Gezond kan st NUVC< <6 Inhoud Verdrag van Amsterdam slaat ook op onze gemeente Kopij Uitkijkpost Medisc HEILOO cLN T F in Heiloo «*an wekelijkse ,ondopenstelling gemeentehuis Rectificatie PAGINA 2 UITKIJKPOST-2 JULI PAGINA 4 Dr. Schaap en dr. De Jcy. ken op tel. 5331606 en bij het informa- Vet Zóveel is 0> <0 N T HEILÖÉT Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen De gemeente Heiloo heeft met Ingang van 1 januari een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is voortaan iedere maandagavond van 18,00 tot en met ^520*0ö.tiur^öeoDeri4 Ar- deen vreemd is. en authentiek sneller met al hun jnhebbelijkeeigen- noe dan ook, zo accepteren y.\eid, ze laten je binnen in hun jp hun eigen onbevooroordeelde -d. Het enige nadeel is -voor de fotograaf althans- dat ze zo verschrikkelijk graag willen poseren. Mijn nadeel is, dat ik ze onder geen beding onaardig zou willen fotograferen". Mare Pol: "Voor de Binnenstebuiten-expositie ben ik uit gegaan van mijn respect voor het mens-zijn van de bewoners. Ik heb ze vooral als mooie mensen willen laten zien met hun eigen spe cifieke houding, emotie of bezigheid. Ook het feit dat de foto 's waarschijnlijk buiten Reigersdaal te zien zouden zijn speelde een rol bij het maken en selecteren van de foto 's (geen sensatiefoto 's dus)". jochtend Het o telefonisch bereik- xïdO tot 16.30 uur onder 072 - 531 31 84. Buiten deze in kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. ende afdelingen zjjn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 68, J.C. Vink •- vernieuwen garage; Boekenstein 64, L van Raalte - vergroten woning; Heerenweg 137, A.H. v.d. Plaat - vernieuwen berging; De Kuilenaar 32, N.W.J. v.d. Steen - vergroten woning; Groenelaan 31J.H. van Weelden - vergroten dakkapel Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Geestakker 17, P.F.J. Boerlage - vergroten woning; Baijershoffweg 11R. Engelsman - vergroten woning en aanbouwen berging/bijkeuken; Zeeweg 26, L.C. Beemsterboer - vergroten woning; Boekenstein 51, G.A. Diephuis kaatsen berging; jine Hondsbosschelaan 52, J. Van •er m berging; q 77, N.A. Zentveld woning; 38, P. Folkertsma groten woning; ^.eeweg 20, Vos Makelaardij - veranderen en vergroten kantoor; Heersmeeth 6, R. Boulonois - vergroten woning; De Sonneveld 21, M. Blaauboer - vergroten woning; De Kuilenaar 26, M. Slaap - plaatsen dakkapel; Boswinde 1A.W. Sabel - vergroten woning; Sandecamplaan 15, C. den Nijs - vergroten woning en aanbouwen garage/berging; Kapellaan 15, J.C. Jonker - oprichten woning (wijziging op eerder ver leende vergunning); Oosterzijweg 11a, G.J. Van Driel - aanbouwen garage/berging; Slootenslaan 27,"J. Keuning| - aanbouwen was- en droogruimte; Tuinenhof 25, W.G. Amels - oprichten woning; Baafjeslaan 6, C.J. Tegel - oprichten woning en plaatsen berging; Kennemerstraatweg 85, C.A. van Opzeeland - vergroten woning; Nicolaas Beetsweg 33, A.J. Sengers - vergroten woning; Commandeurslaan 3, J. Ligthart - aanbouwen schuur; Molenweg 6, R.C. Sleifer - plaatsen berging; Werkendelslaan 56, R.R.A. IJpelaan - plaatsen berging; W.J. Hofdijkweg 28, J.C. Jonker - plaatsen berging; Pijlemeeth 55, J. de Groot - vergroten woning; Westerweg 91, W.P. Burgering - plaatsen berging; Termijen 100, H. Devéze - plaatsen bijkeuken; Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de num mers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verspreiding van de Woonkrant In de Uitkijkpost van 25 juni jl. stond per abuis vermeld dat de woonkrant op 2 juli zou verschijnen. De Woonkrant wordt in Heiloo verspreid via het Alkmaars Nieuwsblad en verschijnt normaliter één keer per twee weken. Vanwege de zomerperiode verschijnt de eerstvolgende Woonkrant echter pas op woensdag 9 juli a.s. Het Alkmaars Nieuwsblad wordt normaal gesproken op de woensdag bezorgd. Heeft u een Nee-Nee-sticker op uw brie venbus, dan ontvangt u geen Alkmaars Nieuwsblad en dus ook geen Woonkrant. Wilt u toch een Woonkrant ontvangen, dan kunt u een abonnement nemen via Rodi Media, tel. 0226 - 34 00 20. Heeft u geen Nee-Nee-sticker op de deur en toch geen Alkmaars Nieuwsblad ont vangen, dan kunt u dit ook melden bij Rodi Media. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: Laan van Muijs (voormalig terrein De Foresters) - slopen diverse opstallen. Deze sloopvergunning ligt met bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). (Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst onderaan verleende bouwvergunningen/meldingen). Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 totl 2.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 53 13 131 In Heiloo kan kopij voor de Uitkijkpost getypt en voorzien van naam en telefoon nummer van de afzender (tijdens kantooru ren) ingeleverd worden tot uiterlijk maandag 16.30 uur bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. Kermis in 't Kroegje Egmond in actie tegen hondenpoep Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (A.L. Duijvestijn, H.H. den Engelsen, H.D. Gransbergen, W. Hartong, H. Schwagermann en C.W. Willeboordse): voor spoedgevallen 's avonds en in het weekend is de dienst doende huisarts bereikbaar onder tel. 5339669. F.A. Poelakker, huisarts te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekend is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Nacht- en weekenddienst apotheek 4 tot en met 11 juli: Apotheek Heylo, Stationsweg 53, tel. 072-5331070. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531. (Volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Diëtiste Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, tel. 5332287, tussen 17.00-19.00 uur. Ria Penders, Hoefcamplaan 13, Heiloo, tel. 5336673. Fysiotherapie Spreekuur volgens afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Èwisweg, Ewisweg 34, tel. 5331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, tel. 5333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, tel. 5333271; Maatschap voor fysiotherapie Waal, Kennemerstraatweg 452, tel. 5331266; PA. Slinger, De Loet 6, tel. 5333746; fysiotherapeute C.W. Meuleqberg, De Krommert 16a, tel. 5340500; Fysio Heiloo, Slimpad 16a, tel. 5339355; Fysiotherapie Stromend, Mariënstein 178a, tel. 5336446. Chiropractie M. Roosenberg, Kennemerstraatweg 69, tel. 5339963, behandeling volgens afspraak. Consultatieve praktijk voor homeopa thie en acupunctuur N. van Amstel, arts, behandeling op afspraak, de Loet 6, 5335315 er Julianaweg 72 in Egmond a/d Hoef, te 5069838. Homeopathie en natuurgeneeskun^ F. van der Kroon, de Rietvink V 5332605. Mondhygiëniste Simone Hackenitz-Hoogen 5331165. Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 1' Dierenartsen 1). Spreekuur wer en 18.00-19.00 uuri 12.00 uur. Dierenkliniek Ridder, Runx Behandeling afspraak. Dierenklini weg 125, 1 uur werk dag afspr Oefentherapie Cesar Ingrid Hoefmans en Karen Besse, Mariënstein 178a (voormalige Hofdijkschool), tel. 5330592. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. In Limmen: Kruisgebouw, Mid denweg 26A, dinsdag en vrijdag 8.00 tot 8.30 uur. Logopedie Tineke Hensen, De Sonneveld 124, tel. 5335352; Nita te Nuijl,Termijen 101, tel. 5335148; Jolanda de Wit, Oudburger- laan 74, tel. 5338073. