Een afspraak... is snel gemaakt novoferm CMMCR t a vlotte verkoopster workshops Panfluit Scooter voor Karei Zonneveld tel. 072 5052871 of 5051519 FRANS TELLEKAMP BOOLAND Ingrid Oversteegen Meubelstoffering SKI FRANCE VACANCES Nieuws voor jong en oud TANDPROTHETICUS Vervolg informatierubriek Woon-Zorgloket in Heiloo Inwoners van Heileo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informatie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, seniorenwoning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorg centrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereik baar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereik baar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Afvalbrengplaats voortaan elke zaterdag geopend De afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (kca), groente-, fruit- en tuinafval (gft) en restafval. De Afvalbrengplaats is alleen voor inwoners van Heiloo, daarom is legitimatie verplicht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 533 68 80 Een middag om met plezier aan terug te denken Verzorging van bruiloften partijen en catering Dusseldorperweg 103 Timmerwerken/houten, kunststof kozijnen/ isolatieglas, verbouw, onderhoud Kennemerstraatweg 413 Heiloo Tel. 072 5337632 - Autotel. 06 52853066 072 5153937 uw Franse wintersportspecialist! DOMPVLOET OPLEIDINGEN UUij zoeken een och tA bakker Franse conversatielessen EHBO cursus a* Theater tegen pesten op PCC Frans in de Ypsalon Wereldwinkel steunt Novib Hobbyfarm begint weer Expo Trudy Keyzer Fit de sneeuw in De Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Cursus Vrouw en Techniek CHEM-DRY REINIGT EN HOUDT UW TAPIJT ALS NIEUW Chem-Dry i LEICA Z2X Kennemerstraatweg 330, tel. 072 533 10 61 Heerenweg 72 - tel. 533 7119 Specialist in tandprothesen en snelle reparaties. 75% vergoeding door UNIVE en anaere verzekeraars voor ziekenfonds en standaardpakketpolis verzekerden. Openingstijden: ma. t/m don. 8.00-12.30 u. en 13.30 - 16.30 u. en vrijdag's van 8.00 - 12.30 u. en 13.30 - 15.00 u. PAGINA 10 UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER HEILOO - Twee weken geleden vond er in Overkerck een muziekmiddag plaats met Leny van Schaik. Van Carla van de bibliotheek ontving de Uitkijk post een verslag, waar vorige week geen plaats meer voor was in de krant. Daarom volgt het alsnog hieronder. 'Het was een hartverwarmende mid dag, afgelopen donderdag in Zorg centrum Overkerck, waar onder de enthousiaste leiding van koordirigente Leny van Schaik werd gezongen. Het programma heette dan ook Samen zin gen met Leny van Schaik. Oude liedjes als Klokke Roeland, Het meisje als matroos, Hela gij bloempjes en Kom nu naar buiten allemaal passeerden de re vue. Voor de tegenwoordige jeugd mis schien saaie liedjes, voor de vele aan wezige 65-plussers lieve melodieuze liedjes, die even terugvoerden naar de koesterende warmte van hun jeugd. Leny van Schaik was kostelijk en ent housiasmerend met het begeleiden op piano of harmonica, datal hoewel eerst wat aarzelend, men na twee liedjes uit volle borst meezong. Voor dit voluit zingen, zonder remmingen in je hoofd, maar ontspannen met een leeg hoofd, vanuit je hart, gaf Leny van Schaik eerst een paar technische foefjes prijs. Toen met de volledige inzet van het 'zangkoor' het refrein van Dat kleine beetje zon werd ingezet met de bekend woorden 't Zijn de kleine dingen die het doen, was daar plots wethouder Bos achter de microfoon. Met goed geschoolde stem zong hij als solist de drie coupletten, terwijl