Kennemer Vers-winkeliers zoeken klant op aan het Raadhuisplein x Modehuis Marja Geels Houdt open huis Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie Jngezonden brieven I Woon-Zorgloket in Heiloo Ontvangst nieuwe inwoners tijdens Gemeentedag Dierendag in het Beestenboetje PAGINA 6 UITKIJKPOST - 24 SEPTEMBER Vervolg informatierubriek Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en'Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorzieningdagverzorging *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 531 31 84. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voor de hieronder ver melde bouwplannen voornemens zijn bouw vergunning te verlenen. Heerenweg 110 - vergroten woning; Zeeweg 49 - plaatsen tuinhuisje; Sportpark Het Vennewater - plaatsen tribune, twee dugouts en vier licht masten s.v. De Foresters; Warmoezierslaan 28 - plaatsen berging. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 18 september 1997 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alieen na telefonische afspraak, nr. 072 - 531 31 52). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Zaterdag 4 oktober a.s. is de traditionele ont vangst van nieuwe inwoners door het gemeentebestuur van Heiloo in het gemeen tehuis. Mensen die zich het afgelopen jaar als inwo ner hebben ingeschreven bij de gemeente hebben hiervoor persoonlijk een uitnodiging ontvangen. Leden van het college van burgemeester en wethouders zullen zich aan de nieuwe inwo ners voorstellen en iets vertellen over hun portefeuille en actuele onderwerpen die met hun portefeuille te maken hebben. Na de officiële ontvangst in de raadzaal bestaat de mogelijkheid om in informele sfeer nader kennis te maken met het college van burgemeester en wethouders. Daarnaast is een aantal medewerkers aanwezig die vragen van nieuwe inwoners kunnen beantwoorden. Het lijkt wel een traditie te worden. De laatste jaren is op 4 oktober groot feest bij het Beestenboetje in het Gemeentebosje. Dit jaar is het feest nog groter. De vrijwilligers, de werkgroep Natuur- en Milieu-educatie en de gemeente hebben weer alle zeilen bijgezet voor een echte Dierendag. Op zaterdag 4 oktober a.s. is er van 10.00 tot 15.00 uur veel te beleven bij het Beestenboetje. Volgende week kunt u in de gemeenterubriek lezen wat er allemaal gebeurt en te beleven valt. In ieder geval is er gelegenheid om met de dieren te knuffelen, is de hondenwachter aanwezig en is er een rondleiding van het IVN (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, afdeling Noord-Kennemerland). TV Heiloo V redes week-lezing Bridge Sans Atout Collecte kankerbestrij ding Training Trias Volksdansen voor ouderen Tuinieren voor 55-plussers Liefde De envelop bij Reservaat Ouderenrecht Rij vereniging sluit seizoen af Inzet brengt nieuwe lijsten Bijeenkomst NCVB Dierenbescherming Mooiste plekjes tijdens KunstlOdaagse Mijn ergernis HEILOO - TV Heifoo organiseert spe ciaal voor beginners bal- en slagvaar- digheidslessen op woensdag van 17.30 tot 18.20 uur in tennishal de Dors. Voor informatie en opgave bellen met Marion Beudeker, tel. 072-5335053. HEILOO - Over 'De positie van mos limvrouw' houdt Berna Yilmaz van de Landelijke Islamitische Vrouwenorga nisatie een lezing op woensdag 24 sep tember om 20.00 uur in de Moeder Godskerk. Dit is georganiseerd in het kader van de Vredesweek 1997 door het Interkerlijke Vredesberaad Heiloo in samenwerking met de kerken van Heiloo. Het thema van de Vredesweek is 'Strijd voor Verzoening'. Verzoening betekent ook verzoening tussen mensen onder ling, tussen volken, tussen mensen van verschillende rassen, godsdiensten en culturen. HEILOO - De uitslag van afgelopen maandag: A-lijn: 1. De Lange-Schouten 63.3, 2. mw. Lute-Geerders 61,3. B-lijn: 1. De Ruyter De Wildt-Tromp 62,5, 2. Ravensloot-Gieles 56,3. C-lijn: 1. fam. Witting 61.3,2. Kuiper-Zijp 56,7. D-lijn: 1 en 2 mw. Poley-Hasselt 54,9, 1 en 2 fam. Krieger 54,9. E-lijn: 1. ds. v. Toornburg-de Vries 