Senioren Info Adspiranten Double Stars behalen kampioenschap jfngezonden brieven SCHAP HET LANGE ROND WATER P E I L B E H E FR TUSSEN ZAAN EN HONDSBOSSCHE Schaken voor beginners Zondagmiddag instuif Goed oud worden MoGoJoKo Schaakclub Oppositie Tennis HSV Cursus keramiek Activiteiten Open Huis Aktiviteitenind eWijkAktivitei tenindeWijkAk Plattelandsvrouwen Judocompetitie van start Activiteiten Heiloo Poppentejater Hoepla in JOEB Opgeven Nivon- cursussen NVvH start winterseizoen Sportcursus 50 plus Swietochlowice Aan hen die zich aangesproken voelen Schilderclub EXTRA VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN OPENBARE VERGADERING VAN HET ALGEMEEN BESTUUR SCHOUW POLDERS NOORD EN MIDDEN-KENNEMERLAND AANVRAGEN OM ONTHEF FING OF VERGUNNING PEILBESLUIT GRAFTERMEER EN EILANDSPOLDER WERK IN UITVOERING TENTOONSTELLING OMRINGDIjK NIEUWE SCHOUWFOLDER PAGINA 10 UITKIJKPOST - 17 SEPTEMBER HEILOO - In het Trefpunt wordt vanaf 7 oktober (van 10.00 tot 12.00 uur) een cursus schaken voor beginners gege-l ven. Docent is D. de Jager. De kosten bedragen f 50,-. In een kleine groep worden spelregels, de wijze waarop de stukken bewogen worden, de waarde van de stukken, strategie en tactiek geleerd. Na deze cursus kunt u het geleerde in praktijk brengen, bijvoorbeeld door naar de gezellige donderdagmiddag-schaakclub te gaan in de kantine van de badmin- tonhal. Voor informatie en opgave kunt u bel len met 072-5331297. HEILOO - Zondag 21 september is voor iedereen vanaf 50 jaar weer de zondagmiddag instuif in het Trefpunt. De toegang is vrij en het begint om 14.00 uur. Nadere informatie kunt u krijgen op tel. 072-5334629 of 5334725. HEILOO - Op woensdag 1 oktober start van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt een cursus genaamd 'Goed oud worden'. Deze cursus bestaat uit voorlichting en bewegingsoefeningen. HEILOO - Het nieuwe seizoen is pok voor MoGoJoKo weer gestart. Élke vrijdagavond komt dit jongerenkoor in de Moeder Godskerk bij elkaar om lek ker te zingen, maar ook om eens in de maand een viering te kunnen verzor gen. Zaterdag 20 september is het weer zover. In de themaviering, die om 19.00 uur in de Moeder Godskerk begint, zal de vraag 'Blijft het bij dromen?' cen traal staan. Deze viering is onder lei ding van de dirigente Ank van Baar, met als muzikale begeleiding John Hoetjes op de drums en piano Katja Heusner. Voor informatie kunt u terecht bij voorzitter Ineke Zonneveld, tel. 072- 5157138. HEILOO - De eerste ronde van de interne clubcompetitie in de fraaie, nieuwe speelzaal van het Trefpunt (waar ook nog wel ruimte voor nieuwe leden is!), leverde een aantal markante feiten op. Meervoudig clubkampioen Ronald Groot stond (met wit) lange tijd zeer moeilijk tegen Chris Brink en berustte, toen het eindspel er voor hem een stukje vrolijker begon uit te zien, toen in remise. Kees Jongkind kon eenvoudig een reglementair 'een' noteren daar zijn tegenstander (Richard Sauer) niet kwam opdagen. Het enige nieuwe lid. A. van de Brink, gaf naamgenoot G,. van de Brink geen schijn van kans en is wellicht een goede aanwinst voor de club. Uitslagen eerste ronde: Groot-Brink remise, Hassing-V.Etten 0-1, Jongkind- Sauer 1-0, Ranzijn-Folkertsma 0-1, Heeringa-Huffnagel 1-0, Niehaus- Langereis 0-1, Bosma-Jonkheer 1-0, Ebrecht-Kerst 0-1, Petricevic-Bos remi se, Tuinstra-Kleijn 0-1, Vd