Jaarmarkt ondanks regen weer bar gezellig Politiekeurmerk Veilig Wonen voor nieuwbouwplan Kerkweg-Noord Riet Clazing in Gemaal x Jeugvisclub houdt stug vol Akersloter Solexrace zo nat als wat Certificaat uitgereikt fï m Kopij Uitkijkpost Activiteiten Limmen af ^enicAt&t' tond V Juimme/i jhie Poëzie en muziek in Akermare PgL I T I E Midzomer Springbokken Toernooi geslaagd Vocatie zomerweek Excursie duinreservaat Geslaagden Bonhoeffercollege p" UITKIJKPOST - 2 JULI PAGINA 11 mmé t Jtimmto jbh Inleveren kopij voor: De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag vóór 16.30 uur ingeleverd te worden op de volgende adressen: Ummen: NL Admiraal, Bloemenhof 5 Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender (tijdens kantooruren) ingeleverd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof 5. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 16.30 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo Wanneer u van deze spelregels afwijkt, kunnen wij niet garanderen dat uw kopij (foutloos) geplaatst wordt. Ook voor de kinderen was er op de jaarmarkt voldoende te beleven, zoals een groot springkussen, een eigen vrijmarkt en dit kunstige balspel. (foto EWD) LIMMEN - Ook al was het weer wat somber, de gezelligheid op de traditio nele jaarmarkt was er niet minder. Veel Limmers én buitenpoorters trokken er dan ook op uit om de talrijke kraam pjes te bekijken. Leuke hebbedingetjes, verrukkelijke saté en royale slagroom soezen gingen grif van de hand. Ook gaven verschillende verenigingen acte de présence, zoals Scouting Lim men, die een staaltje van haar kunnen toonde. De scouts bouwden onder an dere een familieschommel en een brug. Ook lag er een geknoopte kabel, waar van men raden moest hoeveel meter touw erin verwerkt zat. De kabel be stond uit 56 meter pioniertouw. Het dichtst bij het juiste aantal zaten Duncan Keizer en Peter Bloedjes met 60 meter, en Mark Zomerdijk en Mary Hoogenboom met 63 meter. Zij kregen een cadeaubon. AKERSLOOT - Op zondag 6 juli vindt van 14.00 tot 18.00 uur een poëzie- en muziekmiddag plaats in beeldentuin Akermare. Op drie plaatsen in de tuin worden gedichten voorgedragen door twintig Noord-Hollandse dichters van verschillende poëzie-grpepen. Het thema van de gedichten is 'De ontdek king' en wordt door de dichters op diverse manieren uitgewerkt. Dichters uit de regio die nog me^ willen doen aan dit evenement, kunnen zich nog tot 4 juli opgeven bij organisator Ton Verplanke, tel. 072-5332726. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door zangers Femie en Aggie en Piet Loch, Jeroen Erkamp op altsax en het duo Jan van Weelden en Piet Duyker- sloot van het combo Waves. Wie het luisteren moe is kan de beel dentuin bekijken, met werk van diverse kunstenaars. De toegang tot dit evenement is gratis. Alle activiteiten vinden plaats in de open lucht, dus bij slecht weer wordt aangeraden een paraplu mee te nemen. Akermare vindt u aan de Uiterdijk 2, schuin tegenover de korenmolen. Voor meer informatie kunt u terecht bij Ton Verplanke op bovengenoemd telefoon nummer. Ook de Limmer IJsclub liet zich niet onbetuigd en organiseerde wederom het stanghangen. Deelname aan deze krachtmeting vereist een behoorlijke dosis doorzettingsvermogen en kracht in handen en armen. Ongeveer hon derdtwintig Limmertjes gingen de onderlinge competitie aan. Hieronder volgt de uitslag. De winnaars kunnen hun prijs ophalen bij mevrouw Meijer van de Centrale Volksbank aan de Dusseldorperweg. Jongens tot en met 9 jaar: 1. Jorgi Kuys, 1.07, 2. Christaan Korving 0.53, 3. Bas Schijf 0.48. Jongens van 10 tot 12 jaar: 1. Jens Korving, 1.19, 2. Marcel Bloedjes 1.11, 3. Patrick