Kerntakendiscussie houdt Limmer raad verdeeld Zilveren schuifspeld voor scheidende bestuursleden Witviscompetitie van start Oude tijden herleven. Gertjan Hafkamp en Bart Kos kampioen bij SV Vredeburg X 7ÊT Activiteiten Limmen LG W. Broersen, tel. 0251-312778 Schagen, tel. 0251-314957. POLITIE 'S&Uc&teti' <SJ P.^jfL I T I E ^enicAte*t IJsclub op palingtour Jantje Beton Roefeldag i Acties tegen uitbreiding Schiphol Conquista Expositie Gemaal 1879 Turien Co officieel geopend tond 't JlimmeA jhte De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden ap de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 ftlHi LIMMEN - Een verdeelde raad is voor Limmen niet zo vreemd. LG enerzijds en CDA, PvdA en VVD anderzijds zijn het wel vaker niet met elkaar eens. Maar ditmaal was de verdeeldheid toch wat anders. Waar andere gemeenten de kerntaken discussie al lang achter de rug hebben, daar moest de gemeenteraad van Lim men afgelopen donderdag nog aan beginnen. De discussie werd gevoerd naar aanleiding van de uitgebrachte kerntakennota, waarin het college de zorgelijke financiële situatie van de gemeente beschrijft. De gevolgen zijn al zichtbaar: een slechte conditie van belangrijke wegen, het openbaar groen staat er niet al te florissant bij en open bare gebouwen als brandweerkazerne en zwembad verkeren in matige staat. Volgens het college voldoen verschil lende voorzieningen niet meer aan de strikt wettelijke eisen. Daar kun je in berusten en vervolgens de korting op de uitkering uit het gemeentefonds proberen op te vangen door verdere bezuinigingen en efficiency-maatrege- len (zo mogelijk te bereiken door inter gemeentelijke samenwerking). Maar het college is daar geen voorstander van en kiest daarom voor het doorbre ken van de 'status-quo' en wil dus het niveau van voorzieningen én dienstver lening weer op een aanvaardbaar peil brengen. De daaruit voortvloeiende meerkosten en de gevolgen van de korting op de uitkering uit het gemeentefonds zullen allereerst moeten worden gezocht in efficiency-maatregelen (organisatiever nieuwing) en het zoeken naar interge meentelijke samenwerking (met op ter mijn zo mogelijk fusie), waarvan op zich kostenbesparende effecten wor den verwacht. Daarnaast zal naar de mening van het college aan verhoging van de onroerende zaakbelasting niet te ontkomen zijn. In het vervolg van de nota geeft het college aan welke maat regelen zij voorstaat en welke positieve dan wel negatieve financiële gevolgen dit met zich meebrengt. Per saldo lei den de maatregelen tot een nieuwe taakstelling, waarin grotere financiële tekorten moeten worden overbrugd. LG wil minder uitgeven De LG (J. de Graaf) vindt haar visie onvoldoende terug in het cijfermateri aal. Duidelijke bezwaren heeft de LG tegen de hoogte van de uitgaven voor automatisering in combinatie met de bezuiniging op de personeel. Ook vindt de LG de verhoging van de onder houdskosten van de wegen te hoog. Als maatregel bepleit de LG een perso neelsstop en wil zij voor automatisering niet meer dan twee ton beschikbaar stellen in plaats van de gevraagde vier ton. Voor onderhoud van de wegen kan pas extra geld worden uitgegeven als dat daadwerkelijk aanwezig is. C. Kroone (VVD) betreurt het dat de kerntakendiscussie nooit dorpsgesprek van de grond is gekomen en dat daar om het college nu zelf met een notitie moest komen. Maar deze notitie biedt door zijn vele 'PM-posten' (posten, waarbij niet concreet is aangegeven wat de financiële gevolgen zijn) voor hem weinig houvast. Volgens Kroone is deze situatie vooral ook te wijten aan de besluiteloosheid inzake de partnerkeu ze (met welke gemeente gaat Limmen verder?). Besluiteloosheid is ook volgens W