Limmen en Akersloot stevenen af op fusie met gemeente Heiioo of Castricum Gall Gall opent vestiging in Limmen Volleybal stratencompetitie Poppen- en berenbeurs x K5 X de Uitkijkpost met de Kerst t> i L L Senic&tett UITKIJKPOST - 26 NOVEMBER PAGINA 17 Inleveren kopij voor: tend t Jïimmeb jbie De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Heiioo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 Vrienden van Vredeburg i Kledinginzameling SV De Vrijheid Henk Dekker lijsttrekker CDA o.'jï P L I T I E 'S&Uc&tertr Humoristisch sinterklaasspel in de Burgerij Sint bij Conquista Sint-Nicolaas bij SWOL Prijswinnaars Kinderboekenweek Bourgondische eetmiddag in Gorteldonk Open keramiek dagen SV Vredeburg Nationaal dictee <SJy P#L I T I E Actiedag bij schoonheidssalon Activiteiten Limmen Castricum wint driebandentoernooi bond iJlUtmM jhie In verband met Kerstmis zal de Uitkijkpost op 24 december niet verschijnen. De laatste Uitkijkpost vóór Kerstmis verschijnt op vrijdag 19 december, samen met een gezellige bijlage met leuke verha len en kerst- en nieuwjaarswensen. Kopij voor deze editie moet uiterlijk dinsdag 16 december om 16.30 uur op de redactie ingeleverd zijn. De laatste Uitkijkpost van het jaar verschijnt op 31 december. De kopij daarvoor dient zoals gebrui kelijk de maandag ervoor, uiterlijk 16.30 uurf aangeleverd te worden. LIMMEN - De Vereniging Vrienden van Vredeburg houdt vrijdag 28 november voor haar leden een wijn proefavond. Deze avond wordt gepre senteerd door wijnexpert en importeur Jos Rynaarts uit Alkmaar. Hij laat de aspirant-fijnproevers kenni smaken met een aantal geselecteerde wijnen, waaronder, uiteraard in deze maand, de beaujolais primeur. Boven dien worden de vrienden vertrouwd gemaakt met enkele facetten van de cultuur die in de loop der eeuwen rond deze drank is ontstaan. Natuurlijk ont breekt ook het bijpassende hapje niet. De aanvang is 20.00 uur. Hiermee komt de bijeenkomst op de eerste vrijdag van december te vervallen. AKERSLOOT/LIMMEN - Afgelopen maandag presenteerde onderzoeksbu reau BDO CampsObers in Akersloot de resultaten van het onderzoek naar samenwerking of samenvoeging van de gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen. De belangrijkste conclusie uit het adviesrapport 'Drie gemeenten: t\yee vergezichten' is dat Akersloot en Limmen in de toekomst moeten fuse ren met één of meer andere gemeen ten. Volgens het onderzoeksbureau zijn daarbij twee varianten mogelijk, name lijk de combinatie Castricum-Aker- sloot-Limmen (CAL) of Heiloo-Aker- sloot-Limmen (HAL). De gemeen teraden van Castricum, Akersloot en Limmen maken de keuze in de ge meenteraadsvergaderingen van half december. Uit het adviesrapport blijkt dat Aker sloot en Limmen te klein zijn om ook in de toekomst hun. taken zelfstandig te kunnen blijven uitvoeren en te zorgen voor continuïteit van bestuur en vol doende specialisatie van ambtenaren. Eén nauwe samenwerking is volgens het onderzoeksbureau daarvoor niet voldoende en de conclusie is dan ook dat een fusie noodzakelijk is. Om antwoord te geven op de vraag met wie en in welke richting die samenvoe ging zou moeten plaatsvinden, heeft BDO Consultants diverse zaken onder de loep genomen. Er is onder andere bekeken of de ambtelijke kwetsbaar heid ermee wordt opgelost, of er een duurzame, financieel sterke gemeente ontstaat, of er een culturele samenhang tussen de gemeentes is en of er ruimte lijk en landschappelijk gezien, ook wat betreft gemeentelijke toekomstvisies, een bepaalde samenhang valt te ont dekken. Over dat laatste zegt het rapport dat er inderdaad diverse gemeenschappelijke kenmerken zijn in het CAL-gebied, die uitwaaieren naar Heiioo en Uitgeest. Verder blijkt dat er op verschillende gebieden al wordt