t Opera in Witte Kerk De Beun maakt zich op voor een nieuw seizoen wijkentoernooi li t Golf Country Club krijgt gestalte BEELDENTUIN Springschans naar Geef nooit op Vos Makelaardij m A - Nieuwe telefoonnummers - A P E L L A OPEN Redactie, acquisitie en administratiei u uu Drukkerij uitkijk post bv OMSTREKEN 62e JAARGANG NO NIEUWSBLAD VOOR 27 AUGUSTUS 1997 Uitmarkt 60.000ste bezoeker Het Baafje Leny van Schaik in Overkerck Nierstichting zoekt collectanten De Allerbeste Service JOHN MOEN GOED GEZIEN Foresters van Ditta Engel I elke zaterdag van 13.00 - 17.00 uur. Westerweg 182 Heiloo Langs Heilige huisjes op Kerkepad in Heiloo CEES HACHMANG LOODGIETERS Wijkenvoetbaltoernooi Gevonden voorwerpen Inschrijving zeskamp geopend t SCHQNG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Rotaryrit wordt unieke rally Rommelmarkt en cursussen bij WAO/AAW/U G Belangen Decorette Ursem tel. 072 5320505 Schildersbedrijf Ursem tel. 072 5320606 Glasschadebedrijf Ursem tel. 072 5320707 De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 4)72 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) >v.v.v.v.\v De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! ln de kopij die de verenigingen ons geregeld toesturen, staat deze weken veelvuldig vermeld dat zij aanwezig zullen zijn op de Uitmarkt. Omdat we niet al te veel in herhaling willen vallen, heeft de redatie die informatie 'bewaard'. In de Uitkijkpost van volgende week vindt u het complete pro gramma van de Uitmarkt, die op zaterdag 6 september plaatsvindt in en rond winkelcentrum 't Hoekstuk, met daarbij een over zicht van alle deelnemers. De redactie HEILOO - Zwembad Het Baafje ont ving maandag aan haar poorten de 60.000ste bezoeker. Klaagden de open- luchtbaden drie weken geleden nog steen en been over belangstelling, inmiddels is de situatie totaal gewijzigd. Zo ook in Het Baafje. In nog geen drie weken is het aantal bezoekers van 31.568 naar 60.000 gestegen. Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom zette daarom maandagmiddag de zestigjarige Ad Delleman met een grote bos bloemen en een tienbaden boekje eens flink in het zonnetje. Delleman komt al ruim tien jaar dage lijks naar Het Baafje om zijn baantjes te trekken. Zijn liefde voor het zwem men bindt hem aan Heiloo, zo vertelde Delleman. Pas nadat het zwembad gesloten wordt (1 september) gaat hij op vakantie. Na de goede zomers van 1994 en 1995 bleef in Het Baafje de teller vorig jaar steken op 39.000. Door het hoge aantal bezoekers in de maand augustus is nu toch sprake van een goed bedrijfsresul taat. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, de Stichting Ouderenwerk Heiloo en Zorgcentrum Overkerck houden op donderdag 28 augustus van 14.30 tot 16.00 uur een liedjesprogramma met Leny van Schaik in Overkerck. Deze middag is voor iedereen die van zingen houdt bestemd. Leny van Schaik is een muziekkunstenares die met haar stem een cabaretesk muziekprogram ma biedt. Zij brengt een piano, een accordeon en een gitaar mee. Kaarten zijn a f 5,- verkrijgbaar bij de organiserende instellingen. Hester Mcicrander staat op 10 oktober op cabaretprogramma 'Drift', (foto: Nienke Terpsma) de planken met haar HEILOO - Het laatste zomeravond concert in de Witte Kerk van Heiloo is alweer in aantocht. Dit concert vindt plaats op vrijdag 29 augustus en begint om 20.30 uur. Ditmaal is het de beurt aan de opera. Geen complete opera, maar opera aria's gezongen door Renée Harp (sopraan) en René van Sluis (bas) en op de vleugel begeleid door Eva Scholtens. Mooie en bekende aria's uit opera's van Handel, Verdi en Puccini zullen niet ontbreken. Tijdens het con cert zal een korte toelichting op de