Praat mee over de toekomst van Heiloo Supermoeder in de bloemetjes Double Stars start meisjesteam Senioren Info Astrid Ketzer \yint fotowedstrijd I KAR TE I Het is feest bij KARWEI Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST - 14 MEI Vervolg informatierubriek Dorpsgesprekken 15 en 22 mei over resulta ten onderzoek fusie Wat vindt u van een fusie van Heiloo met Egmond of Bergen-Egmond of Bergen- Egmond-Schoorl? Of vindt u dat Heiloo maar altijd zelfstandig moet blijven, ook al betekent dat een minder sterke positie in de regio? Bij welke andere gemeente voelt u zich het meest betrokken? Of vindt u dat de provincie maar moet bepalen of en met wie Heiloo moet samengaan? Wat verwacht u van de gemeente en denkt u dat dit kan door ook voor langere tijd zelfstandig te blijven? Bent u betrokken bij de toekomst van Heiloo of wilt u daarbij betrokken zijn? Of vindt u dat raadsleden moeten weten in wat voor een gemeente u wilt wonen? Over deze zaken kunt u donderdag 15 mei of donderdag 22 mei pra ten met collegeleden en andere inwoners van Heiloo. Donderdag 15 mei bent u welkom in de confe rentiezaal van Psychiatrisch Centrum Willibrord en donderdag 22 mei bent u welkom in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Beide avon den beginnen om 20.00 uur. Burgemeester A.H. den Boon zal een korte toelichting geven over de aanleiding van het onderzoek en het vervolg traject. Vervolgens zal een vertegenwoordiger van het onderzoeksbureau KPMG kort de resul taten van het onderzoek presenteren. Burgemeester A.H. den Boon zal u na de inlei ding om uw mening vragen en de discussie lei den. Hij loopt hierbij door de zaal en reageert op uw opmerkingen en lof vragen, maar zal u ook zelf benaderen met vragen of stellingen. In gesprek met inwoners Met het organiseren van deze bijeenkomsten wil het gemeentebestuur met u in gesprek komen over de resultaten van het onderzoek naar meerwaarde van een fusie van Heiloo met een of meerdere gemeenten. Een samenvatting van het onderzoek heeft u inmiddels ontvangen in de vorm van een nieuwsbrief 'Samen sterk?' nummer 3. De dorpsgesprekken zijn een directe mogelijk heid voor u en ons om ideeën en meningen te uiten. Het college vindt het belangrijk met u in geprek te gaan voordat zij een standpunt inneemt over de resultaten van het onderzoek En hoe houden we die vast? Moet Heiloo daar voor per se zelfstandig blijven? Of is dat juist niet verstandig gezien de verzwaring van het takenpakket en de positie aan de onderhande lingstafel in de regio. - Verandert de identiteit en het karakter van Heiloo eigenlijk wel indien Heiloo samengaat met een andere gemeente? En maakt het dan wat uit met welke gemeente(n)? - Wat heeft samenvoeging u als inwoner wel of niet te bieden? - Met welke andere gemeente voelt u zich het meest verwant? - Bent u van mening dat het ook in de toe komst gezien verstandig is als Heiloo zelfstan dig blijft? Nieuwsbrief Maandag 12 mei of dinsdag 13 mei hebben wij de nieuwsbrief Samen sterk? nr. 3 huis-aan-huis laten verspreiden. Mocht u de nieuwsbrief niet hebben ontvangen, dan kunt u deze afhalen bij de receptie in het gemeentehuis of contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 531 32 27. Dan krijgt u de nieuwsbrief als nog toegezonden. Informatie Voor meer informatie en/of vragen kunt u con tact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, mevrouw Ch. van Voorst tel. 072 - 531 32 27 of mevrouw W. Grooteman, tel. 072 - 531 32 26. naar eventuele meerwaarde van een fusie. In de raadsvergadering van 30 juni zal de gemeenteraad vaststellen