J. de Graaf (LG) vindt visie onvoldoende terug. Marechal (PvdA) een belangrijke oor zaak van de nu ontstane situatie. Zowel besluiteloosheid in het kader van samenwerking c.q samenvoeging met een andere gemeente als besluiteloos heid in het verleden inzake woning bouw (Kerkweg-Noord). Dekking van de tekorten door een greep te doen uit de algemene reserve vindt W. Marechal geen oplossing. Zij waarschuwt het col lege dat de provincie geen structureel tekort zal toestaan. Ook het CDA (A. van Noord) is bang voor een ingrijpen van de provincie. Vooral omdat er grote twijfels zijn over de haalbaarheid van weer sluitende begrotingen vanaf 1999. In een uitge breid betoog liet Van Noord er geen twijfel over bestaan waar volgens hem de oorzaak van de malaise moet wor den gezocht. Niet bij de door de LG aangewezen boosdoeners, te weten de rijksoverheid (korting gemeentefonds, maar andere gemeenten hebben tijdig maatregelen genomen), de provincie (geen bouwvolume Kerkweg-Noord, maar we hadden al in 1994 moeten beginnen zoals het CDA had voorge steld), Heiloo (ging praten met Egmond, maar de LG had met een harde knal de deur naar Heiloo en Egmond al dichtgegooid) en het vorig college (opknappen Rijksweg en bouw gemeentehuis, maar voor die uitgaven was dekking aanwezig, namelijk Kerk weg-Noord). De oorzaak ligt daarom bij de LG zelf. Veel praten heeft vol gens Van Noord ertoe geleid dat Limmen binnen drie jaar volledig op de fles is. College blijft bij voorstel Burgemeester Huisman vond het colle ge-voorstel een redelijk voorstel. De tekorten in '97 en '98 kunnen uit de algemene reserve worden betaald. Naar de provincie zal moeten worden aangegeven dat financiële ruimte zal worden gezocht in het kader van samenwerking of samenvoeging met andere gemeente(n), waardoor samen- werkingswinst kan worden verkregen. Maar dit rendement wordt pas bereikt in 1999 en zal in de meerjarenbegroting zichtbaar moeten worden. Volgens Huisman wordt met de huidige automatisering inefficiënt gewerkt, omdat de huidige apparatuur sterk is verouderd. De vergelijking met T- Fordjes' kon hij niet weerstaan. Ook de vier ton voor het onderhoud van wegen acht het college beslist noodzakelijk. Amendement LG De LG kon zich op kennelijk toch niet met deze zienswijze verenigen en keer de zich daarmee tegen het beleid van de eigen wethouders. Daarom werd een amendement ingediend, dat de voor stellen van de kerntaken-notitie op drie punten moest begrenzen. Allereerst moet bij iedere ontstane vacature wor den bezien of deze door verdergaande samenwerking kan worden opgevuld. Voor automatisering wordt maximaal f 200.000 beschikbaar gesteld voor de aanschaf van apparatuur. De beheers kosten moeten uit het bestaande perso neelsbudget worden gefinancieerd. En tenslotte mag voor wegenonderhoud maximaal f 150.000 uit de lopende begroting komen. Voor de extra ge vraagde f 250.000 moet een fonds komen, dat gevoed wordt uit de ver koop van gemeentelijke eigendommen. Burgemeester Huisman zag kans om het eerste en derde punt een zodanige draai te geven dat zij pasten in het col legevoorstel. Maar voor wat betreft het automatiseringsgedeelte wilde het col lege van geen wijken weten. Een stem ming moest dus uitkomst brengen. De LG-raadsleden en PvdA stemden voor het amendement, de LG-wethouders, CDA en VVD stemden tegeh. Door dit succesje gesteund had de LG geen moeite met de verdere inhoud van LIMMEN - Vrijdag 16 mei speelde Vredeburg de laatste ronde (26) van de interne competitie. In groep A had G. Hafkamp aan winst voldoende om zich kampioen van het jaar 1997 te mogen noemen. J. Admiraal en E. Stolp speel den tegen elkaar, alleen als Hafkamp niet zou winnen konden zij hem