te zingen aria's worden gegeven. Renée Harp heeft haar zangopleiding gehad aan het Sweelinck Conservato rium in Amsterdam en heeft daarna nog een twee maanden durende studie bij David Pollard aan de Guildhall School of Music and Drama te London gevolgd. Deze zomer zong zij in Londen in de opera La Bohème. Op het komende concert zal zij uit deze opera onder meer de aria van Mimi zingen. René Sluis, die ook een aantal jaren van zijn leven in Heiloo woonde, begon zijn muzikale opleiding met pianoles sen van zijn moeder. Na zijn pianostu die in Amsterdam studeerde hij aan het HEILOO - In de week van 22 tot 27 september vitjdt de jaarlijkse collecte voor de Nierstichting plaats. Vanwege samenvallende vakanties, ziekte en leeftijd zijn dit jaar veel collectanten afgevallen. De Nierstichting is daarom dringend op zoek naar mensen die in de genoemde week een paar uurtjes willen collecteren. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij Janny en Martin Affourtit, tel. 072-5332815. Arnhems Conservatorium solozang bij Aafje Heijnis, bij wie hij in 1981 het solistendiploma behaalde. Vervolgens studeerde hij bij Coby Riemersma en dr. Josef Metternich in Keulen. Momenteel studeert hij zijn opera repertoire bij Christine Deutekom. René van Sluis treedt geregeld op in oratoria en operaconcerten in Londen, Brussel, Milaan en Keulen. Eva Scholtens studeerde piano aan het Utrechts Conservatorium bij Theo Bruins. Zij geniet een grote reputatie bij diverse kamermuziekensembles en maakte diverse concertreizen in Amerika. Als intermezzo speelt Eva Scholtens op het concert Mozarts (KV.352) Variaties op de opera Mariages sans Nites van Gréty. De toegangsprijs bedraagt f 12,50 (65+, CJP en kinderen t/m 12 jaar f IQ,-). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg/Heerenweg) of telefonisch te bestellen, via 072- 5334804 of 5335852. Wilt u die avond ook nog eens lekker uit eten? Bij het concertmenu van restaurant de Loocatie krijgt u de kaarten bij uw menu. Wel even van tevoren reserveren. Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 29 31 augustus a.s. Sportcomplex het Vennewater. Vrijdag 29. aug. 19.00 uur. Zondag 31 aug. 11.00 uur. aankondiging aangeboden door: MAKELAARS «Sr TAXATEURS ONROEREND GOED OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny vari der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 HEILOO - Ondanks het prachtige weer van de afgelopen weken zijn alle medewerkers van De Beun al weer druk in de weer met de voorbereidin gen voor het komende seizoen. Vanaf maandag 1 september is de kassa op werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur weer geopend. Connie Keijsper heeft er weer bijzon der veel zin in. „We hopen dat het publiek ook nu weer in groten getale op komt zetten. We hebben een flink aantal goede voorstellingen binnen weten te halen." De Beun heeft voor het theater weer vijftien professionele voorstellingen geboekt. Het spits wordt op vrijdag 26 september afgebeten door Van Houts en De Ket met de voorstelling 'Alles Mag'. Deze doldwaze cabaretavond gaat kort gezegd over 'De waanzin van de Nederlander'. Cabaretliefhebbers komen dit seizoen in elk geval ruim schoots aan hun trekken: Hester Macrander, Purper, Tim van der Sluijs, Job Schuring, Kees Torn en tot slot Reinder van der Naait beklimmen het Heilooër podium voor een lekker avondje lachen en verwonderen. Ook het toneel is niet vergeten. Een koffietheater in november met Sylvia de Leur, maar liefst twee voorstellingen van het Haarlems Toneel en in de kerst vakantie een bijzonder optreden van v.o.f. Herrie met 'Johnny en Marina op de donkere omazolder'. Behalve voor de professionals, is De