Bos opent Boskabouter Senioren info Op de fiets met fietsburgers Driejarige wint walkman ml PAGINA 6 UITKIJKPOST - 3 SEPTEMBER Bewegen op muziek Klaverjassen in het Oosthonk Tendenz op pad voor Jantje Beton Pieken-festival bij Hemmer Cursus papier maché Damesvoetbal bij HSV Rotary rit met klassieke automobielen wordt groot spektakel Vijftig-plussers in beweging Cursussen Aktief 55+ Meer bewegen 55+ Demonstratie diamant- slijpen bij Peek Juwelier Onderlinge wedstrijden rij vereniging Nierstichting zoekt collectanten Creatieve cursussen Nieuwe mat Dojo 't Loo Expositie Bart van Dam geopend Bodyfit en junior- aerobics bij GTH Activiteiten Open Huis Geslaagd Oud-papieracties in Heiloo Heilooër dames in nationale top bloemschikken SV De Vrijheid ï/siltiWf j Ingrid Bakker en Roelof Bos bij het zojuist geopende kinderdagverblijf De Boskabouter, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Aan de Zanderslootweg 7 is sinds 1 april van dit jaar een door de gemeente officieel erkend kinderdag verblijf gevestigd voor kinderen van drie maanden tot vier jaar. Het draagt de toepasselijke naam De Boskabouter en wordt geleid door Ingrid Bakker van der Schuyt. Afgelopen zondag werd, onder het toe ziend oog van ouders, kinderen, colle ga's, familie en vrienden de officiële opening verricht door wethouder Roelof Bos van Welzijn. Hij onthulde een fraai naambord en zei blij te zijn met dit jongste kinderdagverblijf van Heiloo, omdat er een groot tekort aan kwalitatief goede kinderopvang is in Heiloo. Een kinderdagverblijf beginnen, dat is niet zomaar wat. Gevraagd naar haar motieven, zegt Ingrid Bakker: „Ik wilde na de PABO beslist blijven werken met jonge kinderen. Daarin heb ik ook mijn specialisatie. Maar in het basisonder wijs bleek dat niet altijd goed mogelijk. Bovendien viel de grootschaligheid in het basisonderwijs me erg tegen. Vijfendertig kleuters in een klas, hoe kun je die nog individuele aandacht geven?" Via een vriendin kwam Ingrid in het werk van een dagverblijf terecht: „Ik had al jarenlang op kleintjes gepast. Heel erg leuk. Maar dit was een baan van tien uur per dag, vijf dagen per week, dus ik moest wel zeker weten, dat het mij ook dan nog beviel". Maar het werk bleek echt te zijn wat zij zocht. De toekomst ziet Ingrid dan ook zon nig in. „Alle begin is moeilijk, maar stapje voor stapje leert men lopen. Op dit moment zijn er nog tijdelijk plaat sen vrij, maar in februari zit ik vol, dan zijn er elke dag acht kinderen. Dan gaan wij hier ook met zijn tweeën wer ken. Dat is niet alleen voorschrift, anders zouden wij ook niet kunnen waarmaken wat wij de ouders beloven, namelijk individuele aandacht voor ieder kind!" Wilt u nadere informatie, bel dan tus sen 8.00 uur en 18.00 uur met 072- 5112051. Voor de wat langere termijn bestaat reeds een wachtlijst, maar op de kortere termijn zijn nog tijdelijke plaatsjes voor speelkameraadjes vrij. HEILOO - Begin september zijn de lessen 'Bewegen op muziek' onder lei ding van Els Versteege weer gestart. Doordat de gymnastiekzaal aan het Slimpad is afgebrand zijn de lessen ver schoven naar andere zalen. De maandagmiddag- en vrijdagmid dagles van 12.15 tot 13.15 uur zijn naar de Kerkakkers gegaan. Op donderdag avond is er aerobics voor dames in de zaal van PC Willi^rord, ingang Ka- naalweg, van 20.30 tot 21.30 uur. Voor inlichtingen kunt u bellen 0251- 232490. HEILOO - Ook bij wijkvereniging*plan Oost is het nieuwe seizoen weer van start gegaan. Met tal van activiteiten en vele enthousiaste vrijwilligers die zich daarvoor inzetten. Vrijdagavond vanaf 19.45 uur kan er weer geklaverjast wor den voor de felbegeerde wisselbeker van plan Oost. Zoals altijd wordt er elke tweede vrijdag van de maand in deze competitie gekaart. Wie niet aan de competitie mee wil doen, maar wel af en toe een kaartje wil leggen, kan zich opgeven op tel. 072- 5665179 of 5339249, na 18.00 uur. Leden betalen drie gulden, niet-leden