samengewerkt. Maatschappelijke samenhang Om te bepalen of ook burgers en maat schappelijke organisaties die samen hang van de gemeenten voelen, zijn deze geraadpleegd in een enquête (die overigens nog doorloopt tot in decem ber). Daaruit blijkt dat inwoners van Akersloot zich over het algemeen ver bonden voelen met zowel Limmen als Uitgeest. Inwoners van Limmen daar entegen voelen zich eerder verbonden met Castricum en in mindere mate met Heiioo. Toch kiezen ze vaak voor Akersloot als gemeente die qua karak ter het best bij de eigen gemeente past. In zijn conclusie geeft het onderzoeks bureau aan dat er bij beide voorkeurs varianten een financieel stabiele ge meente kan ontstaan met een sterke ambtelijke organisatie en voldoende samenhang, die in ieder geval vijfen twintig jaar vooruit kan. De variant Castricum-Akersloot-Lim- men blijkt iets meer maatschappelijke samenhang te vertonen. Bovendien bestaat er binnen deze gemeenten al het begin van een gemeenschappelijke ruimtelijke toekomstvisie. Voor dit gebied geldt een beleid van een be perkte groei van woningbouw en van behoud en zelfs versterking van land schappelijke 'groene' waarden en de agrarische sector. Een keuze voor de variant Heiloo- Akersloot-Limmen zou een keuze be tekenen voor een gemeente waar meer nadruk ligt op woningbouw. Heiioo ziet zich voor de taak gesteld om na 2005 ruimte vrij te maken voor woningbouw om tegemoet te komen aan de woning behoefte van Alkmaar. Uit het rapport blijkt datJJftgeest niet echt als serieuze fusiepartner wordt gezien, omdat het zich de afgelopen jaren meer ontwikkeld Heeft in de rich ting van het IJmond-gebied (Heems kerk). Op 1 december worden er in de gemeenten Akersloot, Limmen en Cas tricum van 20.00 tot 22.00 uur openba re hoorzittingen gehouden voor de in woners over de resultaten van het adviesrapport. In AketslOot vindt die plaats in het gemeentehuis, in Limmen in De Burgerij (de zaal is daar open vanaf 19.30 uur). Na de besluitvormingen de gemeente raden gaat er een voorstel naar de pro vincie. Volgens BDO Consultants zal op z'n vroegst in het jaar 2001 of 2002 sprake zijn van een samenvoeging van gemeenten. LIMMEN - Richard Booms hoeft niet lang na te denken over de vraag waar om je als consument voor een fles wijn, likeur, gedestilleerde dranken of een krat bier bij de echte slijter moet zijn. „Daar is goede vakkennis over de ver schillende producten aanwezig en dat brengt tegelijkertijd een persoonlijker contact met de klanten met zich mee." Vandaag wordt zijn nieuwe slijterij, die hij onder de naam Gall Gall zal gaan runnen aan de Vuurbaak 7, geopend door Sinterklaas. En ongetwijfeld zal de goedheiligman de gelegenheid te baat nemen om een aantal producten te proeven. „We heb ben natuurlijk bisschopswijn in huis en er is zelfs speculaaslikeur en likeur met kaneelsmaak, speciaal voor deze tijd van het jaar," lacht Richard Booms. De jonge ondernemer was in het verle den werkzaam bij een slijterij. Toen al was het een grote wens om ooit een eigen zaak te beginnen. „In tegenstel ling tot de meeste van de ruim vierhon derdvijftig vestigingen van Gall Gall, wat filialen zijn, is mijn zaak in Limmen een franchise-onderneming." Dat brengt volgens hem de nodige voorde len met zich mee. „Vooral dat ik op de ze manier een nóg uitgebreider assorti ment van bieren, wijn en andere dran ken kan bieden." Emmers bier Natuurlijk ontbreken ook de merken die de andere filialen voeren niet in de schappen in Limmen. „Neem bijvoor beeld het speciale huismerk 'Weduwe Visser' met een behoorlijk en kwalita tief goed assortiment van gedestilleer de dranken zoals diverse jenevers, citroenbrandewijn en vieux. En ja, ook hier hebben we vanzelfsprekend diver se soorten beaujolais primeur, die sinds