Gebroeders Pepping zetten de bloemen buiten tijdens Internationale Bollendag Adressen Heilo Jeugdteam Double Stars zoekt naar la dolce vita Senioren Info Aktief blijft creatief Zwieren, zingen en swingen op Akersloter kermis PAGINA 6 UITKIJKPOST - 23 JULI Hypotheekwinkel opent nieuwe vestiging Dichten bij een dichter DVW op de woeilige baren Kook verkoop Solex in de bibliotheek Aktiviteitenind eWifkAkiivitei tenindeWijkAk HSV haalt donateursgeld op Mosselen proeven in 't Hoekstuk Goede vangsten voor HSV-vissers HEILOO - Op maandag 4 augustus wordt ook in Heiloo een vestiging van Dé Hypotheekwinkel geopend aan de Kennemerstraatweg 125. Er waren al vestigingen in Alkmaar, Heerhugo- waard, Purmerend en Sanpoort-Noord. U kunt met alle vragen over de finan ciële afhandeling bij de aan- of verkoop van een huis terecht bij Dé Hypo theekwinkel. Alle informatie wordt gratis verstrekt. Ron Verschoor van Dé Hypotheek winkel zegt het als volgt: „Iedereen die een huis wil kopen of gekocht heeft, kan bij ons langskomen. Voordat ko pers gaan onderhandelen over de prijs kunnen ze bij ons te weten komen wat de maandlasten en de financiële gevol gen zijn. Ook voor verbouwingen, ver hogingen of voor het omzetten van rente kan Dé Hypotheekwinkel advise ren en bemiddelen. Daarnaast is er ook een Verzekeringswinkel en een Pen sioenwinkel". Vanaf 1 augustus is Dé Hypotheek winkel bereikbaar op telefoonnummer 072-5320322 en faxnummer 072- 5320323. Ook zijn zij bereikbaar op internet, www.dehypotheekwinkel.nl. en het E-mail adres is heiloo@dehypo- theekwinkel.nl. HEILOO - Lijkt het u leuk om een cur sus gedichten schrijven te volgen bij een professioneel dichter? Dat kan bij docente en schrijfster Margreet Schou- wenaar. Van haar hand verschenen al drie dichtbundels, zij schrijft regelmatig in literaire bladen en geeft cursussen waarin de kunst van het schrijven beoe fend wordt. In september start de cursus 'Dichten bij de dichter'. De cursus is voor ieder een die zich bezig wil houden met het schrijven van poëzie. Ritme, rijm, klank, het dichterlijk beeld, de dichter lijke gedachte en een enkele versvorm komen aan bod. Maar ook wordt er aandacht besteed aan de zinnen die zich, zoals Margreet Schouwenaar het noemt, loszingen van de tijd. Wat maakt een zin onsterfelijk, vraagt zij zich in deze cursus af. 'Dichten bij de dichter' is bedoeld voor wie op zoek wil naar wat zich achter de woorden om voltrekt. Iedereen die van schrijven, taal en poëzie houdt kan zich aanmelden. Schrijfervaring is een voor deel, maar niet noodzakelijk. De cursus wordt gegeven op acht maandagen van 20.00 tot 22.00 uur en start op 22 sep tember. Voor inlichtingen of opgave kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen met tel. 072-5332418. HEILOO - Vorige week vrijdagavond werd er weer gevist op de Waddenzee door de zeevissers van DVW. Het merendeel van de 24 aanwezigen ver trok om 17.00 uur naar Den Helder, waar om 18.00 uur de Rival de woelige Waddenzee opstoomde^ In eerste instantie lag het schip voor Den Helder, totdat de vloedstroom voor voldoende water onder de boot zorgde. Dat zorgde ervoor dat de vis sers verder het Wad op konden, om daar een wat luwere plek te vinden in een diepere vaargeul. De vangsten waren op beide plekken aardig, maar op de laatste stek ging het vooral vóór op de boot hard met de vangsten. Dien Dekker spande de kroon door een prachtige zeebaars van ruim vier pond te landen. Dirk van 't Boveneind viel buiten de prijzen door dat een zeebaars vlak voor de boot van zijn haak viel, die hem vrijwel zeker bij de eerste drie in het klassement zou hebben geplaatst. Dien