I I Praat mee over de toekomst van Heiloo n Informatie- en discussie-avond over Milieu Heeft u wit- of bruingoed? Tarief inschrijving als woningzoekende verlaagd Ontwerp-subsidieverorde- ning gemeentelijke monumenten Minimabeleid Heiloo Bekendmaking inwerking treding verordening op de Welstandscommissie PAGINA 4 UITKIJKPOST - 21 MEI G ttNTf HEILOO Dorpsgesprek op 22 mei over resultaten onderzoek fusie Wat vindt u van een fusie van Heiloo met Egmond of Bergen-Egmond of Bergen- Egmond-Schoorl? Of vindt u dat Heiloo maar altijd zelfstandig moet blijvenook al betekent dat een minder sterke positie in de regio? Bij welke andere gemeente voelt u zich het meest betrokken? Of vindt u dat de provincie maar moet bepalen of en met wie Heiloo moet samengaan? Wat verwacht u van de gemeente, en denkt u dat dit kan door ook voor langere tijd zelfstan dig te blijven? Bent u betrokken bij de toekomst van Heiloo of wilt u daarbij betrokken zijn? Of vindt u dat raadsleden moeten weten in wat voor een gemeente u wilt wonen? Over deze zaken kunt u donderdag 22 mei praten met het col lege en andere inwoners van Heiloo. Donderdag 22 mei bent u welkom in Het TrefpuntAbraham du Bois-hof 2. De avond begint om 20.00 uur. Burgemeester A.H. den Boon zal een korte toelichting geven over de aanleiding van het onderzoek en het vervolg traject. Vervolgens zal een vertegenwoordiger van het onderzoeksbureau KPMG kort de resultaten van het onderzoek presenteren. Burgemeester A.H. den Boon zal u na de inleiding om uw mening vragen en de discus sie leiden. Hij loopt hierbij door de zaal en reageert op uw opmerkingen en/of vragen maar zal u ook zelf benaderen met vragen of stellingen. In gesprek met inwoners Met het organiseren van deze bijeenkomsten wil het gemeentebestuur met u in gesprek komen over de resultaten van het onderzoek naar meerwaarde van een fusie van Heiloo met een of meerdere gemeenten. Een samen vatting van het onderzoek heeft u inmiddels ontvangen in de vorm van een nieuwsbrief 'Samen sterk?', nummer 3. De dorpsgesprekken zijn een directe moge lijkheid voor u en ons om ideeën en menin gen te uiten. Het college vindt het belangrijk met u in geprek te gaan voordat zij een stand punt inneemt over de resultaten van het onderzoek naar eventuele meerwaarde van een fusie. In de raadsvergadering van 30 juni a.s. zal de gemeenteraad vaststellen of Heiloo wel of niet tot een vrijwillige samenvoeging wil komen. En zo ja, in welke richting (variant(en)) zij ver der wil gaan. Vragen Tijdens het dorpsgesprek komen onder meer de volgende vragen aan bod, die de discus sie op gang moeten brengen: - In wat voor een gemeente wilt u wonen? Wat is de identiteit en het karakter van Heiloo? En hoe houden we die vast? Moet Heiloo daarvoor perse zelfstandig blijven? Of is dat juist niet verstandig gezien de verzwaring van het takenpakket en de positie aan de onderhandelingstafel in de regio. - Verandert de identiteit en het karakter van Heiloo eigenlijk wel indien Heiloo samen gaat met een andere gemeente? En maakt het dan wat uit met welke gemeente(n)? - Wat heeft samenvoeging u als inwoner wel of niet te bieden? - Met welke andere gemeente voelt u zich het meest verwant? - Bent u van mening dat het ook in de toekomst gezien verstandig is als Heiloo zelfstandig blijft? Nieuwsbrief Maandag 12 mei of dinsdag 13 mei hebben wij de nieuwsbrief 'Samen sterk?', nr. 3 huis- aan-huis laten verspreiden. Mocht u de nieuwsbrief niet hebben ontvangen, dan kunt u deze afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 531 32 27. Dan krijgt u de nieuwsbrief alsnog toege zonden. Informatie Voor meer informatie en/of vragen kunt u con tact opnemen met mevrouw Ch. van Voorst van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 531 32 27 of met mevrouw W. Grooteman, tel. 072- 531 32 26. Bel voor gratis afvoer het Grofhuisafvalnummer, tel. 072 - 533 00 01. U kunt dit nummer bellen van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Wat is witgoed? Wasmachines, Centrifuges, Fornuizen, Wasdrogers, Vaatwassers, Geisers, Ovens. Wat is bruingoed? Televisies, video 's, computers, stereo 's, pla tenspelers, stofzuigers, printers, strijkijzers, fri tuurpannen. Koelkasten moeten apart worden opgegeven! Met ingang van 1 juli 1997 geldt een tarief van 25,- voor het inschrijven als woningzoe kende en voor het verlengen van de inschrij ving. Het tarief is nu nog 26,50. De verlaging van het tarief naar 25,- houdt verband met het regionaal woonrüimteverde- lingssysteem. Dit systeem is 1 april jl. inge gaan. Om deze reden is ook voorgesteld