Werff- Horning 1-0, Blom-Kracht 0-1, A. vd. Brink-G. vd. Brink 1-0, Vd Veer-Vd Wal remise, Maas-Ligthart 1-0. Heiloo - Onlangs zijn bij tennisvereni ging HSV de clubkampioenschappen verspeeld. Hieronder de uitslagen. HE 1 - 1. R. Zoon, 2. R. Barendsma. HE 1 40+ -1. H. Tuinhof, 2. C. Heijnis. HE 2 - 1. P. Ruite, 2. R. Kuiper, HE 2 40+ - 1. C. Langedijk, 2. J. vd. Broek. HE 3/4-1. R. Koppen, 2. J. Kaandorp. HE 3/4 40+ - 1 M. Duin, 2. K. Mosselaar. DE 1 - 1. R. Kok, 2. M. J. v. Leeuwen, DE 2 - 1. T. Evertse, 2. A. Smit. DE 3/4 - 1. P. Vreeker, 2. A. Nieuwenhuis. HD 1 - 1. R. Zoon-Admiraal, 2. R. v. Dijk/ D. Hoebe, HD 2 - 1. B K. v. Raam, 2. C. Keeman/S. Kaandorp, HD 3/4 - 1. L. Brinkman/J. Visser, 2. A. Gard/ C. d. Waard.Dd 1 - 1. R. KOk/M. J. v. Leeuwen, 2. A. Zoon/T.v.d. Molen, DD 2 - 1. M. Meijer/E. Nederkoorn, 2. R. Voerman/M. Moleman, DD 3/3-1. L. Hoebe/P Borst, 2. T. Sombroek/C. Beers, GD 1 -1. R. Kok/J. v.d. Molen, 2. Br. Lnagedijk/R. v. Dijk, GD 2 - 1. A. Meijer/R. Kosters, 2. J. ZOon/G. v. Noort, GD 3/4 - 1. M. Verheij/L. Brinkman, 2. H. Handgraaf/A. Admiraal. HEILÖO - Sedert eind '95 biedt een klein keramiek-atelier u de gelegen heid u te bekwamen in de keramiek. Klei is een boeiend en uniek materiaal. Onder deskundige leiding maakt u kennis met diverse mogelijkheden van dit vak. De cursus duurt tien avonden. Naast ondersteunende theorie komen de volgende facetten aan de orde: met behulp van rollen klei een voorwerp maken. Dit kan zijn een schaal, vaas. of dier, het verwerken van plakken klei tot een constructie of organisch werk stuk, kennismaking met de draaischijf, het leren centreren en verdere verwer king tot een gedraaid werkstuk, decore ren, hierbij wordt gebruik gemaakt van kleislibs, deze worden ingekleurd met oxyden. Het werkstuk wordt tenslotte gebakken en geglazuurd op 1000 gra den Celcius. Inschrijving is mogelijk gedurende het gehele cursusjaar op de dinsdag en de donderdag van 20.15 tot 22.15 uur. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met André Vaerewijck, tel. 072-5333706, Heiloo. De cursus omvat zes bijeenkomsten en kost f 30,-. De inhoud van de cursus is ontwikkeld voor ouderen die graag wat meer zouden willen bewegen. Het pro gramma heeft een goede invloed op de gezondheid, speciaal op bloeddruk en overgewicht. Men gaat meer bewegen, voelt zich gezonden, vitaler en vaak ook minder eenzaam. Elke bijeenkomst bestaat uit een uur voorlichting en een uur beweging aan gepast aan uw eigen mogelijkheden. U hoeft niet op de grond te liggen, alle oefeningen kunnen ook zittend of in een rolstoel gedaan worden. De onder werpen die tijdens het voorlichtingsge deelte, toegelicht door een seinorvoor- lichter, aan de orde komen zijn succes vol ouder worden, bewegen en mobili teit, voeding, weerstand, veiligheid in en om het huis en verschijnselen van het ouder worden. De bewegingsoefeningen die tijdens het tweede gedeelte worden gedaan worden onder leiding van een ervaren docent uitgevoerd. Dit oefenprogram ma met de naam Smile kunt u thuis ook uitvoeren met behulp van een speciale informatiemap. Speciale kleding of schoeisel is niet vereist. Wanneer u belangstelling hebt voor deze cursus kunt u contact opnemen met tel. 072-5331297. Voor vervoer kan desgewenst gezorgd worden. Donderdag 18 september Yoga 09.30-10.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Heilooër Operettever. 