Electronisch scorebord voor de Foresters Spaanse ambassadeur onthult Lamoraalbeeld Pater Borst-actie groot succes cursus zelfverdediging Spreekuur knuffeldieren Jngezonden brieven PAGINA 8 UITKIJKPOST - 8 OKTOBER 8 q m Natuurmonumenten over visie en beheer Herfstvakantie Tendenz Piano op z'n Zuid-Amerikaans TV Heiloo Werkgroep 77-11 opgeheven PCC-leerlingen naar bedrijfsleven Voorlichting Mededingingswet vrouwen AZ op bezoek bij HSV Zwembad Loös Inzameling voor groentetuin in Zimbabwe Tentoonstelling De Kapberg Snooker nieuws Lezing Arbor Vitae Fitness voor 55-plus vrouwen Engels voor 55-plussers Dierenbescherming Big Mama's Double G hervat repetities Reconstructie Heerenweg/Slimpad Agenda Open Huis 4 HEILOO - Stukje bij beetje vordert ook de aankleding9 van het nieuwe sportcomplex van Foresters aan het Vennewater. Op de trainingshal prijkt een splinternieuw scorebord, dat vorige week zondag officieel werd over handigd door sponsor Nidrac (l) aan voorzitter HoijtinL (foto Kitty Hoogland) HEILOO - In het Heilooërbos, Nijen- burg en verschillende forten binnen de Stelling van Amsterdam krijgt cultuur minstens evenveel aandacht als natuur. De mensen die hier werken houden zich niet alleen bezig met het bescher men van natuur, maar ook met gebou wen, lanen of muurschilderingen. Donderdag 16 oktober vertellen ze u aan de hand van dia's graag meer over de bijzonderheden van dit landgoed en deze forten, vanaf 20.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Boishof 2. De toegang is gratis, ook voor niet- leden van Natuurmonumenten. Voor de pauze vertelt Sandra van Lochem, werkzaam op het hoofdkan toor, hoe ze een beheervisie samenstelt. Daarvoor verzamelt ze allerlei gege vens uit verschillende archieven. Aan de hand van die gegevens komt zij tot een advies over restaureren, bescher men of ontwikkelen van bijzondere elementen zoals bijvoorbeeld de aanleg van een boomgaard bij het huis of het herstel van een zichtas. Na de pauze is het woord aan Annika Langeveld. Zij vertelt hoe zij het dage lijks beheer van deze gebieden aan pakt. Zij is opzichter en daarmee het gezicht van Natuurmonumenten in de regio. HEILOO - In de herfstvakantie heeft Tendenz heel wat in petto. Op 14 okto ber wordt er om 10.00 uur een video gedraaid. Welke dat wordt, is nog een verrassing. Op 15 oktober is er in de grote zaal een levend tafelvoetbalspel. Bij dit spel word je vast gemaakt aan een touw en moet je zo zelf spelen. De aanvang is om 14.30 uur. Op 16 oktober is er een skateparty voor alle skaters, freeliners en inliners in de grote zaal. De zaal gaat open om 19.30 uur. De entree van al dit gebeuren is één piek. Als afsluiting komen er op 17 oktober gastdj's. Dus iedereen die het wil maken door muziek te draaien en te mixen kan zijn of haar slag slaan, want deze avond mag je het achter de draai tafel ook eens proberen. Je moet je voor deelname wel van te voren aan melden. De entree deze avond is f 1,50 (inclusief garderobe) Tendenz is alco hol- en rookvrij. Tendenz heeft ook een radioprogram ma bij Radio 80. Dit programma wordt met ingang van 16 oktober uitgezonden op donderdag van 19.00 tot 20.00«uur. De presentatie wordt gedaan door Marjolein en de redactieleden zijn Jouke, Sandra en Linda, vrijwillige medewerk(st)ers van tienercentrum Tendenz. Je kunt ook live-verzoekjes aanvragen op tel. 072-5067580. De Beun Vrijdag 10 oktober cabaret 'Drift' van