UN GU ruden Kerkelaan overhoop voor herinrichting Jeugd fanatiek aan de bal straattennisevenement Amateur-archeologen doen prehistorische vondsten Hoever dorpsfeest met kunst, cultuur en gezelligheid TC Hogedijk sluit seizoen feestelijk af Hallem opent expositie - lil» VERSTAND GEBRUIKEN Houdt fe op de hoogte PAGINA 10 UITKIJKPOST-28 MEI 1 - Activiteiten Open Huis onderzoek Thema-ochtend lymfoedeem Chinese gezondheidsoefeningen Fietshelmenproject van start Ingrid Broeks exposeert Vijftigplus tennis Tweedehands boekenmarkt Excursie modeltuinen Rommelmarkt Schola zingt Gregoriaans (foto EWD) Zomerdrives Bridgeclub Egmond Zomer zondagavond zangdiensten Gemeente Egmond neemt Jutters in gebruik Appie en Flappie in JOEB Milieudag in 't Loo |jj| j WÉRKENDE KINDEREN OOK HUN GELOOF IN EIGEN KRACHT GIRO 667 De UitKijHpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstreHen. Familie en stamboom x as r GPGBOOT ALKMAAR - Donderdagavond 5 juni is de laatste avond van het wintersei zoen met weer een gratis informatie- en bibliotheekavond voor iedereen die geïnteresseerd is in zijn of haar stam boom of familiegeschiedenis. De afde ling Hollands Noorderkwartier van de Nederlandse Genealogische Vereniging organiseert deze avond in het restau rant van zwembad de Hoornse Vaart, Hertog Aelbrechtstraat 3 in Alkmaar, vlak achter station Alkmaar-Noord. Vanaf 19.00 uur zit de werkgroep gene alogisch computergebruik met een aan tal computers en een handscanner klaar om inlichtingen en advies te geven. Ook zal de Contactdienst van de vereniging aanwezig zijn, met bijna 95.000 namen van families, waarmee leden in hun stamboomonderzoek bezig zijn. Daarnaast zal de collectie microfiches van de Benelux en Zuid- Afrika van de Mormonen ter inzage zijn. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met voorzitter J. Meulink, tel. 072-5091721. ALKMAAR - Het Landelijk Contac torgaan Begeleiding Borstkankerpa- tiënten (LCBB) organiseert samen met het MCA op woensdag 4 juni een thema-ochtend over lymfoedeem. Deze ochtend is uitsluitend bestemd voor (ex-)borstkankerpatiënten en hun naasten. De voorlichtingsbijeenkomst vindt plaats in de lounge van het MCA van 9.30 tot 11.30 uur. De spreekster op deze bijeenkomst is mevrouw P.M. Breed, fysiotherapeute. Er is ruim schoots gelegenheid om vragen te stel len. Aan het bijwonen van deze ochtend zijn geen kosten verbonden. Als u meer informatie wilt of als u deze thema-och tend wilt bijwonen, dan kunt u zich aanmelden voor 3 juni bij het Informatiecentrum van het MCA, tele foon 072-5483500. CASTRICUM - Iedere ochtend beoe fenen miljoenen Chinezen van jong tot oud op pleinen en in parken de eeu wenoude specifieke vorm van traditio nele Chinese lichaamsoefeningen, tai chi. Tai chi is een gezondheidstraining om jezelf gezond te maken en te hou den. De oefeningen bestaan uit lang zaam uitgevoerde bewegingen, waarbij concentratie en ontspanning centraal staan. Het is een goede training voor klachten van deze tijd: stress, slapeloosheid, onrust, allerlei lichamelijke klachten zoals aan nek, schouder en rug. Door dat de energie in het lichaam via de energie-banen (meridianen) beter gaat stromen ontstaat er een harmonieuzer evenwicht tussen yin en yang. Voor het beoefenen van tai chi heeft men geen speciaal getraind lichaam nodig. Ieder een, zelfs iemand met een minder goede gezondheid, kan tai chi beoefe nen. Op een ontspannen wijze leert u verschillende oefeningen, die zelfs zit tend gedaan kunnen worden. Deze cursus is bedoeld als een kennis making met Chinese gezondheidsoefe ningen. Tijdens de lessen zal er ook aandacht besteed worden aan