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo e. HEILOO - Toen tacten met Swiet den, was de cor zonde stad' s' zware indust voor een c lijkt tege leeft erva, schaffe waar d probl^ bod Henny van 5320345. der Veer- Stoop, Associatie Uitvc Alkmaar is onderdf Uitvaart. Overig. Opba\ y Vx HEILOO/LIMMEN - Op 16 en 17 juni kwamen in Amsterdam de Europese regeringsleiders bij elkaar voor de EU- top ter afsluiting van het Nederlandse voorzitterschap van de Europese Raad. Na maanden van voorbereiding zou in de Nederlandse hoofdstad over het Verdrag van Amsterdam besloten wor den. De Nederlandse overheid in de personen van minister-president Kok, minister van Mierlo en staatssecretaris Patijn (Buitenlandse Zaken) hebben de maanden voorafgaand aan de top geprobeerd alle obstakels bij de lidsta ten weg te nemen. Frankrijk wilde op het laatste moment meer aandacht voor werkgelegenheid in het Verdrag. Omdat het Verdrag van Amsterdam staat voor een aanpassing van de Euro pese 'grondwet', heeft het betrekking op alle inwoners van Nederland en dus ook op de inwoners van onze gemeen te. Hoewel de EU-top in Amsterdam een belangrijke bijeenkomst is geweest, moeten de parlementen van de vijftien lidstaten het Verdrag nog goedkeuren. Voor de inwoners van ieder land en dus ook van Nederland bestaat er daardoor nog de mogelijkheid invloed uit te oefenen op het Verdrag van Amster dam. Denemarken heeft al aangekon digd dat er over het Verdrag in dat land een referendum gehouden zal worden. Werkgelegenheid Werkgelegenheid is het onderwerp dat in de week voorafgaand aan de EU-top veel in de publiciteit geweest is. Oor spronkelijk zou er maar weinig over werkgelegeheid in het Verdrag van Amsterdam komen, maar op het laatste moment werd er toch een artikel over dit onderwerp toegevoegd. Voorop blijft staan dat alle lidstaten zelf verantwoordelijk blijven voor de werkeloosheid in hun eigen land. Het is moeilijk dat probleem Europees aan te pakken. Wat er vanuit Europa wel gebeurt is bijvoorbeeld het steunen van bedrijven. De Europase Investerings Bank (EIB) heeft in 1996 voor zes miljard gulden aan leningen verstrekt aan meer dan elf duizend kleine- en middelgrote bedrij ven. Daarbij'is nu afgesproken dat de EIB zich de komende jaren verder zal inzetten voor de ontwikkeling van pro jecten die uiteindelijk veel werkgele genheid opleveren. Hierbij kan vooral gedacht worden aan projecten op het gebied van technologie, infrastructuur (hoge snelheidslijn), milieu en gezond heidszorg. Geen paspoortcontroles Op het gebied van de Europese bin nengrenzen is besloten dat de onderlin ge grensposten binnen vijfjaar opgehe ven worden. Aan die grenzen zal dan geen paspoortcontrole meer plaatsvin den. Uitzondering hierop vormen Engeland en Ierland. Aan de Europese buitengrenzen, op vliegvelden en aan havens zal de paspoortcontrole gewoon blijven bestaan om illegale immigratie te voorkomen. Overigens blijft de ver plichting bestaan om als Nederlander in het buitenland een legitimatiebewijs te kunnen tonen. In de meeste landen geldt, net als in Nederland, een legiti matieplicht voor zowel bewoners van dat land als voor buitenlanders. Er zijn nieuwe afspraken gemaakt op het gebied van de misdaadbestrijding. Om de Europese misdaad Europees te bestrijden is in 1994 Europol opgericht. Deze organisatie werkt samen met de opsporingsdiensten in de lidstaten en kan politiekorpsen verzoeken onder zoeken in gang te zetten. Dit laatste is tijdens de Top in Amsterdam afgespro ken. Asiel-aanvraag Vluchtelingen van buiten Europa die in Nederland afgewezen worden kunnen voortaan niet meer terecht in de ande re lidstaten. Er is overeengekomen dat in elke Europese lidstaat voortaan dezelfde regels gelden ten aanzien van vluchtelingen. Vluchtelingen behouden wel het recht