De Beun presenteert vrolijk en aantrekkelijk programma Kortebaan- draverij Goed JOSEPH de werf Ondernemersvereniging De Oude Werf feliciteert alle medewerkers met wederom een perfect georganiseerd festival. 30% KORTING Ramp aan vooravond Ypestock door noodweer Ringsteken muzikaal Wear Ever /1/lascotte Basisschoolleerlingen doen verkeersexamen Eerst even inchecken bij de Rabobank! Vos Makelaardij VAN SCHAGEN OMSTREKEN NIEUWSBLAD VOO R Uw Oogmerk Opticien geruite damespantalons herenblousons 10% KORTING Nic. llrsem schilders Glasschadebedrijf Ursem Decorette Ursem Onbezorgd op vakantie? Vpe//sl«ck Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur L JDrukkerij uitkijkpost bv Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 62e JAARGANG NO 11 JUNI 1997 Zondag 15 juni a.s. JOHN MOEN GOED GEZIEN op onze voorjaarscollectie voorzien van groene stip op onze totale collectie winkelhof 't Loo 30, Heiloo Kaartverkoop Timmerdorp omlijst LOODG1ETERSBEDRIJF DE JONG Vrouwen toetsen het leefmilieu vraagt om standpunt over uitbreiding van Schiphol CEES HACHMANG LOODGIETERS Bestel tijdig wat u nodig hebt! Rabobank zie onze advertentie Heiloo - Limmen Qp pagina 7 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! rgus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - 'Het theatergebeuren is als een doorgeefluik van de maatschappij waarin wij leven, als een spiegel van deze tijd. Is het niet de druk van presta tie en geld, dan zijn het wel de mensen om u heen die steevast weer voor ver rassende situaties zorgen'. Met deze filosofische woorden opent de nieuwe theatergids van De Beun, die vorige week van de persen is gerold en deze week huis aan huis wordt verspreid. Een gids waar velen al wekenlang reik halzend naar uitkijken. Want wat is er leuker om, over de komende zomer héénkijkend, alweer plannen te maken voor het nieuwe winterseizoen. Wat zullen we nu eens uitkiezen, gaan we lekker lachen of voelen we meer voor een serieus stuk? En is er nog wat leuks voor de kinderen te doen? De programmacommissie van De Beun is er onder leiding van Connie Keijsper wederom in geslaagd een bijzonder aantrekkelijk programma samen te stellen. Maar liefst vijftien professione le uitvoeringen hebben zij weten te strikken, waarbij vooral de cabaretlief hebbers ruimschoots aan hun trekken komen. Het spits wordt op 26 septem ber afgebeten door Van Houts en De Ket met de voorstelling 'Alles mag'. Evenals in hun vorige programma gaat dit duo in de clinch met wat zij noemen 'De waanzin van de Nederlander'. Drie gektes nemen zij onder de loep: de keuze-manie, de mob.iliteits-dwang en de actualiteitspsychose. Met deze tweekamp in drie ronden wordt het theaterseizoen ferm geopend. Op 10 oktober komt Hester Macrander naar De Beun. Zij wakkert in haar pro gramma 'Drift' het vuur goed aan, of liever gezegd: ze probeert het tever geefs te temperen. Een ronduit dyna mische dame die in hoog tempo het publiek bespeelt en daarbij de kalk van het plafond zingt. Ook Purper mag in De Beun niet ontbreken. Een try out van hun programma 'Sixpack' vindt op 15 oktober plaats. Volgens het boekje wordt het een bijna on-Nederlandse avond met top-entertainment. Energiek, bruisend en met verve gebracht. Meer zeggen we gewoon niet, gaan is het parool! Een ouderwets avondje politiek, actu eel en geëngageerd cabaret wordt op 25 oktober verzorgd door Tim van der Sluijs met 'Ik B.V.' Zonder pompeuze decors, zonder banaliteiten en doelloze grofheden, zoekt hij het juist in de sub tiliteit van intelligente inhoudelijke grappen. Op 10 december staat 'verha lenverteller' Job Schuring met 'Ein- delijk'op het podium, Kees Torn op 11 februari met 'Als ik het niet dacht' en op 20 maart sluit Reinder van der Naait de cabaretrij met 'Wallebakken'. Een programma dat zelfs de grootste zuur pruim aan het lachen schijnt te krijgen. Deze vier cabaretiers hebben in elk geval één ding gemeen: ze zitten samen in het speciale cabaretabonnement van De Beun. De horror van het huwelijksleven Voor het komende seizoen zijn drie professionele toneelprodukties geboekt. Twee daarvan zijn van het Haarlems Toneel. Op 19 december met 'Tartuffe' van Molière, een klassieke komedie over hebzucht en hypocrisie. De humor van Molière treft tot op de dag van vandaag genadeloos doel. Met (vervolg op pag. 2) Bij Aris de Wit en de Oud Inn Aanvang: 13.00 uur Gratis toegang A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 