NAJAAR! DUS GROFHUIS- EN TUINAFVAL Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Natuurvriendelijk maaien Wet voorkeursrecht gemeenten Milieuvriendelijk onkruid bestrijden PAGINA 10 UITKIJKPOST - 8 OKTOBER Vervolg informatierubriek De eerstvolgende openbare vergadering van Commissie Grondgebiedzaken l Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 3 oktober 1997 U kunt uw grofhuis- en tuinafval laten ophalen door de Reinigingsdienst. Natuurlijk kunt u ook zelf uw grofhuis- en tuinafval brengen bij de afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. Op de Afvalkaart die in augustus 1997 ver spreid is in de gemeentestaat vermeld wat u zoal kunt brengen naar de Afvalbrengplaats. Legitimatie verplicht! Als u uw afval komt brengen dient u zich te kunnen legitimeren als inwoner van de gemeente Heiloo. Dit om te voorkomen dat inwoners van andere gemeenten afval komen aanbiedenwaarvoor u als inwoner voor Heiloo moet betalen. Openingstijden afvalbrengplaats Rosendaal 2: Maandag t/m don derdag 08.00 en 16.00 uur Vrijdag tussen 08.00 A/ G en 12.00 uur Zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur Nieuwe telefoonnummers: Telefoonnummer Afvalbrengplaats: (072) 535 68 68 Telefoonnummer Grofhuisafval en/of ophalen Wit-Bruingoed (072) 535 68 88 GROFHUISAFVAL Uw oude eethoekbankstel, potten, pannen en klein huisraad. Bijna iedere vereniging of school is er dol op voor z'n fancy-fair. Ook kunt u deze spullen naar een tweedehands winkel brengen. Wat te doen als er écht niks meer mee te beginnen is? Grofhuisafval mag in uw grijze emmer. Alleen als het gaat om grofhuisafval, dat qua formaat niet in de grijze rolemmer past, dan kunt u bellen met de Reinigingsdienst van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 - 12.00 uur, tel. (072) 535 68 88. U kunt natuurlijk ook zelf u afval brengen naar de Afvalbrengplaats, maar de afvalbrengplaats is er alléén voor huishoudens. Wat is géén grofhuisafval. Bedrijfsafval, bouw- en sloopafval, grond, puin, asbest, boomstammen en materialen afkomstig van groot onderhoudswerk in huis en tuin. Dozen, kratten, zakken en rolemmers met normaal huishoudelijk afval en/of gras en blad word evenmin door de grofhuisafval- dienst meegenomen. ALGEMEEN Nog wat tips als u grofhuisafval aanbiedt: de Reinigingsdienst zorgt ervoor dat het grof huisafval na uw telefoontje, bij u wordt weg gehaald. Hieronder nog enkele "spelregels": Zet het afval zo laat mogelijk buiten en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit om te voorkomen dat buurtbewoners hun grofhuisafval bij dat van u leggen. Hierdoor kan namelijk de maximale hoeveelheid van twee kuub worden overschreden. Bundel het losse afval, maar zorg ervoor dat de bundels niet langer zijn dan ander halve meter en niet zwaarder zijn dan twaalf kilo. Zet vooral géén plastic zakken bij uw grofhuisafval. Bouw- en sloopafval Bouw- en sloopafval wordt niet door de gemeente opgehaald en ook niet geaccep teerd op de Afvalbrengplaats. Het kan tegen betaling worden aangeboden bij de Regionale Stortplaats, Kanaaldijk 13 A, te Heiloo, telefoonnummer (072) 541 35 50. Mensen die zelf verbouwwerkzaamheden uit voeren proberen vaak via de grofhuisafval- dienst van hun afval af te komen. In de prak tijk komt het er dan op neer dat de verbouw kosten gedeeltelijk voor rekening van de gemeente zijn. Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Puin De gemeente neemt geen puin mee. U kunt alleen puin uit klein onderhoud van uw tuin tot een halve kuub (geen bouw- of sloopafval) gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Wit- en Bruingoed Grofweg wordt onder wit- en bruingoed alle elektrische huishoudelijke apparaten gerekend, met uitzondering van de koel- en vriesapparatuur. Witgoed: wasmachines, centrifuges, fornui zen, wasdrogers, afwasmachines, geisers, C.V.