Raad stemt in met onderzoek samenwerking en samenvoeging k X ^ïenicfaett, Foto-expo leerlingen Pax Christi Akersloter zussen kennen bergen op hun duimpje X Limmer jeugd roefelt bij bedrijven Kopij Uilkijkposl X POLITIE Senlcfoett UITKIJKPOST-25 JUNI PAGINA 11 Conquista luidt het seizoen uit nV/ L 072- 112 5122222 Inleveren kopij voor: MHid t Jlimme/i jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 viteiten Limmen Geslaagd Opbrengst AVO collecte Haarshow tijdens jaarmarkt Akersloot maakt zich op voor Solex en minimotoren race mmmmz P||L I T I E Adressen Limmen Zomeravondconcert uitgesteld Gregoriaans in Bakkum Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. LIMMEN - In een korte vergadering heeft de Limmer gemeenteraad afgelo pen donderdagavond unaniem beslo ten tot het uitvoeren van een onder zoek naar samenwerking en samenvoe ging met Akersloot en Castricum. Het onderzoek zal gedaan worden door het bureau BDO CampsObers en gaat ongeveer 150.000 gulden kosten. Het leeuwendeel hiervan zal door de ge meente Castricum betaald worden, ruim f 100.000, Akersloot draagt f 21.000 bij en Limmen een kleine f 28.000. Onduidelijk is nog of de provincie wil bijdragen in de kosten van het onder zoek, een eerder verzoek van de gemeenten, waaronder toen nog Uit geest, is afgewezen. Burgemeester Huisman gaat er echter vanuit dat een nieuw verzoek, nu van Akersloot, Castricum en Limmen, wel door de provincie gehonoreerd zal worden. LG'er Schijf noemde het besluit 'een gedenkwaardig moment'. Hij bena drukte dat er wel degelijk een maat schappelijk draagvlak moet zijn om een eventuele samenwerking/samenvoe ging te doen slagen. Hij sprak de hoop uit dat Uitgeest alsnog zal aanhaken. Uitgeest heeft laten weten dat zij samenwerking wel ziet zitten, maar een onderzoek naar een fusie voorlopig nog te vroeg vindt. Van Noord (CDA), die donderdag avond als enige oppositie moest voeren bij afwezigheid van zowel VVD als Burgemeester E. Huisman:Zoeken naar samenhang tussen gemeenten PvdA, noemde het onderzoek te eenzij dig en blijft van mening dat Heiloo erin betrokken moet worden. Ook moet volgens hem de bevolking, bijvoor beeld door een enquête, bij het onder zoek betrokken worden. Desalniette min stemde ook hij voor het onder zoek. Standpunt Schiphol Ook aan de orde kwam het standpunt van de gemeente Limmen over de ont wikkelingen rond luchthaven Schiphol. Het college is van mening dat de nade lige gevolgen van uitbreiding van de capaciteit op Schiphol op het gebied van ruimtelijke ordening, volksgezond heid, welzijn, milieu, veiligheid, verkeer en vervoer vooralsnog zwaarder wegen dan de voordelen op het gebied van economie, werkgelegenheid en mobili teitsvergroting. Ook dit punt leverde weinig discussie op. Alleen Van Noord vond het wat onduidelijk. In hetzelfde stuk staat namelijk ook dat uitbreiding op Schip hol, binnen de grenzen van de overeen gekomen hinder, mogelijk en toelaat baar moet zijn. Wethouder Rood (LG) beaamde dat er nog veel onzekerheden zijn, die eerst benatwoord moeten wor den. Maar groei is nu eenmaal niet tegen te houden en daarom moet er binnen de grenzen van de hinder ruim te gevonden worden, aldus de wethou der. Burgemeester Huisman beloofde de aanmerkingen van Van Noord mee te nemen in de brief, die binnenkort namens de gemeente Limmen verzon den zal worden naar de SNK-gemeen- ten, Castricum en Uitgeest, Gedepu teerde en Provinciale Staten, Tweede Kamer en kabinet en de projectgroep Toekomstige Nederlandse Luchtvaart Infrastructuur. LIMMEN - Dit weekend is Conquista voor de allerlaatste keer van dit seizoen open. Conquista sluit op 30 juni, het nieuwe seizoen begint weer op 15 au gustus. De kinderwerkgroep gaat voor deze gelegenheid op het sportieve pad. Voor kinderen van 4 tot 12 jaar is er een esta fette-sportdag georganiseerd. Van^f 1Ó.30 tot 12.30 uur kunnen zij zich hele maal in het zweet werken. De tieners sluiten dit seizoen af met een fantastische film. Voor f 2,50 zit je eerste rang voor het grote scherm. Vanaf 19.00 uur ben je welkom op zaterdag 28 juni. Na de film is er nog tijd voor wat danswerk om je zolen nog wat extra te verslijten. Om 