i iitki ikphrt - m dfp.fmrfr Oproep voor leden Seniorenraad Heiloo Legitimatie Afvalbrengplaats Woon-Zorgloket in Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Nieuw bestemmingsplan De Egelshoek Informatiegids basisonderwijs verspreid Wet milieubeheer PAGINA 4 HEILOO Het gemeentebestuur hecht grote waarde aan overleg met de senioren van Heiloo om een goed beeld te krijgen van hun wensen en behoeften en om de betrokkenheid van de senioren bij het bestuur van Heiloo te verster ken. Overleg tussen ouderenorganisaties en politiek heeft geleerd dat de seniorenraad een wens van beide partijen is. Op 1 december heeft de gemeenteraad inge stemd met het instellen van een seniorenraad in Heiloo voor een proefperiode van 2 jaar. Wat is een seniorenraad? De seniorenraad is een adviesorgaan. Zij adviseert zonder last of ruggespraak en is derhalve onafhankelijk. De seniorenraad kan gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan het gemeentebestuur over vast te stellen uitgangspunten en voornemens inzake het ouderenbeleid en over onderwerpen die hier mee verband houden. Beoogd effect Met het instellen van de seniorenraad hoopt de gemeente de volgende doelen te berei ken: 1. het standpunt van senioren in Heiloo wordt meegewogen binnen het politieke besluitvormingsproces en 2. het gemeentebestuur meer inzicht heeft gekregen in het standpunt van senioren in Heiloo. Na de proefperiode van 2 jaar vindt een evaluatie plaats, waarbij gekeken wordt of deze doelen gehaald zijn. Samenstelling seniorenraad De seniorenraad bestaat uit maximaal 7 leden, waarvan 2 leden worden voorgedragen door de ouderenbonden in Heiloo en 5 leden rechtstreeks gekozen worden. Naast elk lid De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzerschoon houtschoon puinplat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gff) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat -u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. wordt een vaste vervanger voorgedragen c.q. gekozen. De ouderenbonden in Heiloo, de ANBO en 'de KBO, dragen de twee gebonden leden en hun vervangers voor. De vijf rechtstreeks te kiezen leden en hun vervangers worden gekozen uit de belangstellenden, die gere ageerd hebben naar aanleiding van deze oproep. Vergoeding en faciliteiten De leden van de seniorenraad ontvangen voor iedere algemene vergadering -maximaal zes per jaar- waarbij men aanwezig is, presentiegeld. Verder staan de faciliteiten van het gemeente huis (kopieerapparaat, fax, telefoon, vergader ruimte e.d.) ter beschikking van de senioren raad. Ook is er een budget voor deskundig heidsbevordering van de leden van de senio renraad. Waar moeten de leden aan voldoen? Om tot lid van de seniorenraad te worden benoemd dient men te voldoen aan de vol gende voorwaarden: 1. 55 jaar of ouder; 2. woonachtig in de gemeente Heiloo; 3. bekendheid met bestuurlijk werk en bekendheid met beleidsterreinen die belangrijk zijn voor senioren, zoals huisvesting, veiligheid, woonomgeving, recreatie en educatie; 4. niet in dienstverband of in bestuursfunctie bij instellingen/instanties die zich op welke wijze of in welke mate dan ook bezig houden met of betrokken zijn bij beleidsbepalend dan wel beleidsuitvoerend ouderenwerk in Heiloo; 5. geen deeluitmakend van de gemeenteraad van Heiloo. Voor de samenstelling van de seniorenraad gelden de volgende twee criteria: a. de seniorenraad dient een afspiegeling te zijn van de Heilooër bevolking (m/v), diverse leeftijdscategorieën); b. de seniorenraad dient te, beschikken over specifieke deskundigheden. Procedure Wilt u reageren op deze oproep dan kunt u dit doen voor 24 december 1997. U dient een sollicitatiebrief met curriculum vitae te richten aan de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, o.v.v. sollicitatie seniorenraad. Na de eerste selectie zal er een gesprek zijn met een selectiecommissie bestaande uit de wethouder mevrouw Wuijster, een raadslid en een ambtenaar van de afdeling Welzijnszaken. Deze commissie zal een voordracht aan College en gemeente raad voorbereiden. Meer informatie Voor verdere informatie kunt u contact opne men met de betreffende ambtenaar van de afdeling Welzijnszaken, de heer R. Verweij, tel. 072 - 535 66 85. