MèM IIP vooral binnen gespeeld Echtpaar Geels viert diamanten huwelijksfeest in familiekring Festiviteiten rond onthulling standbeeld Egmond weer op z'n kop Kapsters in de prijzen Vijf jaar wonen in Het Alternatief Samen wonen om zelfstandig te blijven Toernooi TC Hogedijk Bambi in Beestenboetje SBBPi PAGINA 6 UITKIJKPOST - 2 JULI Strandvoetbaltoernooi Dierenbescherming HSV Tennistoernooi Geslaagd $$$1 i 1$. ÏStg-f 1***<,- jb$ Mm Bernard, en Sissi Geels, 60 jaar gelukkig met elkaar, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - In het leven van Bernard Geels (83) en Sissi (officieel Francisca) Geels-Hagenaars (86) stonden en staan de kinderen centraal. Elf hebben ze er, zes meisjes en vijf jongens. Als ze op 6 juli hun zestigjarig huwelijksfeest vie ren, komen die allemaal naar Heiloo, mét zeventwintig kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Eén kleinkind kan er tot hun grote spijt niet bij zijn omdat die momenteel voor een stage in Zuid-Afrika verblijft. „Ik hoef geen cadeaus," zegt Sissi Geels, „het grootste cadeau dat ze me kunnen geven is dat ze erbij zijn." „Zestig jaar, dat is toch wel een hele tijd." Bernard Geels lijkt er zelf bijna verbaasd over. „Eigenlijk gaat het van zelf. En dat komt ook door de kinde ren, die houden je jong en zorgen dat er altijd wel iets te doen is." Ook zijn echt genote wekt niet de indruk dat het een grote opgave is geweest om zestig jaar lang lief en leed met elkaar te delen. „Het is net als in ieder huwelijk, geven en nemen, ruzie maken en het weer bij leggen." Stiekem had ze haar oog al op de jonge Bernard laten vallen toen ze hem ont moette in het Duitse bedevaartsoord Kevelaer. Maar de vonk sprong echt over op dansles in hun woonplaats Rotterdam. Voordat ze de grote stap in het het huwelijksbootje waagden, had den ze anderhalf jaar lang verkering. Hun huwelijk vond plaats op twee ver schillende dagen. „Op 7 juli trouwden we op het stadhuis en op 8 juli in de kerk," vertelt Bernard Geels. „Ik ging gewoon in m'n werkpak naar het stad huis. Daarna ging ik ook meteen weer terug naar m'n werk." Het kerkelijk huwelijk werd grootser aangepakt, met bruidsmeisjes in prachtige japonnen en een schitterende bruidsjurk met sierlijke lange sluier, alles door de bruid zelf gemaakt. Dat was haar overigens wel toevertrouwd aangezien ze werkte als coupeuse. Hoofdrol Kleding, en in het bijzonder hoeden, speelden sowieso een hoofdrol in het leven van het echtpaar Geels. Al vanaf zijn dertiende jaar werkte Bernard Geels in de dameshoedenbranche. In 1940 kwam hij in dienst bij een hoeden- grossier in Amsterdam, waarvoor hij onder andere vijftien jaar lang de in koop deed. Omdat hij genoeg had van het reizen, besloot hij in 1965 samen met zijn vrouw een eigen zaak te beginnen. Het echtpaar Geels verhuisde naar Alk maar en runde twaalf jaar lang een dameshoedenzaak in de Schouten straat. Helemaal vanzelf ging dat niet, want eind jaren zestig nam de verkoop van hoeden sterk af. Sissi Geels weet waarom. „De dames gingen steeds vaker met de auto naar de kerk en als ze dan een hoed droegen, stootten ze telkens hun hoofd." EGMOND - De Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont zit bepaald niet stil. Ze is al druk bezig met de voorbe reidingen voor een programma op 11 oktober rond de onthulling van het standbeeld van de Graaf. Maar ook voor degenen die nu al in de stemming willen komen, lopen er al diverse acti viteiten. Teken-, schilder- en kleurlief- hebbers kunnen hun hart ophalen. Kinderen tussen de 6 en 12 jaar kunnen meedoen met een internationale kleur- wedstrijd. De wedstrijd wordt ook in het Belgische Zottegem gehouden, waar het originele standbeeld van La moraal staat. Kleurplaten, met daarop natuurlijk een afbeelding van het standbeeld, kunnen worden afgehaald bij de bibliotheken, bij drogisterij Zent- veld en groentehandel Wokke in Egmond-Binnen, bij