56.2, 2 en 3 ds. Frugte-Krul, fam. v.d. Velden 57.5. F- lijn: 1 en 2 ds.Toby-v.d. Hulst 60,9,1 en 2 Theune-Onherm 60,9. HEILOO - De collecte van de kanker bestrijding heeft dit jaar in Heiloo f 20.325,60 opgeleverd. De kankerbe strijding bedankt alle gevers en collec tanten. Wie de collectant gemist heeft, kan zijn gift alsnog storten op reke ningnummer 12.05.08.109 van de Rabobank Heiloo, ten name van me vrouw Hendriks. HEILOO - Atletiek Vereniging Trias wil deelnemers aan de Halve Marathon van Egmond helpen bij de voorberei ding. Speciaal gericht hierop verzorgt Trias onder leiding van een deskundige en gediplomeerde trainer een drie maanden durende loopscholing, waarin tweemaal per week op dinsdag en don derdag getraind wordt op en nabij de baan Het Maalwater in Heiloo. Deze trainingen vinden plaats in een aparte groep en zijn geschikt voor de serieuze loper, zowel de beginner als de gevorderde, die straks goed voor de dag wil komen in Egmond. De eerste trai ning is op dinsdag 30 september en begint om 19.00 uur. De kosten voor deze specifieke loopscholing bedragen f 75,-. Aanmelden kan bij Niek van Baar, tel. 072-5126254 of Ben Brouwer, tel. 072-5332647, waar ook nadere informatie is te verkrijgen. Aanmelden kan ook tijdens de eerste training op de atletiekbaan. HEILOO - Op dinsdag 7 oktober start van 10.00 tot 11.00 uur in het Open Huis een volksdansgroep voor ouderen onder leiding van Marianne Knip. Als u graag wil volksdansen, maar uw snel heid gaat wat achteruit en het draaien gaat u moeilijker af, dan is de volks dansgroep voor ouderen een goede mogelijkheid. Het bewegen heeft bo vendien een goede invloed op gezond heid, bijvoorbeeld op hoge bloeddruk en op overgewicht. Maaf bovenal gaat het in deze volksdansgroep om het ple zier in het bewegen op de maat van de muziek en de gezelligheid met elkaar. De kosten bedragen f 15,- per maand. Voor informatie en opgave kunt u terecht bij Marianna Knip tel. 072- 5338973. HEILOO - Vanwege groot succes ii het voorjaar is er nu een tweede cursu; voor 55-plussers (voor gevorderden en beginners) met als titel 'Tuinieren in alle seizoenen'. U wordt wegwijs gemaakt in de richting en aankleding van uw tuin, de keuze van planten, het maken van sfeerhoek jes en het winterklaar maken van de tuin. Daarnaast kunt u uw eigen groen- vragen inbrengen. De cursus start op donderdag 2 oktober in het Trefpunt van 9.30 tot 11.15 uur en bestaat uit zes lessen. Docent is Jo Cuijpers, en de cur- suskosten bedragen f 60,-. Opgave, tel. 072-5331297. HEILOO - Bij uitgeverij Reservaat is een nieuw boekje verschenen met de titel Liefde De envelop van de hand F.B. Hotz. Twee sterk autobiografische verhalen zijn in deze aparte uitgave aaneengesmeed. Het huwelijk (Liefde) en de echtscheiding (De envelop) zijn hoofdthema's uit het werk van Hotz: de onmogelijkheid van mannen en vrou wen om samen te leven. Beide verhalen verschenen eerder in Proefspel (1980) en beslaan de periode 1928-1940. Het huwelijk en de schei ding van de ouders van twee kinderen (broer en twee jaar oudere zus) vormen het thema van deze verhalen die spelen tegen de verre dreiging van een tweede wereldoorlog. Zo lijkt het mislopen van het huwelijk dat het huiselijk geluk ver stoort een metafoor voor het dreigend onheil: het keerpunt van de kunstzinni ge jaren twintig naar de jaren van crisis, oorlogsdreiging en vernietiging. In De envelop reist de hoofdpersoon naar Bergen in Noord-Holland:en ik kwam tot m'n ongemak terecht in een duinvillaatje vol dames en heren in ten- niskostuum'. Bij het afscheid drinken vader en zoon nog een kopje koffie in de Rustende Jager, waar de ober hun een krant aanreikt die vol staat van de dreigende Europese oorlog. Deze exclusieve uitgave in een beperk te oplage van 250 exemplaren kan ge zien worden als hors d'oeuvre van het verzameld werk, dat in oktober zal ver schijnen. Liefde De envelop is voor f 29,50 verkrijgbaar bij boekhandel Deutekom in Heiloo, of