Verzorgingshuizen willen meer financiële middelen HSV Limmen start witviscompetitie m Hulde aan de Cliniclowns Rugby'ers verliezen in zinderende finale Handbalsters in bekerfinale Braderie en ringsteken in centrum Akersloot Senioren Info Nieuws voor jong en oud UITKIJKPOST-28 MEI PAGINA 15 wad 't £mmeb jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Plaatselijk n immen en Akersfo Conquista blijft organiseren Bestuurswisseling VVD Limmen Opbrengst Astmafonds Lentefeest Sint Maartenschool Collecte AVO Integratie gehandicapten Activiteiten Limmen Het circus komt eraan... De Scholen Volleybal-lijnbal toernooi i TV Limmen verplettert 't Woud f Juni is de maand van het spannende boek Aktiviteitemnd eWijkAktivitei temndeWijkAk Lees liet elhe uieeh in de UitHijhpost. Hét gratis uieeHblad voor Heiloo en omstreden. Bridge zomerdrives De Uithijhpost. Hét gratis meeHblad voor Heiloo en omstreken. Zomer postzegelactie geslaagd JM w*td t Limmb jbfc Inleveren kopij voor: LIMMEN/AKERSLOOT - De Stich ting Zorgcentra De Rietlanden wil dat de politiek meer geld beschikbaar stelt voor de verzorgingshuizen. Onder het motto 'paars maakt het te grijs' sluiten zij zich aan bij de landelijke actie, die de overheid duidelijk moet maken dat het zo niet langer kan in de verzor gingshuizen. De overheid wil dat ouderen zo lang mogelijk thuis blijven wonen. Gevolg hiervan is dat de ouderen pas in verzor gingshuizen komen wonen als het thuis echt niet meer gaat. Verzorgingshuizen bieden tegenwoordig dan ook steeds meer hooggekwalificeerde zorg. Zelfs verpleeghuiszorg behoort tot de moge lijkheden. Stichting Zorgcentra De Rietlanden wil op deze ontwikkelingen inspelen. In haar verzorgingshuizen De Cameren (Limmen), Strammerzoom (Akersloot) en Geesterheem (Uitgeest) wordt dan ook veel aandacht besteed aan profes sionaliteit en kwaliteit van de zorg. Zo is de afgelopen jaren verpleeghuiszorg ingevoerd in de Cameren en Strammer zoom. Ook wordt het personeel op alle locaties in de gelegenheid gesteld zich voordurend bij te scholen. Het budget dat de overheid beschikbaar stelt houdt volgens de Stichting geen gelijke tred met de ontwikkelingen die deze zelfde overheid in gang heeft gezet. Staats secretaris Terpstra (VWS) heeft wel ex tra middelen toegezegd voor de oude renzorg, maar deze gaan naar de thuis zorg en de verpleeghuizen. De verzor gingshuizen worden overgeslagen. Stichting Zorgcentra De Rietlanden heeft inmiddels twee fusies achter de rug. Door deze schaalvergroting is men tot grote; efficiency in staat. Maar de rek is er nu wel uit. Als er niet meer geld van de overheid komt, vreest men dat de zorg aan de bewoners in gevaar komt. Dit heeft men dan ook per brief meegedeeld aan staatssecretaris Terp stra en alle politieke partijen, die bin nenkort in de Tweede Kamer een debat voeren over Ouderenzorg. LIMMEN - De grote activiteiten zijn een beetje achter de rug, maar de gezel ligheid gaat door bij Conquista. De kin derwerkgroep gaat zaterdag 31 mei naar de kinderboerderij. Laarzen mee dus als het regent. Wie gek is van geitjes en andere boerderijbeesten moet zeker komen. Om 10.30 uur verzamelen bij Conquista en om 12.30 uur zijn jullie weer terug. Meegaan kost f 1,-. De tienerwerkgroep draait dit week end weer een film. Iedereen is welkom vanaf 19.00 uur en de sluiting is om 23.00 uur. Intree bedraagt f 2,50. De toneelcursus is deze week verzet van de zondag naar vrijdag 31 mei. Van 19.00 tot 20.45 uur wordt weer geoefend. Neem je draaiboek mee! Op zaterdag 31 mei is het Goud van Oud-avond in het jongerencafé. Spe ciaal voor 30-, 