Hester Macrander, aanvang 20.15 uur, entree f 22,50/20,-. Beeldentuin Ditta Engel Zaterdag 11 en zondag 12 oktober voor het laatst geopend tussen 13.00 en 17.00 uur aan de Westerweg 182. Witte Kerk Vrijdag 10 oktober pianorecital door Jessie De Bellis uit Uruguay. Aanvang 20.30 uur, toegang f 7,50/5,-. Buk Buk Vrijdag 10 oktober poëzieavond met De Spooksprekers, Def P, dj Dano en Serge van Duijnhoven. Aanvang 21.00 uur, toegang f 10,-. Open Huis In oktober aquarellen en acryl-schilde- rijen te zien van Waldemar Pohley, tij dens openingsuren. Het Trefpunt Tot eind oktober expositie van aquarel len en tekeningen van Bart van Dam. Zorgcentrum Overkerck Tot en met november expositie van aquarellen, acrylwerken en olieverf schilderijen van Ietje Mak. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag: 19.45 uur klaverjassen, leden f 3,-/niet-leden f 4,-. Aanmelden na 17.30 uur via tel. 5335179 of 5339249. Zaterdag: vanaf 20.00 uur darttoernooi, info tel. 5335179. Maandag: vanaf 20.00 uur darten, entree gratis. Woensdag: 10.00 uur naailes, leden f 6,50, niet- leden f 7,50; 19.45 tot 23.00 uur compe titie bridgeclub Oosterpark. Alle activi teiten in 't Oosthonk, Oostkanter 14. Dorpshuis Hanswijk Tot en met 30 november expositie van teken- en schilderproject 'Egmonder- meer' met werk van kunstenaars uit Egmond en Zottegem. Slotkapel Zondag 12 oktober om 15.00 uur con cert door blaaskwintet Concolore in kapel in Egmond aan den Hoef, toe gang f 15,-/12,50. Abdijkaarsen Tot 18 oktober tentoonstelling met batik-kunst uit Burkina Faso bij de win kel naast de abdij in Egmond aan den Hoef. Hallem-huis Tot 23 november expositie met beelden van Anneke de Groot en schilderijen van Frits de Nooijer aan de Herenweg 45a in Egmond-Binnen.' Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062880. Galerie Dijk 1 Zaterdag 11 en zondag 12 oktober Re quiem in Water door Ingerid Opstelten, Watertoren aan Bergerweg in Alk maar. In de galerie overzichtsexpositie van haar werk. Info tel. 5124022. Grote Sint Laurenskerk Zaterdag 11 oktober najaarsconcert door Alkmaarse Oratoriumvereniging. Kaarten verkrijgbaar bii Disc 't Loo en via tel. 072-5120775 of 5611706. HEILOO - Vrijdgavond speelt de pia niste Jessie De Bellis (Uruquay) in de Witte Kerk op de voormalige Mozart- vleugel van het Amsterdamse Concert gebouw. Het programma is zeer geva rieerd en boeiend. Voor de pauze met werken van Chopin en Mozart en na de pauze met heel goed in het gehoor lig gende klassiek Zuid-Amerikaanse mu ziek. Van deze laatste muziek is een cd gemaakt, die na afloop van het concert kan worden gekocht. De opbrengst van dit concert is bestemd voor het restauratiefonds van de Witte Kerk. Dankzij de belangeloze medewerking van alle betrokkenen is de entreeprijs f 7,50 (65+, CJPers en kinderen t/m 12 jaar f 5,-). Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten kunt u tevoren reserveren via 072-5335852,5334804 en 5332598. HEILOO - Ook tennisvereniging Heiloo doet mee aan de district-winter buitencompetitie, die éénmaal per maand op zondag wordt gespeeld. De organisatie is in handen van het District Noord-Holland van de KNLTB. Verenigingen met kunstgras of french court-banen kunnen deelnemen. Vorig jaar waren er 74 teams die aan de competitie meededen en volgens de vereniging blijft het aantal aanmeldin gen groeien. TV Heiloo had één team in 1996, dit jaar zijn zij