Raad gaat door op ingeslagen weg Onderzoek naar fusie van drie gemeentes gaat volgende fase in Scouting de lucht in Senioren Info I Ên/pfSSi?.?j nuiuMl1 "Ji X c UITKIJKPOST -15 OKTOBER Inleveren kopij voor: >ia*vi 't Jtimmeh 2>ie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12,00 u.) Heüoo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) Activiteiten Limmen P#L 1 T I E ^?esUc&te*t Baarsdag bij HSV Limmen Jaarvergadering Limmer IJsclub SV Vredeburg Kerkeveiling SWOL en KBO vieren Ouderendag met kinderen SV De Vrijheid Louis Koekens driebanden toernooi Poldertrimloop Meervogels Herfstkleurenexcursie Conquista Collecte Nierstichting Badminton Kartcircuit verlengd Bingo-concert Excelsior Sterke revanche van Meervogels f Wié 'tJilmmïMie LIMMEN - De eerste negen punten van de raadsagenda werden afgelopen donderdag snel door de raad afgehan deld. Daarna' was er meer discussie, maar met steun van de LG veerden ten slotte alle voorstellen goedgekeurd. Autobedrijf Kaandorp Het voorstel om een voorbereidingsbe- sluit te nemen voor uitbreiding van garagebedrijf Kaandorp aan de Rijks weg kreeg aller instemming. Wel vroeg Marechal (PvdA) om bij de verdere invulling van de procedure ook naar de toekomst te kijken, daarmee doelende op toekomstige woningbouw. Volgens wethouder Rood zal rekening worden gehouden met de ontwikkelingen rond het perceel, maar zal toetsing volgens de huidige (milieu-)normen plaatsvin den. Jaarrekening 1996 De jaarrekening 1996 sluit met een voordelig saldo van f 245.000,-. Dit overschot zal worden toegevoegd aan de 'reserve renteschommelingen'. Met dit resultaat was De Graaf (LG) uiter aard tevreden. Een goed resultaat en geen overschrijdingen. Dat neemt niet weg dat hij de toekomst zorgelijk inziet en daarom bepleit hij verdere bezuini gingen. Ook Kroone (VVD) en Marechal (PvdA) gingen akkoord, maar vonden dat het voordeel vooral te danken was aan de lage rentestand. Burgemeester Huisman bevestigde dat min of meer. Maar hij vindt dat ook op andere punten niet zo'n slecht resultaat behaald is. Zijn devies is dan ook: door gaan op de ingeslagen weg. Begroting GTD f Meer discussie vond er plaats rond de begroting van de Gemeenschappelijke Technische Dienst. De hogere uitgaven van f 200.000,- zaten Schijf (LG) niet lekker. Welke opbrengsten staan daar tegenover? Ook de oppositie had wei nig goede woorden over voor het begrotingsresultaat. Volgens Kroone (VVD) wordt de overschrijding groten- LIMMEN - Akersloot, Castricum en Limmen gaan door met het onderzoek naar een mogelijke samenwerking of samenvoeging tussen deze drie ge meenten. Binnen de gemeenten is het^ zogenaamde 'Basisdocument' bespro-' ken, dat niet veel meer was dan een inventarisatie van een flink aantal basisgegevens van deze drie gemeen ten. Deze inventarisatie is gemaakt om een duidelijke beeld van Castricum, Akersloot en Limmen te hebben en om een begin te maken met een onderlinge vergèlijking. Het onderzoek in fasen biedt volgens onderzoeker BDO CampsObers de mogelijkheid om 'terug te koppelen naar de opdrachtverlenende gemeente raden'. Die kunnen dan de onderzoek opdracht bijstellen of zelfs stop zetten, als de geïnventariseerde gegevens daar aanleiding toe zouden geven. Een ander voordeel van deze werkwij ze zou zijn «dat ook al in een vroeg sta dium maatschappelijke organisaties om commentaar gevraagd kan worden. Dat is in de drie betrokken gemeenten dan ook al gebeurd. De uitkomst hiervan wordt verwerkt in de volgende fase, de beschrijving van een aantal varianten van samenwerking of samenvoeging. In de onderzoeksopdracht van de drie gemeenten staat ook dat gemeenten buiten deze drie in de studie kunnen worden betrokken, als eerdere analyses daar aanleiding toe geven. Op 22 oktober zal het onderzoeksbu reau opnieuw rapporteren aan de drie gemeenteraden. Het zal dan gaan over de samenhang in het gebied Castricum- Akersloot-Limmen wat betreft wonen en werken, recreëren, verkeer, land schap, onderwijs etcetera. Ook wordt