m &T HEILOO Legitimatie Afvalbrengplaats Nieuw telefoonnummer gemeente Heiloo Wekelijkse avondopenstelling Wat is nu eigenlijk een koppelwoning gemeentehuis Inspraak Blockhovepark Schuldhulpverlening en budgetadvies Schoonmaken grijze rolemmer PAGINA 4 UITKIJKPOST De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzerschoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. De gemeente heeft een nieuw telefoonnum mer. Het nieuwe algemene nummer voor het gemeentehuis is: 072 - 535 66 66 Het nieuwe nummer van het Rosendaal is: 072 - 535 68 68 Wanneer en waarom? Sinds 29 september jl. heeft de gemeente Heiloo een nieuwe telefooncentrale. Door deze nieuwe centrale is het ook nodig om zowel het algemene telefoonnummer als alle doorkiesnummers te wijzigen. Ook de num mers van de buitendienst aan het Rosendaal wijzigen. Als u toch het oude nummer belt Vanaf 29 september krijgt u op de oude num mers gedurende drie maanden een medede ling te horen dat de telefoonnummers zijn gewijzigd. Daarna worden de oude nummers definitief afgesloten. Hoe krijgt u de nieuwe doorkiesnummers? U bent van ons gewend dat op brieven en bij publicaties op deze informatiepagina het doorkiesnummer staat vermeld van uw con tactpersoon en/of de betreffende afdeling. Met ingang van 29 september zijn ook deze nummers gewijzigd. In correspondentie en op deze informatiepagina zullen wij uiteraard de nieuwe nummers gaan vermelden. Belangrijkste nieuwe nummers Algemeen nummer van het gemeentehuis 072 - 535 66 66 Algemeen nummer van de buitendienst 072 - 535 68 68 Belastingen 072 - 535 66 19 of 535 66 20 Bouw- en Woningtoezicht 072 - 535 6 7 37 of 535 67 38 Bureau Voorlichting 072 - 535 66 41 Burgerzaken 072 - 535 67 21, 535 67 22 of 535 67 23 Grof huisafval 072 - 535 68 88 Huisvesting 072 - 535 66 98 Maatschappelijke Voorzieningen 072 - 535 66 97 Reiniging 072 - 535 68 68 of 535 67 34 Secretaresse college BenW 072 - 535 66 09 Woonzorgloket 072 - 535 6 7 03 Wij willen u graag zo goed mogelijk van dienst zijn! Verandert u ons telefoonnummer in uw gemeentegids? Wilt u meer nummers weten? belt u dan het algemene nummer van het gemeentehuis: 072 - 535 66 66. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Op donderdag 23 oktober jl. heeft de gemeente in de raadzaal informatie verstrekt over het voorontwerp-bestemmingsplan "Blockhovepark". Op die avond is ook gele genheid gegeven tot mondelinge inspraak. Het voorontwerp-plan ligt tot en met woens dag 12 november a.s. ter inzage in de boven hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Schriftelijke inspraakreacties gericht aan het college van burgemeester en wethouders kunnen tot en met 12 november a.s. worden ingestuurd. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer J.R.A. van den Broek, tel. 072 - 535 67 53. Verleende collectevergunning Door de burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode: - Nederlandse Brandwonden Stichting voor de periode van 26 oktober tot en met 1 november a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. - u wilt uw roodstand bij de bank inlopen maar het lukt niet; - het wordt iedere maand moeilijker om huur- en energie/asten op tijd te voldoen; - de kleding (aangeschaft via het postorderbedrijf) is al bijna versleten, maar de rekening is nooit betaald; - uw partner is naar elders vertrokken; hoe moet u nu met één inkomen verder? Als u deze problemen herkent, dan kan de budgetconsulent u misschien verder helpen. Zij geeft budgetvoorlichting en kan, in nauwe samenwerking met u, de schulden zo mogelijk regelen. In eerste gesprek wordt bekeken of de bud getconsulent u kan helpen. Zij zet met u alle gegevens op een rijtje; wat zijn uw inkomsten en uitgaven en welke schulden zijn er. Daarna kan mogelijk contact met de schuldeisers worden opgenomen. Tijdens