groentehandel Scholten en supermarkt Groot in Egmond aan den Hoef en in Egmond aan Zee bij boekhandel Dekker en Dekker, kinderkledingzaak Intercity en drogisterij Palsma. Wie de kleurplaat uiterlijk op 11 augus tus inlevert, maakt kans op mooie prij zen die helemaal in de stijl zijn van Egmond. De uitslag wordt bekend gemaakt op vrijdag 10 oktober in dorpshuis Het Hanswijk. Onthulling Uw teken- en schilderwerkstukken die te maken hebben met het thema De Egmondermeer kunt u inzenden voor een speciaal project. Molens, vaarten, polderslootjes, weiland en bollenland, kijk om u heen of laat uw fantasie de vrije loop. Het maakt niet uit wat voor techniek u gebruikt. Per persoon kun nen maximaal twee werkstukken wor den ingeleverd tot 25 augustus op Slotweg 16 in Egmond aan den Hoef. kunt ook telefonisch een afspraak maken op nummer 072-5064692, op werkdagen tussen 17.00 en 18.00 uur. De ingezonden werkstukken zijn te bezichtigen van 7 september tot en met 30 november in dorpshuis Het Hanswijk. Bakkerij van der Schinkel was op een andere manier creatief. Er werd speci aal Lamoraalgebak gebakken, voorzien van het logo van de stichting en de tekst Lamoraal. Het gebak werd al ovërhandigd aan de stichting. Een gedeelte van de opbrengst gaat naar de onthullingsactiviteiten. En die barsten los op vrijdag 10 okto ber. Er is dan een ballonnenoptocht, een ballonnenwedstrijd en kermis. De onthulling van het standbeeld heeft de stichting gepland op zaterdag 11 okto ber om 20.00 uur. Aansluitend is er dan een feestavond in het dorpshuis. Zondag 12 oktober vindt een speciaal onthullingsconcert plaats door muziek vereniging Lamoraal van Egmond. Er zijn zelfs plannen om de Ridderlijke Broederschap der Lage Landen uit te nodigen voor een ridderspel bij de Slotgracht. Om alle activiteiten te kunnen organi seren zoekt de Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont nog sponsors. Ook u kunt helpen, al is het maar met een kleine financiële bijdrage. U kunt storten op Rabobank, rekeningnum mer 31.57.00.815 ten name van de stich ting. EGMOND - Het vijftiende open toer nooi van Tennisclub Hogedijk is afgelo pen zondag na een herfstachtige week met veel regen en on-zomerse tempera turen afgesloten met de finales. Finales, waarvan de helft buiten kon worden afgewerkt op het aanvankelijk zelfs zonovergoten tennispark. Om zoveel mogelijk partijen vóór de regen af te werken, mocht ook op het park van HSV in Heiloo worden gespeeld. Maar toen was Pluvius' geduld op, waardoor een groot aantal partijen moest worden afgebroken. Deze finale partijen en de finales werden afgewerkt in de tennishal aan De Dors in Heiloo. De partijen van vrijdagavond werden ook al in de vorm van pro-sets in de tennishal gespeeld. De feestavond met het optreden van de Mannen met Baarden verhuisde ook naar de tennis hal. Het feest viel dan wel niet hele maal in het (hemel)water, maar het werd niet het grandioze, drukbezochte evenement waar velen op gehoopt en gerekend hadden. De gezelligheid heeft echter niet onder de verhuizing geleden. Ook zaterdag was het dweilen met de kraan open. Na een hevige onweersbui stonden alle banen blank. Toen het weer droog geworden was, werd er met man en macht gedweild. En nauwelijks werd er weer getennist of een volgende bui deed het noeste dweilwerk teniet en veranderde de banen weer in zwem bassins. Evenals vorig jaar werd het toernooi bij Het beeld van Lamoraal Graaf van Egmont. EGMOND - Op slechts een schelp worp afstand van strandpaviljoen De Zilvermeeuw bij Bad Zuid barst op zaterdag 5 juli de strijd los. Vanaf 10.30 uur tot ongeveer 15.30 uur zullen maar liefst tien strandvoetbalteams om de felbegeerde 'gouden meeuw' strijden. Organisatoren Henk Kaandorp en Bart Oostindië hebben ook dit jaar diverse locale en regionale toppers van ver schillende clubs weten te strikken voor dit evenement, dat elk jaar weer