40- en 50-plussers draait Conquista muziek uit de jaren '60 en '70. Ziet u zichzelf nog dansen op Buddy Holly en de Beatles, dan kunt u bij Conquista op deze avond uw herin neringen weer eens goed ophalen. Conquista is open van 20.30 tot 1.00 uur. De openingstijd op zondag is ver anderd. Het jongerencafé gaat voor taan open van 17.00 tot 22.00 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezond heidszorg: voor al uw vragen 072- 5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (al leen voor afspraken consultatiebureau) 072-5054275, maandag, dinsdag en vrij dag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloop spreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. LIMMEN - Tijdens de algemene leden vergadering Van de VVD in Limmen vond vorige week woensdag een bestuurswisseling plaats. Voorzitter Joop van IJzendoorn gaf de hamer over aan Kees Kroone. Kroone zal na de gemeenteraadsverkiezingen op 4 maart volgend jaar niet meer terugkeren in de lokale politiek. Tijdens de vergadering werd de voorlo pige kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen vastgesteld. In okto ber of november wordt die definitief bepaald door de leden tijdens een kan didaatsstellingsvergadering. LIMMEN - De Astmafonds-Collecte die gehouden werd van 12 tot 17 mei heeft een bedrag van f 2294,50. opge bracht. Het Astmafonds bedankt ieder een vool de giften en de collectanten en vrijwilligers voor hun medewerking. LIMMEN - De Sint Maartenschool aan de Lage Weide houdt op zaterdag 31 mei van 10.00 tot 15.00 uur een len tefeest. Tot 12.00 uur is er een speelgoed-vrij markt en een ruilbeurs. Ook is er ver koop van boeken en een gezellige kof fiehoek. Daarna zijn er voor de kindek- ren een spellencircuit en poppenkast, een kinderboerderij, poffertjes, rad van avontuur en een vrij podium waarop ze mogen musiceren, playbacken (zelf bandje meenemen) of dansen. Schaak vereniging Vredeburg is aanwezig, dus schuif aan en doe mee met het simul- taanschaken. Een spelletjeskaart, koffie met cake en poffertjes zijn allemaal verkrijgbaar voor f 1,-. Iedereen is van harte welkom op dit lentefeest. LIMMEN - Van 2 tot en met 7 juni houdt de vereniging AVO Integratie Gehandicapten haar nationale collecte. AVO is een landelijke organisatie die streeft naar gelijke behandeling en gelijke kansen voor gehandicapten. Naast individuele financiële hulpverle ning biedt de vereniging gehandicapte mensen de mogelijkheid hun vakantie door te brengen in aangepaste stacara vans en bungalows. Ook maakt het pro ject AVO-Stoel het voor mensen die slecht ter been zijn mogelijk om dieren tuinen, themaparken, natuurgebieden en winkelcentra te bezoeken. Op zestig locaties in Nederland is de blauwe duwrolstoel gratis beschikbaar. Galerie Amber Tot en met 1 juni expositie van gou aches van Janine van Stiphout en beel den van Marga Hessels. Te zien op don derdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur aan de Dusseldorperweg 18. Gemaal 1879 Tot en met 29 juni expositie van schil derijen en beelden van Pie Breeuwer- Brandjes. Elke zondag open van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 0251- 311705 of 313253. Gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot te bezichti gen, eerste zondag van de maand maal- middag. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Ko ningsweg 36 te Akersloot en geopend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN/AKERSLOOT Hooggeëerd publiek, komt dat zien! Op donderdag 29, vrijdag 30 en zater dag 31 mei is het feest, want dan vereert de karavaan van Circus Bavaria Limmen en Akersloot met een bezoek. Het circus slaat zijn tenten donderdag op aan de Dampegheestlaan, waar vanaf 16.15 uur een twee uur durende sprankelende voorstelling wordt gege ven. Daarna is de Roemersdijk in Akersloot aan de beurt. Op vrijdag wordt daar om 16.15 uur eén voorstel ling gegeven en op zaterdag om 15.00 en om 19.00 uur. Twee uur lang plezier en pret, daarvoor zorgen zeker de matrozen Chico en Ritchie die op wonderbaarlijke wijze doldwaze situaties combineren met fantastische acrobatiek. Tempojongleur Mister Silvano zal jong en oud verbazen wanneer hij ballen, kegels, knotsen en ringen tot adembe nemende hoogte rond laat gaan in de tent. En dan hebben we het nog niet eens over de spectaculaire bijlen... Halsbrekende toeren en behendigheid van internationale klasse toont Gunther Sachs op de rola rola, een plankje zo groot als een skateboard. En wat is een circus zonder dieren? Bij Circus Bavaria zijn ze te zien in alle soorten en maten. Pony's, ganzen, gei ten en eenden dartelen, draven en wag gelen door de piste dat het een lieve lust is. De circuskassa is dagelijks geopend van 11.00 tot 13.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. De Limmer High Wayprikkers droegen hun mozaïek op aan het werk van de Cliniclowns. LIMMEN - De High Way Prikkers hebben dit jaar hun mozaïek opgedra gen aan het goede werk dat de inmid dels alom bekende cliniclowns verrich ten. Zij kozen het logo van deze stich ting uit en verwerkten dit vervolgens met behulp van een computer in hun ontwerp. Eenmaal enthousiast geraakt, kwamen ze op het idee om clownsneuzen te gaan verkopen ten bate van de stichting Cliniclowns. In totaal bracht dit f 700,- op. Dit bedrag is door een aantal bedrijven in Limmen aangevuld tot f 1.000,- en inmiddels overgemaakt naar de cliniclowns. Wie dit goede doel wil steunen kan een bijdrage overmaken op giro 6640 in Amersfoort, onder vermelding van Cliniclowns, specialisten van de lach. LIMMEN - Vorige week woensdag werd voor de zevende maal het scholen volleybal-lijnbal toernooi gehouden door Oranje-Wit voor de groepen 6, 7 en 8 van de Limmer basisscholen. Er werd op het Koekoeksveld gespeeld. Dit jaar moest het aantal velden van vijf naar zes worden uitgebreid. Er was namelijk een record inschrijving van 36 teams, in totaal 185 kinderen. Er werd gespeeld in tijdsblokken van tien minu ten. Er was veel belangstelling op de Koekoek, niet alleen van kinderen maar ook van ouders en leerkrachten die een kijkje kwamen nemen. Alle teams speelden vier wedstrijden en bij de groepen 7 en 8 speelden de poule winnaars om de eerste plaats. Deze sportieve middag had het volgen de eindresultaat: Groep 6 1. Speed Ghosters (Pax. Chr.), 2. The Big Stars (Pax. Chr.) en 3. The Biking Stars (Pax Chr.). Groep 7: 1. The Losers (Pax Chr.), 2. M.T.T."43 (Pax Chr.) en 3, Summerteam (St. Maarten). Groep 8:1 Smashing (Pax Chr.), 2. Tjakka (Pax Chr.), en 3. Sally Dogs (St. Maarten). CASTRICUM - De Castricumse Rug by CLub heeft tijdens de Amsterdam Heineken Sevens de finale gehaald met het team Midreth 7s. Dat die finale ver loren werd van titelverdedigers Samu rais mocht de pret niet meer drukken. Het zonovergoten toernooi verliep geheel naar wens voor het invitatie team, dat tot de kwartfinale geen enke le try tegen kreeg en zelf naar hartelust scoorde. Dat de eindstrijd niet werd gewonnen was jammer, maar terecht. De Samurais hadden net iets meer klas se in huis en bevestigden dat met 40-14. Óp zaterdag werden vier poulewed strijden gespeeld. Na het einde van de eerste dag was Midreth ongeslagen met een totaalscore van 