door overma king van f 33,50 (inclusief verzendkos ten) op giro 631 86 95 t.n.v. Reservaat, Heiloo o.v.v. Hotz). Het voltallige personeel van de Kennemer Versdie 8 oktober de nieuwe zaak aan het Raadhuisplein feestelijk openen, (foto EWD) HEILOO - De cursus Ouderenrecht, die op 1 oktober van start gaat, wordt gegeven in het Trefpunt, en niet in het Open Huis, zoals eerder vermeld werd. HEILOO - Tijdens de laatste outdoor- wedstrijd op het terrein aan Het Maal water behaalden de leden van de Landelijke rijvereniging Heiloo e.o. winstpunten en prijzen. Het was de laatste thuiswedstrijd die verreden werd, want met ingang vanoktober wordt er maandelijks door de Hip pische Club Egmond in manege De Passage een wedstrijd gehouden, waar aan ook de leden van de landelijke rij vereniging deel zullen nemen. Hieronder volgen de uitslagen. De resultaten van de eerste en tweede proef staan achter elkaar. B en L dressuur: P. Schoen 151/154 pnt, tweede prijs; D. Spuibroek 157/151 pnt, vierde prijs: R. Clement 157+/156 pnt, derde prijs; L. Leeuwenburg 176/162 pnt, eerste prijs; C. Witteveen 145/146 pnt; S. Roest 137/145 pnt. Ml, M2 en L: C. Breed 130/143 pnt; C. Rotteveel 171/149, tweede prijs; E. Moorman 154/143 pnt; S. Elsinga 159/161 pnt, tweede prijs; F. van Haaster 145/149 pnt; A. Brouwer 149/150 pnt. Z1 en Z2:1. de Monchy 184/177 pnt. HEILOO - Ondernemers die hun klan ten op gaan zoeken. Zo zou je de ver huizing van de drie verswinkeliers, na vijftien jaar naast elkaar te hebben gezeten aan de Kennemerstraatweg, naar het Raadhuisplein kunnen om schrijven. Op zaterdag 27 september sluiten Ambachtslagerij Brink, Echte Bakker Hemmer en Sinnige's fruit munt uit hun deuren, om een kleine twee weken later, op woensdag 8 okto ber, hun nieuwe onderkomen vlakbij winkelcentrum 't Loo feestelijk te ope nen. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van de winkeliers in vervulling. „Twintig jaar geleden, toen de eerste winkels in 't Loo verhuurd werden, hebben we een inschattingsfout ge maakt," aldus Hans Brink. „We voel den er toen niets voor om daar een pand te gaan huren. Het was toen gebruikelijk dat je een pand in eigen dom had." Maar de tijden veranderen en daar werden de verswinkeliers onherroepe lijk mee geconfronteerd, 't Loo groeide uit tot een volwaardig winkelcentrum en de gemeente wilde de Kenne merstraatweg publieksarm maken. „Het idee voor onze verhuizing is eigenlijk vijf jaar geleden geboren. Toen zaten we bij burgemeester Nico Schoof, om over een oversteekplaats te praten." En zo rijpte bij de verswinke liers ook het idee om meer en meer samen te gaan werken, met als resultaat de grote, nieuwe zaak, die een opper vlakte van 350 vierkante meter heeft. „Een prachtige zaak, die het karakter krijgt van een gezellige, overdekte markt. Ontworpen door de Italiaanse vormgever Ciano," vertelt Cock Kops niet zonder trots. De afzonderlijke win kels zijn aan de voorkant open, waar door het eigenlijk één grote winkel lijkt. Aan de achterkant zijn de bedrijfs ruimtes wel gescheiden. Ook Hemmer heeft er zin in. „De Kennemer Vers, want dat is onze nieuwe naam, is meer dan alleen vers. Het moet er gezellig zijn." Hemmer omschrijft de versgroep als 'gevestigde bedrijven die op een andere plek verder gaan'. „Wij zoeken letterlijk onze klanten op." De zaak is zes dagen per week en een koopavond open. De Rozenboog Een nieuwe loot aan de stam en met open armen ontvangen wordt bloe- menzaak De Rozenboog, die vlak bij de ingang komt te zitten. Eigenares Tineke Mulder: „Ik verkoop verse boe ketten, droog- en zijdebloemen en ook kleine cadeau-artikelen. Dit wordt mijn eerste zaak. Hiervoor heb ik op mark ten en beurzen gestaan." Aanvankelijk waren er ook nog plan nen voor een noten- en kaaswinkel, maar daar moest de Kennemer Vers van afzien. Wel verkoopt slager Brink kaas, zoals hij al jaren doet. Zijn assor timent gaat zich in de nieuwe slagerij ook meer 'vernieuwen'. „Makkelijke, kant-en-klare producten, dat is wat de consument wil. Die komen er zeker bij. Maar wat blijft zijn onze ambachtelijke produkten, onder andere uit onze eigen worst- en vleesmakerij, die overigens aan de Kennemerstraatweg blijft." Sla ger Brink heeft, als enige in Heiloo, nog zelf zijn vee lopen in het weiland bij de melkfabriek. „Dat is begonnen als een hobby. Ik ben eigenlijk dus ook nog voor een deel veehouder." 