Beun natuurlijk ook weer hét podium voor de vele amateurkunstenaars die Heiloo rijk is. Met operette, toneel en concerten zal Heiloo weer veelvuldig van zich laten horen in het uitgaanssei- zoen dat binnenkort van start gaat met de Uitmarkt op 6 september. Voor alle voorstellingen zijn nog kaar ten beschikbaar, maar twijfelaars, spoed is geboden want op is op. HEILOO - 'De tocht door het groei end en bloeiend Kennemerland heb ik altijd heerlijk gevonden' schrijft Godfried Bomans in zijn verhalenbun del 'Beminde gelovigen' over de jaar lijkse bedevaart naar Heiloo uit zijn schooljaren. Al sinds de middeleeuwen is Heiloo een drukbezocht pelgrims oord. Peter Jan Margry, onderzoeker van de Nederlandse bedevaartcultuur en ver bonden aan het Amsterdamse P.J. Meertensinstituut, vertelt in een afleve ring van 'Langs Heilige Huisjes' over de geschiedenis van het 'klein-Lourdes van het noorden'. Dit NCRV-program- ma is op 31 augustus om 16.00 uur te zien op Nederland 1, met een herhaling op 3 september om 19.30 uur. De legende wil dat de Heilige Willibrord al rond het jaar 700 de basis legde voor de latere bedevaarten. De Vader der West-Friezèn (hij was verant woordelijk voor de kerstening van het gebied van Zeeuws Vlaanderen tot aan Emma Stevens geeft nooit op met behulp van Peter Jan Rens. HEILOO - Een bus met enthousiaste leerlingen van basisschool De Springschans is woensdagmiddag ver trokken naar Hilversum. Doel van de reis was de studio wa$r het programma trf wordt opgenomen 'Geef nooit op' van* Peter Jan Rens Een leerlinge van groep zeven, Emma Stevens, was in het voorjaar geselec teerd voor dit populaire kinderpro gramma. Samen met Peter Jan Rens mocht zij naar Ierland om daar haar droomwens te vervullen. De hele school leefde natuurlijk met haar mee en groep 7 en 8 en onderwijzer Pim wil den nu van de partijlijn bij de laatste studio-opnames. Wat de wens van Emma was, blijft voorlopig nog geheim. Het programma wordt waarschijnlijk in januari uitge zonden. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Friesland) sloeg in Heiloo eigenhandig een bron om dorstende reisgenoten uit de nood te helpen. Overigens is het waarschijnlijker dat Willibrord een bestaande put heeft gekerstend. Het Witte Kerkje dat in de elfde eeuw bij de put werd gebouwd, werd de moeder kerk van de Grote of Sint Laurenskerk in Alkmaar. Bedevaartgangers De bedevaartsgeschiedenis van Heiloo kreeg rond 1400 een nieuwe impuls met de gelofte van een plaatselijke schipper om een kerk te bouwen in ruil voor zijn behouden thuisvaart. Een Mariabeeld dat op wonderlijke wijze terugkeerde naar de plaats waar het door een jon gen gevonden was, gaf aan waar de kapel moest komen. Belegeringen en conflicten met het opkomende prote stantisme hebben de kapel, gewijd aan Onze Lieve Vrouw ter Nood, niet van de kaart geveegd. In de twintigste eeuw maakte de vereniging zelfs een ople ving door, met ruim tachtigduizend bezoekers in het Maria-jaar 1954. Voor de bedevaartgangers werd een apart treinstationnetje aangelegd, dat geslo ten werd toen het bezoekersaantal in de jaren zestig en zeventig daalde. Toch groeit nu de belangstelling weer. Elk jaar maken bijvoorbeeld honderd tot tweehonderd jongeren uit de regio in de nacht voor Hemelvaart een bede vaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood. Om zeven uur 's ochtends komen de groepen uit alle windrichtin gen aan bij de bedevaartsplaats voor een gezamenlijk ontbijt. Ook op 6 sep tember, de eerste van twee bezoekza- terdagen van Langs Heilige Huisjes (de andere is op 13 september), vinden er bedevaarten plaats. Dichtbij de twee bedevaartsoorden bouwden de broeders van OLV van