I A HEILOO Richtlijnen voor de welstand moeten duidelijkheid scheppen Folderlijn van de gemeente Heiloo Legitimatie Afvalbrengplaats Uw portemonnee en de feestdagen in december Proefperiode waarschu wingssysteem verlengd Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis ^ÉNT HEILOO 5356666 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 26 NOVEMBER G !\%£NTe Concept-nota 'Richtlijnen voor de Welstand' ter inzage De concept-nota 'Richtlijnen voor de wel stand' ligt vanaf 27 november vier weken ter inzage in het gemeentehuis. U heeft deze \)veken de gelegenheid om schriftelijk of mon deling uw reactie te geven. In deze nota staan richtlijnen die een toetsingskader vormen voor het beoordelen van verbouwplannen voor bestaande en nieuwe woningen. Deze richtlijnen, of ook wel beleidsregels genoemd, moeten rechtszekerheid bieden aan de burger en helderheid geven over de taak van de welstandscommissie en andere disciplines die met bouwen te maken heb ben. U als burger weet beter waar u aan toe bent. De richtlijnen dragen verder ook bij aan het kwaliteitsniveau van (ver)bouw in de toe komst. Een belang waarbij u als inwoner van Heiloo, maar ook het gemeentebestuur bij gebaat is. Concrete regels voor (ver)bouw Het college heeft voor (ver)bouwactiviteiten waarop ongeveer 80% van de bouwaanvra- gen en meldingen betrekking hebben, con crete beleidsregels geformuleerd. Het gaat met name om dakkapellen, dakopbouwen en dakverhogingen, aan- en bijgebouwen en de Heiloöer punthuizen. Het gemeentebestuur wil de regels voor een jaar vaststellen. Daarna zal de welstandscommissie het toepassen van de richtlijnen evalueren. Het resultaat van deze evaluatie wordt met een advies en even tuele suggesties ter verbetering voorgelegd aan het college van burgemeester en wethouders. De nota bestaat uit twee delen, te weten een algemene toelichting, waarin onder meer aan dacht wordt besteed aan wat welstand is, waarom welstandscriteria nodig zijn, wel standstoezicht in relatie tot de Woningwet en Bouwverordening, welstandscriteria en het bestemmingsplan, wat van de gemeente ver wacht wordt, al vastgelegde afspraken, juridi sche aspecten en procedure. Het tweede deel geeft algemene richtlijnen oftewel regels en aanbevelingen die betrek king Hebben op de hierboven al genoemde dakkapellen en dergelijke. Wat is welstand nu eigenlijk? De kwaliteit van de gebouwde omgeving is een gemeentelijk belang en een gemeentelij ke verantwoordelijkheid. Mensen bouwen niet voor zichzelf alleen, imrhers hoe iemand bouwt heeft voor lange tijd invloed op de buurt, op de omgeving, en de ruimte die openbaar is. De gemeente heeft er belang bij hoe wordt gebouwd en het gemeentebestuur is van mening dat hier toezicht op moet wor den uitgeoefend. Dat toezicht richt zich erop dat het uiterlijk van het nieuw te bouwen gebouw er zó uit komt te zien dat het goed past, dat het 'wel staat' in zijn omgeving. En dat 'wel staan' leidt tot 'welstand'. Het gaat niet om mooi of lelijk, maar om een verant woorde manier van (ver) bouwen die aansluit bij de omgeving. Zo wordt gekeken naar aspecten als harmonie, herkenbaarheid en maat en schaal. Waarom welstandcriteria? Welstandscriteria of -richtlijnen bieden een toetsingskader voor het beoordelen van (ver)bouwplannen. Maar bieden vooral ook duidelijkheid aan de aanvrager en andere dis ciplines die met bouwen te maken hebben. Het formuleren van richtlijnen vermindert de kans op het inconsequent beoordelen van plannen. De voordelen van het formuleren van richtlij nen op een rijtje: richtlijnen bieden een houvast aan de aanvrager duidelijke richtlijnen, aan de hand waarvan de welstandcommissie een advies dient uit brengen, voorkomen willekeur meer rechtszekerheid voor bouwers, burgers en instanties een verdere bijdrage in de dienstverlening aan aanvragers en klantgerichter Onafhankelijke commissie adviseert Een commissie van onafhankelijke deskundi gen beoordeelt (ver)bouwplannen. Dit is wet telijk geregeld in de Woningwet van 1991. Om te kunnen beoordelen oftewel toetsen zijn welstandcriteria nodig. Deze commissie advi- seert