'Vers' is en blijft het toverwoord. Zo ook bij bakker Hemmer. Bas Hemmer zal in de nieuwe zaak de scepter gaan zwaaien. Hemmer bakt de hele dag door, dus de kans is groot dat de klant 's middags heerlijk ovenvers, warm brood koopt. „En daarnaast ga ik na tuurlijk verder met mijn speciale broodjes en natuurlijk de verrukkelijke vlaaien," belooft de bakker. Cock Kops, die al 33 jaar bij Sinnige in Heiloo werkt, is de vierde dragende poot van de nieuwe zaak. Dagelijks koopt hij groente en fruit in bij de vei ling, bij grossiers en importeurs. „Hier door kan ik de laagste prijzen én de beste kwaliteit voor mijn klanten han teren," aldus Kops, die ook nog vier markten per week draait. De Kennemer Vers wordt op woensdag 8 oktober geopend door wethouder J. Wuijster-Schuddeboom. Vanaf 19.00 uur, na de receptie voor genodigden, zijn alle inwoners van Heiloo welkom om met eigen ogen te komen zien waar de versgroep zo trots op is. De vijf appartementen die erboven gebouwd zijn, zullen naar verwachting een maand later opgeleverd worden. De bedoeling is dat ook de omgeving dan helemaal 'up to date' is, bestraat en met hetzelfde aantal parkeerplaatsen als voorheen. De verswinkeliers willen voor zich zelf geen cadeaus. Daarom hebben zij bedacht dat wie een gift wil doen, een bedrag kan geven voor het vrijwilli gerswerk in het nieuwe dagactiviteiten centrum van PC Willibrord in de voor malige meubelfabriek aan de Kenne merstraatweg. Mar ja Geels runt nog tot maart haar modezaak aan de Oosterzijweg. (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Morgen, donderdag 25 sep tember, is er weer open huis bij Modehuis Marja Geels aan de Ooster zijweg. Onder het genot van een kopje koffie, een hapje en een drankje wordt in een gemoedelijke sfeer de nieuwe collectie geshowd. Al veel klanten heb ben de weg naar het klantvriendelijke modehuis gevonden, niet in de laatste plaats vanwege de goede service, de aparte collectie en de juiste adviezen. „Bij ons is de klant nog altijd koning, of liever gezegd koningin," aldus Marja Geels. Maar niet voor lang meer, want in maart volgend jaar sluit Marja de deuren van haar zaak. Ze stopt ermee. „Ik word vijfenzestig, en eigenlijk vind ik het wel mooi geweest." In 1960 begon ze, samen met haar man, het atelier aan de Oosterzijweg. „In een hoekje verkochten we toen al wat eigengemaakte kinderkleding. We had den ook een breierij." Langzamerhand groeide de zaak uit naar een kleding zaak. In 1981 kwam de damesmode en ging het kindergoed eruit. Ook al vindt Marja Geels het nu welle tjes, toch bekijkt ze de komende opheffing van de zaak met gemengde gevoelens. „De klanten vinden het jam mer. Ik zal hen ook zeker missen, want zij zijn in al die jaren met mij, en ik met hen meegegroeid." Ook de dames die bij haar werken, houden het voor gezien. „Ik heb veel steun van ze gehad, en zeker toen mijn man vier jaar gele den plotseling overleed." Maar even later: „Toch zal het ook wel fijn zijn hoor, niet meer werken. Geen zorgen meer aan je hoofd, en voldoen de tijd om te genieten." Sporten, brid ge, plannen zijn er genoeg. Maar voorlopig steekt Marja Geels haar energie nog in de verkoop van de nieuwe najaar- en wintercollectie, die morgen 'officieel' van start gaat. HEILOO - Inzet Lijstenateliers intro duceert een nieuwe serie schilderijen- lijsten tijdens de grote Artiade, die begin oktober in Alkmaar plaatsvindt. Deze lijsten worden op de markt gebracht onder de merknaam d' Artis te. Ze zijn opvallend doordat zij uit één stuk geproduceerd worden, waardoor geen enkele versteknaad zichtbaar is. Deze lijsten worden door Inzet zelf geproduceerd in het atelier aan de Raadhuisweg in Heiloo. Voor meer informatie: tel. 072-5336433 of fax 072- 5339610. De Artiade (kunstbeurs) wordt gehou den in de Grote Kerk in Alkmaar. Vrijdag 3 oktober van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag 4 en 5 zondag 5 okto ber van 11.