de ach tergronden van de traditionele Chinese geneeswijzen. Daarnaast bestaat er de mogelijkheid om deel te nemen aan verschillende taichichuan vormen en qigong series. De lessen worden gege ven op diverse tijdstippen op een aantal locaties in Castricum, Uitgeest en Egmond. Voor aanmeldingen en infor matie kunt u contact opnemen met R. Kohier, tel. 0251-657403, Castricum. HEILOO - Vorige week is op de Radboudschool het fietshelmenproject van start gegaan'. Wethouder T. ten Hoope reikte de eerste van tien gratis ter beschikking gestelde fietshelmen uk. Met deze actie wil de school het dragen van fietshelmen promoten. Cijfers tonen aan dat door het dragen van een helm het risico op verwondingen en hersenbeschadigingen afneemt met maar liefst tachtig procent. De helm is overigens ook goed bruikbaar bij het skateboarden, rolschaatsen, in-line ska ting, mountainbiken en skiën. Eerdere ervaringen op de Radboud school hebben duidelijk gemaakt dat kinderen met een fietshelm nog wel eens gepest worden. Het team vindt het daarom extra belangrijk dat de kinde ren en hun ouders gesteund worden in het project. De kinderen uit de groepen drie, vier en vijf kregen de helm niet zomaar. Zij moeten jaem in totaal zeventig dagen dragen en in een dagboekje hun erva ringen bijhouden. Waar ze naar toe fiet sen, welke reacties ze krijgen en hoe ze de fietshelm vinden zitten. HEILOO - Van 2 juni tot en met 26 juli exposeert Ingrid Broeks uit Heiloo bij de Hema in 't Loo. Ingrid Broeks schildert fluweelachtige bloemtaferelen in aquarel. Ze vindt vaak kleurige combinaties door aqua rel te combineren met inkt of wasco. HEILOO - In het kader van de activi teiten van Aktief 55+ wordt al tien jaar door een zeer enthousiaste groep van zo'n 170 vijftigplussers getennist in ten- nishal De Dors. Gespeeld wordt één uur per week in de periode van sep tember tot april op maandag van 8.30 tot 17.30 uur en op vrijdag van 12.30 tot 16.00 uur. Omdat momenteel enkele plaatsen vrijkomen, kunnen vijftigplussers met tenniservaring zich aanmelden bij de groep tennis 50+. Inlichtingen via de voorzitter van de groep, de heer G. Weijers, telefoon 072-5331704. HEILOO - Op zaterdag 31 mei is er van 10.00 tot 13.00 uur een tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2. Omdat het de laatste verkoopdag van het seizoen is zijn de prijzen dit keer bijzonder laag. Een kopje koffie is ook te koop. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georgani seerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. HEILOO - Voor wie zin heeft om onder deskundige leiding twee prachti ge modeltuinen te bezoeken en vooraf theoretische toelichting te krijgen, zijn er twee bijeenkomsten over modeltui nen. Op donderdag 26 juni en 3 juli van 10.00 tot 13.00 uur vinden deze bijeen komsten plaats. Docent is Jo Cuijpers. Zij is verbonden aan het tijdschrift 'Onze Eigen Tuin' en is elke vrijdag morgen te beluisteren in een tuinpro- gramma van Radio Noord-Holland. Op 26 juni wordt de tuin van Rob en Loes Langedijk in Bergen bezocht. Een sfeervolle tuin met een natuurlijke beplanting die goed aansluit bij het. karakter van de omgeving. Op 3 juli wordt de tuin van Dick en Sytje Stuurman, eveneens in Bergen, beke ken. Dit is een romantische tuin met veel rozen, clematis en borders op kleur. De bijeenkomsten beginnen met anderhalf uur theorie. Met behulp van dia's krijgt u inzicht in het kijken naar modeltuinen en de mogelijkheden van toepassing in uw eigen tuin. De kosten voor de twee bijeenkomsten bedragen f 25,-. De entreegelden voor de tuinen, respectievelijk f 5,- en f 7,50, zijn niet inbegrepen bij de