voor verrassingen zorgt. Op het altijd lastige zand van het Noordzeestrand gelden namelijk andere wetten dan op een doorsnee voetbalveld. Naast techniek komt het voor een groot gedeelte aan op conditie. Iedereen is van harte wel kom bij dit evenement. De toegang is gratis. de heren in de categorie BI gewonnen door de huizenhoge favoriet Michel Jonker. In de finale was hij te sterk voor z'n TC Bakkum-clubgenoot Geert Koeman (6-4,6-2). Sterkste dame in de Bl-categorie bleek Karin Swidde. De als tweede geplaatste Castricum-speel- ster won afgetekend (6-1, 6-2) van de als eerste geplaatste Carolien de Vries. Dat het open toernooi van de TC Hogedijk populair is, blijkt wel uit de inschrijving van 400 deelnemers aan de categorieën BI, Cl, C2, Dl, D2 17+ en Dl en C2-veteranen 35+. Met name verheugend was het grote aantal belangstellenden voor het B-toernooi. Zowel in het dames als heren enkel spel was er een 16-schema. De toer- nooicommissie hoopt volgend jaar een nog groter deelnemersveld bijeen te brengen. Opvallend op de finaledag was het suc cesvolle optreden van Hogedijk-spelers en speelsters. Enkelen, zoals Suzan Boertje, waren zelfs doorgedrongen tot meer dan één finale. De allerlaatste partij van het toernooi, de heren dub bel BI, kon toch nog buiten gespeeld worden. In deze spannende en specta culaire partij, die door veel toeschou wers op het terras en aan het hek werd bekeken, wonnen Michel Jonker en Peter Bruin in drie sets van Ron Verschoor en Klaas-Jan van Leeuwen. Het eerstvolgende toernooi is het Invitatietoernooi, dat wordt gehouden op zaterdag 5 juli. HEILOO - Het zijn spannende tijden bij het Beestenboetje in het gemeente- bos. Anderhalve week geleden werd de bevolking daar uitgebreid met twee hertjes van twee verschillende herten moeders. „Herten krijgen bijna altijd maar één jong tegelijk, vertelt verzor ger Ton Wisselink. „Een tweeling maak je niet zo gauw mee, dat is een zeld zaamheid." Hij was zelf niet aanwezig bij de geboorte. „De herten wachten met de bevalling altijd tot het rustig is. De jon gen zijn nu rond zes uur 's avonds gebo ren, dan lopen er weinig mensen langs omdat de meesten dan thuis zitten te eten." De jonge hertjes kunnen vrijwel direct na de geboorte op hun poten staan en zoeken vaak een plekje in een kuiltje, soms achter een boom. Aanvankelijk ging het goed met de beide hertenmoeders en hun kroost. Toch eisten de regen en kou van vorige week uiteindelijk hun tol. Eén van de hertjes werd ziek. Een bezorgde Ton Wisselink schakelde onmiddellijk de veearts in, die het dier antibiotica gaf. Het mocht helaas niet meer baten, het beestje heeft het niet gehaald. Gelukkig maakt het andere hertje het goed. Het stapt al flink rond, zoals voorbijkomers en bezoekers van de knuffelmiddag kunnen zien. Toch heeft Ton Wisselink nog een ver zoek. „Het is beter als hondenbezitters met hun viervoeters niet te dicht bij het hek komen. Daar worden de herten erg onrustig van." Alleen hoeden verkopen was niet meer rendabel en aanpassen aan de markt was nodig. De combinatie met confec tie bleek een gouden greep. Totdat Sissi het twintig jaar geleden vanwege haar leeftijd voor gezien hield en de zaak overdeed aan een zoon. Hoeden wor den er niet meer verkocht, damesmode des te meer. Het was niet de enige verandering waar Bernard en Sissi Geels in hun leven mee te maken hebben gehad. Ze woon den op heel wat plekken in Noord- Holland, voordat ze in 1980 naar Heiloo kwamen. In hun veertiende huis, aan de Heerenweg, hebben ze hun stek wel gevonden. En als er iemand is die zich dat goed realiseert, is het Bernard Geels wel. Hij vertrok, toen de zaak was verkocht, met zijn echtgenote naar Spanje. Waar velen misschien van dromen, een huis laten bouwen in een zonnig land, daarvan meent hij dat hij het nooit had moeten doen. Het blijkt eens te meer hoe belangrijk de kinde ren zijn. „Ik had enorm veel heimwee. En zeker als ik de kinderen na een bezoek aan ons weer op het vliegtuig moest zetten naar Nederland. Ik was blij toen mijn dochter na twee jaar de knoop doorhakte: „En nu komen jullie terug naar Nederland." Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Rode poes met witte kin, hals, bef en borst, wit vlekje tussen de ogen en witte sokjes, 4 jr. Slootenslaan, Heiloo. Grote rode ongec. kater met witte bef en witte vlek op de achterpoten, 1 jr. Oude Schulpweg, Egmond-Binnen. Zwarte poes met een paar witte borst haren, 4 jr. De Boog, Heiloo (net ver huisd vanaf de Kloosterhof). Schildpadpoes met witte pootjes, 1 jr. Hoogeweg bij Kapellaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Grijs dwergkonijn met 1 blind oog, Het Maalwater, Heiloo. Grijs dwergkonijn met wit neusje, Tuinerhof, Heiloo. Wit/rode volwassen ongec. kater, 2 rode vlekken op de schouder, snuit halfwit, halfrood, bij pontje Akersloot. Inl. 072-5616106. HEILOO - Zaterdag 5 tot en met zon dag 13 juli zijn de tennisbanen van HSV weer het decor van het jaarlijkse open dubbeltoernooi. Ook dit jaar blijkt dat dit toernooi nog steeds enorm leeft bij iedereen, getuige het maximale aantal inschrijvingen wat zal resulteren in 272 partijen. Er wordt gespeeld in de B-, C- en D- categorieën en met name in de heren- dubbels B zullen er naar verwachting weer de nodige mooie staaltjes tennis te zien zijn. Drievoudige winnaars Rob Hak en Ron Verschoor zijn ook dit jaar weer favoriet, maar de concurrentie zal hevig zijn. Wat te denken van het duo Lex Zandbergen en Jascha de Goede, alsmede plaatsgenoot Klaas Jan van Leeuwen die met Michel Jonker ook hoge ogen kunnen gaan gooien. Maar ook in de andere categorieën zal er een verbeten strijd gevoerd worden voor de felbegeerde finaleplaatsen. Uiteraard is de gezelligheid ook een drijfveer voor veel koppels om naar de Bayershoffweg te komen. Woensdag avond zal de al niet meer bij het toer nooi weg te denken Stef Hazelager weer voor de nodige sfeer zorgen en zaterdagavond 12 juli zal de two-men band Harmonie een daverende feest avond verzorgen. Hoogtepunt van de week wordt de demonstratiepartij tussen twee Neder landse toptienspeelsters. Esmir Hoo- gendoorn en Henriëtte van Aalderen zullen woensdag- of donderdagavond laten zien waarom zij tot de beste ten nisspeelsters van Nederland behoren. De precieze avond en het tijdstip wor den nog bekend gemaakt. Het pasgeboren hertje in het Beestenboetje. (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Twee kapsters van Annet Haar Zaak M/V sleepten vorige week een prijs in de wacht in een door een fabrikant van haarcosmetica georganiseerde haarkleurwedstrijd Uit meer dan 500 inzendingen wonnen zij op grond van hun creativiteit en vakkennis twee van de tien te verdelen fotocamera's. Daarnaast kregen zij een eervolle vermelding in een vakblad Op de foto overhandigt dhr. J.H. Mulder namens de fabrikant de prijzen aan Berna Bakker (l) en Hiljo Kinjet. EGMOND - Op 8, 9 en 10 augustus wordt voor de 23ste keer het evene ment Egmond op z'n kop te Egmond- Binnen gehouden. Ook dit jaar staan er weer vele activiteiten op het program ma. Traditiegetrouw staat de eerste dag van het evenement in het teken van een groots opgezette markt. Hier worden door de plaatselijke ondernemers spul len aangeboden die fonkelnieuw zijn, maar er zullen ook kramen te vinden zijn met allerhande tweedehands spul len. Van schilderijen tot lampen, van boeken tot speelgoed, voor iedereen is er wel iets te vinden. Iedereen die iets te verkopen heeft kan zich opgeven als kraamhouder. Bijna alles kan worden verkocht op deze markt, alleen, kraamhouders die etens waar willen verkopen, worden in ver band met de sponsors van het evene ment zeer beperkt toegelaten. Ook verenigingen of organisaties kun nen een kraam huren om hun activitei ten kenbaar te maken aan het publiek. Wilt u een