Schrijfster Margreet Schouwenaar brengt nieuwe dichtbundel uit Senioren Info Ponyclub presteert goed op NH Kampioenschap De Egmonden Stichting vreest verkoop van gestolen tegeltjes Schaakbord verplaatst Tweede expositie van start in 't Hallemhuis Jngezonden brieven Lekker lui liggen Zondagmiddaginstuif 50-plus Cursus modeltekenen Cursus kantklossen Talencursussen voor senioren Toneelgroep hervat repetities Trimhockey voor vrou wen bij Terriërs Vlaggen Oe Uitkijkpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Rommelmarkt De Spetters Gedenkpenning standbeeld Lamoraal Beloning voor tips over vernieling parkeermeters Gezond afvallen en bewegen Nieuwe gemeentegids voor Egmond Lezing Vrijdenkersvereniging HEILOÖ - „Ik móet schrijven, het liefst zou ik de hele dag niets anders doen. Schrijven is de vervulling van wie ik ben. Als ik niet schrijf, ben ik een ongelukkig mens." Schrijfster Margreet Schouwenaar noemt zichzelf een 'alles- vreter op schrijfgebied'. Van haar hand verschenen al essays, recensies, lesbrie ven, gedichten en ander werk. Bovendien geeft ze schrijfcursussen om ook anderen van het plezier van het schrijven te laten proeven. Binnenkort ligt haar vierde dichtbundel 'Van tijd het dood gewicht' in de winkel. „Eigenlijk was de bundel die nu uit komt al twee jaar geleden af. Ik heb nu zelfs net een vijfde bundel af, waarvan ik pas van de uitgever heb gehoord dat die in 1999 op de markt komt. Als je, zoals ik, een constante stroom van werk levert, loop je altijd een beetje vóór op de uitgever. Dat komt omdat er specia le regels gelden voor dichtbundels en er een limiet is wat betreft het aantal bun dels dat een uitgever kan uitgeven.'' De tweeëndertig veelal lijvige gedich ten in 'Van tijd het dood gewicht' heb ben allemaal op de een of andere manier te maken met de tijd en het ver strijken ervan. Waar het thema precies vandaan komt, kan Margreet Schouwenaar niet goed uitleggen. „Met de dingen die je schrijft, vertel je altijd een bepaald verhaal dat in jezelf zit. En die ideeën, die komen vanzelf, het gebéurt je als het ware." Moddergevecht met woorden Kost het verzinnen van onderwerpen voor de gedichten haar relatief weinig moeite, anders is dat met het op papier zetten ervan. „Ik zie het schrijven als een ambacht, je werkt met bepaalde technieken die je kunt leren beheersen. Maar verder blijft het altijd een soort moddergevecht met woorden, een gevecht om een verhaal goed op papier te krijgen. Tegelijkertijd is dat toch ook het mooie ervan. Als je merkt dat dat goed gelukt is, dan gèeft dat een enor me bevrediging." In dat opzicht noemt Margreet Schouwenaar het schrijven van gedich ten een gote uitdaging. „In een gedicht moet je je verhaal heel gecomprimeerd vertellen. Het is spelen met vorm, rijm, stijl, ritme en melodie en vraagt een hoop woordspitten en woelen, daar hou ik van." Ze heeft voor zichzelf duidelijke ideeën waar een goed gedicht aan moet vol doen. „Het moet de zinnen prikkelen en het oor strelen. Een gedicht moet iets vertellen, al hoeft de lezer beslist niet meteen te snappen wat dat precies is." Margreet Schouwenaar. De in Heiloo woonachtige schrijfster studeerde ruim zes jaar geleden af aan de schrijversvakschool 't Colofon in Amsterdam. Daarvoor was ze twaalf jaar lang werkzaam in het onderwijs en het welzijnswerk. „Het was in de tijd van grote bezuinigingen dat ik in het welzijnswerk zat. Toen ik een nieuwe baan aangeboden kreeg dacht ik opeens: 'dit wil ik helemaal niet, ik wil iets anders doen.' Ik ben met de schrijf- opleiding begonnen en vond het meteen fantastisch." Het onderwijs kon ze echter niet losla ten. „Ik vind lesgeven heerlijk. Dat je mensen nieuwe dingen kunt aanbieden, dat is leuk." Het