Supermarkt De Boer vormt trekker in herinrichtingsplan Stationsplein Wear Ever /Mascotte Pony club Bouw brandweerkazerne van start Goed 25 KORTING i B&G Van Ós mode 1 RUIMING J Geduld is een schone zaak... weken lang kortingen tot BINNENHUISARCHITECTUUR mi Vos Makelaardij tfftj Vos Makelaardij op onze herenpullovers en damesjaponnen w L dJU J Drukkerij uitkijk post bv Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 62e JAARGANG NO UWSBLAD VOOR 28 MEI 1997 Commissie adviseert verkoop van Moeder Godskerk Zondag 1 juni a.s. Zaterdag 31 mei a.s. HHM V' 1 Terrafestival geeft Buk intercultureel tintje Donateursbijeenkomst Stichting Heiloo Houden Zo! Wandelen met het Nivon dames-Ie etage herenmode Winkelhort Loo Heiloo Voor een Eerlijk Advies JOHN MOEN GOED GEZIEN LOODGIETERSBEPRIJF DE JONG Nic, Ursem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem 072 5331799 OEES HACHMANG LOODGIETERS c Kennemerstraatweg 99 - 1851 BC Heiloo - tel. 072 533 11 99 JÊÊË De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden A aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - De commissie van de rooms-katholieke parochiegemeen schap in Heiloo heeft in haar rapport het parochiebestuur geadviseerd om de Moeder Godskerk aan de Holleweg te onttrekken aan de eredienst en het gebouw te verkopen. De commissie boog zich de afgelopen periode over de toekomst van de rooms-katholieke parochiegemeen schap. Zij vindt dat er in de toekomst één katholiek kerkcentrum in Heiloo moet komen. Bij het kerkgebouw moet dan een pastoraal centrum moet ko men, waarin activiteiten zoals cursus sen en bezinningsavonden kunnen plaatsvinden. Ook moeten er vergader en ontmoetingsruimten zijn en tevens een secretariaat en ruimtes voor admi nistratieve ondersteuning. Op dit mo ment is dat alles nog over twee kerkge bouwen en twee pastoriën verdeeld. Omdat de Willibrorduskerk op de gemeentelijke monumentenlijst staat (en de provincie de kerk ook op de pro vinciale monumentenlijst wil plaatsen) en omdat het Willibrorduscomplex tus sen kerkhof en uitvaartcentrum ligt, heeft de commissie het parochiebe stuur geadviseerd dit complex te be houden. De opbrengst van verkoop van het Moeder Godscomplex zou gebruikt kunnen worden voor aanpassing van de Willibrorduskerk en de realisering van een parochiehuis. Als het parochiebestuur het advies van de commissie overneemt, moet eerst nog toestemming worden verkregen van de Bisschop van Haarlem. Het parochiebestuur raadpleegt eerst nog de parochianen. Dit gebeurt op twee informatiebijeenkomsten die op maan dag 2 en dinsdag 3 juni om 20.00 uur worden gehouden in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. HEILOO - Naast 't Loo, dat het groot ste winkelcentrum blijft, moet een ver nieuwd Stationscentrum in de toe komst een tweede bloeiend winkelcen trum in Heiloo worden. Een belangrij ke 'trekkersrol' is weggelegd voor de nieuwe vestiging van De Boer Super markten in het Stationscentrum. Vorige week woensdag werden door G. Stuive van De Boer Supermarkten, J. Liefting sr. en jr. en wethouder J. Wuijster- Schuddeboom twee overeenkomsten getekend die de vestiging van een fili aal van de supermarkt in het Stations centrum mogelijk moeten maken. De huidige filialen van De Boer aan de Kennemerstraatweg en de Stationsweg zullen daarna worden gesloten. De huidige plannen voor de heringrich- ting van het Stationscentrum zijn het resultaat van zeven jaar plannen ma ken en onderhandelen. Met het winkel en woningcomplex dat projectontwik kelaar J. Zoon sr. aan de zuidkant van het Stationsplein gaat ontwikkelen, moet het Stationscentrum aantrekkelij ker worden voor het publiek. Het filiaal van De Boer krijgt een aanzienlijk aan deel in het complex. Bovendien gaat De Boer ook twee loodsen van aardap pelgroothandelaar J. Liefting huren. Die'huurovereenkomst werd vorige week woensdag ondertekend door J. Liefting sr. en G. Stuive van de super marktketen. Verder werd een overeen komst gesloten tussen J. Liefting jr. en de gemeente. Liefting mag ter compen satie aan de Kanaaldijk nieuwe opslag ruimte en een bedrijfswoning bouwen. Hiervoor moet nog wel een een artikel 19-procedure gevoerd worden. Ver wacht wordt dat met de sluiting van de twee huidige filialen van De Boer de overlast die daar door laden en lossen wordt veroorzaakt, voorbij zijn. Het is de bedoeling dat in het nieuwe Ot-\^»r»ri irr Opendag 25 jarig bestaan aanvang 15.