-ketels etc. Bruingoed: televisies, radio's, platenspelers, CD-spelers, computers, printers, video's, wek kers, stofzuigers, strijkijzers, broodroosters, frituurpannen, etc. Dergelijke apparaten worden apart opge haald, o.a. omdat bij verbranding in de Huisvuilcentrale zware metalen, zoals koper, in de verbrandingsresten achterblijven. Apart ophalen is dus milieuvriendelijker. Door apar te inzameling is ook materiaal-hergebruik beter mogelijk. Als u wit- of bruingoed heeft, dan kunt u de gemeente van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bel len via telefoonnummer (072) 535 68 88. U krijgt dan te horen op welke datum en op welk tijdstip de aparaten bij u worden opge haald. Deze service is gratis. NAJAAR EN TUINAFVAL In het najaar krijgt de tuin vaak een grote beurt; hij wordt "Winterklaar" gemaakt. Klein snoeiafval, gemaaid gras en bladeren kunnen gedeponeerd worden in de groene rolemmer. Het is alleen wel belangrijk dat er zo min mogelijk zand bij het GFT zit, dat levert namelijk minder goede compost op. Als het tuinafval te groot is voor de rolemmer dan moet het afval gebundeld worden voor de grofhuisafvaldienst. Echter niet alles kan zomaar als tuinafval worden aangeboden. Er zijn wel degelijk een aantal spelregels. 1. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken e.d. zijn géén normaal tuin afval, maar moeten worden beschouwd als "bouw- en sloopafval". U moet dan zelf voor afvoer/verwerking zorgdragen, b.v. via de Regionale Stortplaats aan de Kanaaldijk 13 A, alhier. De openingstijden zijn; maandag t/m vrijdag van 07.00 - 16.00 uur en ook open op de eerste zater dag van de maand van 10.00 - 11.30 uur; stortkosten worden u in rekening gebracht. 2. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin e.d. in de groene rolemmer; het verstoort het composteringsproces en vermindert de kwaliteit van de compost. 3. Gooi nooit tuinafval in de grijze rolemmer. Als het wordt aangetroffen wordt deze niet geleegd. De reden hiervoor is dat de verwerkingskosten voor het afval uit de grijze rolemmer aanzienlijk hoger zijn dan voor het afval uit de groene rolemmer en daarom dus niet is toegestaan. 4. Bundels grofsnoei-afval kunnen tot 2 kuub als groftuinafval worden aangeboden via telnr. (072) 535 68 88, van maandag t/m woensdag van 08.00 t/m 12.00 uur. 5. Indien u niet wilt wachten op de grofhuis afvaldienst, dan kun u het ook zelf wegbrengen naar de gemeentelijke Afvalbrengplaats (gratis). Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieron der vermelde, positief bevonden uitrit-meldin gen is verleend: - van der Feen de Lilleweg 10, de heer J.J. Kossen; aanleg inrit. Deze meldingen liggen ter inzage bij de gemeentewerf, Rosendaal 2, telnr. (072) 535 68 68. Openingstijden van maandag t/m vrij dag van 08.00 - 12.30 uur. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling BOR wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening is betaald en de vergunning is verstrekt, wordt met de uitrit begonnen. Zie voor bezwaar maken en het aanvragen van een voorlopige voorziening bij bouwver gunningen. Geboorten Debora M., d.v. F.M. Meijer en M.C.M. Koopman Ellemijn A., d.v. J. Hofland en C. Zwagemaker Eva, d.v. F. v.d. Brom en J. Zijp Elders geboren Guus, z.v. P.A.M. Ruiter en S.C.C. Meijer Baukje W., d.v. W.D. IJlstra en F.J.M. Schouten Sjoerd C.P., z.v. J.T.H. Dorrestein en I.C.M. Borst Lisanne, d.v. E.N. van Westerop en M.J. de Graaft Maaike d.v. F.A.J. Fraase Storm en M.A.M. Hoogeboom Yvonne, d.v. F.A.J. Fraase Storm en M.A.M. Hoogeboom Marijn, z.v. H. Boonstra en P.M. v.d. Es Paul G.M., z.v. D.M.C. Heymans en C.M.R.E.G. Verougstraete Beau, d.v. P. Zuurbier en S.A.A. Okhuijzen Huwelijksaangiften J.M. Crum en J. Doorenspleet M. Verschut en S.Wesseling R.P. Schotanus en C.J. Adamsky Huwelijken E. v.d. Most en S.G. Dekker M.J. Eskes en C. Bierenbroodspot G.J. Varkevisser en T. Schipper J.P. Handgraaf en C. Oosterling Overleden F.M. de Boer wv Dekkers J. van Dijk wv Stoop P.Franzen Elders overleden G.C. Kneppers J. Krommedam wv Huting K.S.F. Hoe J.E. Molenaar wv van Schagen H.R. Vonk De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 15 oktober 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Productenbegroting 1998; - Aankoop woning; - Wet voorkeursrecht gemeenten met betrekking tot bestemmingsplan Boekelermeer-Zuid; - Artikel 19 procedure m.b.t. het oprichten van een woning en werkplaats aan de Oosterzijweg 27; - Artikel 19-procedure m.b.t. het reeds gerealiseerde bouwwerk op het perceel Zeeweg 31. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 14 oktober 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Regionaal Indicatieorgaan Noord Kennemerland; - Subsidies 1998; - Subsidieverzoek Stichting WAO/AAW/UG Belangen Heiloo; - Bezwaar Stichting Slachtofferhulp NHN inzake subsidievoorstel 1998; - Productenbegroting 1998; - Projectvoorstel Platform Heiloo Wereldwijd; - Beschikbaar stellen krediet voor het vervangen van de vloerbedekking en de armaturen in basisschool De Duijf; - Aanschaf programmatuurwijziging GBA. Verleende collectevergunning Door de burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode: - Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten voor de periode van 5 tot en met 11 oktober 1997. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Tweede maai beurt: natuur krijgt meer de kans In het voorjaar is de gemeente gestart met natuurvriendelijk maaien van gras. Het gaat om de grasstrook gelegen langs de Oostkanter in plan Oost en het stuk gras tus sen De Achtkant en de Ringweg rondom de vijver (wijk oud west en het Baafje). Dit houdt in dat deze grasstroken in plaats van de gebruikelijke 26 keer per jaar maar twee tot drie keer per jaar worden gemaaid. Bovendien blijft het maaisel niet meer liggen, maar wordt het afgevoerd. De bovengenoem de stukken gras worden de komende weken voor de tweede keer gemaaid. Op termijn krij gen omwonenden een gevarieerd en kleurrijk gazon terug waar ook dagvlinders te zien zul len zijn. Met andere woorden: de natuur wordt naar binnen gehaald. Niet al het gras in Heiloo zal natuurlijk beheerd gaan worden en ook begint de gemeente niet overal tegelijk met natuurvrien delijk maaien. Ook leent niet al het gras zich voor natuurvriendelijk maaien. Groen, en dus ook gras, kan immers verschillende functies hebben. Zo is er bijvoorbeeld recreatief groen. Gras in recreatieve gebieden, bijvoor beeld bedoeld als speelterrein, zal zoals gebruikelijk 26 keer per jaar worden gemaaid. Wat verandert er? De eerste veranderingen zijn in april al zicht- baar geweest. Omwonenden van de Oostkanter, De Achtkant en de Ringweg zagen toen niet het vertrouwde beeld van grasmaaimachines. Het gras werd pas in juni voor het eerst gemaaid. En nu pas wordt het gras voor de tweede keer gemaaid. Verder zal het traditionele beeld van het strakke gazon netje gaan verdwijnen. Op termijn krijgen omwonenden een gevarieerd en kleurrijk gazon terug waar ook dagvlinders te zien zul len zijn. Waarom natuurvriendelijk maaien? In 1996 heeft de gemeenteraad Heiloo het Groenstructuurplan Heiloo vastgesteld. In dit plan zijn voorstellen gedaan om het beheren v$n groen in onze gemeente op een meer natuurvriendelijke wijze uit te voeren. Natuurvriendelijk maaien op bepaalde plekken in Heiloo was één van de voorstellen die zijn opgenomen in het Groenstructuurplan. Met meer natuurvriendelijk beheren van het groen wil de gemeente rekening houden met de wensen van de natuur op plaatsen die daar voor geschikt zijn. Planten en dieren (zoals vlinders) krijgen op die manier mogelijkheden om zich ook buiten de traditionele natuurge bieden te vestigen. Bovendien levert het een gevarieerder en kleurrijker beeld op en wor den de seizoenen in de natuur zichtbaarder. De natuur wordt van buiten naar binnen gehaald. De gemeente is begonnen met natuurvriendelijk maaien aan de randen van Heiloo (de zogenaamde groene zoom) en breidt dit langzaam uit naar diverse plekken in het dorp. Op deze wijze wordt de natuur van buiten naar binnen gehaald. Natuur krijgt meer de kans Kleine zoogdieren en insecten als dagvlinders zijn afhankelijk van een afwisselende begroei ing. Zo 'n gevarieerde plantenwereld kan een voudig worden ontwikkeld door het gras op een andere manier te maaien. Twee tot drie keer per jaar maaien is hiervoor voldoende. Hierdoor wordt de grond voedselarmer en de variatie aan plantensoorten groter, waardoor ook insecten een plek krijgen om te verblij ven. Gras is dus niet alleen mooi, maar kan ook waardevol zijn als het niet steeds wordt gemaaid. Bovendien ontstaan verschillende groenbeelden, omdat op de strandwal andere kruiden gaan groeien dan op de kleiige