Zaterdag 6 september a.s. Uitmarkt Heiloo Nieuwe expositie in het gemeentehuis Mis de boot niet! De chemokar staat weer in het dorp Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Heerenweg door werkzaamheden gedeeltelijk afgesloten Afvalbrengplaats voortaan elke zaterdag geopend PAGINA 4 UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER 6 ~NT£ HEILOO Ter gelegenheid van de opening van het cul turele seizoen in Heiloo, vindt op zaterdag 6 september a.s. voor de derde keer de Uitmarkt Heiloo plaats. Om 11.00 uur verricht burgemeester A.H. den Boon de officiële opening. De Uitmarkt wordt gehouden tussen 11.00 uur en 16.00 uur. De markt bevindt zich in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo, Winkelcentrum 'het Hoekstuk' en basisschool 'De Zuidwester' en geeft een overzicht van wat Heiloo op cultureel, educatief én recre atief gebied te bieden heeft. Diverse organisaties en instellingen presente ren zich op de Uitmarkt door middel van 47 informatiestands. Naast algemene informatie zal het accent worden gelegd op de activiteiten in het komend seizoen. Op twee volwaardige podia worden vele dans, muziek, toneel en sportop- tredens verzorgd. Voor de kinderen worden vier voorstellingen verzorgd door poppen theater "Hoepla" uit Alkmaar. Ook kan bij de jeugdinformatiekraam van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo worden deelge nomen aan een speurtocht over de Uitmarkt. Andere activiteiten zijn een grote tweede hands boekenmarkt en een aantal doe-activi- teiten zoals het Heilooër kampioenschap 1.000 meter roeien en het schieten met een luchtdrukpistool in een speciaal daarvoor bestemde caravan van de Heilooër Schietsportvereniging. ledereen die wil weten wat het culturele leven in Heiloo te bieden heeft of zich wil oriënteren op de mogelijkheden om binnen Heiloo in de vrije tijd actief te zijn kan informatie krijgen op de Uitmarkt. Voor meer informatie kunt u bellen met de Stichting Openbare Bibliotheek, tel. 072 - 533 06 70. Op donderdag 4 september a.s. om 16.30 uur opent wethouder Roelof Bos de nieuwe expositie in het gemeentehuis. Het gaat om werken van de kunstenaars Hanna Vos-Harig, Margaret Kant en Marianne Eugster-Boonstra. De expositie is vanaf 5 september a.s. te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Hanna Vos-Harig woont in Heiloo en is in 1988 begonnen met tekenen en schilderen. Het boeit Hanna om met verf, pastelkrijt, pen en inkt etc. onderwerpen weer te geven. Bij aquarelleren beïnvloedt Chinees penseel- schilderen haar techniek. Hanna gebruikt vaak foto's, die zij zelf ook graag maakt, als inspiratiebron voor haar werkstukken. Ook maakt Hanna monoprints. De afdruk is telkens verrassend. Wat zij er dan in ziet werkt zij verder uit in een collage met knipsels, pas telkrijt en lof inkt. In 1995 heeft zij als cursist van "Arts Crafts" meegedaan aan de lande lijke Talenswedstrijd. Sinds 1994 geeft Hanna ook les in aquarelleren. Margaret Kant heeft Afrika als inspiratiebron. Na vele jaren in Afrika te hebben gewoond zijn er onuitwisbare impressies en herinnerin gen achtergebleven. Het belangrijkste deel van haar opleiding heeft Margaret in Oxford gevolgd aan het Art College. Door de jaren heen heeft zij haar opleiding aangevuld met verschillende kera miek- en beeldhouwcursussen. De beelden die in het gemeentehuis tentoon gesteld worden zijn gemaakt van klei, papydur en soms van een mengsel van beide materia len. Acrylverf is de meestgebruikte verf, maar water- en olieverf gebruikt Margaret ook vaak. Marianne Eugster-Boonstra is in 1985 afge studeerd voor tekenen en textiele werkvormen aan de VL.VU en heeft een paar jaar voor de klas gestaan. Zij geeft momenteel les aan huis en bij stichting het Nivon. Verder aquarel leert zij voor zichzelf en in opdracht. In het gemeentehuis hangen aquarellen van beeldenstillevens, uitheemse