vorige week weer verkrijgbaar zijn." Richard Booms vestigt de aandacht op de grote keus in cadeau-artikelen die hij in zijn zaak verkoopt. „Verzin het maar, emmers met bier, speciale bier rekjes en hele bijzondere flessen. Leuk, handig of gewoon grappig om te geven bij een speciale gelegenheid en natuur lijk tijdens de komende feestdagen." Service en kwaliteit staan bij Booms hoog in het vaandel, zo blijkt. „Bij klan ten die niet in de gelegenheid zijn om zelf hun aankopen mee te nemen, breng ik het graag even thuis," aldus Booms. „En mocht het voorkomen dat een klant niet tevreden is over bijvoor beeld een fles wijn, dan mag die gerust teruggebracht worden." Hij wijst er nog op dat het sinds kort mogelijk is om Air Miles te sparen, wat gecombi neerd wordt met diverse aanbiedingen. Met kerst en oud en nieuw voor de deur wachten Richard Booms vast en zeker drukke dagen. „En volgens mij gaat het met bier, wijn en andere alco holische dranken nog steeds om de smaak en niet om de hoeveelheid. Wat dat betreft sluit ik me aan bij de slogan die in de reclame te zien is: geniet, maar drink met mate." ~Gall Gall in Limmen is op maandag geopend van 13.00 tot 18.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.30 tot 18.30 en op vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag van 8.30 tot 17.00 uur. Tijdens de openingsdagen is er voor iedere klant een attentie. LIMMEN - De strijd om de eerste plaats in de stratencompetitie tussen De Laatbloeiers en The Old-Genera- tion is geëindigd in een verdiende over winning voor The Old-Generation. In de eerste set kwamen De Laatbloeiers op voorsprong, maar zoals ook in eer dere wedstrijden is gebleken. The Old- Generation kwam vanuit die positie sterk terug. De passing en vooral de set-up waren goed verzorgd en tegen het iets krachtere aanvalsspel moesten De Laatbloeiers het afleggen, 15-13. De Laatbloeiers waren aangeslagen en mede daardoor werd de tweede set een makkelijke overwinning voor The Old- Generation, 15-4/ In de wedstrijd tegen de Schoolweg had The Old-Generation het heel wat moeilijker. In deze wedstrijd nam de Schoolweg zowel in de eerste, als in de tweede set, een voorsprong. Maar het toch wat meer ervaren team van The Old-Generation won het tenslotte toch van het als altijd strijdende team van de Schoolweg, 15-13 en 15-12. Goede zaken De strijd om de vierde, vijfde en zesde plaats, die recht geven op deelname in de A-poule, is uitermate spannend. Op deze speelavond deden de ZWRVTJS, de Bultiny's en Zomerschoon goede zaken. De ZWRVTJS deden dat mid dels een overwinning op 7 Bier 1 Cola een gelijkspel tegen Zomer schoon, die op hun beurt vervolgens De Wiekenders versloegen. Ook de Bul tiny's behaalden drie punten. Zij ver sloegen in een goede wedstrijd BN All Stars en speelden gelijk tegen De Wiekenders. De nieuwkomer in deze competitie, Asoeso, versloeg het tot nu toe iets tegenvallende 7 Bier 1 Cola. Tegens De Laatbloeiers hadden zij ech ter geen schijn van kans. Aan de leiding gaat nu The Old- Generation met 12 uit 6, gevolgd door De Laatbloeiers met 12 uit 8. Op de derde en vierde plaats staan De Mei den en de ZWRVTJS, met respectieve lijk 10 uit 6 en 9 uit 6. Vijfde is School weg met 8 uit 8 en een saldo van 49. Op de zesde en zevende plaats staan, met allebei 8 uit 6, de Bultiny's en Zomer schoon met een saldo van respectieve lijk; 47 en 27. Op de achtste plaats staan De Wiekenders met 5 uit 8, negende is Asoeso met 4 uit zes. Tien is BN All Stars met 2 uit 6 en elfde is 7 Bier 1 Cola met 2 uit 8. Twaalfde en laatste is Bartigon, welk team nog steeds op het eerste puntje wacht. Op 2 december zijn de volgende wed strijden en vooral de wedstrijd tussen Bultiny's en Zomerschoon is van belang voor die zo belangrijke