aanzienlijke schade aan Voorbereidingen van start voor herinrichting stationsgebied PC Willibrord schrijft ontwerpprijsvraag uit Trouwe zwemmers geëerd Heiloo en Limmen werken samen bij ontwikkeling structuurvisie Brand in gymzaal richt BEELDENTUIN JOHN MOEN - Nieuwe telefoonnummers - Decorelte Ursem tel. 072 5320505 fax 072 5320506 Decorette mobiel tel. 0651353716 Schildersbedrijf Ursem tel. 072 5320606 mobiel tel. 06 54657570 Glasschadebedrijf Ursem tel. 072 5320707 OPEN Exclusieve Collecties CEES HACHMANG LOODGIETERS van Ditta Engel elke zaterdag van 13.00 - 17.00 uur. lpX oJU Drukkerij uitkijkpost bv ^mJGU6RJSj997 Voorstel seniorenraad in commissie Rommelmarkt Stof voor Polen 62e JAARGANG NO. 32 Start lessen Dojo 't Loo uitgesteld Zomeravondconcert met Joodse volksmuziek Getuigen gezocht Ron Zwerver volleybalt bij Het Baafje GOED GEZIEN administratie °*r Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. LOODGIETERSBEDRIJF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 24-uurs service Otterkoog 18k Alkmaar Westerweg 182 Heiloo HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo wil star ten met de voorbereidingen voor de herinrichting van het stationsgebied. Het gaat met name om het gebied oos telijk van de spoorlijn. Het college wil de gemeenteraad voorstellen f 25.000,- beschikbaar te stellen om de voorberei dingen te kunnen treffen. De bedoeling van de herinrichting is dat het Stations centrum meer waarde krijgt als belang rijk tweede winkelcentrum naast 't Loo. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Op de agenda van de ver gadering van de commissie Welzijn en Burgerij op 12 augustus staat ook het voorstel van burgemeester en wethou ders aan de gemeenteraad om een seni orenraad in te stellen. De seniorenraad zou volgens het college van B&W inge steld moeten worden voor een proefpe riode van twee jaar. Daarna volgt dan een evaluatie. Al eerder is er overlegd over het instel len van een seniorenraad. Burgemees ter en wethouders vonden toen dat gewoon overleg tussen ouderenbonden en gemeente voldoende was. De oude renbonden wilden echter een onafhan kelijk adviesorgaan in de vorm van zo'n seniorenraad. Omdat de bonden politieke steun kre gen van de meerderheid van de partij en, komt het college nu met dit voor stel. De financiering van f 5.040,- zou wat B&W betreft kunnen gebeuren binnen het product Nieuw ouderenbe leid. De commissievergadering wordt op* dinsdag om 20.00 uur gehouden in het gemeentehuis. HEILOO - De Stichting WAO AAW UG belangen Heiloo houdt dit jaar weer een grote rommelmarkt op zater dag 30 augustus aan de Bergeonstraat 22. Boeken, platen en andere overtolli ge dingen zijn welkom. U kunt bellen van maandag tot vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, 072-5340418, 5331840 of 5338936, de stichting haalt het dan bij u op. HEILOO - Behalve voor de pakketten voor Polen, zamelt mevrouw Velthuis ook spullen in voor een Pools meisje dat een opleiding voor naaister volgt. Lapjes stof en garens zijn van harte welkom, evenals dekens, lakens, slopen, handdoeken en babyspulletjes. Inleveren kan aan de Zeeweg 17. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072- 5331802. Redactieacquisitie en De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) HEILOO - Zwart geblakerde baskets en klimrekken en een hele hoop puin op de vloer vormen de trieste aanblik in de gymzaal aan het Slimpad die vorige week donderdagavond in de as werd gelegdPolitie en brandweer vermoeden dat dit het resultaat is van brandstichting maar het onderzoek is nog gaandeLater op de avond werd ook de fietsenstalling van de Radboudschool door brand getroffen. De gymzaal werd gebruikt door Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo en de ernaast gelegen basisscholen De Springschans en Raaboudschool. De gebruikers kunnen tijdelijk terecht in andere gymzalenvooral de zaal aan de Burenweg zal daarvoor gebruikt worden. Het is nog niet duidelijk hoe groot de schade precies is en of de gymzaal hersteld kan worden of moet worden herbouwd