^jJÊÊÊ Double Stars nemen nieuw clubgebouw in gebruik BI Beenmode in 't Loo Dance Fit Studio 115 zet balletcentrum voort Ouwejan Vastgoed Advies voor maatwerk in onroerend goed advisering Van Holland heropend \aAaJ STUDEER JE RIJK BIJ IIVIKO Vi ij zij op vakantie van 1 t/m 23 september' Herberghe de Boerewagen Jngezonden brieven AOV nu met Staatslot cadeau /MYO G m PAGINA 6 UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER Wandeltocht Nijenburg Van Lappen tot Pygmeeën Duo Jaap de Haas en Pé Bruin Damclub Heiloo Zwemmen met een foutje Politieberichten Fietscross wedstrij d Boscrossers Alliance Fran^aise Dojo 't Loo van start SÉfi DVW zeevissen UW zoekt vrijwilligers FSH zaterdag op de Dam Leven met artrose Geslaagd Spreekuur VVD Cursus olieverfschilderen WERELDWINKEL HEILOO Stationsweg 105 origineel handwerk voor een eerlijke prijs De MIDDENSTANDSAVONDSCHOOL HEILOO start in september nieuw cursusjaar AOV MIDDENSTAND 1 jaar, 1 avond per week examen in het leslokaal hoog slagingspercentage in het PCC te Heiloo inf. A. Boerhave 072 - 5332768 De betere opleidingen bij u in de buurt Vleesspecialiteiten Restaurant Oude Schulpweg 18 Egmond Binnen, tel. 072-5062888 HEILOO - Dit jaar wordt voor de derde maal de NHW.B Nijenburg- wandeltocht gehouden, op zaterdag en zondag 6 en 7 september. De Plaat selijke Wandelcommissie Heiloo, die belast is met de uitvoering van deze wandeltocht, heeft met extra zorg de parcoursen gemaakt. Alle afstanden lopen over de landgoederen Ter Coulster en Nijenburg. Vanaf de afstand 15 kilometer is ook het kapelbos van de bedevaartsplaats Onze Lieve Vrouw ter Nood, waar de kleine kapel voor bezoekers is openge steld, in de parcoursen opgenomen. Voor de wandelaars op de 25 en 30 kilometer is alleen op zaterdag in Alkmaar een korte (gratis) vaartocht in het parcours opgenomen. Op zondag loopt dat gedeelte van het parcours door een van de stadsparken van Alkmaar. De start vindt plaats vanuit de basis school St. Radboud, Slimpad 18 (in gang via schoolplein Breedelaan). Op beide dagen kunnen de wandelaars op de 25 en 30 kilometer starten van 9.00 tot 11.00 uur en de 15 en 20 kilometer lopers kunnen starten van 9.00 tot 12.00 uur. De kortste twee afstanden, 5 en 10 kilometer, kunnen starten van 9.00 tot 13.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt aan de start voor personen vanaf 4 jaar met herin nering f 6,-; personen vanaf 4 jaar zon der herinnering f 3,50. Op deze inschrijfgelden krijgen leden van de erkende wandelsportbonden een reductie van f 1,50. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot B. Bos, Werkendelslaan 9, Heiloo, tel. 072- 5337426. j&f' Deze peanut hapt vol overgave in een broodje tijdens het gezamenlijk ontbijt van Double Stars, (foto EWD) HEILOO - De volkenkundige cursus Van Lappen tot Pygmeeën zal het komende seizoen (oktober-december) alweer voor de zesde maal in Heiloo worden gegeven. In tien wekelijkse lessen zal gesproken worden over het dagelijkse leven van verschillende volkeren, waaronder de Eskimo's de Lappen, De Yanomamö Indianen, de Masai, Papoea's en Pygmeeën. Voor inlichtingen kunt u bellen met Jenny Cornelissen, 072-5336878 of 5332263. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het dan eindelijk zover. De nieuwe kantine van Double Stars kon na een jaar noest werken in gebruik worden genomen. En wat voor een kantine! Een met 'n riant uitzicht over de twee speelvelden, met vier ruime kleedkamers, kleed ruimte voor de scheidsrechters, een bestuurskamer en ©en opslagruimte. Een prachtig verenigingsgebouw, waar de honk- en softbalclub én ontwerper Gerrit Visser met recht trots op mogen zijn. Een kantine ook die is gebouwd met de hulp van vele vrijwilligers en steun van bedrijven uit Heiloo en de regio. Zij versleepten tezamen 6.850 kruiwagens met grond, om maar eens wat te noe men, ze verwerkten 7.000 kilo wape- ningsstaal, stortten 19.200 kilo beton in balken en vloeren, metselden 325 gla zen stenen, waardoor de kleedkamers toch daglicht hebben maar niet zo kwetsbaar zijn, legden 43.000 vloer- en wandtegels en prikten bij elkaar 560 Een vertrouwd gezicht achter de toonbank van BI Beenmode. foto Kitty Hoogland) HEILOO - BI Beenmode is een filiaal bedrijf, dat kort gezegd steunt op twee poten. De beenmode, dat zijn de pan ty's, sokken, maillots en dergelijke, met daarnaast een professioneel assorti ment herenondergoed. Deze onlangs heropende zaak in 't Loo verkoopt echter niet alleen de door snee panty of sok, maar ook de wat meer gespecialiseerde beenmode, zoals de steunpanty, de massagepanty en fan tasiekousen, en dat alles in diverse prijsklassen. Met een duidelijk eigen gezicht en een eigen formule, besloot BI Beenmode de bestaande zaak in 't Loo over te nemen, voornamelijk aangetrokken door de goëde locatie in dit twintigjari ge winkelhof. De vaste medewerksters konden blijven. Zij zullen binnenkort hun vakkennis nog verder vergroten door het bezoeken van leveranciers en beurzen in binnen- en buitenland. BI Beenmode denkt aan de klanten met een zogenaamde klantenkaart, waarmee de klant via stempels bij aan koop kan sparen voor tien gulden reductie. Daarnaast kan de modebe- HEILOO - Op zondag 7 september be gint onder muzikale omlijsting van Jaap de Haas (saxofoon) en Pé Bruin (key board) om 14.00 uur in het Trefpunt de zondagmiddaginstuif. Deze is bestemd voor iedereen vanaf 50 jaar die zin heeft wat te doen, of juist niets wil doen. De instuif is elke eerste en derde zon dag van de maand in het Trefpunt. In de maand september is het eerste kopje koffie gratis en zal er live-muziek zijn. De toegang is vrij. Informatie: B. Langendijk, 072-5334629 of A. van Assema, 072-5334725. HEILOO - Op donderdag 11 septem ber opent Damclub Heiloo in sporthal Het Vennewater haar 61ste seizoen. Aangezien de vereniging nog best wat nieuwe leden kan gebruiken, bent u van harte welkom 's avonds om 20.00 uur. Niet alleen het thuis dammen, maar ook het spelen in competitieverband heeft vele aantrekkelijke kanten. U kunt zich geheel vrijblijvend informe ren. Ook dames zijn van harte welkom. wuste klant zich opgeven voor een nieuwsbulletin, waarin de laatste ont wikkelingen op het gebied van de beenmode en het herenondergoed staan. BI Beenmode vindt iedere klant belangrijk. Professionele en eerlijke advisering staat in dit bedrijf dan ook bovenaan. 1 September 1997: zwembad Het Baaf- je is helaas weer dicht. Ruim zestigdui zend bezoekers zijn er geweest, het zwemmen was er weer een feest. De heer Ad Delleman was de zestigdui zendste en ontving uit de handen van de wethouder bloemen en een tienba- den-kaart. PR voor de gemeente Heiloo, maar de heer Delleman zwemt dagelijks. Wat moet je dan met een tienbaden-kaart? Als de gemeente Heiloo pr wil doen, mag het ook wel iets kosten. Als men hier mee wil door gaan prima, maar laat het dan over aan het personeel van het bad. Zij staan dichter bij de zwemmers en hopelijk maken zij deze fout niet. Wim Bloothoofd Heiloo Je mag er toch van uit gaan, dat 'Politieberichten' de situatie van een ongeluk juist weergeven. Helaas was dit niet het geval met de beschrijving van de aanrijding waarbij ik was betrokken op de kruising Laan van Frans en Pijlemeeth, op 19 augus tus. In het