met vijf teams vertegenwoordigd. De uitslagen waren: Heiloo Heren 1 - Westzijderveld 1 5-1, Heiloo dames 1 - 't Zand 1 6-0, Heiloo gem. 1 - KLTZV 3 401, Heiloo gem. 2 - KLTV 4-0. vrnuu/an Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Halen op ver zoek: tel. 5331840 en 5063525. Donderdag en vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur. De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Base- en softballclub Double Stars Hei loo, container bij kantine op sportpark Het Vennewater, tijdens trainingen en wedstrijden. HEILOO - De Werkgroep 77-11 uit Heiloo heeft een punt gezet achter de gezamelijke activiteiten. Twintig jaar heeft dit kunstenaarscollectief zich, in wisselende samenstelling, gepresen teerd met groepsexposities, waarvan vooral de zeven die in de Witte Kerk in Heiloo plaats vonden, duizenden bezoekers telden. Van de initiatiefnemers van twintig jaar geleden zijn alleen Jan Giling, Willerp Klein Schiphorst en Ineke en Watze Watzema nog steeds lid. Cor Troost- heide overleed reeds enkele jaren gele den, drie leden vestigden zich in het buitenland: Jan van Erkelens in Zwit serland, Raffaele Nigita in Italië en Rien Wensma, die zijn werkplek in Frankrijk heeft gevonden. Andere kunstenaars die lid zijn of waren van de Werkgroep 77-11 zijn Anneke Brinkhorst, Jacqeline van de Bosch, Abraham Brouwer, Dorete Giling, Diny Hage, Marije Jansen, Ank de Jong, Mary Koekenbier, Marie Koning, Kees Oosterbaan, Piet Veen en Menno Watzema. De hechte vriend schapsbanden, deAmderlinge contacten en de regelmatige solo-exposities zul len doorgaan, maar als werkgroep is een lange periode afgesloten. ALKMAAR - Wat ga jij doen na de middelbare school? Het zal je gevraagd worden als je vijftien jaar bent. Toch moet je in de derde klas een keus maken voor de vakken van je eindexa menpakket. Om die keuze te verge makkelijken gaan de leerlingen van de derde klassen van havo en vwo van het PCC op 9 oktober een dag meelopen in het bedrijfsleven. De tweehonderd leerlingen zijn zelf op zoek gegaan naar een werkplek die hen aanspreekt. Vooraf heeft de mentor verteld waar ze op moeten letten bij het maken van de afspraken met het be drijf. De docenten Nederlands hebben het schrijven van sollicitatiebrieven en het afnemen van interviews geoefend. Gewapend met deze vaardigheid kun nen de leerlingen op de dag zelf mede werkers van verschillende afdelingen van het bedrijf vragen stellen. Maar het zal niet alleen bij praten blij ven, de leerlingen zullen ook wat taken uitvoeren. Al deze ervaringen worden verwerkt in een \jerslag dat ze afloop schrijven. De studiebegeleiders komen in hun lessen keuze- en beroepsoriën tatie later terug op deze verslagen. EGMOND - De Spaanse ambassadeur J. Pons zal zaterdag 11 oktober om 20.00 uur bij de slotfundamenten aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef het bronzen standbeeld van graaf Lamoraal van Egmont onthullen. Het beeld is tot stand gekomen door toe doen van de Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont. Anonieme schenkers hebben het beeld bekostigd, de gemeente Egmond de sokkel en diverse sponsors de festiviteiten rond de onthulling. Bronsgieterij Dirk de Groeve in het Belgische Hansbeke heeft in opdracht van de stichting een evenbeeld van twee identieke Lamoraalbeelden in de Oost-Vlaamse Egmontstad Zottegem gemaakt. Met het Egmondse exem plaar, wordt de band