Het stationsgebied waarvoor de voorbereidingen van herstructurering binnenkort van start gaan. bollenteelt. Beide gemeenten verwachten dat de vraag naar woningen de komende jaren doorzet en zij zien in Zandzoom ruim te voor de bouw van maximaal 2500 woningen. In eerste instantie willen ze die vooral gebruiken voor de lokale woningbehoefte. Maar ze denken dat er ook ruimte is om eventueel na 2005 te bouwen voor de woningbehoefte van Alkmaar. Bij de invulling van de structuurvisie moet een aantal historische structuren en elementen die het gebied bezit, behouden blijven. Daarbij gaat het om de landschappelijke en historische waarde van de strandwal en de strand vlakte waar het gebied op ligt, de bede vaartskapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood en het bos eromheen, het kloos ter en de historische wegen. Bovendien vinden de gemeentebesturen dat er een groene buffer moet blijven tussen de gemeenten blijft. Aansluiting A9 In de projectopdracht staat dat er in de visie ook ruimte gereserveerd moet worden voor een aansluiting op de A9, hoewel de besluitvorming daarover nog plaats moet vinden. Heiloo heeft daartegen de nodige bezwaren. Wet houder J. Wuijster-Schuddeboom van Heiloo denkt dat strandverkeer dan Het gebied waar het om gaat wordt begrensd door de Butterlaan, Heeren- weg, de rotonde, Verlengde Zeeweg en de spoorlijn. In het Meerjarenbeleids- plan is voor zowel dit jaar als voor 1998 een bedrag van f 250.000,- opgenomen voor de herinrichting van de stations omgeving. Tijdens de voorbereidingen wil het col lege de bouw- en verbouwwensen en andere plannen die er bestaan in dit gebied inventariseren. De gemeente is al lange tijd in gesprek met diverse belanghebbenden over allerlei plan nen. Verder moet er een lijst worden opgesteld van uitgangspunten en rand voorwaarden die bij de herinrichting gelden. Pas daarna wordt een ontwerp en een bestek met tekeningen gemaakt. Er is gewacht met de voorbereidingen totdat er zekerheid was over de bouw van een supermarkt van De Boer in het gebied. Onlangs diende architect An- ninga namens de supermarktketen en projectontwikkelaar Zoon daarvoor een bouwaanvraag in. Bij de herstructurering van het sta tionsgebied gaat het de gemeente on der meer uit van een herschikking van de bestaande parkeerplaatsen voor kort- en langparkeren. Ook wil ze bekijken of in het gebied extra par keerplaatsen kunnen worden gereali seerd. In het bestemmingsplan stationsomge ving is vastgelegd wat voor type par keerplaatsen er moeten zijn. Daarbij heeft de gemeente wel de voorwaarde gesteld dat bij elke verandering het aantal en het soort parkeerplaatsen in het gebied op het gewenste niveau moet worden gebracht. Het type win kels, het aantal woningen en het feit dat het station daar staat spelen een rol. De gemeente wil ook dat het stations gebied ook meer uniform wordt inge richt. Ze denkt daarbij aan eenzelfde soort bestrating en eenheid in zaken als luifels, straatmeubilair (lantaarnpalen, afvalbakken) en groenaanplant. Het idee is om in het gebied een 30 km- zone in te stellen. Het college legt het voorstel voor het voorbereidingskrediet op maandag 1 september voor aan de gemeenteraad. Als de gemeenteraad instemt met het voorstel van het colle ge, kan in september gestart worden met de voorbereidingen. Het college wil volgend voorjaar aan de hand van een concreet ontwerp in gesprek gaan met winkeliers en bewoners van het gebied. HEILOO - Psychiatrisch Centrum Willibrord wil in samenwerking met de gemeente Heiloo voor het terrein van Willibrord (13 hectare grond) een ste debouwkundig plan ontwikkelen. Het plan moet een ontwerp zijn waarmee het psychiatrisch centrum meer onder deel kan gaan uitmaken van de directe omgeving van het psychiatrisch cen trum en van de lokale samenleving van Heiloo. Er is aan drie ontwerpers ge vraagd een ontwerp in te dienen. Vooral de veranderingen in dë organi satie van PC Willibrord en de ver nieuwde inzichten in de geestelijke gezondheidszorg zijn aanleiding voor het toegankelijker maken van