is een belangrijke reden waarom ze al enige jaren schrijf cursussen geeft. „Het is fascinerend om te zien hoe bij de cursisten allerlei ver halen loskomen door opdrachten die ze krijgen. Iedereen heeft bovendien niet alleen een eigen en uniek verhaal te vertellen, maar ook een eigen toon, stijl en aanpak. Om uiteindelijk een schrijf talent te kunnen ontplooien, moet je die dingen ontwikkelen en leren sturen." Dichten bij de dichter Margreet is momenteel druk bezig met de voorbereidingen voor drie cursus sen, die rond half september starten. „Ik geef dit seizoen weer de cursus Dichten bij de dichter, waarin zaken als ritme, rijm, klank, de dichterlijke gedachte en een aantal versvormen aan bod komen. Het is eigenlijk een cursus voor wie op zoek wil naar de dingen achter de woorden. Verder geef ik weer de cursus Levensverhalen schrijven, HEILOO - Vanaf zondag 7 september valt er voor iedereen vanaf 50 jaar iets te beleven, want dan begint om 14.00 uur in het Trefpunt de zondagmiddag- instuif. Bestemd voor iedereen die zin heeft iets te doen, of juist niets te doen, eens even iemand anders wil zien, trek heeft in een kopje koffie of een ander drankje, een praatje wil maken, een dansje wil wagen, een spelletje wil spe len, iets wil vertellen of noem maar op. De zondagmiddaginstuif, die tot 17.00 uur duurt, is elke eerste en derde zon dag van de maand in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. In de maand september is het eerste kopje koffie gratis en zal er live-muziek zijn. De toegang is vrij. Voor nadere infor matie kunt u bellen met B. Langendijk, tel. 072-5334629 of A. van Assema, tel. 072-5334725. HEILOO - Op maandag 8 september start een cursus modeltekenen van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt. Docente van deze cursus is Saskia Sengers. Bij het tekenen en schilderen van mensen gaat het niet alleen om een anatomisch juiste weergave, maar ook om de expressiviteit van het menselijk lichaam in houding en beweging. Gedurende twintig bijeenkomsten zal er gewerkt worden met aangeklede modellen. Bij eert gekleed model zijn lijnen, contouren en verhoudingen beter zichtbaar. Ook wordt gewerkt met naaktmodellen waarbij het aspect anatomie aan bod zal komen. De docente zal in de cursus aandacht besteden aan beweging, compositie, kleurgebruik en materialen middels uitleg en schriftelijke informatie. De cursus is zowel voor beginners als gevorderden geschikt. De kosten bedragen f 250,-. Voor nadere opgave of inlichtingen kunt u terecht bij Aktief 55+,'tel. 072-5331297. HEILOO - Op maandagmiddag 8 sep tember start in het Open Huis een tweede cursus kantklossen. Deze cur sus is, evenals de cursus die op 1 sep tember begint, geschikt voor beginners en gevorderden en wordt gegeven door Corina Borst, lerares kantklossen. Kantklossen is een vorm van weven. Met behulp van een kantkloskussen, klosjes en spelden wordt de techniek uitgevoerd. U kunt hiermee bijvoor beeld kleedjes, zakdoeken en corsages maken. Daarnaast wordt kantklossen gebruikt om kragen, manchetten en slopen te versieren. De kosten voor de cursus bedragen f 125,- voor tien lessen. Eens in de veer tien dagen worden de lessen gegeven. Wanneer u belangstelling heeft voor deze cursus of meer informatie wilt hebben, kunt u contact opnemen met Aktief 55+, tel. 072-5331297. HEILOO - Aktief, trefpunt voor 55+ organiseert in het Trefpunt reeds vele jaren met succes talencursussen over dag voor 55-plussers. De cursussen lei den niet op tot een diploma. Er wordt les gegeven in uw eigen tempo. Het komend seizoen zijn er diverse cursus sen voor beginners en gevorderden. Iedere maandag, dinsdag, woensdag en donderdag zijn er op verschillende tij den vanaf 1 