Conquista de lucht in i Chinees Indisch Oriental Restaurant 3 gangen' menu Juli. i/niSept. Jeugd Samen Beet vist, doet en speelt x Senioren Info Afhaalmenu X lopend Buffet 32,50 per persoon Ttr a ■am aaaaaaHH waardebon van 2.50 Sept. '97 29,50 Foe Yong Hai D Het is weer feest, als U bij Bamboehof bent geweest. r m '3&Uc£te*t w+id 't Jlimnm jbte Bijeenkomst Vrienden van Vreeburg Zingen bij de Vredeburgers Bibliotheek stopt met cd's Excelsior treedt op Goede opkomst bloedafname-avond Compleet goed voor 2 pers. - met gesneden bietstuk Babi-pangang - met pindasaus Kroepoek Nasi Goreng of Bami Goreng of rijst Welcome speciale aanbieding Extra Hoofdgerecht Extra Hoofdgerecht Soep van de dag Buffet naar keuze Dessert ijs of spec, koffie Kinderen onder de 12 jaar halve prijs Bij 15 pers. kunt u iedere dag bestellen. Welkom Meer planten dan water in baarscompetitie P*ÈÊL I T I E u S&ticfaett P^L I T I E Rommelmarkt en beddenrace V rij dagmiddagbridge Jeu de boule uitwisseling Fotowedstrijd Kinderen Kleinkoor zoekt tenoren UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER PAGINA 17 t£mmïjbie Inleveren kopl] voor: De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) LIMMEN - De kinderwerkgroep heeft zaterdag weer een leuke activiteit. Van 10.30 tot 12.30 uur gaan de balletjes namelijk weer rollen en kunnen de kin deren leuke prijzen winnen met het bingoformulier. De intree is f 1,-. De tienerwerkgroep heeft aankomen de zaterdag weer een disco. Van 19.00 tot 23.00 uur kunnen tieners tussen de 12 en 16 jaar weer dansen op de heetste hits van deze zomer. Het jongerencafé is open voor jongeren vanaf 16 jaar. Op vrijdagavond en zaterdagavond van 20.30 uur tot 01.00 uur zijn jullie wel kom om er een groot feest van te maken. Zaterdag 23 augustus was de prijsuit reiking van de Roefeldag ballonnen opiaatwedstrijd. Tot ieders verrassing waren er twee winnaars. De nichtjes Karin en Wendy Molenaar hadden namelijk besloten hun ballonnen aan elkaar vast te binden. Het geluk en de wind was met hen. Hun ballon kwam maar liefst in Schönheide terecht, een klein dorpje in Duitsland, ruim 570 kilometer van Limmen. In totaal heeft Conquista 13 ballonnen teruggezonden gekregen. Wil je weten of jouw ballon daar bij zat en waar hij terecht is gekomen, kijk dan op de lijst die hangt in de tiener/kinderruimte. De nichtjes Molenaar kregen voor hun bal lonprestatie ieder een boekenbon van f25.-. Karin en Wendy Molenaar tonen trots hun boekenbon. LIMMEN - De Vrienden van Vrede- burg zijn terug van vakantie. Dat bete kent dat er op vrijdag 5 september weer gestart wordt met een gezellig happy hour van 17.00 tot 19.30 uur in de bo venzaal van Vredeburg. Viel de laatste opkomst vóór de vakantie wat tegen, de verwachting is dat bij de start van het nieuwe seizoen vele vrienden en vriendinnen de weg naar Vredeburg zullen vinden. LIMMEN - Op 4 september start ge mengd koor De Vredeburgers weer met de wekelijkse repetities. Elke don derdagavond wordt er van 20.00 tot 22.00 uur gerepeteerd in de bovenzaal van Vredeburg. Het koor telt momenteel 38 leden en kan nog wel wat versterking gebruiken. Nieuwe leden, sopranen, tenoren, bas sen en alten zijn dus van harte welkom. Wannneer u nu lid wordt, kunt u nog meedoen met'het komende concert. Dit concert, onder leiding van de nieu we dirigent Gerard Leegwater, staat gepland op 20 februari. LIMMEN - Met ingang van 1 oktober kunnen in de bibliotheek geen cd's meer geleend worden. Ook de collectie bladmuziek verdwijnt. De bibliotheek is zich ervan bewust dat het verdwijnen