Graag Gedaan wordt Ouderenconciërge Heiloo Centerdisc vernieuwd Kars Rotteveel winnaar vredesposter-wedstrijd Expositie in De Loet Sint-Nicolaas en De Duif Gemeente Heiloo bereidt zich voor op gladheidsbestrijding PAGINA 6 UITKIJKPOST - 3 DECEMBER Vervolg informatierubriek Nieuw Leven geeft gedurfd concert De wintermaanden staan voor de deur en daarmee wordt de kans op gladheid groter. Medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte bereiden zich dan ook nu al voor op de gladheidsbestrijding. Immers, gladheid overvalt je meestal. Zo worden ver schillende auto's, maaimachines en tractoren gereed gemaakt voor het kunnen bestrijden van de gladheid. Ook zijn de strooibakken weer gevuld. Deze bakken zijn geplaatst bij bijzondere gebouwen, zoals bejaardencentra en het gemeentehuis. Verder verwijdert de gemeente tijdelijk de rood-witte palen die op de strooiroutes in de weg staan (fietspaden). In april zetten medewerkers van de buiten dienst deze palen weer terug. De gemeente houdt in geval van gladheid en bij sneeuwval vele kilometers weg, waaronder in ieder geval de busroutes, voor het verkeer begaanbaar. Ook enkele fietsroutes behoren daartoe, zoals de verbindingsfietspaden naar Alkmaar, Egmond en Limmen. Het beleid is erop gericht vooral doorgaande routes begaanbaar te houden. Deze wegen hebben prioriteit boven woonstraten. Het is onmogelijk om alle wegen vaak meermalen te bewerken. Daarom zijn de strooiroutes zo gekozen dat iedere inwoner van Heiloo op betrekkelijk korte afstand een begaanbare weg kan bereiken. Met kleinere machines worden de fietspaden tegen gladheid behandeld. En op nog betrek kelijk veel plekken bestrijdt de gemeente gladheid met 'de hand'. Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Chemical Rock café in Buk Buk EHK Klaverjasclub Meer bewegen 55-plus Cursus modeltekenen Zondagmiddag Instuif Foresters Handbal Kunstbeschouwingen bij Tintoretto Hollands Roem bv krijgt energieprijs SV Oppositie Heilooër bridgeclub Kook-verkoop Speelavonden Muziek- en Dansschool Kandidatenlijst Gemeentebelangen Egmond Helderziende waarnemingen bij Arbor Vitae Kerstwensenactie Amnesty International Kerstdiner alleengaanden HEILOO - Dinsdag 25 november gaf oratoriumkoor Nieuw Leven in de Moeder Godskerk een concert. Voor de pauze klonk de 'Messe in Es-Dur D950' van Franz Schubert, na de pauze het 'Magnificat' van John Rutter. Een gedurfde keus, want beide koorwerken vragen vanwege de zangtechnische moeilijkheidsgraad een goede voorbe reiding. Gedurfd, maar ook goed gecombi neerd, want Schubert was muzikaal gezien zijn tijd ver vooruit en John Rutter is wel een hedendaagse compo nist, maar hij grijpt bij zijn composities soms terug op oudere muziekvormen. Deze koorwerken bevatten veel koor zang en relatief weinig werk voor solis ten. Ook dat vraagt een uiterste inzet van het koor. Als solisten werkten mee de sopraan Maria Luz Alvarez, de alt Elma van der Halm, de tenors Robbert Overpelt en Peter Boven en de bas Tom Sol. De grootste bijdrage was weggelegd voor de sopraan. Zij had ook een werkzaam aandeel in John Rutters 'Magnificat'. Met haar fraaie stem wist zij dit bijzon dere glans te geven. Maar ook de overige solisten kweten zich vakkundig van hun taak. De ins trumentale begeleiding was van Philharmonia uit Amsterdam. Degelijk en vakkundig, hoewel ietwat overheer send in het werk van Schubert. Maar schitterend en glanzend in het Magnificat. Qua sterkte mochten de musici zich soms uitleven en dat gebeurde dan ook. Afgaande op het daverend applaus kon het publiek het gebodene zeer waarde ren. Het koor, de sopraan en het orkest ontkwamen zelfs niet aan een toegift. Al met al een uitstekende prestatie van koor, solisten en orkest en dirigent Marcel Joosen, die zowel koor als orkest tot deze prestatie wist te