of Heiloo wel of niet tot een vrijwillige samenvoeging wil komen. En zo ja, in welke richting (variant(en)) hij verder wil gaan. Vragen Tijdens de dorpsgesprekken komen onder meer de volgende vragen aan bod, die de dis cussie op gang moeten brengen: - In wat voor een gemeente wilt u wonen? - Wat is de identiteit en het karakter van Heiloo? Dierenbescherming Foresters Internationaal Jeugdtoernooi Cursussen WAO-belangen Feest bij Karwei Astrologie Vrijwilligers gezocht Boeken- en platenmarkt Cursus Vlinders De UitHijkpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstreken. WÊÊÈÊKÊÊÊtÊm Avondfietstochtjes Talentendagen voor turnsters Adressen Heiloo Aktie-onderdelen en festiviteiten rond het feest HEILOO - Wist u dat de KMTP/Groei en Bloei in Nederland de oprichter is van de traditionele Moederdag? In 1925 werd deze dag in het leven geroe pen en tot op de dag van vandaag krij gen moeders op de tweede zondag in mei bloemen. Bloemen horen dus gewoon bij Moe derdag en omdat Groei en Bloei dit jaar 125 jaar bestaat, zet zij landelijk de moeders in de bloemetjes. Elk van de 153 afdelingen was op zoek naar een supermoeder en in Heiloo vonden zij Freddy Baars aan de Rosendaal 32. Zij is, ondanks een mati ge gezondheid, niet alleen in de ouder- Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251 - 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Half-perzische poes, crème met donker bruinzwart, 2j r. Vennewatersweg, Hei loo. Schildpadpoes met witte voetjes, 2 jr., Pastoor van Muijenweg, Misschien op zoek naar cje Bosrank, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Groot wit konijn, ram Vlaamse reus, Heerenweg, Heiloo. Inl. 072-5616106. HEILOO - Op zaterdag 17 en zondag 18 mei organiseert voetbalvereniging De Foresters haar traditionele jeugd toernooi. Teams uit Zweden. Denemar ken, Duitsland en natuurlijk Nederland vertonen deze dagen tussen 10.30 en 16,30 uur hun kunsten. Voor de buiten landers is er een uitgebreid randpro- gramma georganiseerd. Zo wordt er op zaterdagavond gestreden om de 'La Strada Kartcup', terwijl op zondag avond een barbecue en een groot feest het toernooi afsluiten. Aangezien De Foresters na dit seizoen afscheid nemen van hun complex is dit toernooi een laatste kans om de rood- witten in hun oude vertrouwde omge ving te bewonderen. Als u van goed voetbal wilt genieten, goede herinne ringen heeft aan de Egelshoek of gewoon alvast een mooi plekje voor een nieuw huis wilt uitzoeken, bent u van harte welkom. De toegang is uiter aard gratis. raad van basisschool De Meander actief, maar ze is ook bijna elke dag op deze school te vinden. Zodra er maar een roep om een helpende hand is, is zij present. Toen de conciërge uitviel, stak zij de handen uit de mouwen tot er een nieuwe kracht was gevonden. Bij de viering van het eerste lustrum stond zij pannenkoeken te bakken en tijdens de vossenjacht bemande ze het ijscokar retje. Volgens Groei Bloei een moe der om trots op te zijn, een moeder aan wie je denkt als je een supermoeder zoekt, een moeder die het daarom ver diende in het zonnetje én de bloemetjes te worden gezet. HEILOO - In de eerste week van sep tember start de Stichting WAO AAW UG Belangen Heiloo e/o met een nieuwe cursus tekenen, schilderen en andere technieken. Er is maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus meldt u zich op tijd aan. De kosten van de cursus zijn voor twee uur f 5,- per persoon en f 60,- voor twaalf weken, vooraf te voldoen. Tevens is er weer een naai,- verstel- en verandercursus met een beperkt aantal plaatsen. De kosten zijn hetzelfde