Limmer tennisjeugd speelt spannend kampioenschap Trees Langendorff exposeert Nachtmarkt en old-timers in Akersloter straten gemeente Equipe C LIMMEN. LEI OP!!! m de hoogte Houdt je SIMIGE'S AARDAPPELEN, GROENTE EN FRÜIT UITKIJKPOST - 13 AUGUSTUS PAGINA 11 inleveren kopij voor: umd 't Jlimnei jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) Bloedafname-avond Bewegen in De Voetel Zachte methodes lokken vis aan de haak Cursus Stem in beweging De BEZORGING van de UITKIJKPOST is overgedragen aan Argus Reclamediensten en Distributie centrum b.v. in Castricum. Voor opmerkingen en/of vragen kunt u bellen met 0251 657350 of faxen naar 0251 650998. Wanneer u geen krant heeft ont vangen, kunt u dit op donderdag via dezelfde nummers melden. Audities Musicalgroep Castricum De Uitkijkpost. Hét gri weekblad voor Heiloo omstreken. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Activiteiten Limmen elke woensdagmiddag KID* t/m 12 jaar KNIPPEN voor maar f 17,SO UW KERASTASE-KAPPER Rijksweg 47 -Tel. 072 505 29 53 - Limmen Geboortekaarten - Trouwkaarten Nu ook op zaterdag geopend van n.oo tot \7-oo uur. 'AN DEN MARD 6 pond Jonagold5,00 10 rode grapefruits5,00 Héél kilo verse witlof1»00 Grote Hollandse bloemkool1,00 Hét adres uoor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Openbare Commissievergaderingen Commissie Welzijn Personeel Onderwijs Commissie Algemeen Bestuur Financiën Commissie Ruimtelijke Ordening Volkshuisvesting Voorgenomen medewerking Verleende bouwvergunningenl-toestemming Aangevraagde bouwvergunningen en bouwmeldingen VVV'Service in gemeentehuis Spreekuur wethouders LIMMEN - Op maandag 18 augustus houdt het Rode Kruis Limmen een bloedafname-avond. Heeft u ooit stil gestaan bij de vraag waar het bloed dat bijvoorbeeld aan slachtoffers van een ongeval wordt toe gediend vandaan komt? Het antwoord is simpel: van ruim 500.000 goede gevers. Samen zorgen ze voor zo'n 800.000 donaties per jaar. Er is alleen wel het probleem dat elk jaar zo'n tien procent van de donors ermee stopt. Bijvoorbeeld omdat ze te oud worden om bloed te mogen geven of omdat ze zelf ziek zijn. Of omdat ze het na zoveel keer welletjes vinden. Daar komt bij dat er steeds meer bloed nodig is voor hartoperaties, transplan taties, behandeling van kankerpatiën ten, enzovoort. Om te zorgen dat er niet alleen nu, maar ook straks voldoende bloed is, zijn elk jaar 50.000 nieuwe donors nodig. Donors moeten tussen de 18 en 70 jaar oud zijn. Verder moeten ze goed gezond zijn en mogen geen bloedar moede hebben of virusinfecties die door bloed overdraagbaar zijn. U kunt zich aanmelden als donor bij E. Admiraal, tel. 072-5052391. De bloedaf name-avond wordt gehouden in De Burgerij van 18.15 tot 20.30 uur. LIMMEN - Het Centrum voor Inspan ningsbegeleiding Celine Neefkes, ge vestigd binnen tennis, squash en fitnes scentrum De Voetel, houdt op zondag 17 augustus open huis. In de laatste week van augustus starten de nieuwe cursussen, die onder leiding staan van inspanningsfysioloog Celine Neefkes. Het centrum houdt zich bezig met het testen van de lichamelijke conditie en het uithoudingsvermogen, spierkracht, spieruithoudingsvermogen, lenigheid en percentage lichaamsvet. Daarna volgt een uitgebreid persoonlijk bewe gingsvoorschrift met begeleiding. Niet alleen gezonde mensen, maar ook men sen met lichamelijke klachten zoals die van knie, heup, rug en schouder kunnen bij het centrum terecht. Celine Neefkes maakt gebruik van een holistische aanpak om lichamelijk evenwicht te creëren. Daarbij let zij op alle aspecten van de lichamelijke condi tie en niet alleen op het probleemge bied. Verder maakt ze gebruik van de kennis die ze opdeed in een cursus bles surepreventie. „Het beste zou natuur lijk zijn om blessures te voorkomen, veel te veel mensen negeren de klach ten die tot blessures leiden als zij spor ten", aldus Neefkes. Naast de individuele begeleiding wor