cursusprijs. Informa tie en opgaven bij Aktief 55+, telefoon 072-5331297. Donderdag 29 mei Mensendieck Yoga Heilooër Operettever. Heilooër Bridge Club Vrijdag 30 mei Begeleidingsorkest v. NH. Zaterdag 31 mei Zondag 1 juni NHK Kindernevendienst Maandag 2 juni Rode Kruis welfare soos Plattelandsvrouwen zang Falkland toneel EHK klaverjassen Soc. Alleenstaanden 09.00-10.00 09.30-10.30 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 gesloten 14.00-16.00 14.00-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-22.00 Dinsdag 3 juni Gymn. en Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 NV?! Woensdag 4 juni Mensendieck Falkland toneel Rotaryclub Heiloo 20.00-22.00 20.00-23.00 19.00-21.00 HEILOO - De Stichting WAO AAW UG belangen Heiloo houdt dit jaar weer een grote rommelmarkt op 28 juni bij het nieuwe onderkomen aan de Bergeonstraat. Heeft u nog overtollige spullen zoals boeken, platen, enzo voorts, bel dan 072-5331840 of 5334861. De stichting haalt het graag bij u op. HEILOO - De herinrichting van de Kerkelaan is inmiddels in volle gangDit gaat gepaard met flink wat overlast voor zowel omwonenden als reguliere bezoekers van onder andere winkelcentrum 't Loo en De Beun. Voor wie de waarschuwing Langzaam rijden9 is bedoeld lijkt vooralsnog onduidelijk. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden voor de bouwvakantie klaar zijn. (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Gratis tennisles, een echte service-meter, leuke prijsjes en mooi weer hebben ervoor gezorgd dat een grote groep kinderen afgelopen zater dag een heerlijke sportieve middag beleefde. De midag was georganiseerd door Tennisvereniging Heiloo, op de speelplaats tussen de Springschans en de Radboudschool aan de Breedelaan. Kinderen die deze middag gemist heb ben kunnen zaterdag 31 mei toch nog deelnemen. Opnieuw zullen vijf tennis- leraren van de KNLTB gratis tennisles geven. Rackets en ballen zijn voor iedereen beschikbaar. Kinderen die dan de smaak te pakken hebben gekre gen mogen in de maand juni op vrij dagmiddag gratis trainen bij TV Heiloo. EGMOND - Op zaterdg 31 mei zingt de Dekenale Schola Cantorum gregori aanse mis-gezangen in Egmond-Bin- nen. Aanvang van deze viering in de kerk van H. Adelbertus is om 19.15 uur, voorganger is pastoor N. Knol. De Schola zingt onder leiding van Ko Ariëns, aan het orgel neemt Jaap Leek plaats. De Schola is een koor dat zich alleen bezig houdt met gregoriaanse zang volgens de laatste studie-opvattin gen. Slaan met zo'n groot tennisracket valt nog lang niet mee. Maar onder deskundige leiding kun je wel kijken of de tennissport iets voor je is. EGMOND - In Egmond-Binnen, net over de grens met Heiloo, hebben ama teur-archeologen uit Heiloo vorige week zaterdag slachtafval en een scherf ontdekt die van ver voor het begin van de jaartelling moeten dateren. De vondsten zijn gedaan in een sleuf die gegraven is om grond te keren. De vondsten, die volgen op eerdere prehis torische ontdekkingen, maken aanne melijk dat de strandvlakte voor het begin van de jaartelling goed begaan baar was en wellicht bewoond werd. Enkele honderden meters ten oosten van de Abdij van Egmond, langs de Vennewatersweg, liggen grote hopen zand die zijn ontstaan door het keren van grond ten behoeve van bollenteelt. De werkzaamheden stelden amateur archeologen van de Archeologische Werkgroep van de Vereniging Oud Heiloo in de gelegenheid' waarnemin gen te verrichten. In een sleuf van circa tien meter breed en ruim honderd meter lang kwamen op een diepte van circa 160 cm onder het maaiveld diverse schelpenbanken en insnijdingen van oude geulen aan het licht. De