kraam reserveren, bel dan zo spoedig mogelijk met marktmeester Leo Apeldoorn, tel. 072-5067497, of bij geen gehoor 072-5065332. De markt wordt gehouden op vrijdag 8 augustus van 9.00 uur tot 15.00 uur. Behalve deze groots opgezette markt vinden er deze dagen drie dagen nog veel meer activiteiten plaats. Vrij dagavond is er onder andere ringsteken met aangespannen paarden. Op zater dag is er eierengooien en een straat voetbaltoernooi. Zondag staat in het teken van een koffieconcert, kinderspe len en een kindershow. HEILOO - Aan de Technische en Maritieme Faculteit van de Hogeschool van Amsterdam is plaatsgenoot Len- nart M. de Haan geslaagd voor de opleiding Hydrografie. HEILOO - Volgens het woordenboek betekent 'het alternatief ook wel 'de andere mogelijkheid'. Op 6 juli 1992 reikte Het Alternatief, Vereniging Groepswonen van Ouderen, de eerste sleutels uit van de appartementen in het gelijknamige complex bij de ingang van Ypestein. De naam stond aanvan kelijk voor een andere mogelijkheid voor ouderenhuisvesting. Vijf jaar groepswonen van ouderen laat zien dat wonen in Het Alternatief niet zonder meer betekent 'in plaats van een bejaardentehuis'. Het is een bewuste keuze om, weliswaar met behoud van de eigen zelfstandigheid en onafhanke lijkheid, samen met anderen te zorgen voor het reilen en zeilen in huis. De in totaal 52 zelfstandige twee- en driekamerappartementen voor vijftig plussers liggen in vier woonlagen rond een grote vide met in het midden een vijver. Het glazen dak werpt een zee van licht over de fontein. Beneden is een aantal gemeenschappelijke ruimtes met voorzieningen als een video, tafel tennistafel en biljart. De woningen zijn geschikt voor mindervaliden, zonder drempels en met brede deuren. Bovendien is er een lift in het complex. Momenteel telt Het Alternatief 62 bewoners, die in leeftijd variëren tussen de 52 en 88 jaar. Nel van Vliet is al vele jaren betrokken bij de vereniging en behoort met haar echtgenoot tot de eerste bewoners. Vijf jaar geleden waren ze de jongsten van uit de vereniging, net in de vijftig en beiden nog volop actief op de arbeids markt. „Ik stond achter het idee van deze manier van wonen voor ouderen en ik heb me daar steeds voor ingezet. Als je dan de kans krijgt om daar te gaan wonen, moet je dat ook doen." Ze doelt vooral op het idee achter het project dat de leeftijdsopbouw van de bewoners gevarieerd moet zijn, zodat bewoners elkaar onderling hulp kun nen bieden als dat nodig is. De 'jongere ouderen' kunnen daarbij wellicht iets meer doen, maar zullen op hun beurt later misschien hulp nodig hebben van de nieuwe 'jongeren'. Het uiteindelijke doel is om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven wonen. „Als het over groepswonen van oude ren gaat hoor ik mensen wel eens zeg gen: daar ben ik nog niet aan toe," ver zucht Nel van Vliet. „Dan hebben ze dus niet begrepen waar het om gaat. Want als iedereen wacht totdat-ie eigenlijk weinig meer kan, dan is het hele idee weg." Kletsen in de wasserette Ook voor Siny Laurenssen was het vijf jaar geleden een bewuste keuze om in Het Alternatief te gaan wonen. „Als je als vrouw op een gegeven moment alleen achterblijft in een groot huis, voel je je niet altijd veilig. Ik heb het idee dat ik hier meer beschermd woon, tussen allemaal mensen die ik ken." Bewoner Henk den Haan vond het, toen hij samen met zijn echtgenote naar Het Alternatief ging, belangrijk dat hij zich nuttig kon maken voor anderen. Hij werd lid van de technische werkgroep. „Alle activiteiten en het onderhoud van het gebouw zijn geor ganiseerd in werkgroepen. In de techni sche werkgroep zorg ik met nog twee anderen voor de kleine onderhouds- klussen." Bestuurslid Ans Leijenaar woont zelf nog niet in Het Alternatief, maar is al wel vanaf de eerste plannen betrokken bij het project. Belangrijk kenmerk van wonen in Het Alternatief is volgens