tussen beide bezit tingen van de graaf concreet gestalte gegeven. Zoals uit de vaderlandse geschiedenis bekend is graaf Lamoraal van Egmont samen met de graaf van Hoorne op 5 juni 1568 op de Grote Markt in Brussel op last van Koning Philips II van Spanje onthoofd. De terechtstelling wekte beroering in geheel Europa. Lamoraal ging de geschiedenis in als vrijheidsheld en als pleitbezorger van geloofsvrijheid. De stichting heeft met de plaatsing van dit van origine negentiende eeuwse beeld willen aansluiten bij een traditie waarin Lamoraal vooral gezien wordt als symbool voor verdraagzaamheid. Het gehele weekeinde staat in het teken van de onthulling. Vrijdagavond is er een ballonnenoptocht voor de jeugd en vindt de prijsuitreiking van de kleurwedstrijd voor de jeugd plaats. Op het Hanswijk biedt een kermis vertier. Zaterdag staan naast de kermis kramen van een vrijmarkt opgesteld. Zondag staan optredens van de muziekvereni- ging Lamoraal van Egmont en de Zottegemse harmonie Vrije Kunstkring op het programma. Op de slotfunda menten verzorgt de Ridderlijke Broederschap der Lage Landen een ridderspel. ALKMAAR - Op dinsdag 21 oktober houdt de Kamer van Koophandel voor Noordwest-Holland een voorlichtings bijeenkomst over de nieuwe Mede dingingswet die op 1 januari in werking treedt. De bijeenkomst vindt plaats in Golden Tulip Heiloo. De nieuwe Mededingingswet verbiedt in principe alle soorten van overeen komsten tussen ondernemers die de concurrentie kunnen verhinderen, be perken of vervalsen. Daartoe kunnen gerekend worden prijsafspraken, exclu- siviteitsafspraken en afspraken tussen bedrijven over gezamenlijke martkver- deling. Er zal een actief controlegebied op de naleving van de wet gevoerd gaan worden. Daartoe wordt een spe ciale instantie in het leven geroepen. De kosten van deelname bedragen f 125,- inclusief consumpties en docu mentatie. Voor informatie en aanmel ding kunt u contact opnemen met het kantoor in Alkmaar, tel. 072-5195755. HEILOO - De sponsorloop die op vrijdag 19 september werd gehouden ten bate van het goede werk van pater Borst in Chili^ heeft het recordbedrag van f 8.920,65 opgebracht. Aangemoedigd door een groot aantal supporters liepen de leerlingen van de Willibrordschool hun inspannende rondjes. Tijdens en na de fancy fair kon iedereen zich tegoed doen aan verrukkelijke hapjes en drankjes. Op de foto bedankt mevrouw Bakker-Borst de kinderen voor hun geweldige inzet. HEILOO - Dit voorjaar heeft het Trainingscentrum Heiloo, gevestigd aan de Zevenhuizerlaan 116, twee cur sussen zelfverdediging voor vrouwen georganiseerd. Vanwege de grote be langstelling en de enthousiaste reacties van de cursistes start er op donderdag 16 oktober een derde cursus. De cursus bestaat uit tien lessen die gegeven worden door een bevoegd docent. In deze cursus staat het vergro ten van het zelfvertrouwen en het leren van adequate reacties op aanvallen bin nen- en buitenshuis centraal. Hierbij worden niet alleen verdedigingstech nieken geleerd, maar deze worden ook nog eens extra geoefend tijdens het naspelen van concrete, bedreigende situaties. De cursistes ontvangen een uitgebreide cursusmap en aan het einde van de cur sus een certificaat van deelname. De kosten bedragen f 125,- voor de gehele cursus. Voor informatie kunt u bellen naar tel. 072-5337788 of naar tel. 072- 5330534. Om nieuwe leden te verwelkomen heeft het Trainings