Lourdes eind jaren dertig een psychia trische inrichting, die werd genoemd naar de Heilige Willibrord. Voor Langs Heilige Huisjes op Kerkepad opent PC Willibrord op 6 en 13 september haar deuren. Ook de Witte Kerk, de Willibrordus- of Runx- put, Onze Lieve Vrouwe ter Nood, de Sint Laurenskerk, het Stedelijk Museum Alkmaar en het landgoed Nijenburg zijn vrij te bezoeken. Op diverse plaatsen zijn tentoonstellingen georganiseerd. HEILOO - In het Laatste weekend van augustus wordt op sportcomplex Het Vennewater een wijkenvoetbaltoer nooi georganiseerd ter gelegenheid van de opening van het nieuwe complex van De Foresters. Het toernooi zal een gezellig en vooral sportief karakter hebben. Na afloop is er voldoende gele genheid om onder genot van een goed biertje gezellig na te praten. Wie het totaal aantal gescoorde doelpunten raadt, wordt beloond met een fiets. De voorrondes vinden plaats op vrijdag 29 augustus vanaf 19.00 uur en zondag 31 augustus vanaf 10.00 uur. Tevens vin den zondag vanaf 14.00 uur de kruisfi nales plaats. Uiteindelijk zal om 16.30 uur de finale worden gespeeld, met als inzet het komende jaar het beste team van Heiloo te zijn. Om 18.00 uur is de prijsuitreiking, waarna de avond met muziek wordt afgesloten. Vanaf 16 jaar en ouder kunt u zich tot 26 augustus met een vriendenteam of buurtteam opgeven bij Alwin Blijleven, 072-5341004; Marcel de Bock 072- 5339421 en Danny Hartevelt 072- 5331036. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld. Diverse sleutels, een herenbril met bruin montuur, een rood-gele rechter kinderschoen, een donkerblauwe kin derschoen, een konijn, een portemon nee met inhoud en een grijs knuffel beertje. HEILOO - Vanaf vandaag kunnen sportievelingen zich inschrijven voor de zeskamp, die wijkvereniging Ypestein aansluitend op de Gros- markt-run op zondag 14 september wil houden. De wijkvereniging belooft ludieke en spectaculaire wedstrijdon derdelen, maar hult zich verder in geheimzinnigheid. Voor de inschrijving van de zeskamp gelden de volgende spelregels. De teams moeten gemengd zijn, dus mini maal één deelnemer van het andere geslacht. Inschrijving kost f 40,- per team, inclusief lunchpakket. Voor iede re deelnemer die lid is van Wijkvereniging Ypestein krijgt het team f 5,- korting. Ook dit jaar zal er weer een originaliteitsprijs beschikbaar zijn voor het team dat het leukst uit de hoek komt. De zeskamp begint om 12.00 uur bij wijkgebouw de Ypsalon en omgeving. Aanmelden kan bij Patrick Kuijper, Rondelaan 91, tel. 5339256. Een aantal leden van de Golf Countryclub Heiloo staat aan de rand van Ypestein te popelen om de eerste bal te slaan. LOODGIETERSBEDRIJF DE JONG v Sanitair - Water - Gas - Verwarming C.V. - storingen -Dakbedekkingen Tel. 072 5616831/5333466 Otterkoog 18k Alkmaar 24-uurs service HEILOO - Vandaag loopt de artikel 19 procedure af voor de wijziging van het bestemmingsplan van het gebied dat grofweg gezegd begrensd wordt door Ypestein, A9, Lagelaan en Oosterzijweg. De gemeente wil de agrarische bestemming van dit gebied omzetten in een recreatieve. Dit ten behoeve van de Golf Country Club Heiloo (GCH), die hier een golfbaan wil aanleggen. Met het afsluiten van deze fase bëgirt"- nen de plannen van GCH steeds vaste re vormen aan te nemen. Interim-voor zitter Henk van der Ham is bijzonder verheugd over de ontwikkelingen. „De ledenwerving verloopt bijzonder spoe dig. Het geplande aantal bedrijfsleden van vijftig hebben we inmiddels ge haald. Het is zelfs zo dat we al moeten starten met een wachtlijst." Ook over de particuliere aanmeldingen is Van der Ham goed te spreken. „Er zijn al 250 aanmeldingen binnen, maar dat worden er nog wel meer. We