20.00-23.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 Vrijdag 19 september Volksdansver. de Wisselpas 09.00-10.30 NVvH damesbridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Volksdansver. de Wisselpas 14.00-15.30 Beg.orkest van NH 20.00-22.00 Zaterdag 20 september Zondag 21 september NHK kindernevendienst Maandag 22 september Fed. Vrouwenraad Rode Kruis Welfare Sans Atout bridge Falkland Toneel EHK klaverjassen gesloten 10.00 09.30-11.30 14.00-16.00 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 Het adspiranten 1 team van Double Stars Heiloo is trots op het behaalde kampioenschap. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo de eerste kampioenen van dit jaar onder de jeügdteams kunnen begroeten. Het was het adspiranten 1 team dat door winst op concurrent Alcmaria Victrix het kampioenschap binnenhaalde. Met nog drie wedstrij den te gaan in de competitie zitten ook het pupillen 1 team en de junioren nog volop in de race om het kampioen schap. Eerder werden dames Softbal 2 en dames Softbal 3 al kampioen in hun poule. Het jeugdteam dat zaterdag kampioen is geworden is hetzelfde team dat eer der dit seizoen vpor acht dagen naar Italië is geweest. Daar werd veel getraind en enkele wedstrijden ge speeld tegen Italiaans^ leeftijdsgeno ten. Dat deze reis het team goed heeft gedaan wordt bewezen door de onge slagen koppositie die het team de hele competitie heeft kunnen behouden. Onder leiding van de coaches Bram van Langen en Sander Vermeer werden de meeste wedstrijden vrij makkelijk gewonnen. Tegen twee ploegen, waar onder de tegenstander van afgelopen zaterdag Alcmaria Victrix, moest er echter voluit worden gespeeld om de winst te pakken. En dat gebeurde dus ook dit weekend. Na een 8-3 achters tand gooiden de spelers van Double Stars er een schepje bovenop en begon de achterstand om in een 11-8 voor sprong. Nadat de laatste uit was gemaakt, konden de bloemen dan toch uit het water worden gehaald en kon er een feestje worden gevierd. HEILOO - Het programma van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen voor het nieuwe seizoen ligt klaar. Voor de afdeling is het een be langrijk jaar met het vijftigjarig be staan. Op de eerste bijeenkomst op 23 september is er een doe-avond, onder leiding van Wijbrich de Man. De diver se clubs en commissies hebben ook voor dit jaar weer een gevarieerd pro gramma. De vereniging staat open voor vrouwen van alle gezindten en onthoudt zich van elke partijpolitiek. De avondbijeen komsten vinden plaats om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat. De middagbijeenkom sten zijn om 14.00 uur in het Open Huis. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. De contributie bedraagt voor 1998 f 61,80. Introducées betalen f 5,- per persoon. Heeft u interesse en wilt u meer infor matie, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat, tel. 072-5336552, M. van Unnik-Kieft, Bosrank 4, Heiloo. HEILOO - Afgelopen zaterdag was de start van de Westfriese judocompetitie. SV Dojo 't Loo doet hier al jaren aan mee met eën team. Doordat de lessen dit seizoen wat later van start zijn gegaan, kon de vereniging dit keer geen volledig team op.de mat brengen. Van de tien judoka's waren er vijf afwe zig. Er werd dan ook twee keer verlo ren, van Musashi met 12-6 en van HensBroek met 18-2. De volgende wed