Centrum Heiloo onder nieuwe leden die tijdens de Uitmarkt lid zijn geworden, twee prij zen verloot. De hoofdprijs bestond uit een half-jaar abonnement en is gewon nen door mevrouw A. Sinnige. De troostprijs, een zonnebankkaart, ging naar mevrouw P. Witting. De prijzen zijn inmiddels uitgereikt. HEILOO - Volgende week dinsdag 14 oktober om 13.30 uur geeft het selec tieteam van AZ een demonstratietrai ning op het sportpark aan de Bayers hoffweg bij HSV. De leiding van deze training is in handen van Piet Keur, die twee jaar geleden zelf nog speelde in het eerste, en nu professioneel trainer van de jeugd bij AZ is. De demonstratietraining van AZ zal uit verschillende onderdelen bestaan. Al lereerst laten de selectiespelers zien wat een profvoetballer allemaal moet kunnen: techniek bijspijkeren, tactiek doorspreken, aanvallen, verdedigen, koppen, en oefenen op het nemen van hoekschoppen en vrije trappen. Hierna proberen de AZ-spelers hun kennis over te brengen op de jeugdleden en de G-spelers van HSV. Natuurlijk wordt het ook een geweldige voetbalmiddag voor toeschouwers! Na de AZ-training krijgen alle jeugdle den en G-spelers van HSV dertig minu ten training van de AZ-spelers. Mooie schijnbewegingen en traptechnieken kun je leren van de echte profs. Ga dus allemaal naar HSV en neem supporters mee. HEILOO - Zondag 21 september werd er afgezwommen voor het Teddybeer brevet. De geslaagden zijn Tanneke Baltus, Sabine Metzelaar, Sophie Kooy- mans en Roos Koster. Dinsdag 30 september werd er in zwembad de Beeck afgezwommen voor het A- en B-diploma. Hierbij kwam Sam Groot van de Nationale Raad Zwemdiploma's het examen afnemen. Na afloop complimenteerde hij Zwembad Loos met de goede resul taten. Hij noemde het zwembad 'een van de betere in Noord-Holland'. De geslaagden van het A-diploma zijn: Frank Brouwer, Nicky Brouwer, Robin Freriks, Quintin Hekelaar, Jeffrey Klijbroek, Sea Kosters, Lars Kraak man, Matthijs Krul, Paola Loggen, Björn Luchtmeijer, Mariska Metzelaar, Jurjen op de Weegh, Natalie Schneider, Mike Schouten, Marloes Schurink, Jeffrey Spijker, Kees Vreeburg, Mark Wierdeman-Molendijk, Karen Zijlstra en Scott Kosters. Het B-diploma werd behaald door: Mike van de Brink, Tomas Donse, Léon Duineveld, Benny van Halem, Pascal de Groot, Martine Heinsbroek, Marjo lein Evers, Gaelle Kramer', Milan Kol- ster, Mick van Mourik, Stijn Peper- koorn, Clasque Poorter, Julietté See- mann, Annick Seignette, Danielle Smith, David Thesingh, Laura Winke laar, Anke Martije Zweeris en Fleur van Hensbergen. HEILOO - In de komende weken zul len jongeren van verschillende kerken in Heiloo huis-aan-huis een folder ver spreiden, waarin de bewoners worden opgeroepen een ontwikkelingsproject in Zimbabwe te steunen. Het gaat om de aanleg van een grote groentetuin in Nkayi, een zeer arm en achtergebleven gebied in de binnenlan den van Zimbabwe, waar de Heiloose stichting Het Lichtbaken ontwikke lingswerk doet. In de groentetuin kunnen vijfhonderd gezinnen hun eigen volkstuintje bewer ken en zo hun zelf verbouwde groente oogsten. Voor kinderen is dit project erg belangrijk. Zij krijgen vaak niets anders dan maïs te eten.