politiebericht stond vermeld dat het hier een aanrijding betrof tussen twee personenauto's. In werkelijkheid werd de aanrijding echter veroorzaakt door een brandweerauto zonder zwaai lichten en sirene (op oefening), die veel te hard reed om mij, van rechts komend, voorrang te kunnen verlenen. De waarheid is soms hard, maar mag toch wel geschreven worden? blaren door. En dat alles onder con sumptie van talloze bakjes koffie en al dan niet alcoholische versnaperingen om weer een beetje bij te komen. Reden te over voor al die mensen om dit weekend een feestje te vieren. Met op zaterdagmiddag de officiële ope ning, waarbij de jongste peanut door het 'doek' stormde, gevold door een wedstrijd van de ploegen uit 1982 van BSC Heiloo en Foresters, de clubs die later fuseerden tot de Double Stars. Vooral aan de jeugd was gedacht, met veel sport en spel. Na de overnachting in tenten en kleedkamers schoven ze samen aan voor het ontbijt op zondag morgen. In de clinic kregen ze de fijne kneepjes van het spel nog eens haarfijn uitgelegd, waarna de peanuts het moch ten opnemen tegen hun ouders. En daarna was het natuurlijk tijd om onder het genot van drankjes en hapjes nog eens uitgebreid herinneringen op te halen aan vroeger.. HEILOO - Op zondag 7 september houdt fietscrossclub De Boscrossers een wedstrijd die meetelt voor het afdelingskampioenschap. De afdeling west bestaat uit de provincies Utrecht, Noord-Holland, Zuid-Holland en de Flevopolder. De fiets'crossers uit deze afdeling zullen hun krachten weer kunnen meten en het belooft dan ook een spannend gebeuren te worden. Deze wedstrijd is de eerste belangrijke wedstrijd na de vakantie. De wedstrijden worden ver reden in competitieverband, in totaal zijn dat er tien dit jaar. Menige rijder staat in de tussenstand met maar een paar punten verschil op hun mede crossers. De slimme crosser kan door wat springwerk en zijn techniek zeker voordeel halen op deze fietscrossbaan om zodoende vooraan ingiet klasse ment te eindigen. De leden van De Boscrossers staan er goed voor en een thuiswedstrijd is altijd in hun voordeel. Door twee keer per week te trainen kennen zij elke bocht en heuvel op hun duimpje en nemen zij elke hindernis op de slimste manier. De crossbaan ligt er weer prima bij en het belooft een spannende crosswedstrijd te worden. De fietscrossbaan van FCC De Bos crossers is gelegen op sportcomplex Het Vennewater. De wedstrijd begint om 11.30 uur. Voor de jeugd tot en met 12 jaar is de toegang gratis. Entree ove rig publiek f 3,- per persoon. Op 6 september is er een open trai ningsdag bij De Boscrossers. Voor info tel. 072-5334661. HEILOO - Sinds de Alliance Fran^aise in september 1993 in Heiloo startte met ochtendcursussen Frans, blijkt ieder jaar opnieuw dat de belangstelling hier voor groot is. In september komt drie kwart van de cursisten van vorig jaar weer terug. Er komt een nieuwe cursus op dinsdag ochtend voor mensen die ooit Frans geleerd hebben, maar graag de kennis vanaf het begin in een pittig tempo op willen frissen. In de groepen voor hoge re niveaus zijn nog enkele plaatsen vrij. Zie de advertpntie elders in deze krant. HEILOO - Met een grote full colour advertentie trok hij vorige week de aandacht van de Uitkijkpost-lezers. „Maar verder zijn we niet zo schreeu werig hoor. Wij blinken liever uit in onze dienstverlening." Aan het woord is Rolf Ouwejan, die sinds een maand het karakteristieke pandje van kleermaker Rozing op de hoek van de Kerkelaan heeft betrok ken. Een verbouwing die een maand of twee duurde ging eraan vooraf. „Ons streven was toch om het hier zo laag drempelig mogelijk