september lessen Engels voor beginners en gevorderden. Docenten zijn W. Westers, en H. Verduin en de kosten bedragen f 130,- per seizoen. Voor nadere informatie kunt u bellen met H.G. ten Berge, tel. 072-5333134 (tussen 19.00 en 20.00 uur). In de cursus Frans voor iets gevorder den kunt u uw kennis van vroeger weer eens ophalen. De lessen zijn op vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Docente is J. Cornelissen en de kosten bedragen f 165,- per seizoen. Voor nadere informatie en opgave kunt u terecht bij Aktief, trefpunt voor 55+, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072- 5331297. HEILOO - Toneelgroep 't Trefpunt is een senioren-toneelgroep die zetelt in het Trefpunt, Abraham Du Boishof 2. Deze 55+ groep telt thans zeven dames en vier heren. De groep treedt ook op buiten Heiloo. Jaap Schuuring van Falkland-toneel voert de regie. Op maandag 25 augustus om 10.00 uur hervat de groep de repetities met een kerststuk 'Kribbigheden rond de Kribbe'. Nieuwe leden zijn van harte welkom om eens te komen kijken. waarin cursisten teksten leren schrijven aan de hand van hun eigen ervaringen en herinneringen. En omdat veel oud cursisten vroegen om een vervolg, geef ik nu voor het eerst een cursus verhalen schrijven voor geoefende schrijvers. Daarin komen vooral vorm-, stijl- en genreoefeningen aan bod die een mid del kunnen zijn om een bepaald idee tot een verhaal te ontwikkelen." De schrijfster geeft haar lessen aan kleine groepjes van zes tot tien perso nen. „Dat werkt het best. Er ontstaat vaak een goed contact tussen de cursis ten, teksten worden aan elkaar voorge lezen en gezamenlijk besproken. Op die manier is zo'n cursus niet alleen leerzaam, maar ook leuk." Ondertussen schrijft Margreet Schouwenaar zelf ook door. Naast het schrijven van gedichten heeft ze ook het idee om de roman af te maken waar ze ooit aan is begonnen. „Voor een roman moet je wel echt de tijd hebben, je moet dóór kunnen schrijven. De tien uur per week die ik aan het schrijven besteed, zijn heel versnipperd over de week omdat ik twee kinderen heb van twee en vijf jaar oud die veel aandacht vragen. Maar als de jongste naar school gaat, ga ik verder met de roman. Daar zit ik met kloppend hart op te wachten." 'Van tijd het dood gewicht' is versche nen bij uitgeverij Querido. Wie meer informatie wil over de schrijfcursussen van Margreet Schouwenaar kan na 19.30 uur bellen met tel. 072-5332418. HEILOO - Hockeyvereniging De Terriërs aan Het Vennewater start met trimhockey voor vrouwen. En daarvoor hoef je niet te kunnen hockeyen. Op zaterdagochtend gezellig in een groep werken aan de conditie: eerst een war ming up met loop-, rek- en strekoefe ningen, daarna simpele spelletjes met bal en stick en een onderling partijtje. Uiteraard wordt onder het genot van koffie uitgepuft en nagepraat. Ideaal voor wie - ongeacht de leeftijd - op een leuke en gezellige manier weer in beweging wil zijn, maar niet de ambi ties heeft een echte hockeyer te wor den. Al mag dat laatste wel, want team spelers zijn altijd welkom. Overigens kent de Terriërs al een tri- mochtend voor mannen, waarvoor belangstellenden zich uiteraard ook mogen melden. Inlichtingen over trim hockey bij I. Bosboom, tel. 072- 5330975. Gemeente Heiloo Maatschappelijke dienstverlening, spreekuren: iédere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5313131. Maatschappelijk werk: maandag tot en met donderdag 8.00 tot 12.30 uur, tel. 5313184. Voorzieningen gehandicapten: tel. 5313184. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. Telefonisch is het loket bereikbaar van 8.00 tot 16.30 uur op nummer 5313184. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: dr. J. A. A. Snel, Frederica's Hof 1,1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr.: De Kistemaker 3, Heiloo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel- len, tel. 06-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat A.H. Eeken, Termijen 11, 1852 TA Heiloo, tel. 5333154. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag tot en met 30 aug. gesloten Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Vrijwilligers Vacaturebank Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo. Voor inlichtingen en afspraken tel. 5331883 of 5331297. Politiebureau Heiloo Tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Vorige week vrijdag wer den in Lisse de provinciale kampioen schappen voor de ponyruiters van de basiswedstrijdorganisatie, de KNF, ver reden. Ponyclub Heiloo en omstreken was hier ruim vertegenwoordigd. Er werd gestart met een vier- en een acht tal in de klasse Midden. In de individu ele dressuur werd uitgekomen in de lichte, midden en zware klasse; in het springen in de klassen B, L en M. Het programma begon pas 's middags omdat de schoolvakanties waren afge lopen. In de warme middagzon werden in de individuele proeven goede presta ties geleverd. Rond de klok van zessen moest het achttal aantreden. Onder lei ding van voorzitter Lea van Schoon hoven presenteerden zij zich zeer goed, zeker gezien de korte voorbereiding. Het viertal, ook onder leiding van de voorzitter, startte daarna en zette een keurig nette proef neer. Invallende duisternis Vervolgens was de beurt aan de best- gaande rijpony rubriek, met daarbij drie deelnemers van onze ponyclub, te weten Melanie de Graaf met Dandy, Lonneke Nowee met Nouska en Matt Stolwijk met Soraya. Deze laatste ein digde bij de beste vijf. Aansluitend aan deze rubriek werden de kampioenen omgeroepen om hun pony's op te zadelen. Hierbij werden én het achttal én Tanja Houtenbos met Menephta opgeroepen. In de invallen de duisternis werden de kampioenen bij het licht van een zaklamp gehuldigd. Het was zelfs zo donker dat de ereron- des niet verreden konden worden. Tot vreugde van de ponyclub is Tanja voor de derde achtereenvolgende keer kampioen geworden, waardoor zij mag uitkomen op de Nederlandse kam pioenschappen, ook wel de Levade genoemd. En sinds lange tijd mag er ook weer een achttal uit Noord- Holland naar de Levade. Naast deze twee kampioenen waren er nog vele prijzen en winstpunten wegge legd voor de leden van ponyclub Heiloo. De uitslagen zijn als volgt. L-dressuur - 6. Isabel Bakker met Sarina met 156 punten; Ml-dressuur - 6. Liesbeth Zonneveld met Shariff met 165 punten, 7. Karen Kaptein met Flair met 164 punten; Ml-dressuur - 6. Nina Zuurbier met Hatienne met 160 punten; M2- dressuur - 2. Matt Stolwijk met Soraya met 169 punten, 3. Larissa van Craaikamp met Roxy met 162 punten, 5. Melanie de Graaf met Dandy met 158 punten; Z2-dres- suur - 1. Tanja Houtenbos met Menephta, 4. Larissa van Craaikamp met Kimberly; achttal - 1. Ponyclub Heiloo e.o. Het deed me goed te zien dat de gemeente Heiloo de vlaggen had uitge hangen ter herinnering aan de Japanse capitulatie op 15 augustus 1945. Toen wij in 1946 in Nederland kwamen na ruim drie jaar in een Jappen(vakan- tie)kamp te hebben doorgebracht, kre gen we vaak te horen: 'Wat gelukkig voor jullie dat jullie niet in Nederland waren tijdens de oorlog', en dan moest je de eindeloze verhalen aanhoren over de moeilijke tijden en de moedige Nederlanders die in het verzet haden gezeten en/of onderduikers in huis had den gehad. Bedankt gemeentebestuur van Heiloo, dat u de slachtoffers van onze oorlog heeft herdacht. J.P.L. Mann Heiloo HEILOO - Komende zaterdag wordt op het parkeerterrein van zwembad Het Baafje een spetterende rommel markt en