*Veel van hen lijden dan ook aan ondervoeding. De tuin van twee hectare kost, inclusief hekwerk en waterput, f 31.000,-. Het hek is nodig om het vrij rondlopende vee buiten de tuin te houden. Wilde Ganzen heeft voor dit project f 10.000,- gegeven. Ook hebben ze toe gezegd elke gift voor dit project te ver dubbelen. U kunt uw gift storten op giro 40000 van Wilde Ganzen te Hilversum, o.v.v. groentetuin Zimbab we. Alle donateurs worden op de hoog te gehouden van het verloop van het project. Wilt u meer weten? Bel dan 072-5334643. HEILOO - Voor veel kinderen is hun knuffeldier een onmisbare kameraad, waar vele geheimen aan worden toe vertrouwd. Bovendien wordt ermee ge knuffeld en gebabbeld, aan gepeuterd en aan geknabbeld. Grote paniek na tuurlijk wanneer de knuffel iets man keert of door te veel knuffelen uit elkaar dreigt te vallen. Op zaterdag 12 oktober kunnen alle kinderen met zieke of kapotte knuffels terecht bij de knuffeldierendokter in het Knuffeldierenhospitaal De Ypsalon aan De Hucht 4 in Ypestein. Nieuwe ogen, zaagseltransfusies, plastische chi rurgie, hechtingen en zelfs complete reïncarnaties zijn de normaalste zaak van de wereld op dit spreekuur van de knuffeldierendokter. Behalve voor de gehavende knuffels is dit ziekenhuis er ook voor hun jeugdige eigenaren, want ziekenhuisangst en EGMOND - Op zondag 12 oktober vindt om 15.00 uur de officiële opening plaats van een nieuwe tentoonstelling in Galerie de Kapberg aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Tot 16 no vember zijn werken te zien van diverse kunstenaars. In collages, tekeningen en ruimtelijke objecten toont Johan Breuker zijn be langstelling voor 18de en 19de eeuwse tuinen. Licht, schaduw en ritme spelen een grote rol. Met was en pigment wor den rubbings gemaakt van de bast en jaarringen van bomen, een die worden gecombineerd met andere papiervor- men tot halfruimtelijke wandobjecten. Dien Jorien Geertsiïia maakt kera miek, dat in veel opzichten dubbelzin nig is. Het belangrijkste in haar werk speelt zich af in een tussengebied, in een spanningsveld tussen onverenigba re elementen. Jan Verburg schildert op zeer groot for maat stillevens met groente en fruit als onderwerp, soms voorzien van reliëf. In zijn kleurgebruik blijft hij dicht bij het oorspronkelijke onderwerp en door het grote formaat geeft hij zijn eigen vorm aan de Pop-art traditie van opblazen en uitvergroten. In zijn grafiek gaat hij daarin nog een stap verder. De galerie is geopend op zaterdag en zondag tus sen 13.30 en 17.00 uur. doktersvrees zijn de kwalen die in één moeite door heel effectief genezen kunnen worden. In de Ypsalon zijn za terdag alle elementen uit een heus zie kenhuis aanwezig, zoals de receptie, de witte jassen, een röntgen en een chirur- gie-afdeling, een verband- en een gips- kamer en een apotheek. Het team van uiterst bekwame en kindvriendelijke knuffelspecialisten beschikt niet alleen over naald- en draad-kunstenaars, maar ook over doktoren die van een rönt genfoto of een verband een feest kun nen maken. Wie lid is van knuffeldierenzieken fonds Ypestein e.o. (maakt deel uit van de wijkvereniging) kan gratis gebruik maken van deze voorziening. Anderen kunnen voor f 1,- terecht bij de specia listen. Het spreekuur wordt gehouden tussen 14.00 en 16.00 uur. Een week na Dierendag doet Ypestein het nog eens dunnetjes over met een knuffeldieren-spreekuur. HEILOO - Eind september is de Nederlandse snookercompetitie weer begonnen. Er zijn vier niveaus waarop competitie gespeeld kan worden: de eredivisie is het hoogste, gevolgd door de eerste, tweede en derde divisie. Ook Heiloo heeft een team dat in deze