Groot, 1.06. Meisjes tot en met 9 jaar: 1. Sandra Kaandorp 0.56, 2. Sandra van Diepen 0.52, 3. Mendy Nuyens 0.45. Meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. Martina Kaandorp 1.01, 2. Kim Jonker 0.56,3. Saskia de Jong 0.44. LIMMEN - „Met boeven vangen alleen los je niets op. Je zult dus moeten inves teren in preventie." Met deze duidelij ke woorden motiveerde burgemeester E. Huisman afgelopen woensdag de ondertekening van het politiekeurmerk Veilig Wonen voor het plan Kerkweg- Noord. De overeenkomst werd gete kend door burgemeester E. Huisman, plaatsvervangend korpschef C. van Dijk van de politie Noord-Holland Noord en R. Mastenbroek van P.F. Scholz Bouwonderneming BV. Het bouwproject Kerkweg-Noord is het negende in Noord-Holland dat het politiekeurmerk krijgt. De afgelopen jaren is het aantal inbra ken in de regio, en dus ook in Limmen, fors toegenomen, waardoor de burger zich in toenemende mate onveilig is gaan voelen. De gemeente Limmen heeft daarom samen met de politie gekozen voor een brede preventie-aan pak, die zowel bestaande als nieuw bouwwoningen omvat. (Over de actie voor betere beveiliging van bestaande woningen die momenteel in Limmen loopt leest u elders op deze pagina meer.) Het Politiekeurmerk Veilig Wonen, dat toegekend kan worden aan nieuw bouwprojecten, wil zeggen dat bij het ontwerpen van het plan al rekening gehouden wordt met allerlei veilig heidsaspecten. Daarbij gaat het niet alleen om beveiliging van de woningen zelf, maar ook om de inrichting van de openbare ruimte. Verlichting, mogelijke vluchtwegen, controle vanuit de wonin gen op de straat en op parkeerplaatsen hebben extra aandacht gekregen. Bij de woningen is speciaal gelet op het zo goed mogelijk voorkomen van de mogelijkheid om in te breken op de bovenetage en op het hang- en sluit werk. Een van de eisen is dat het een inbreker drie minuten moet kosten voordat hij binnen kan komen. Aan deze hoge eis voldoet op het opgenblik maar 0,4 procent van de bestaande Galerie Amber Tot en met 6 juli bloemschilderijen van Marieke Raemakers en beschilderd keramiek van Fred's Atelier. Galerie aan de Dusseldorperweg 18 is geopend van donderdag tot en met zaterdag en op zondag 6 juli van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Foto-expositie tot en met 5 augustus door leerlingen van groep 7 van basis school Pax Christi. Gemeentehuis geo pend op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, vrijdag middag uitgezonderd. Gemaal 1879 Zondagmiddag 6 juli bezichtiging mogelijk van het gemaal in werking. Gemaal bevindt zich aan de Fielkerweg 4 in Akersloot. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot en geo pend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst Burgemeester E. Huisman, plaatsvervangend korpschef C. van Dijk en dhr. R. Mastenbroek ondertekenen het Politiekeurmerk Veilig Wonen. (foto Kitty Hoogland woningen. Plan voor doorstromers In Kerkweg-Noord, waar inmiddels begonnen is met het bouwrijp maken van de grond en de aanleg van de riole ring, worden 38 twee onder een kap- woningen gebouwd. Het betreft tame lijk luxe woningen die zo'n 3,5 a 4 ton gaan kosten. Niet bereikbaar voor alle woningzoekenden in Limmen, maar volgens wethouder Rood zijn er op het ogenblik toch 190 belangstellenden, voornamelijk 'doorstromers', inge schreven voor deze woningen. Bij de toewijzing zullen in elk geval Limmers voorrang krijgen. De verwachting is dat met de bouw gestart wordt na de bouw- vakantie. IJs en weder dienende zullen in het voorjaar dan de eerste huizen opgeleverd worden. Bij de ondertekening ging de heer Mas tenbroek, woordvoerder namens P.F. Scholz Bouwonderneming