nog passeren. Dit leek er inderdaad in te zitten omdat R. Rommel, de tegenstan der van Hafkamp, met agressief spel al in de opening een stuk kon winnen. Hafkamp zocht tegenspel met aanval lende zetten en wist hier succesvol Rommel mee te verwarren. Een kam pioen waardig zette Hafkamp zijn aan val door, veroverde de zwarte koning na 16 zetten en kon de felicitaties van zijn medeschakers in ontvangst nemen. Drievoudige kampioen J. Admiraal vocht tegen E. Stolp voor zijn laatste kansen op goud, maar had grote moei te met de taaie De Leeuw opening, die Stolp hem voorschotelde. Stolp kreeg een gevaarlijke koningsaanval en dwong Admiraal tot langdurig verdedi gen. Met grote moeite kon Admiraal de aanval afslaan en afruilen naar een remisestand. Hiermee was de eindstand in de ranglijst bepaald: 1. G. Hafkamp (802 punten), 2. J. Admiraal (757 pun ten), 3. E. Stolp (746 punten). In groep B speelden Bart Kos en Willy Könst, de twee kanshebbers voor de titel, tegen elkaar. Het was een span nend gevecht waarbij Willy alles op alles zette om te winnen. Een grote ver rassing hing in de lucht toen Willy de dame van Bart veroverde. Bart liet zich niet van zijn stuk brengen en wist een eeuwig schaak met zijn torens te geven. Teleurgesteld probeerde Willy alles om aan deze remise te ontkomen maar overspeelde hierbij haar stelling waar door zij tenslotte ook nog verloor. Bart de kerntakennota in te stemmen. Het college kreeg ook van CDA'er Van Noord het voordeel van de twijfel. Alleen PvdA en VVD keerden zich tegen het voorstel. Overige zaken Daarmee was de koek in deze raads vergadering grotendeels op. Voorstel len tot het verlenen van (garantie-)sub- sidies aan de Stichting Bloemendagen en het Oranje Comité, een voorstel inzake de besteding van het budget voor de sociale vernieuwing en het (opnieuw) nemen van diverse voorbe- reidingsbesluiten kregen zonder veel problemen aller steun. Slechts bij de voorjaarsnota werd wat langer stilgestaan. Vooral bij de OZB- problematiek. Zo had de LG moeite met het feit dat zij uit de krant had moeten vernemen dat er zoveel bezwaarschriften zijn ingediend. En LG'er Schijf toonde zijn zorgen over de post onvoorzien, die voor de rest van het jaar nog maar f 4.000 bedraagt. Toch heeft het college volgens burge meester Huisman besloten geen extra geld voor de post 'onvoorzien' te vra gen, omdat daardoor een maximale inspanning van het college wordt ver eist zaken niet te licht als onvoorzien op te vatten. Voor wat de financiële kant betreft, stelt Huisman dat indien de tariefgrondslag voor de OZB lager uitvalt dan nu voorzien, het tarief vol gend jaar mogelijk extra moet worden aangepast. Maar dat was een schot voor de boeg en stond niet in de voorjaarsnota ver meld. Waarschijnlijk mede daardoor kon de raad zich toch wel verenigen met de voorjaarsnota. Galerie Amber Tot en met 1 juni expositie van gou aches van Janine van Stiphout en beel den van Marga Hessels. Te zien op don derdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur aan de Dusseldorperweg 18. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met of B. 112 072- 5122222 Mnord-Holland Noord AKERSLOOT kon opgelucht adem halen en zijn wel verdiende kampioenschap in onvangst nemen. De eindstand: 1. Bart Kos (595 punten), 2. Willy Könst (546 punten), 3. Koen Kramer (488 punten). Op vrijdag 23 mei is er geen schaken. Op vrijdag 30 mei is er snelschaken. De uitslagen: A groep - G. Hafkamp-R. Rommel 1-0, E. Stolp-J. Admiraal remi se, D. Schut-H. Ebels 1-0, J. Limmen-M. Limmen 1-0| J. Tebbens-V. Deen 0-1, J. de Graaf-G. de Graaf 0-1, Rvd Heijdt- T. Al 1-0, D. Aafjes-C. Pepping 1-0, M. Wester-H. Brak remise, R. Limmen-R Pepping 0-1. B groep - Willy Könst-Bart Kos-Koen Kramer 0-1. Jeroen Duin-Cees Pepping 1-0, Lex Winder-Niels Admiraal 0-1, Paul Mooij-Robert Termes 1-0, Mark Beentjes-Willemijn Koot 1-0, Wilmer Kaandorp-Tjeerd Blom 0-1, Liselotte Admiraal-Jeroen Kaandorp 1-0, Jan Valkering-Tim Nagelhout 1-0. 