de schuldregeling begeleidt de budgetconsu lent om erop toe te zien dat de afgesproken regeling wordt nagekomen en nieuwe problemen te voorkomen. Als u in aanmerking komt voor een schuldre geling wordt ook van u het nodige verwacht: u moet uw afspraken nakomen, openheid van zaken geven, geen nieuwe schulden maken en een maximaal aflossingsbedrag aanwenden. Alle informatie wordt vertrouwelijk behandeld. Advies en schuldhulpverlening is voor inwoners van Heiloo kosteloos. Meer informatie Van maandag tot en met vrijdag kunt u een afspraak maken voor een gesprek met de budgetconsulente door te bellen met de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 535 67 00. Tijdens de Woningmarktdag van zaterdag 25 oktober jl. werd melding gemaakt van de aan wezigheid van koppelwoningen in de gemeente Heiloo. Maar wat is nu eigenlijk een koppelwoning? Wie komt er voor in aanmerking? Heeft u een indicatie nodig voor zo'n woning of kunt u ook zonder indicatie een koppelwo ning toegewezen krijgen? Wat kunt u verwachten van het verzorgingshuis Dit zijn vragen die vaak gesteld worden als het gaat om de aanvraag voor een koppelwoning. Hieronder vindt u informatie over koppelwo ningen en gaan we op de meest gestelde vragen in. Wat is een koppelwoning Een koppelwoning is een huurwoning, die gebouwd is aan een verzorgingshuis of daarmee een directe verbinding heeft. De koppelwoning is bedoeld voor mensen met een leeftijd van 65 jaar en ouder. Vanuit de woningen kunnen de bewoners via een overdekte gang in het verzorgingshuis komen. Vandaar ook de naam "koppelwoning". Momenteel zijn er ruim veertig koppelwonin gen in Heiloo. Ze staan bij de verzorgingshui zen De Loet en Overkerck. Rondom De Loet zijn nog een aantal koppelwoningen in aanbouw. Verwachting is, dat deze woningen begin 1998 worden opgeleverd. De koppelwoningen worden verhuurd door Woningstichting Heiloo. Welke faciliteiten biedt een koppelwoning De koppelwoningen zijn zelfstandige huurap- partementen. De bewoners van de koppelwo ningen kunnen gebruik maken van faciliteiten van het verzorgingshuis. Voorbeelden van deze faciliteiten zijn bijvoorbeeld de winkel, de logeerruimte, de kapsalon etc. Ook kun nen de bewoners van de koppelwoningen meedoen met de activiteiten die in het verzor gingshuis worden georganiseerd. De koppelwoningen zijn aangesloten op het alarmsysteem van het verzorgingshuis. Als het alarm wordt ingeschakeld, komt iemand van het verzorgingshuis kijken wat er aan de hand is. Het gaat in zo'n geval alleen om het verle nen van eerste hulp. Is er meer verzorging nodig, dan moet er thuiszorg worden aange vraagd via het Woonzorgloket in het gemeen tehuis. Openingstijden van het Woonzorgloket vindt u op de gemeentepagina in de Uitkijkpost. Voor wie is de koppelwoning bedoeld Inwoners van Heiloo, die ouder zijn dan 65 jaar en als woningzoekende staan ingeschre ven bij de gemeente kunnen in aanmerking komen voor een koppelwoning. Woningzoekenden die in het bezit zijn van een koppelwoninaindicatie krijgen voor rang bij toewijzing van een koppelwoning. Wat zijn de voorwaarden De gemeente heeft voorwaarden opgesteld voor indicatie voor een koppelwoning. Deze voorwaarden zijn: u bent minimaal 65 jaar; er zijn ergonomische belemmeringen in en om uw huidige woning en toewijzing van een seniorenwoning biedt hiervoor geen echte oplossing; er is sprake van een sociaal isolement, veroorzaakt doordat u zich slecht kunt bewegen of als gevolg van geringe geestelijke spankracht; u moet de dagelijkse handelingen zelfstandig kunnen verrichten op een enkele handreiking na: aanvullende zorg wordt op afspraak verleend; de eerste zes maanden verwacht u geen belangrijke wijzigingen in uw toestand. Het is niet nodig dat u aan alle hierboven genoemde voorwaarden voldoet. Als er meer dere