Groen licht voor herbouw gymzaal Rust en goede bereikbaarheid lokken zomergasten naar Heiloo HSV toernooi Ypestein introduceert Run Fun evenement Kanaaldijk krijgt facelift Double Stars ontvangt nationaal softbalteam I m Vos Makelaardij - Nieuwe telefoonnummers - Feestweken ter ere van nieuwe kantine Redactieacquisitie en administratiei üJU JDrukkerij uitkijkpost bv [\20 AUGUSTUS 1997 I E U WS BLAD VOOR HEILOO EN OAASTREKE 62e JAARGANG NO. 34 Huu vereni vergadert Het Schone Streven presenteert zich Oppositie start seizoen Gevonden voorwerpen Boscrossers openen vernieuwde kantine Inzet start cursussen Enthousiast Gediplomeerd Personeel JOHN MOEN GOED GEZIEN Decoretfe Ursem tel. 072 5320505 Schildersbedrijf Ursem tel. 072 5320606 Glasschadebedrijf Ursem tel. 072 5320707 CEES HACHMANG LOODGIETERS Kids for Animals op stap Geen bijdrage voor VVN :t'VL f De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) W 55 .V.V.V.V De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16^000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egrhond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden f-5, aanzienlijk lagere mm-prijzen. -V.V.V.V verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Maandagavond 25 augustus houdt Huurdersvereniging Heiloo een vergadering in het Open Huis. De aan vang is om 20.00 uur. De bijeenkomst is openbaar en dus ook voor niet-leden toegankelijk. Behalve de gebruikelijke agendapun ten komt G. van Schie-Bakker, voorzit ter van een huurdersvereniging in Alkmaar, een lezing houden met als onderwerp 'Hoe moet het verder met de zakelijke lasten'. HEILOO - De afdeling Noord- Holland van de Stichting Het Schone Streven, die vooral bekend is door haar financiële steun aan projecten met weeshuizen in Indonesië en reizen vo.or donateurs naar dat land, zal op vrijdag 19 en zaterdag 20 september met een stand in 't Loo aanwezig zijn. Alle informatie over de dia-info avonden en het programma van volgend jaar zijn daar verkrijgbaar. HEILOO - Op dinsdag 2 september start schaakvereniging Oppositie met het nieuwe seizoen en kunnen de scha kers zich weer uitleven op de 64 velden. De club is nog steeds op zoek naar nieuwe leden. Als u tot nu toe vooral thuis schaakt, vindt u het misschien leuk om eens in competitieverband te spelen. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken, vragen te stellen of een schaakje te doen. Er wordt gespeeld in het Trefpunt vanaf 20.00 uur. De jeugd begint op 9 september weer met scha ken. Ook hier zijn nieuwe leden wel kom. Wie wil kijken kan langskomen in de kantine van de badmintonhal aan Het Vennewater, vanaf 19.15 uur. Hoewel er door brand aanzienlijke schade is aangericht aan de gymzaal aan het Slimpad, hoeft het gebouw niet helemaal gesloopt te worden. HEILOO - De raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij heeft tijdens de vergadering van vorige week dins dag groen licht gegeven voor de her bouw van de door brand getroffen gymzaal aan het Slimpad. De gemeente wil er dan tegelijk voor zorgen dat het totale complex straks minder vandalis- megevoelig wordt ingericht. Hoewel de schade aan het gebouw aan zienlijk is, hoeft de gymzaal niet hele maal te worden gesloopt. De ingang van de gymzaal blijft op dezelfde plaats, maar het is de bedoeling dat deze straks alleen via het plein aan de voorzijde te bereiken is. Deze kant is beter zichtbaar omdat hij aan de Breedelaan ligt. .De gemeente denkt dat het op deze manier mogelijk is om meer sociale controle uit te oefenen. Vanuit de westzijde, vanaf het Slimpad, wordt het complex minder bereikbaar, en daarmee tevens