den er ook groepstrainingen aangebo den zoals fysio-fit, gewichtscontrole, fifty-fit en rug-fit. In de cursus ge wichtscontrole gaat het om een combi natie van verantwoord bewegen en een verantwoord eetpatroon. Fysio-fit is bedoeld voor mensen van elk niveau, die op een gezellige en ver antwoorde manier hun conditie willen verbeteren. De cursus fifty-fit gaat uit van hetzelfde principe, maar is afge steld op mensen vanaf 50 jaar. Het rug-fit programma is voor mensen met rugklachten. Daarin wordt speciaal aandacht besteed aan het versterken van de rompspieren naast de verbete ring van de conditie. Nieuwe cursisten zijn van harte wel kom en kunnen zich aanmelden aan de bar van De Voetel of langskomen tij dens het open huis, dat wordt gehouden van 14.00 tot 18.00 uur. De inspan ningsfysioloog geeft dan informatie en gelegenheid om de apparatuur en de trainingsruimte te bekijken. Voor meer info kunt u ook bellen naar tel. 0251- 655812 of 072-5051862. LIMMEN - Tijdens de clubkampioen schappen voor de jeugd van Tennisvere niging Limmen die vorige week werden gehouden, zijn Léan Winder en Jasper Admiraal als clubkampioenen gehul digd. In totaal hadden zich 91 kinderen (van 6 tot en met 17 jaar) opgegeven. Er wer den 228 wedstrijden gespeeld/die vaak spannend verliepen. Er waren partijen bij die maar liefst drie uur duurden. Het weer was eigenlijk té mooi (en té heet) om te tennissen, daarom zochten velen direct na hun match het strand en de verkoelende zee op. Als afsluiting was er na de prijsuitreiking een barbe cue en een tombola. De uitslagen: Jongensdubbel: Tot en met 10 jaar: 1. Niels Meester en Frank de Vries, 2. Remco Metzelaar en Bas Schijf, 3. Rick Hollenberg en Ruben Wokke. Tot en met 12 jaar: 1. Olivier Peek en Kevin Meester, 2. Jasper Revers en Jesper Schuyt, 3. Bas Driessen en Otto Admiraal. Tot en met 14 jaar: 1. Erwin Molenaar en Tacó Potze. Tot en met 17 jaar: 1. Patrick Vermast en Kristen Wokke, 2. Bas Rotteveel en Jasper Admiraal, 3. Lars van Westerop en Wim Castricum. Meisjesdubbel: Tot en met 12 jaar: 1. Laura Koot en Dominiek Pronk, 2. Leonie Kuys en Lenette Koenderman, 3. Karin Molenaar en Sanne Wokke. Tot en met 14 jaar: 1. Kim Blom en Liselotte Admiraal, 2. Nathalie Hollenberg en Jorine Koenderman.Tot en met 17 jaar: 1. Léan Winder en Tessa Potze, 2. Marloes Post en Sandra Bonne. Jongensenkel: Tot en met 8 jaar: 1. Tjeerd Kruidenberg, 2. Joost Kaandorp, 3. Coen Hoogeboom. Tot en met 10 jaar: 1. Bas Schijf, 2. Frank de Vries, 3. Ruben Wokke. Tot en met 12 jaar: 1. Jasper Revers, 2. Tjeerd Blom, 3. Alex de Ruijter. Tot en met 14 jaar: l.Taco Potze, 2. Bas Mooij, 3. Vincent Wolkenfelt.Tot en met 17 jaar: 1. Jasper Admiraal, 2. Kristen Wokke, 3. Robert Koot. Meisjesenkel: Tot en met 10 jaar: 1. Sanne Admiraal, 2. Angela Hof, 3. Manon de Ruijter.Tot en met 12 jaar: 1. Rosanne Weijers, 2. Linda de Vries, 3. Laura Koot. Tot en met 14 jaar: 1. Jorine Koenderman, 2. Kim Blom, 3. Liselotte Admiraal. Tot en met 17 jaar: 1. Léan Winder, 2. Sandra Bonne, 3. Anouk Blok. Wie nog geen herinneringsvaantje heeft gekregen, kan er een ophalen bij Ellen Admiraal. AKERSLOOT - Van 17 augustus tot en met 28 september zijn er in het Gemaal 1879 in Akersloot bronzen beelden en keramische objecten te zien van Trees Langendorff uit Opmeer. Trees Lan gendorff volgde haar beeldende oplei ding aan de Amsterdamse Hogeschool voor de kunsten, waar zijn afstudeerde in beeldhouwen en keramiek. In haar bronzen werk komt het zoeken tot uiting naar de mens in al zijn ver schillende houdingen en verhoudingen, gerelateerd aan menselijke emoties. Een voorbeeld hiervan is Golgotha, dat het verdriet en de ontwrichting ver beeldt van vluchtelingen waar ook ter wereld en dat bedoeld is als een schreeuw naar de wereld om een einde te maken aan dit lijden. De keramische objecten zijn biscuitge bakken en in verschillende glazuur- branden voorzien van