om één regionaal tarief te hanteren. Het regionaal woonruimteverdelingssysteem houdt onder meer in dat woningzoekenden zich in elk van de 11 SNK-gemeenten kunnen inschrijven. Een inschrijving in één gemeente geldt als inschrijving in alle overige gemeen ten in de regio. Wilt u de,stukken met betrekking tot de vaststel ling van de legeskosten inzien, dan kan dat op van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 16.30 uur en tijdens de avondopenstelling, iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 3.4 van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat de subsidieverordening gemeentelijke monu menten in voorbereiding is. Zij willen op aanvraag van belanghebbenden subsidie verlenen voor het sober en doelma tig uitvoeren van het onderhoud aan beschermde gemeentelijke monumenten. De ontwerp-subsidieverordening gemeentelij ke monumenten ligt met ingang van donder dag 22 mei 1997 tot donderdag 19 juni 1997 ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM, balie Bouw- en Woningtoezicht. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 uur - 20.00 uur. Voor eventuele vragen of opmerkingen kunt u contact opnemen met de heer J.R.A. van den Broek, tel. 072 -531 31 77 of met de heer J. Hopman, tel. 072 - 531 32 18. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun zienswijze over de ontwerp-subsi dieverordening gemeentelijke monumenten schriftelijk of mondeling kenbaar maken. Schriftelijke reacties dienen te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Maandag 26 mei a.s. in het gemeentehuis De gemeente Heiloo is momenteel bezig met het maken van een nieuw milieube leidsplan. Het is de bedoeling dat dit plan duidelijk aangeeft welke onderwerpen de komende jaren belangrijk zijn voor het milieu van Heiloo. De gemeente voert een groot aantal taken uit, omdat ze dit verplicht is volgens de wet. Maar er zijn ook heel wat zaken, waar van de gemeente zelf kan bepalen of ze aangepakt moeten worden. De gemeente Heiloo vindt het belangrijk te horen wat er leeft bij de inwoners en ondernemers van Heiloo als het gaat om milieu. Het Heiloose milieu is immers niet alleen een verantwoordelijkheid van de gemeente, maar van heel Heiloo. Om u in de gelegenheid te stellen met de gemeente van gedachten te wisselen over het milieu wordt er een informatie- en dis cussie-avond georganiseerd. Deze avond vindt plaats op 26 mei a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Het programma van deze avond luidt: Na een welkomstwoord van de wethouder, de heer A.J.M. Ten Hoope, wordt u eerst geïnformeerd over de stand van zaken van het milieugebied in Heiloo. Daarna is er gelegenheid te discussiëren in kleinere groepen. Onderwerpen die aan de orde kunnen komen zijn: 1. Milieu in de woonomgeving; 2. Milieu en bedrijvigheid; 3. Groen, natuur en landschap; 4. Verkeer en vervoer. U kunt natuurlijk ook zelf een discussie punt aandragen. Op de avond zelf wordt de werkwijze verder toegelicht. Uit de discussies in groepen worden aan het eind van de bijeenkomst conclusies getrokken, waaruit moet blijken wat u belangrijk vindt op milieugebied. Deze conclusies worden verwerkt in het milieubeleidsplan van de gemeente Heiloo. De resultaten hiervan wil de gemeente op een later moment opnieuw met u bespreken. Daan/oor zal er een tweede informatie-avond worden georgani seerd. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer K. Besseling, tel. 072 - 531 32 24. Ook in 1997 kan een aanvraag worden inge diend voor een extra financiële bijdrage op grond van het Gemeentelijk Minimabeleid. Deze bijdrage is bedoeld voor zelfstandig wonende personen met een netto besteed baar inkomen dat gedurende het hele jaar 1996 (ongeveer) gelijk was aan: 1.900,- per maand voor een echtpaar met of zonder kinderen; 1.700,- per maand voor alleenstaande ouder met kinderen; 1.400,- per maand voor een alleenwonende alleenstaande. Bij de berekening van uw netto besteedbaar inkomen netto inkomen huursubsidie minus huur en premie ziekenfonds) kan reke ning gehouden worden met bijzondere uitga ven, bijvoorbeeld een extra hoge huur. Twijfelt u aan de hoogte van uw netto inko men, raadpleegt u dan de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen. De volgende bijdragen zijn mogelijk: Gemeentelijke belastingen - Rioolrecht - Hondenbelasting - Afvalstoffen - OZB Vergoeding maximaal 70% van het totale aan slagbedrag Kosten maatschappelijk verkeer De vergoeding voor de kosten van maat schappelijk verkeer is voor 1997 vastgesteld op 128,15 voor een alleenstaande en op 191,20 voor een