klederdrachten, glas in lood schilderijen en bloemen en landschappen. De diverse onderwerpen zijn door het gebruik van materiaal contrastrijk en helder weerge geven. Marianne heeft een voorkeur voor aquarelleren door de vele mogelijkheden die deze techniek biedt. Kleding en mensfiguren spreken haar qua onderwerp het meest aan. Laatste kans om mee te doen aan regio-actie tanksanering bij particulieren Actie BOOT In 1994 is in Noord-Kennemerland een regionale actie tot sanering van niet meer in gebruik zijnde ondergrondse huisbrandolie tanks van start gegaan. De actie is een uitvloeisel van het Besluit Opslaan in Ondergrondse Tanks. Vandaar de benaming "regio actie BOOT". De gemeente en het samenwerkings-verband hebben u destijds benaderd over deze actie. Door regio-aanpak kon kwantumkorting worden bedongen bij het bedrijf dat de saneringen zou uitvoeren. De saneringen in onze regio zijn midden 1994 gestart en worden uitgevoerd door De Vries en Van de Wiel Milieutechniek uit Schagen. De actie loopt inmiddels ten einde. Graag stellen wij een ieder, die om wat voor reden dan ook, zijn tank nog niet heeft laten saneren nog éénmaal in de gelegenheid dit tegen gereduceerde prijs alsnog te laten doen. In dit verband wijzen wij u op het volgende: nu meedoen betekent sanering tegen een lagere prijs dan wanneer u kiest voor een individuele sanering; nu meedoen verkleint de kans op een ver groting van een eventuele aanwezige bodemvervuiling; nu meedoen voorkomt problemen bij de verkoop van uw huis: u moet immers kunnen aantonen dat uw tank op de juiste wijze is gesaneerd; De laatste kans Na 1 maart 1998 wordt overgegaan op hand having van de BOOT regeling. Dit betekent dat gemeenten samen met politie en justitie de tanksaneringen gaan afdwingen. Het mag duidelijk zijn dat hieraan voor de tankeigena ren, die niet aan de regelgeving hebben voldaan, hogere kosten zijn verbonden. Er zal daarom nog een zogenaamde veegac- tie worden gehouden waaraan u kunt meedoen. Deze actie vindt plaats vanaf de maand november 1997. Als u hieraan wilt meedoen, dan moet u zich voor 29 september 1997 bij de gemeente hebben aangemeld. Het bedrijf neemt daarna contact met u op om met u te praten over de wijze van aanpak en de daarbij behorende kosten. Daarna beslist u pas of u een contract wil sluiten met het bedrijf. Om voor de veegactie met bijbehorende prijzen in aanmerking te komen moet u het contract ondertekend vóór 7 november 1997 terug zenden. Let op: dit is de uiterste datum. Offertes die daarna worden ontvangen kunnen niet meer conform het regiotarief in behandeling wor den genomen. Het staat de burger vrij om een ander KIWA- erkend bedrijf te kiezen, mits de tank gesa neerd wordt vóór 1 maart 1998. Als u in een eerder stadium uw tank hebt aangemeld bij de gemeente, dan is het verstandig aan de gemeente te laten weten dat u voor een ander bedrijf kiest. U voorkomt hiermee, dat de gemeente niet van de sanering op de hoogte is en uw loca tie als niet gesaneerd zou kunnen beschou wen. U zou dan onnodig in het handhavings- traject worden meegenomen. De Vries en Van de Wiel biedt het werk aan voor de volgende (standaard) prijzen (gebaseerd op een 3.000 liter tank): reinigen en vullen met zand 1.274,88 incl. BTW reinigen en verwijderen 1.392,38 incl. BTW Verwijderen heeft de voorkeur boven het vul len met zand. De kosten voor meer/minder- werk zijn locatiespecifiek. De Vries en Van de Wiel Milieutechniek is te bereiken onder nr. 0224 -21 79 00. Het postadres is: Postbus 218, 1740 AE te Schagen. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, de heer C. Besseling of mevrouw M. Tromp, tel. 072 - 531 32 24 of 531 31 47. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. De chemokar staat op dinsdag 9 september a.sbij: De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur; Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.40 - 10.30 uur; Willibrordusweg (nabij de glasbak) 10.40- 12.00 uur; Stationsplein (naast de glasbak) 12.40 - 14.00 uur; Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.10 - 15.00 uur; Ypesteinerlaan/Rosendaal (naast de glasbak) 15.10- 16.00 uur. Op woensdag 10 september a.s. staat de chemokar bij: Boekenstein (scholen) 08.30 - 09.30 uur; De Kloosterhof (Buk-Buk) 09.40 - 10.30 uur; Ewislaan/Westerweg (supermarkt) 10.40 - 12.00 uur; Het Hoekstuk (naast glasbak) 12.40 - 14.00 uur; Ringweg (naast de brievenbus) 14.10 - 15.00 uur; Van Vladerackenlaan (naast de brievenbus) 15.10- 16.00 uur. Let op Laat nooit probleemstoffen onbe heerd achter op de bovengenoemde locaties. Dit is levensgevaarlijk, bijvoorbeeld voor kin- deren. Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Openingstijden: maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uur; iedere vrijdagmorgen tussen 08.00 en 12.00 uur en iedere zaterdagmorgen tussen 09.00 en 12.00 uur. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 8 september 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Planning projecten Informatievoorziening Facilitair in 1997/Eindrapport "Beoordeling l&A beleid Heiloo 1997"; - Besluit tot grenswijziging Boekelermeer; - Nota Integraal Veiligheidsbeleid 1997-2000; - Communicatienota "Van doorgeefluik naar communicatiemanagement. De sprekende burger: een bont palet"; - Rekening 1996, concept-begroting 1998 en meerjarenbeleidsplan 1998-2001 S.N.K. Commissie Grondgebiedzaken I De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 10 september 1997 om 20.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Vaststelling exploitatie en uitgifte woning- bouwkavels aan de Bayershoffweg; - Aanpassing Huisvestingsverordening; - Beleidsplan Woningstichting Heiloo 1997-2002. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 11 septem ber 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Invoering DIFTAR; - Zienswijzen linksafverbod Kerkelaan. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Donderdag 4 september 1997 starten de werkzaamheden voor vervanging van de riole ring en reconstructie van de Heerenweg. Vanaf deze datum is de Heerenweg tussen de Van Aostastraat en De Kreek voor door gaand verkeer afgesloten. De werkzaamhe den duren vermoedelijk tien weken. De werkzaamheden starten met aanpassing van de aansluiting van de Van der Veldenstraat op de Heerenweg. Gevolg hier van is dat over deze aansluiting voor een periode van ongeveer 4 weken geen verkeer mogelijk is. De aannemersketen komen op het parkeerter rein langs de Willibrordusweg te staan. Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, tel. 072 -531 32 06. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Stationsweg 62, B.J.T.M. Nijhuis - vergroten woning; Wentholtlaan 2, mevrouw V.M. de Boer-Blom - vergroten woning en veranderen garage; Groeneweg 24, W. Sombroek - plaatsen garage/berging; Fontein Verschuirlaan 12, H. Morshuis - veranderen garage in woonruimte en plaat sen vrijstaande garage; Westerweg 165, J.N.A. Kaandorp - vergroten woning; De Blinkenlaan 15, K.S.J. Zentveld - veranderen en vergroten woning; De Stuifbergen 17, F.A. Legdeur - vergroten woning; Holleweg 88, mevrouw I. Terwoert - vergroten woning en veranderen berging. Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Rosendaal 40, R. Nieuwenhuis - vergroten woning; E.J. Potgieterweg 44, W. Hoving - vergroten wonirjg; Ewisweg 8, R. v.d. Werf - vergroten woning. De afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (kca), groente-, fruit- en tuinafval (gft) en restafval. De Afvalbrengplaats is alleen voor inwo ners van Heiloo, daarom is legitimatie ver plicht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 533 68 80. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 53 13 13 I Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4