zesde plaats, maar ook de wedstrijd tussen De Meiden en The Old-Generation is inte ressant voor de eerste plaats. Nevobo In de Nevobo competitie behaalde de heren van Oranje Wit 1 een zwaar bevochte, maar zeer verdiende over winning van 3-2 op het Heerhugo- waardse Ardea 2. Het eerste dames team versloeg Schoorl 2 met 3-1. Heren 2, zwaar gehandicapt door een aantal blessures, verloor van Reactie 2 met 3- 1 en dames 2 was kansloos tegen het Alkmaarse WA 2. Ook op 2 december spelen dames 2 en heren 2 thuis. Zij spelen dan respectievelijk tegen Effect 3 en Hinksport 1. Aanvang 20.00 uur in d'Enterij. AKERSLOOT - De SSTR (Samen Strijden Tegen Reuma) houdt in Akersloot op vrijdag 5 december een inzameling van gebruikte kleding,' schoeisel en huishoudtextiel. De SSTR is een vereniging van en voor reuma patiënten. In ons land wonen naar schatting 400.000 mensen, die lijden aan één of andere vorm van reuma, een ziekte, c(ie vrijwel altijd gepaard gaat met pijn. Medisch gezien valt 'er niet veel meer aan te doen, dan het vers trekken van pijnstillers. Een medische en para-medische behandeling in een kuuroord echter brengt in bijna alle gevallen verlichting van pijn en een beter functioneren in het dagelijks leven met zich mee. In ons land zijn er maar weinig zieken fondsen en particuliere ziektekosten verzekeringen die een behandeling in een kuuroord in hun pakket hebben opgenomen. De SSTR heeft zich ten doel gesteld een reumapatiënt door middel van een financiële tegemoetko ming in de gelegenheid te stellen een kuuroord te bezoeken. De verkoop van de ingezamelde kle ding stelt de SSTR daartoe in staat. De speciale gele zakken die enige dagen van te voren inde bus worden gedaan, moeten vóór 9.Ö0 uur buitep'gezet wor den. LIMMEN - D^ schietresultaten van vorige week:. Klasse A: L Marco Ehlhardt 99 punten, Jeroen fDrenth 98 pnt., 3. Jolanda Hageman 94 pnt. Klasse B: 1. Ronald Hageman en Eric Weijers 93 pnt. Klasse C: 1; Ron van Duivenvoorde 94 pnt., 2. Freek Bakker 90 pnt., 3. Mark Baltus 79 pnt. Klasse D: 1. Co Bruin 95 pnt., 2. Piet Groot 82 pnt. Poppen, poppen en nog eens poppen op de poppen- en berenbeurs in Akersloot. AKERSLOOT - Op zondag 30 novem ber is er weer een poppen- en beren beurs in Motel Akersloot aan de Gees- terweg la, van 10.30 tot 17.00 uur. De entree is f 5,-, kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen en 65+ betaalt f 4,-. Er is een grote collectie poppen en beren, speciaal voor de echte liefheb ber en verzamelaar. Bij de poppen zijn er replica's, karakter- en kunstleren poppen en fantasiefiguren, poppen die allemaal met de hand worden gemaakt. Op de beurs is veel plaats ingeruimd voor beren in alle maten en kleuren. Ze zijn er uit Amerika, Engeland, Duits land (met de bekende Margaretha Steiff-beren) en uiteraard van de hand van Nederlandse berenmaaksters. Alle denkbare materialen en stoffen om zelf poppen of beren te maken zijn aanwe zig, evenals poppenhuizen, miniaturen, meubeltjes en kleding. De poppendokter ontbreekt zeker niet en repareert ter plekke. Oude, antieke poppen en beren kunnen worden getaxeerd en er worden demonstraties gegeven hoe een pop of beer tot stand komt. Verder zjjn er kramen met oude poppen, beren, speelgoed en accessoi res en niet te vergeten de bijna levens echte baby-poppen. LIMMEN - De ledenvergadering van het CDA besluit vanavond over de kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen in maart 1998. De vergadering wordt gehouden in Con- quista. Als lijsttrekker wordt voorgesteld Henk Dekker, op de tweede plaats gevolgd door het huidige raadslid Arie van Noord. De derde plaats wordt bezet door Wim Swart, op de vierde staat John Groot. De vijfde tot en met de tiende plaats zijn achtereenvolgens voor Monique Wong, Jan Wokke, Huub Kramer, Tonia van der Steen, Niek Bakker en Mathé Admiraal. 