strandvlakten. Natuurvriendelijk maaien niet nieuw Natuurvriendelijk maaien is niet nieuw. De meeste gemeenten geven natuur in de bebouwde omgeving weer een kans en behe ren hun groen op een natuurvriendelijke wijze. Ook in Heiloo wordt al op enkele plek ken natuurvriendelijk gemaaid, bijvoorbeeld in de Noorderneg. Hierover is overleg gevoerd met de Vlinderstichting. Uit onderzoek bleek, dat het twee tot drie keer per jaar maaien samen dient te gaan met het opruimen van afgesneden gras. Dit komt eigenlijk neer op het oorspronkelijke hooi- landbeheer. Door deze maatregelen jaren achter elkaar te herhalen neemt de voedsel voorraad in de bodem af. De grasmat wordt hierdoor ijler zodat natuurlijke kruiden meer kans krijgen om zich er te vestigen. Dit pro ces verloopt uiterst traag. De eerste resultaten zullen dan ook pas over vijf tot zeven jaar zichtbaar worden. De eerste tijd zult u wat minder mooie kruiden zien dan op termijn. Hiervoor vragen wij uw begrip. Vragen? Heeft u vragen over natuurvriendelijk maaien van gras, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 00. Burgemeester en wethouders van Heiloo •maken bekend, dat de gemeenteraad van Heiloo op 6 oktober 1997 heeft besloten op grond van artikel 8 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) gronden die gelegen zijn in het gebied "Boekelermeer-Zuid" aan te wij zen als gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. De aanwijzing van gronden door de raad is een vervolg op het voorstel van burgemeester en wethouders aan de raad om de gronden aan te wijzen. Op grond van artikel 9a Wet voorkeursrecht gemeenten worden bezwaren gericht tegen het voorstel van burgemeester en wethouders aan de raad geacht te zijn gericht tegen het raadsbesluit. Indien u reeds bezwaar heeft ingediend tegen het zojuist genoemde voor stel van burgemeester en wethouders, dan hoeft u dat niet nogmaals te doen, tenzij u inhoudelijk gezien nieuwe bezwaren wenst in te dienen. Deze aanwijzing loopt vooruit op de totstand koming van een ontwerp-bestemmingsplan of een ontwerp-structuurplan en heeft een gel dingsduur van twee jaar. Het besluit van de gemeenteraad ligt met bij lagen, waaronder de kadastrale kaart en lijst van aangewezen percelen met ingang van 8 oktober 1997 voor een ieder ter inzage bij de centrale balie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken, ingaande 8 oktober 1997 bij de gemeente raad tegen genoemd besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Met betrekking tot het in te dienen bezwaar schrift geldt het volgende: het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet tenminste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. de omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Het bezwaarschrift moet worden gpricht aan de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Degene(n) die bij burgemeester en wethou ders een bezwaarschrift heeft/ hebben inge- diend, kan/kunnen tevens op grond van arti kel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, de President van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen, indien deze van mening is/zijn dat onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 16 oktober 1997 om 20.00 uur in fle raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Productenbegroting 1998; - Milieu-communicatieplan; - Plan van aanpak herziening verkeersplan; - Uitnodiging van de Stichting voor Gedeeld Autogebruik te Utrecht voor de workshop met betrekking tot mogelijkheden en ontwikkelingen rondom de deelauto. Deze week is de gemeente begonnen met het milieuvriendelijk verwijderen van onkruid op verhardingen. Hiertoe heeft de gemeente grasmaaimachines tijdelijk omgebouwd tot borstelmachines. Draaiende stalen borstéls verwijderen het onkruid op verhardingen. Maandag 6 oktober is de gemeente hiermee begonnen aan de Westkant van Heiloo in De Ronge. Daar waar zich onveilige situaties kunnen voordoen of waar overlast wordt bezorgd door onkruid, zet de gemeente de borstelmachine in om het onkruid mecha nisch en dus milieuvriendelijk, te verwijderen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 00.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 10