één piek meer. De goede kaarters hoe ven niet met lege handen naar huis, want elke kaartavond zijn er leuke prij zen te winnen. HEILOO - In september gaat tiener centrum Tendenz op pad met loten van de Lachen voor 'n Knaak Loterij. Een actie van Jantje Beton voor scholen en jeugdwerk. Het bijzondere van deze actie is dat de helft van de opbrengst bestemd is voor tienercentrum Ten denz. Hiermee kan Tendenz de aan schaf van geluidsapparatuur financie ren. De andere helft van de opbrengst wordt door het fonds van Jantje Beton besteed aan de vele speelplaatsen die niet meer voldoen aan de nieuwe vei ligheidseisen die sinds maart 1997 gel den. Veel speeltuinen dreigen hierdoor in problemen te komen omdat ze een gedeelte van hun materiaal moeten vervangen of aanpassen. Kopers van de loten ondersteunen de jeugd dus dub bel: via tienercentrum Tendenz en via Jantje Beton. De loten kosten f 2,50. Hiervoor maakt iedere koper kans op een van de ruim 1.160 fantastische prijzen, waaronder een echte zeecruise, een breedbeeldte levisie en camcorder en een zonnetun- nel. Maar ook voor de kinderen die de loten verkopen zijn mooie prijzen te winnen, zoals een mountainbike, een gameboy of een walkman. Voor meer informatie: Tendenz, tel. 072-5335242. HEILOO - Van 8 tot en met 17 sep tember houdt Echte Bakker Jan Hem mer samen met circa 350 collega's het Nationale Piekenfestival. De hele week zijn overheerlijke producten te verkrij gen voor slechts één piek. De Echte Bakker wil iedereen met zijn uitgebrei de kwaliteitsassortiment kennis laten maken en gaat een week lang 'pieken'. De Echte Bakker is een ambachtelijke yakman die zijn producten dagelijks (dat wil zeggen 's nachts) vers maakt. Bij de Echte Bakker worden de meest uiteenlopende kwaliteitsproducten ge bakken. Een Echte Bakker wordt toe gelaten tot het Echte Bakkersgilde na uitvoerige controles op zijn producten. Regelmatig worden deze gekeurd door het Kwaliteits Centrum Bakkerij uit Wageningen. Ook op het gebied van presentatie en hygiëne worden stren gen eisen gesteld aan een Echte Bak ker. HEILOO - In de Hobbyfarm start op 16 september een cursus Objecten van papier maché. Deze cursus is bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar en duurt van 16.00 tot 17.30 uur. 's Avonds van 19.00 tot 20.30 uur is er voor jongeren van 13 tot en met 16 jaar de mogelijkheid om zich uit te leven met dit materiaal. De kosten zijn f 160,- voor tien lessen. Het wordt gegeven door M. Kappelhof, die als etaleuse veel ervaring heeft in het werken met papier maché en het leuk vindt om dit door te geven aan kinderen en jongeren. De groepen beginnen met het creëren van een eigen masker om zo de mogelijkheden van dit materiaal te ontdekken. Daarna gaat een ieder verder met een onder werp naar keuze. Wil je meer weten, tel. 072-5334693. HEILOO - Al bijna 25 jaar heeft voet balclub HSV een dames- en meisjesaf deling. Deze gestaag groeiende afdeling biedt een sportieve mogelijkheid voor meis jes en vrouwen om het edele voetbal spel te beoefenen. Met twee elftallen gaat de club deelnemen aan de compe titie. Eveneens is er een meisjesteam ingeschreven. Het HSV-bestuur nodigt dames en meisjes die belangstelling hebben om deze tak van sport te beoefenen uit om eens op de trainingen te komen kijken en sfeer te proeven. Natuurlijk mogen de vrouwen eerst een poosje kijken en proberen om te ervaren of het wat voor ze is. Is de belangstelling gewekt, bel dan ter informatie naar Yvonne Pronk van de ledenadministratie, tel. 072-5336558. HEILOO - De leden van Rotary Club Heiloo zijn laaiend enthousiast nu alle plaatsen voor de rit van komende zon dag zijn verkocht. Het gaat om zo'n dikke 120 zetels in klassieke automo bielen die eerst even staan te pronken van schoonheid, om daarna op weg te gaan door de provincie. En daarmee is het doel bereikt, want de wonder schoon opgepoetste auto's die uit het hele land van stal zijn gehaald