De cast van het Haarlems Toneel, dit theaterseizoen maar liefst twee keer op de planken in De Beun. (foto Pan Sok en Jaap Ruurs) HEILOO - Op zaterdag 21 juni worden kaarten verkocht voor Timmerdorp. Dit jaar organiseren de medewerkers van het Timmerdorp voor de éénen twintigste keer het grote kinder-tim- merfestijn aan de Omval in Heiloo. De ze keer vindt het Timmerdorp plaats van dinsdag 5 tot en met vrijdag 8 augustus. Om aan de enorme vraag naar kaarten te kunnen voldoen heeft de organisatie moeten besluiten de regels voor de kaartverkoop enigszins te wijzigen. Dit jaar kunnen 500 kinderen aan het eve nement deelnemen. De leeftijdsgrens is verhoogd naar 7 tot en met 12 jaar en mensen die kaarten afhalen kunnen per keer niet meer dan drie kaarten kopen. De kaarten worden zaterdag 21 juni verkocht. De verkoop begint om 10.00 uur en vindt plaats in de Hobbyfarm (in de voormalige Hofdijkschool). Omdat ieder jaar de belangstelling groot is, wordt de ouders aangeraden op tijd aanwezig te zijn. De prijs van de kaar ten bedraagt f 15,- per persoon. Voor dit bedrag krijgen de kinderen naast een hoop pret ook nog spijkers en verf. Het enige wat de kinderen nog nodig hebben zijn een paar schoenen met dikke zolen, een hamer, een knijptang, een zaag, kwasten en een goed humuer. De medewerkers van het Timmerdorp zorgen voor de rest. Op het terrein is een volledig geoutilleerde EHBO-post aanwezig en houden ruim 35 medewer kers een oogje in het zeil. Vindt u het leuk om de medewerkers van het Timmerdopr een weekje te komen helpen als begeleider, dan kunt u contact opnemen met Edo Po$tma, tel. 072-5337776. HEILOO - Terwijl de camera's van het NOS-journaal gericht waren op de Erasmusbrug in Rotterdam, de open dag bij een sigarettenfabriek in Bergen op Zoom en de watersportgebieden in westelijk Nederland, voltrok zich in Heiloo afgelopen zaterdag een ramp voor de organisatie van Ypestock Popfestival. Rond kwart over vier 's middags kregen wind en zware regen val grip op de tent waar zondag de zevende editie van het festival in Hei loo moest plaatsvinden. In de tent bevonden zich op dat moment onge veer twintig vrijwilligers. Zij kregen de schrik van hun leven toen de tentdoeken opbolden en zochten een veilig heenkomen of kropen onder het podium in de tent. Binnen luttele minuten vloog de tent, met een lengte van bijna negentig en een breedte van ruim dertig meter, de lucht in. Enkele stokken (doorsnee vijftien centimeter) braken af, en haringen werden uit de grond gerukt. Het enorme gevaarte belandde in de sloot tussen het festival terrein en bedrijventerrein De Oude Werf. Een deel van de tent kwam terecht op het terrein van Anema Trucks. Twee medewerkers raakten licht gewond. Het huilen stond de vrijwilligers nader dan het lachen. Sterker nog: er werd menig traan gelaten. Al meer dan twee dagen waren tientallen vrijwilligers in de weer met de voorbereidingen voor het zevende Ypestock festival. Vrij dagochtend was de tent in recordtijd opgebouwd en de tijd erna werd ge bruikt om verlichting aan te brengen, het podium op te bouwen en het barge- deelte waterpas te zetten. Het uitzon derlijke noodweer van zaterdag maak te al het werk vergeefs. Via 112 alarmeerde de organisatie direct de hulpverlenende instanties in Heiloo. Politie, brandweer en zieken wagen waren snel ter plekke. Twee medewerkers moesten voor behande ling naar het ziekenhuis: één met een lichte shock, een ander met verwondin gen aan het been. Na behandeling kon den zij weer naar huis. De vrijwillige brandweer van Heiloo rukte voltallig uit en arriveerde vlot op het festivalter rein. Het terrein werd als het ware schoongeveegd, alles werd geordend en de restanten van de tent werden bij elkaar gezocht. Daarna namen de vrij willigers het werk over, Ypestock moest de dag erna doorgaan, al zou er de hele nacht worden doorgewerkt. Tamtam Inmiddels was er contact gezocht met het tentenbedrijf uit Valkenswaard in Limburg. De oude tent was niet meer bruikbaar. Een reservetent werd direct op een vrachtwagen geladen en met extra personeel en gereedschappen werd de reis naar Heilop aangevangen. Het bericht dat een nieuwe tent onder weg was, ontlokte gejuich aan de Ypestock-kelen. Met dubbele energie werden alle voorbereidingen getroffen om het 'dak van het festival' dezelfde avond opnieuw te kunnen plaatsen. De tamtam deed ook z'n werk. Via politiescanners en telefooncirkels werd het