competitie uitkomt: Heiloo 147. Dit team bestaat uit Richard Mul, Erwin Huyzer, Mark Zijlmans, Frits Haafkens en Ed Cramer. Vorig seizoen was het team actief in de tweede divisie, waarin het als tweede eindigde achter een zeer sterk team uit Amsterdam. Door deze hoge klassering werd promotie naar de eerste divisie afgedwongen? Heiloo 147 is de competitie zeer goed gestart. Maandag 29 september werd thuis een 6-3 overwinning tegen QS IJmuiden 5 behaald. Op 13 oktober speelt het team thuis tegen Strawberry uit Beverwijk. Wie interesse heeft om zelf in clubverband te snookeren, kan eens langs gaan op dinsdagavond bij Heiloo 147 in het Snookercentrum boven de Bowling. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Ar bor Vitae verzorgt Pauline Sibbel op maandag 13 oktober in de Gerefor meerde Kerk, Noordergeeststraat 9, een avond over dé-conditionering. Bij dé-conditionering gaat het er om te lefen zien hoe je eigen geest functio neert. Dit is een proces van voortdu rend kijken en waarnemen. Pauline geeft vanuit de quantum-psychologie en human-design richtlijnen om helder der te denken en te ontwaken uit ver starde conditioneringen en trances. De aanvang is om 20.00 uur en de entree bedraagt f 10,-. Inlichtingen bij Henk Lambeck, tel. 072-5330523. HEILOO - Vrouwen boven de 55 die weer iets aan de conditie willen gaan doen, kunnen terecht bij Fitness voor vrouwen, dat wekelijks op woensdag van 13.00 tot 14.00 uur in de gymzaal aan de Kerkakkers gegeven wordt. Onder leiding van een bevoegd docen te worden op muziek conditie-, bewe- gings-, en ontspanningsoefeningen ge daan. In uw eigen tempo en met uw eigen mogelijkheden kunt u deelnemen aan de fitness-training. Er worden geen toestellen gebruikt. De kosten voor een heel seizoen (tot en met 27 mei), bedra gen f 90,-. U kunt zich aanmelden bij Aktief 55+, tel. 072-5331297. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk is van plan om vanaf volgende week een cursus Engels voor beginners voor 55-plussers te starten. Daarnaast zijn onlangs cursussen voor meer gevorder den begonnen. Op een aangename en nuttige wijze wordt van maandag tot en met donder dag les gegeven. Wie nooit Engels heeft geleerd of de taal niet heeft bijgehou den, kan deze cursus volgen. De lessen worden in een rustig tempo gegeven en er wordt niet voor een diploma opgeleid. Belangrijk is alleen het verstaan en het leren spreken van de taal. In een groep van vijftien perso nen geven bevoegde docenten les. Bij voldoende deelname start de stich ting op donderdag 16 oktober een cur sus voor beginners. Er is een aantal aanmeldingen binnen, maar er kunnen nog cursisten geplaatst worden. Boven dien kunnen ook de reeds begonnen cursussen voor wat meer gevorderden nog wel wat aanvulling gebruiken. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u terecht bij H.G. ten Berge, tel. 072- 5333134 (bij voorkeur tussen 19.00 en 20.00 uur). Vermist en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Effen grijze poes met roze snuit, 8 jr, Uitgeesterweg, Limmen. Grijscyperse poes, 1 jr, Termijen, Heiloo. Zwart poesje, 5 maanden, Hoogeweg Groeneweg, Heiloo. Zwarte gec. kater met witte bef en voetjes en wit op de buik bij de achter poten, 7 jr, De Wieken, Limmen. Lichtrode poes, 13 jr, roze bandje met groene magneet, De Wieken Limmen. Inl. 072-5616106. HEILOO - Big Mama, die vooral bekendheid geniet in het oude