BV, in op de ontstellende hoeveelheid regels en voorschriften waar de bouw rekening mee moet houden. „Het gaat in totaal om 2040 normen. Daarbij komen dan nog specifieke gemeentenormen en regels voor duurzaam bouwen. Alle maal nodig om een vergunning te krij gen. Verder moet je als de bouw start rekening houden met de arbeidsom standigheden en daar komt nu ook nog eens het politiekeurmerk, een goede zaak overigens, bij." Omgerekend in papier kwam Mastenbroek op zeven steekwagentjes vol A-viertjes. De toekenning van het politiekeur merk is voorlopig. Pas na het gereedko men van de woningen wordt het keur merk, na controle door een extern bureau, definitief verleend. 112 072- 5122222 •Noord-Holland Noord LIMMEN LIMMEN - Op 27 juni werd op de Vredeburglaan in een bestelauto inge broken. Uit de auto werden wat ge reedschap en een autotelefoon ont vreemd. Op 29 juni werden enkele vernielingen bij het zwembad aan het Vaartkant gepleegd. Een motortje waarmee het afdekzeil over het zwembad kan wor den opgerold moest het ontgelden. Verder werden enkele losse goederen in het zwembad gegooid. In de nacht van 29 op 30 juni werd vanaf de Roelat een bedrijfsauto ont vreemd. Het gaat om een witte Mitsubischi type L300 met kenteken plaat UK-82-BS. De auto was afgeslo ten en voorzien van een nieuwe impe rial die over het hele dakoppervlak is geplaatst. AKERSLOOT - Van 6 juli tot en met 10 augustus zijn er in Gemaal 1879 aan de Fielkerweg schilderijen te zien van Riet Clazing uit Akersloot. Sinds de oprichting zestien jaar geleden van de teken- en schildergroep HUIB in Akersloot is Riet een enthousiast lid van deze groep. Ze schildert zowel met aquarel- als met olieverf. Haar inspiratie vindt ze vooral in de natuur, die zij op eigen wijze interpreteert. Tijdens de expositie in Gemaal 1879 zijn olieverfschilderijen te zien op papier en paneel, in alle nuances blauw. Naast het schilderen besteedt Riet een deel van haar tijd aan het schrijven van gedichten. Enkele daarvan liggen tijdens de expositie in het gemaal ter inzage. Openingstijden elke zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Eveneens na telefonische afspraak, tel. 0251-311705 of 0251- 313253. De toegangsprijs is f 2,-, kinde ren tot 12 jaar en donateurs gratis. Naast de expositie is het gemaal zelf te bezichtigen. Elke eerste zondagmiddag van de maand (gedurende het sezoen) is er maalmiddag. Het gemaal kan dan in werking worden bekeken. LIMMEN - De uitslag van de eerste en tweede wedstrijd heeft de jeugdvisclub nog niet door laten schemeren omdat de vangsten (op een enkeling na) rond uit slecht waren. In het land der blinden is eenoog koning en dat gold zeker voor de tweede wedstrijd-. Eén vis was genoeg voor een tweede plaats. De uitslag van de eerste wedstrijd, gehouden in het Stet, was als volgt: A- klasse: 1 Edo Riedeman 6 stuks, 2 Peter Jonker 4 stuks, 3 Noortje Hamer 2 stuks. B-Klasse: 12 Marloes Zomerdijk 5 stuks, 2 Stefan Nuyens 4 stuks. Van de 41 deelnemers bleven er 26 zonder vis. Rick Molenaar wist een brasem van 40 centimeter te landen en staat daarmee aan kop in de stijd om de grootste vis van het jaar. Voor de tweede wedstrijd werd de Schulpvaart door 37 vissers belaagd. Helaas lieten de vinnendragers het ook deze keer afweten. A-klasse: 1 Frank Snel 8 stuks, 2 Bas Admiraal, Edo Riedeman 1 stuk. B-klasse: 1 Jens Castricum 4 stuks, 2 Anouk Molenaar en Fleur Riedeman 1 stuk. Opvallend is het aantal meisjes dat zich in de prijzen wist te visèen. Van de vijfenvijftig leden zijn er namelijk maar vijf vrouwelijke vissers. Volgens de jeugdvisclub kan de strenge winter als hoofdoorzaak van de matige vangsten worden