brengen. Sinterklaas baarde deze zomer veel opzien toen hij, in plaats van aan een Spaanse costa, vakantie vierde aan het Egmondse strand. HEILOO - Met ingang van volgend jaar wordt aan Graag Gedaan, een vrij willigersorganisatie van de Stichting Ouderenwerk, een ouderenconciërge toegevoegd, die samen met de vrijwilli gers van Graag Gedaan voor zelfstan dig wonende en hulpbehoevende oude ren vanaf 55 jaar in Heiloo tal van hand- en spandiensten gaat verrichten. Het is de bedoeling dat de ouderencon ciërge bijna alle kleine karweitjes in en om huis doet en advies geeft. Ook kan hij allerlei dienstverlenende hand- en spandiensten verrichten, zoals bijvoor beeld een boodschap doen of de hond uitlaten voor wie de deur tijdelijk (bij voorbeeld wegens ziekte) niet uit kan. Klussen tot een half uur kosten f 5,-, plus de materiaalkosten. Daarna wordt f 5,- per uur gerekend. Adviezen zijn gratis. De ouderenconciërge houdt zich niet bezig met het onderhoud dat de huisbaas doet. Ook het gewone onder houd aan de eigen woning, zoals schil deren, behoort niet tot zijn taken en voor grote aanpassingen aan het huis verwijst hij waar u moet zijn. De ouderenconciërge is een initiatief van de Stichting Ouderen werk en werkt samen met het Woon- en Zorgcentrum Heiloo, ondersteund door de Woningstichting. Vanaf 1 janu ari kunnen aanvragen voor de Ouderenconciërge/Graag Gedaan rechtstreeks worden gedaan bij de Stichting Ouderenwerk in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072- 5331297. HEILOO - Op zaterdag 6 december vormt Buk Buk het toneel voor een swin gend Chemical Rock café. Chemical Rock café, de naam zegt het al, wordt een avond om de rest van de week te verge ten met chemical- en rockmuziek. De vier huisdj's zullen er voor zorgen dat iedereen zijn stress kan wegdansen, onder het motto 'door de week doe je al gewoon genoeg, laat je in 't weekend maar eens gaan'. Je kunt helemaal uitje dak gaan op num mers van The Prodigy, Nirvana, Chemical Brothers, Korn, Junky XL of een eigen verzoeknummer. Het Chemical Rock café zal ongeveer twee keer per maand worden gehouden in de Buk Buk en in de toekomst zullen er live acts gepresen teerd worden. Zo kun je op 27 december je winterdepressie wegwerken op Chemical-X-mas. Het dansfestijn begint om 22.00 uur en de entree bedraagt vijf piek. HEILOO - Op 8 december houdt EHK weer een open klaverjasdrive. Iedereen is, met of zonder partner, van harte wel kom in het Open Huis om 20.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 5334366 of bij K. Knegt, tel. 072-5334056. HEILOO - „Afzien was het. Waar schijnlijk is er zelden een verbouwing geweest waarbij alles zo tegen zat als bij ons." Aan het woord zijn Atie en Wim Sinnige van Centerdisc. Het plan om de zaak te verbouwen zat al een tijdje in de pen. „Maar doordat de Hee- renweg zo belachelijk lang braak is blij ven liggen, inmiddels ruim twee maan den, besloten we van de nood een deugd te maken." Plaatselijke ondernemers, zoals tim merman en tegelzetter, werden bena derd en er werd een 'noodscenario' gemaakt. Het werk werd uitgevoerd tussen andere opdrachten door. „Ja, en dan komt er ineens veel op je af," ver zucht Wim Sinnige. „Je bent immers aannemer, architect, timmerman en schilder tegelijk. En met Sint-Nicolaas in aantocht wil je de zaak toch zo snel mogelijk weer open hebben." En dat is gelukt. Alle wensen van het echtpaar Sinnige en van de klanten zijn verwerkt in het nieuwe Centerdisc. Er is meer ruimte rond de toonbank, er zijn aparte, hypermoderne luisterplaat sen, de zaak wordt verwarmd door mid del van vloerverwarming en niet in de laatste plaats is er een nieuw espresso apparaat. Atie, Wim en zoon Jordy zijn dan ook apetrots op hun nieuwe Cen terdisc en willen dat graag aan alle klanten tonen. Kars Rotteveel bekijkt trots zijn