Dekker werd eerste met 3020 punten, René Blok tweede met 2300 punten en René Lute won de derde prijs met 2180 punten. Hij won tevens de boothengel met de verloting. Omdat er dit jaar niet meer op de Noordzee wordt gevist, werd aan Jaap van dei- Wal het Noordzeekampioenschap toe gekend en mocht hij een mooie beker in ontvangst nemen. Op 29 augustus gaat DVW voor de laatste keer dit jaar met de Rival de Waddenzee op en kan de Waddenzee kampioen en de algemeen kampioen worden bepaald. Aan het DVW-zeevis- sen kan vanaf volgend jaar iedereen weer deelnemen, hengels zijn aan boord te huur. Voor informatie en aan melding kunt u zich in verbinding stel len met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330 of R. Blok, tel. 5336108. EGMOND - Voor de vele buitenlandse toeristen die ons land bezoeken is hel een wonder, voor ons als bewoners van de kuststreek is het min of meer van zelfsprekend: bloeiende bollenvelden in het voorjaar, bollen planten in de eigen tuin en een vaas met bloemen ol tafel. Maar realiseert iedereen zich ook wat eraan voorafgaat voordat het zover is? Voor wie dat nu eindelijk wel eens precies wil weten, houdt de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur op zaterdag 2 augustus de Nationale Bollendag. Een van de bedrijven die dan zijn deuren voor u opent is het bedrijf van de Gebroeders Pepping aan de Tijdverdrijfslaan 2 in Egmond aan den Hoef. De familie Pepping heeft een behoor lijk drukke tijd achter de rug. In de afgelopen anderhalve maand werden bij het bedrijf van Thomas en Lucas Pepping kisten vol bollen gerooid, ge droogd en vervolgens gepeld. Dat bete kent ook dat er een groot aantal extra werknemers in en rond de bollenschu ren liepen. „Dan zitten we hier met zo'n twintig mensen te pellen," vertelt Christine Pepping, echtgenote van Thomas. Aan haar vingers is te zien dat ze zelf ook flink heeft meegeholpen. „In drukke periodes spring ik altijd bij. Bovendien zorg ik voor de aanname van personeel en alle administratie die daarbij komt kijken. Dat is nog behoor lijk veel werk, de pellers mogen niet zomaar aan de slag. Ze moeten een identiteitsbewijs, een sofinummer en een formulier van de kinderbijslag meenemen. Verder moeten ze hier het een en ander invullen en natuurlijk willen ze dan ook nog graag uitbetaald worden. Ik moet toegeven dat het huis houden er zo nog weieens bij inschiet." Toch is de bollenpeltijd niet duidelijk aan te wijzen als de periode waarin er het meeste werk te doen is op het bedrijf. „Eigenlijk zijn we het hele jaar door bezig," betoogt Thomas Pepping. „Dat komt omdat we twee dingen doen: we hebben eert bloembollen- kweekbedrijf en in de winter broeien we een deel van de bollen uit tot snij bloemen." Mooi in de huid De afgelopen weken waren het vooral tulpen- en krokusbollen die door de handen van de pellers gingen. Daar naast kweekt Pepping ook narcissen en blauwe druifjes. „De tulpen zijn dit jaar wat aan de kleine kant," stelt Thomas Pepping vast. „Dat komt waarschijnlijk door de strenge vorst in het voorjaar. Maar de krokussen zijn goed. Dat zijn trouwens de enige bollen die bij ons nog uitsluitend met de hand gepeld worden. De rest gaat door de pelmachi- ne. Daarna moeten ze evengoed nog worden na-gepeld en gecontroleerd, dat gebeurt gewoon met de hand." De bollen van goede kwaliteit worden geëxporteerd naar landen als Duits land, de Verenigde Staten en Japan. „Naar Japan gaan alleen de bollen van ALKMAAR - Op zaterdag 2 augustus houdt de Stichting Kook weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark'2 in Alkmaar allerlei goe de, tweedehands