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED Terriers Opendag sportpark het Vennewater van 10.00 tot 12.00 uur aankondiging aangeboden door: aaiiNmiuigiiig MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Op het gemeentehuis werden door (vlnr) J. Liefting jr., wethouder J. Wuijster, J. Liefting sr. en G. Stuive intentieovereenkomsten ondertekend voor een nieuwe vestiging van De Boer in het Stationscentrum. (foto Kitty Hoogland) complex aan het Stationsplein behalve de supermarkt ook andere winkels worden gehuisvest. Of dat de Bruna boekhandel en Het Porceleijn Huijs zullen zijn, die daar momenteel hun onderkomen hebben, is nog niet be kend/Volgens de projectontwikkelaar willen beide groter groeien en het is de vraag of het geplande complex daar voldoende ruimte voor biedt. In ieder geval wordt de gasopslag van Zoon aan het Stationsplein in z'n geheel ver plaatst naar de Kanaaldijk. Boven de winkels komen drie woonla gen met in totaal twaalf koopwoningen en twee penthouses. Er onder is een parkeerkelder gepland voor winkelper- soneel en toekomstige bewoners. Wethouder Wuijster noemde nog speci aal herschikking van parkeerplaatsen. De oostzijde van de spoorlijn wordt uit sluitend bestemd voor kort parkeren, terwijl het lang parkeren aan de west kant wordt geconcentreerd. Mogelijk heid daarvoor zal worden uitgebreid. Ook voor het plan voor het winkel- en woningcomplex moet eerst nog een artikel 19-procedure gevoerd worden omdat de maximaal toegestane bouw hoogte wordt overschreden. G. Stuive van De Boer Supermarkten verwacht als alles meezit het nieuwe supermarkt filiaal midden volgend jaar te kunnen openen. Wat daarna de functie wordt van de twee oude panden van De Boer is nog niet bekend. Wellicht worden die heringevuld door p^utselijke onderne mers. In ieder geval fnag er geen super markt meer in komen vanwege de overlast van laden en lossen. HEILOO - Met uiterste precisie zette burgemeester A.H. den Boon, ge- coached door brandweercommandant J. Sengers, vorige week donderdag van uit een grote hijskraan een betonnen liftput op zijn nieuwe plaats. Met deze handeling ging de bouw van de nieuwe brandweerkazerne aan het Rosendaal officieel van start. Commandant Sengers noemde het 'een historisch moment voor de vrijwillige brandweer Heiloo'. Na vijfenvijftig jaar verdwijnt het korps uit de dorpskern van Heiloo. De bouw van de nieuwe brandweerka zerne is nodig omdat de huidige brand weerkazerne aan de Raadhuisweg te klein is geworden. Dat is het gevolg van de uitbreiding van het brandweerper soneel en de uitbreiding van werk zaamheden in het kader van de ram penbestrijding. Ook speelt de komst van vrouwelijke brandweerlieden een rol, waardoor extra voorzieningen no dig zijn. Verder voldoet het huidige gebouw niet meer aan de eisen van de tegenwoordige Arbo- en milieuwetge ving. De nieuwe locatie aan het Rosendaal komt de bereikbaarheid van de brand weerkazerne ten goede. De huidige locatie in het centrum wordt steeds minder gemakkelijk en snel bereik baar, vooral als er markt ofTestiviteiten zijn. De uitruktijden worden hierdoor negatief beïnvloed. Een deel van de nieuwe brandweerka zerne bestaat uit de westelijke loods van het onderkomen van de buiten dienst van de gemeente aan het Brandweercommandant J. Sengers assisteerde burgemeester A.H. den Boon met het plaatsen van een betonnen liftput voor de nieuwbouw van de brandweerkazerne. (foto Kitty Hoogland) Rosendaal. Die loods zal verbouwd worden. Toekomstige kantoorruimte en de kantine worden nieuw gebouwd. De bouw van de nieuwe brandweerka zerne wordt uitgevoerd door Van Wijnen b.v. uit Den Helder, in opdracht van de gemeente Heiloo. Het ontwerp van de kazerne komt van de hand van architectenbureau Mtihren en Bode uit Heiloo. Op de plaats van de oude brandweer kazerne komt een vestiging van de VSB-bank. Met de verkoop van het oude pand aan de VSB-bank wil de gemeente de'centrumfunctie in de directe omgeving van het winkelcen trum 't Loo versterken. Een bank past daar volgens de gemeente beter bij dan een brandweerkazerne. Naar verwachting wordt de nieuwe brandweerkazerne op 31 oktober opge leverd. De verhuizing van het brand weerkorps staat gepland in de eerste week van november. Het ontwerp voor de