gezien. Er is veel dode vis gesignaleerd in de ondiepe wateren van Limmen. Toch worden er nu weer vangsten gesignaleerd die er niet om liegen. Mede daarom houdt jeugdhengelsportvereniging Samen Beet op zaterdag 5 juli zijn derde wed strijd. voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie NU Tot en met 13 juli olieverfschilderijen van Aaltje van Wieringen en kerami sche muziekinstrumenten van Kees Hoogendam. Galerie aan de Nuhout van der Veenstraat 48 in Castricum geopend op donderdag van 13.00 tot 21.00 uur, op vrijdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - 'Volledig geslaagd'. Zo om schrijft de organisatie van het Mid zomer Springbokken Toernooi al terug kijkend het voorbije evenement, waar voor heel Limmen weer uitliep. Op vier themadagen leverden om precies te zijn 383 personen, vertegenwoordigd in 24 ploegen, een unieke strijd. Zij lieten zich van hun beste kant zien op een groot aantal spelonderdelen. „Dat een en ander zo goed verliep, is niet in de laatste plaats te danken aan het grote aantal vrijwilligers dat wekenlang aan de spellen heeft gewerkt," aldus Piet van der Steen, een van de organisato ren. „Door het gevarieerde spelaanbod heeft iedereen uiteindelijk in zijn of haar specialisme kunnen uitblinken." In totaal werden 47 onderdelen afge werkt. Toen alle punten bij elkaar opge teld waren kwam de Tuf Tuf Club als beste uit de strijd, tweede werd La Dorsta, 7 Bier 1 Cola en het Bananenteam volgden als derde. Het Bokkepad wist beslag te leggen op de vierde plaats en Zomerschoon sloot als verrassende vijfde de rij. CASTRICUM - De werkgroep Voca tie, die als doel heeft koorzangers en dirigenten zingend kennis te laten nemen van repertoire waar zij bij hun eigen koor niet of nauwelijks mee in aanraking komen, houdt de jaarlijks terugkerende studieweek van 11 tot en met 16 augustus. Dit zesde jaar is gekozen voor koor werken met teksten die passen bij het thema 'De cyclus van het leven', leven (kerst-muziek), humor (lichte muziek) en dood (kamermuziek). Voor elk van deze categorieën is een dirigent aangetrokken. De hele week zal aan de stukken gewerkt worden om uiteindelijk op zaterdagavond voor publiek in concertvorm te laten horen wat er in slechts één week mogelijk is. De begeleiding is in handen van Johan Roozen (pauken), Jan Boogers (orgel) en een koperkwartet uit Egmond. Koorzangers en dirigenten kunnen zich individueel inschrijven. De dirigenten zullen gedurende deze week ook als zanger in het koor plaatsnemen. Voor meer informatie of voor het aanvragen van inschrijfformulieren kunt u contact opnemen met Miriam Lases, tel. 072- 5334241. Riet Clazing exposeert in Gemaal 1879. CASTRICUM - In juli en augustus organiseert de PWN elke dinsdag avond om 19.00 uur en elke zondag ochtend om 9.30 uur wandelexcursies, waaraan door maximaal vijfentwintig personen kan worden deelgenomen. De excursies starten vanaf Bezoekers centrum De Hoep, Johannisweg 2 aan de Zeeweg naar Castricum. Onder lei ding van een toezichthouder wordt ongeveer anderhalf uur gewandeld, waarbij een aantal bijzondere plekjes in het Noordhollands Duinreservaat wordt aangedaan. Onderweg wordt verteld over de ver schillende functies van de duinen, in heden en verleden, en natuurlijk over de planten en dieren in het duinreser vaat. De deelnamekosten bedragen f 2,50 per persoon. Kinderen tot 6 jaar, mogen, mits onder begeleiding van ouders of verzorgers, gratis mee. De deelnemers dienen wél in het bezig te zijn van een geldig toegangsbewijs voor het Noordhollands Duinreservaat. Gezien het beperkt aantal deelnemers is aanmelding, telefonisch of in het bezoekerscentrum, noodzakelijk. Tele fonische