schelpen die ooit door de zee zijn achtergelaten zijn waarschijn lijk opnieuw afgezet toen een geul de oude strandvlakte doorsneed. Uit één van de bovenste schelpenban ken kwamen enige botten tevoorschijn die duidelijk sporen van bewerking vertonen. Een aantal botten zijn kapot geslagen, waarschijnlijk om het been merg eruit te halen dat als voedsel diende. Op een ander bot bevinden zich duidelijk zaagsporen, mogelijk gaat het om een oud werktuig. De ligging van de vondsten in de schel- penbank maakt duidelijk dat de botten waarschijnlijk door een geul zijn afge zet en dus van elders kunnen komen. De breuken op de botten zijn echter niet afgerond. Hetzelfde geldt voor een kleine houten spaander en een scherf die helemaal niet zijn afgerond. De ver spoeling van deze vondsten moet dus heel plaatselijk zijn. De amateur archeologen vermoeden dan ook dat het afval afkomstig is van bewoning die aan weerszijden van de geul aanwezig kan zijn geweest. Ook duidt de ligging erop dat de vond sten dateren uit de laatste periode waarin de zee op die plaats nog actief was. Het gaat om de periode tussen 3500 voor Christus en het begin van de jaartelling. Een kleine scherf die bij het botmateriaal is aangetroffen, doet den ken aan bronstijd of ijzertijd aarde werk. Vermoed wordt dat de aangetrof fen insnijdingen afkomstig zijn van een geul die geologen aanduiden als het Oer-IJ. De vondst is mede van belang omdat het, samen met vondsten die eerder gedaan zijn op de voormalige strandvlakte, aantoont dat de strandwal in ieder geval al druk bezocht werd door de prehistorische boeren. De strandvlakte was in prehistorie in ieder geval geen' onbegaanbaar moeras, zoals tot voor kort werd aangenomen. EGMOND - Egmond aan den Hoef wordt zaterdag 7 en zondag 8 juni opgeluisterd met een groot aantal acti viteiten op het gebied van kunst en cul tuur. Gezelligheid staat bij dit Hoever dorpsfeest centraal. Op zaterdag begint het feest om 18.00 uur rond de Slotkapel. In deze prachti ge entourage vindt tot 23.00 uur een kunstmarkt plaats. Even daarvoor, om 17.30 uur, wordt in het Dorpshuis een expositie geopend van cursisten van Frits de Nooyer. Groei en Bloei werkt hier ook aan mee. In de Slotkapel is er de expositie van fotografe Kathinka Krijgsman. Om 19.00 uur treedt Jan Krijgsman op, om 21.00 gevolgd door een optreden van Lamoraal. Zondag is de Slotkapel de hele dag geopend. Kinderen die geen zin hebben om de expositie binnen te bezoeken kunnen zelf aan de slag met potlood en penseel in de tuin van de Slotkapel. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn er ook tal van andere activiteiten in het dorp. Neem de grote vrijmarkt die er in het centrum wordt gehouden, met optre dens van straatmuzikanten. Op het Hanswijk is er een gezellige markt met Egmondse middenstanders, organisa ties en verenigingen. Kinderen kunnen terecht op de gratis vrijmarkt op het Hanswijk bij de bejaardenwoningen. Daar worden overigens tevens oude ambachten gedemonstreerd zoals spin nen en kantklossen. De kinderen zullen zich zeker verma ken op het springkussen, met de auto scooters of in de draaimolen. Wie geschminkt wil worden kan terecht bij theatergroep Horizon. Aan dit hele festijn zit ook nog een offi cieel tintje. Om 12.00 uur wordt het feest geopend door burgemeester Brommet. Muziekvereniging Lamoraal van Egmond verzorgt aansluitend een concert. Later blaast ook de Kleine Kapel van Egmond een muzikaal deun tje mee. Natuurlijk wordt de innerlijke mens niet vergeten. Er is een gezellig terras met barbecues en stokbroodbakken. En wie zijn geluk wil beproeven kan dat doen bij het rad van avontuur, dat met prachtige prijzen het dorpsfeest compleet maakt. EGMOND - Bridgeclub Egmond start op dinsdag 3 juni weer met zomerdri ves. De drives worden iedere dinsdag tot en met 26 augustus gehouden in 't Rode Hert in Egmond aan den Hoef. Aanmelden kan tot 19.30 uur aan de zaal. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden f 2,50 en voor niet-leden f 4,-. Voor informatie kunt u bellen met Anneke Onrust-Groot, tel. 072-5065906. EGMOND - De zangcommissie van de Samen-op-weg-Gemeente in Egmond aan Zee is weer druk bezig geweest met het voorbereiden van drie zomerzang- diénstM. 58e" zM^von3én worden gehouden op zondag 1 juni, 6 juli en 3 augustus van 19.15 tot 20.00 uur. Het thema is dit jaarTrobst. Dit thema is onderverdeeld in 'eën helpende hand', 'een luisterend oor' en 'een schouder om op uit te huilen'. De toe gang is vrij. Er wordt een collecte gehouden ten behoeve van Clinic Clowns. EGMOND - Vorige week vrijdag wer den in aanwezigheid van wethouder J. Houtenbos en T. Verburg twee Jutters in gebruik genomen bij de hoofd- strandafgang in Egmond aan Zee. De Jutter is een kunststof rolstoel op bal lonbanden die geschikt is voor gebruik op oneffen terrein. De gemeente stelde een krediet beschikbaar voor de aanschaf en het onderhoud van twee Jutters om het strand beter toegankelijk te maken voor rolstoelgebruikers. EGMOND - Op 31 mei houdt Jeugd organisatie JOEB te Egmond-Binnen de laatste kindermiddag van dit sei zoen. Na een succesvol seizoen vol clowns, knutselmiddagen en andere activiteitenstaat er een leuke afsluiting op het programma. Clowns Appie en Flappie zullen een geweldige show op poten zetten, waarbij weer veel gela chen kan worden. Velen zullen Appie wel kennen van de afleveringen die deze clown gemaakt heeft voor de Tros. 'Zal ik het doen, of zal ik het niet doen...?' is één van de b%Jceh(fë%ii^^eWéli^e^ê grappen maker. Hoe de show er precies uit gaat zien is nog een verrassing. De show begint om 14.00 uur en de entree bedraagt f 2,50. JOEB bedankt de ouders voor de hulp tijdens de kindermiddagen. Voor vra gen kunt u terecht bij JOEB aan de Hereweg 69, tel. 072-6052546 of 5062250. HEILOO - Wie alles wil weten over milieubewust omgaan met energie kan op zaterdag 31 mei tussen 9.00 en 17.00 uur voor informatie terecht in 't Loo. Het winkelcentrum houdt dan in samenwerking met de gemeente een milieudag. Op de pleinen wordt informatie gege ven dóór diverse bedrijven. Energie Noord West en de gemeente Heiloo adviseert en informeert over de actie zonneboiler. PWN, Windmolens Ken- nemerwind en de Huisvuilcentrale doen ook mee aan de milieudag. Bij de stand van de Huisvuiicentrale kunt u zich inschrijven voor een bedrijfsbe zoek. Bij de stand van het PWN wordt uitge legd hoe de ontharding van het drink water, die in de toekomst plaats zal vin den, in z'n werk zal gaan. Bovendien worden een waterbesparende douche kop, een spoelonderbreker voor de stortbak van het toilet en een stroom- begrenzer in de kraan. Wie zijn kennis op milieugebied wil tes ten kan dat doen met de milieuspellen, die op diverse plaatsen staan opgesteld. Voor de echte milieu-cracks zijn zelfs prijzen te verdienen. Mensen in Nood Tel. 073-6456770 EGMOND - Met nog één speeldag te gaan is het le gemengde zondagteam van Tennisclub Hogedijk reeds kam pioen. Met groot machtsvertoon maak te het team van aanvoerder Mark Starink op ondubbelzinnige wijze dui delijk een maatje te groot te zijn voor de 6e klas. Heren 1, dat een reële kans op promo tie naar de 4e klas heeft, liet tegen het Volendammer Dijkzicht 4 een klein steekje vallen. Na aanvankelijk met 2-0 te hebben