van de muziek een verschraling van het aanbod van de bibliotheek betekent. De beslissing is genomen uit financiële overwegingen. De cd's en bladmuziek werden gehuurd van ProBiblio, maar de inkomsten van de verhuur aan de leners van Limmen \yaren niet genoeg om die kosten te dekken. Ook niet na de tariefverhoging van 1 februari jongstleden, waardoor het lenen van een cd f 3,50 ging kosten. Daarvan draagt de bibliotheek ook nog leen rechtvergoeding af: f 0,50 per uitgeleen de cd en een toeslag van f 1,50 voor elke hit-cd. Al met al een forse vergoe ding waarvoor geen ruimte in de begro ting van de bibliotheek meer te vinden was. Met een cd-knipkaart kunt u nog tot 1 oktober cd's lenen. Daarna kan de kaart gebruikt worden om eventueel aangevraagde cd's mee te betalen. Er wordt geen geld geretourneerd. Knip- kaarten worden vanaf heden niet meer verkocht. Het blijft wel mogelijk om cd's aan te vragen bij andere bibliothe ken. Hiervoor betaalt u f 1,- voor de reservering en f 3,50 leengeld voor één week. LIMMEN - Vrijdag zal Muziekvereni ging Excelsior een concert geven bij Albert Heijn aan de Vuurbaak, aan vang 18.30 uur. Ook zaterdag is Excelsior te horen. Dan vindt er een zomeravondconcert plaats op het plein bij de Bartigon, aanvang 18.30 uur. Dit concert kon eerder niet doorgaan van wege de regen. Het publiek kan, hope lijk nu met het zicht op een ondergaan de zon, genieten van een optreden van de drumband en de harmonie die tot ongeveer 20.00 uur een muzikale avond verzorgen. Het veertigjarig bestaan van de drum band wordt gevierd met een spetterend slagwerkconcert op 8 november in sporthal d'Enterij. De voorverkoop hiervoor start op vrijdagavond. Kaar ten zijn a f 12.50 te koop bij Albert Heijn, Jóhwin Slaapcomfort en bij alle leden van de drumband. Wie een kas sabon van voornoemde zaken inlevert, krijgt een knaak korting. LIMMEN - De afdeling bloedinzamé- ling van het Centraal Labaratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis wil graag dank zeggen aan al degenen, die heb ben meegewerkt om de bloedafname- avond van 18 augustus te doen slagen. Tijdens deze avond hebben 237 mensen zich gemeld. Na de keuring konden 228 donors vrijwillig bloed afstaan (van wie 10 nieuwe donors), ondanks het warme weer. Ook werden er op deze avond nieuwe donorerkenningen uitgedeeld. Mensen die voor de vijfde, tiende of twintigste keer hun bloed afstonden kregen respectievelijk een bronzen, verzilver de of vergulde jasspeld. Mevrouw Staring-Barneveld ontving een bronzen penning omdat zij voor de veertigste keer bloed gaf. Aangezien het geven van bloed van blijvend belang is, doet het Rode Kruis in januari 1998 weer graag een beroep op u. Bij besteding van iedere 30.- bij afhalen krijgt u een Rijksweg 121, 1906 BG Limmen Telefoon 072 5051383 Nieuwe openingstijden vanaf juli '97 - s'maandags gesloten (m.u.v. feestdagen) - din. t/m zon. van 16.00 u. t/m 22.00 u. (m.u.v. reserveringen) Ie Voorgerecht oor 2/3 personen -mini loempia's, kerry koekjes en Pangsit Goreng 2e Hoofdgerecht - Cha Siu (Chin. Babi-Pangang) -Kong Po mix (met gesn. biefstuk en kipfilet) 3e Nagerecht - Dessert ijs speciale koffie Foe Yong I lai niet krabstick Peking eend v, Ananas schip met kipfilet Rundvlees bowl (met Nasi Goreng of Bami Goreng of witte rijst) personen Iedere zondag vanaf 18.00 uur Bij besteding van 100,- in het restaurant één fles huiswijn kado! LIMMEN - Zondag startte de baars competitie met een wedstrijd in de Schulpvaart. Liefst 23 vissers wisten dit water te vinden, maar troffen er veelal meer planten