23.00 uur valt dan het doek. De jongeren hebben dit weekeind ook nog iets bijzonders, namelijk een soul- danceparty. Mensen van alle leeftijden zijn uitgenodigd om op zaterdag te genieten van deze heerlijke muziek. Intree is f 2,50 en de zaal gaat open om 20.30 uur. Vrijdag is Conquista nog open van 20.30 uur tot 1.00 uur en zon dag is er Gabberen van 17.00 tot 23.00 uur. •LIMMEN LIMMEN - Op 17 juni is in een woning aan de Rijksweg ingebroken. Om streeks 03.00 uur werd de bewoner wakker van gerommel. Nadat hij op onderzoek uitging zag hij twee mannen weglopen. Uit de woning wordt niets vermist. Op de kruising van de Burg. Nieuwen- huijsenstraat met de Hogeweg vond een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto plaats. De bromfiet ster verleende op genoemde kruising geen voorrang aan de bestuurster van de personenauto. Er was alleen schade aan de voertuigen. Op de Rijksweg verleende de bestuur der van een personenauto bij het inrij den van de Visweg geen voorrang aan een bromfietser. Hierdoor ontstond een aanrijding. Als gevolg van de aan rijding kwam de bromfietser ten val en veroorzaakte zo schade aan een gepar keerde personenauto. Op 19 juni werd op de Omloop een personenauto vernield. De ruitenwis sers werden omgebogen. Vanaf het erf van een bedrijf aan de Rijksweg werd een Gilera Cita met ver zekeringsplaatje RHB-951-97 gestolen. De brommer stond niet op slot. De da der heeft waarschijnlijk zijn 'oude' bromfiets achtergelaten, want op de zelfde plek werd een rode Peugeot aan getroffen. Bij een inhaalmanoevre op de Uit- geesterweg verloor de bestuurder van een motorfiets de macht over het stuur. Als gevolg hiervan belandde hij met motorfiets in een naast de weg gelegen sloot. De onfortuinlijke motorrijder hield enkele schaafwonden aan zijn val over. De motor werd door een takelbe- drijf uit de sloot getakeld. In de nacht van 20 op 21 juni werd van af een woning aan het Kieftenland een wimpel ontvreemd. Gevonden voorwerpen: een donker blauw trainingsjack en een zilveren schakelarmband. Verloren voorwerp: een herenhorloge. lit,. De leden van Pax Christi's fotoclub. LIMMEN - Op donderdag 26 juni wordt om 15.00 uur een foto-expositie geopend in het gemeentehuis. Van 27 juni tot en met 5 augustus is de exposi tie te zien van foto's die gemaakt zijn door leerlingen van groep 7 van de Pax Christi basisschool. Voor de leerlingen die dat willen is er op deze school de gelegenheid de hand- vaardigheidslessen in te vullen met les sen in fotograferen. Deze lessen wor den sinds twaalf jaar gegeven door Cees Beentjes. In de lessen wordt aan dacht besteed aan de compositie en de lichtval, maar ook hoe een interessante, levendige foto, gemaakt kan worden. De leerlingen fotograferen elkaar. In een speciaal ingerichte donkere kamer worden de films door de kinde ren zelf ontwikkeld, waarna afdrukken op fotopapier worden gemaakt. Hierbij leren zij naast de technische kneepjes van het vak ook fotografische trucs om speciale effecten te bereiken. Tijdens deze expositie kunt u resultaat van hun inspanningen zien. De expositie is toe gankelijk tijdens de openingsuren van het gemeentehuis, op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, op vrijdagmiddag is het gemeente huis gesloten. M. Overberg, medewerk ster van de sector Welzijn van de gemeente Limmen, zal de expositie openen. Galerie Amber Tot en met 6 juli bloemschilderijen van Marieke Raemakers en beschilderd keramiek van Fred's Atelier. Galerie aan de Dusseldorperweg 18 is geopend van donderdag tot en met zaterdag en op zondag 6 juli van 14.00 tot 17.00 uur. Gemaal 1879 Tot en met 29 juni expositie van schil derijen en beelden van Pie Breeuwer- Brandjes. Elke zondag open van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 0251- 311705 of 313253. Gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot te bezichti gen, eerste zondag van de maand maal- middag. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars, onder andere uit Bulgarije en Rusland. Galerie en beeldentuin aan de Uiterdijk 2 in Akersloot geopend op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 0251-312598. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie NU Tot en met 13 juli olieverfschilderijen van Aaltje van Wieringen en kerami sche muziekinstrumenten van Kees Hoogendam. Galerie aan de Nuhout van der Veenstraat 48 in Castricum geopend op donderdag van 13.00 tot 21.00 uur, op vrijdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Plaatsgenote Joke Mooij is op 19 juni afgestudeerd aan de Univer siteit van Maastricht. Zij behaalde haar doctoraal diploma verpleegweten- schappen. LIMMEN - De nationale collecte AVO Integratie Gehandicapten bracht in Limmen f 3758,85 op. Dankzij vele gif ten en de belangeloze inzet van de AVO-collecteorganisatie werd dit bedrag mogelijk gemaakt. Veel gehan dicapten zullen dit jaar niet tevergeefs een beroep op AVO doen. LIMMEN - Tijdens de Limmer jaar markt is ook het team van Marga's Haarmode present. Van 19.00 tot 21.30 verzorgen zij een spectaculaire haar show. De nieuwste trends, kleuren en coupe's worden daar gepresenteerd door CoosTieleman. Ook vindt er een speciale bruidsshow plaats, waaraan niemand minder dan Mary Borsato haar medewerking ver leent. Ook staat hier de officiële 'mooi ste bruid van Nederland' in de persoon van Caroline ter Linden in de schijn werpers. Zij wordt gekapt door het team van Marga's Haarmode. AKERSLOOT- Op zondag 29 juni organiseert Stichting Akersloot Promo tie in samenwerking met Solexclub 't Rolletje het Europese kampioenschap Solexrace en een NK race van de Ne derlandse Minimotoren. Brullende motoren dus deze zondagmiddag in het oude centrum van Akersloot. Vooral door de komst van de Nederlandse Minimotorbond, die deze dag races zal houden, is de aantrekkingskracht van dit unieke evenement sterk gestegen. Voor het Europese kampioenschap Solexrace hebben zich ondertussen al een goede zestig rijders uit binnen- en buitenland ingeschreven, onder wie de kampioen van vorig jaar GertJan Ruitenberg uit Oosterwolde en de ex- kampioen Leonard Heemskerk uit Alphen aan den Rijn. De overige deel nemers komen werkelijk uit alle winds treken. Vier klassen zullen in Akersloot van start gaan, de C-klasse met daarin plaatselijke favoriet Piet Kerssens. De snelheid in deze klasse is nog niet zo hoog, maar de strijdlust zal er niet min der om zijn. Verder komen deze mid dag de snellere jongens uit de B- en A- klasse aan de start, met als klap op de vuurpijl de race van de specials, dit zijn Solexen die snelheden van meer dan tachtig kilometer kunnen halen. Tussen deze races door zullen de mini motoren brullen over het parcours, kleine maar supersnelle racemotoren in vier verschillende klassen. Allereerst de juniorklasse, dit is een klasse voor de jeugdige coureurs in opmars. Daarna komen de zelfbouwklasse, de fabrieks- standaard- en de fabrieksspecialklasse aan de start, met machines van 40 tot 70 cc. Voor de veiligheid van publiek en coureurs wordt een flink aantal stroba len en dranghekken geplaatst. De start van dit alles is om 13.00 uur. Voor de kinderen is er ruimschoots ver tier. De toegang is geheel gratis en na afloop zal in bar 't Achterom de prijs uitreiking plaatsvinden met de forma tie The Jet Set. Priscylla (links) en Marriëlle Beentjes in de Oostenrijkse bergen. 112 Woord-Holland Noord 072- AKERSLOOT 5122222 LIMMEN - Tijdens de Jantje Beton Roefeldag konden de kinderen in Limmen een kijkje nemen achter de schermen van een flink aantal bedrijven en instellingen. Worst maken bij de slagerbrood bakken bij de bakkervingerafdrukken maken bij de politie en zo ook het wagenpark bekijken van de firma Winder. De kinderen keken hun ogen uit en verdrongen elkaar om ook eens plaats te nemen achter het stuur van zofn imposante dieplader. De elektrische bediening van de chauffeursstoel werd gretig uitgeprobeerd. (foto Kitty Hoogland) Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. AKERSLOOT - Op 17 juni werd er in een woning aan de Tarp ingebroken. Men zag kans binnen te komen door een raam te forceren. De gehele woon kamer werd doorzocht. De daders had den kennelijk honger en dorst, want aan de keukentafel werden bananen genuttigd en cola gedronken. Er zijn waardepapieren en sieraden gestolen. Op 19 