112 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 LIMMEN - Op 12 mei werd van een voorgevel van een woning aan het Stetlaantje een geelkleurige vlag van Florabelle met een bloemmotief ont vreemd. Mocht deze vlag aangetroffen worden, dan wordt men verzocht con tact op te nemen met de politie van Heiloo, telefoonnummer 072-5337676. LIMMEN - Zondag 25 mei start de wit viscompetitie van de Limmer visclub. Voor veel wedstrijdvissers is dit het be gin van hun visseizoen. De witviscom petitie bestaat uit vijf wedstrijden van 2,5 uur, vier op zondagochtend, en een op de woensdagavond. Voor de compe titie tellen de beste drie uitslagen, maar er zijn ook dagprijzen te verdienen. Er wordt gevist in twee groepen; de a-vis- sers die op gewicht vissen, waarbij alle hengeltypes zijn toegestaan, en de b- vissers die op aantal vissen, waarbij alleen gebruik mag worden gemaakt van de vaste hengel, met een maximale lengte van zeven meter. De vis moet bewaard worden in een leefnet, pas aan het eind van de wed strijd wordt geteld en gewogen. Baars, paling, snoek, snoekbaars en pos tellen niet mee. Voor deze wedstrijd dient men zich vooraf per wedstrijd op te geven bij G. Boer, Dampegheestlaan 9, tel. 072-5051543, voor 19.00 uur vrijdag avonds voorafgaand aan de wedstrijd. Tevens dient men dan op te geven in welke poule men wil uitkomen. De eerste wedstrijd wordt gevist in de LIMMEN - Alweer voor de zeventien de keer organiseert de Limmer IJsclub de palingtour. Deze fietstoertocht van 100 kilometer start zondagmorgen vanaf 8.00 uur tot 9.30 uur bij café de Uitkomst aan de Rijksweg in Limmen. De 100 kilometer is een tocht naar Volendam. Aangezien er vorig jaar geen deelnemers waren voor de 35 kilometer heeft de organisatie besloten dit onderdeel te laten vervallen. De inschrijfkosten bedragen voor de ouderen met herinnering f 5,- en voor de jeugd tot en met 15 jaar f 3,50. Voor administratiekosten rijden kost f 2,50. Het is een vrije toertocht. Dit betekent dat ieder zijn eigen tempo bepaalt en er niet met specifieke voorrijders gereden wordt. Er wordt dan ook geen tijdlimiet gesteld. Het is gebruikelijk dat de grote groe pen rijders precies om 8.00 uur vertrek ken. Diegenen die dat aan de vroege kant vinden, kunnen ook later starten. Inlichtingen over deze tocht tel. 072- 5052426. LIMMEN - Woensdag 18 juni wordt een historische dag. Conquista organi seert dan in samenwerking met Jantje Beton de nationale Roefeldag. Dit is een dag waarop kinderen een kijkje kunnen nemen achter de schermen van bedrijven. Geen ellenlange rondleidin gen, maar ook zelf iels doen. Bij voorbeeld een worst maken bij de sla ger, brood bakken bij de bakker, haren wassen bij de kapper en vingerafdruk ken nemen bij de politie. Het kan op deze dag allemaal voor kin deren tussen de 6 en 14 jaar. Op de basisscholen wordt er nog uitgebreid informatie verschaft. Voor tieners die niet meer op de basisschool zitten zijn er inschrijfformulieren en informatie boekjes verkrijgbaar bij Conquista. De volgende bedrijven en instellingen werken mee aan de Jantje Beton Roefeldag: A-markt, de politie, zwem bad Damphegeest, Winder, de biblio theek, groenvoorziening, onderhouds dienst en het kantoor van de gemeente, Marga's Haarmode, Plus Klus doe markt, Slagerij Snel, Metzelaar en Zoons, Molenaar Machinale timmerfa briek, bakker Bakker, architect Gerard Min, slagerij Meegdes en Albert Heijn. Ringvaart