uitgangspunt. Voor vragen en lof meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer J. van den Broek van de afdeling VROM, tel. 072 -531 31 77. Op zaterdag 31 mei 1997 organiseert de Winkeliersvereniging van Winkelhof 't Loo in samenwerking met de gemeente Heiloo een milieumarkt. Deze milieumarkt wordt gehouden tijdens de openingsuren van het Win kei hof tussen 09.00 en 17.00 uur. Diverse bedrijven en instellingen presenteren zich tijdens deze dag. De gemeente Heiloo houdt in samenwerking met het energiebedrijf (ENW) de "Actie Zonneboiler" om toepassing van zonneboilers in bestaande woningen te bevorderen. Binnen deze actie wordt een standaard zon neboiler of een zonneboiler plus een nieuwe cv-ketel aangeboden tegen een zeer scherpe prijs. Ook stelt de gemeente een extra bijdra ge beschikbaar voor de eerste 25 aanmel ders. Hoe men ook bij andere verbeteringen aan de woning duurzaam te werk kan gaan wordt eveneens duidelijk gemaakt tijdens deze milieumarkt. Informatie over deze milieumarkt kunt u krij gen bij de heer C. Besseling en mevrouw M. Tromp van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 -531 32 24 of 531 31 47. Klein Chemisch Afval Tijdens de milieumarkt op 31 mei 1997 is er gelegendeid voor de inwoners van de gemeente Heiloo om tussen 10.00 en 15.00 uur hun chemisch afval in te leveren bij de Chemokar. De Chemokar Staat die dag op het plein tussen Blokker en de HEMA. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieron der vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Krommert 28, J.E. Warmenhoven - plaat sen dakopbouw; De Krommert 36, T. Boersen - plaatsen dak- opbouw; De Krommert 43, J.P.H. van Buitenen - plaat sen dakopbouw; De Krommert 55, C.E.P. Zonneveld - plaatsen dakopbouw; De Krommert 47, R. van der Lee - plaatsen dakopbouw; De Krommert 49, F.M. van Westerop - plaat sen dakopbouw; Oosterzijweg 11a, G.J. van Driel - oprichten garage; Zeeweg 22, C.P.M. Witte - oprichten garage; Oosterzijweg 18, L.W. Erkamp - veranderen woonhuis; terrein achter Schuine Hondsbosschelaan - J.H.M. Nanne - veranderen garage; Hoogeweg 10, J.W. van Schooten - plaatsen dakopbouw; Kennemerstraatweg 286, M. Klamer - vergro ten woonhuis. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben, overeenkomstig artikel 15 van de Wegenverkeerswet, besloten twee algemene invalidenparkeerplaatsen in te voeren op De Stuifbergen, tegenover huisnummer 9 en 23. Dit om de loopafstand van minder validen te verkleinen. De hierop betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van heden gedurende 6 weken ter inzage bij het Woonzorgloket in het gemeentehuis. Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u gedurende de periode van terinzage legging een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met nummer 072 - 533 68 80 Gemeentehuis Voorlichting Raadhuisplein Informatierubriek mm I tsü

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4