voor het goede doel, hadden eenvoudig niet meer stoelen in de aanbieding. Zo veel mogelijk verstandelijk en licha melijk gehandicapte kinderen zullen nu mogen en kunnen profiteren van de opbrengst die naar verwachting een re cordhoogte in de historie van de Heilooër club zal opleveren en tenmin ste enige tienduizenden gulden zal be dragen. Maar pas bij het buffet waar mee deze zondag in het Golden Tulip Hotel zal worden afgesloten, kan het exacte bedrag worden vastgesteld. In totaal draaien zondag rond de vijftig klassiekers de weg op om hun even pre stigieuze als deftige neuzen in noorde lijke richting te kunnen laten wijzen. En dat betekent groot feest. Niet alleen voor de gehandicapte kinderen voor wie deze historische rit wordt georgani seerd, maar zeker ook voor de echte autoliefhebbers. Want er zijn juweeltjes uit lang vervlogen tijden bij die het bewonderen meer dan waard zijn. De oudste wagen stamt uit 1894 en is een Peugeot Vis a Vis. Maar ook Neder lands oudste fabrikaat, de Spijker uit 1904, staat aan de startlijn waar burge meester A. H. den Boon het startschot voor de unieke rally zal lossen. Er komt naast een Rolls Royce uit 1937 ook een Auburn, een A Ford, stokoude maar comfortabele Engelse taxi's, Daimlers, Jaguars, een prachtige Austin Hcaley en een Saurer naar Heiloo. Een keur aan cabrio's en andere wonderen op wielen uit de 'very old days' com pleteert het deelnemersveld dat tussen 13.00 en 13.45 uur zijn oogverblinden de opwachting in het Stationscentrum, waar overigens ook alle winkels open zijn, zal maken. Voor de liefhebbers is daar in het pare fermé alle gelegenheid om een kijkje te nemen, terwijl een deskundige speaker, de heer Vrijaldenhoven, via een loop microfoon tekst en uitleg zal verzorgen. Het Stationscentrum Heiloo wordt al vanaf 12.00 uur in feeststemming ge bracht, want de huisband van het Ne derlands Elftal, de Teletoeters uit Brabant, zal tot tegen 14.30 uur voor een feestelijke noot zorgen, weer of geen weer. De rally-stoet zelf zal vanaf het Stationscentrum richting Zeeweg, Heiloo verlaten en pas rond 17.00 uur weer terugkeren in het Golden Tulip. Daar zal tijdens het diner een fraai ingelijste litho van kunstschilder Julien Landa aan de eerste prijs-winnaar van de competitie om het Schoonste Geheel worden uitgereikt door de jury onder leiding van Anjès Verhey, Magda Bakker en Heieen Groot, en zal ten slotte het bedrag bekend worden gemaakt waarvan Je vele gehandicapte kids uit de regionale instelling Reigers- daal en andere zwaar gehandicapten met bestemming Tesselhuus zullen kunnen gaan profiteren. Uitslag loterij De winkeliers in het Stationscentrum hebben onder hun klanten een aantal plaatsen verloot in deze Rotary-rit. Notaris Winter heeft de volgende win naars getrokken: J.C. van de Werf, M. Jonker, M. Rotteveel, A. Berghaus, F. v.d.Zande en M. Brink. Zij krijgen deze week allen persoonlijk bericht. HEILOO - Heren vijftig-plussers die fit willen blijven kunnen terecht bij Fit ness Club Heiloo voor bewegingsoefe ningen en conditietrainingen (zonder gebruik van toestellen) onder leiding van docent Jeanne Gelsing. De gym nastische oefeningen zijn op dinsdag van 16.30 tot 17.30 uur in de gymzaal aan de Burenweg. U kunt vrijblijvend een keer komen kij ken of meedoen. Wie eerst meer infor matie wil, kan bellen met Kees van Ginkel, tel. 072-5334133, Hans Heijen, tel. 5330268 of Leo Welling, tel. 072- 5333324. HEILOO - Op woensdagmorgen 1 oktober start in het Open huis de cur sus Ouderenrecht, gegeven door Th. J. van Waveren, verbonden aan notaris kantoor Winter. Op overzichtelijke wijze worden in deze cursus erfrecht, schenkingsrecht en successierecht be handeld. Daarmee samenhangend wordt het testament besproken. Aan de verschillende juridische kanten, die aan het huwelijk en samenwonen op latere leeftijd vastzitten, wordt in deze cursus eveneens aandacht be steed. De meesten van ons slaagden lang gele