antwoord gegeven op de vraag of maat-^ schappelijke organisaties samenhang ervaren en wordt er gekeken of er gemeenschappelijk gemeentelijk beleid is over bovengenoemde onderwerpen. Met deze uitkomsten zullen voorkeurs- varianten ontwikkeld worden, waarbij dus ook Heiloo of Uitgeest betrokken kunnen worden. De onderzoekers ver wachten half november deze voorstel len te kunnen presenteren, waarna ze in december in de raadsvergaderingen besproken kunnen worden. deels veroorzaakt door personeelskos ten, waaronder een rioolmanager voor f 100.000,-. Ook Marechal (PvdA) wil dat bedrag niet uitgeven. Ook hadden beide raadsleden bezwaar tegen het voorgestelde gebruik van het herbezettingsgeld (herbezetting als gevolg van het instellen van een 36- urige werkweek). Op de begroting is f 10.000,- uitgetrokken als spaarverlof voor de directeur. Door nu meer te werken dan 36 uur kan hij tezijnertijd eerder de dienst verlaten. Kroone en Marechal vinden dat alle medewerkers van eenzelfde regeling gebruik zouden moeten kunnen maken. Burgemeester Huisman verdedigde de GTD-begroting door erop te wijzen dat de raad de aanwijzing van een rioolma nager indertijd heeft goedgekeurd en dat de kosten voor 1998 in het onder deel 'rioolrecht' zou worden meegeno men. Verder heeft zich in het verleden een bovenmatig personeelsverloop voorgedaan als gevolg van onder meer ziekte. Inhuren van menskracht om dit op te vangen kost geld. Reconstructie kruispunt Ook het opknappen van de Visweg en het daarbij gelegen kruispunt kreeg niet direct aller instemming. LG-er Min hikte nogal aan tegen het bedrag van meer dan drie ton dat voor de recon structie is vereist. Hij vond dat nutsbe drijven meer voor de herstelkosten zouden moeten opdraaien. Kroone (VVD) vond dat geld zou kunnen wor den bespaard als de reconstructie zou worden vervangen door een gewone opknapbeurt met duidelijke belijning en een niet verhoogd 'wit eiland'. Ook Marechal was er niet van overtuigd dat de kosten opwegen tegen het nut van een reconstructie. Voor haar is visueel opknappen voldoende. Maar volgens wethouder Rood moet slagvaardig worden gehandeld. Want als er niet voor 1 november een aanzet wordt gegeven, loopt de gemeente een subsidie van f 25.000,- mis. De LG was overtuigd en gaf het groene licht voor het benodigde krediet, VVD en PvdA niet. 'r o V - - 112 Noord-Holland Noord 072- AKERSLOOT 5122222 Galerie Amber Tot en met 25 oktober expositie van zijde schilderijen vanThea de Lange en sieraden van Walther Carpay, donder dag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur (ook op zondag 5 oktober). Dusseldorperweg 18 in Limmen. Gemaal 1879 Gemaal (Fielkerweg 4, Akersloot) in werking te bezichtigen op zondag 5 oktober. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op afspraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. Galerie NÜ Tot en met 9 november expositie van schilderijen van Frea Lenger en kera mische beelden van Anne Hulleman. Donderdag t/m zondag van 13.00 tot 17.00 uur, donderdag tot 21.00 uur en na tel. afspraak. N. v.d. Veenstraat 48, Castricum. LIMMEN - Zondag 11 oktober was de traditionele jaarsdag aan de Langereis. Er werd dit jaar gekozen om aan de westzijde te vissen, tegen de zon en met wind in de rug. Direct vanaf het begin meldde de baars zich en al snel was dui delijk waar de echte pikeurs stonden. Tinus Veldt, al tweemaal winnaar in deze competitie, ging voortvarend van start en had al snel 30 baarsjes bij elkaar. Péter van der Heijdt en Rob Jak, respectievelijk kampioen in '94 en '95, stonden naast elkaar en maakten er een onderlinge strijd van, die Peter won. Cees Dekker startte wat moeizaam, maar 'pakte toch voldoende vis voor de tweede plaats in de A groep. In de B groep pikte Maarten Zandbergen 38 baarsjes voor een tweede plaats. Piet Levering was met 30 stuks net even beter dan zijn achtervolgers. De uitslag: A groep - 1. Tinus Veldt 77 stuks, 2. C. Dekker 48 stuks, 3. R. Jak 45 stuks. B groep - LP. van der Heijdt jr. 61 