om in ieder Europees land een asielaanvraag in te dienen. Nederland loopt op een aantal terrei nen voorop in Europa. Daardoor heb ben bepaalde zaken die zijn vastgelegd in het Verdrag geen invloed op het dagelijks leven in Nederland. Zo zijn er in het Amsterdamse verdrag minimale sociale normen vastgelegd. Nederland zit al boven die normen en behoeft dus niks aan te passen. Voor andere Europese lidstaten is dat anders. Zo worden ouderschapsverlof, minimum loon en een werkweek van maximaal 48 uur in Engeland nu pas ingevoerd, dankzij het Verdrag van Amsterdam. Er zijn nog veel meer zaken geregeld tijdens de EU-top in Amsterdam. Voor mensen die geïnteresseerd zijn in alle feiten heeft de Nederlandse overheid alles op een rijtje gezet. Deze 'facts- heet' is aan te vragen via de Postbus 51 Infolijn (0800-8051). Op dit nummer kan ook verder telefonische informatie verkregen worden over Europa. HEILOO - Met drie dagen levende muziek, een overdekt terras met een buitentap met bier uit glas moet het ook dit jaar weer beregezellig worden bij Peter en Joke. Vrijdag begint het feest met Ronald J.C. Kooy. Deze oer- Hollandse zanger met een repertoire van Henk Wijngaard tot Elvis Presley zorgt voor een echte kermissfeer. Zaterdag komt het knotsgekke duo Honger en Dorst een ieder vermaken met een breed programma van num mers uit de sixties, top 50, Hollandse krakers en hier en daar wat gabber- werk. Dit ideale duo voor de kermis komt naar het Kroegje om de tent eens ouderwets op zijn kop te zetten. Op zondag gaan de handjes de lucht in, wat ruist er door het struikgewas en rode rozen. Piet en Mieke horen onder tussen helemaal bij de Heilooër kermis. Voor wie ze nog nooit heeft mogen aanschouwen is de plaats op zondag avond in 't Kroegje. EGMOND - De gemeente Egmond houdt morgen, donderdag 3 juli, van 's morgens tien uur tot 's middags vier uur in Egmond aan Zee een grote hon denactiedag. Het startsein wordt om tien uur gegeven door milieu-wethou der Jan Houtenbos. De bedoeling is dat burgers en badgasten kennis nemen van het door de gemeente vastgestelde hondenbeleid om de hondenoverlast (onder andere door hondenpoep) zoveel mogelijk te beperken. Verschillende organisaties en particu lieren werken mee aan deze dag. Op de hoofdstrandafgang naast het parkeer terrein staan kramen opgesteld waar de mensen zich kunnen laten informeren over allerlei zaken. Er is een dierenam bulance, een dierenarts keurt gratis meegebrachte dieren en medewerkers van een honden- en kattentrimsalon geven gratis advies over andere vacht- onderhoud. Medewerkers van het bezoekerscen trum De Hoep, Dierenasiel Alkmaar en Omstreken en Hondenvereniging Kynologenclub West Friesland zijn met een stand aanwezig met informatie over hun activiteiten. Verder is de gemeente er met informatie over het milieu- en hondenbeleid. Ook is er een keur van middelen te zien voor het opruimen van hondenpoep. Tijdens de actiedag vindt een presenta tie plaats van straatmeubilair, het nieuwste op het gebied van opruimen van hondenpoep. Demonstraties politiehonden Tijdens de actiedag zal een team van tien politiehondengeleiders met hun honden in actie komen om tien uur 's morgens en om één uur middags. Om een en ander kracht bij te zetten zullen de straten in Egmond aan Zee met de hondenpoepzuiger (in de wan delgangen Qok wel 'milieuolifanten' genoemd) deze dag schoongemaakt worden. De gemeente heeft voor deze dag twaalf uitzendkrachten ingehuurd die de burger informeren over het hon denbeleid van de gemeente. Zij gaan op pad om mensen met honden aan te spreken en folders en posters uit te delen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4