fancy fair gehouden tussen 12.00 en 18.00 uur. Wie op zoek is naar net dat ene potje of snuisterijtje, of wie wel eens afwisseling wil in zijn verza meling legpuzzels of ander kinder speelgoed, kan dat misschien hier vin den op de rommelmarkt van Zwem- en Poloclub De Spetters. Behalve spullen kopen kunt u ook een gokje wagen bij het rad van avontuur of proberen 'sjoelkampioen' van de dag te worden. Voor de jongere kinderen is er genoeg te doen, bijvoorbeeld op de aquabaan. Ook aan de inwendige mens is gedacht: kopjes koffie, ijsjes en zelfs een 'harinkie' kunnen genuttigd wor den. Dierenartsen Schaap en De Jong Expositie van werk van kunstenaar en architect Batavus Westerhuis in de wachtkamer van de praktijk van die renartsen Schaap en De Jong aan de Commandeurslaan l.Te zien op werk dagen tussen 8.30 en 19.30 uur. Bibliotheek Op 25 augustus workshop '50+ leest voor'. Beeldentuin Ditta Engel Elke zaterdag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur aan de Westerweg 182. Galerie De Kapberg Tot en met 24 augustus expositie van bronzen beelden, modeltekeningen en schetsen van Bert Jonk en olieverfschil derijen en aquarellen van Marjan de Glopper. Galerie aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (bellen tijdens openingsuren op tel.072- 5062645). NH Kerkje Tot eind augustus expositie van schilde rijen van Janny Veenstra. NH kerkje aan Abdijlaan in Egmond-Binnen is geopend op zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. TC Hogedijk Vrijdag 22 augustus racketavond, aan vang 19.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 21 september tentoonstel ling van prenten, schilderijen en teke ningen van schilders van de Bergense School en tijdgenoten. Titel is 'Het landschap achter de zee'. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. EGMOND - Begin augustus werd inge broken in het pand Overslot aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. De inbrekers sloopten een antieke schouw en namen die mee. „We vrezen dat de tegeltjes uit de schouw te koop zullen worden aangeboden," zegt een ongeruste Peter de Man van Stichting Historisch Egmond. Eigenaar van Overslot is de gemeente Egmond. Die wil het pand binnenkort laten opknappen en zoekt naar een passende bestemming voor de boerde rij. „We hopen dat het pand een muse ale bestemming krijgt", aldus De Man. De stichting Archeologie Egmond heeft de afgelopen maanden uitgebreid archeologisch onderzoek gedaan in de hooischuur van de boerderij en heeft verrassende ontdekkingen gedaan. Er zijn sporen van bewoning aangetroffen die teruggaan tot de twaalfde eeuw. In het woonhuis van de boerderij bevond zich een antieke schouw, die aan het oog onttrokken werd door een EGMOND - De Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont heeft ter gele genheid van de plaatsing van het beeld van de graaf een gedenkpenning uitge bracht. Op de penning prijken een afbeelding van Lamoraal en de datum van de onthulling (11 oktober). Het doosje waarin het kleinood is opgeborgen, kan ook als standaard dienst doen. Wie voor f 12,50 een exem plaar aanschaft levert bovendien een bijdrage aan het project. De penning is verkrijgbaar bij Gert en Hilde Belleman, Slotweg 16 en Jos Hof, Irenelaan 63, beiden in Egmond aan den Hoef, het SPE-informatiebureau voor toerisme, de Slotkapel en het Hallemhuis in Egmond-Binnen en bij de kraam van Stichting Historisch Egmond en museum op de braderie in Egmond aan Zee. (Het banknummer van de stichting is 31.57.00.815). houten beschotting. „We nemen daar om aan dat de inbrekers op de hoogte waren van het bestaan van de schouw, want de beschotting werd gesloopt en de antieke tegeltjes zijn vakkundig van de muur gebikt en meegenomen." Peter