112 072- 5122222 •Noord-Holland Noord LIMMEN LIMMEN - Op 20 november werd er in een woning aan de Rijksweg ingebro ken. Door een bovenlicht te vernielen zag men kans binnen te komen. De ge hele woning werd doorzocht en diverse spullen werden gestolen. Óp 22 november werd geprobeerd in een woning aan de Gele Prins in te bre ken. De achterdeur van de woning werd geforceerd. Gevonden voorwerpen: een tas met kleding, een paraplu, boeken, twintig identieke sleuteltjes en een buzzer. Verloren voorwerpen: een sleutel en een zwart lederen portemonnee met inhoud. LIMMEN - Op zondag 30 november kunnen kinderen van 4 tot 10 jaar en hun ouders in De Burgerij de spannen de avonturen van Sint-Nicolaas en zijn Pieten' meebeleven. Dan spelen de Castricumse toneelgezelschappen Fo- rento en Pancratius een sinterklaasstuk van Bas Bruinsel. 'Van een grijze Piet en een groene paraplu' gaat over de perikelen van de pietjes in het paleis van Sinterklaas, als de oude hoofdpiet met pensioen gaat. Wat gebeurt er in het paleis van de goede Sint als de hoofdpiet met de vut moet? En wat gebeurt er als de kleine pietjes bedenken dat dé verjaardag van Sint-Nicolaas ook eens gezellig met elkaar gevierd moet worden? De oude hoofdpiet wil niets meer vieren, hij is boos en wil mee naar Nederland. En wat heeft de groene paraplu ermee te maken? Kan een paraplu toveren? Forento en Pancratius spelen al voor de vijftiende keer een stuk van Bas Bruinsel. Dit keer is de regie in handen van Marie-Louise Middelhoff. 'Van een grijze Piet en een groene paraplu' begint om 14.00 uur en duurt een klein uur. Kaarten zijn vanaf 13.30 uur aan de zaal verkrijgbaar. De entree bedraagt f 2,50. LIMMEN - Sint-Nicolaas komt naar Conquista op zaterdag 29 november. Kinderen tussen vier en twaalf jaar zijn vanaf 11.00 uur welkom. Er wordt natuurlijk flink gezongen en lenige pie ten vertonen kunstjes, in afwachting van de komst van de sint. De entree voor deze ochtend bedraagt twee gul den. - Voor de tieners (twaalf tot zestien jaar) is er deze avond disco, van 19.00 tot 23.00 uur. De entree is gratis. De jonge- renwerkgroep is vrijdag en zaterdag open van 20.30 tot 01.00 üur, bestemd voor jongeren boven de zestien jaar. Elke zondagmiddag tenslotte houdt Conquista voortaan een zogeheten familiemiddag voor kinderen, tieners en jongeren en hun ouders. Van 13.30 tot 17.30 uur is er voor iedereen wat te beleven. Voor een knaak een film zien, darten, flipperen, computerspelletjes en voor de ouders staat er een kop kof fie en een tostie klaar. LIMMEN - Op dinsdag 2 december zal er in de benedenzaal van Vredeburg een gezellige sinterklaasmiddag gehou den worden voor 55-plussers. Het bestuur van de Stichting Welzijn Ou deren nodigt u daarom graag uit voor dit speculaasfestijn. De goedheiligman heeft het bestuur laten weten zich graag met zijn pieten te willen vrijmaken om deze doelgroep een keer persoonlijk te ontmoeten. Het feest begint om 14.00 uur en is onge veer om 17.00 uur afgelopen. De entree is gratis en de sint heeft beloofd dat het de gasten verder a$n niets zal ontbre ken. LIMMEN - De uitslag van de prijs vraag van de Kinderboekenweek bij de bibliotheek is bekend. Er zijn veel inzendingen binnengekomen, maar er was maar één inzender die alle ant woorden goed had. De eerste prijs gaat naar Jamila van der Klei, 11 jaar. Het onderwerp van de prijsvraag was 'De Tijdmachine'. Er waren vragen over hoe mensen vroeger schreven, hoe oude toiletten eruit zien, welke oude woorden we niet meer gebruiken en in welke tijd stripfiguren leven. Er was een vraag bij over een uitgestorven rep tiel, die erg moeilijk was. De vleugels van dat vliegende reptiel zijn zes meter