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Dinsdag 30 september om 20.00 uur heeft de Nederlandse Christenvrouwenbond de bijeenkomst in het nieuwe seizoen. Ds. v.d. Wind uit Heiloo zal dan een lezing houden over algemene oriëntatie in de liturgie in binnen- en buitenland. Belangstellen den zijn welkom in de grote zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5335180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord- Kennemerland 072-5644066 (alarm) en 072-5622717 (vermissingen). Vermist Lichtrode cyperse poes, 2 jr. Nic. Beetsweg, Heiloo. Effen grijze poes met rose snuit, 8 jr. Uitgeesterweg, Limmen. Inl. 072-5616106. Gevonden Gele parkiet, Dusseldorperweg, Lim men. Zwarte poes, Hoogeweg, Heiloo. Zwarte poes met hier en daar oranje vlekjes, oranje streep tussen de ogen, bruine vlooienband, Zanderslootweg, Heiloo. Zwarte ongec. kater met witte snuit, bef, borst, buik en voorpoten, achter sokjes, Kennemerstraatweg bij Willi brord, Heiloo. Donker zwartgrijze poes met lichtcy- perse tekening en witte buik, Zuider- neg, Heiloo. Inl. 072-5616106. Open Asieldag Zondag 5 oktober doet Dierentehuis Alkmaar en omgeving mee aan de lan delijke open asieldagen. Op die dag kunt u kennis maken met alle dieren die door allerlei omstandigheden in het asiel verblijven. De leeftijden van de honden en katten variëren van 4 maan den tot 16 jaar. Op 5 oktober kunnen er geen dieren worden meegenomen. Het is wel moge lijk een dier te reserveren als u het de verzorging en aandacht kunt bieden die het nodig heeft. De open dag is van 12.00 tot 16.00 uur. Er zullen ook stands van verschillende organisaties aanwe zig zijn. In verband met de voorberei ding is het dierentehuis Op zaterdag 4 oktober gesloten. Het dierentehuis is gelegen aan de Bergerweg 185. BERGEN - Van 17 tot en met 26 okto ber staan Bergen en Bergen aan Zee voor de vierde maal in het teken van kunst en cultuur. Beginnende en geves tigde kunstenaars zorgen voor tien dagen spektakel. De Kunstwandelroute en de Atelierroute zijn twee onderde len van de Bergense KunstlOdaagse, waarin naast kunst en cultuur ook natuur een plaats heeft. De Atelierroute en de Kunstwandel route zijn opgenomen in het program maboekje, dat binnenkort gratis ver krijgbaar is bij de VVV-kantoren Ber gen en Bergen aan Zee. Vorige week maandag was ik op een bijeenkomst tegen het vliegtuiglawaai, die ondere andere georganiseerd was door Milieu Contact Heiloo. Ik ging er heen omdat ik mij groen en geel erger de aan de fanatieke ingezonden brie ven in de Uitkijkpost. Zo'n 70 a 80 mensen waren aanwezig, onder wie maar weinig jongeren. De uitgenodigde spreker bleek al gauw anti-Schiphol en anti-vliegtuigen te zijn. Opvallend was de agressieve manier van vragen stellen en het reageren hierop. Dit kwam tot uiting tijdens de pauze, toen een van de aanwezigen de opmerking maakte dat er veel meer vliegtuigen zouden moe ten neerstorten. Dan zouden de men sen wel ophouden met vliegen! Mijn opmerking, dat ik het gevoel had omringd te zijn door vijanden, deed veel stof opwaaien, en nadat ik zei dat ik vliegtuigen schitterend vind, waren de rapen goed gaar. Mijn boosheid en ongenoegen namen nog verder toe, toen ik hoorde dat er handtekeningenlijsten komen te liggen bij huis- en dierenartsen en apotheken. Wachtkamers zijn toch niet bedoeld voor propaganda voor allerlei actie groepen of politieke partijen? Daarom doe ik ook een oproep. In woners van Heiloo: uw handtekening is goud waard. Wees er zuinig op, en gebruik haar niet voor allerlei actie groepen. P. Ligthart Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6