de Man noemt de diefstal van de schouw een gevoelig verlies. „Als Overslot een museale bestemming krijgt zou de schouw een van de pronk stukken van het pand worden." De voorzitter van Historisch Egmond denkt dat de inbrekers de schouw mogelijk ontmanteld hebben om de tegeltjes te koop aan te bieden. „We hebben duidelijke foto's van de schouw. Dus als mensen tegeltjes tegenkomen die lijken op de tegeltjes op die bewuste foto's, of informatie kunnen geven over de inbraak in Overslot, verzoeken we hen contact op te nemen met de politie in Egmond aan Zee." De politie is bereikbaar op tele foonnummer is 072-5066999. De tweeëndertig witte en tweeëndertig zwarte tegels uit het straat-schaakbord in Vrieswijk werden afgelopen vrijdag verplaatst. HEILOO - Schaakfanaten zullen het voorlopig even moeten doen zonder het reuze-schaakbord dat in de straat voor de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk lag. Afgelopen vrijdag werden de vie renzestig loodzware tegels van het bord door medewerkers van de gemeente uitgegraven en vervoerd naar de gemeentelijke opslagplaats aan Het Malevoort. Eenentwintig jaar geleden plaatste toenmalige wethouder Bolten het bord bij de flat, op instigatie van de schaak- minnende bewoner L. van Hoek. Die maakte de afspraak met de gemeente dat hij het bord zelf zou onderhouden. Van Hoek maakte eigenhandig de bij behorende schaakstukken van hout. Toen die stukken drie jaar geleden ver sleten waren, heeft de bewonerscom missie van de Nic. Greeuwflat uit de opbrengsten van een rommelmarkt nieuwe schaakstukken van plastic aan geschaft. Omdat de heer van Hoek niet meer in staat is om Zelf het onderhoud van het bord te verzorgen, werd besloten het te verplaatsen. Wethouder mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom wil het schaak bord een plek geven bij het Trefpunt aan de Pastoor van Muyenweg, moge lijk in een nog te ontwikkelen park. EGMOND - Na het doorslaand succes van de eerste expositie in 't Hallemhuis in Egmond-Binnen, werd afgelopen zondag een tweede expositie geopend. Twee kunstenaars die op het gebied van de beeldende kunst hun sporen ruimschoots verdiend hebben, zijn hier voor uitgenodigd. Frans Groothuizen exposeert zijn schil derijen, Marga Zijp toont keramische kunst. Tevens zullen er in het voormalig Witgele Kruisgebouw aan de Herenweg 45 AA schilderijen blijven hangen van schildersgenootschap Hallem, de vaste huurders. Frans Groothuizen kent geen beper kingen waar het gaat om onderwerpen voor zijn olieverfdoeken, aquarellen en gouaches. Kleurrijk impressionistisch zijn zowej zijn landschappen, bloemstil- levens en portretten. En hoewel hij autodidiact is, vertoont al zijn werk groot vakmanschap. Zijn Egmondse impressies zijn stuk voor stuk juweeltjes. Marga Zijp concentreert zich in haar keramiek op ronde, vloeiende vormen. Veel van haar werk, zowel figuratieve als abstracte objecten, behoudt door de speciale manier van bakken de natuur lijke kleur. Dit keramiek leent zich goed voor een tentoonstelling in com binatie met de kleurrijke schilderijen van Frans Groothuizen. De expositie loopt tot en met 28 september, 't Hallemhuis is iedere zaterdag en zon dag geopend van 14.