kun nen er 475 plaatsen." Weinig zorgen dus voor de golfclub, temeer omdat er vanaf het begin volgens eigen zeggen al ruim 550 geïnteresseerden waren, die niet meteen lid werden, maar eerst nog even de kat uit de boom wilden kijken. Voor GCH betekent het dat de vereni ging steeds meer handen en voeten gaat krijgen. „Er begint nu eindelijk een clubgevoel te ontstaan, een gevoel van 'we gaan spelen'. Aan de project ontwikkeling is nu een einde gekomen, nu is de interne structuur aan de beurt." Van der Ham verwacht dat de ontwik kelingen elkaar nu snel op zullen vol gen. „Nog dit najaar kan, zoals het er nu uitziet, begonnen worden met de aanleg van een driving range, de oefen- locatie. We hebben al een golfprofes- sional aangetrokken die les komt geven." De naam houdt hij liever nog even geheim. „Met de feitelijke aanleg van de baan kan, als alles goed gaat, begin 1998 begonnen worden. In het najaar zou-ie dan speelklaar zijn." Belangstellenden kunnen het reilen en zeilen van GCH nu ook volgen op Internet. De website is te bezoeken op www.golfinfo.nl/gcheiloo. Procedure Het voornemen van de gemeente om het bestemmingsplan te wijzigen heeft drie weken ter inzage gelegen. Bij het ter perse gaan van deze Uitkijkpost (dinsdag) waren er twee bezwaarschrif ten bij de gemeente ingediend, beide door belanghebbende agrariërs. Deze bezwaarmaker^ zullen in een hoorzit ting hun bezwaren kunnen toelichten. Daarna gaat het voorstel naar het col lege van burgemeester en wethouders. Die besluiten dan of de bestemmings wijziging wordt doorgezet. In dat geval wordt deze naar de provincie gestuurd voor 'een verklaring van geen bezwaar'. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Zondag 14 september is het zover. Dan vindt er een unieke oldti mer-rally plaats, georganiseerd door de Rotary Club Heiloo, waarvan de opbrenst bestemd is voor de kinderen van Reigersdaal in Heerhugowaard. De afgelopen weken konden tal van bedrijven zich inschrijven voor een plaatsje in een van de antieke wagens. Vanuit het Stationscentrum zullen de elegante automobielen rónd 13.00 uur vertrekken voor een rit door Noord- Holland. Ongeveer halverwege de rit, in Oudkarspel, zal tijdens een muzikaal en dorstlessend intermezzo van wagens gewisseld worden, waarna de terug tocht wordt aanvaard. Aan het eind van de rit, die naar verwachting tot 16.30 uur duurt, wachten de deelnemers drankjes en een buffet in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemerstraat- weg. De winkeliers van het Stationscentrum hebben een actie aan dit evenement verbonden. Zij verloten onder hun klanten zes plaatsen in de auto's. Zie voor meer informatie de advertentie elders in deze Uitkijkpost. HEILOO - De Stichting WAO- /AAW/UG Belangen Heiloo houdt een grote rommelmarkt op zaterdag 30 augustus aan de Bergeonstraat 22. Boeken, platen en andere overtollige din gen zijn nog welkom. U kunt bellen van maandag tot vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, 072-5340418,5331840 of 5338936, de stichting haalt de spullen dan bij u op. In de eerste week van september begint er bij de stichting weer een nieuwe cur sus tekenen, schilderen en andere tech nieken. Er is nog een aantal plaatsen beschikbaar. De kosten zijn voor twee uur f 2,50, en f 30,- voor twaalf weken (vooraf te voldoen). Tevens start er een naai-, verstel- en verandercursus. Ook hier is het aantal plaatsen beperkt. De prijs voor deze cursus, die ook in september begint en twaalf weken duurt, is hetzelfde als voor de tekencursus. Aanmelden kan bij de Stichting WAO/AAW/UG Belangen Heiloo e.o., Bergeonstraat 22, tel. 072-5340418.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1