oorkonde. Hij is de winnaar van de vredesposter-wedstrijd 1997. Jordy verricht de opening van Centerdisc aan de Heerenweg. HEILOO - De sportinstuif voor 55- plussers is nog steeds actief. Na de kerstvakantie, die gehouden wordt van 25 december tot en met 7 januari, gaat de groep, die nog wel wat nieuwe deel nemers kan gebruiken, een nieuw sportjaar in. Onder leiding van sportdocente Jouke Boerhave wordt er, na een goede war- ming-up, op een gezellige manier sport beoefend. Er zijn teamsporten als hoc key, voetbal en basketbal, maar ook de toestellen kunnen èr aan te pas komen. De sportinstuif, waarvoor makkelijk zittende kleding en schoenen vereist zijn, is elke donderdag in sporthal Het Vennewater van 15.00 tot 16.30 uur. De kosten bedragen f 6,- per keer. Voor informatie kunt u bellen met Jannie Levering-Schurer, tel. 072-5337099. HEILOO - Op maandag 12 januari start in het Trefpunt de cursus modelte kenen. De cursus wordt gegeven van 10.00 tot 12.00 uur door Saskia Sengers. Het tekenen en schilderen van mensen kan uitdagend en intrigerend zijn. Het gaat hierbij niet alleen om een anato misch juiste weergave, maar ook om de expressiviteit van het menselijk lichaam in houding en beweging. Gedurende de cursus zal er gewerkt worden met aangeklede en naaktmo dellen. Beweging, anatomie, compositie, kleur gebruik, materialen en technieken zijn de elementen die een getekend model tot leven laten komen op papier of doek. Deze aspecten komen tijdens de lessen uitgebreid aan bod, alsmede het tekenen en schilderen van portretten. Voor informatie kunt u terecht op tel. 072-5331297. HEILOO - Op zondag 7 december is er tussen 14.00 en 17.00 uur weer een zon- dagmiddaginstuif voor vijftig-plussers in het Trefpunt. U bent welkom voor een spelletje of om een praatje te maken. Voor meer informatie kunt u bellen naar tel. 072-5334829. HEILOO - Het eerste team van Foresters handbal stond voor de moei lijke opdracht te winnen van WGW. Vorig jaar hebben de dames drie keer verloren van Den Helder. De Heilooër ploeg begon geconcen treerd aan de wedstrijd en overrompel de WGW in de eerste minuten, wat resulteerde in een 4-0 voorsprong. WGW herstelde zich enigszins en kwam terug tot 4-4. Deze stand was na tien minuten bereikt. Foresters ging daarna weer moedig door en was vooral verdedigend ijzer- sterk. De ruststand was 9-4. Ook na de wissel had Foresters het beste van het spel. Schitterende snelle aanvallen zorgden ervoor dat de thuisploeg geen moment in gevaar kwam. Topschutter was Sandra van Tiel met zeven treffers. Dames 2 speelde tegen het onderaan staande Graftdijk 2. De ploeg uit Heiloo deed wat ze moest doen en won met 13-10. Keepster Hilde Zeeman ver richtte enkele prima reddingen en invalster Ella de Waard nam een flink aandeel in de score voor haar rekening. Dames 3 speelde zaterdagavond in Heerhugowaard tegen AKSV. Ook dit team wist te winnen. Met invalkeepster Brigitte Ursem in het doel wonnen ze met 13-11. De B-jeugd heeft de smaak van de overwinning echt goed <te pakken. Afgelopen zondag was Koedijk het slachtoffer. Prima combinaties en snel en goed samenspel brachten ook deze week weer twee punten bij Foresters. De C-jeugd had 25 minuten lang geen vat op AKSV. Het laatste kwartier begonnen ze te scoren. Er werd slordig en te weinig samen gespeeld. Iedereen wilde te graag zelf doorgaan. De wed strijd was tenslotte net iets $e kort. Er werd verloren met 9-8. HEILOO - Vorige week donderdag was het een drukte van jewelste in de hal van het gemeentehuis. Burgemeester Henk den Boon maakte namelijk de winnaars bekend van de vredesposter-wedstrijd, die op initiatief van de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden is gehouden. Een flink aantal kinderen van negen basisscholen uit Heiloo verdrongen zich rond de burgemeester om hem zo