223-0 en maar liefst 35 tries. De inbreng van de Engelse spelers die coach Alan Price had mee genomen was groot. Met speels gemak plaatsten de Castricummers zich als Midreth als eerste (van 60 deelnemers) voor de finaleronden. Ook op zondag waren de tegenstanders niet tegen Midreth opgewassen, maar de echte strijd ontspint zich jaarlijks pas op het hoofdveld. Midreth ontdek te dat in de kwartfinale tegen Den Haag. Echter, de 7-0 achterstand werd snel weggepoetst en omgebogen naar 19-7 winst. Nu ging het erom spannen, want Simon Easterby, die voor het meeste balbezit zorgde, was gebles seerd. Zonder hem bleef toch genoeg vechtiust over om het Italiaanse CUS Roma met 26-7 uit te schakelen. In de finale gaven twee snelle tries van de Samurais de doorslag. Midreth vocht wat het waard was en bracht de ruim 2000 bezoekers een spectaculaire fina- le*Middels twee prachtige acties, waar in Mats en Peter Marcker beiden een hand hadden, werd de achterstand nog teruggebracht, maar het bleek niet vol doende. Op het vriendentoernooi (ver schoven naar zaterdag 7 juni, inschrij ven kan nog) zal er zeker worden nage praat over de belevenissen van het afgelopen weekend. LIMMEN - De Limmer tennisheren moesten afgelopen zaterdag aantreden tegen degradatiekandidaat 't Woud. Captain Perry Meijer opende tegen Rick de Wilde en had het in de eerste set behoorlijk moeilijk. Nadat Meijer via een tie-break de eerste set toch pakte, raakte hij op toeren en was er voor zijn opponent geen houden meer aan (6-1). Frits Zandbergen was ook goed op dreef. Met de setstanden 6-3 en 6-4 won hij vrij eenvoudig. De van een schou derblessure herstellende Paul Klaver moest de eerste set afstaan aan zijn tegenstander Gert Knol. Gelukkig voor Limmen pakte Klaver wel de tweede en derde set, zodat zij met 3-0 voor stonden. In de laatste singlepartij van de dag speelde Ton Huismans tegen Fred Knol. De flegmatieke Huismans had weinig moeite met Knol en pakte het laatste singlepunt voor Limmen. Ook de twee dubbelspelen werden gewonnen, waar vooral het ijzersterke optreden van Hans Kramer een genot was om naar te kijken. Hierdoor won Limmen met 6-0 van 't Woud en is deze tegenstander zo goed als zeker gede gradeerd. Aankomende zaterdag speelt Limmen zijn laatste wedstrijd. Op eigen park ontvangen zij Middenmeer, dat ook moet vechten voor lijfsbehoud. De wedstrijden vangen aan om 14.00 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 8.00 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uiir. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u tqrecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op 'maandag, woensdag en donderdag van 8.00 tot 12.30 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische af spraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur): tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Afgelopen zondag werd de witviscompetitie van HSV Limmen gestart, traditioneel in de Ringvart van Heerhugowaard. Onder een lekker ochtendzonnetje vonden 17 vissers hun stek aan dit mooie water. Co Bakker begon de wedstrijd goed met enkele bleien en drie brasems aan de vaste hengel binnen een half uur. Peter van der Heijdt volgde met twee brasems en drie bleien, gevangen met de matchhengeï. De overige vissers vin gen zeer weinig in het eerste uur. Rob Jak, winnaar van de all-round wedstrijd op dit water, had zijn hengel net zo uitgepakt als hij hem na de vori ge wedstrijd had ingepakt. Dit kostte hem door lijnbreuk twee brasems, maar hij herstelde zich goed en ving gestaag zijn vissen. Wim Krom, op zijn eigen favoriete stekje bij