Grenscorrectie Boekelermeer stap dichterbij fcfcN Te HEILOO KOM KIJKEN DE NIEUWE COLLECTIE Slagerij Kramer Golden Tulip X KW O V NAAR SS Vervolg informatierubriek fijn wonen tussen al dat groen Wet Voorzieningen Gehandicapten Woon-Zorgloket in Heiloo AJ 9.98 BENT U OOK ZO'N ÉÉN OP DE VIJF? G. Blomberg Zoon B.V. NU Bli UW GAZELLE DEALER TELEFOON 072 53312 41 gazelle 0 Gemeente komt tegemoet aan wensen bewoners »]|£Le*? van No-No, Cake Walk, Rags, More&More, Salty Dog, Esprit, Tom Tailor, Mini Mexx, Baby Mexx enz... Dikke Vriendjes, Raadhuisweg 9, t.o. 't Loo Heiloo RECLAME BOERENKIP IN BRAADZAK SHOARMA PAKKET GEPANEERDE SCHNITZELS 4 HALEN 3 BETALEN LIKKEPOT 100 gramI.99 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1.49 Westerweg 160 - Heiloo - Telefoon 5330991 Heiloo De hele week uw eigen 3 gangen menu samenstellen a 37,50 per persoon voorgerecht soep naar keuze of gerookte kip op een bedje sla en overgoten met kerrie appeldressing of Lasagne van zalm, opgebouwd uit zalm chips en sla overspoeld met dragondressing hoofdgerecht Varkenshaas medaillon op een bedje van taugé, spek en champignons, gerserveerd met een pikante saus ofTournedos met saus naar keuze: Pepersaus of Rode wijn saus of gebakken zeetongfilets met Picasso garnituur dessert Roomijs met chocoladesaus of vers fruit met slagroom of Bavarois van het huis Dit geldt voor de gehele week. Natuurlijk kunt u ook a la carte reserveren. U zult verrast zijn van de mogelijkheden die Golden Tulip Heiloo u kan bieden. Voor reserveringen: tel. 072 5052244 - Kennemerstraatweg 425 - 1851 PD Heiloo ja/nee ADMINISTRATIEF MEDEWERKER M/V ADMINISTRATIEF MEDEWERKER M/V BOSMAN ETWEEWIELERS PAGINA 8 UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER Het college van burgemeester en wethouders wil de gemeenteraad in oktober voorstellen in te stemmen met een grenscorrectie Boekelermeer in verband met de toekomstige uitbreiding van het bedrijventerrein. Ook stelt het college voor om 20.000,-- beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de ver- keersontwikkeling rondom het bedrijventer rein Boekelermeer. Een projectgroep bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Heiloo en van het rijk en de provincie zullen zich buigen over een goede verkeersstructuur voor het bedrijventerrein. Het onderzoek zal uitsluitsel moeten geven over eventuele problemen in de huidige en te verwachten verkeerssituatie. Het onderzoek zal een basis vormen voor het nemen van maatregelen op korte termijn en voor een lange termijn visie. Daarbij is voor Heiloo een verkeersstudie naar een afslag A9 bespreek baar. Wel is het college van mening dat zo'n eventuele afslag een bijdrage moet leveren aan het oplossen van huidige en te verwach ten verkeersproblematiek in Heiloo. Wensen Het college is met de commissie Bestuurszaken en bewoners van de Boekelermeer van mening dat het vestigen van bedrijven uit milieucategorie V een uitzon dering dient te zijn. Het college stelt dan ook voor om in het gebied ten oosten van de Boekelermeenweg voor maximaal 24 hectare van de 90 hectare grond de mogelijkheid te Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 9 september 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van hef gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Verhoging bijdrage WNK-bedrijven; - Raamnotitie Ontwikkeling Lokaal Integraal Jeugdbeleid; - Herstel gymlokaal Slimpad/Breedelaan, bouw noodlokaal Radboudschool, herstel fietsenstalling Radboudschool; - Notitie "Ervaringen met 1 jaar service-taxi Noord-Kennemerland". bieden vrijstelling te verlenen voor bedrijven die vallen in milieucategorie V. Tijdens de openbare voorbereidingsprocedure hebben