huisraad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om projecten in de Derde Wereld te financieren. Over de maand juni bedroeg de opbrengst f 19.858,60. Hiermee wordt de financiering van een graanmolen voor een groep slachtoffers van de dic tatuur in Ethiopië bekostigd. In de maand augustus zet Kook zich in voor een project in Nicaragua. De stichting Fundeci werkt in de hoofdstad Managua aan een verbetering van de positje van vrouwen in de sloppenwij ken, die in hun eentje een inkomen voor hun gezin moeten verwerven. Deze vrouwen kunnen van Fundeci een lening tegen voordelige voorwaar den krijgen, waarmee zij een eigen bedrijfje kunnen oprichten. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die bij Kook afgeleverd wor den op maandag en woensdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Op deze tijden kunt u tevens in het pand terecht om aankopen te doen. Als u spullen wilt laten ophalen, dan kunt u bellen met 072-5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.00 uur. HEILOO - Aanstaande zaterdag ver trekt een jeugdteam van honk- en soft- balvereniging Double Stars Heiloo voor acht dagen naar Italië. Het gaat om het Adspiranten A-team dat onder leiding staat van Bram van Langen en Sander Vermeer. Dit team, met 14- en 15-jarige spelers, staat in de competitie nog ongeslagen bovenaan en kan zich door middel van deze buitenlandse trainingsstage opti maal voorbereiden op de tweede com petitiehelft. De groep van in totaal twintig man (spelers en uitgebreide begeleidings staf) is in Italië te gast bij BC Livorno. Met deze club, uit het gelijknamige stadje aan de westkust, heeft Double Stars al een jarenlange vriendschaps band. Al eerder zijn er uitwisselingen gehouden. Vijf jaar geleden was het het de allerbeste kwaliteit." weet Pepping. „Daarvoor is de keuring het strengst, de Japanners stellen enorm hoge ei sen." Voordeel van zijn bedrijf noemt Pep ping dat bollen die niet mooi genoeg zijn om geëxporteerd te worden, altijd gebruikt kunnen worden om ze af te broeien tot snijbloemen. „Het uiterlijk van de bol zegt weinig over de kwaliteit van de bloem. Een bol die misschien niet zo mooi in de huid zit, kan even goed een prachtige bloem opleveren." Hij schat dat er jaarlijks zo'n 1,8 a 2 miljoen tulpenbollen worden afge- broeid, waarvan de bloemen geveild worden op de veiling in Aalsmeer. Lange dagen Pas op z'n vijftiende kreeg Thomas Pepping echt een beetje interesse voor het bollenbedrijf van zijn familie. Maar langzamerhand is het, naast zijn werk, ook een beetje een hobby geworden. „Zo moet je het ook zien, want het zijn lange dagen. Het komt geregeld voor dat we werken van zeven uur 's mor gens tot een uur of negen, tien 's avonds." Hij heeft het er zeker voor over, ondanks dat het groeiend aantal regels waar de bollenkwekers mee te maken hebben, het niet gemakkelijker maken. „We hebben te maken met milieuwet geving, met regels voor de bollenpellers en de gemeente legt ook steeds meer beperkingen op." Maar nog steeds overheerst het plezier. „Vanwege de; afwisseling, alle dagen zijn anders, dat is het mooie. Je hebt toch te maken met een levend product, het blijft onvoorspelbaar hoe het groeit. Ook de prijsvorming blijft een verrassing. Het is een avontuurlijk vak." U bent zaterdag van harte welkom voor een rondleiding door de bollen schuren annex kassen en over het land van de familie Pepping. Zij vertellen u graag alles over de bloembollenteelt, de werking van de verschillende machi nes en het energievriendelijk drogen van de bollen. Van 10.00 tot 16.00 uur staat de koffie klaar. Thomas (l) en broer Lucas Pepping bij de bollensorteermachine. foto