suks, 2. M. Zandbergen 38 stuks, 3. P. Levering 30 stuks. Zondag 18 oktober is de afsluitende wedstrijd van de allround competitie in de Ringvaart. Vertrek is om 7.00 uur vanaf Garage Schilder. Na afloop is er een prijsuitreiking en verloting in Café de Uitkomst. Ook vorig jaar klom de Scouting in de mast voor de Jamboree On The Air. LIMMEN - Tijdens de jaarvergadering van de Limmer IJsclub op 9 oktober is Rein Koelemeij voor een periode van drie jaar benoemd tot voorzitter. Dat de belangstelling voor het schaatsen onverflauwd blijft, blijkt wel uit het aantal leden van de Limmer IJsclub, dat wekelijks via een abonnement gebruik maakt van de Meent in Alk maar. Er schaatsen wekelijks 165 ijs clubleden, terwijl ook nog eens 45 schoolkinderen onder de vleugels van de Limmer IJsclub schaatsles krijgen op de zaterdagmorgen. Met name de belangstelling voor het recreatieschaatsen en het ontwikkelen van technische vaardigheid daarvoor neemt volgens de ijsclub sterk toe. In de jaarvergadering zijn de leden ook geïnformeerd over de mogelijkheden tot het realiseren van een natuurijs- baan aan de oostkant van Limmen. Verder heeft de club een sneeuwschui ver aangekocht met de uit een dona teursactie verkregen bijdragen. Een bestaande sneeuwschuiver wordt bo vendien opgeknapt. Andere punten die aan de orde kwa men zijn een nieuw parcours voor de wedstrijdmarathon vanaf de Kerke- meer en de loopvlonder onder de brug in Rijksweg 9, die 'opgeknapt wordt door Rijkswaterstaat. Dit seizoen wordt gestart met een loop training op de zaterdagmiddagen in het Noord-Hollands Duinreservaat. In de loop van februari krijgen de ijscluble den weer de gelegenheid op de Thialf- baan in Heerenveen hun persoonlijke records op afstanden aan te scherpen. Tijdens de herfstvakantie is er een schaatsprogramma voor de jeugdleden van de Limmer IJsclub op de Meent zowel als op de ijsbaan te Groningen. De ijsclub hoopt op een 'vorstelijk' sei zoen, want in overleg met de ijsclubs uit Akersloot, Uitgeest en Krommeniedijk wordt momenteel onderzocht of er een recreafietocht van respectabele lengte kan worden uitgezet waarbij ook van uit Limmen aansluiting kan worden gevonden. AKERSLOOT - Op 6 oktober werd er in een woning aan de Wagnerlaan inge broken. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren van een bovenlicht. De gehele woning werd doorzocht. Er werden diverse goederen ontvreemd. Er werd een zwarte sporttas met sport- kleding erin gevonden. LIMMEN - Vrijdag 10 oktober speelde Vredeburg ronde drie van de interne competitie. De geplande bondswed strijd tegen ZSC/Saende ging niet door, omdat deze club geen volledig achttal kon samenstellen en de wedstrijd opgaf. In plaats hiervan speelde ieder een dus gewoon een interne partij. G. Hafkamp speelde te afwachtend tegen R. Rommel in een De Leeuw opening, waardoor een geconcentreer de Rommel de druk kon opvoeren en een paard won. Hafkamp verdedigde zich taai en kreeg zowaar kansen tegen een onbeschermde koning in het cen trum. Na een verkeerde zet kon Rommel zijn koning in veiligheid bren gen en de partij winnen. J. Admiraal gaf de ongeslagen B. Stolp les in het Morragambiet en won snel. N. Admiraal speelde in het begin sterk tegen H. Levering en won een foren en een koper. Na enige knoeizetten won Levering veel materiaal terug en leek hij te gaan winnen. Op tijd hervond Admiraal zichzelf en maakte hij geen fouten meer in het eindpsel en won. M. Weigraven bereikte de eerste plaats op de ranglijst door foutloos te winnen van G. de Graaf. J. Limmen zette zijn zegereeks voort ten koste van J. de Graaf. De jeugdgroep speelde niet. In de herfstvakantie is er gewoon scha ken. Op dinsdag 14 oktober speelt Vredeburg de jaarlijkse massakamp tegen Oppositie in Heiloo. De uitslagen: Groep A - J. Admiraal-B. Stolp 1-0, M. Welgraven-G. de Graaf 1- 0. E. Stolp-D. Aafjes 1-0, J. de Graaf- J.Limmen 0-1, H. Brak-V. Deen 0-1, G. Hafkamp-R. Rommel 0-1, H. Levering- N. Admiraal 0-1, J. Tebbens-H. Ebels 0- 1, D. Schut-T. Al 