meerdere lagen glazuur. De speciale effecten zijn het resultaat van jarenlange studie naar de reacties die glazuren met oxides aan gaan. De herfst vormde de inspiratie voor het kleurgebruik. Trees Langendorff maakt ook bronzen portretten in opdracht en verzorgt cur sussen op uiteenlopende gebieden. De expositie is te zien elke zondag van 11.00 tot 17.00 uur, en na telefonische afspraak (tel. 0251-311705 of 0251- 313253). Toegangsprijs is f 2,-, kinderen en donateurs kunnen gratis naar bin nen. Naast de expositie is het gemaal zelf te bezichtigen. Elke eerste zondag middag van de maand kan het gemaal in werking worden bekeken. Het Gemaal 1879 staat aan de Fielkerweg 4 in Akersloot (schuin tegenover het motel). De all-rounders van de Limmer visclub visten zondag de zevende wedstrijd in het viswater van de Markervaart. Ne gen deelnemers waren van de partij om in de warmte een ogenschijnlijk moei lijke wedstrijd te vissen. Niets bleek echter minder waar. De twee vissers die met kleine vis dach ten te scoren, werden laatste in hun vak. Het was brasem wat de klok sloeg, terwijl er ook soorten als winde, alver en rietvoorn werden gevangen. De strijd was het hevigst in het A-vak, waar Co Bakker, Hendrik Delbrugge en GerritTuijn elkaar bestreden met de feederhengel. Ieder deed dat op zijn eigen manier. Co viste met sterkere lijnen en grotere haken, terwijl Delbrugge met een zeer los afgestelde slip viste. De zachte methode van Delbrugge bracht uitein delijk meer vis aan de haak, bovendien waren ze groter. Hij won het vak, en behield een laatste kans om in zijn debuutjaar kampioen te worden. In het B-vak was het Dick Pekel die andermaal toesloeg. Ook hij gebruikte de feeder en verschalkte maar liefst 10,5 kilo vis. Dat was genoeg voor de vakwinst en een sterke koppositie in het klassement. Han Duin viste zich met de vaste hengel naar een prima tweede plek. Er volgt nog een laatste wedstrijd in de Ringvaart in oktober. Dat moet genoeg tijd zijn voor de kanshebbers om na wat extra training hun positie te verbete ren. Aan kop gaat D. Pekel met 6 pun ten, gevolgd door Delbrugge en Duin rtiet 8. Delbrugge kan nog gelijk komen op 6 en Duin kan naar 7. Co Bakker kan van 10 naar 8, en daarmee nog tweede worden. Gerrit Tuijn kan nog op 10 punten komen, wat goed zou zijn voor de vierde plaats. Zondag 17 augustus is de laatste ronde van de witviscompetitie, ook in de Ringvaart. Co Bakker is al kampioen, maar wil graag ook de laatste ronde winnen: Voor de tweede plaats zijn Tinus Veldt, Gerrit Tuijn, Peter van der Heijdt en Ton de Swart nog in de race. In de B-groep is er nog strijd om de tweede plaats, met name Nico Zomer dijk heeft goede papieren. Opgeven voor deze wedstrijd kan tot vrijdag 19.00 uur,bij G. Boer, tel. 072-5051543, onder vermelding van A- of B-groep. Vertrek is om 7.00 uur bij Garage Schilder. De uitslag van de all-roUnd was: 1. D. Pekel 10580 gram, 2. H. Delbrugge 6080 gram, 3. G. Tuijn 5380 gram, 4. C. Bakker 4060 gram, 5. H. Duin 3720 gram en 6. R. Droog 3180 gram. ALKMAAR - Op woensdag 3 septem- ber start Gré Braaksma een cursus Stem in beweging. De cursus bestaat uit vier lessen, die worden gegeven in De Ruimte aan de Verdoesstraat 2a in Alk maar. Bij stemwerk worden cursisten gecon fronteerd met het eigen geluid. Het gaat bij stemwerk om de pure geluiden van de stem, om klanken die meer zijn verbonden met het innerlijk en minder met de sociale en culturele gewoonten. Het geluid wordt in de cursus versterkt door manipulatie op het lichaam en door beweging van binnenuit. Infor matie kunt u krijgen bij Gré Braaksma, tel. 072-5124014. AKERSLOOT - Op vrijdag 15 augus tus vindt weer de traditionele nacht- markt plaats. Een nieuwe organisatie- ploeg is er in geslaagd om 200 kramen gevuld met allerlei waren naar Aker sloot te halen. Daarnaast is er ook weer een groot aantal oude ambachten te zien, zoals een koperslager en een