het college van burgemeester en wet houders en dit college is formeel bevoegd om te besluiten of een (ver)bouwaanvraag wel of niet voldoet aan de gestelde eisen. U kunt reageren Vanaf donderdag 27 november heeft u vier weken de gelegenheid om te reageren op de concept-nota 'Richtlijnen voor de Welstand'. De concept-nota ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM, sectie bouw- en woningtoezicht. U kunt daar terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. U kunt uw reactie mondeling of schriftelijk indienen. De inhoud van de reac ties die binnen komen kunnen aanleiding zijn om wijzigingen in de richtlijnen aan te bren gen. Het college van burgemeester en wet houders verwacht de definitieve notain al dan niet gewijzigde vormin februari 1998 vast te stellen. Op het moment dat de nota 'Richtlijnen voor de Welstand' in werking treedt -en dit wordt uiteraard weer gepubli ceerd- komt de notitie 'Welstandsbeleid' uit 1991 te vervallen. Informatie of vragen Voor meer informatie en lof vragen kunt u con tact opnemen met de afdeling VROMsectie Bouw- en Woningtoezicht de heer F. Goedhart tel. 072 - 535 67 37. Duidelijke informatieverstrekking vindt de gemeente heel belangrijk. Mede daarom is een tijdje geleden gestart met de uitgave van een gemeentelijke folder- lijn. De volgende folders zijn inmiddels bij de receptie van het gemeentehuis verkrijgbaar: - "Als u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur wat dan?", informatie over de behandeling van bezwaar en beroep bij de gemeente Heiloo; - "Begraven in Heiloo", informatie over de algemene begraafplaats; - "Klagen bij de gemeente", informatie over de klachtenregeling van de gemeente Heiloo; - "Voorzieningen Gehandicapten", informatie de Wet Voorzieningen Gehandicapten; - "het Woonzorgloket", informatie over voorzieningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg; - "Heiloo in cijfers", informatie over de historie van Heiloo, statistische gegevens, groei en ontwikkeling, ligging en verbindingen etc. De folderlijn wordt steeds uitgebreid met andere onderwerpen. Een folder over honden in Heiloo is reeds in de maak. Via deze informatierubriek houdt de gemeente u op de hoogte van nieuwe uitgaven. U kunt de folders gratis afhalen bij de receptie van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u terecht bij bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. In december is het weer zoverSinterklaas en Kerstmis staan weer voor de deur. Leuke feesten waar je tegenop kunt zien als je te weinig geld te besteden hebt. Maar ook met een krappe portemonnee zijn er veel moge lijkheden om deze dagen op een gezellige en feestelijke manier te organiseren. Het kost u alleen wat meer moeite. Tips voor een feest met minder kosten - Laat datgene wat andere kopen of geven niet ook uw koopgedrag bepalen. Doe wat u zelf nodig vindt en wat u kunt betalen. - Maak vooraf een boodschappenlijstje als u gaat winkelen. Dit voorkomt dat u meer of duurder inkoopt dan u van plan was. En vergeet niet dat de "Eigen-merken" vaak goedkoper zijn dan de A-merken die op ooghoogte in de winkelschappen staan. - Als u bezoek krijgt, vraag dan of iedereen wat mee wil nemen. Zo kunt u met z 'n allen een groots feest maken zonder dat dit u te veel geld kost. - Waar gaat het bij het geven van cadeautjes om? Hoe groter en duurder, hoe beter? Of gaat het om de verrassing en attentie? - Spreek voor het kopen van cadeautjes een maximaal bedrag af met de anderen. Trek lootjes en doe er een verlanglijstje bij. Dit voorkomt teleurstelling of een cadeau dat in de kast verdwijnt. - Cadeautjes kunt u ook zelf maken of opknappen. - Als u kerstkaarten verstuurt, dan kunt u deze ook zelf maken. Het postkantoor verkoopt speciale en voordelige decemberzegels. Kaarten die u wilt versturen aan mensen uit uw eigen omgeving kunt u zelf rondbrengen. - Maak vooraf een plan als u gasten ontvangt. Wat gaat u doen en wat gaat u eten. Bij de meeste supermarkten is een gratis blad verkrijgbaar, waarin ook goedkope feestmenu 's met prijzen per persoon vermeld staan. Meer informatie Van