1-0. LIMMEN/HEILOO - In het weekend van 17, 18 en 19 oktober is er weer Jamboree On The Air. Scoüts uit de hele wereld zoeken dan contact met elkaar via zendapparatuur. Scouting Rurik Heiloo en Scouting Limmen brengen dit weekend net als voorgaande jaren gezamenlijk door, dit jaar bij de blokhut van Rurik in Heiloo. Het hele weekend hebben ze activitei ten en zullen er waarschijnlijk weer vele contacten worden gelegd met scouts over de hele wereld. De hulp van zeven zendamateurs komt daarbij goed van pas. Vorig jaar zijn er contacten gelegd met Limburg en Drenthe, maar ook met landen als Frankrijk, Italië, Canada en Nieuw-Zeeland. Bij scouting Rurik is speciaal voor dit weekend een toren gepioneërd van 15 meter hoog waar de antenne in komt te hangen. Ook staat er een kraan met een antenne in de top. Vrijdagnacht om 00.00 zal de officiële opening over de zender plaatsvinden en vanaf dat moment zullen scouts over de hele wereld met elkaar gaan zenden. Zaterdag is er een spel voor de jeugdi ge scouts, dat ook in het teken van het zenden staat. Zaterdagavond wordt er een JOTA-cross gehouden, dan gaan vijf personen met een busje door Noord-Holland crossen om opdrachten uit te voeren die zij over de zender bin nen krijgen. Ook het thuisfront heeft het dan erg druk, want er moeten vra gen opgelost worden. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur.Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.RM. Donker, Het Achtkant 12, Limmen. tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw. Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Jeugdgezondheids zorg: voor al uw vragen 072-5127127. Wijkgebouw: Middenweg 26a, 1906 CA Limmen. Tel. spreekuur (alleen voor afspraken consultatiebureau) 072- 5054275, maandag, dinsdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Inloopspreekuur maandag yan 13.30 tot 14.00 uur. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg LIMMEN - De jaarlijkse kerkeveiling, staat weer voor de deur. Zoals altijd komt de opbrengst van de veiling, die dit jaar op 7' november gehouden wordt, ten goede aan jeugd en kerk in Limmen. Deze week komen de mede werkers weer bij u langs voor giften en gaven. LIMMEN - De SWOL en de KBO vie ren dit jaar samen met de St. Maartenschool de 'Dag van de oude ren', die in het teken staat van 'Beeldvorming'. Op maandag 20 oktober komen eenen dertig leerlingen van groep zes op bezoek in Vredeburg. Meteen na school gaan de kinderen in Vredeburg lunchen, waarna besproken wordt hoe de middag verder ingevuld wordt met activiteiten als volksdansen, jeu de bou les, bingo en vlotbruggen. Ook kunnen er foto's van Oud Limmen bekeken worden en is er tijd om van gedachten te wisselen. Op woensdag 22 oktober gaat vervol gens èen aantal ouderen op bezoek bij de St. Maartenschool, en wel naar de vierentwintig leerlingen van groep vier. Eerst wordt er een verhaal voorgele zen, dat aansluit bij het thema van de kinderboekenweek, De Tijdmachine. Met als thema 'Hoe was het vroeger' wordt er daarna met elkaar gepraat. Ook wordt er onder andere gedicht en getekend. De senioren maken daarna kennis met de gang van zaken op de school. De bedoeling van deze uitwisse ling is elkaar beter te leren kennen en daardoor jong en oud dichter bij elkaar te brengen. Ouderen die deel willen nemen aan dit project, zijn welkom in Vredeburg. Wie geen vervoer heeft kan bellen met A. van Bleisem, tel. 072-5051295. LIMMEN - De restultaten van vorige week: Klasse A: 1. Marco Ehlhardt 96 punten, 2. Jolanda Hageman 94 pnt. Klasse B: 1. Ronald Hageman 92 pnt., 2. Bart Sassen 91 pnt. Klasse C: 1. John Kaandorp 96 pnt., 2. Ron van Duivenvoorde 92 pnt., 3. Freek Bakker 85 pnt. Klasse D: 1. Yvonne Sassen 92 pnt., 2. Ron Hovestad 90 pnt., 3. Marko Bruin 89 pnt. AKERSLOOT - Zondag 19 oktober gaat het derde Louis Roekens drieban den toernooi van start in biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot. Aan dit zeer sterk bezette toernooi doen teams mee uit