te maken. De klan ten moeten hier zó binnen kunnen lopen, om even op de borden te kijken of er wat voor ze bij hangt." Hetgeen resulteerde in een ruim, open kantoor. In de hoek is een zitje gecreëerd; gaat het gesprek wat verder, dan is er achter nog een spreekkamer. Rolf en Cecile Ouwejan hadden aan vankelijk een kantoor aan huis, maar zijn daar inmiddels volledig uitge groeid. Behalve de aan- en verkoop van panden, zowel bedrijfsmatig als wonin gen, 'doen' ze ook hypotheken en ver zekeringen. „En daarnaast geef ik een stuk bouwbegeleiding. Vaak wordt er na aankoop van een woning besloten om te gaan verbouwen. Ik ken de pro cedures, weet hoe het bij de gemeente werkt, ken de kanalen. Dat heeft toch een toegevoegde waarde." Dat betekent wel dat Rolf Ouwejan wat meer tijd in een klant wil steken. „De huizen hier in Heiloo, zeker in de prijsklasse van 3,5 a 4,5 ton, zijn zeer schaars en daarom wordt wel eens snel tot aankoop besloten. Toch vind ik het belangrijk dat de koper de tijd voor een dergelijke aankoop neemt." Ouwejan oefent zijn vak met plezier uit. „Makelaar is een leuk beroep. De lol van het verkopen is een zo hoog mogelijke prijs eruit weten te slepen, en bij een aankoop vind je voldoening als je gevonden hebt wat de klant zocht, en dan liefst ook nog voor een niet te hoge prijs." Eigenlijk is hij het vak een beetje inge rold. „Ik heb in Delft civiele bouwkun de gestudeerd, daarna belandde ik in de aannemerij. Via bedrijfsmatige pro jectbegeleiding - ik maakte bijvoor beeld analyses van bedrijven, die dan wel eens resulteerden in een compleet nieuw huisvestingsplan, ben ik in de makelaardij terecht gekomen. Samen met zijn vrouw Cecile, die thuis is in accountancy en verzekeringen, en bijgestaan door het personeelslid An- nemarie Melgers, heeft hij nu zijn eigen makelaardij. Het kantoor is ook op zaterdag open van 10.30 tot 14.30 uur. Afgelopen zaterdag hield Ouwejan Vastgoed Advies een goed bezocht open huis. Voor de kleintjes was er een grabbelton. Ter gelegenheid van de ver huizing heeft de makelaar een aardige attentie. Degenen die nog dit jaar een verkoop- of zoekopdracht plaatsen krijgen een jaarabonnement op Eigen Huis Interieur of VT Wonen. HEILOO - Zaterdag start Dojo 't Loo weer met de judolessen. Er is in de pro grammering wel wat veranderd. De groepen die vorig jaar om 9.50 en 10.30 startten, beginnen nu om 10.00 uur. De groepen die vorig jaar om 11.10 en 11.50 uur lesten, zijn nu om 11.00 uur aan de beurt. Om 12.00 uur start de groep die vorig jaar een half uur later begon. De lessen worden gegeven in de nieu we zaal, maar nog wel op de oude mat, omdat de fabrikant de nieuwe nog niet geleverd heeft. Ad van Kamp Heiloo HEILOO - Vorige week opende Etos Van Holland in 't Hoekstuk de deuren na een kleine verbouwingDe zaak werd opgefrist in de nieuwe huisstijl en Rijk van Holland greep deze gelegenheid aan om meteen ook de indeling van de zaak te veranderen. De parfums zijn naar achteren verhuistterwijl bij de balie voor in de winkel meer ruimte is gekomen voorde uitstalling van geneesmiddelen, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Na een periode van acht tien jaar is het Noord-Hollands Ballet centrum opgehouden te bestaan. Maar sinds 25 augustus is er een nieuwe bal letschool gestart op dezelfde lokatie aan de Stationsweg 115. De naam is veranderd in Dance Fit studio 115. Deze studio wordt geleid door een ver nieuwd docententeam, dat met veel enthousiasme en know how iedereen uit wil nodigen voor een gratis proefles. De docenten Cynthia van Thoor, Jeannette Haverkamp-Nijhammer en de al reeds bij het Noord