nieuws over de tent van Ypestock verspreid in Heiloo. Zodra de zware wind en regen enigszins tot bedaren waren gekomen, meldden vele meele- venden zich bij het terrein naast de Oude Werf. Zeer dankbaar maakte de organisatie gebruik van het aanbod van Karwei, die inderhaast vijftien mede werkers optrommelde. Ook leden van honkbalclub Double Stars Heiloo waren naar het terrein gekomen. Om zeven uur 's avonds waren zo'n 200 mensen op het terrein aanwezig. Anderhalf uur later arriveerde de nieu we tent, die in razend tempo werd neer gezet. Een uur en twintig minuten waren nodig om de khiS te klaren. Nog eens twee uur'later was de inrich ting van de tent ook-in het stadium van vlak vóór de fatale hoosbui. Eindelijk mocht er een biertje gedronken wor den. Daarna werd iedereen naar huis gestuurd voor een (korte) nachtrust. Zondagochtend om negen moesten de troepen weer paraat zijn voor het vol tooien van de horeca- en geluidsinstal laties. Er was zondagochtend ook overleg tus sen het bestuur van Ypestock, het gemeentebestuur, de brandweer en de politie. Op basis van de ervaringen van een dag eerder en de weersvoorspellin gen werden de mogelijke riciso's besproken. Dit had enige aanpassingen aan de indeling van het terrein tot gevolg. Een extra vluchtroute werd gemaakt, terwijl ook de kinderkennis en een deel van de markt verplaatst werden. Tenslotte gaf het bevoegd gezag toestemming voor het doorgaan van het festival. HEILOO - Op zondag 15 juni vinden vanaf 13.30 uur de traditionele korte- baandraverijen met ringsteken plaats aan de Heerenweg. Ook dit jaar wordt het hoefgetrappel van de paarden gevolgd door muzikale klanken van echte live muziek. Na de finales, die om ongeveer 18.00 uur plaatsvinden, treedt in de Oud Inn de band The Legend op. Ook is het swin gen geblazen bij Aris, waar de band Harmony alles uit de kast zal halen. Dus liefhebbers van goede muziek en gezelligheid zijn van harte welkom aan de Heerenweg. Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen HEILOO - In een brief aan de burge meester en de leden van de Heilooër gemeenteraad vraagt het comité Vrou wen toetsen het milieu om een officieel standpunt van het gemeentebestuur over de toekomstige omvang van het luchtvaartverkeer boven Noord-Hol land en de eventuele uitbreiding van luchthaven Schiphol. Vrouwen toetsen het leefmilieu vindt dat de kwestie aan de orde moet ko men in de eerstvolgende vergadering van de commissie Bestuurszaken en in de raadsvergadering, zodat de burgers van Heiloo weten wat de mening van het gemeentebestuur daarover is. In haar brief noemt Vrouwen toetsen het leefmilieu als voorbeeld de ge meentebesturen van Egmond, Bergen en Castricum die onlangs bezwaren naar voren brachten tegen uitbreiding van de luchthaven. Zij denkt dat vooral de bezwaren van de gemeente Egmond Stationsweg 85 Heiloo 072 5335465 tegen de eventuele aanleg van een nieuwe luchthaven in de Noordzee of de Markerwaard (toename van geluids overlast en de risico's voor veiligheid, gezondheid en kwaliteit van de kust) ook voor de bfeilooër gemeenteraad moeten gelden. Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO - Vorige week donderdag stapten 198 kinderen op de fiets voor het praktisch verkeersexamen van Veilig Verkeer Nederland. Alle leerlin gen van groep 8 van de Heilooër basis scholen deden mee. 's Morgens gaf wethouder T. ten Hoope bij de bibliotheek het officiële start schot voor de examens door het luiden van een grote Zwitserse koebel. De kinderen moesten met de fiets een route afleggen van ongeveer 45 minu ten. Velen hadden de route van tevoren al met hun ouders geoefend. Op de twee verschillende parcoursen in Heiloo werd door twaalf vrijwilligers gecontroleerd of de kinderen de ver keersregels goed toepasten. Ook de politie was bij de examens aanwezig om het geheel in goede banen te leiden. Deze examens waren voor de afdeling Heiloo van Veilig Verkeer Nederland, die vorig jaar werd opgericht, de gele genheid om zich voor het eerst zicht baar te profileren. Zij zorgden ook voor de broodnodige versnaperingen na afloop van de inspanningen. De kin deren die geslaagd zijn ontvangen bin nenkort het verkeersdiploma van Veilig Verkeer Nederland. Oök de leerlingen van groep 8 van de Benedictusschool stapten op de fiets voor het praktijk verkeersexamen. (foto Kitty Hoogland) ondernemersvereniging festival 97

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1