minder vandalisme- gevoelig gemaakt. Het idee om een dienstwoning bij de twee scholen neer te zetten om beter toezicht te kunnen houden, wordt nog bekeken. Bij de herbouw zal de gymzaal een paar meter breder worden gemaakt, zodat die daarmee voldoet aan de moderne eisen die gesteld worden aan de -afme tingen van sportzalen. Het herbouw plan wordt waarschijnlijk behandeld in de raadsvergadering van oktober. In diezelfde commissievergadering werd besloten om naast de herbouw plannen van de gymzaal ook een nood- lokaal voor de aangrenzende St. Radboudschool in de plannen op te nemen. Leraren, leerlingen en ouders van die school protesteerden half juni tegen het aanhoudende ruimtegebrek in het gebouw. In de petitie die zij aan burge meester Den Boon aanboden, deden ze de gemeente diverse suggesties aan de hand om het ruimteprobleem op te los sen. Eén van de ideeën was het plaat sen van een noodlokaal. Het college komt in de raadsvergadering van 1 sep tember met een kredietaanvraag voor het noodlokaal. HEILOO - De scholen zijn weer begonnen en het aantal files in het spitsuur op de autowegen groeit alweer gestaag. Na de vakanties herneemt het leven langzaam weer z'n gewone gang. Dat vele Heilooërs in de afgelopen weken in de auto of het vliegtuig stap ten om elders te genieten van zon, zee, strand of bergen, betekende niet dat Heiloo uitgestorven was. Integendeel zelfs. Campings, bungalowparken en par ticuliere logeeradressen zaten bomvol. „Do you have a confirmation? No? Can I have your adress, please?" Ria Rozing van de VVV Heiloo staat tele fonisch een buitenlandse klant te woord. „Het valt me op dat er heel veel telefonisch om informatie wordt gevraagd. En zeker niet alleen door buitenlandse toeristen, hoor! Ook Nederlanders bellen overal vandaan, ook uit Heiloo zelf." Als ze de telefoon heeft neergelegd, staat er alweer een rijtje wachtenden voor de balie. Samen met collega Gré Groefsema vertelt ze over de vertrek tijden van de veerboot naar Texel, mooie fietsroutes in de omgeving, uit stapjes naar pretpark of dierentuin en over de verblijfsaccommodaties in Heiloo. „Het seizoen is dit jaar wat laat op gang gekomen, maar daarna zat alles dan ook goed vol. Alleen de 35 particuliere logeeradressen waren niet helemaal continu bezet." Midden in het gesprek dat Gré Gröefsema voert met Brabantse gasten die een fietsroute kopen, slipt er per ongeluk even een Duits woord tussen door. „Het grootste deel van onze klan ten is Nederlander, maar van de buiten landse bezoekers is ongeveer negentig procent Duits." Verder zijn er dan ook nog Engelsen, Fransen, Canadezen en Italianen, hoe wel Ria Rozing vindt dat er van die laatste nationaliteit nu beduidend min der zijn dan een paar jaar terug. „Toen kwamen er vooral veel Italiaanse jon geren naar de campings. Maar ik kan niet precies verklaren waarom dat nu minder is." Beide VVV-medewerksters denken dat de zomergasten die naar Heiloo komen, dat vooral doen vanwege de rust, de mooie logeergelegenheden en de goede bereikbaarheid. „Het is hier lang niet zo druk als direct aan de kust, terwijl je vanaf Heiloo wel heel makke lijk overal naar toe kunt." Vaste klanten Beheerder Peter Barnhoorn van cam- ping Heiloo heeft de afgelopen weken -heel wal kéren het bordje 'vol' bij de ingang moeten hangen. „De 75 plaat sen die we hebben voor passanten waren constant goed bezet. Het zijn toch wel steeds meer Nederlanders die komen, vind ik. Het aantal Duitsers.is in verhouding wat tanende. Er zijn ook aardig wat mensen die meerdere jaren achtereen terugkomen. Ze komen veel al uit de noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drente, maar ook uit Gelderland." HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: diverse sleutels, een semadigit, een leesbril, een dameshorloge, een armband, een schakelarmband, fotonegatieven, een buidelportemon nee, een damesschoen, een fotorolletje en een bruin lederen portemonnee. HEILOO - Op zaterdag 23 augustus wordt de vernieuwde kantine van fiets- crossclub De Boscrossers feestelijk heropend. Tijdens de verbouwing moesten de leden zich behelpen in een kleine ruimte die normaal alleen voor de jury bedoeld is. Maar nu kan ieder een zich weer thuisvoelen in het eigen cross-honk voor een praatje en een kopje thee na de training. De oude kantine bij De Boscrossers bestond alweer vijftien jaar. Deze twee dehands bouwkeet was aan een goede opknapbeurt toe. Bovendien groeit het ledental gestaag, zodat de ruimte te klein werd. Aan de oude kantine is een stuk aange bouwd, met hulp van vele vrijwilligers en de financiële steun van enkele grote bedrijven. De opening wordt gevierd samen met de leden, hun ouders en genodigden. HEILOO - Bij Inzet Ateliers beginnen in september de cursussen voor creatie ve vorming weer. Het aantal deelne mers per groep is beperkt, dus belang stellenden moeten niet te lang wachten met inschrijven, aldus Rob Luybé van Inzet, die weer veel zin heeft in het nieuwe seizoen. De cursussen worden gegeven door professionele docenten en gehouden in Atelier Inzet aan de Raadhuisweg 10 in Heiloo, tel. 072-5336433. De beginners- en gevorderdencursus aquarel en acrylschilderen is op de woensdag van 19.30 tot 22.00 uur en omvat twaalf lessen. De kosten zijn f 235,- exclusief materiaal. De oriëntatiecursus tekenen met pot lood, krijt en pastel is op maandag van 9.00 tot 11.30 uur. Deze cursus bestaat uit twaalf lessen, kosten f 235,- exclusief materiaal. De cursus druktechnieken lino, sja bloon en ets vindt plaats op donderdag van 19.30 tot 22.00 uur. Deze twaalf les sen kosten f 245,- exclusief materiaal. Modeltekenen wordt gedaan op dins dag van 19.30 tot 22.00 uur en omvat tien lessen. De kosten zijn f 290,-, exclu sief materiaal. De passepartout-workshop wordt gegegeven op de maandagen 1 en 8 september en kosten f 70,- inclusief materiaal. Tijd: van 19.30 tot 22.00 uur. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 22 24 augustus a.s. Sportcomplex Bayershoffweg. Vrijdagavond voorronden. Zondag finale. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Een jonge campinggast heeft een handige manier gevonden om de toilettassen van de hele familie te transporteren, (foto EWD) Ook de 52 vaste plaatsen voor caravans en 17 bungalows bii Bungalow- en Caravanpark Westerhoeve blijken Pij-~ zonder goed bezet. „Bij ons zijn er vooral veel Duitsers," zegt mevrouw Kaandorp. „Die blijven trouwens vaak "Twee a drie weken, langer dan de Nederlanders. Ze komen vooral voor de zee hier naartoe en ook omdat ze vinden dat je hier in Heiloo alle kanten uit kan. Met de trein ga je net zo mak kelijk even naar Amsterdam." Beheerder Ad Zoon van Camping^ Klein Varnebroek is oolTTrRreT dan weer vertrekken. Ook de campinggaste uit Amsterdam, die haar kaart komt 'inleveren, wordt hartelijk vaarwel gezegd. „We zijn hier ooit naar Heiloo gekomen omdat we wel een caravan hebben, maar geen auto. Het is niet zo ver van Amsterdam, vrienden zijn altijd bereid om 'm hierheen te brengen. En verder zit je lekker dicht bij een station, dus ik kan zo met de trein naar huis als ik dat zou willen. Ja hoor, volgend jaar komen we weer!" tevreden. ,,Het is een~goed jaar, hoor. We hebben 120 vaste en 100 losse plaatsen voor