juni werd bij het Motel Aker sloot tijdens het ontbijt een damestas gestolen. De dader kon even later op het terrein worden aangehouden. Hij werd overgebracht naar het politiebu reau te Alkmaar. De politie heeft in de omgeving nog naar mogelijke handlan gers gezocht, maar deze zijn niet meer aangetroffen. De man is na verhoor heengezonden. Op 20 juni werd er in een woning aan de Chopinstraat ingebroken. Een deur aan de achterzijde van de woning werd geforceerd. Er wordt niets vermist. Vermoedelijk heeft de aanwezigheid van een hond de dader(s) doen afzien van verdere pogingen. Op 21 juni verleende de bestuurster van een personenauto op de kruising van de Geesterweg met de Roemers- dijk geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto. Als gevolg van de aanrijding werd ook een personen auto op de Meerweg aangereden. LIMMEN - Wegens omstandigheden heeft het zomeravondconcert afgelo pen zaterdag geen doorgang kunnen vinden. Het concert is verplaatst naar vrijdag 27 juni. Iedereen is van harte welkom op het plein bij de Bartigon om 19.00 uur om te luisteren naar de drum band, die een marsoptreden verzorgt, en naar de harmonie die een concert geeft. BAKKUM - Op zondag 29 juni zingt de Dekenale Schola Cantorum Beverwijk gregoriaanse misgezangen in de rooms- katholieke kerk aan de Brederode- straat 14 in Bakkum. De aanvang van deze viering is om 11.00 uur, voorgan ger is pastoor J.RC. van Diepen. De Schola is een gespecialiseerd een stemmig koor dat zich bezighoudt met gregoriaanse zang volgens de laatste studie-opvattingen. Het koor staat onder leiding van Ko Ariëns. AKERSLOOT - Rugzak op, wandel schoenen aan en... op pad! Natuurlijk is het prachtig wandelen in de polder, langs het strand of door het bos in Nederland. Voor wie sportief over de grenzen heen wil stappen, zonder me teen de Mount Everest te beklimmen, hebben twee Akersloter zussen een aangenaam alternatief: een hiking- weekend in heuvelachtig gebied. Onder de naam 'Womat hikingteam' organiseren zij wandeltochten over schitterende wandelpaden door wijn gaarden, bossen en velden, schilderach tige dorpjes, langs fruitbomen, stroom pjes en meertjes, in het Duitse natuur park Odenwald. Dit middelgebergte ligt tussen de steden Darmstadt en Heidelberg, op slechts vier uur rijden van Utrecht. De zussen Priscylla en Marriëlle Been tjes, die beiden tot hun negentiende jaar in Akersloot hebben gewoond, kennen het gebied op hun duimpje. Op de hikingweekenden begeleiden deze ervaren wandelaarsters de wandeltoch ten van ongeveer vier a vijf uur zuivere looptijd per dag, waarbij tussendoor volop tijd wordt genomen om van de omgeving te genieten. Tussen de glooi ende, en soms zelfs steile heuvels, wor den de lunches gebruikt, 's Avonds kunt u lekker bijkomen in een comfortabel hotel. Wie zin heeft om een lang weekend heerlijk te ontspannen door inspanning of alvast wat te trainen voor een echte bergvakantie kan informatie krijgen over de arrangementen van Womat op tel. 0251-313253. U kunt ook kijken op internet, http://ourworld.compuser- ve.com/homepages/womat. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezond heidszorg: voor al uw vragen 072- 5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (al leen voor afspraken consultatiebureau) 072-5054275, maandag, dinsdag en vrij dag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloop spreekuur maandag van 13.30 tot 14.00 uur. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 12, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijk gebouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open 8.00 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open (en telefo nisch bereikbaar) van 9.00 tot 12.00 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvra gen en gehandicaptenvoorzieningen kunt u terecht (alleen na het maken van een telefonische afspraak) op maandag, woensdag en donderdag van 8.00 tot 12.30 uur. Belt u hiervoor zoveel mogelijk op de aangegeven och tenden. Indicatiecommissie Verzoeken om op name in een bejaardenhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Be jaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 11