als bij de tekencursus. U kunt zich aanmelden door te bellen met tel. 072-5340418, W. Braids of A. van Helvoirt. HEILOO - Zoals u in de advertentie elder^ op deze pagina kunt lezen, is het deze week feest bij Karwei. De bouw markten van Karwei vormen een snel groeiende keten binnen de doe-het-zelf branche. De formule Karwei behoort tot de drie grootste in Nederland en heeft inmiddels 67 vestigingen. Het assortiment bestaat onder meer uit gereedschap, ijzerwaren, verf, hout, wanddecoratie, plaatmateriaal en nog veel meer. Elke twee weken verschijnt de Karwei-krant, boordevol sterke aan biedingen. De krant valt bij 2,4 miljoen huishoudens in de bus. Wie vragen heeft, kan hiermee terecht bij de verschillende servicepunten in de bouwmarkt, zoals de Verhuurbalie en de Informatiebalie. Daarnaast biedt Karwei nog veel meer service, zoals het zagen van plaatmateriaal, thuisbezor gen van moeilijk vervoerbare artikelen, verhuur van diverse soorten gereed schap, betalen met de pincode, een kin derhoek en allerlei informatieve fol ders. En zoekt u een presentje voor een handige klusser, misschien is dan een cadeaubon van Karwei een ideetje? 's Avonds nog even gauw wat nodig? Geen nood, want Karwei is doorde weeks geopend van 9.00 tot 21.00 uur. HEILOO - U kunt zich nu al opgeven voor de beginnerscursus Astrologie, die op woensdagmorgen 24 september start. Op verhelderende wijze wordt onder andere de persoonlijke horo scoop behandeld, waardoor u inzicht krijgt in uzelf en anderen. De cursus bestaat uit vijftien lessen. Voor opgave en inlichtingen kunt u bij docent P.G. Kloos terecht, tel. 072- 5330883, of bij de Stichting Ouderen werk, tel. 072-5331297. Kosten f 80,-, exclusief boek. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo (Tafeltje Dekje) heeft dringend behoefte aaq enthousiaste vrijwilligers die rond het middaguur maaltijden wil len rondbrengen. Zij ontvangen hier voor een kostenvergoeding. Wie interesse heeft of meer wil weten, kan contact opnemen met de coördi natrice van Tafeltje Dekje, T.Huisman, tel. 072-5331297. HEILOO - Iedere derde zaterdag van de maand organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo van 10.00 tot 15.00 uur in winkelcentrum 't Hoekstuk een tweedehands boeken verkoop. Zaterdag 17 mei wachten vier kramen vol boeken (f 1,- en f 2,50) en platen (f 1,-) op een nieuwe eigenaar. Daaropvolgende markt is op zaterdag 14 juni. De Stichting Ouderenwerk Heiloo zamelt boeken en platen in, die u niet meer leest, maar ook niet wilt weggooi en. Deze maandelijkse tweedehands boekenmarkten zijn een goede bestem ming voor uw boeken. Er komt altijd wel iemand die mogelijk net geïnteres seerd is in uw boek(en). Wilt u oude boeken of platen kwijt, dan kunt u op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur bellen met 072-5331297. Naast de verkoop in 't Hoekstuk hebben is er ook elke eer ste zaterdag van de maand van 10.00 tot 13.00 uur een verkoop in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. HEILOO - Een boeiende cursus voor hen die meer van het onderwerp vlin ders af willen weten. Deze cursus is onderdeel van de Senioren Zomer school Heiloo en bestaat uit twee les sen. De cursus wordt gegeven op woesndag 2 en 9 juli van 10.00 tot 13.00 uur. Docente is Els SWart. Kosten f 25,- In onze regio komen gemiddeld 20 vlin dersoorten voor. In alle jaargetijden zijn vlinders aanwezig. In de herfst en winter verborgen in rust, in voorjaar en zomer zichtbaar,yliggend. Wat zijn aan- 5i%dé'n voo trekkelijke gebibdén voor vlinders en kan het beheernog iets aan bij dragen? Niet iedere