EWD) HEILOO - Hoewel de zomer nog in volle gang is, kunt u nu alweer beden ken wat u deze winter wilt gaan doen. Voor de creatievelingen onder de 55- plussers organiseert Aktief, Trefpunt voor 55+ weer allerlei activiteiten. Alle dagen van de week kunt u tekenen of schilderen in een van de cursusgroe pen. Hoe en tegen welk bedrag ver schilt per cursusgroep en docent. Ver der kunt u leren werken met verschil lende materialen en technieken zoals potlood, houtskool, pen, inkt, pastel krijt, waterverf en olieverf, zodat u kunt ontdekken welk materiaal en welke techniek het beste bij u past. Ook kunt u leren inlijsten. Wie wil leren kalligraferen of zijn kunst van het schoonschrijven wil perfectio neren kan ook bij Aktief terecht. Met pen, inkt en verf worden in oude en moderne schriftsoorten teksten geschreven. Mooi op zichzelf, maar ook heel leuk om te gebruiken voor ver- jaardags-, kerst- of menukaarten. Bij de gevorderdencursus wordt veel aan dacht besteed aan het maken van ran den en het versieren van kapitalen. De beginnerscursus begint op donder dag 2 oktober en de cursus voor gevor derden op donderdag 29 januari. Beide bestaan uit acht lessen van 13.30 tot 15.30 uur en worden gegeven in 't Trefpunt. De cursuskosten bedragen f 53,50. Informatie kunt u krijgen bij de docent H. Dijkstra, tel. 072-5331104. Iets heel anders is de cursus keramiek. Docente Trudy Hansen-Desaunois omschrijft de inhoud van de cursus als volgt: 'Leren vormend werken in klei is een bijzondere ervaring. Want uit het vormloos basisprodukt klei, dat je kneedt, decoreert, kleurt en bakt ont staat een eigen, creatief werkstuk. Cursisten leren al werkend anders kij ken naar natuur en omgeving'. Vanaf 12 september worden de lessen gehouden op vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur. De totale cursus bestaat uit tien wekelijkse lessen in 't Trefpunt. De kos ten bedragen f 125,- (exclusief stook- en materiaalkosten die op f 50,- begroot worden). Wie nu eens geen landschapjes of stille^ vens wil maken, maar wil tekenen naar een echt model, kan dat doen bij de cursus modeltekenen. Vanaf 8 septem ber worden op maandag van 10.00 tot 12.00 uur in 't Trefpunt twintig weke- lijkse lessen gegeven door Saskia Sengers. De cursuskosten bedragen f 250,-. De cursus Poppen maken is nog altijd populair, maar de naam dekt allang 'de cursusinhoud niet meer. Docente Roos Margiono leert u in haar eigen atelier in tien lessen een prachtige artistieke kop of figuur boetseren en met eigen gemaakt materiaal aankleden. De les sen vinden plaats op vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en de cursuskosten bedra gen f 150,- (inclusief materiaalkosten). Voor informatie kunt u bellen met de docente, tel. 072-5337462. In de cursus Decoreren leert u een aan tal nieuwe creatieve technieken. Bijvoorbeeld hoe u brooddeeg vruch ten en blaadjes op een potje kan boet seren, waarna het beschilderd wordt. Bij textielverven wordt op een shirt met behulp van een patroon een afbeelding geschilderd. Ook kunt u leren sjabloneren op onder meer kaar ten en servetringen. Deze cursus van vier weken is voor beginners en gevor derden en wordt gegeven vanaf 17 sep tember op woensdag van 9.30 tot 11.30 uur in 't Trefpunt. Docente is Patricia Duineveld. Voorbeelden van werkstuk ken zijn vanaf half augustus te zien in de vitrine van 't Trefpunt. Voor nadere informatie of opgave voor alle cursussert kunt u terecht bij Aktief, Trefpunt voor 55+, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo, tel. 072-5331297. Aktief is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - In de maand augustus