lang. Heel veel kinderen hadden vier of tien meter geantwoord. Uit de stapel oplossingen met alleen deze vraag fout zijn nog twee kinderen geloot: Suzanne van Kaam en Sanne Beentjes, beiden 13 jaar. Alle winnaars krijgen een boek van Hans Plomp, 'Jaya en het orakel'. Dit boek speelt zich af in Noord-Holland aan het begin van onze jaartelling en past bij het thema van de kinderboe kenweek. Op vrijdag 5 december is de biblio theek geopend van 14.00 tot 16.00 uur. GORTELDONK - Carnavalsvereni ging De Uylenspieghels houdt zondag 14 december de overbekende eetmid dag in de Burgerij te Limmen. In de gezellig aangeklede zaal staan de tafels dan weer gedekt om te gaan genieten van een oer-hollandse stampot. Er kan dit jaar gekozen worden uit twee maaltijden, boerenkool of zuur kool met worst, bereid in de keukens van de Cameren door Edwin Baltus. De kaarten hiervoor kunnen door ie dereen van 1 tot 10 december worden gekocht, tussen 10.00 en 20.00 uur op de Burgemeester Nieuwenhuysenstraat 97 en Vredeburglaan 2. Kaarten aan de zaal kosten voor iedereen een tientje, maar dan zonder eten. Prijs van een kaartje komt ook dit jaar op f 7,50 voor volwassenen en is gratis voor kinderen tot en met 12 jaar. Niet-donateurs beta len f 10,-. Voor de kinderen is in de zaal een ver- maakhoek met daarin een snoepstand, zodat zij zich niet hoeven te vervelen. Verder is er een verloting met mooie prijzen met een totale waarde van f 500,-. Het eetfestijn begint om 16.30 uur. LIMMEN - Atelier Ibis aan de Kerkweg 48 zet de deuren open op diverse data in november en december zodat u kunt zien hoe het proces van klei bakken en glazuren verloopt. Met speciale technieken wórden handge- vormde schalen, vazen en bolvormen gemaakt. Voor de Kerst zijn er kerst groepen, kerststalletjes ,en sfeerverlich ting te zien. Al naar gelang ruimte en tijd, is er gele genheid om zelf creatief te zijn. De deuren staan open op 29 en 30 novem ber en op 6, 7, 14, 20 en 21 december, steeds van 12.00 tot 16.00 uur. LIMMEN - Vrijdag 21 november speel de Vredeburg ronde negen van de interne competitie. E. Stolp en J. Admiraal speelden om de eerste plaats en besloten om de nieuwe digitale klokken uit te proberen. Dit pakte voor Admiraal teleurstellend uit. In een spannende koningsaanval .verkeek hij zich op het nieuwe mechanisme, waar door hij zijn laatste zet voor de tijds- controle te laat uitvoerde. Stolp nam met deze overwinning de leiding in het klassement over. Kampioen G. Hafkamp lijkt uit vorm en verloor onverwachts van de niet te onderschatten G. De Graaf. H. Ebels boekte een belangrijke overwinning op de strategisch sterke J. Limmen. Nieuw komer B. Stolp moet na een goede start merken dat het niet meevalt om je te handhaven in de toptien van Vrede burg. Dit keer moest hij in de gerouti neerde M. Limmen zijn meerdere erkennen. R v.d. Heijdt is bezig met zijn opmars ten koste van D. Aafjes. In de B-groep liet Jan Valkering een totaal gewonnen stand tegen Niels Admiraal remise worden, doordat hij eerst alle stukken van Niels wilde slaan, maar daarbij vergat op pat te letten. Kevin Keijzer zag in een verloren stand dat Robert Termes de verdediging van de onderste lijn vergat en zette Robert pardoes in 1 zet schaakmat. Groep A: E. Stolp-J. Admiraal 1-0, M. Welgraven-R. Rommel 0-1, J. Limmen- H. Ebels 0-1, G. Hafkamp-G. de Graaf 0-1, B. Stolp- M. Limmen 0-1, R. v.d. Storm-D. Schut 0-1, H. Brak-J. de Graaf 0-1, D. Aafjes-P. v.d Héijdt 0-1, t. Al-N. Pepping 1-0, E. van Duin-H. Levering 1-0. Groep B: Koen Kramer-Paul Mooij 0-1, Cees Pepping-Jeroen Duin 0-1, Kevin Keijzer-Robert Termes 1-0, Jan Valkering-Niels Admiraal remise, Helen Termes-Ducan Keijzer 0-1, Tjeerd' Blom-Jarno-Stuifbergen 1-0, Pandora van Rees-Karin Kos 0-1, Barry