den voor hun rijbewijs. Sindsdien zijn de verkeersregels uitgebreid en zijn er vele gewijzigd. Het bijhouden van deze kennis is een hele toer. Daarom start op 5 november in het Trefpunt om 10.00 uur een cursus Rijbewijs opfrissen, ge geven door F. R. Versterre. In deze cur sus kunt uzelf testen op kennis van de theorie. Aandacht wordt besteed aan wat er de laatste jaren aan regelgeving is veran derd. Ook plaatselijke verkeersproble men komen aan de orde. Bij de gezondheidscursus Bocam, die hulp biedt bij klachten als slapeloos heid, angst, hoofdpijn, spier-, pees-, en gewrichtsklachten, zijn nog enkele plaatsen vrij. Start dinsdag 16 septem ber om 10.15 uur in het Trefpunt. Kosten f 50,- voor zeven lessen. De cursus keramiek, waarin vormend werken met klei centraal staat, kan eveneens nog enkele cursisten plaat sen. Deze cursus start vrijdag 12 sep tember om 9.30 uur, ook in het Tref punt. Kosten f 125,- voor tien lessen. Voor informatie en opgave voor deze cursussen kunt u bellen met Aktief 55+, 072-5331297. HEILOO - Voor 55-plussers is er een sportinstuif, elke donderdagmiddag in Sporthal Het Vennewater, van 15.00 tot 16.30 uur. De instuif begint op 11 sep tember. De kosten zijn f 6,- per keer, per seizoen f l,5(rVoor informatie kunt u bellen met 072-5337099. HEILOO - Diamant is het hardste materiaal dat bestaat, vandaar dat het slijpen van een diamant zoveel vak manschap en deskundigheid vereist. De ruwe diamant wordt voor het slijpen zorgvuldig bestudeerd om met zo min mogelijk gewichtsverlies een optimale slijpvorm te verkrijgen. Dan pas gaat de slijper aan het werk om heel precies de facetten op de steen aan te brengen. Peek Juwelier doet graag iets extra's voor zijn klanten en daarom zal zondag bij Peek de diamantslijper aanwezig zijn van 12.00 tot 17.00 uur. Hij zal onder meer demonstraties diamantslij- pen geven en de diamanten sieraden van bezoekers gratis taxeren, controle ren en reinigen. De demonstratie is een onderdeel van de diamantshow die Peek deze middag houdt. De winkel aan de Stationsweg 85a staat deze week geheel in het teken van de diamant. De klant kan een videovoorstelling bijwonen, die het hele proces van delven tot slijpen van de bijzondere steen laat zien. Natuur lijk is er ook een aantal aanbiedingen tijdens deze diamantshow. HEILOO - Op zondag 14 september zullen de ruiters van de landelijke rij- vereniging Heiloo e.o. strijden om de hoogste eer binnen de vereniging, het clubkampioenschap 1997. Het kam pioenschap bestaat uit de onderdelen dressuur, springen en tally ho. Dit laat ste onderdeel is een snelheidswedstrijd, waarbij 50 meter in stap, 50 meter in draf en 100 meter in galop moet wor den afgelegd. Voor hondenbezitters zal er voorts een oefen-Jack Russellrace worden gehou den. Deze race vindt elk jaar tijdens het concours hippique plaats. Tijdens het concours op 27 juni is gebleken, dat er bij de deelnemers behoefte bestaat aan het houden van oefenraces. Informatie hierover is te krijgen bij I. Bakker, 072- 5335282. De onderlinge wedstrijden vormen de afsluiting van het groene (outdoor)sei- zoen. Belangstellenden zijn van harte welkom op het verenigingsterrein aan Het Maalwater en beginnen om 10.00 uur. HEILOO - In de week van 22 tot 27 september vindt de jaarlijkse collecte voor de Nierstichting plaats. Vanwege samenvallende vakanties, ziekte en leeftijd zijn dit jaar veel collectanten afgevallen. De Nierstichting is daarom dringend op zoek naar mensen die in de genoemde week een paar uurtjes willen collecteren. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij Janny en Martin Affourtit, tel. 072-5332815. HEILOO - Op donderdagmorgen 25 september start de cursus papierarchi tectuur, gegeven door Jo Staal in het Trefpunt. In deze cursus snijdt en rilt men papier op een speciale manier, waardoor er een bijzonder effect ont staat. Het resultaat oogt leuker en is ook geschikt als kerst- en wenskaart. De cursus kost f70,- (inclusief materi aal) en bestaat uit zes lessen. De cursus kalligrafie voor beginners start op donderdagmiddag 2 oktober, eens in de veertien dagen eveneens in het Trefpunt. Het leren maken van tek sten in oude en nieuwe schriftsoorten met pen, inkt en verf staat in deze cur sus centraal. Cursuskosten f 60,- voor acht lessen. Informatie over deze cur sus kunt u verkrijgen bij docent J. Dijkstra, tel. 072-5331194. Op vrijdagmorgen 3 oktober begint de cursus poppen maken. Deze cursus van tien lessen wordt gegeven in het eigen atelier van de docente Roos Margiono. U ontwerpt en vervaardigt (boetseert en naait) poppen die in een galerie niet zouden misstaan. De kosten voor de cursus poppen maken bedragen f 150,- voor tien lessen. Informatie en opgave kan bij Aktief 55+, tel. 072-5331297. HEILOO - Vrijdagmiddag is in het Trefpunt de expositie van de Heilooër amateurschilder Bart van Dam geo pend door wethouder J. Wuijster- Schuddeboom. Van Dam heeft de laatste jaren uit de omgeving van Heiloo een serie water verfschilderingen vastgelegd. De on derwerpen zijn vaak landschappen, stads- en havengezichten of onderdelen daarvan: bruggen, een sluis, stolpen en een kerk. Op de expositie zijn onder andere twee kerkinterieurs te zien van de Grote Kerk in Alkmaar, in navol ging van Pieter Saenredam. Deze schil derijen hebben de afgelopen drie maanden in de Grote Kerk gehangen. Bart van Dam, van huis uit timmerman, begon zestien jaar geleden met schilde ren. Zijn hobby kreeg gaandeweg meer inhoud en overtuigingskracht door de lessen van Michiel Hertroys, met wie hij via de schildersclub Jan van Scorel in Schoorl in contact kwam. Na zijn pensionering trok hij gemiddeld één maal per week naar buiten en ontwik kelde met veel geduld en concentratie een eigen interpretatie van allerlei streekonderwerpen. HEILOO - Twee fietsen waren er te winnen, in de fietsburger-actie van Slagerij Kees Burger in winkelcentrum yt Loo. Op de foto de families Noom en Korver, die maandagmorgen door een medewerkster van het bedrijf de fietsen plus een fraai boeket bloemen overhandigd kregen, foto Kitty Hoogland) HEILOO - Ondanks de brand in de turnzaal aan het Slimpad zijn de lessen van GTH weer gestart. Nieuw bij GTH is junior-aerobics. Vanaf 12 a 13 jaar kan iedereen die wil bewegen op hedendaagse muziek mee doen. Net als bij bodyfit worden bij ju nior-aerobics naast low- en high-impact aerobics ook krachtoefeningen gedaan om de spieren te versterken. Dit ge beurt zonder en met hulpmiddelen zoals gewichtjes en dynabands. Alle les sen worden gegeven door bevoegde lei ding. Bodyfit wordt gegeven op woensdag van 20.00-21.00 uur in het Trefpunt, junior-aerobics op vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur in de bovenzaal in sporthal Het Vennewater. De kosten bedragen voor bodyfit f 195,- en voor junior-aerobics tot 18 jaar f 160,- per jaar. Bij inschrijving betaalt u éénmalig een tientje inschrijf kosten. Belangstellenden kunnen gratis een proefles meedoen. Voor meer info kunt u bellen naar I. de Vries, tel. ,072-5337487. Donderdag 11 september Yoga 09.30-10.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Heilooër Operettever. 20.00-23.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Vrijdag 12 september Volksdansver. de Wisselpas 09.00-10.30 NVvH damesbridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Volksdansver. de Wisselpas 14.00-15.30 Beg.orkest v. NH. 20.00-22.00 Volksdansver. Pridini 19.30-21.30 Zaterdag 13 september Zondag 14 september NHK kindernevendienst Maandag 15 september Rode Kruis Welfare Kantklossen Sans Atout bridge Falkland toneel EHK klaverjasdrive gesloten 10.00 14.00-16.00 14.00-16.00 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 Bart van Dam voor de twee kerkinterieurs in het Trefpunt, (foto Kitty Hoogland) Maandag 22 september wordt de nieu we mat gelegd in de grote zaal, een mat van ruim 200 vierkante