Hollands Balletcentrum werkzame Monique El gin hebben, naast hun ervaring als uit voerend danseres, ook een zeer ruime ervaring in het lesgeven in diverse dansdisciplines. Cynthia en Monique, beiden afgestu deerd aan de Amsterdamse Balletaca demie van Lucia Marthas, hebben zowel tijdens als na hun studie meege werkt aan diverse televisie- en theater shows. Jeannette, afkomstig uit Noor wegen, heeft haar opleiding gevolgd aan de Noorse Academie voor ballet docent en heeft vele toernees gemaakt met Noorse dansgezelschappen. Het lesaanbod bij de Dance Fit Studio 115 is zeer gevarieerd. Zo is er klassiek ballet vanaf vier jaar, jazz- en showmusical vanaf acht jaar en trim- dance, callenetics en stretch voor alle leeftijden, zowel 's morgens als 's avonds. Wilt u meer informatie, dan kunt u bel len naar 072-5332914 of 0224-215476 of kom eens langs. Een gevarieerd lesaanbod bij Dance Fit Studio 115. HEILOO - Op 29 augustus heeft DVW voor de laatste keer dit jaar het zoute zeewater opgezocht. Deze wedstrijd op de Waddenzee was belangrijk voor het waddenzeekampioenschap, omdat ve len nog aanspraak konden maken op deze titel. Door het zeer warme zeewater waren de vissen niet erg happig en waren de vangsten daar ook naar. Even leek het er op dat er helemaal niks gevangen werd, maar langzamerhand bungelden de vissen aan de hengels. De hoeveel heid bleef de gehele wedstrijd ver ach ter de gemiddelde vangsten op de Rival. Gerrit IJnsen wist de wedstrijd te win nen voor Harm van Duivenbode en Mart Pater. Door haar vijfde plaats deze wedstrijd wist Dien Dekker alle heren en dame voor te blijven en het waddenzeekampioenschap te winnen, Jaap van der Wal werd tweede en Harm van Duivenbode derde. Jaap van der Wal heeft in het algemeen klassement iedereen ver achter zich ge laten en is dit jaar de onbetwiste kam pioen geworden met 16.560 punten, Emil Wijckelsma is tweede geworden met 11.2,45 punten en Jan Walta derde met 6.450 punten. De agenda voor vol gend jaar is op de boot bekend gemaakt en zal in het jaarverslag van DVW-zeevissen worden opgenomen. Het jaarverslag zal aan de zeevissers worden toegestuurd. Voor meer infor matie over het zeevissen van DVW kunt u contact opnemen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330. HEILOO - De Unie Van Vrijwilligers (UW) zoekt vrijwilligers voor het theeschenken in zorgcentrum De Loet. Elke avond worden de bewoners van dit zorgcentrum voorzien van thee of koffie door vrijwilligers. Dit gebeurt bii toerbeurt. Ook de dagverzorging in zorgcentrum Overkerck kan nieuwe vrijwilligers gebruiken. Hier assisteren vrijwilligers de beroepskrachten bij de verzorging van ouderen. Op woensdag en donder dag wordt hulp gevraagd bij het koffie drinken en vrijdagmiddag is er assisten tie nodig bij de bingo. De extra hulp moet het voor de bewoners gezelliger maken. Wie geïnteresseerd is en graag vrijwilli gerswerk wil doen kan zich opgeven bij J. Beijsterveld, Munnickenhof 22, tel. 072-5332097 van de Loet en bij C. Walgenmoed, Harrelaers 14, tel. 072- 5335113 van Overkerck. Algemene informatie kunt u krijgen bij A. J. de Groot, tel. 072-5332626 of L. Bakker, tel. 072-5336036. HEILOO - Fanfare Showband Heiloo verzorgt zaterdag 6 september een optreden op de Dam in Amsterdam. Dit optreden vindt plaats in het kader van het bloemencorso Aalsmeer. Dit bekendste bloemencorso van Neder land trekt elk jaar op de eerste zaterdag in september van Aalsmeer naar de hoofdstad. De finale vindt plaats op de Dam, alwaar alle sponsors en genodig den samen met tienduizenden belang stellenden het spektakel gadeslaan. Om het wachtende publiek te