maandag tot en met vrijdag kunt u een afspraak maken voor een gesprek met de budgetconsulente, mevrouw C. Boon, door te bellen met de afdeling Maatschappelijke Voorzieningen van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 535 67 00. Een goede voorbereiding en fijne feestdagen toegewenst. De nieuwe sirenes, die ons moeten waar schuwen bij alarmerende siuaties zijn even uit de lucht geweest. Binnenkort hoort u ze ech ter weer. Op maandag 1 december wordt het nieuwe waarschuwingssysteem voorlopig voor de laatste keer getest. Op deze dag hoort u om 12.00 uur, 12.05 uur en om 12.10 uur de sire ne. Hiermee wordt de proefperiode van een half jaar met drie maanden verlengd. Dit is nodig, omdat nog niet in alle gemeen ten in de "proefgewesten" Kop van Noord- Holland, Noord-Kennemerland en West Friesland alle masten en sirenes waren geplaatst. Een goede luistertest was hierdoor niet mogelijk. Bovendien bleken sommige installaties last te hebben van storingen. Nu is alle apparatuur geleverd en zijn waar dit nodig was enkele sirenes bijgeplaatst. Het signaal De komende drie maanden worden de luister- proeven dus voortgezet. De oplettende luiste raar zal daarbij iets opvallen: het signaal is iets anders opgebouwd dan u in de afgelo pen periode was gewend. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft hiertoe besloten, omdat niet iedereen het signaal goed hoorde. De opbouw van het nieuwe signaal zou een hogere attentiewaarde hebben. Bovendien hoort u het signaal de komende maanden niet één keer, maar drie keer achter elkaar. En dat allemaal om te zorgen dat het geluid zó goed in uw geheugen staat geprent, dat er onmid dellijk een alarmbel bij u gaat rinkelen als de sirenes op een ander moment afgaan. Natuurlijk weet u in dat geval wat u moet doen, namelijk: - ga direct ergens naar binnen; - sluit ramen en deuren; - zet centraal ventilatiesysteem af; - stem uw radio af op Radio Noord-Holland voor nadere berichtgeving. Na 1 december 1997 blijft het voorlopig stil. Dat hopen we dan tenminste, want de sirene loeit daarna voortaan alleen als er echt iets loos is. Behalve één keer per jaar: dan gaan ze in het hele land af als jaarlijkse test om uw geheugen nog eens op te frissen. De eerste keer is naar verwachting in funi volgend jaar. Uiteraard krijgt u tegen die tijd meer informa tie hierover. De campagne van de komende maanden wordt ondersteund met berichtgeving in de kranten en een spot op Radio Noord-Holland. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u hiermee terecht bij bureau Voorlichting, tel. 0V2 - 535 66 41. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 138, R. Beentjes - vergroten woning (serre); De Loet, Woningstichting Heiloo - oprichten 17 woningen (type C); Stationsweg 69, H.G. Mühren - plaatsen berging. De gemeente Heiioo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken 4 Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. - Middelhof 20 - vergroten woning; - Garageboxenterrein zuidzijde Schuine Hondsbosschelaan - veranderen en verhogen van 10 garageboxen; - Sportcomplex Het Vennewater aan de Vennewatersweg - plaatsen kassa en twee dugouts; - Hoogeweg 72 - plaatsen sirenemast. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 27 november 1997 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden: Kanaaldijk 25, J. Liefting - oprichten bedrijfs woning; De Boog 24 t/m 54, 2 t/m 6 en 1 t/m 45, (Bouwfonds Woningbouw b.v. - oprichten van 42 woningen (type Brink en Waterkant zonder opties); De Wildtlaan 34, J. Smits - vergroten woning; Tulpencroftlaan 17, W. Hartong - veranderen en vergroten woning; Vinkenbaan 9, H. van der Velden - verande ren en vergroten woning en loods; Rector Frederiklaan 13, C.J. Bakker-Stadt - plaatsen berging; Slimpad 24, E.J. Bolten - plaatsen dakkapel; De Wildtlaan 7, C.J. van Leeuwen - plaatsen berging. Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Degene die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. 00 00 Voorlichting 5356641. Gemeentehuis Raadhu Informatierubriek Bi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4