dan water aan. Toch wer den er 123 baarzen gevangen en veel andere vis, zoals een snoekbaarsje en een zeelt. Brasem, gronden en ruis- voorn zorgden voor een gevarieerde visdag. Nieuw was dat er ook in de - uit gebaggerde - Kleimeer werd gevist. Dit water, dat verscholen ligt in het Ooster- veld, leverde de meeste baarzen op. De uitslag. A-groep: 1T. Veldt 85 pnt, 2. C. Dekker 60 pnt., 3. G.Tuijn 50 pnt. B- groep: 1. P.vd Heijdt sr. 50 pnt, 2. M. Zandbergen 46 pnt, 3. P. Levering 35 pnt. De selectie baarsvissen in Uitgeest was voor de Limmer vissers een tegenval ler. Tinus Veldt was de beste op de zes tiende plaats. Zondag 7 september mag hij samen met de rest van de club op herhaling in de Ziendervaart. Vertrek is om 7.00 uur bij garage Schilder. Opgeven kan tot vrijdag 19.00 uur bij G. Boer, tel. 072-5051543. Op 1 september is het snoekseizoen geopend in de wateren van HSV Lim men. Er mag door leden met één hen gel, beaasd met levende of dode aasvis, of met diverse kunstaassoorten, gevist worden. U dient in bezit te zijn van een sportvisakte én een geldige vergunning van de vereniging van Limmen, Akersloot of Castricum. Snoek kleiner dan 70 centimeter moet altijd worden teruggezet. Er zal regelmatig worden gecontroleerd op geldige papieren en het naleven van de regels. Jeugdleden dienen Ook in het bezit te zijn van een sportvisakte, als zij willen snoeken. 112 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 LIMMEN - Samen Beet bestaat dit jaar vijftien jaar, en dat moest 31 augstus gevierd worden met een Vis-Doe-en- Spel dag. 's Ochtends werd er op baars gevist in Ypestein. In drie keer èen half uur moesten de jongens en meisjes pro beren baars te vangen. Deze leverden tien punten per stuk op. Snoek, ruis- voorn, grondel en karper was goed voor vijf punten, paling en pos twee punten en witvis één punt. De vis was moeilijk aan de haak te krijgen, maar toch werden er ruim vijftig baarzen gevangen. De lunch en de spelletjes werden in het gebouw en bos van Scouting Limmen genoten. In een stralend zonnetje werd er fanatiek gestreden om in een loop- spel met fotoquiz, een raadspel met diverse hengelsportbenodigdheden en een werphengel op een werpbaan, zo veel mogelijk punten te scoren. Later werd er onder het genot van patat en fris een film vertoond over vis sen op hamerhaaien, zwaardvissen en allerlei andere zeereuzen, in café de Lantaarn. Natuurlijk was er ook de uitslag. Het beste kwam Alwin van Bellen uit de bus, vóór Frank Snel en Nick Thijsen. Jens Castricum was de beste bij de jongste groep. Dat geen enkele deelne mer strafpunten voor slecht gedrag kreeg, maakt duidelijk dat iedereen er heel erg van genoten heeft. Het bestuur meldt nog, dat er eind sep tember een afsluitende feestmiddag wordt gehouden, waarbij ook de ere prijzen voor de competitie en de groot ste vis worden uitgereikt. Er is ook weer bingo en een quiz. De prijsvraag moet op tijd worden ingeleverd, want de winnaar hiervan ontvangt op de feestdag zijn super megahoofdprijs. Daarnaast zijn er ook leuke trootprij- zen te vergeven. Wat deze man voor vis had gevangenhad iedereen wel goed geraden. LIMMEN - Op 27 augustus werden uit de achtertuin van een woning aan de Provincialeweg een parasol parasol standaard en een fiet^estolem Ettkèle uren daarvoor werd""op de Rijksweg een bestelbus gecontroleerd waarin zich deze goederen bëvonden. Toen was nog niet bekend <Jat de goederen waren ontvreemd. De personalia van de bestuurder werden daarbij opgeno men. Het onderzoek is nog gaande. Op 28 augustus werd op het fiètspad van de Rijksweg een bromfietser aan gereden. Een automobilist verleende bij het afslaan geen voorrang. De bromfietser is mët een ambulance over gebracht naar het MCA. Uit de achtertuin van èen woning werd vanaf een vlonder een kano ont vreemd. Tevens werd een peddel die onder de kano lag meegenomen. Verloren voorwerp: oorbel met briljan ten en saffier. 