aanmelding kan tot één dag voor de excursie-dag bij het bezoekers centrum (0251-662235). LIMMEN - Vorige week donderdag werden de resultaten bekend gemaakt van het project Veilig Wonen dat in maart startte in de gemeente Limmen. Dit project is opgezet om inbraken te voorkomen. In een individueel advies van het projectteam wordt aandacht besteed aan het beveiligen van de woning tegen inbraak, maar ook aan het merken en registreren van bezittin gen, aan brandpreventie en aan afspra ken die te maken hebben met beveili ging- Projectleider 't Hoen van het preven tieteam Noord-Holland Noord toonde zich tevreden over de resultaten tot nu toe. „Het is normaal om een respons van zo'n 8 a 10 procent te hebben op de mailingen. Er zijn nu 25 certificaten aangevraagd, we verwachten er in de loop van de tijd ongeveer 200 uit te kunnen reiken. Ons streven is om bij 25 procent van de woningen advies te geven." Er werden 2400 mailingen verstuurd aan Limmer bewoners. Tot nu toe wer den 456 adviezerl gegeven aan indivi duele bewoners. Naar schatting werden daarnaast nog 150 a 200 woningen van Zorgcentrum De Cameren en van woningstichting Liak dpor het project team onder de loep genomen. In totaal zijn er tot nu toe 25 certificaten Veilig Wonen aangevraagd, waarvan de negentiende vorige week donderdag werd uitgereikt aan burgemeester E. Huisman. 't Hoen wijst er met nadruk op dat het gaat om een individueel advies. „Meeluisteren als er bij de buren advies wordt gegeven helpt dus niet echt. Misschien wel voor maatregelen aan de woning, maar niet voor het administra tieve gedeelte. Dat is bij iedereen anders." Wie nog een preventieadvies vpor zijn woning wil kan dat aanvragen door middel van de kaart die eerder werd verstuurd of door een telefoontje naar tel. 072-5181896. CASTRICUM - Op het Bonhoeffercol lege slaagden de volgende examenkan didaten na herkansing alsnog voor hun diploma. MAVO: Mark de Groot, Uitgeest, Lianne Mooij, Castricum. HAVO: Chantal van der Eng, Aker sloot, Rob Veldt, Barbara Duin, Cindy Heere, Andrew Bosschaart, Castricum. Wendy Schoe, Heiloo, Eefje Liefting, Limmen, Sebastiaan Brandjes, Uit geest. VWO: Mark Tuithof, Wendy Grandiek, Arieke Bollemeijer, Simone Laan, Mmadeleine van Wilderen, Antje de Wolf, Suzanne Verkley, Castricum, Irma Beentjes, Stefanie Rijs, Heemskerk, Onno Blom, Thomas Willeboordse, Heiloo, Tessa de Lange én Joris Wester, Uitgeest. AKERSLOOT - Wat hoopvol begon, eindigde in een heus waterballet. In de loop van de middag pakten donkere wolken zich samen boven het parcours waar afgelopen zondagmiddag de Akersloter Solexrace en minimotoren- race verreden werd. En ook al werden de races na twee manches afgelast omdat het niet langer verantwoord was over de gladde straten te rijden, de pret was er niet minder om. Vakkundig stuurden, al dan niet in het leer gesto ken en van pothelm voorziene mannpn hun snorrende bromfietsen over de weg. De junioren lieten zich op hun machtige minimotoren van hun snelste en stoerste kant zien en het publiek vond het allemaal prachtig. De uitslagen: A-klasse 1. T. de Haan, 2. Jouke Rottiné, 3. Leonard Heemskerk. B-klasse 1. Richard v. Sikkelerus, 2. Rik Olgers, 3. Henk Jakl C-klasse 1. Patrick Half, 2. Arno Jak, 3. Gert-Jan Snel- derwaard. Special: 1. Leonard Heemskerk, 2. Jan van der Bei. Uitslag Mini Motors: Junioren: 1. Mathijs Vlasveld, 2. Billie Theunisse, 3. Gerard Vlasveld. Fabrieks: 1. Ghisbert v. Ginthoven, 2. Jan Brunsveld, 3. Leon Sueters. Zelfbouwklasse: 1. Ben Torenburg, 2. Ad Brabander, 3. Martin Meijer. Vs* -f i i Solexrace door de straten van Akersloot, (foto EWD)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 11