I I Goed verkeer(d) Verzoek hogere waarde geluidbelasting Legitimatie Afvalbrengplaats Volgordelijst woningen Woningmarktdag op 24 november bekend Verkiezingen Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 19 NOVEMBER G ttNTE HEILOO Suggestiestroken, fietsstroken en fietspaden Fietsstroken en suggestiestroken, we komen ze steeds vaker tegen. Fietsstroken en -paden worden aangelegd uit oogpunt van verkeers veiligheid en ter bevordering van het fietsver- keer. We vinden ze vooral langs drukke ver keersaders. Omdat vooral het verschil tussen suggestie- en fietsstroken nog wel eens pro blemen geeft willen we daar in dit artikel eens wat nader op ingaan. En passant nemen we meieen een verkeersbord dat ook nog wel eens voor verwarring zorgt, mee. Suggestiestrook Bij een suggestiestrook is aan weerzijden van de rijbaan door middel van een onderbroken streep een (smalle) strook aangebracht. In deze strook bevindt zich geen fietssymbool. Een suggestiestrook is eigenlijk geen fiets strook te noemen, maar is bedoeld om de weg op te delen in vakken voor auto 's en fiet sers. Fiet zegt eigenlijk: automobilisten pas op, op deze weg rijden ook fietsers. Op de strook mag geladen'en gelost, alsmede geparkeerd worden. Dit houdt in dat de fiet ser voor elk voertuig dat zich op de strook bevindt moet uitwijken. Uit oogpunt van veilig heid voor de fietser zijn deze stroken dus niet erg wenselijk. Fietsstroken Een fietsstrook is een door doorgetrokken of onderbroken strepen gemarkeerd gedeelte van de rijbaan, waarop afbeeldingen van een fiets zijn aangebracht. Meestal zijn deze stro ken in het rood uitgevoerd. Fietsers en brom fietsers zijn verplicht de aangegeven strook te volgen. Andere bestuurders mogen hun voer tuig niet op of langs de strook laten staan. Parkeren, laden en lossen kan wel gebeuren in parkeerhavens naast de fietsstrook. Op fietsstroken die met een doorgetrokken streep van de rijbaan zijn afgescheiden, mag nooit een motorvoertuig rijden, ook niet bij het voorsorteren. Deze situatie vinden we in Ffeiloo bijv. op de kruising Kerkelaan/Kennemerstraatweg. De fietsstroken langs de Kerkelaan, Pastoor van Muyenweg en straks langs de Heerenweg fietspad Orwerpjicht fiötspad. U mag Niet verpf licht Brom, mm worden binnenkort van fietssymbolen voor zien. Ook !a,ngs de Stationsweg lopen fiets stroken. Aanliggende- en vrijliggende fietspaden Een aanliggend fietspad dat van de rijbaan gescheiden is door een verhoging, bijv. trot toirbandhoogte (langs de Kennemerstraatweg bijvoorbeeld, ter hoogte van de winkels). Wanneer op de rijbaan auto 's geparkeerd staan, kunnen zich problemen voor doen met openslaande portieren. Uit het oogpunt van verkeersveiligheid is dit type fietspad niet de beste oplossing, maar, gezien de beschikba re ruimte soms het enige wat mogelijk is. Van een vrijliggend fietspad is in principe sprake als de berm tenminste 1.00 meter breed is. Buiten de bebouwde kom wordt gestreefd naar een minimum bermbreedte van 2.50 meter. Vrijliggende fietspaden kun nen zowel eenzijdig als tweezijdig aangelegd worden. Eenzijdige fietspaden worden dan wel in twee richtingen bereden. Verkeersbord fietspad Flet ronde-blauwe bord met een witte fiets erop zal een ieder wel bekend zijn (verplicht fietspad, ook voor brommers). Het rechthoeki ge blauwe bord met in witte letters fietspad Toelichting In het kader van het bestemmingsplan 'Stationsomgeving Us reeds een akoestisch onderzoek uitgevoerd en een hogere waarde verzocht bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Deze hogere waarde is op 17 okto ber 1997 verleend. Wegens een afwijking van het bouwplan is de gevelbelasting voor 2 woningen 2 dB(A) hoger dan in het bestem mingsplan is voorzien. Voor deze 2 woningen dient opnieuw een hogere waarde te worden aangevraagd. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voor nemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, in verband met de bouw van appartementen woningen boven winkels) aan het Stationsplein te Heiloo. De toegestane geluidbelasting van 50 dB(A) op de uitwendige scheidingsconstructie van 2 woningen zal, vanwege de Heerenweg met 9 dB(A) worden overschreden. Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken, met ingang van 19 november a.s. gedurende twee weken ter inzage op het gemeentehuis bij de afde ling VROM (kamer 110). Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging van dit ontwerp-verzoek kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ook wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om op dinsdag 2 december 1997 om 10.00 uur tijdens een openbare zitting in het gemeentehuis, opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. Woon-Zorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen 'Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgce'ntrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. (vroeger was dit bord zwart) levert wat meer problemen op. Dit bord geeft een onverplicht fietspad aan. U mag er op fietsen, dit is niet verplicht. Brom- en snorfietsen zijn niet toegestaan. Een dergelijke bord bevindt zich bijvoorbeeld in het Heilooërbos, op het fietspad langs de Zanderslootweg. Dit artikel is geschreven in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland (WN), afdeling Heiloo en de plaatselijke politie. Voor meer informatie over WN Heiloo kunt u bellen met de secretaris, de heer M. Meissburger, tel. 072 - 533 25 48. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Op 25 oktober jf. werd de traditionele Woningmarktdag gehouden: Op deze woningmarkt konden belangstellenden onder andere informatie krijgen over ver schillende woningtypen en vrije kavels die te koop werden aangeboden (woningtype Brink, Waterkant in Ypestein en vrije kavels aan de Bayershoffweg/Omloop en in Ypestein). Tot 10 november jl. bestond gelegenheid om in te schrijven en een voorkeur uit te spreken voor deze woningen en/of kavels Hoe nu verder De gemeente is de inschrijvingen aan het verwerken tot volgordelijsten. Alle mensen die zich ingeschreven hebben op een woning of kavel krijgen uiterlijk zaterdag 22 november a.s. schriftelijk bericht. Degenen die bij de eerst 100 op de volgordelijst horen, lezen in dit bericht tevens op welke plaats van de volgordelijst zij staan. Alle overige inschrijvers kunnen vanaf maandag 24 november a.s. alleen op de volgende telefoonnummers informa tie krijgen over hun plaats op de volgor delijst: tel. 072 - 535 67 47, 535 67 48 en 535 67 49. De gemeente verwacht veel telefoontjes over de volgordelijst. Het kan dus voor komen dat de drie nummers in gesprek zijn. Bij geen gehoor kunt u het beste op een later tijdstip nog eens bellen. Inschrijving aanduiding politieke groepering De burgemeester van Heiloo maakt op grond van het bepaalde in artikel G 3, lid 1, van de Kieswet bekend, dat politieke groe peringen die een vereniging zijn met volle dige rechtsbevoegdheid, kunnen verzoe ken ten behoeve van de op woensdag 4 maart 1998 te houden verkiezingen van de leden van de raad van deze gemeente, waarvoor de kandidaatstelling zal plaats hebben op 20 januari 1998, hun aandui ding daarvan in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schriftelijk worden gericht tot het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van de raad van deze gemeente, gevestigd bij het gemeentehuis van deze gemeente, uiterlijk op de drieën veertigste dag voor de dag van de kandi daatstelling (dus vóór 8 december 1997). Politieke groeperingen waarvan de aandui ding reeds bij de Kiesraad is geregistreerd hoeven geen inschrijving aan te vragen. Politieke groeperingen die bij de voorgaan de gemeenteraadsverkiezing een geldige kandidatenlijst hebben ingeleverd, hoeven eveneens geen inschrijving aan te vragen. Voor de registratie moet een waarborgsom van 250,-- worden betaald aan de gemeente. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inschrijving worden op het gemeentehuis verstrekt, tel. 072 - 535 67 20. De advertentie van de Woningstichting Heiloo over nieuwe koppelwoningen vindt u op de achterpagina Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieron der vermelde, positief bevonden uitrit-melding gen is verleend: - Dokters laan 21, G.C. Kroon, aanleg inrit. Deze melding ligt ter inzage bij de gemeente- werf, Rosendaal 2. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening is betaald en de vergunning is ver strekt, wordt met de uitrit begonnen. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een uitritmelding dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot 13 november 1997 Geboorten Ward V., z.v. R.K.J. v.d. Sanden en A. Wisse Stan, z.v. C.M.P. de Boer en B.M.C. Molenaar Merel E., d.v. C.J.D. Smit en S. Staal Elders geboren Noel, z.v. A.R. Luttje en B.M. Schipper Isa A.M., d.v. W.P.M. Leering en A.C.M. Wittebroood Menno J.A., z.v. J.J.M. Janse en: J.M. Haaker Dimitry J.L., z.v. J.P.M. Grootenboer en J. Ligteringen Sebastiaan-Jan, z.v. R.A. Boogaard en M.J. de Lijster Adrianus P., z.v. E.A. Buur en M.J.C Backx Thomas W., z.v. E.A. Buuren M.J.C Backx Megan S., d.v. J.E. van Laaren en M. Bosma Raymon, z.v. J.M. Dumont en C.M. Zonneveld Huwelijksaangiften J.T.R. Erades en K.M. Goossens Huwelijken H.L.A. van der Zee en B. Ebel R.P. Schotanus en C.J. Adamsky P.B.M. van de Loo en P.M. Siegman J.P.N. Roemer en N.E. Peters Overlijden C.A. Camp-Leenhouwers G. Hurkmans- de Graaf J.P. Klaver J.H.B. Popma Elders overleden C.H. Phaff Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn vergunning te verle nen aan de heer R.M.J. Opdam te Heiloo voor het vergroten van de woning en het aan bouwen van een garage op het perceel De Spanring 6. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 20 november 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Hoogeweg 72, Ministerie van Binnenlandse Zaken - plaatsen mast (sirene); Tulpencroftlaan 4, C. Mossel - vergroten woonhuis; Het Zandstuk 21, R.P. Swinkels - vergroten woonhuis; Groote Olven 17, P.J.M. Venneker - plaatsen dakopbouw; Het Zevenhuizen 45, J.F. Oudhoff - vergroten garage; Stationsweg 95, A. Dubbeld - plaatsen blokhut; Slimpad 30, P. de Jong - vergroten woning en garage. Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur liaandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek iiiiii* Si;

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4