112 072- 5122222 - "oord-Holland Noord AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 25 augustus wer den zes beuken op de Westerweg ver nield. De beuken werden zodanig afge knipt dat zij waarchijnlijk zullen afster ven. Op het Mendelssohnplein kwam een motorrijder vermoedelijk door het gladde wegdek ten val. Hij werd met letsel overgebracht naar het MCA. Op 26 augustus botste de bestuurder van een personenauto op de A9 tegen de vangrail. Vervolgens kaatste de auto terug en kwam tegen de vangrail in de middenbermgeleiding tot stilstand. De auto raakte total loss. De bestuurder raakte als gevolg van de aanrijding gewond. Op 27 augustus werd vanaf een kajuit boot in een jachthaven aan de Kerk- laan de buitenboordmotor ontvreemd. Het slot waarmee de buitenboordmo tor aan de boot was bevestigd was eveneens verdwenen. Op 29 augustus werd vanaf het par keerterrein van het motel aan de Geesterweg een metallic-lichtblauwe Mercedes C met het Duitse kenteken E-GM 2811 gestolen. Hoewel de auto met een akoestisch en een optisch alarm was uitgerust, mocht dit kenne lijk niet baten. Op 1 september werd aangifte gedaan van diefstal van een piano uit het mor- tarium aan de Mozartlaan. De diefstal moet gepleegd zijn in de zomermaan den. Gemeentehuis Limmen Tot en met 30 september expositie van Marjan Groeneveld-Lambeck, tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (behalve op vrijdag). Gemaal 1879 Tot en met 2È september bronzen beel den en keramische objecten van Trees Langendorff. Expositie op zondag van 11.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (0251-311705 of 313253). Gemaal (Fielkerweg 4, Akersloot) in werking te bezichtigen elke eerste zon dagmiddag van de maand. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op afspraak. Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. AKERSLOOT - Op 7 september 1997 wordt de tiende beddenrace gehouden samen met een rommelmarkt die al vroeg in de ochtend begint. Om 10.00 uur kan men al terecht bij deze markt, om eens leuk te snuffelen naar raritei ten en andere spullen. De beddenrace is dit keer een heel bijzondere bedden race omdat deze meedoet in de lande lijke competitie en de prijsuitreiking in Akersloot gaat plaatsvinden van het Nederlands kampioenschap. Ook is dit jaar weer de jeugdintroduc- tie beddenrace waarbij de jeugd het parcours gaat warmlopen voor de ouderen beddenraceces. Deze race begint om 15.00 uur en gaat over 5 ron den van elk 800 meter. Ook nieuw is de dikkebandenrace, deze begint samen met de snelle bedden om 17.00 uur. De organisatie heeft dit jaar twaalf exact dezelfde bedden laten maken, speciaal voor ondernemers of bedrijven uit Akersloot en omgeving die deze bedden laten bemannen door hun twee deelnemers. Deze bedden staan uit een spiraal met matras en drie fietswielen die dit alles mobiel maken. Voor deze klasse staat 10,5 kilometer op het programma. De snelle klasse loopt 21,1 kilometer. Miss Silvia Groen zal de beddenraces bijstaan op hun barre tocht over het Akersloter parcours. Inschrijven voor de beddenrace kan bij Jan Sander, tel. 0251-312120 of kom even langs bij Kerkelaan 20, Bar 't Achterom. LIMMEN - Vrijdag begint de SWOL weer met