het Willibrordcomplex. De' geestelijke ge zondheidszorg is tegenwoordig veel minder van de buitenwereld afgesloten dan voorheen. En ook de sloop van het gebouw Oud Vincentius en het Corne- liuspaviljoen speelt hierbij een rol. Door een nieuwe stedebouwkundige opzet moet Willibrord van een apart dorp in het dorp nu juist een onderdeel worden van het dorp. Over de plannen is al overleg gevoerd met de wijkvereniging Ypestein, die daar positief tegenover blijkt te staan. In het nieuwe ontwerp moeten bepaal de landschappelijke, culturele en histo rische waarden blijven bestaan. Verder is het de bedoeling dat inwoners van Heiloo straks meer kunnen genieten van het park. Ook bestaat het idee om fietspaden door het park aan te leggen, die aansluiten op de wegen in het dorp. Het psychiatrisch centrum wil tevens de diverse sportvoorzieningen die aan wezig zijn op haar terrein meer open stellen voor mensen van buiten het cen trum. Prijsvraag PC Willibrord en de gemeente Heiloo hebben samen een opdracht geformu leerd voor een stedebouwkundig ont werp voor het terrein waar een prijs vraag aan verbonden is. De drie ont werpers moeten hun ontwerp maken op basis van een thematische benade ring van onderwerpen die te maken hebben met tuin en landschap, cultuur en amusement en wonen en werken. Daarbij valt te denken bijvoorbeeld te denken aan een soort picknickplaats in het gebied dat deel uitmaakt van de recreatieve en langzaam verkeerroutes en aan accomodaties voor exposities, congressen en voorstellingen. Ook staan er omschrijvingen in de opdracht als 'het vergroten van de toegankelijk heid en het versterken van de visuele en ecologische functies in de groene zoom van Heiloo', het 'integreren van educatieve, en dienstverlenende voor zieningen voor de huidige en toekom stige bewoners en passanten', het 'ver beteren van de bebouwing in relatie tot de aangrenzende omgeving' en het 'integreren van nieuwe woon- en leef vormen in relatie tot sociaal-maat schappelijke functies'. De omschrijvin gen zijn vaag gehouden om de ontwer pers te prikkelen. Een externe jury zal de ontwerpen beoordelen en in het najaar een keuze voorleggen aan PC Willibrord en de gemeente Heiloo. De gemeente Heiloo draagt vijftig pro cent bij in de voorbereidingskosten, tot een maximum van f 75.000,-. De kosten om het plan te realiseren komen volle dig voor rekening van PC Willibrord. HEILOO - De start van de lessen bij Dojo 't Loo is nog even uitgesteld. Het was de bedoeling om op woensdag 13 augustus te beginnen met de lessen, maar dat kan niet doorgaan omdat de nieuwe mat pas geleverd kan worden in de eerste week van september. Het betekent een uitstel van twee weken, want de lessen starten nu op 6 septem ber. Ondertussen wordt er nog volop ge werkt aan de nieuwe accommodatie, de plafonds gaan er in en er wordt geschil derd. Alle hulp, bij wat dan ook, is nog steeds welkom. HEILOO - Het vierde zomeravond concert in de Witte Kerk vindt plaats op vrijdag 15 augustus en staat in het teken van de volksmuziek. Dit keer is dat volksmuziek uit Israël, die wordt gebracht door Bojbriker Klezmorim. De groep bestaat uit leden van het bekende klezmer-orkest Di Gojim. Het repertoire omvat bruilofts- en dansmu ziek, liederen en ballades en wordt uit gevoerd in een zéér levendige presen tatie. De volksmuziekavonden zijn altijd zeer druk bezocht, daarom is het aan te bevelen uw kaarten vooraf te reserve ren. Telefonisch kan dat via de num mers 072-5334804 of 5335852. Ook kunnen kaarten van tevoren wor den gekocht bij de VVV-Heiloo (hoek Stationsweg/Heerenweg). Voor wie een prachtige muziekavond wil combineren met een diner, is er de mogelijkheid op de concertvrijdagen om bij restaurant De Loocatie (bij 't Loo, schuin tegenover de Witte Kerk) een speciaal concertmenu te reserve ren. De kaarten voor het concert krijgt u dan bij uw menu. HEILOO - Hoewel ze zi(?h normaal alledrie als een vis in het zwemwater van het Baafje thuisvoelenwas dit toch even iets anders. Afgelopen vrijdag werden trouwe zwemmers Chris van de Riet (midden