Woningmarkt in de gemeente Heiloo De herfst Dierendag bij 't Beestenboetje lÈSli Vervolg informatierubriek PAGINA 6 UITKIJKPOST - 8 OKTOBER w:»-. - s Het is bijna herfst. Enkele bomen laten hun bladeren al vallen en over niet al te lange tijd liggen de straten en lanen vol met bladeren. Net als verleden jaar wordt dit jaar ook weer zoveel mogelijk het blad opgeruimd. Als de herfst echt inzet gaan de wijkploegen aan het bladruimen. De wijkploegen hebben een bepaalde route in de wijk en het blad dat zij tegen komen nemen zij mee. Althans als het blad op het openbaar terrein ligt. U mag hoopjes van het blad maken en bijvoorbeeld bij de boomstam neergooien. U zult net zien; de wijkploeg is net langs geweest als u uw hoopje blad neerlegt. Ja, maar toch komt de wijkploeg niet direct terug om het blad op te halen. Het advies is om het blad aan te leve ren via bijvoorbeeld vuilniszakken. Wij hebben meer ruimte om te plannen en het blad kan niet wegwaaien. De vuilniszakken worden weer hergebruikt bij verschillende taken van de buitendienst. U hoeft dus niet voor alle hoopjes blad te bellen. De ploegen nemen de hopen c.q. zakken mee als zij langs komen. Voor vragen kunt u bellen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte aan het Rosendaal, tel.nr. 072 - 535 68 68. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 13 oktober 1997 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Jaarverslag 1996 en Districtsbeleidsplan 1998 politiedistrict Noord-Kennemerland Oost; - Project Versterking Brandweer; - Productenbegroting 1998; - Septembercirculaire gemeentefonds en gevolgen voor begroting; - Wijziging belastingverordeningen en privaatrechtelijke tarieven 1998; - Communicatienota "Van doorgeefluik naar communicatiemanagement. De sprekende burger: een bont palet"; - Ontwikkelingen Multikabel; - Evaluatie Lokale Omroep; - Klacht van mevrouw H.J. van der Poel- Verhaar, De Spanring 10, op geluidshinder van kermis. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijri ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voor nemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Middelhof 20, G.J. Koomen - vergroten woning; Tulpencroftlaan 17, W. Hartong - vergroten woning; Burenweg 12, M. Jongen - plaatsen berging; Warmoezierslaan 14, G.C. IJpelaan - vergro ten woning; Rosendaal 95, ABN-AMRO Bank - verplaatsen- geldautomaat; Vredenoord 167, M. Hueting - plaatsen dakka pel; Brasemcroftlaan 11, G. Peters - vetgroten garage; Westerweg 286, J.W.M. Tam is - vergroten woning; Westerweg 419, C.M. Rietbroek-Bijl - verande ren en vernieuwen woning en garage; Ewislaan 29, C.M. de Jong-Twint - plaatsen dakkapel; De Boog (ong.), Bouwfonds Woningbouw - oprichten 42 woningen; Ringweg 13, A.W. Ranzijn - vergroten woning en vernieuwen garage; Molenweg 5, A. Meiboom - plaatsen garage/berging; Ken nemerstraatweg 170, E.J. de Smidt- ver groten woning; Holleweg 84, J.H. van der Sluijs - plaatsen berging. Afgelopen zaterdag, 4 oktober, is het een gezellige drukte geweest bij het Beestenboetje. Deze dag had niet plaats kun nen vinden zonder de inzet van de vrijwilligers en de sponsering van verschillende bedrijven en instellingen. Via deze weg willen wij de vrijwilligers, de verenigingen, de sponsoren bedanken voor de bijdrage die zij geleverd hebben aan deze dierendag. Volgend jaar gaan we weer proberen een gezellige dag ervan te maken. Tot dan! De Woontoren: comfortabel wonen aan de rand van water en groen. Voor de nieuwe huurwoningen werkt de gemeente samen met de Woningstichting Heiloo met een aanbodsysteem door middel van de Woningkrant. Hierbij kunnen woningzoekenden, rekening houdend met de woonwensen, op het huur woningaanbod reageren door het invullen van een woonkeuzebon. Om in aanmerking te komen voor toewijzing dient men aan de bij de woning vermelde voorwaarden te voldoen. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vooraf aan te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. U ontvangt dan een uitnodiging. Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedure en toewijzing is verkrijgbaar op de Woningmarktdag. Na de Woningmarktdag is nog twee weken informatie te verkrijgen over de projecten bij de gemeente Heiloo. Zaterdag 25 oktober a.s. organiseert de gemeente Heiloo de jaarlijkse Woningmarktdag. Op deze dag presenteert Bouwfonds Woningbouw b.v. de bouwplan nen voor koopwoningen in Ypestein. Woningstichting Heiloo geeft informatie over de planontwikkeling voor huurwoningen bij De Loet. De gemeente Heiloo biedt zeven vrije kavels te koop aan gelegen op de hoek van De OmloopBayershoffweg. De woningmarkt wordt gehouden in restau rant Klein Varnebróek, De Omloop 22 te Heiloo. Het betreft een informatieve bijeen komst. Het is dus niet mogelijk een huis of een kavel te kopen of een woning te huren op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijvings formulieren verkrijgbaar. Vanaf 25 oktober tot en met 10 november 1997 is inschrijving voor de koopwoningen en bouwkavels mogelijk. De huurwoningen wor den te zijner tijd in de Woningkrant aangebo den. NB: Op deze Woningmarktdag worden géén woningen van de plannen rond de Egelshoek gepresenteerd! Aanmelding voor bezoek Woningmarktdag In verband met de te verwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging. U kunt zich telefonisch voor de woningmarkt aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. Voor inwoners van Heiloo bestaat de moge lijkheid om bij de koop van een woning in aanmerking te komen voor een premie van 10.000,-. 2. Huurwoningen In opdracht van Woningstichting Heiloo wor den nabij De Loet de volgende huunwoningen en huurappartementen gebouwd: - 13 luxe aan Zorgcentrum De Loet gekoppelde driekamerappartementen voor senioren met een huurprijs van gemiddeld 1.345,- netto per maand. Om voor deze woningen in aanmerking te komen worden toelatingscriteria gehanteerd, te toetsen door de gemeentelijke Indicatie Commissie (de zgn. Koppelindicatie); - 50 driekamerappartementen met een gemiddelde huurprijs van 714,- netto per maand. Voor een aantal van deze woningen, die eveneens aan het Zorgcentrum De Loet gekoppeld zijn, kunnen mensen met een "koppelindicatie" voorrang krijgen. Eerste oplevering vanaf februari 1998. - 6 eengezinswoningen met gemiddelde huurprijs van 1.190,-. Start bouw april 1998. Huurwoningen worden te zijner tijd in de Woningkrant aangeboden. Koppelwoningen worden in de Uitkijkpost aangeboden. Op de Woningmarktdag zijn dus géén woonbonnen beschikbaar. woningzoekende staat ingeschreven. 2. 45% van de woningen en drie kavels zijn beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning in Heiloo vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toegewezen (m.i.v. 1 juli 1997 huur tot 1.085,-- per maand). Prioriteit heeft cjegene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. 3. 25% van de woningen en 2 kavels zijn beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld diegenen die een huurwoning vrijmaken die niet onder de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening valt (huur hoger dan 1.085,- per maand). Prioriteit heeft degefie die het langst in de huidige woning woont. 4. Als er na toewijzing aan de drie genoemde categorieën nog woningen beschikbaar zijn komen achtereenvolgens in aanmerking: - woningzoekenden geregistreerd bij gemeenten binnen het SNK-gebied (Noord Kennem^rland); - overigen. Toewijzing van huurwoningen Woningen Bouwfonds twee-onder-één-kap S...vttWMtiföffl Het Hildebrandhof, de beste eigenschappen van klassiek én eigentijds wonen. Bouwplannen De bouw van de nieuwbouw koopwoningen vindt plaats in Ypestein. De huurwoningen komen nabij De Loet. De bouwkavels zijn gelegen op de hoek van De Omloop I Bay ershoffweg. Het betreft in totaal 69 huurwoningen, 42 koopwoningen en 7 vrije bouwkavels. 1. Koopwoningen Jn opdracht van Bouwfonds Woningbouw b.v. worden in Ypestein 16 twee-onder-één-kap woningen met inpandige garage gebouwd. Koopprijzen vanaf 286.000,- v.o.n. Start bouw: begin 1998. Eveneens in opdracht van Bouwfonds Woningbouw b.v. worden in Ypestein 26 een- gezinsrijenhuizen zonder garage gebouwd. Koopprijzen vanaf 200.000,- v.o.n. Start bouw: begin 1998. Toewijzingscriteria: 1. 30% van de wonin gen en twee kavels zijn beschikbaar voor ingeschreven woning zoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft dege ne die het langst als NB: een folder met informatie over het verkrij gen van een "koppelindicatie" is af te halen bij de Woningstichting Heiloo en bij het Woonzorgloket op het gemeentehuis. 3. Vrije bouwkavels (7 stuks!) Deze kavels zijn gelegen aan op de hoek van De Omloop/Bayershoffweg. Eventuele bouw plannen worden getoetst aan door de gemeente opgestelde randvoorwaarden. De kavelgrootte van de zeven kavels is vanaf 600 m2. Prijs vanaf 350.000,- incl. BTW k.k. Nadere informatie over de kavels kunt u op de Woningmarktdag verkrijgen. Toewijzingscriteria voor nieuwbouw koopwoningen en kavels najaar 1997 Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen en kavels worden toegewezen. Burgemeester en wethouders hebben op basis van het volkshuisvestingsbeleid, aanvullend onderzoek en ervaring van de vorige woningmarktdagen, de volgende criteria vastge steld voor de toewijzing van de nieuwe genoemde koopwoningen. Woningen Bouwfonds eengezins-rijenhuizen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6