de zaal het ref rein meezong. De wethouder verdween even onopgemerkt als hij was geko men. Hij was een prima voorbeeld van wat je met je stem kunt bereiken, door op de juiste wijze voluit te zingen. Leny van Schaik werkte met haar Haarlems vrouwenkoor 'Malle Babbe' mee aan de vertolking van een film over een jap penkamp voor vrouwen in Indonesië waarvan op 11 september in een Net werk-uitzending een impressie wordt gegeven.' AVeOeburg WBunjery; J restaureren bekleden aanpassen Kennemerstraatweg 218 Heiloo maandag gesloten Nu ook in Egmond gevestigd, dealer: NEDERLAND Geïsoleerde garage- en industriedeuren, met of zonder afstandsbediening. Tevens uw adres voor onderhoud en reparaties. Heeft u interesse belt u dan voor een vrijblijvende prijsopgave. T. Dekker Herenweg 205-1934 BA Egmond a/d Hoef Telefoon 072 5065831 /V/\ Voor sportieve wintervakanties in de beroemde en grote skigebieden in de Franse Alpen, per eigen auto, Royal Class skibus, Alpen Expres-trein ofTransavia naar chalet, appartement, clubhotel of hotel. Oók speciale brochure met authentieke skidorpen! Bestel gratis de uitgebreide brochure van uw keuze! Heerenweg 148a - Postbus 112 - 1850 AC Heiloo telefoon 072 - 5339323 5339343 fax 072 - 5339363 Gespecialiseerd in MIDDENSTAND-AOV INFO: 072-5330936 (Heiloo) Echte bakker Jan Hemmer uuil zijn verkoop sters team uitbreiden met een enthousiaste zelfstandige verkoopster die met 't Bakkersvak op de hoogte is. UUij denken aan een leeftijd van 20 a 25 jaar en voor 25 uur in de uueek. Heeft u interesse, neem dan binnen 1 uueek telefonisch contact op met €chte Bakker Jon Hemmer. Tel. 072 5331960 Schriftelijke sollicitaties is ook mogelijk. HEERENWEG 162 - 1851 KW HEILOO HEILOO - Reeds vele jaren bestaat de mogelijkheid om in een prettige sfeer Franse conversatielessen te volgen' onder leiding van een ervaren lerares, Jenny Cornelissen. Zowel overdag als 's avonds wordt er geoefend in groepjes of privé, in uitspraak en spreekvaardig heid. Voor beginners en wat minder gevor derden wordt er gewerkt met de methode C'est 9a, deel I en deel II. Dit zijn een lesboek en oefeningenboek, speciaal ontwikkeld voor volwassenen, die het begrijpen en spreken van het Frans langzaam maar gedegen opbou wen. Voor de meer gevorderden bestaan er verschillende niveaus in de cours de discussion waarin met elkaar geconver seerd wordt in het Frans over allerlei interessante onderwerpen uit de maat schappij, actualiteiten en dergelijke. Soms zal de lerares zelf in het Frans vertellen, om ook uw luister- en be- grijpvaardigheid te trainen. Voor inlichtingen kunt u bellen met Jenny Cornelissen 072-5336878 of 5332263. HEILOO - Op 16 september start de EHBO Vereniging met een nieuwe cur sus voor het Eenheidsdiploma EHBO, verbandleer en reanimatie. Op deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij. De lesavonden zijn wekelijks op dins dagavond van 19.30 tot 22.00 uur en vinden plaats in het gebouw van de Thuiszorg, Holleweg 94 te Heiloo. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Jantine Tan, tel. 072-5337382 en bij Martin Vogelsangs, tel. 072- 5338645. HEILOO - In september beginnen weer de workshops panfluit voor vol wassenen. In zo'n workshop kunnen belangstellenden kennis maken met dit instrument. Notenkennis is niet nood zakelijk. De start is op woensdag 10 en donder dag 11 september. Er wordt op negen achtereenvolgende woensdagen/don derdagen van 19.00 tot 20.00 uur les gegeven. De tiende les is een afsluiting in de vorm van een huis-concertje. De