Uitgeest, Castricum, Akersloot, Heiloo en Alkmaar. Elk team bestaat uit vier spelers en in vier avonden gaan zij uitmaken welk team de wisseltrofee in ontvangst mag nemen. De twee voorgaande edities werden gewonnen door het team uit Castricum, die ook dit jaar weer een zeer sterk team op de been heeft gebracht rond om kopman Gerard Zomer. Deze spe ler van formaat presteerde het om vorig jaar met een moyenne van 1.136 te eindigen. Maar niet alleen Gerard Zomer is een speler van formaat, in de verschillende teams zitten spelers die ook moyennes van ruim 1.00 weten te behalen en zo zal de onderlinge strijd erg groot zijn dit jaar. Nieuw is de deelname van een team uit Alkmaar. Zondag 19 oktober gaat dit toernooi om 18.30 uur van start en wie mooi driebandenspel wil zien is uiter aard van harte welkom bij dit toernooi. De andere speelavonden zijn zondag 2 november, zaterdag 8 en zaterdag 22 november. AKERSLOOT- Zondag 19 oktober start de eerste Rabo-poldertrimloop van het nieuwe loopseizoen die hand balvereniging Dimtronic Meervogels organiseert. Ook dit seizoen hoopt Meervogels weer óp veel deelnemers. Er worden drie afstanden gelopen, na melijk 4, 8, en 14 kilometer. De 4 kilo meter is een afstand voor de jongere deelnemers. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbal vereniging aan de Boschweg in Aker sloot, waar om 10.30 uur het startschot valt. L)e lopen gelden voor het trimloop- boekje van de KNAU, dat tevens ver krijgbaar is bij de inschrijving. Kleed- en douchgelegenheid is aanwezig. De eerste drie, de eerste veteraan en de eerste dame van elke afstand worden met ere metaal beloond. Het inschrijf geld tot 15 jaar is f 2,50 voor 15 jaar en ouder is het f 3,50. Met aandenken wor den de inschrijfgelden met f 1,- ver hoogd. De andere trimlopen zijn op 23 novem ber, 1 maart en 5 april. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met P. Veldt, tel. 0251-315682. CASTRICUM - Bezoekerscentrum de Hoep, Johannisweg 3 te Castricum, houdt een herfstkleurenexcursie op zondag 19 oktober. De aanvangstijd is 10.00 uur, vanaf de parkeerplaats van bezoekerscentrum. U kunt op deze excursie onder deskundige leiding wan delen door het duin in herfsttooi, met aandacht voor kleurende bladeren, paddestoelen en vruchten. Gezien het beperkte aantal deelnemers per excursie (20 personen) dient vooraf te worden gereserveerd. Een deelne- mersbewijs a f 2,50 (kinderen tot zes jaar gratis) is te verkrijgen bij De Hoep. Voor informatie en reservering kunt u van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur terecht op tel. 0251- 662235. LIMMEN - De kinderwerkgroep van Conquista heeft voor zaterdag 18 okto ber iets griezeligs bedacht. De kinderen gaan spoken maken. Van stof nog wel, dus ze kunnen daarna ook nog echt vliegen. Wie een spook durft te maken en tussen de 4 en 12 jaar oud is, is wel kom tussen 10.30 en 12.30 uur. De tienerwerkgroep draait overuren en dat is maar goed ook, want het is vakantie. En voor alle tieners die zich vervelen of het gewoon leuk vinden om langs te komen, draait Conquista van avond een film. Je kunt terecht vanaf 19.00 uur en de intree is f 2,50. De men sen met een Conquista filmpas kunnen uiteraard gratis komen kijken. Op zaterdag kun je je nog even helemaal uitleven op de dansvloer voordat de scholen weer beginnen. Van 19.00 tot 23.00 uur is er disco voor tieners van 12 tot 16 jaar. De jongeren kunnen weer op vrijdag en zaterdag langskomen voor gezelligheid en een biertje van 20.30 tot 1.00 uur. Wie het ziet zitten om met een band, groep of alleen een optreden te verzor gen in Conquista, mag een demo mee nemen en afgeven aan een van de bar- medewerkers. 26A, geopend dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Geen spreekuur in het wijk gebouw te Limmen. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga'en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk- adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Gemeentesecretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Ook open op woensdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. LIMMEN - De collecte van de Nierstichting, gehouden in de laatste week van september, heeft f 4.182,05 opgebracht. Met de opbrengst wordt wetenschappelijk onderzoek gefinan- cieerd, voorlichting gegeven, dialysebe handeling verbeterd en kan er indivi duele hulp worden verleend aan nier patiënten. LIMMEN - Badmintonvereniging Limmen heeft nog enkele plaatsen vrij op dinsdag van 9.00 tot 10.30 uur. Er wordt gespeeld in sporthal d'Enterij. Het verdient de voorkeur dat nieuwe leden al enige-'spelervaring hebben. Voor informatie kunt u bellen met Marga Admiraal, tel. 072-5051416. LIMMEN - Indoor Kart World Lim men heeft ambitieuze plannen om het circuit aan de Rijksweg 126a te verlen gen met honderd meter. De totale leng te van het circuit zal daarna ongeveer zevenhonderd meter zijn. Daarbij wordt het ook nog een stuk spectacu lairder, met de bouw van een tunnel met speciale lichteffecten. Eigenaar Mike Put ziet het helemaal zitten. „Het is de bedoeling dat de cou reurs zich straks wanen op het circuit van Monaco. Het binnenrijden van de tunnel moet een echte kick geven. Dat gevoel wordt bereikt door speciale lichteffecten. Om dat allemaal te berei ken hebben we de hulp ingeroepen van ervaren decorbouwers en mensen die alles weten over special effects." Mike Put verwacht dat de verlenging en uitbreiding van het circuit begin no vember zijn beslag zal krijgen. LIMMEN - Zaterdag 18 oktober houdt Muziekvereniging Excelsior haar jaar lijkse bingoconcert in de Burgerij. De aanvang is om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De hele vereniging komt deze avond aan bod. Als eerste zal het opleidingsorkest onder leiding van Ester Hoek een aantal nieuwe wer ken laten horen. Daarna is het de beurt aan de drumband met instructeur Harold Versteege. Vervolgens speelt de harmonie met dirigent Cock van de Molen een muzi kale trip naar Italië, Spanje en Jamaica. De avond wordt afgesloten met de Limbon Dakkapel, waarbij de dans vloer gebruikt kan worden. Tussen de optredens door worden de bingo-rondes gespeeld, met kans op tal van leuke prijzen. Deze avond frjn ook kaarten te koop voor het jubileumcon cert op 8 november aanstaande. AKERSLOOT - Dames senioren 1 van Meervogels wonnen onlangs van V en S Groningen met 26-12. De dames heb ben zich voor het verlies in de tweede bekerronde tegen OSC 3 volledig gere vancheerd. Groningen wordt bestem peld als één van de zwakkere tegen standers. Maar in de twintigste minuut eerste helft nam V en S toch de leiding, 6-7. Keepster Jeanine Geels stopte in de tweede minuut een strafworp en was de gehele wedstrijd in goede vorm. Een voorsprong van 2-0 werd door verdedi- gingsfouten aan Meervogelszijde gelijk gemaakt, 2-2. Twee strafworpen van Moniek Kers- sens en een break van de snelle Arinda Gans zorgden voor 5-2. V en S kwam nu veel in overtalsituaties en wist dit te benutten. Hun voorsprong werd 6-7. Wendv Schram scoorde tweemaal vanaf de cirkel. Meervogels kwam voor de tweede maal op voorsprong door Petra Klaver. De ruststand was 11-7. In de tweede helft werd het overwicht van Meervogels te groot voor V en S en zelfs met vier dames in het veld wist Meervogels nog te scoren. Het scheids- rechtersduo floot consequent en paste de nieuwe regels goed toe. Moniek Kerssens werd na drie gele kaarten voor verdere deelname aan de wed strijd uitgesloten en Silvia Overpelt moest de strafworpen verzilveren, wat haar overigens prima lukte. Zondag 19 oktober is de tweede thuis wedstrijd tegen Trifty Aalsmeer, om 12.30 uur in De Lelie. Vrijdag 17 okto ber is er een klaverjasdrive in de hand balkantine aan de Boschweg te Akersloot. Om 19.30 uur is de kantine open en vanaf die tijd kunt u inschrij ven of tevoren opgeven bij J. Hollen- berg, tel. 0251-310182. Om 20.30 uur wordt er geloot aan welke tafel men die avond kaart. De drive en verloting duren tot ongeveer 23.15 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 15