haar het contact met anderen, dat als het ware voor het oprapen ligt. „Je hoeft hier niet te vereenzamen. Overal in het gebouw kun je mensen tegenko men en een praatje maken, bijvoor beeld in de wasserette. Maar ook wor den geregeld activiteiten georganiseerd zoals gezamenlijk koffiedrinken of brunchen. Verder zijn er mensen die zelf een clubje oprichten voor een of andere activiteit." Toch komen de con tacten niet helemaal vanzelf. „Het hangt van jezelf af, van je eigen actieve inzet. Je moet durven vragen en het zelf opzoeken." Vinger in de pap Het realiseren van Het Alternatief heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Al tien jaar geleden ontstond het idee voor deze manier van wonen voor ouderen bij een werkgroep van Humanitas, die een project in Hoorn als voorbeeld had. Jarenlang werd er gepland en onderhandeld met de gemeente Heiloo, voordat er gebouwd kon worden. De definitieve uitvoering was ook anders dan aanvankelijk de bedoeling was. „De gemeente wilde zelf graag een vinger in de pap houden bij de toewij zing van de woningen." Het leidde tot een compromis, waarbij de helft van de woningen wordt toegewezen door de Vereniging Het Alternatief aan haar leden en de andere helft door de gemeente. Ans Leijenaar is één van de personen die zich bezighouden met de toewijzing aan de leden van de vereniging. „Met degenen die zich inschrijven hebben we tegenwoordig eerst een gesprek. Het is vooral belangrijk dat mensen echt gemotiveerd zijn voor het groepswo nen, het moet niet zo zijn dat ze alleen maar onderdak zoeken. Verder letten we bij toewijzing van een woning op de tijdsduur van het lidmaatschap en op de leeftijd, om een goede verdeling te krijgen. We zouden nu graag wat nieu we 'jongere' bewoners willen hebben. Een ander ding dat meespeelt is dat iemand zich nog goed zelf kan redden en actief wil zijn. We zijn hier geen kneusjesbak." Het liefst zou de vereniging alle wonin gen zelf toewijzen, omdat ze vindt dat de gemeente bij de toewijzing niet altijd rekening houdt met de motivatie van de nieuwe bewoner voor het groepswonen. „En dat is nou juist zo belangrijk," vindt Nel van Vliet. Wonderen bestaan niet Zij is overigens nog steeds blij dat ze in Het Alternatief is komen wonen, hoe wel ze bekent dat het oorspronkelijke idee over groepswonen van tien jaar geleden voor de echte idealisten mis schien tegenvalt. „Je moet geen wonde ren verwachten, dat kan niet met zoveel verschillende mensen bij elkaar. Maar als je het reëel bekijkt, gebeuren er hier toch veel dingen. Klusjes die gedaan worden of gewoon een luiste rend oor bieden. Stilletjes, niet specta culair misschien, maar het gebeurt wel." Ook Siny Laurenssen en Henk den Haan zijn, met het lustrum in het voor uitzicht, overwegend positief over het wonen in Het Alternatief. „Ik woon hier lekker," vindt Siny Laurenssen. „Het is natuurlijk wel zo dat je hier meer van elkaar ziet dan in een 'gewo ne' flat, dus het is geven en nemen. Maar aan de andere kant: als ik geen mensen wil zien, hou ik de deur gewoon dicht." Henk den Haan be aamt dat er heus wel eens, zoals hij het zelf noemt, gehakketak is. „Ik heb in het begin wel eens gezegd dat je echt van goeden huize moet komen om dit project te laten slagen. Als bewoner moet je van goede wil zijn en met een negatieve instelling lukt dat niet." En Ans Leijenaar? Zij vat samen: „Wonen in Het Alternatief is vrij, maar niet vrijblijvend. Als je kiest voor deze vorm van wonen schept dat ook ver plichtingen ten opzichte van de andere bewoners. Je houdt wel je privacy, maar er wordt ook iets van je verwacht." Wie geïnteresseerd is in wonen in Het Alternatief kan voor nadere inlichtin gen schrijven naar de secretaris van de vereniging, De Stuifbergen 6,1851 WP in Heiloo. Tevreden bewoners van het vijfjarige Alternatief, (foto Kitty Hoogland)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6