meerpersoonshuishouden. Met kosten maatschappelijk verkeer wordt bijvoorbeeld bedoeld: reiskosten voor familiebezoek, telefoon, lidmaatschap van verenigingen enz. Verenigingen en sport Deze vergoeding is uitsluitend bedoeld voor (éénoudergezinnen met thuiswonende kinde ren tot 18 jaar, waarvan de verzorgende (n) een inkomen op minimumniveau hebben en voor personen van 65 jaar en ouder met een inkomen op minimumniveau. Voor een zwemabonnement voor zwembad het Baafje te Heiloo is een bijdrage mogelijk van maximaal 70% van de kosten van een gezinsabonnement in de voorverkoop. Voor lidmaatschap van verenigingen is een bijdrage van 70% tot maximaal 105,-- mogelijk. Er dient wel sprake te zijn van een vereniging. Vergoeding van bijvoor beeld danslessen, zwemles en sportscholen is niet mogelijk. In bijzondere gevallen, waarbij aan het lidmaatschap van de vereniging extra kosten verbonden zijn, zoals bijvoorbeeld voor kle ding, voetbalschoenen e.d., kan een extra bijdrage worden verstrekt. Deze bijdrage kan per persoon slechts éénmaal in de twee jaar worden aangevraagd en bedraagt maximaal 150,-- per persoon. Muziekonderwijs Een bijdrage is mogelijk voor thuiswonende kinderen tot 18 jaar die geen eigen inkomen hebben. De bijdrage is afhankelijk van de kosten. Hoe kunt u een bijdrage aanvragen? Voor alle bijdragen geldt, dat u bewijsstukken van de kosten (aankoopbon, aanslag) moet overleggen. U moet de kosten dus eerst zelf voldaan hebben voordat u een bijdrage kunt aanvragen. De bijdrage vraagt u aan door een aanvraagformulier in te vullen en in te leveren (of op te sturen naar) bij de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen van de gemeente. Uw aanvraagformulier moet voor zien zijn van bewijsstukken van uw inkomen en de kosten waarvoor u een bijdrage ver zoekt. Alle aanvragen moeten vóór 31 december 1997 worden ingeleverd. Aanvraagformulieren voor alle bijdragen zijn verkrijgbaar bij de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen van de gemeente Heiloo. Voor meer informatie kunt u ook bellen met de heer B. de Groote van deze afdeling, tel. 072 - 531 31 83. Openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Burgerlijke stand gemeente Heiloo\ tot en met 15 mei 1997 Geboorten Jasper E., z.v. B.C. van der Kroon en F. de Lange Stan P., z.v. P.J. Bussen en A.M. Mooij Damon F.J., z.v. C.J. Sprenkeling en H.C.M. Kingma Gerrit L.A.B., z.v. L.F.M. Spetter en A. Boezewinkel Megan E., d.v. F.B.M. Haazelager en M.A. Meaney Frits Q., z.v. R.E. Reijners en M.T. Sieger Sharona, d.v. P. Hoorn en P.R. Jansen Schipper Roelof B., z.v. P.J.R. van Vuuren en L.M. Koster Elders geboren Emily, d.v. H.H.C. Janssen en K. Landman Max, z.v. H.H.C. Janssen en K. Landman Sanne A.M., d.v. R.A.J. Beun en M.A.M. Liefhebber Brigitte M., d.v. P.R. Kok en B.M.J. Janson Melanie A., d.v. P.P.N. Mulder en I.E.A. van der Lubbe Florine C., d.v. W.J. Appel en K. Reinders Huwelijksaangiften M. de Laat en S. Nuijens H.L. Krijnen en M.S.C. Boermans A.R. Gadella en A.M. Dekker H. Kleijn en I.M. Perk T.R. Maurer en N.M. de Jager Huwelijken J.A.A. Hoogendoorn en E.J. Heiërman Overleden J. van der Linden S. Waal P.N. van Westerop G. Schouten G.J. van Zijl G.P. Schoorl, ev Buur Elders overleden P.G.R. Waterborg T.G. van Weelderen, wv van Steeg G. Hoogeland, wv Molenaar F.J. Scheelings, evïrap Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Swanendael 11B.J. Leenhouts - veranderen dak van de woning; De Nollen 8, D.C.P. Hoebe - plaatsen berging; Baafjeslaan 6, C.J. Tegel - plaatsen berging; Het Zandstuk 32, P. v.d. Graaf - vergroten woning; Hoogeweg 70, G.P. Groot Vastgoed b.v. - oprichten woning; Nijverheidsweg 31-33, Zeeman Vastgoed - vergroten van de entree-partijen. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij besluit van de gemeenteraad van 6 mei jl. is vastgesteld de verordening op de Welstandscommissie. Deze verordening treedt in werking op 29 mei 1997. De verordening regelt taak, samenstelling en bevoegdheden van de Welstandscommissie. De Welstandscommissie dient burgemeester en wethouders van advies over de welstand van bouwwerken, waarvoor bouwvergunning is aangevraagd of waarvoor een bouwmel- ding is gedaan. De verordening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bouwzaken, kamer 112, tel. 072 - 531 32 17. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daan/oor verschuldigde leges, afschriften van de vorengenoemde verordening verkrijgen. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 7.0.00 uur, tel. 531313 I Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4