glas blazer. Muzikaal zal deze markt worden on dersteund door een aantal dweilorkes ten. De kinderen kunnen zich uitleven op de springkussens, in de draaimolen en op de kinderscooters. De plaatselij ke horeca zal uiteraard inspelen op dit nachtelijk evenement met een groot aantal gezellige terrassen op en rond om het Wilhelminaplein. De aanvang van de markt is om 19.00 uur en omst reeks 24.00 worden de kramen weer afgebroken. Op zondag 17 augustus staat Akersloot in het teken van Old-timers. Een kleine honderd historische vierwielers zullen vanaf 13.00 uur opgesteld staan in het oude centrum, van stoere Amerikanen tot zeldzame T-Fords, van blinkende Jaguars tot uitdagende MG's. De auto's zijn allemaal meer dan een kwart eeuw oud en de oudste is een T-Ford tourder uit 1920. Om 10.30 uur start een rondrit van deze old-timers door Uitgeest, Cas tricum, Limmen en Heiloo. Vanaf 13.00 uur staan ze vervolgens te pronken op het Wilhelminaplein en in de omliggende straten. Het publiek kan deze old-timers van dichtbij bewonde ren en ook een beoordeling geven. De bezitters van de old-timers kunnen daarmee ereprijzen te verdienen in een zestal klassen. Om 16.30 zal er een défilé worden gehouden en daaraan aansluitend volgt de prijsuitreiking. De kinderen kunnen zich deze dag ver maken met een groot aantal attracties die op het parcours staan opgesteld. Toegang tot het festival is gratis. CASTRICUM - Op 20 augustus is er een laatste kans om auditie te doen voor de nieuwe musicalproductie van Musicalgroep Castricum. De voorbe reidingen voor deze productie zijn al in volle gang en de verwachting is dat begin september de opvolger van de vorige musical 'Guys and Dolls' geko zen zal worden. Voor informatie en inschrijving voor de auditie kunt u con tact opnemen met Thea Schaap, tel. 0251-236244. men Gemeentehuis Limmen Tot en met 30 september expositie van werk van kunstenares Marjan Groene- veld-Lambeck, geopend tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (behalve op vrijdag). Galerie Amber Tot 16 augustus expositie van schilde rijen van Anke Labrie en keramiek van Bibi Kriek. Galerie aan de Dusseldor- perweg 18 geopend tussen 14.00 en 17.00 uur. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Te zien op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op afspraak. Galerie en beeldentuin zijn te vinden aan de Uiterdijk 2 in Akersloot. Stichting Doorstroom Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len. Stichting is gevestigd aan de Ko ningsweg 36 te Akersloot en geopend van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Scha- gen, tel. 0251-314957. Als moderne drukkerij zijn wij ook klantvriendelijk ten aanzien van de openingstijden. Nieuwenhuijsenstraat 27 Limmen (bij stoplichten afslaan in westelijke richting) Tel. (072) 50515 58 D.T.P. LITHOGRAFIE DRUKKERIJ ALLE (DIGITALE) DRUKTECHNIEKEN Deze vrijdag: (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 15 augustus in Limmen) Graag tot ziens op vrijdag op de Vuurbaak! tijdstip: maandag 18 augustus om 20.00 uur plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda: 1. Opening 2. Ingekomen stukken/mededelingen/eerder gedane toezeggingen 3. Terugkoppeling uit samenwerkingsverbanden 4. Verslag vergadering 26 mei 1997 5. Werkvoorzieningschap Noord Kennemerland Begroting 1998 en jaarrekening 1996 6. Financieel verslag uibreiding basisscholen Pax Christi en Sint Maarten 7. Rondvraag tijdstip: dinsdag 19 augustus om 20.00 uur plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda: 1. Opening 2. Ingekomen stukken/mededelingen/eerder gedane toezeggingen 3. Verslag 4. Jaarverslag politie 1996 5. Foto project versterking brandweer 6. Oefening rampenbestrijding 7. Jaarstukken Samenwerkingsverband Noord Kennemerland 8. Uitgangspunten begroting 1998-2001 9. Wijziging Reglement van Orde 10. Rondvraag I I. Sluiting tijdstip: donderdag 21 augustus om 20.00 uur plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda: 1. Opening. 