achtergestaan, werd toch nog een gelijkspel uit het vuur gesleept. De derde kampioenskandidaat van de zon dagsteams, junioren 1, won met 6-2 in Callantsoog van Oghe. Het le gemengde zaterdagteam won met 3-2 van Zeswielen, maar verkeert desondanks in degradatienood. Dat is ook het geval met gemengd 2. Hand having in de 3e klas is theoretisch nog mogelijk, maar de kans dat het team van aanvoerder Sjaak Swart uit de klauwen van het degradatiespook blijft, is wel erg klein. Heren 1 moet volgende week thuis tegen Atlas, dat ook nog kampioens kansen heeft. Op de voorlaatste speel dag gaat het team van Leon Tervoort tezamen met Cromme Bal aan de lei ding. Het kampioenschap, en daarmee promotie naar de 2e klas, is binnen handbereik. De overige acht heren teams hebben dit jaar alleszins redelijk gepresteerd. Het ziet ernaar uit dat zij zich in hun klas handhaven. De 50+ heren veteranen hebben on danks het gelijke spel tegen Groetincke nog een kleine kans op het kampioen schap. De zaterdagjeugd heeft dit jaar helaas niet zo goed gepresteerd. De wil, de inzet en het enthousiasme waren aanwezig, maar de gunstige resultaten waren meer uitzondering dan regel. Het le damesteam in de districtscom- peitite komt op de laatste speeldag uit tegen de dames van H.H. Waard 2, die met twee punten minder op de tweede plaats in de 3e klas staan. Aanvoerster Trees van der Voort en haar teamgeno ten hebben het kampioenschap in eigen hand. Voor de TC Hogedijk kwamen de afge lopen weken ook negen damesteams in kringcompetitieverband uit. Per team werden vier dubbels gespeeld op diver se parken in de regio. Zoals in elke competitie is het ook in de kring de bedoeling om kampioen of poulewin- na.ar te worden. De poulewinnaars komen op 4 of 5 juni in promotiewed strijden tegenover elkaar te staan. De winnaars promoveren uiteraard naar een hogere klasse. Van de TCH zijn zeker drie teams poulewinnaar gewor den. Alle drie kwamen uit in de 4e klas se, dus is er alle reden om aan te nemen dat er volgend jaar drie nieuwe plaat sen in de 3e klas bezet zullen worden. Tijdens de feestelijke sluitingsochtend op 29 mei zullen de kampioenen in de kringcompeitite worden gehuldigd. Alle kringspeelsters, ook de invalsters zijn welkom op 29 mei om 9.30 uur op het park van de TC Hogedijk. De kampioensteams in de districts- en landelijke competitie zullen op de laat ste speeldag in de zondagcompetitie, zóndag 1 juni om 19.00 uur gehuldigd worden. Op vrijdag 30 mei is er weer een racketavond, waaraan elk senior lid, ongeacht speelsterkte, kan deelne men. Aanvang 19.00 uur. NB| Dorpsstraat van Hallem-kunstenaar Erik Baart. (foto Ab Baart) EGMOND - Zaterdag 31 mei om 15.00 uur opent Peter van den Berg de expo sitie 'Eenheid in verscheidenheid' van schildersgenootschap Hallem. Plaats van handeling is het tot 'Hallemhuis' omgetoverde voormalige wijkgebouw aan de Herenweg te Egmond-Binnen. Verdeeld over één grote en drie kleine zaaltjes toont Hallem haar werk van de laatste jaren. Met deze expositie wordt het vijfjarig bestaan gevierd van de groep die bestaat uit Huug Zentveld, Jos Apeldoorn en Erik Baart. Vijftig schilderijen van dorpsgezichten, zee en duintaferelen, stillevens en naakten laten zien waarom voor deze titel van de tentoonstelling is gekozen. Elk werk laat op geheel eigen wijze, in olieverf of acryl, op doek of paneel, vaak expressionistisch weergegeven, zien welke onderwerpen de maker intrigeren en inspireren. Hallem nodigt u uit zelf een kijkje te nemen en een oordeel te vormen. De expositie duurt tot 10 augustus en is geopend van vrij dag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 10