strijden zijn in november en worden in de nieuwe dojo georganiseerd. Het team is dan weer volledig. Volgende week zondag is ook de start van de Westfriese Jeugd judocompeti tie. De eerste wedstrijd is in Hens broek. Vrijdag 19 september om 18.30 uur beginnen de vrijdagavondlessen weer. Kinderen die al een aantal maan den judo ervaring hebben en zin heb ben in een uurtje extra judo, zijn van harte welkom. De lestijd vanTai-Chi op de maandag is gewijzigd; de begintijd was 20.15 uur, dit is 20.00 uur gewor den. Beeldentuin Ditta Engel Elke zaterdag open tussen 13.00 en 17.00 uur aan de Westerweg 182. Hema 't Loo Tot eind september expositie van mon oprints van Hanna Vos. Te zien tijdens openingsuren. Het Trefpunt Tot eind oktober expositie van aquarel len en tekeningen van Bart van Dam. Zorgcentrum Overkerck Tot en met november expositie van aquarellen, acrylwerken en olieverf schilderijen van Ietje Mak. Hallemhuis Tot en met 28 september schilderijen van Frans Groothuizen en keramische kunst van Marga Zijp. Open zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, toe gang gratis. Herenweg 45aa, Egmond- Binnen. TC Hogedijk Vrijdag racketavond, aanvang 19.00 uur. Galerie de Kapberg Expositie van Luis Fileer, open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur, Slotweg 17. Dorpshuis Hanswijk Expositie van teken- en schilderproject 'Egmondermeer' met werk van kunste naars uit Egmond en Zottegem. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 21 september prenten, schil derijen en tekeningen van schilders van de Bergense School en tijdgenoten. EGMOND - Op 20 september is er op de kindermiddag een poppentheater in JOEB te Egmond-Binnen. Alle kinde ren zijn uitgenodigd om een middag lang te lachen, gieren en brullen! Het verhaal gaat over een echoput. In dit verhaal woont een kikker in een put waar een prinses haar bal in laat vallen. Hoepla de clown wil haar helpen, maar dat lukt niet. De kikker zegt dat hij wel kan helpen in ruil voor wat zoentjes van de prinses, maar dat vindt de pinses vies! Hoe dat afloopt? Ga kijken wat er met de prinses, de clown en de kikker gaat gebeuren in de Echoput. Aanvang van het poppentheater is om 14.00 uur, de entree is f 2,50. HEILOO - Na de deelname aan de- Uitmarkt organiseert het Nivon Heiloo in tegenstelling tot andere jaren dit maal géén afzonderlijke informatie avond meer over het nieuwe cursussei zoen. Voor enkele cursussen zijn nog plaat sen beschikbaar: aquarel (basis), teke nen (basis en vervolg), zonnekindpop pen, boekbinden, origami (basis en ver volg) en pergamano en andere technie ken (combinatiecursus). Voor inlichtingen en aanmelding kunt u bellen met Reina Mulder (072- 5333127), Astrid Oudhoff (072- 5336259) of Lineke Muller (072- 5334576). HEILOO - Met het aanbieden van het winterprogramma is vorige week het winterseizoen van de Nederlandse Ver eniging voor Huisvrouwen weer van start gegaan. Een grote verscheiden heid aan activiteiten staat weer ge pland. Naast boeiende lezingen, excur sies en feestelijke lunches, zijn er spor tieve, culturele en creatieve activitei ten, het leren van talen en spelen als birdige en mahjong. Wie aanvullende informatie wenst, kan bellen met Anneke Kager, tel. 072- 5332935 tussen 19.00 en 20.00 uur. Elders in deze Uitkijkpost kunt u lezen over het komende jubileumfeest van de vereniging. HEILOO - Er zijn drie soorten licha melijke fitheid die belangrijk zijn als je de vijftig bent gepasseerd. 