tenten en caravans en de afgelopen weken is steeds alles vol geweest." Onder de gasten zijn er ook velen die elk jaar terug komen. Ad Zoon zwaait ze allemaal persoonlijk uit wanneer ze LOODG1ETERSBEDRIJF DE JONG Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service HEILOO/AKERSLOOT - Waterschap Het Lange Rond is begonnen met het vervolg van de flinke opknapbeurt van de Kanaaldijk langs het Noord- Hollands Kanaal. Slechte stukken weg dek in het gedeelte tussen de Kanaalweg (Heiloo) en Akersloot wor den weggebroken en voorzien van nieuwe funderingslagen, een kunststof wapeningsnet om scheurvorming te voorkomen en nieuw asfalt. Het werk duurt tot eind september. Extra waarschuwingsborden attende ren de weggebruikers op de steeds wis selende werklocatie. Het verkeer wordt ter plaatse via een tijdelijke verkeers lichteninstallatie afgewikkeld. Weggebruikers moeten rekening hou den met vertragingen. Wanneer het werk is afgerond, is ook dit zuidelijke stuk van de Kanaaldijk dat zich uitstrekt via Boekei en Schouw tot de aansluiting met de Geesterweg, zes meter breed, Vorig jaar werd het noordelijke stuk (tussen Kanaalweg en Alkmaar) al opgeknapt en verbreed. De geldende snelheidsbeperkingen van 50 en 80 kilometer per uur blijven van kracht. HEILOO/REGIO - De jeugdleden van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van dieren, de Kids for Animals, maken op zaterdag 23 augus tus een schoonmaak-duinwandeling onder leiding van een IVN gids. Om 10.00 uur is het vertrek vanaf de bloe menkiosk voor het station Castricum, waarna de deelnemers met de auto naar het startpunt worden gebracht. N. Bakker, natuurgids, maakt een wande ling waarbij van alles te zien en te horen is. De kinderen wordt gevraagd een vergrootglas, een spiegeltje en een verrekijker mee te nemen. Daarnaast wordt er ook grote schoon maak gehouden in het duingebied. Zwerfvuil is niet alleen een akelig gezicht, maar is voor de in het duinge bied levende dieren ook een groot gevaar. Snoeppapiertjes ruiken vaak heerlijk, maar zorgen voor verstppping van de spijsvertering. Blikjes ruiken ook lekker zoet, maar aflikken kan de tong beschadigen. Of kleine dieren proberen met hun kop de druppeltjes op de bodem te bereiken, maar kunnen dan het blik niet meer van hun kop krijgen. Op die manier is ook zwerfvuil oprui men een vorm van dierenbescherming. Wie ook bij de echte Kids for Animals wil horen, kan zaterdag meewandelen, maar wordt verzocht wel eerst even te bellen. Het kost f 20,- per jaar om lid te zijn en er geldt de voorwaarde dat leden van dieren moeten houden. Wie meer wil weten kan bellen met jeugd- begeleidster Hinke of Elise, tel. 072- 5336180. Als laatste zullen ook de wegaanslui- tingen bij de pont van Akersloot ('t Schouw) worden verbeterd en het ver brede wegdek wordt voorzien van nieuwe strepén. Volgend jaar staat het derde en laatste onderdeel van de totale opknapbeurt op het programma. De Kanaaldijk krijgt dan over een lengte van vijf kilo meter van Alkmaar tot Akersloot een nieuwe deklaag. De weg die vorig jaar door het waterschap in beheer werd genomen is dan voor ruim 1,5 miljoen gulden opgeknapt. HEILOO - Zondag 14 september om 10.30 uur ziet een nieuw evenement het licht: Ypestein Sportief '97. Een groots opgezet spektakel met als thema Run Fun, want naast sport is er volop entertainment en gezelligheid. De dag is opgebouwd uit verschillende sportie ve onderdelen: de Grosmarkt-run voor trimmers en wedstrijdlopers en een zes kamp voor teams. De Grosmarkt-run is de opvolger van de 10 Mijl van Heiloo. Bij gebrek aan sponsors en vanwege toenemende pro