Blekemolen-Mark Beentjes 1-0, Eveline Beentjes-Mary Hoogeboom 0- I. LIMMEN - De taalpriegelaars in Limmen en de rest van Nederland kun nen zo langzamerhand nerveus gaan worden, want op maandag 15 december wordt wederom het Nationaal Dictee gehouden. Wat velen vroeger op school betreurden ('spellen is niet leuk') lijkt tegenwoordig volksvermaak nummer twee te zijn. Nummer een blijft natuur lijk voetbal. Ook in Limmen kent het Nationaal Dictee een groeiende schare fans en daarom heeft de Culturele Raad samen met de bibliotheek besloten om alle Limmers uit te nodigen om aan deze taalkrachtmeting mee te doen. In de ruimte van Conquista kunnen de deel nemers het televisiedictee volgen op grootbeeldscherm. En net als vroeger zit iedereen aan een eigen tafeltje en is spieken onmogelijk! Een team van pro fessionele correctoren zal na afloop het werk nakijken. Dicteeschrijvers kunnen zich kosten- loos (of is het nu kosteloos?) aanmel den bij de bibliotheek of bij Annelies van Kesteren, tél. 072-5054074. 112 •Noord-Holland Noord 072- 5122222 AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 18 november is er in een garage van een woning aan de Chopinstraat ingebroken. Er werden een hoeveelheid vitrage en twee fietsen gestolen. De dief was binnen gekomen met een uit de woning weggenomen sleutel. Op 19 november werd uit een niet afge sloten schuur van een woning aan de Raadhuisweg een rollator ontvreemd. In een bouwkeet op de Molenlei werd ingebroken. De toegangsdeur werd vernield. Tot op heden wordt er niets vermist. Op 21 november werd op de Geester- weg de bestuurder van een personen auto gecontroleerd op het gebruik van alcohol. De man bleek teveel alcohol te hebben gedronken. Na controle bleek de auto niet verzekerd te zijn en was 's mans rijbewijs ingevorderd. Een pro- ces-verbaal werd zijn deel. LIMMEN - Donderdag 11 december houdt schoonheidssalon Esthe To- taalkosmetiek een actiedag. Op deze dag worden er korte aromatherapie- behandelingen gegeven voor een spe ciale prijs. Deze behandeling bestaat uit een reiniging, peeling, drukpuntmassa- ge, masker en nabehandeling. Er is ook een mogelijkheid om de be handeling gratis te krijgen, bij aankoop van producten van Carole Franck. De ze bevatten stoffen van plantaardige oorsprong met subtiele armoma's. Wie zich goed wil voorbereiden op win terse weersinvloeden op de huid en wil kennismaken met de aromatherapie is van harte welkom van 9.00 tot 21.00 uur. Belangstellenden kunnen bellen voor een afspraak op tel. 072-5053055. Galerie Amber Tot en met 6 december expositie van schilderijen van Iwan de Groot, beel den van Ans van Wegdam en sieraden van Walther Carpay. Dusseldorperweg 18 in Limmen, open van donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spullen aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. AKERSLOOT - Voor de derde maal heeft het team uit Castricum, dat bestaat uit G. Zomer, C. Liefting, A. Groot en H. Slager, beslag weten te leg gen op de wisseltrofee van het sterk bezette Louis Roekens driebanden- toernooi. Afgelopen zaterdag was de laatste avond in biljartcentrum De Vriendschap te Akersloot en op die avond vergrootte het team van Castricum zijn eerder genomen voor sprong. Het team van Alkmaar stond tot aan de slotavond op een keurige tweede plaats, maar moest deze afstaan aan het team van Akersloot. Als derde eindigde het team van Uitgeest en vierde werd Heiioo. Alkmaar, dat een zeer slechte avond beleefde, eindigde op de vijfde en laatste plaats. Het algemeen toer nooi gemiddelde was dit jaar 0.590. De hoogste serie was voor Cees Liefting met 15 caramboles en Theo Oud van het tèam Akersloot eindigde als de beste speler met zeven gewonnen par tijen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 17