vermaken wordt elk jaar een showband inge huurd. Het korps dat voor dit jaar was besteld, moest vorige week echter mel den dat het helaas niet aanwezig kon zijn. Daarop liet de organisatie haar keus op FSH vallen. Voor FSH is dit verzoek een enorme uitdaging. De Heilooënaren zullen er dan ook alles aan doen om dit optreden tot een groot succes te maken. Na de uitvoering op de Uitmarkt in Heiloo vertrekt de hele groep direct naar Amsterdam. Van het bloemencorso worden op de Dam opnamen gemaakt. Deze worden uitgezonden door de NCRV. Volgens FSH is het mogelijk dat hun optreden als opening voor dit pro gramma gebruikt wordt. ALKMAAR - Gezondheidswijzer Alkmaar heeft in september veel extra informatie in huis over de ziekte artro se. Ook is er op 29 september van 14.00 tot 16.00 uur een themabijeenkomst over leven en omgaan met artrose. Deze middag vindt plaats in de biblio theek. Koorstraat 24 te Alkmaar. De kosten zijn f 5,- per persoon. U kunt zich aanmelden op tel. 072-5199214. HEILOO - Oud-plaatsgenoot David E. Zijlmans is vrijdag afgestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam als docto randus in de Bedrijfseconomie met als specialisatie Accountancy. Dierenartsen Schaap en De Jong Expositie van Batavus Westerhuis in de wachtkamer aan de Commandeurslaan 1. Te zien op werkdagen tussen 8.30 en 19.30 uur. Beeldentuin Ditta Engel Elke zaterdag open tussen 13.00 en 17.00 uur aan de Westerweg 182. Hema 't Loo Tot eind september expositie van mon oprints van Hanna Vos. Te zien tijdens openingsuren. PC Willibrord Het museum is zaterdag open van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Kennemerstraatweg 464. Het Trefpunt In september en oktober aquarellen en tekeningen van Bart van Dam. Te zien tijdens openingstijden. Hallemhuis Tot en met 28 september schilderijen van Frans Groothuizen en keramische kunst van Marga Zijp. Open zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, toe gang gratis. Herenweg 45aa, Egmond- Binnen. Galerie De Kapberg Schilderijen tekeningen van Luis Fileer. Slotweg 17, Egmond a/d Hoef. Zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. KOOK Zaterdag 6 september maandelijksé verkoop. Opbrengst bestemd voor Papoea's in West-Irian. Van 10.00 tot 14.00 uur, Victoriepark 2, Alkmaar. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 21 september prenten, schil derijen en tekeningen van schilders van de Bergense School en tijdgenoten. Open dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De VVD-gemeenteraads- fractie, houdt donderdag 4 september om 19.30 uur spreekuur in het gemeen tehuis, ingang Raadhuisweg. Vragen en opmerkingen zijn uiteraard vrij, maar opgave vooraf aan de fractiesecretaris G. J. Stokreef, Ronde Laan 24,1851 ZL Heiloo (tel. 5338445) of de fractievoor zitter mevr. J. M. Cahn-Vogel (tel. 5332520) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. EGMOND - Vijf jaar geleden startte kunstschilder Michel Schutte een cur sus olieverfschilderen in Egmond aan Zee. Na een succesvolle expositie van alle leerlingen in restaurant 't Vlack, wordt de schilderskring nu weer uitge breid met enkele leerlingen. In kleine groepjes van 5 a 6 personen besteedt Michel veel aandacht aan techniek, onder meer de mengformules van de oude meesters. Meestal wordt gezamenlijk een onderwerp gekozen, maar iedere leerling is vrij om op zijn eigen creatieve wijze dit onderwerp uit te werken. De lessen starten in de der de week van september. Info en aan melden: 072-5063047. Zie ook de advertentie elders in dit blad. •o KLEIHBEOR1JFS OPLEIDINGEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6