is in de bibliotheek van Limmen een echte Solex te zien. Na de Tweede Wereld oorlog werd de eerste fiets met hulp motor in Nederland geïntroduceerd. Veel mensen kennen 'm nog wel: een bromfiets met de uiterlijke kenmerken van een fiets, waarbij het lichte, een voudige tweetaktmotortje aan het voorwiel gemonteerd was. Via een rol werd het voorwiel aangedreven. De Solex was immens populair en tot ruim twintig jaar na zijn introductie werd hij in vrijwel ongewijzigde vorm gemaakt exi verkocht. Wat eens het goedkope vervoermiddel van de massa was, is nu de hobby van vele enthousiaste verzamelaars. Er zijn in Nederland meer dan twintig clubs, waaronder Akersloot. Gemeente JHeiloo Maatschappelijke dienstverlening, spreekuren: iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5313131. Maatschap pelijk werk: maandag tot en met don derdag 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehandicapten: tel. 5313184. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. Telefonisch is het loket bereikbaar van 8.00 tot 16.30 uur op nummer 5313184. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, Woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J.A.A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: De Kistemaker 3, Heiloo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 06-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voop 50+ in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat J. de Boer, Westerweg 46, 1851 AC Heiloo, tel. 5121058. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap- Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag tot en met 30 aug. gesloten Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, gebpend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Voor inlichtingen en afspraken tel. 5331883 of 5331297. Politiebureau Heiloo Tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. Solexclub 't Rolletje in HEILOO - In de komende weken kun nen donateurs van HSV weer bezoek aan de deur verwachten. Het dona teursgeld voor de club voor dit seizoen wordt weer opgehaald. Het is maar liefst voor dertigste keer dat Gerard Bolten deze klus zal klaren. Aan stop pen denkt Gerard Bolten, beter bekend als Radder, nog niet. Wel krijgt hij dit jaar assistentie van Jaap Buis. Ook Buis is voor HSV bepaald geen onbekende want hij heeft al heel wat uurtjes vrij- willigers-arbeid op zijn conto staan. HEILOO - Ze zijn er weer, de echte Zeeuwse mosselen. De start viel even tegen, toen er mosselen gevonden wer den geïnfecteerd met een bacterie. Maar volgens Egmondse visspecialist Michel Heusy zijn die problemen nu allemaal opgelost. En dus is het tijd om heerlijk te gaan genieten van dit koste lijke zeebanket. Voorlopig kunt u iede re donderdag terecht in 't Hoekstuk bij de Egmondse visspecialist voor onbe perkt mosselen eten. Vanaf 18.30 uur kunt u gezellig aan schuiven aan de lange tafels en serveert Michel Heusy u de mosselen op de Franse manier, in grote schalen met vers stokbrood en kruidenboter erbij. De mosselen zijn klaargemaakt volgens het speciale recept van de visspecialist, niet te lang gekookt en bereid met veel wijn en groente. Voor wie nu eindelijk eens de échte mosselen wil proberen is dit een goede gelegenheid, maar natuurlijk zijn ook doorgewinterde mosselliefhebbers op donderdagavond van harte welkom. LIMMEN - Zondag 20 juli werd nabij Koedijk de Waterkant bemand door acht all-round vissers van HSV Lim men. Zij troffen naast redelijk weer ook behoorlijk wat vis aan. Lieft 37 kilo bedroeg de vangst. Twee jaar geleden was deze stek ook goed voor grote vangsten, toen won Nico Schouws met 23 kilo. Nu