kosten bedragen f 135,-. Deelnemers kunnen een panfluit huren, maar (huur- )kopen kan ook. Ook zijn er workshops panfluit voor kinderen (van 6 tot en met 8 en van 9 tot en met 11 jaar) op vijf achtereen volgende woensdagen (start 10 septem ber) van 13.00 tot 13.30 en/of 13.45 tot 14.15 uur om via de panfluit noten te leren lezen. Kosten van deze mini- wörkshops is f 45,-. Bij voldoende inte resse starten er in de tweede week van januari weer nieuwe workshops. Voor opgave en inlichtingen: Hélène Kolkmeijer, tel. 072-5338215. HEILOO/ALKMAAR - Pesten. Ont- kennen heeft geen zin. Op elke school gebeurt het. Daarom heeft het team van brugklasmentoren van de vestigin gen Heiloo en Hoefplan van het PCC de toneelgroep Benjamin uitgenodigd om het stuk 'Game over' op 12 septem ber te komen spelen op de vestiging van het PCC in het Hoefplan. De titel van deze toneelvoorstelling is ontleend aan de anti-pesten-campagne van de Stichting Ideële Reclame (SIRE), Game over, pesten is geen spelletje. Wat vaak als spelletje begint, kan voor sommige leerlingen uitlopen op een nachtmerrie. „We willen dat de leerlingen zich veilig voelen op school. Wil je het probleem van pesten serieus nemen, dan moet je er ook echt aandacht aan besteden", aldus Annelies de Jong-Verdwaald, één van de initiatiefneemsters van het pro ject. De toneelvoorstelling is geen losstaand gebeuren, de leerlingen krijgen vooraf kijkopdrachten en praten er over na in de les. In totaal zullen de brugklasmen toren zeven a acht lessen besteden aan de thema's sociale vaardigheden en hoe je daardoor het pesten kunt voorko men. HEILOO - Veel Nederlanders gaan met vakantie naar Frankrijk. Het is dan prettig als je je een beetje verstaanbaar kunt maken of kunt begrijpen wat er geschreven staat. Voor degenen die meer willen zeggen dan au revoir of bonjour start op 24 september een cur sus Frans voor beginners. De cursus is bedoeld voor diegenen die niet of nau welijks Frans hebben gehad. De nadruk zal komen te liggen op spreekvaardig heid. De cursus omvat ongeveer dertig lessen en vindt plaats op woensdag van 19.30 tot 21.00 uur. De kosten bedragen f 40,- per maand exclusief boekengeld. Voor nadere inlichtingen en opgeven tel. 072-5340358. HEILOO - Wat een geluk dat Karei Zonneveld uit Heiloo meedeed met de PostcodeloterijHij werd de winnaar van een bromscooter met een winkelwaarde van f3.500,-. Karei mocht zijn prijs in ontvangst nemen bij Bosman Tweewielers aan de WesterwegOp de foto overhandigt een medewerker van Bosman Tweewielers, Pascal Enters, de bromscooter en een feestelijke bos bloemen aan de prijswinnaar met zijn vriendin. HEILOO - De Nederlandse Organi satie voor Internationale Ontwikke lingssamenwerking (Novib) houdt deze maanden haar jaarlijkse inzamelingsac tie van buitenlandse muntjes. Veel men sen hebben na de vakantie nog wat kleingeld uit het buitenland over. De meeste banken geven er niets voor. Dankzij de medewerking van de grens wisselkantoren is dat voor de Novib geen probleem. Vorig jaar heeft de actie in totaal f 370.000,- opgebracht. Ook de Wereldwinkel in Heiloo werkt mee aan deze inzameling. In de winkel staat een grote spaarpot klaar. De opbrengst is deze keer bestemd voor plattelandsontwikkeling in Tigray in het noorden van Ethiopië. De Novib werkt er samen met de bevolking aan verbetering van de voedselproductie en de watervoorziening. Na de oorlg in Ethiopië is het land nu volop bezig met de wederopbouw. HEILOO - Stichting Hobbyfarm is weer begonnen. Er zijn zoveel aanmel dingen