i r\r* nj Monumëüt EN o HEILOO Open Monymenten Dag in Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Hoog en Laag 54 £.£NT£ Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5313289. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER Informatierubriek "School als monument, monument als school" is het thema van de Open Monumenten Dag 1997 die wordt gehouden op zaterdag 13 september a.s. Heiloo doet in samenwerking met de regio ook weer mee aan dit evenement De Open Monumenten Dag maakt deel uit van The European Heritage Days, een interna tionaal gebeuren dat in 43 landen tussen 31 augustus en 5 oktober wordt gehouden. Voor Nederland wordt op donderdag 11 september tussen 19 en 20 uur het landelijke startsein gegeven in het televisieprogramma "Monumentenslag". In Heiloo kunt u de volgende monumenten bezichtigen: - Bedevaartplaats O.L. Vrouw ter Nood aan de Kapellaan; - Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg; - de hekpijlers van landgoed Ter Coulster, ook aan de Kennemerstraatweg; - De Hutkoffer aan de Heerenweg bij Winkelcentrum 't Loo; - De Witte Kerk en bijbehorende toren, eveneens aan de Heerenweg; - de Oudheidkamer van de Vereniging Oud-Heiloo aan de Nic Beetsweg tegenover de Witte Kerk; - de Wipwatermolen aan het Maalwater. Heiloo telt nog een monument, namelijk het huis Nijenburg van de Vereniging Natuurmonumenten. Dit monument is alleen op afstand te bezichtigen. Van het prachtige landgoed Nijenburg, waarvan het huis onder deel uitmaakt, kan door de natuurliefhebber wel volop genoten worden. Te voet of op de fiets kunt u door de Heilooër bossen lopen of rijden. De gemeente werkt intussen volop aan de aanwijzing van nieuwe monumenten. De rijksmonumentenlijst wordt van 6 naar 15 objecten verlengd. De gemeentelijke monu mentenlijst is in aantocht en telt in eerste instantie 20 a 25 objecten. De Oudheidkamer exposeert permanent over oud Heiloo en besteedt nu aandacht aan het landelijke thema "school en monument". Scholen kunnen monumenten "adopteren" en zich bij het opzetten van een onderwijsproject hierop gericht laten bijstaan door het Nationaal Contact Monumenten en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Bij de gemeente kunt u ook terecht voor informatie, tel. 072 - 531 31 77. Bij de receptie van het gemeentehuis liggen tot 13 september a.s. routekaartjes en monumentenkranten voor iedere belangstellende. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 4 september 1997 Geboorten Joelle M.C., d.v. J.P. Rood en M.H.C. van der Kolk Clasina G., d.v. J.A.M. Duivenvoorde en C.C.G. Aardenburg Evelien R., d.v. P. Gras en C.M.M. Dorrestein Fenna M., d.v. M.J.S. Kok en J.E.M. Nanne Mark, z.v. F. Velseboer en I. Kaandorp Elise M., d.v. A.G.J. Spaan en M.G.L. Spanjaart Luuk, z.v. J. de Vries en B.M. Houtzager Elders geboren Margot A., d.v. J.E. Huurdeman en J.P. Moransard Wijnand, z.v. M.P. Meinos en C.F. van Zomeren Amber R., d.v. P. Leguijt en S.P. Redfern Sebas, z.v. F.P. Mak en E. Buis Jesse J.I., d.v. J.P.N. Roemer en N.E. Peters Roosmarijq, d.v. M. van Haneghem en M.E. Sijnesael Eline M.A., d.v. T. Kruize en A.M. Mosch Stefan ie V.M., d.v. B. Michielsen en A.H.T. de Boer Nicole, d.v. M. Berenbroek en J.M.E. van Westerop Manon A.M., d.v. A.T.M. Verberne en M.J.M. Bouman Sanne J., d.v. M. Zeeman en S.C. Peereboom Beau R., d.v. R.F.J. Wassenaar en F.J.M. Mous Björn I., z.v. E.Q. Schuurmans en B.F. den Heijer Huwelijksaangiften J.C.A.S. de Vries en K. Veen E. van der Most en S.G. Dekker Huwelijken P.J. Kuijper en M.J.P. Kruijer P.J.G. Smilde en D.A. op den Kelder P.C. Zoon en M.E. Kraakman A. van Zuijlen en J.R. Huybers J.P.N. Glaudemans en H.A.M. van Saase J. Wehlmann en M. Brand R.J. Bellekom en E.A.V. Kaandorp M.J. Wolven en M.H.J. Ewald Overleden J.J. Hogenstijn D.M. Langeveld I.J. Huion N.M. Noom P.N. Mors Elders overleden H. van der Sluijs Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Hoogeweg 64, W.M. Groot - plaatsen vrijstaande berging; Kapellaan 17, J.A.A. Hoogendoorn - plaatsen dakkapel; Rechte Hondsbosschelaan 21A.A. Verkooijen - vernieuwen en veranderen berging; Laan van Zeeman 19, G.A. Schuijt - vergroten woning; Groot Barlaken 34, P.D. Plomp - vergroten woning; Westerweg 111, P.W.M. Leering - plaatsen berging; De Schoren 17, F.R. Knegt - plaatsen berging; Breedelaan 73, C. Laan - vergroten woning; Kennemerstraatweg 307, W.J.J. van Westerhoven - vergroten woning; Zevenhuizerlaan 35, J. Kager - plaatsen berging. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 32 17 of 531 32 16). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 531 32 17 of 531 32 16. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vra gen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Verleende milieuvergunningen Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mede dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (Wm) hebben besloten vergunning te verlenen aan: - Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, 1813 KN ALKMAAR, voor het oprichten en in werking hebben van een baggerdepot, gelegen op het perceel aan de Kanaalweg nabij de A9, te Heiloo. - R. Nowee, Het Maalwater 14, 1852 RH te Heiloo, voor het in werking hebben van een stoeterij, gelegen op het perceel Het Maalwater 14, 1852 RH te Heiloo. De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo ter inzage bij de afdeling VROM (Milieu) van donderdag 11 september tot en met donderdag 9 oktober 1997. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Ook liggen de stukken ter inzage op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdag avonden van 12 september tot en met 3 okto ber 1997 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kunt u bij de afdeling VROM kos teloos een toelichting op de stukken krijgen. Afschriften van de stukken zijn tegen kostprijs verkrijgbaar. Het besluit van Waterschap Het Lange Rond is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit wel gewijzigd. Het besluit van R. Nowee is ten opzichte van het er inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en duurt tot 24 oktober 1997. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens art. 20.6 lid 2, Wet milieubeheer, beroep open bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voor ziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden: Natuurlijk persoon 200,-- verzoek voorlopige voorziening; 200,-- instellen beroep. Rechtspersoon 400,-- verzoek voorlopige voorziening; 400,-- instellen beroep. Belangstellenden kunnen een folder over "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Kankerbestrijding (KWF) voor de periode van 7 tot en met 13 september a.s. - Prinses Beatrix Fonds voor de periode van 14 september tot en met 20 september a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan de heer C. Opdam te Heiloo voor het oprichten van een gebouw ten behoeve van sauna-activiteiten op het perceel Westerweg 391. Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 11 sep tember 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Westerweg 231 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 7 - plaatsen blokhut. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 11 september 1997 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20,00 uur De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Warmoezierslaan 28, J.J.M.E. van Wittmarschen - plaatsen schuur; Wëntholtlaan 1, N.A.Bakker - vergroten woning; Heerenweg 110, S.D.M. Haazelager - plaatsen schuur; Termijen 170, J. de Gruyl - vergroten woning (dakkapel); Oosterzijweg 37, T.H.A. Dekker - oprichten woning en werkplaats; Harrelaers 29,.M.L. Witkamp - plaatsen berging; Laan van Zeeman 23, P.M. Rijpkema - vergoten woning. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt in de maand september de volgende hoorzit tingen voor de behandeling van bij het colle ge van burgemeester en wethouders inge diende bezwaarschriften: maandag 15 september 20.00 uur: Tegen het voornemen de raad voor te stellen te besluiten tot toepassing van de Wet voorkeurs recht Gemeenten; 20.20 uur: Tegen het verlenen van een bouwvergunning voor een garage/berging aan de Oosterzijweg 11 a; 20.50 uur: Tegen het verlenen van een standplaatsvergunning voor de verkoop van bloemen en planten aan de Zevenhuizerlaan 2; maandag 22 september 20.00 uur: Tegen afwijzing verhuiskostenvergoeding; 20.20 uur: Tegen afwijzing aanvraag vergoeding voor een ligbad; 20.40 uur: Tegen afwijzing aanvraag bruikleenauto; 21.00 uur: Tegen afwijzing aanvraag invalidenparkeerkaart; 21.20 uur: Tegen opschorten van een bijstandsuitkering. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis. Deze vergaderruimte is toegankelijk via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, aan de zijde van het par keerterrein. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en kan het horen afzonderlijk plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen tot de datum van de hoorzitting ter inzage, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn. De stukken kunnen worden ingezien van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften. Secretaris van de commissie is de heer A.C. van der Jagt, afde ling Bestuurszaken, kamer 128, tel. 072 - 531 31 20. Buiten de openingstijden kunnen de stukken alleen op afspraak met de Secretaris van de commissie worden ingezien. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de Secretaris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 20 oktober a.s.c N T Heiloo oV HEILOO Te huur voor inwoners van Heiloo mmet koppel-indicatie kenmerken: huistype verdieping aantal kamers opp. woonkamer koppel-woning 1e 3 (inclusief woonkamer) 25 m2 huurprijs per mnd.752,20 servicekosten 39,50 eigenaar Woningstichting Heiloo huuringarigsdatum: 1 oktober 1997 voorzieningen c.v.-combi oproepinstallatie lift voorwaarden: - aantal personen: 1 of 2 - senioren van 65 jaar of ouder - personen met een koppel-indicatie krijgen voorrang - kandidaten die een door de gemeente toewijsbare zelf standige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1085,- kunnen voorrang krijgen - netto inkomen per maand: voor alleenstaanden van 1.700,-tot 2.500 meerpersoons van 2.300,- tot 3.200,- Heeft u interesse en voldoet u aan bovenvermelde voorwaarden dan kunt u zich binnen 5 dagen schriftelijk aanmelden bij de afdeling verhuur van Woningstichting Heiloo, Postbus 11, 1850 AA Heiloo Tel. 072 5338536: maandag t/m vrijdag van 9.00 Fax 072 5339437 12.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4