was het gelegenheidsdeelnemer Dolf Rijs, die, vissend met dezelfde techniek als Schouws indertijd, de buit binnenhaal de van 10 kilo en 2 ons. Klassementaanvoerder Pekel ving wel iswaar 4300 gram, maar werd hiermee derde in zijn vak, en kon geen punten toevoegen aan zijn klassement. Het zelfde overkwam Han Duijn, de num mer twee op de lijst, die een vierde plaats behaalde. Gerrit Tuijn, Co Bakker en Jim Deijle deden goede zaken en stegen fors in het klassement. Jim haakte in de slotse conde van de wedstrijd een brasem van bijna 2 kilo, maar kwam nog net 3 ons tekort op Gerrit Tuijn. De uitslag: Vak 1:1. D. Rijs 10200 gram, 2. C. Bakker 6900 gram en 3. D. Pekel 4300 gram. Vak 2:1. G. Tijm 4960 gram, 2. J. Deijle 4680 gram en 3. H. Del- brugge 2360 gram. Zondag 3 augustus gaan de heren wit- vissers weer aan de slag. ditmaal op de Markervaart nabij De Woude. Het is daar dan kermis, en wellicht zijn de vis sen in een jolige bui. De strijd boven in het klassement is zeer spannend. Cees Dekker is in de B- groep alleen nog van het kampioen schap af te houden als hij in de laatste twee wedstrijden niet bij de beste drie eindigt. Co Bakker voert de A-groep aan, maar kent ook concurrentie van de broeders Jak en enkele outsiders. Deelnemers worden verzocht zich voor vrijdag 19.00 uur op te geven bij G. Boer, tel. 072-5051543, onder vermel ding van naam en de groep waarin men wil uitkomen. Om 7.00 uur is het ver trek bij garage Schilder, deelname kost f3,-. landelijk spelende juniorenteam dat voor het laatst een bezoek bracht aan Livorno. Sinds die tijd zijn er nog wel twee tegenbezoeken vanuit Italië geweest. De reis gaat per trein en zal precies 24 uur duren. De zes dagen in Livorno zul len deels gevuld worden met honkbal. Er worden enkele wedstrijden gespeeld tegen Italiaanse leeftijdsgenoten en er wordt iedere dag getraind. Daarnaast is er echter ook tijd voor andere leuke dingen. Zo kan er naar hartelust worden gezwommen in de Ligurische zee (op honkbalworp af stand van het complex), er worden leuke avondactiviteiten gehouden een tripje naar Pisa ontbreekt zeker niet op het programma. Bij terugkomst gaat de groep er weer fris tegenaan om hun ongeslagen koppositie te behouden. Creatief de winter door bij Aktief, trefpunt voor 55+. AKERSLOOT - Dit weekend wordt het weer zwieren, zwaaien en feesten. Het is namelijk weer tijd voor de Aker- slootse kermis. Dit vierdaagse spek takel gaat zaterdag 2 augustus van start. Naast de diverse kermisattracties zijn er vele, vele spannende en maffe activi teiten. Zaterdag vindt het jaarlijkse touwtrek- festijn tussen getrainde en ongetrainde dames- en herenploegen weer plaats aan de Kerklaan, schuin tegenover de Jacobusschool. Vorig jaar werd het een verrassende overwinning van het Slotje uit Egmond aan den Hoef, waardoor de wisselbeker weer richting Egmond is gegaan. Zal de ploeg het dit jaar weer redden? Wie het weet mag het zeggen. Want natuurlijk zijn er in Akersloot ook nog de Rukkers, het Lamme Han dje en de Ploeg zonder Naam. Ook damesploegen zijn van harte wel kom en zowel getrainde als ongetrain de ploegen kunnen zich opgeven. De ploegen bestaan uit vijf personen en e$n coach. Opgave kan bij Bar 't Achterom, tel. 0251-312120. Voor de sportievelingen onder u zijn het polsstokverspringen en de prutpol- derloop niet meer weg te denken uit het kermisgebeuren. Bekende en min der bekende coryfeeën uit Akersloot en de regio zullen aan de start verschij nen op zondag 3 augustus bij de water feesten om te proberen bij het pols- stokspringen het pak droog te houden. Daarna kan dan bij de race dwars door weiland en sloten