voor de jeugdgroepen, dat er besloten is een tweede groep te begin nen op zaterdag. Het idee is om een groep te draaien van 9.30 tot 11.00 uur en van 11.00 tot 12.30 uur. Maar de Hobbyfarm is nergens zonder begeleiding en is dus op zoek naar vrij willigers. Wie het leuk vindt om met kinderen bezig te zijn op een creatieve manier, moet gewoon even bellen naar Antoi nette (072-5338968) of naar Ilse Plas- meijer (5340172). Ook de andere groepen zijn weer begonnen, zoals beeldhouwen, schilde ren en houtbewerking. Houtbewerking heeft nog plaats voor cursisten. Voor informatie kunt u contact opnemen met T. Bounovrie, 072-5117812. De groep draait op maandag van 13.30 tot 16.00 uur. HEILOO/SCHAGEN - De Heilooër kunstenares Trudy Keyzer exposeert deze maand in het stadskantoor van de gemeente Schagen met schilderijen in pastel en acryl. Trudy heeft in haar werk het dierlijke in de mens uitge beeld. Zelfs haar exotische orchideeën hebben iets menselijks. Haar bronzen vogels en stenen vleugels lijken naar vrijheid te zoeken. De tentoonstelling is aan de Laan 19 te Schagen en te bezoeken op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur. HEILOO - Door het warme weer van de afgelopen weken zou je het haast vergeten, maar je moet je bijtijds voor bereiden voor je wintersportvakantie. En dat kan weer bij de Nederlandse Ski Vereniging in Heiloo vanaf woensdag 10 september. Zowel de gevorderde als de beginnende wintersporter kan op vlotte muziek zijn conditie op peil brengen. De sneeuwfit staat onder leiding van een enthousiaste en gediplomeerde docent. Er wordt gericht gewerkt aan de ski-spieren, met behulp van ski-imi tatie-, buikspier- en lenigheidsoefenin gen. Ook het uithoudingsvermogen wordt opgevijzeld door circuit-training. Naast de wekelijkse trainingen heeft de vereniging nog meer in petto, zoals een gratis Sneeuwfit t-shirt, informatie avonden over ski-materiaal en waxen, skiën in Zoetermeer op echte sneeuw en een scala aan reizen. Belangstel lenden kunnen gratis een keer mee doen. Meer informatie bij Irene Ruigentuin, tel. 072-5335308. HEILOO - Op dinsdag 7 oktober gaat wederom eén cursus Vrouw en Tech niek van de Federatieve Vrouwenraad Heiloo van start, waarin de handigheid van vrouwen en het ontwikkelen van vaardigheden in en om het huis cen traal staan. De cursus wordt gegeven door Irene Koek. Aan de orde komen elektriciteit, sani tair en onderhoud en reparatie van de fiets. Ook is tijd ingeruimd voor het leren tegel- en glassnijden. Zagen en boren staan eveneens op het program ma. De cursussen staan open voor alle vrouwen uit Heiloo en omgeving. De, cursus Vrouw en Techniek bestaat uit zes bijeenkomsten (van 19.30 tot 22.00 uur) op 7,14, 21 en 28 oktober en 4 en 11 november in het Open Huis. De kos ten zijn f 30,-. Voor opgave of inlichtingen kunt u bel len met R. Blokker (tel. 072-5332411) of C. Overwater (tel. 072-5335212). De tapijt en meubel reinigers Bel voor vrijblijvende offerte of informatie CHEM-DRY VEEN Tel.: 072 - 5159035 op basis van koolzuurbelletjes specialist in moeilijke vlekken snel droog gegarandeerd langer schoon geen shampoo, stoom of poeder levensduur van uw tapijt wordt verlengd reinigen van zonneschermen en markiezen (alleen laagbouw) ook voor perzen en berbers (gehaald en gebracht) meubelreiniging, ook bij u thuis vuilwerende behandeling De compacte Zoom-camera met de uitmuntende Leica-Optiek. Briljante opnamen eenvoudig gemaakt. Het beste onder de zon voor 628,-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 10