het hek, ving alleen kleine vis, maar pakte ook een brasem van 53 centimeter. Van der Heijdt ving vlak voor het eind nog een witje, die een voerkorfbombardement van Mein- dert Bakkum wist te ontwijken. In de B-groep werd in het eerste uur heel slecht gevangen. Naderhand tekende zich wel een strijd aan, ingeleid door een verspeelde vis voor Joop Bal- REGIO - Juni is de Maand van het Spannende Boek. In de junimaand stelt deboekhandel het spannende genre centraal: detectives, thrillers, spionage romans, science fiction en horror. De thriller is een geliefd genre bij de boe kenlezer. Vooral als vakantielectuur scoort het spannende boek goed. Daar om organiseerde de Stichting Collec tieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) acht jaar geleden voor het eerst de Maand voor het Span nende Boek, bij wijze van eerbetoon aan de steeds belangrijker wordende ontspanningslectuur, die een groot en enthousiast lezerspubliek kent. Tijdèns de spannende boekenmaand vinden in boekwinkels en bibliotheken het hele land tal van activiteiten tus. De kampioen van vorig jaar, Kees Dekker, was ook nu weer scherp. Hij verzilverde een goede stekloting, en verschalkte zijn rivaal Kees Levering met maar liefst zes vissen verschil. De overige vissers ontliepen elkaar nauwe lijks. De uitslag A-groep: 1. C. Bakker 4700 gram, 2. R. Jak 3440 gr., 3. P.vd. Heijdt 2340 gr., 4. W. Krom 2260 gr. B-groep: 1. K. Dekker 12 Stuks, 2. K. Levering 6 stuks, 3. J. Baltus 4 stuks en 3. J. Leurs 4 stuks. Zaterdag 31 mei wordt er gevist om de Kennemercup, een onderlinge wed strijd tegen Heiloo, Castricum en Be verwijk. U kunt de matadoren komen aanmoedigen van 8.00 tot 11.00 uur aan het Noord-Hollands Kanaal bij Aker sloot. Zondag 1 juni is de vierde all-round wedstrijd, in de Delft bij Assendelft. Verzamelen bij Schilder, om 7.00 uur is het vertrek naar het viswater. Na afloop is er verloting en prijsuitreiking in café De Uitkomst. Voor deze wedstrijden mag er weer met wormen gevist wor den. Wie lid wil worden van de HSV Limmen kan bellen met 072-5051483 of 0251-310429. Voor f 28,50 ontvangt u alle vergunningen. Ook de viasakte is nog beperkt verkrijgbaar. in en plaats. De Vrij Nederlander thriller detectivegids verschijnt op II juni. Bovendien zal op woensdag 25 juni de Bruna Gouden Strop, de jaarlijkse prijs voor de beste Nederlandse misdaadro man worden uitgereikt. En de eerste week van juni is door Radio 5 gemaakt tot de Week van de Spannende Radio. Met onder meer een dagelijkse radio thriller van de Nederlandse misdaad schrijver Tomas Ross en interviews met de genomineerden van de Bruna Gouden Strop. Juni belooft een span nende boekenmaand te worden. CASTRICUM - Ook dit jaar organi seert Bridgeclub Bricas in de maanden juni, juli en augustus zomerdrives op de dinsdag- en donderdagavonden. Deze drives worden gehouden in het Ontmoetingscentrum Geesterhage in Castricum. De aanmelding (met partner) is vanaf 19.15 uur en het inschrijf-geld bedraagt f 4,- voor leden en f 5,- voor niet-leden. Per lijn ontvangen de winnaars ieder een fles wijn. Er worden meesterpun- ten (volgens NBB-schaal) gegeven. Spelers krijgen per gespeelde avond een bonuspunt. De nummers één ont vangen er twee extra en de nummers twee een extra. Wanneer u samen met uw partner veertien bonuspunten heeft, kunt u meedoen aan de einddri- ve die zal worden gehouden op zater dag 30 augustus. AKERSLOOT - Dames BI van Meer- vogels komen na een spannende halve finale in de bekerfinale. De tegenstan der in de halve finale WW, heeft het BI behoorlijk moeilijk gemaakt. De re gen zorgde