alsnog een nat pak gehaald worden. Aanvang is 13.00 uur en dit jaar wordt dit evenement gehou den bij de Mientbrug in de Limmerpol- der tegenover de Roemersdijk. Maandag 4 augustus kunnen uitgesla pen types aan de bak. Er is dan kussen gevecht en palingvangen. Wederom wordt op het terrein achter Bar 't Achterom de waterbak geïnstalleerd, waar-de strijd plaats zal vinden. Nieuw dit jaar bij het kussengevecht zijn de speciaal gemaakte kussens. De inschrij ving is gratis. Om 14.00 uur begint het palingvangen. Mochten de weersomstandigheden niet optimaal zijn dan wordt de waterbak op dinsdag neergezet en vindt op maandag het katknuppelen plaats. Maar er wordt gerekend op zon en dan is het dinsdag 5 augustus katknuppelen geblazen. Het is de bedoeling dat de deelnemers met knuppels houten vaat jes stukgooien, om zo premies binnen te halen voor het aantal ringen dat kapot gaat. Dit gebeurt vanaf 14.00 uur op het terrein achter Bar 't Achterom, onder leiding van een deskundige scheidsrechter. Muzikale topper Ook muzikaal valt er weer heel wat te beleven. Zoals in Café De Vriendschap. Daar speelt zaterdag vanaf 20.30 uur de formatie Flair, een topper op kermis- muziekgebied met een zeer uitgebreid repertoire. Zondag 3 augustus gaan de deuren van dit etablissement om 14.30 uur open en staat de formatie Shoreline op het podium. Deze jongens uit de polder krijgen versterking van zanger/enter tainer Ruud Oudejans en de zanger van het Amsterdamse volkslied bij uitstek, Harry Slinger. Op maandag 4 augustus start het eerste deuntje in De Vriendschap om 14.00 uur. Ook nu zijn de muzikale klanken van Shoreline te horen. Als speciale gast treedt niemand minder dan Erik Huizebosch op, de nummer twee van de laatste Elfstedentocht. Erik heeft zich nadien ontwikkeld tot een rasar tiest en heeft inmiddels enkele succes volle plaatjes opgeomen. Tijdens zijn optreden zingt de sportman veel num mers van de groep Normaal. Ook Ruud Oudejans is weer aanwezig om de pau zes te vullen met zijn ijzersterke reper toire. Op de laatste dag van de kermis op 5 augustus staan weer Shoreline en Ruud Oudejans op de planken. De koningin van het levenslied, Rita Plovda, staat hen muzikaal bij. Deze Rita Plovda speelt alweer voor de zevende keer op deze kermis en is eigenlijk niet meer weg te denken. Ieder jaar wordt de stem van deze zangeres mooier en zij weet steeds boven de menigte uit te komen. Meezingers 'T Voorom blaast ook een behoorlijke deun mee. Al op vrijdag 1 augustus wordt daar het spits afgebeten door Klaas Kesselaar met een uitgebreid repertoire aan Nederlandstalige mee zingers. De aanvang is om 21.30 uur. Op 2 augustus, na de touwtrek-strijd, begeleidt Juxebox vanaf 16.00 uur de bekerwinnaars. Om 20.30 uur komen ze terug op het podium. Zondag treden wederom deze zingende en springende artiesten vanaf 16.00 uur tot in de late uurtjes op. Maandag staat het trio Tjoe en Jeroen om 8.30 uur al weer lang en breed klaar om de laatkomers te verwelkomen met een kopje koffie of glaasje melk. Om 15.30 uur pikken Tjoe en Jeroen de draad weer op tot 19.00 uur. Dan staat inmiddels Juxebox weer in de start blokken om de avond vanaf 20.30 uur voort te zetten tot in de vroege uurtjes van de dinsdagmorgen. De laatste deun op de dinsdagmorgen wordt wederom weer begroet door het Trio Tjoe Jeroen met het welbekende genre 'u vraagt en wij spelen'. Dit duurt tot 14.00 uur. Om 15.30 uur gaan ze ver der totdat de formatie Paradise het muziekestafettestokje overneemt en de Akerslootse kermis van dit jaar een zingend en swingend einde zal bezor gen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6