de bridgemiddag voor 55- plussers. De SWOL benadrukt dat deze activiteit alleen bestemd is voor Lim- mers. Het begint om 13.30 uur. Degenen die vorig jaar aan deze mid dag hebben deelgenomen en dit sei zoen niet meedoen, worden verzocht zich tijdig af te melden op 072-5051372 of 5051455, op welke nummers u tevens alle informatie kunt krijgen. Er is nog plaats voor enkele paren. Opgeven kan voor 4 september. LIMMEN - Vrijdag 15 augustus zijn twaalf jeu de boulespelers uit Castri cum op bezoek geweest op het veld van de Boulewei, gelegen in de tuin van Vredeburg aan de Dusseldorperweg. De grote ervaring van de Castricum- mers heeft er toe bijgedragen dat deze uitwisselingswedstrijd zeer geslaagd mag worden genoemd. Van de achttien gespeelde partijen zijn er elf gewonnen door Castricum en ze ven door de doubletten van de Boule wei uit Limmen. Hieruit blijkt dat de thuis-spelende Limmers niet zo erg veel onderdeden voor hun meer erva ren buren. De zes uitgelegde banen waren na het invallen van de duisternis zeer goed verlicht, waardoor het geheel een gezellig en kwalitatief aanzien kreeg. De geslaagde avond heeft er toe geleid dat tien Bouleweiers werden uitgeno digd door de Castricumse jeu de boule vereniging de Stetters om op 23 augus tus deel te nemen aan hun Gezellig- heidstoernooi op Wouterland in Cas tricum. Dit toernooi heeft tot doel het jeu de boulespel onder de aandacht te brengen van belangstellenden. Iedere Stetter moet op die dag deelnemen mét een introducé. Hier waren dus een aan tal boulende Limmers present, om weer een stap verder te komen in erva ring en kennis van het jeu de boule. De Bouleweiers uit Limmen waren vol lof over dit goed georganiseerde boule- festijn met 56 deelnemers en veel publiek. Zowel de vrijdagavond als de zaterdagervaring van de Limmense boulers vinden zij voor herhaling vat baar. LIMMEN - Na de onderwerpen zomer en dieren staan dit jaar kinderen in het middelpunt van de belangstelling voor de fotowedstrijd. Het is een onderwerp dat heel veel mensen zal aanspreken en de Culturele Raad verwacht dan ook veel inzendingen. In december zullen de foto's weer geëxposeerd worden in het gemeente huis en de mooiste foto's kunnen in de prijzen vallen. Voorwaarde voor inzen dingen is dat alleen inwoners van Limmen zelf gemaakte foto's insturen. Per deelnemer mogen maximaal vijf foto's worden ingezonden. De niet- ingelijste foto's kunnen van 15 septem ber tot 17 november ingeleverd worden bij Annett Wopereis, 't Kieftenland 37 te Limmen. Vermeld naam en adres en eventuele titel van de foto op de achterkant. Inzendingen worden eigendom van de Culturele Raad tenzij u op de achter kant aangeeft dat u de foto terug wilt hebben. CASTRICUM - Het Kleinkoor Cas- tricum van Piet Vessies is een kamer koor dat bestaat uit twintig leden. Met het oog op het concertprogramma van 8 november, met werken van Haydn, Brahms en Mendelssohn en kijkend in de toekomst (Schubert, Mozart en Orlando di Lasso) is een goede stem menverhouding van het grootste be lang. Er is op dit moment nog plaats voor twee of drie tenoren. Bent u een tenor met koorzangervaring, spreekt het con certprogramma u aan en wilt u graag zingen in een kamerkoor, dan kunt u een aantal weken vrijblijvend mee repeteren. De repetities zijn op woens dag van 19.45 tot 22.15 uur. Voor informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met Ton van Dam (0251 - 654762) of Miriam Lases (072- 5334341). De nieuwe fotowedstrijd heeft als thema 'Kinderen'. ft

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 17