blemen met de verkeersafwikkeling rond winkelcentrum 't Loo, heeft orga nisator Trias besloten de wijk te nemen naar Ypestein. De Run Fun begint 's morgens met de scholierenloop om 10.30 uur. Jongens en meisjes van de basisscholen lopen een afstand van 2,5 kilometer door de wijk. Om 11.00 starten de vol wassenen, waarbij gestreden wordt om verschillende titels. De wedstrijdloop van 10 kilometer belooft het konings nummer van de dag te worden. Voor de Noord-Hollandse toppers zijn hier aan zienlijke geldprijzen te winnen. Bedrijven kunnen zich met teams van vier personen inschrijven voor de busi- nessloop die ook 10 kilometer lang is. Voor de trimloper is er de prestatieloop van 2,5,5,7,5 of 10 kilometer lengte. Verder is er het Trias clubkampioen schap (10 km), speciaal voor de leden van atletiekvereniging Trias. Voor alle runs geldt: start' en finish bij de Grosmarkt in Ypestein. Het volgende grote onderdeel van Ypestein Sportief '97 is de Zeskamp van Heiloo. Vanaf 12.00 uur trekken de teams ten strijde op allerlei spectaculai re onderdelen die tot dan toe geheim gehouden zijn. Alle teams zijn'gemixed, dus elk team bestaat uit mannen en vrouwen. De organisatie garandeert dat het voor de toeschouwers én voor de deelnemers een waar feest zal zijn met een hoop spanning en lol. De zeskamp wordt georganiseerd door wijkvereniging Ypestein en vindt plaats in en om de Ypsalon. De inschrijfkos ten voor de zeskamp bedragen f40,- per team. Voor informatie en aanmelden kunt u bellen met Patrick Kuijper, tel.- 072-5339256. Voor het team dat het ori gineelst uit de hoek komt (op wat voor manier dan ook) is een speciale prijs beschikbaar gesteld. HEILOO - De plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer Nederland krijgt van het college van burgemeester en wethou ders geen bijdrage van f 750,-. De VVN had met dit bedrag een bord met de tekst 'Doe sportief, rij alcoholvrij' wil len aanschaffen. Het college zag niet veel heil in een dergelijk bord. Volgens haar kan zo'n campagne alleen heil zaam zijn als die is ingebed in een meer algemene aanpak én als de noodzaak daartoe kan worden onderbouwd met politiegegevens. HEILOO - De komende Weekenden staan bij Double Stars Heiloo in het teken van de officiële opening van het nieuwe clubgebouw met kleedkamers. Door een fantastische zelfwerkzaam heid is er een schitterend gebouw neer gezet, waar Double Stars Heiloo natuurlijk ontzettend trots op is. Alhoewel de finishing touch nog ont breekt zal het nieuwe clubhuis de komende weekenden met de nodige festiviteiten officieel in gebruik geno men worden. Aanstaande zondag komt de selectie van het Nederlands softbalteam naar Heiloo om daar hun voorbereiding op komende evenementen voort te zetten. De nieuwe bondscoach, Craig Montvidas, komt met zo'n veertig man naar Heiloo. Na de Olympische Spelen heeft hij de speelsters die aan dit eve nement hebben deelgenomen rust gegeven, maar in Heiloo zullen die speelsters die naar zijn me-ning daar voor in aanmerking komen, weer aan wezig zijn. Het Nederlands team bereidt zich voor op het wereldkam pioenschap in Japan en op de Olympische Spelen in Sydney 2000. Een eerste confrontatie dus tussen de jonge en oude garde van Nederlands beste softbalsters. Montvidas start met een training om 10.00 uur, om 14.00 uur is er een onderlinge wedstrijd tussen de selectiespeelsters. Scheidsrechters bij dit duel zijn de Heilooënaar Boyd Suk en de uit Krommenie afkomstige Linda Kramer. Het nationale softbalteam met als vierde van links op de achterste rij Sandra Nieuwveen uit Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1