achter) en het echtpaar Pos (r) aan de rand van het zwembad flink in de bloemen gezet door wethouder J. Wuijster-Schuddeboom. In plaats van de traditionele huldiging van de 30.000ste bezoekerwilde het Baafje nu de aandacht vestigen op de groeiende groep vaste bezoekers. Het echtpaar Pos bezoekt het zwembad al jaren iedere dag om er hun baantjes te trekkenChris van de Riet doet dat maar liefst twee keer per dag. HEILOO/LIMMEN - De gemeentebe sturen van Limmen en Heiloo gaan samen een structuurvisie ontwikkelen voor het gebied tussen de beide gemeenten. In de structuurvisie moeten richtlijnen komen te staan waaraan de gemeenten plannen voor het gebruik van ruimte in dit gebied kunnen toet sen. Ook moet de visie globaal aange ven hoe de ruimte in dit gebied, dat voor de gelegenheid Zandzoom is genoemd, gebruikt gaat worden. Het gaat dan om ruimte voor functies als wonen, groen en recreatie, agrarische en industriële bedrijvigheid en verkeer. Zandzoom is het gebied tussen de Zevenhuizerlaan en Vennewatersweg in Heiloo en de lijn Laandervaart, Nieuwelaan, Visweg, gemeentegrens en Zanddijk in Limmen. In het oosten wordt het gebied begrensd door de A9 en in het westen door de spoorlijn tot de Vennewatersweg en de gemeente grenzen. Van de totale oppervlakte van 425 hectare van het plangebied ligt 325 hectare in de gemeente Heiloo en 100 hectare in de gemeente Limmen. De gemeenten hebben te maken met agrarische ontwikkelingen en met steeds meer bouwaanvragen voor woningbouw in dit gebeid, dat momen teel vooral gebruikt wordt door agrari sche en industriële bedrijven en voor vanaf de A9 via de aftakking door de kom van Heiloo naar het strand zal gaan, wat voor andere verkeersproble men zal zorgen. Overigens liet mevrouw Wuijster geen twijfel bestaan over het belang van Heiloo bij deze structuurvisie. „We wil len na 2005 woningbouwlocaties aan bieden aan Alkmaar als die vraag op ons af zou komen, zodat Alkmaar niet meer op het idee komt om Heiloo te annexeren." Burgemeester E. Huisman van Lim men benadrukte dat het niet de bedoe ling is dat Heiloo en Limmen aan elkaar vast groeien. „De gemeenten moeten ieder een eigen karakter hou den." Verder stelde hij dat samenwer king met Heiloo op het gebied van de structuurvisie niets te maken heeft met bestuurlijke samenwerking of fusies met Heiloo of andere gemeenten. Het is de bedoeling dat de structuurvi sie in verschillende fases wordt ontwik keld. Na iedere fase vindt besluitvor ming plaats door het bestuur op basis van rapporten. Bij het maken van de plannen wordt een extern projectbu reau ingeschakeld. Het complete plan moet in april 1999 op tafel liggen. De raadscommissie van Heiloo behan delt de projectopdracht voor Zand zoom op 13 augustus, in Limmen gebeurt dat op 21 augustus. HEILOO - Naar aanleiding van de brand die op donderdag 31 juli de gym zaal aan het Slimpad in de as legde, is de politie bezig met onderzoek. De politie sluit brandstichting niet uit, ook omdat er later die nacht nog een brand was bij een fietsenstalling van de nabij gelegen St. Radboudschool. In het onderzoek naar de mogelijke daders verzoekt de politie mensen die tussen 18.00 en 20.00 uur of na 24.00 uur iets bijzonders hebben gezien in de omgeving van de gymzaal (Slimpad Breedelaan),zich te melden bij de poli tie Heiloo, tel. 072-5337676. HEILOO - Op zondag 10 augustus wordt het derde Baafje beachvolley- balltoernooi geopend door topvolley- baller Ron Zwerver. De zonneweide van zwembad Het Baafje aan De Omloop wordt voor de gelegenheid weer omgebouwd tot een heus zandstrand. Dit grote beachvol- leyballtoernooi wordt georganiseerd op in totaal acht veldjes. Ron Zwerver zal om 12.30 uur de eer ste opslag slaan en de wedstrijden duren tot 17.00 uur. Aanmelden kan tot zondagmorgen 12.00 uur aan de kassa v£fn het zwembad. Er wordt gespeeld in 1 ploegen van drie spelers en wel in de categorieën dames en heren recreanten en competitiespelers. Jeugd vanaf 12 jaar wordt ingedeeld bij de recreanten. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1