bewoners van de Boekelermeer hun mening en wensen naar voren gebracht. Het college wil aan een drietal wensen van bewoners tegemoet komen. Zo stelt het college voor om met particulieren die in de Boekelermeer wonen (tien woningen) en die al van plan waren om op korte termijn te verhuizen, in een vroeg stadium te overleggen over aan koop van onroerend goed. Het gaat dan om mensen die als gevolg van een eventuele streek- en bestemmingsplanwijziging op dit moment in een onzekere situatie verkeren en nadeel kunnen ondervinden bij de verkoop van een woning. Na overleg wil het college de woningen aankopen op basis van een taxatie waarbij rekening wordt gehouden met de specifieke situatie van betrokkenen. Ook stelt het college voor om de overgangs regeling met betrekking tot voorzieningen waarvan inwoners van Heiloo gebruik kunnen maken, met twee jaar te verlengen tot zeven jaar. Hierdoor sluit deze regeling aan bij het moment waarin de huidige streekplanperiode eindigt. Het college wil ook de kosten van inwoners die ontstaan als direct gevolg van de grens correctie, zoals adreswijzigingen, aan de bewoners vergoeden. Lokaal bedrijventerrein In afwijking van eerdere afspraken blijft een deel van het gebied toch tot Heiloo behoren in verband met het realiseren van een lokaal bedrijventerrein voor de gemeenten Heiloo, Akersloot, Egmond en Limmen. Om dit bedrijventerrein te realiseren gaat er ook grondgebied over van Akersloot naar Heiloo. Alkmaar daarentegen krijgt er grond bij. Het gaat om grond nabij de by-pass. Door de grenscorrectie gaat er 24,2 hectare van Alkmaar naar Heiloo, 289 hectare van Heiloo naar Alkmaar, 11,2 hectare van Akersloot naar Alkmaar en 16,4 hectare van Akersloot naar Heiloo. De voorgenomen grenscorrectie in de Boekelermeer heeft betrekking op minder dan 10 van het inwonersaantal van Alkmaar, Akersloot en Heiloo. In totaal zijn er bij de grenscorrectie 141 personen betrokken waar van 31 uit Alkmaar, 11 uit Akersloot en 99 uit Heiloo. Het ligt in de bedoeling de grenscor rectie in te laten gaan op 1 januari 1998. Financiële compensatie Tussen de colleges van Alkmaar, Akersloot en Heiloo dient nog overeenstemming bereikt te worden over de financiële consequenties en financiële compensatie voor Heiloo. Het college wil de commissie Bestuurszaken 8 september a.s. over de resultaten van dit overleg informeren. Rol provincie In afwijking van eerder gemaakte afspraken heeft de provincie zich om formeel-juridische redenen teruggetrokken als convenantpartner. Het convenant bevat, onder voorbehoud van medewerking van provinciale staten met betrekking tot de streekplanherziening, afspraken over de wijze waarop invulling zal worden gegeven aan het nieuwe bedrijventer rein Boekelermeer. Heiloo hecht er waarde aan om te weten of de provincie te zijner tijd ook het Streekplan zal wijzigen. In de ogen van het gemeentebe stuur van Heiloo heeft het anders weinig zin om tot een grenscorrectie over te gaan ten behoeve van het realiseren van een bedrijven terrein in de Boekelermeer. Gedeputeerde Staten heeft hier tot nu toe geen uitspraak over gedaan. Om meer zeker heid te krijgen heeft het college op verzoek van de commissie Bestuurszaken de fracties van provinciale staten verzocht hun standpunt inzake de toekomstige bedrijfsbestemming van de Boekelermeer kenbaar te maken. Van drie statenfracties is inmiddels een reactie ontvangen (D66, WD en PVDA). Uit de reac ties blijkt een ondersteuning voor de bedrijfs bestemming van de Boekelermeer. De reac ties vormen voor het college geen aanleiding om de tekst van het convenant te wijzigen. In deze rubriek staat bijna elke week vermeld dat u onder andere voor advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) bij het Woonzorgloket terecht kunt. De komende periode zult u regelmatig meer informatie lezen over de mogelijkheden van deze wet. Het gaat allereerst over: Rolstoelen Als u verwacht dat u permanent afhankelijk wordt van een rolstoel of wanneer u een andere rolstoel nodig heeft, dan hoeft u deze niet zelf aan te schaffen. U kunt hiervoor een beroep doen op de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) door een aanvraag te doen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij het Woonzorgloket in het gemeentehuis. Hoe doet u een aanvraag Als u een aanvraag doet voor een rolstoel dan wordt bekeken of deze voor u medisch nood zakelijk is. Als dit zo is, bekijkt u samen met een ergotherapeute welke rolstoel voor u het meest geschikt is. Daarna adviseert de Indicatiecommissie het gemeentebestuur over de aanvraag. Het gemeentebestuur beslist. Als het gemeente bestuur akkoord gaat bestelt de gemeente de rolstoel. De rolstoel wordt dan voor u op maat gemaakt en aangepast. U krijgt de rolstoel in bruikleen van de gemeente. Welke soorten rolstoelen zijn er Er zijn handbewogen rolstoelen, elektrische rolstoelen en sportrolstoelen. Voor handbe wogen en elektrische rolstoelen geldt de bovengenoemde procedure. Voor het beoefe nen van een rolstoelsport wordt geen sport- rolstoel verstrekt. Wel kunt u een vergoeding aanvragen. Deze vergoeding bedraagt 4.000,-- en mag u gebruiken om zelf een sportrolstoel te kopen. Een sportrolstoel moet ook medisch noodzakelijk zijn. Meer informatie Bent u niet zeker of u een beroep kunt doen op de Wet Voorzieningen Gehandicapten, belt u dan gerust het Woonzorgloket of kom even langs. Ook als u tijdelijk een rolstoel nodig heeft kunt u hier terecht. Het Woonzorgloket bemiddelt hierover naar de Regionale Thuiszorg. U vindt het Woonzorgloket in het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Telefonisch is het loket tot en met 16.30 uur bereikbaar onder nummer 072 -531 31 84. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning,, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Protestants Interkerkelijk Thuisfront voor de periode van 31 augustus tot en met 6 september a.s.; - Nederlandse Kankerbestrijding (KWF) voor de periode van 7 tot en met 13 september a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. per stuk 7.95 Heerlijk gekruid en met extra veel verse groenten gemakkelijk en vetarm te bereiden 5 kwartier in de oven op 175°C 500 gram shoarma 6 piia broodjes bakje saus naar keuze Worldwide Hospitality Liefst 3 miljoen Nederlanders, één op de vijf!verkeren van tijd tot tijd in geestelijke nood. Steun ons werk. Vraag de infor matie. Het NFGV heeft gratis themafolders over diverse aan doeningen beschikbaar. Giro 18181 NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Postbus 5103, 3502JC Utrecht. Telefoon (030) 297 11 97 Administraties, belastingadviezen, verzekeringen De Hoefsmid 3 1851 PZ Heiloo Tel. 072 5331428 Graag willen wij ons administratief team uitbreiden met een (full-time/40 uur per week) en een (parttime/20 uur per week) Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten met een administratieve opleiding en/of ervaring. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: G. Blomberg Zoon B.V. De Hoefsmid 3, 1851 PZ Heiloo. GAZELLE ESPRIT De GAZELLE Esprit is een uitstekend produkt. Geschikt voor intensief gebruik bij woon-werk, schoolverkeer en vakanties. Uitgevoerd in een modieuze blauwe of groene kleurcombinatie. Met solide terugtraprem: Ook verkrijgbaar als afgebeeld met trommelremmen en 3 versnellingen: 789tm WESTERWEG 295 HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8