goed moge lijk te kunnen horen. Tot winnaar van Heiloo werd uitgeroe pen de tienjarige Kars Rotteveel van de Benedictusschool. De jury was van mening dat hij het beste het thema 'Een wereld van eensgezindheid' had ver beeld, in zijn tekening van mensèn die eensgezind de polonaise dansen. Met zijn poster wint Kars een zweefvlieg- tocht boven het duingebied van Castricum, iets waar hij nu al naar uit kijkt. De toegestroomde kinderen waren niet voor niets naar het gemeentehuis geko men. Den Boon liet van elke school vier kinderen naar voren komen, van wie er telkens een tot schoolwinnaar werd uitgeroepen. Zij werden beloond met een grote oorkonde, een ingelijste foto van hun vredesposter en een tas met hebbedingetjes. Van de tekeningen van de negen schoolwinnaars zijn ondertussen wens kaarten vervaardigd, die in een geza menlijke actie van de Lions en hockey- vereniging De Terriërs per mapje a f 12,50 verkocht worden. De opbrengst ervan komt ten goede aan de De Opkikker, een stichting die 'verwenda- gen' organiseert voor langdurig zieke kinderen en hun gezin, in dit geval uit de regio Alkmaar. De posters van Kars Rotteveel en de negen schoolwinnaars dingen nu mee naar de landelijke hoofdprijs, die vorig jaar gewonnen is door David van Diepen uit Heiloo. HEILOO - Behalve om je te bekwa men in tekenen en schilderen, is Tintoretto nu ook het goede adres om meer te weten te komen over de wereld van de kunstgeschiedenis. Vanaf 12 januari worden er zes speciale inleidin gen gegeven door beeldend kunstenaar Ed Dekker. Hij zal geïnteresseerden een historisch beeld schetsen van verschillende stijl periodes van de bouw-, beeld- en schil derkunst met het accent op de schilder kunst. Aan de hand van dia's wordt die per ingegaan op wat de kunsthistorie in de loop der tijden aan onze leefwereld heeft bijgedragen. De deelnemers wor den actief bij de onderwerpen betrok ken tijdens discussies. De kunstmiddagen worden twee-weke lijks gegeven in het Tintoretto atelier van 13.30 tot 15.30 uur, Mariënstein- 178a (gebouw De Hofdijk). Cursusprijs is f 60,-, voor leden en f 90,-, voor niet- leden. Voor informatie kunt u bellen met Joop Wuyts, tel. 072-5339551. De kunstbeschouwingen worden afgeslo ten met een bezoek aan een museum. HEILOO - Vorige week vrijdag kreeg Textielreiniging Hollands Roem bv, dat gevestigd is aan de Kennemerstraatweg 436, de Energieprijs 1997 uitgereikt door de Researchvereniging Textielverzorging (RVT). De RVT reikt deze prijs jaarlijks uit aan een bedrijf dat in het voorgaande jaar een opvallende prestatie heeft geleverd op het gebied van energie. Textielreiniging Hollands Roem kreeg de prijs vanwege de energiebesparing die ze in 1996 wist te realiseren ten opzichte van het jaar 1995. Het bedrijf bestaat al sinds 1925. Vanaf 1992 zijn directeur-Adriaan van Arkel en zijn echtgenote Jannie bezig met investeringen die gericht zijn op het beperken van onder meer het energie verbruik. Er werd overgeschakeld op het gebruik van aardgas voor stoomop- wekking (in plaats van kolen en zware olie) en er is een hogere omzet in kilo's wasgoed gerealiseerd, die zorgde voor een betere (en dus energiezuiniger) beleggingsgraad van de mangels. Directeur Van Arkel gaf aan dat er ook in de toekomst blijvend aandacht zal zijn voor energiebesparing en dat Hollands Roem bv zal blijven werken aan een schoner en effiënter bedrijfs proces. HEILOO - De uitslag van de tiende ronde: Van Etten-Manni remise, Groot- Folkertsma 1-0, V.d Wal-Langereis remise, Kleijn-V.d Werff remise, Kerst- Heeringa 0-1, Sauer-A. Vd. Brink 0-1, Ebregt -Ligthart remise, Ranzijn-Brink 1-0, Petricevic-Niehaus 1-0, Huffnagel- G.V.d. Brink 1-0, Hassing-Tuinstra 1-0, Jonkheer-Horninge 0-1, Kraaijenbrink- Lamers 1-0, V.d. Veer-Bos 0-1. In de elfde ronde werd bij Oppositie als volgt gespeeld: Bosma-V. Etten remise, Manni-Groot 0-1, Heeringa- Folkertsma 1-0, Maas-Kracht remise, Kerst-de Jager 1-0, Sauer-Ranzijn 0-1, Blom-Hassing 1-0, Horninge-Huffnagel 1-0, Bos-Lamers 1-0, V.d Veer-Jonkheer 0-1, Koenders-Kraayenbrink 1-0. HEILOO - De uitslagen van vorige week dinsdag: A-lijn: fam. Vd Laan 59,60, Klerk-Stark 58,30. B-lijn: Fam. Elsman 58,30, Vd Mark-Ribberink 57,90. Donderdag werd als volgt gespeeld: A- lijn: Koster-Vd Burg 57,90, Ribberink- Salman 55,80. B-lijn: Noom-Pin 55,40, Ranzijn-Spruit 54,60. C-lijn: Dijkstra- Leek 59,60, Fam. Brinkhuis 57,10. D- lijn: Fam. Geels 57,90, Fam. G. Dijkstra 57,90. ALKMAAR - Op zaterdag 6 december houdt de Stichting Kook weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur aan het Victoriepark 2 in Alkmaar tweedehands huisraad en speelgoed en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ontwik kelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren. Over de maand oktober bedroeg de opbrengst f 20.878,20. Deze maand zijn er twee projecten die gaan om de finan ciering van schoolbenodigdheden voor een school in Libanon en een school in het grensgebied van Thailand en Cambodja. Wie nog bruikbare spullen heeft, kan die afleveren bij Kook op maandag en woensdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Op deze tijden kunt u tevens terecht om aankopen te doen. Wie spullen wil laten ophalen kan bellen met 072-5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.30 uur. Leerlingen van Lucie vanSluis exposeren 'in De Loet. HEILOO - Momenteel zijn op de eer ste etage van zorgcentrum De Loet aquarellen te zien van tien leerlingen van Lucie van Sluis. Het is de tweede keer dat leerlingen van deze kunstena res hun werk tentoonstellen. Annemieke Mooy, Sylvia van Onna, Henny de Wildt, Yolanda Veter, Anneke van 't Hof, Coby van Dijk, Bert van Dijk, Kees Haaker, Sjoeke de Jong en José Lagendijk volgen allen al kor tere of langere tijd lessen bij Lucie van Sluis. Lucie van Sluis vindt dat ze als docente natuurlijk kennis en technieken moet overdragen, maar minstens zo belangrijk vindt ze het om haar cursisten te stimu leren hun eigen mogelijkheden en talen ten te ontdekken en te ontwikkelen. „Ik wil m'n leerlingen in de lessen zoveel mogelijk vrijheid geven om hun eigen stijl te kunnen ontplooien. Het is belangrijk dat ze zich bewust worden, leren kijken en de mogelijkheden van aquarelleren leren kennen." De docen te hecht veel waarde aan de nabespre king in de les. Daarbij confronteert ze de leerlingen met hun eigen werk. De tentoonstelling is te zien tot half januari. HEILOO - Op maandag 8 december verzorgen de leerlingen van Doroté Crijns (docente piano) en Jack Kat (docent saxofoon) een programma voor de speelavond. Naast klassieke pianomuziek is er geïmproviseerde muziek op saxofoon. Het wordt een gevarieerd programma. De leerlingen begeleiden elkaar. Doorgaans levert dat samenspelen verbluffende resulta ten op. Op woensdag 10 december is de laatste speelavond van docent Peter Brouwer, die bijna twintig jaar aan de school ver bonden is geweest en nu vertrekt naar een (gedeeltelijk) nieuwe baan. Hij wordt directeur van de Stichting Kunstzinnige Vorming Toonbeeld in Castricum. De speelavonden beginnen altijd om 19.30 uur. U bent welkom, de toegang is vrij. EGMOND - Gemeentebelangen Egmond heeft de kandidatenlijst voor de komende raadsverkiezingen vastge steld. Lijsttrekker is G. Damstra, op dit moment wethouder met openbare wer ken, sport- en woonruimteaangelegen heden en volkshuisvesting in zijn porte feuille. Op nummer twee staat S. Koomen, thans raadslid en kundig op het gebied van horeca en middenstand en huisves ting voor ouderen. De derde plaats op de lijst wordt inge nomen door N. van Treuren, onderwijs en emancipatie, gevolgd door nummer vier P. Bakker, de stuwende kracht van dorpshuis De Schulp. De vijfde plaats is toegekend aan W. Rasch, momenteel ook actief als raadslid en fractievoorzit ter. Veiligheid, verkeer en woonomge ving hebben zijn speciale aandacht. De verder kandidaten zijn respectieve lijk P. Wolf, J. Romeijn, J. Visser, T. Schobben en J. Kramer. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Arbor Vitae verzorgt Simon Bakker op maandag 8 december in de gerefor meerde kerk, Noordergeeststraat 9 te Heiloo een avond met helderziende waarnemingen zonder voorwerpen. Het helderziende bestaat voor hem vooral uit beelden van gene zijde, zoals van familie, vrienden, opa's en oma's, maar ook dieren. Ook krijgt hij beelden door waarin wijsheid over jezelf wordt medegedeeld. De aanvang is om 20.00 uur en de entree is f 10,-. Inlichtingen: Henk Lambeck, tel. 072-5330523. HEILOO - Op woensdag 10 december, de Dag van de Rechten van de Mens, zullen weer duizenden Amnesty International-leden overal in het land, ook bij NS-station Heiloo, hun fakkels ontsteken. De fakkelwake is de officië le start van de kerstwensenactie voor 1997, de eerste grote activiteit in het kader van de campagne 'Maak de belofte waar, vijftig jaar Universele Verklaring van de Rechten van de Mens'. Amnesty International baseert haar werk op deze verklaring, die op 10 december 1948 door vrijwel alle landen ter wereld werd ondertekend, en ijvert sinds 1961 om regeringen het verdrag te laten nakomen. Bij de kerstwensenactie van Amnesty wordt Nederlanders gevraagd om, als ze toch kerstkaarten sturen naar vrien den en familieleden, ook een kaart met minstens f 1,- aan extra postzegels naar een mensenrechtenactivist te sturen. Deze kaarten worden via Amnesty International doorgestuurd naar bedreigde mensenrechtenactivisten op diverse plaatsen ter wereld. Post voor bedreigde activisten betekent volgens Amnesty openlijke en morele steun voor hun werk. De actie loopt tot 31 december van dit jaar. Verzenders wordt gevraagd hun naam en adres op te geven, zodat zij op de hoogte kunnen worden gesteld van reacties. U kunt uw kaart sturen naar Amnesty International, Postbus 17777, 1000 DD Amsterdam. ALKMAAR - Op zondag 14 december houdt de interkerkelijke werkgroep voor alleengaanden een kerstdiner in restaurant De Alkmaarse Poort aan de Omval 27 te Alkmaar. U kunt genieten van een heerlijk diner, veel kerstsa- menzang en een kersttoespraak van M. Godlieb. De avond is bedoeld voor mensen zonder levenspartner vanaf 25 jaar. Na het diner ontvangt iedereen een kerstcadeautje. De kosten van de avond bedragen f 35,- Aanvang om 18.30 uur. Voor opgave en info kunt u overdag bellen met 023- 5313902 (Hans Klaver) of na 20.00 uur naar tel. 072-5121939 of 6053047. Opgeven kan tot 8 december. HEILOO - Twee weken geleden wer den de leerlingen van basisschool De Duif op bijzondere wijze op de hoogte gebracht van de komst van Sinterklaas. Elke groep kreeg een brief met foto van Sinterklaas. Niet zomaar een foto, nee, een foto van Sinterklaas op zomer vakantie... in Egmond aan Zee! In de brief aan groep zes - voor elke groep had de Sint weer een andere brief geschreven - legt hij uit wat de reden voor zijn bezoek aan ons land midden in de zomer was: 'Eerst was ik in Egmond aan Zee. Later ben ik nog even langs geweest in Heiloo. Even flink oefenen met het klimmen op daken. Je moet echt door training in conditie blijven, anders maak je in de winter misschien een nare uitglijder. Wisten jullie dat wel, dat het Sinterklaas-vak echt zwaar werk is? Ik oefen en train in het daken beklimmen, het pakjes in schoorstenen mikken, het paardrijden, het handjes schudden en het gedichten maken'. Dat zijn korte bezoek aan de badplaats niet geheel bnopgemerkt is gebleven, blijkt wel uit bijgaande foto.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 6