jazz-cir- cuit, heeft zich sinds januari toegelegd op de black gospel met als invalshoek de New Orleans-muziek. Inmiddels is er een gekleurde groep met zangers en zangeressen ontstaan en qua samen stelling mag deze internationaal ge noemd worden. De gospels worden drie- of vierstemmig gezongen met begeleiding of a capella. Er is nog plaats voor enkele stemmen. De groep repeteert op dinsdag van 20.15 tot 22.15 uur. Nu nog in Zuid- Schermer, maar er zijn plannen om in de toekomst de repetities in Heiloo te houden. Voor meer informatie kunt u bellen met dirigente Marjan Steenhof, tel. 072-5039445. Het centrum van Heiloo ligt sinds een week of vier opgebroken vanwege riool- en wegwerkzaamheden. Hierdoor zijn er, voor enkele weken, parkeerpro blemen ontstaan voor de bewoners van de desbetreffende wegen. Dit kan slechts op één manier worden opgelost, namelijk door tolerantie van de bewo ners van de omliggende straten. De bewoners van het Slimpad (en Heerenweg) konden hun auto's daar niet meer parkeren vanwege de werk zaamheden en parkeerden hun auto's op de groenvlakken aan de Molenweg. Dit is openbare weg en geen privé- eigendom van de bewoners aldaar. Wie schetst de verbazing van de tijdelijke parkeerders, toen er door diverse men sen houten paaltjes in het gemeente eigendom werden geslagen. Als argu ment werd opgegeven dat men 's mor gens vroeg wakker werd van startende auto's. Mijn vraag is dan: waar is de tolerantie gebleven waarover wij Nederlanders toch altijd zo opschep pen? Wij parkeren daar tijdelijk tot de werk zaamheden afgerond zijn, maar mensen kunnen niet eens deze paar weken ge duld opbrengen. Ik ben altijd zuinig op mijn auto maar afgelopen donderdagavond heeft ie mand mijn ruitenwisser afgebroken en het merkwaardige is dat dit twee avon den eerder ook al is gebeurd bij de auto van mijn buren, wij vermoeden moed willig, omdat we tijdelijk op een plekje staan wat anderen als privé-bezit zien. Het zou toch te gek zijn als overal in Heiloo bewoners maar paaltjes in ge meentegrond slaan omdat ze zich ergens aan ergeren. Tolerantie is één van de belangrijke dingen in het leven als wij dit land leefbaar willen houden. P.M. Dekker Heiloo Donderdag 9 oktober Nivon keramiek 09 Yoga 09 Yoga voor ouderen 09 Heilooër Operettever. 20 Nivon schrijfgroep 20 Sjoelclub Heiloo 20 Heilooër Bridge Club 20 Vrijdag 10 oktober Volksdansver. De Wisselpas 09 NVvH damesbridge 09 Yoga voor ouderen 09 Volksdansver. De Wisselpasl4 Vrije Academie hoogtepunten 13 Beg.orkest v. NH 20 Nivon cursusavond 20 Zaterdag 11 oktober Zondag 12 oktober NHK kindernevendienst Maandag 13 oktober Fed. Vrouwenraad cursus 09.30- Vrije Academie lezing Nivon doe-middag 13.30- Kantklossen 14.00- Sans Atout bridge 20.00- Falkland Toneel 20.00- EHK klaverjassen 20.00- Nivon zonnekindpoppen 20.00- Dinsdag 14 oktober Volksdansen 10.00- Alliance Fransaise 08.30- Fed. Vrouwenraad cursus 19.30- Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00- Nivon boekbinden 20.00- Heilooër Bridge Club 20.00- Nivon patchwork/quilten 20.00- 30-11.30 .30-10.30 ,30-11.45 ,00-23.00 ,00-22.00 .00-22.00 .00-23.00 .00-10.30 .30-11.30 .30-11.45 .00-15.30 .30-15.30 .00-22.00 .00-22.00 gesloten 10.00 11.30 14.00 15.30 16.00 23.00 23.00 22.00 22.00 11.00 11.45 21.30 22.00 22.00 23.00 22.00 Woensdag 15 oktober Oud Adjudanten R.R soos 14.00-16.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 8