meter. Niet lang daarna wil Dojo 't Loo van start gaan met een nieuw onderdeel, namelijk tae- kwon-do. Afgelopen zaterdag werd er door trainer Aad Vrielink uit Alkmaar op de Uitmarkt al een spetterende de monstratie verzorgd. Deze lessen zijn gepland op de woensdagmiddag voor de jeugd en op de donderdagavond voor de senioren. Het lesrooster blijft voorlopig verder ongewijzigd, maandagavond van 20.15 uur tot 21.30 uur is er tai-chi (er is nog plek). Maandag is de eerste les weer. Zaterdagochtend judo, woensdagavond judo en karate en vrijdagavond judo en nun-chaku. Met vragen kunt u bellen naar 072-5111108. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur; container bij flatgebouw in De Kandelaar, tussen 10.00 en 18.00 uur. Zaterdag 13 september Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur. De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo', container bij flatgebouw in De Kandelaar, tussen 12.00 en 18.00 uur. Alle dagen Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. HEILOO - Vorige week heeft oud- plaatsgenoot Martijn Adema (23) de titel MA-ISCA behaald. Hij is nu Master of Art in Image Synthesis and Computer Animations. Martijn deed deze opleiding tegelijkertijd met zijn laatste studiejaar Beeld en Media Technologie aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, waarvoor hij in juni slaagde. Dinsdag 16 september Gym Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 Nivon Vouwgr. origami 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Woensdag 17 september Mensendieck 10.00-11.00 Falkland toneel 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 HEILOO - De driejarige Nikkie van Reems uit Heiloo kon vrijdagmorgen bij Hanraads haar prijs in ontvangst komen nemen: een walkman, die ze gewonnen had met een prijsvraag van het schoenenmerk Elefanten. De kleine winnares vond het wel een beetje eng. Ze verschool zich daarom maar het liefst onder moeders rokken, (foto Kitty Hoogland HEILOO - Zeven dames van de Hei looër afdeling van Groei en Bloei gin gen donderdag 4 september naar het Nederlands Kampioenschap Bloem schikken voor Amateurs (NKB) in de bloemenveiling van Aalsmeer. De Bloemenveiling Aalsmeer VBA bood onderdak aan de festiviteiten van vier jubilerende organisaties, die kozen voor een gezamenlijk feestje: Groei Bloei 125 jaar, Florens College Aals meer 100 jaar, Bloemencorso Aalsmeer 50 jaar en VBA Bloemenveiling 25 jaar. Spectaculair was de bloemenkaart van Nederland, de praalwagens van het bloemencorso waren schitterend en de bloemstukken van goede amateurs uit heel Nederland waren prachtig mooi. Hanna Vos en Hennie Scholten deden op uitnodiging van de organisatie mee in de A-select klasse. Hun onderwerp Science fiction werd spectaculair uitge beeld. Trudy Jansen scoorde een zevende plaats in de A-klasse met haar werk stuk met rozen binnen het thema '125 jaar Groei Bloei- een feestelijke gebeurtenis'. Ook Helaan Braak en Gre Beemster maakten van deze op dracht een blikvanger. In de B-klasse maakten Monique van Schagen en Joke Schuitenmaker een fleurige tafel versiering. Alle deelnemers kregen als verplicht stuk een blauwe basis met wat bloemen en ook hierin lieten de bloemschiksters uit Heiloo zien dat ze de beschikbaar gestelde materialen smaakyol kunnen verwerken. De behaalde punten waren boven het landelijk gemiddelde en wel verdiend. De Heilooër afdeling van de KMTP is er trots op dat zij met zo'n enthousiaste delegatie kan deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen. In oktober starten weer cursussen. Het aspect 'gezellig bezig met bloemen' staat centraal. Wilt u inlichtingen over de cursussen, bel dan Heieen Groot, 072-5333530. HEILOO - Schietsportvereniging De Vrijheid houdt op 13 september in het clubgebouw op sportpark Het Venne water een open dag. Iedereen boven 16 jaar is van harte welkom van 10.00 tot 16.00 uur. 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6