voor een natte bal, waar door veel kansen werden gemist. Zelfs twee strafworpen, altijd feilloos door Maaike Groneman benut, werden nu gemist. Moeizaam kwam Meervogels in de twintigste minuut met WW op gelijke hoogte, 2-2. Twee snelle aanvallen wer den benut. Ruststand was 4-2. Na rust was een fanatieker Meervogels te zien en liepen de dames uit naar 6-3. Minder accuraat verdedigen werd door WW afgestraft en WW kwam op gelijke hoogte met 6-6. De laatste tien minuten was het Meer vogels dat het betere spel liet zien. De eindstand werd een verdiende 9-7. De andere finalist is het Oudorpse Kol- ping. De finale wordt zaterdag 31 mei om 19.00 uur gespeeld in sporthal De Niedorperhal te Winkel. Dames senioren 1 van Kolping 1 speel den tegen Meervogels 1 en wonnen met 21-11. In een uiterst slecht gespeelde eerste helft door Meervogels werd eens te meer duidelijk dat degredatie naar de tweede divisie terecht is. Ruststand was 11-1. Na rust werd het Meervogels- team radicaal veranderd en was 21-11 het eindresultaat. Heren sen. 1 Excelsior wonnen van Meervogels met 19-12. In wedstrijden zoals tegen het sterke Excelsior moet men over een compleet team kunnen beschikken. De goalgetter Theo Krom was nog geblesseerd en ook Jacco Kerssens was niet in orde en dat wreek te zich. Vooral nu de spanning uit de competitie is, werd het aan Meervogels- zijde een lauwe vertoning. Ruststand was 9-6. De trouwe supporters hoopten op een ommekeer in de tweede helft. Die bleef uit dankzij het goede keep erswerk van de tegenstander. Het uit eindelijke verlies 19-12 hadden de vogels aan zichzelf te danken. AKERSLOOT - Zondag 1 juni staat het centrum van Akersloot in het teken van paarden en markthandel. Stichting Akersloot Promotie houdt op die dag het Akerslootse kampioenschap rings teken. In totaal hebben zich ruim twin- LIMMEN - De Stichting Welzijn Ou deren Limmen heeft dit jaar voor het eerst de verkoop van ouderenpostze- gels en kaarten georganiseerd. De totaalopbrengst is f 4002,50. Hiervan mag de SWOL f 622,75 beste den aan activiteiten voor 'eigen' oude ren. In overleg met de gebruikersgroe- pen van Vredeburg zal voor dit bedrag materiaal voor de diverse activiteiten worden aangeschaft. Het resterend bedrag van de totale opbrengst gaat naar het landelijk fonds ouderenzegels. Dit fonds stelt het geld dan weer ter beschikking van ouderenorganisaties die daartoe een aanvraag doen. De SWOL heeft bij de verhuizing naar Vredeburg een aanzienlijk bedrag van dit fonds ontvangen. tig aanspanningen ingeschreven met daarbij schitterende combinaties. Daar onder is de Nederlandse kampioen 95- 96, de aanspanning van de familie Van de Geest uit Roelofarendsveen en de prachtige rijtuigen van de familie Snip uit Onderdijk. In Akersloot worden de authentieke rijtuigen en de paarden beoordeeld op het schoonste geheel, het origineelste geheel en het bestgaande paard. Zowel enkel- als dubbelspannen strijden om dit kampioenschap. Het ringsteken zal om ongeveer half twee starten en om 17.00 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. Vanaf 11.00 uur kunnen koopjesjagers terecht op de grote jaarbraderie. Ruim honderdvijfentwintig kramen tonen tal van oude ambachten en een grote ver scheidenheid aan artikelen. Voor de allerkleinsten is een groot aantal spee- lattributen opgesteld, dus voor ieder een valt er wel wat te beleven. De prijsuitreiking van het ringsteken in de Vriendschap wordt gevolgd door een optreden van de Alkmaarse rock formatie The Sting. De toegang tot alle evenementen is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 15