Bloem is voor vlin ders aantrekkelijk, niet elk plekje is favoriet. In de eerste lés wordt aan bovengenoemde vraagstukken aan dacht besteed. Daarnaast komen soor ten vlinders en het behoud van vlinders aan bod. De tweede les omvat een wan deling aan de westkant van Heiloo om de vlinders in levende lijve te gaan aan schouwen. Kortom, een unieke cursus passend in het zomerseizoen! Els Swart is vrijwillig medewerker bij de Vlinderstichting. Zij heeft in Heiloo twee monitoringroutes. Voor de realise ring van een duinvlinderatlas onder zoekt zij de duinen van Noord- Kennemerland op aanwezigheid van vlindersoorten. De Senioren Zomer school organiseert tevens de cursussen Buitenschilderen en Tekenen, Filosofie, Modeltuinen en Historie Heiloo. Alle cursussen betaan uit twee lessen en kosten f 25,-. Informatie en opgave: Aktief 55+ tel. 072-5331297. HEILOO - Het is alweer zo'n vijf jaar geleden dat el- door meisjes kon worden gesoftbald in Fleiloo. Dit gemis is vanaf vandaag ver leden tijd, want vanmiddag begint om 16.00 uur de eerste tr'aining van het nieuwe meisjesteam. Het is een team met meisjes van 8 tot 12 jaar. De basis bestaat uit de zeven meisjes die nu al lid zijn. Bij gebrek aan voldoende meis jes voor een volledig team zijn ze nu nog verdeeld over drie verschillende honkbalteams. Samen met de jongens maken zij dit seizoen gewoon nog af. Maar vanaf volgend seizoen start de club dus met een softbal jeugdteam in de competitie. Dit seizoen wordt gebruikt om het team compleet te makert en de meiden zo goed mogelijk voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Daar om gaan ze vanaf vandaag wekelijks trainen op de woensdagmiddag van 16,00 tot 17.30 uur. Voor de begeleiding is een grote naam aangetrokken, de uit Heiloo afkomstige Bert Kostense. Hij maakt al jarenlang deel uit van de begeleiding van het Nederlands Soft- balteam. Ook met het eerste softbalteam van Heiloo heeft hij veel ervaring en kennis opgedaan. Naast de zeven meis jes die nu al lid zijn, willen de Double Stars er gaag nog een aantal bij hebben. Dus ben je tussen de 8 en 12 jaar en lijkt het je wel wat, kom dan geheel vrij blijvend meetrainen. Meisjes of ouders met vragen over het nieuwe meisjes softbalteam kunnen bellen met Marion Becker (5338277) of Job de Graaf (5334185). Pinkstertoernooi Voor de wat oudere jeugdleden van Double Stars is zondag de grote dag. Dan vindt namelijk weer het jaarlijkse pinkstertoernooi plaats. Drie teams van Double Stars en zes teams van andere verenigingen zullen strijden om de eer ste plaats. Vorig jaar werd dit toernooi bij de junioren gewonnen door het team van de organiserende vereniging. Ze zullen proberen ook dit jaar de beker in Heiloo te houden. De gehele dag zal er een stalletje op het veld zijn waar allerlei honkbalspullen verkocht worden. Liefhebbers van petten en shirts van Amerikaanse baseballteams moeten dus zeker even gaan kijken. Het toernooi op Eerste Pinksterdag is het eerste grote evenement waarbij gebruik gemaakt kan worden van de gloednieuwe kantine en kleedkamers, bijna geheel door eigen leden uit de grond gestampt. Wie dit wel eens wil zien is welkom op Tweede Pinksterdag. Dan vindt het traditionele mix-softbal- toernooi plaats. Wie zin heeft kun mee komen doen met dit recreatieve toer nooi. Opgeven per team of individueel kan bij Annelies Peters 072-5333778. Vanavond om 19.00 uur speelt het eer ste honkbalteam van Double Stars de inhaalwedstrijd tegen Alcmaria Victrix. Bij winst in Alkmaar blijft de selectie ongeslagen en dus bovenaan de rang lijst staan. Steun yan het publiek is