'Dit zijn lenigheid, kracht en uithoudingsvermo gen. Deze drie begrippen worden in een speciale, op vijftig plussers afgestemde cursus onder de loep genomen op don derdag van 14.30 tot 16.00 uur in sport hal d'Enterij. Na afloop van de les wordt er koffie of thee gedronken. De kosten zijn f 22,- per maand. De les sen zijn voor dames en heren. Voor informatie kunt u bellen met Meintje Guyt, 072-5051617. Dinsdag 23 september Gym Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Alliance Fransaise 09.30-11.00 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Oratoriumver. Nieuw Leven20.00-22.00 Nivon workshop boekbinden20.00-22.00 Dierenbescherming 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 HAF fotoclub 20.15-22.45 Woensdag 24 september Mensendieck 09.00-11.00 Alliance Fran^aise 09.30-11.00 Sans Atout damesbridge 13.15-16.15 Probus 16.00-18.00 Vrije Academie 13.30-15.30 Mensendieck 19.00-22.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 f r I In het artikel van de afgelopen week 'Zomaar een dag in Swietochlowice', heb ik mij vergist met de genoemde afkorting Novib. Mijn excuses hiervoor. Het is de Nivon afdeling Heiloo ge weest, die een schenking heeft gedaan voor de aanschaf van bomen en strui ken voor het zorghuis in Swietoch lowice. De Nivon heeft dit gedaan in verband met het honderdjarig bestaan van de internationele organisatie van de natuurvrienden. In hetzelfde jaar vierde de Nivon afdeling Heiloo haar vijftigste verjaardag. Onze natuurvrien den zullen wat betreft de groei van de geschonken boompjes en struiken op de hoogte gehouden worden. J. Rood Heiloo Doodziek worden wij ervan! Wederom hartelijk bedankt voor het opnieuw kapot trappen en stelen van weer een fiets op vrijdagavond bij fietsenstalling Heiloo. De zoveelste. Een cafébezoek afsluiten met een rondje fietsenstalling om daar de nog aanwezige fietsen te vernielen en te ste len is héél stoer. Blijf van andermans bezit af! En ouders, praat met uw kin deren over al dit zinloze gedoe. Mw. Faber Heiloo HEILOO - De vrijdagmiddag schilder club is in het Trefpunt weer begonnen. Er zijn nog enkele plaatsen open. Schilderes Rina Snel staat de club om de week met raad en daad bij. U kunt op vrijdag gewoon binnen lopen om eens te kijken, van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt ook na 18.00 uur bel len met J. Visser-van 't Sant, tel. 072- 5334308. Waterschap Het Lange Rond zorgt voor veilige dijken en juiste waterpeilen in het gebied tussen de Zaan en de Hondsbossche Zeewering. Het werkgebied kenmerkt zich door vrij afstromende gebieden langs de binnenduinrand van Beverwijk tot Camper duin, diepe droogmakerijen en drasse veen- weiden. In deze landelijke, maar plaatselijk sterk verstedelijkte regio van 400 vierkante kilo meter, wonen 300.000 mensen. De begro ting bedraagt ruim 25 miljoen gulden, waarvan 18 miljoen rechtstreeks door de inwoners via de waterschapslasten wordt opgebracht. De kleine, slagvaardige organi satie bestaat uit een administratieve en een technische dienst, waarbij 60 personen werkzaam zijn. Het kantoor van het water schap is gevestigd aan de Arcadialaan 40, Alkmaar. Voor meer informatie, vragen, tips of klach ten over het waterbeheer kunt u daar te recht. Als u voor een