2. Verslag van de vergadering van de gecombineerde raadscommissies ABF en ROV van 29 mei 1997 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Projectopdracht structuurvisie Zandzoom 5. Subsidiebeleid en verdeeladvies Besluit Woninggebonden Subsidies 1997 6. Gemeentelijk actieplan inzameling droge componenten 7. Verpachting grond aan de heer J.S. van der Steen 8. Vetag 9. Rondvraag 10. Sluiting Bovenstaande commissievergaderingen zijn openbaar. Wanneer u tijdens de vergade ring over een van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u van het spreekrecht gebruik maken. U moet dat wel van te voren afspreken met de voorzitter. Inzage en afhalen van commissiestukken In het gemeentehuis en de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergaderingen inzien. Houders van een abonnement zonder portokosten, kunnen de commissiestukken afhalen bij de receptie van het gemeentehuis (van 8.00 tot 12.30 uur en - behalve vrij dagmiddag - van 13.30 tot 17.00 uur). Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepassing van de vrijstellingsmo gelijkheid, als omschreven in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan: - de bouw van een veranda aan de woning Brugstraat 13 te Limmen. Burgemeester en wethouders zijn ook van plan om met behulp van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. artikel 50, vijfde lid van de Woningwet medewer king te verlenen aan: - de bouw van een woning aan de Uitgeesterweg 23 te Limmen (gewijzigd bouwplan). De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan en liggen met ingang van 14 augustus 1997 gedurende twee weken voor een ieder in het ge meentehuis ter inzage. Tijdens deze periode kunnen schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/-toestemming te verlenen voor: - Bartigon 19 plaatsen van een buitenberging - Kerkweg 37 plaatsen van een tuinhuisje wijzigen van de garage - Sportlaan 12 vergroten van de woning - Rijksweg 8 plaatsen van een schuurtje - Kerkweg 47 plaatsën van een tuinhuisje - Provinciale weg het realiseren van een werktuigenberging nabij de gemeentegrens Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht als belanghebbende binnen 6 weken na deze kennisgeving schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Limmen. Wanneer u een bezwaarschrift heeft ingediend, kunt u eveneens bij de president van de rechtbank binnen genoemde termijn een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het verzoek moet worden gericht aan de president van de arrondissements rechtbank, sector bestuursrecht, correspondentieadres: Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken van de gemeente Limmen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen van bouwvoornemen zijn inge diend: - Pagenlaan II het vernieuwen van een garage - Westerweg 122 uitbreiden van de woning - Kerkweg 24 bouwen van 2 dakkapellen en carport De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw en Woningtoezicht. Bij de receptie van het gemeentehuis zijn naast een gedetailleerde kaart van de kop van Noord-Holland twee fietsroutes te koop: 'De Pontjesroute' en 'Dwalen door dorp en duin'. Ook voor VW-geschenkbonnen en duinjaarkaarten voor het Noordhollands Duinreservaat kunt u bij de receptie terecht. Gezinskaarten kosten f 35,-persoonlijke jaarkaarten f 15,- en 65+ kaarten f 10,- De VW-geschenkbonnen zijn er van 10, 15, 20 en 25 gulden. De receptie van het gemeentehuis is door de week geopend van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Vrijdags alleen tot 12.30 uur. Het spreekuur van de wethouders is op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Als u het spreekuur wilt bezoeken dan moet u een afspraak maken. Dit kan tijdens kan tooruren (telefonisch of persoonlijk) bij de receptie van het gemeentehuis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 11