dus ere welkom. ALKMAAR - Dinsdagavond 20 mei organiseert Le Champion een fietstoer- tocht over een afstand van 30 kilome ter. Een uitgebreide routebeschrijving voert u over de stilste weggetjes en fietspaden in de omgeving. U kunt vanaf 18.30 tot 19.00 uur op bovenge noemde datum inschrijven in Café Du Passage, Scharlo 1, te Alkmaar. Het inschrijfgeld voor organisatiekos ten bedraagt f 2,-, kinderen tot en met 12 jaar onder begeleiding f 1,-. Voor een klein bedrag extra kunt u tevens in het bezit komen van een leuke, aan deze rit verbonden herinnering. Inlichtingen: A. Eyman. tel. 0251- 225311. ALKMAAR - Turnvereniging Victory Alkmaar houdt op zaterdag 24 en zon dag 25 mei talentendagen voor alle turntalenten uit Noord-Holland. Op beide dagen van 12.00 tot 14.00 uur kunnen meisjes uit Noord-Holland zich aanmelden om uitgebreid getest te worden. Het niveau van de meisjes is niet van belang, de testen zijn afge stemd op het A, B, C en D niveau. Iedereen is daarom van harte welkom om haar 'verborgen talenten' te laten ontdekken. De talentendagen worden gehouden in de turnhal aan de Pettemerstraat 33 te Alkmaar. Aanmelden vooraf kan op tel. 072-5118400. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Span- ring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A.A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: De Kistemaker 3, Hei loo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijcjt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 06-8686. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.00 tot 20.00 uur (piet uit zondering van de maanden juli en augustus). Technische dienst: tel. 5330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.0014.00-20.30 Vrijdag^.. 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag tot en met 30 aug. gesloten Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag van 14.00 tot \6.30 uur. Uitleen- posten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrij dag van 9.30 tot 11.30 uur. HEILOO - Oud-plaatsgenote Astrid Ketzer won de eerste prijs in de fotowedstrijd die was uitgeschreven door het nieuw gevormde 5 mei comité van Alkmaar Het thema van de wedstrijd was 'de buren De winnende foto laat een straat zien met spelende kinderen van verschillende nationaliteitenEen selectie van de zestien beste foto's is tot half mei te zien in de Info-winkel bij de Vest in Alkmaar Na een ingrijpende verbouwing naar de nieuwe huisstijl van KARWEI is het van donderdag 15 tot en met zaterdag 17 mei feest bij KARWEI Heiloo. - Zeer goede feestaanbiedingen, vermeld in de folder - Gratis koffie, thee of limonade met wat lekkers voor iedere bezoeker - Iedere klant die 25,- of meer besteedt, ontvangt een set van 3 tuinfakkels - Op donderdag, vrijdag of zaterdag ontvangen de eerste 50 klanten, die meer dan 100,- besteden, een vijf-delige pottenset cadeau - Slagzinwedstrijd met als hoofdprijs een ballonvaart voor twee perso nen, als eerste prijs een Karcher hogedrukreiniger en als tweede prijs een Python accuboormachine - Kleurwèdstrijd voor kinderen van 3 tot 7 en van 7 tot en met 10 jaar met een presentje voor iedere deelnemer. Verder twee hoofdprijzen: 2 entreekaartjes voor Attractiepark en Tikibad Duinrell, twee eerste prij zen: een kleurbox en twee tweede prijzen: een kleurkoffer. - Op zaterdag een ballonnenwedstrijd met prijzen voor de 10 ballonnen die het verst komen. Op woensdag 14 mei ontvangen alle inwoners van Heiloo en omstre ken een folder waar alle aanbiedingen, slagzincoupon en de kleurplaat in staan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6