van Heerhugowaard, alwaar, rond deze tijd vaak erg veel grote bra sem te vangen is. De laatste jaren wil het daar wat minder goed lukken, dus voor de Limmer vissers een reden om er eens extra goed voor te gaan zitten. Het gebruik van wormen als aas of in het voer is tijdens deze wedstrijd niet toegestaan. Verder dient men in het bezit te zijn van een geldige sportvisak te en een vergunning van HSV Limmen. LIMMEN/REGIO - Op zaterdag 24 mei houdt Milieudefensie in samen werking met een aantal Noord-Hol landse milieugroepen een grote pro testmanifestatie tegen de uitbreiding van Schiphol. Het protest wordt vanaf 15.00 uur gehouden bij het strand in Wijk aan Zee, maar al vanaf 13.00 uur zijn er muziekoptredens en debatten. Bewoners van Limmen die mee willen doen aan de manifestatie kunnen infor matie krijgen bij Roeland Otto van de werkgroep Verontrust Limmen, tel. 072-5052071. Ook kunt u contact opne men met de Vereniging Milieudefensie, tel. 020-626262. Daar kunt u tevens de gratis poster 'Eén Schiphol is meer dan genoeg' bestellen. LIMMEN - Tijdens een zeer druk bezochte rece^ie namen Piet van de Steen en Dick Wester vorige week don derdag afscheid als bestuurslid van de Stichting Welzijn Ouderen Limmen (SWOL). Als dank voor het vele werk dat zij voor het ouderenwerk verricht ten, kregen beide heren tijdens de bij eenkomst de zilveren schuifspeld van de gemeente Limmen opgespeld door burgemeester E. Huisman. Eerder al werden zij koninklijk onderscheiden. Door vele sprekers werd de grote inzet van de voormalige voorzitter en pen ningmeester geroemd. Niet alleen in bestuurlijk opzicht, maar ook met prak tische zaken stonden zij hun mannetje. Als illustratie werd het beeld in herin nering geroepen van twee hardwerken de mannen in overall tijdens de verhui zing naar Vredeburg. En bij de leden van de jeu de boules-groep bleek de vindingrijkheid van Dick Wester tijdens de aanleg van de boules-banen nog vers in het geheugen te liggen. Hij ontving als dank een speciaal schilderwerk. Inmiddels zijn de scheidende bestuurs leden opgevolgd door voorzitter Frans Scheepmaker en penningmeester K. Kroone. AKERSLOOT - Op 12 mei werd vanaf de Geesterweg een Cita Gilera Crazy gestolen. De brommer was voorzien van verzekeringsplaatje XZX-108-97. LIMMEN - De kinderwerkgroep gaat zaterdagochtend iets heel leuks maken, namelijk whuppies. Dat zijn kleine bolle beestjes, die je maakt van ver schillende kleuren wol. Zijn er ouders die wol over hebben, dan kunt u die bij de kinderwerkgroep kwijt. Deze activi teit duurt van 10.30 tot 12.30 uur en de intree is f 1,-. Alle kinderen krijgen deze ochtend ook weer een beker limo nade. De tienerwerkgroep heeft deze avond weer een disco. Van 19.00 tot 23.00 uur kun je in de tienerzaal terecht. Ook bij de tienerwerkgroep is er happy hour (alleen fris en fristi) van 21.00 tot 22.00 uur. De intree is vrij. Op zaterdag 24 mei komt het duo Henny en Thilly op bezoek. Twee zan geressen met flair, een te gekke show die bruist van energie en muzikaliteit. Op deze aond kun je echt van alles ver wachten, meezingers, top 40, je roept maar en zij zingen. De zaal gaat om 20.30 uur open, maar de zangeressen beginnen om 22.00 uur. Deze avond is ook speciaal gericht op het oudere jongerenpubliek, dus 20- en 30 plussers, laat jezelf zien en geniet van een fantastische show van deze twee bijzondere meiden. Op zondag 25 mei opent Conquista om 11.00 uur haar deuren voor een gezelli ge fancy fair met heerlijke hapjes en leuke rommeltjes. Tot 16.00 uur is het bonjour, want heel Conquista staat in het teken van Franse gezelligheid. Croissants, uienbrood, Franse wijn, het hoort er allemaal bij. Daarnaast kunt u op onze rommelmarkt een kijkje ne men in de tienerzaal en een gokje wagen bij het rad van fortuin, waar leuke prijzen te winnen zijn. Burgemeester E. Huisman spreekt de scheidende SWOl-bestuursleden toe. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg: voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072- 5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 8.00 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo^ nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Komende zondag is het op de Dusseldorperweg goed toeven. Dan klinkt vanaf 14.00 uur het getrappel van paardenhoevenhet ge juich van het publiek en de stem van de speaker die het jaarlijkse ring steken verslaat. Een feest voor jong en oud, zo blijkt telkens maar weer. Wie dorst heeft gekregen van het aanmoedigen, kan de keel smeren in café de Lantaarn, waar Marcel Wessel zijn beste muzikale beentje voorzet. AKERSLOOT - Van 25 mei tot en met 29 juni zijn in Gemaal 1879 in Aker sloot schilderijen en beelden te zien van Piet Breeuwer-Brandjes uit Zaan dam (bij velen bekend als Pie van Brandjes-Zurlohe in Uitgeest). Deze kunstenares werkt met felle kleu ren zoals geel, oranje, rose en blauw, vaak in een donker kader. De schilde rijen geven over het algemeen een fees telijke stemming weer en laten meestal mensen zien in een bepaalde sfeer; er zit een verhaal in elk schilderij. Het schilderen werkt voor Pie bevrijdend omdat eigenlijk alles mag en kan. In 1993 begon Pie onder leiding van Inez Warnaar in de Schermer met beeldhouwen. Beeldhouwen en schil deren zijn voor Pie twee totaal verschil lende dingen, want met een schilderij kun je 'erin' en met een beeld moet je 'eromheen'. Ook de beelden zijn voor namelijk mensfiguren. Het materiaal dat Pie hiervoor gebruikt is grove cha- motteklei, die wordt gebakken en geschilderd met acryl. De expositie is te zien elke zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Eveneens na telefo nische afspraak, tel. 0251-311705 of 0251-313253. De toegangsprijs is f 2,-. Kinderen tot 12 jaar en donateurs gra tis. Naast de expositie is het gemaal zelf te bezichtigen. Elke eerste zondagmid dag van de maand (gedurende het sei zoen) is er maalmiddag. Het gemaal kan dan in werking worden bekeken. Het adres is Fielkerweg 4 in Akersloot. ALKMAAR - Op donderdag 22 mei wordt het nieuwe hoofdkantoor van Turien Co, Assuradeuren aan de James Wattstraat 11 in Alkmaar offi cieel geopend. Het pand is reeds enige maanden geleden door dit van oor sprong Amsterdamse bedrijf in gebruik genomen. Als gevolg van grote groei werd de voormalige huisvesting, ook aan de James Wattstraat, te klein. Turien Co heeft gekozen voor nieuw bouw vlakbij het voormalige kantoor. Burgemeester R. Bandell van Alkmaar zal samen met de huidge directie, bestaande uit mr. P.J. Schneider en E.F. Schneider, op originele wijze het pand openen. Turien Co. Assuradeuren uit Alk maar is een van Nederlands grootste zelfstandige assuradeuren. Het bedrijf bemiddelt niet in verzekeringen, maar heeft zich toegelegd op het in volmacht uitvoeren van werkzaamheden voor verzekeraars. Dit is in Nederland vrij zeldzaam, maar in Amerika reeds vele jaren bekend onder het begrip 'out sourcing'. Daarbij beperkt de verzeke raar zich tot het dragen van risico. Echter de handling die daarbij behoort, zoals marketing, verkoop, beheer, administratie, schadebehandeling en betaling, wordt geheel of gedeeltelijk uitbesteed aan een daarin gespeciali seerd bedrijf. Hiervan is Turien Co een toonaangevend voorbeeld. Het bedrijf richt zich op verzekeringspro ducten uit de schade- en zorgverzeke- ringsmarkt. Inleveren kopij voor:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 11