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Noordeinde Het uit Huug Zentveld, Erik Baart en Jos Apeldoorn bestaande schildersge nootschap Hallem uit Egmond-Binnen exposeert tot en met 7 september ook schilderijen in de Noordeinder Vermaning in Noordeinde. Dit mooie kerkje in de Eilandspolder bij Graft-de Rijp is op zaterdag en zondagmiddag geopend. EGMOND - Vorige week hebben tot nog toe onbekend gebleven vandalen in Egmond aan Zee in twee nachten twaalf parkeermeters vernield. De automaten werden ingespoten met fos- forzuur dat het binnenwerk volledig vernielde. De schade bedraagt op dit moment honderdtachtigduizend gulden. Het college van burgemeester en wet houders veroordeelt deze vernielingen krachtig en heeft daarom besloten een beloning uit te loven van maximaal f 10.000,- aan diegenen die aanwijzin gen kunnen geven die leiden tot opspo ring, aanhouding en veroordeling van de dader(s). Wie meent over nuttige informatie te beschikken, kan bellen met de politie in Egmond aan Zee (bureau aan de Voorstraat 33), tel. 072-5497000. Alle informatie zal vertrouwelijk worden behandeld. HEILOO - In september gaan de Mensendieck oefentherapeuten en de diëtisten van Heiloo weer samen een cursus geven. Een cursus voor ieder een, om op een leuke en verantwoorde manier af te vallen en een goed gewicht te houden. Een uur conditietraining volgens de Mensëndieck-methode en een uur begeleiding in het gezond ver mageren. Meer beweging en anders eten zijn beide nodig voor succesvol afslanken. De Mensendieck-training bestaat uit oefeningen die bewust worden uitge voerd en als doel hebben het aanleren van een goed houdings- en bewegings patroon met daarbij de juiste ademha ling. Tegelijkertijd wordt er aan verbe tering van de algehele spiercondite gewerkt zonder dat daarbij het lichaam te zwaar belast wordt. De voedingsbegeleiding bestaat uit informatie over anders eten en gaat in op de vele aspecten, die rond voeding en vermagering spelen. Voor het afval len kun je kiezen uit verschillende methodes. Je leert omgaan met moeilij ke situatie zoals inkopen doen. Daarnaast krijg je informatie over vet ten, calcium, botten en obstipatie. De cursus start wo'enSdag 24 september in het Open Huis, 's ochtends van 9.00 tot 11.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. De cursus duurt tot Kerstmis. De kosten bedragen f 300,- inclusief f 32,50 materiaal. Voor inlichtingen en aanmelding kunt u terecht bij diëtist F. Penders, tel. 072- 5336673. EGMOND - Binnenkort rolt de nieu we gemeentegids voor Egmond van de persen. De gids wordt in de week van 25 augustus (week 35) huis aan huis verspreid. De gemeentegids is volledig geactuali seerd met tal van adressen en wetens waardigheden over de gemeente, dien sten, verenigingen, instellingen en bedrijven. Ook dit jaar is in samenwer king met de Stichting Welzijn Ouderen Egmond de Ouderenwijzer opgenomen. Inwoners met een anti-reclamesticker (nee/nee of ja/nee) op de brievenbus kunnen de gids ophalen op het gemeentehuis. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de gemeentevoorlich- ter, John van Woezik, tel. 072-5068205. ALKMAAR - Op zondag 14 septem ber start Vrijdenkersvereniging De Vrije Gedachte weer met maandelijkse bijeenkomsten voor de regio Alkmaar. Doel van deze bijeenkomsten is de bevordering van het vrijdenken, het in beweging brengen van je gedachten door te prikkelen en door een thema op eigen kracht te doordenken. Na een lezing van een spreker praten deelne mers door over het onderwerp om daarmee het denken over de werkelijk heid te stimuleren en te verdiepen. Op 14 september zal Max de Hes ingaan op het thema 'Scheiding tussen kerk en staat geschonden'. Binnen de Vrijdenkersvereniging inventariseert de Werkgroep kerk en staat schendin gen tegen de scheiding van kerk en staat. In de bijeenkomst worden voor lopige onderzoeksresultaten bediscus sieerd. Alle bevindingen worden uitein delijk gebundeld in een zwartboek, waarin knelpunten en aanbevelingen ter verbetering komen te staan. Aanvang van de lezing is om 11.00 uur in buurtverenigingsgebouw De Water toren, Van Teylingenstraat 20 in Alkmaar. De toegang en consumpties zijn gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6