kandidaten zijn met een indicatie voor een koppelwoning, dan vindt toewijzing plaats op basis van de volgorde van inschrijving. Hoe komt u aan een indicatie voor een koppelwoning j Als u bij de inschrijving als woningzoekende aangeeft dat u voor een koppelwoning in aan merking wilt komen, dan krijgen de medewer kers van het Woonzorgloket een kopie van uw inschrijving. Eén van deze medewerkers maakt met u een afspraak voor een gesprek over uw huidige woon- en leefsituatie. Van dit gesprek wordt een rapport opge maakt. Dit rapport wordt voorgelegd aan de Indicatiecommissie. Deze commissie neemt uiteindelijk de beslis sing of u voor een koppelwoning in aanmer king kunt komen. Als u al staat ingeschreven als woningzoeken de en u besluit dat u alsnog voor een koppel woning in aanmerking wilt komen, dan kunt u rechtstreeks contact opnemen met het Woonzorgloket. De medewerkers van het loket helpen u daar verder. Als u een indicatie heeft, dan moet u zelf actief reageren op de koppelwoningen die in de Uitkijkpost worden aangeboden. De toewijzing geschiedt door de gemeente en Woningstichting Heiloo gezamenlijk. Belangrijk! Als u in aanmerking wilt komen voor een koppelwoning die in de Uitkijkpost voor verhuur wordt aangeboden, moet uw indicatie voor een Koppelwoning al aangevraagd zijn. Dus als u in de nabije toekomst in aan merking wilt komen voor een koppel woning, is het verstandig nu al een indicatie aan te vragen. Bij de toewijzing van de koppelwoningen wordt niet alleen gekeken naar de indicatie. Ook wordt bijvoorbeeld gekeken naar de rela tie inkomen/huur. Deze voorwaarden staan in de advertentie bij de aangeboden koppelwoning vermeld. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u telefo nische contact opnemen met: het Woonzorgloket, tel. 072 - 535 67 03 of met Huisvesting, tel. 072 - 535 66 98. In de week van 27 oktober tot 1 november a.s. worden de grijze rolemmers schoonge maakt. Dit is dit jaar de laatste keer dat een rolemmer wordt schoongemaakt. Net als alle andere keren worden de rolemmers direct na het legen van de rolemmer door de vuilniswa gen schoongemaakt Ook al is uw rolemmer nog niet vol, zet hem dan toch aan de weg, dan wordt de rolemmer meegenomen in de schoonmaakronde. Laat uw rolemmer even wat langer buiten staën, zodat het schoonmaakbedrijf een beet je ruimte krijgt om zoveel mogelijk grijze rolemmers schoon te maken. Heeft u vragen, dan kunt u terecht bij de afde ling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. fijn wonen tussen HEILOO al dat groen Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen aan de familie Van der Velden te Alkmaar voor het vergroten van de woning en het veranderen en bij de woning trekken van een gedeelte van de loods op het perceel Vinkenbaan 9. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 30 oktober 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op'andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan de heer T.H.A. Dekker, Bosrank 50 te Heiloo voor de bouw van een woonhuis en timmerwerkplaats op het perceel Oosterzijweg 37. Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 30 oktober 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072- 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Werkendelslaan 53, M.L Daane - vergroten woning; Poortweijdt 12, A.J. de Jong - vergroten woning (dakopbouw); Boekenstein 64, L. van Raalte - vergroten woning. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Slimpad 24, E.J. Bolten - plaatsen dakkapel; Runxputteweg 18a, C. Schoonhoven - plaatsen serre; Heerenweg 96, J. Lubberhuizen - vergroten woning; Kerkelaan 45, J. Kulk/E.M. Velthuijzen - bouw woonhuis. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot!2.30 uur Maandagavond van I8.Q0 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4