specifiek onderwerp langs wilt komen, maak dan eerst een afspraak. Waterschap Het Lange Rond, Arcadialaan 40, Postbus 127, 1800 AC Alkmaar, telefoon (072) 541 02 02. Op woensdag 17 september is er een extra ver gadering van de commissie Financiën. In deze vergadering wordt de begroting voor het jaar 1998 behandeld. De commissie vergadert in het gebouw Justus van Effenstraat 11-13 (gelegen achter het water schapskantoor), aanvang 20.00 uur. Indien u vóór de vergadering uw mening wilt geven óver de begroting, dan kunt u gebruik maken van het spreekrècht. U kunt hiervoor een afspraak maken met de secretaris van de com missie, de heer C.J.M. Gerssen. Op vrijdag 26 september vergadert het alge meen bestuur om 10.00 uur in het stadhuis te Alkmaar. Op de agenda staan o.a. de volgende zaken: - twee wijzigingen van de begroting: 1voor het houden van een communicatie onderzoek (bekendheid van het waterschap bij de inwoners van het gebied); 2. om de opstelling van de Nota recreatief medegebruik uit te besteden. - verruiming van het kwijtscheldingsbeleid; - beleidsplan 1998 en ontwikkelingsvisie 1999- 2002; - peiIbesluit en plan van werken natuurontwik kelingsvisie Bakkum; - transacties onroerënde zaken. Indien u voor de vergadering over één van de onderwerpen uw mening wilt geven, dan kunt u gebruik maken van het spreekrecht. U kunt hiervoor een afspraak maken met de secretaris van het waterschap, de heer K. Brandsma. De, vergaderstukken liggen tijdens kantooruren ter inzage in het waterschapskantoor. Donderdag 9 oktober controleert het water schap alle sloten in de volgende gebieden: Noord-Kennemerland: SCHOORL (Lei-, Harger-, Groeter-, Grootdam mer- en Aagtdorperpolder) BERGEN DE BERGERMEER; deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten: Schoorl, Bergen en Alkmaar. Midden-Kennemerland: DE ZWARTEDIJKSPOLDER DE BINNENGEESTERPOLDER DE KLAAS HOORN EN KIJFPOLDER DE HEMPOLDER DE DÖRREGEESTERPOLDER DE CASTRICUMMERPOLDER DE ZIEN DE UITGEESTERBROEK DE GROOT- LIMMERPOLDER; deze polders liggen geheel of gedeeltelijk in de gemeenten: Akersloot, Uitgeest, Castricum, Heemskerk en Beverwijk. Wat moet u doen? De eigenaren, huurders en gebruikers van de percelen zijn verplicht vóór 9 oktober de betreffende onderhoudswerkzaamheden uit te voeren. De sloten moeten worden onderhouden over die helft van de sloot die grenst aan de grond die bij u in eigendom of gebruik is. Het waterschap wijst er nadrukkelijk op dat de eigenaren danwel zakelijk gerechtigden verantwoordelijk zijn voor een tijdige en correcte uitvoering van het onderhoud aan de sloten. Ook wanneer zij' hTet"zelf de gebrui ker zijn. Welke onderhoudswerkzaamheden? De onderhoudswerkzaamheden die moeten worden uitgevoerd zijr onder andere: - het verwijderen van de op de taluds en in de bodem van de sloten wortelende waterplan ten, riet en biezen; - het verwijderen uit de sloten van bladeren, flab, gras, kroos, takken, vuilnis en andere daar niet thuishorende zaken; - het onderhouden van de slootkanten; - het op afmetingen houden (breedte en diepte) van de sloten; - het onderhouden van dammen, duikers, keer- schutten etc. Bijzondere gevallen: Voor hoofdtochten strekt de onderhoudsplicht op zuiverheid tot maximaal twee meter uit de waterlijn. Het onderhoud op afmetingen van de categorieën (hoofd)tochten en wegsloten is opgedragen aan respectievelijk het waterschap en de wegeigenaren. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u bellen tussen 8.30 - 12.30 uur met mevrouw A. de Groote, tel. (072) 541 02 02. de volgende aanvragen zijn binnengekomen: 1. Gemeente Zaanstad voor het plaatsen van een damwand langs de Zuidersluissloot tot aan de keermuur van het flatgebouw aan de Wandelweg te Wormerveer. 2. Bouwcombinatie Van Braam-Minnesma vof te Zaandam voor het maken van een beschoeiing achter Dorpsstraat 247 te Assen delft. 3. ENW Midden Noord-Holland N.V. te Zaan dam voor het saneren van de gasleiding langs de Oud Heinstraat te Zaandijk. 4. Multikabel te Alkmaar voor de aanleg van CAI ten behoeve van bestemmingsplan Stoop-Taam te Graft-De Rijp, ter hoogte van de Grafterbaan. 5. C.J. Klercq te Alkmaar voor hét dempen van een sioot ter hoogte van de Omval 64 te Alkmaar. 6. Gemeente Heiloo voor het maken van een dam met duiker bij de Omloop 22 te Heiloo. 7. ENW Midden Noord-Holland N.V. te Zaan dam voor de aanleg van een gasleiding ter hoogte van de Starnmeerdijk te Graft- De Rijp. De aanvragen liggen van vrijdag 19 september tot en met vrijdag 17 oktober voor belangheb benden ter inzage in het waterschapskantoor. Gedurende deze periode kunnen belangheb benden hun zienswijze daarover indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap. Bij besluit van 27 augustus 1997, nr. 97-514365 hebben Gedéputeerde Sfatén "van Noord- Holland het peilbesluit Graftermeer en afwate ringsvakken Eilandspolder 1997 goedgekeurd, dat op 21 maart 1997 door het algemeen bestuur van het waterschap Het Lange Rond was vastgesteld. Het goedkeuringsbesluit ligt vanaf vrijdag 19 september t/m vrijdag 31 oktober ter inzage in het waterschapskantoor. Belanghebbenden kunnen van 19 september tot en met 31 oktober tegen het goedkeurings besluit beroep instellen bij de rechtbank te Haarlem, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. In verband met de nieuwbouw van een gemaal nabij het huidige gemaal Juliana in de buurt van Driehuizen, is de weg op de Oostdijk tussen Driehuizen en West-Graftdijk tot en met 3 oktober (of zoveel langer of korter als nodig) voor het autoverkeer afgesloten. Fietsers en voetgangers hebben wel doorgang. De Kanaaldijk tussen Alkmaar en Akersloot wordt tussen de aansluiting met de Kanaalweg (Heiloo) en Geesterweg (Akersloot) gere noveerd. Het verkeer wordt met extra waar schuwingsborden op de steeds wisselende werklocaties geattendeerd en wordt ter plaatse via verkeerslichten afgewikkeld. Hierdoor ondervindt men vertraging. Het werk duurt tot ei rid september. Ko Steltenpool exposeert zwart-wit foto's van de Westfriese Omringdijk in de gangen van het waterschapskantoor. De tentoonstelling is op werkdagen tijdens kantooruren gratis toe gankelijk. Speciaal voor de 'kleine' onderhoudsplich tigen in bijvoorbeeld nieuwbouwwijken, zoals huiseigenaren met erven langs een sloot, heeft Het Lange Rond een informatieve fol der gemaakt over nut en noodzaak van een schone sloot. Veel mensen zijn onbekend met deze jaarlijkse onderhoudsplicht. De nieuwe folder 'De schouw, een prettige verplichting' wordt onder andere actief verspreid via rayonbeheerders en schouw- meesters. Als u iemand van Het Lange Rond tegenkomt, kunt u er ook even naar vragen. Bellen kan natuurlijk ook.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 10