nieuwbouw van de brandweerkazerne door architecten Muhren en Bode. HEILOO - Als onderdeel van het Terra-festival in Alkmaar, houdt Buk Buk dit weekend een intercultureel weekend met wereldse muziek uit ver schillende landen. Op vrijdag 30 mei wordt om 21.00 uur het Terra-festival geopend met een echte knaller. De maandelijks terugke rende Hakkuhbar mag het spits afbij ten. Gedurende deze avond staat het thema Oldstyle centraal. Bekende na men uit de hardcore-wereld, zoals dj Pavo en dj Weirdo, verlenen hun mede werking aan dit speciale weekend. Ook staan er gastoptredens van diverse andere dj's op het programma. Zij draaien de beste platen als opwarmer voor de exotische deunen van de vol gende dag. De entree voor deze avond bedraagt f 5,-. Op zaterdag 31 mei klinken de exoti sche deunen van het zeskoppige gezel schap De Nachtploeg door Buk Buk. De Nachtploeg is een band die zowel op als voor het podium het publiek met zich mee voert naar dat wat muziek werkelijk is: een feest om naar te kij ken, te voelen en te luisteren. De muziek van De Nachtploeg is veel kleurig en valt daarom makkelijk on der de noemer wereldmuziek. Van meringue tot knuffelrock, van soul tot salsa, van cajun tot ballade en van ska tot andere wereldse variaties. Het Nederlandstalige repertoire is vrolijk, energiek en zeer dansbaar. Het voorprogramma van deze avond wordt vanaf 21.00 uur verzorgd door de Heiloose formatie Harry's Nephew. Zij genieten al behoorlijk wat faam in Heiloo en omstreken. Deze band maakt zeer toegankelijke, lichte rock muziek. De zelf geschreven nummers worden in het Engels gezongen, en het repertoire bevat zelfs een Franstalig liedje. De entree bedraagt een tientje. Als afsluiter van dit weekend staat op 1 juni de band Elhilal op de bühne vanaf 20.00 uur. De band bestaat nog niet zo lang, maar heeft al vele optredens ach ter de rug. De muziek die Elhilal speelt loopt uiteen van traditionele Marok kaanse muziek tot Raï. Elhilal is een uitvloeisel van het Marokkaanse pro ject van de Stichting Netwerk in Hoorn. Voor vijf piek kun je erbij zijn. Stationsweg 85 Heiloo 072 5335465 HEILOO - Op donderdag 29 mei houdt Stichting Heiloo Houden zo! een bijeenkomst voor donateurs in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemer straatweg 425. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Na de opening verzorgt G. Bruin van de Vereniging Stop de vuilverbranding een inleiding. Daarna wordt een inlei ding gegeven op de Boekelermeer- problematiek, gevolgd door een discus sie. Tijdens deze bijeenkomst zal ook de jaarlijkse oorkonde worden uitgereikt. HEILOO - Op zondag 1 juni wordt het Nivon-seizoen besloten met de tradi tionele wandeling over gras. Dit keer is een rt)ute uitgekozen langs het Abcouder Meer, langs enkele vaarten in de omgeving van Abcoude en over een dijk rond de polders Waardass- acker en Holendrecht. De tocht is on geveer 12 kilometer lang en dus wat minder zwaar dan die van vorig jaar. Vertrek per trein vanaf NS-station Heiloo is om 9.16 uur en aankomst in Abcoude is dan om 10.31 uur. Deelnemers die per auto komen wor den daar ook verwacht om 10.30 uur. Aan de wandeling zijn geen kosten ver bonden, reiskosten en consumpties onderweg zijn voor eigen rekening. De tocht gaat ongeacht de weersomstan digheden in ieder geval door! Opgeven kan bij Ina Bennen, tel. 072-5336427 of 5333127. p» 1 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Wij hebben 'm wel! Afgelopen zaterdag was die zin meer dan eens te horen aan de oevers van de Karremelvijver aan de Oostkanter. De groep vissers die luid zingend op de muziek van YMCA van de Village People met hengels en schepnetten langs de kant marcheerden, hadden het over de sportvisakte. In juni start het nieuwe visseizoen en dit is voor de Organisatie tot Verbetering van de Binnenvisserij aanleiding om in een Postbus 51- televisiespot weer even de aandacht te vestigen op het feit dat sportvissers in bezit moeten zijn van zo'n akte. Dat je voor het opnemen van zo'n spotje meer geduld nodig hebt als voor het vissen zelf bleek nu overduidelijk: bijna tien uur filmen voor een spot van slechts 27 seconden. Op 2 juni wordt het resultaat om 9.00 uur voor het eerst uitgezonden en zal daarna geregeld te zien zijn rond de Ster-blokken. (foto EWD) X

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1