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling, Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. voor het publiek: Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd, waarna de mogelijk heid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Tulpencroftlaan 44, W.C.M. Dirkson - vergroten woning; Rosendaal 2, Gemeentebestuur van Heiloo - het veranderenen oprichten van twee gebouwen op de gemeentewerf; Heerenweg 194, J.J. de Graaf - vergroten woning; Van Doornstraat 15, A.C. Bloemberg - vergroten woning. Op het voormalige terrein van Foresters zal in de toekomst woningbouwplan De Egelshoek worden gerealiseerd. Al verscheidene malen is dit plan in de publiciteit en via informatie avonden aan de orde geweest. Het plan voorziet in de bouw van 185 wonin gen. Het project kan worden verdeeld in twee fasen en twee gebieden. De eerste fase ligt op het hogere gedeelte van het terrein. Dit gebied zal bosachtig worden ingericht. De tweede fase wordt gerealiseerd op het lagere gedeelte en heeft als thema waterland meegekregen. Voor dit plan is nu een voorontwerp-bestem mingsplan opgesteld, waarin alle nieuwe bestemmingen worden vastgelegd. Bij de keuzes en afwegingen die een rol spelen bij de ontwikkeling van een bestem mingsplan moet zo veel mogelijk recht worden gedaan aan soms tegengestelde belangen. Daarom is het belangrijk dat iedereen meedenkt. Ter inzage De stukken die betrekking hebben op het voorontwerp-bestemmingsplan liggen vanaf 15 december 1997 gedurende vier weken ter inzage in de bovenhal van het gemeentehuis. Gedurende deze periode kunt u desgewenst, in het kader van de officiële inspraakronde, schriftelijk reageren op -onderdelen van - het plan. Deze reacties kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo. Inspraakavond Op maandag 15 december wordt vanaf 20.45 uur in restaurant Klein Varnebroek aan De Omloop 22 een inspraakavond gehouden. Dan wordt een toelichting gegeven op het voorontwerp-bestemmingsplan De Egelshoek voor iedereen die daan/oor belangstelling heeft. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen ,met mevrouw J. van Rijn, tel. 072 535 67 54. Komend weekeinde verspreidt de gemeente Heiloo een informatiegids over het basison- derwijs. Deze gids is afkomstig van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. In deze gids staat informatie over het basison derwijs. De gids is bedoeld voor ouders van kinderen die volgend schooljaar de leeftijd van 4 jaar bereiken. Daarom wordt de gids verspreid onder ouders van kinderen die dit schooljaar 3 jaar oud worden. Dit lijkt mis schien wat vroeg, maar een goede voorlich ting aan ouders vinden het ministerie en de gemeente Heiloo zelf heel belangrijk. In het voorjaar 1998 zullen alle basisscholen in Heiloo u de mogelijkheid bieden om uw kind in te schrijven voor de basisschool van uw keuze. Meer informatie Heeft u vragen over het basisonderwijs in Heiloo, dan kunt u telefonisch contact opne men met de afdeling Welzijnszaken, tel. 072 - 535 66 84. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Slimpad 18, Gemeentebestuur van Heiloo - plaatsen noodlokaal; Kennemerstraatweg 9, B.S. Dobber - plaat sen toegangshek; Stationsweg 69, H.G. Mühren - plaatsen ber ging; De Blomhof 8, J. Filé - plaatsen blokhut; Zevenhuizerlaan 76, E.H.G. Groothuis - plaat sen dakkapel; Wentholtlaan 3, B. Baltus - vergroten woning; Harrelaers 29, M.L. Witkamp - plaatsen ber ging; Runxputteweg 18a, C. Schoonhoven - vergro ten woning; Ter inzage De bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stuk ken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Bezwaarprocedure Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: Besluit riool- of poldergemalen Waterschap Het Lange Rond, Kanaalweg nabij de A9 Ontvangstdatum: 10 september 1997 Besluit propaan in de bouw Heddes B.V., De Krommert/Ypestein Ontvangstdatum: 10 september 1997 Besluit opslag vuurwerk J.L. Siemons, GrosmarktlRosendaal Ontvangstdatum: 2 december 1997 Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641Gemeentehuis is open van 8.00 totl 2.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Nieuw Leven TV Heiloo Sans Atout Damclub Heiloo Expositie in Galerie Dijk 1 Informatierubriek HEILOO - Door een fout is vorige week een gedeelte van de recensie van het concert van oratoriumvereniging Nieuw Leven niet afgedrukt. Daarom volgt hieronder alsnog het integrale verslag. Dinsdag 25 november heeft oratorium koor N'euw Leven in de Moeder Godskerk een concert verzorgd met voor de pauze de 'Messe in Es-Dur D950' van Franz Schubert en na de pauze het 'Magnificat' van John Rutter. Een gedurfde opgave, want beide koor werken vragen vanwege de zangtechni- sche moeilijkheidsgraad een goede voorbereiding. Gedurfd, maar ook goed gecombineerd, want Schubert was muzikaal gezien zijn tijd ver vooruit en John Rutter is wel een hedendaagse componist, maar hij grijpt bij zijn com posities soms terug op oudere muziek vormen. Deze koorwerken bevatten veel koorzang en relatief weinig werk voor solisten. Ook dat vraagt een uiter ste inzet van het koor. Als solisten werkten mee de sopraan Maria Luz Alvarez, de alt Elma van der Halm, de tenors Robbert Overpelt en Peter Boven en de bas Tom Sol. De grootste bijdrage was weggelegd voor de sopraan. Zij had ook een werkzaam aandeel in John Rutters 'Magnificat Met haar fraaie stem wist zij dat aan deel bijzondere glans te geven. De instrumentale begeleiding werd verzorgd door Philharmonia uit Amsterdam. Degelijk en vakkundig, hoewel ietwat overheersend in het werk van Schubert. Maar schitterend en glanzend in het Magnificat. Qua sterkte mochten de musici zich soms uitleven en dat gebeurde dan ook. Maar dat paste geheel in de muzikale opbouw van het werk. De Mis in Es van Schubert stamt uit 1828 en is Schuberts meest belangrijke mis. Schubert staat bekend om zijn ver rassende harmonische wendingen. In deze mis is dat goed te beluisteren. Het begon met een fraai gezongen 'Kyrie', direct gevolgd door het 'Gloria'. Dit deel is riik aan sterke contrasten. Dirigent Marcel Joosen wist zijn kooi hierin uitstekend mee te krijgen. Ook in de andere delen was de koor presentatie van een goed niveau Vooral de wisseling met de solisten (het lieflijke-'Et in carnatus est') verliep goed en was mooi aansluitend. Het 'Crucifixus' kreeg de duistere klank die het nodig heeft. Ook de overige delen werden goed gezongen, waarbij opge merkt wordt dat het 'Osanna' een goed gefugeerde opbouw kreeg. Het laatste deel 'Agnus Dei' was terecht in het begin wat zwaarmoedig van stemming, maar kreeg, mede dank zij de mede werking van de solisten, in het 'Donna nobis' een rustgevender structuur. Met een triomferend 'Donna nobis pacem' werd deze mis afgesloten. Sprankelend Geheel anders van structuur en karak ter is het 'Magnificat' van John Rutter. Vooral voor een koor, met redelijk wat oudere stemmen, lijkt het instuderen van een dergelijk werk een hele onder neming. Maar het was verrassend zoals de koorleden zich volledig lieten mee slepen door de sterk variërende klan ken van dit Magnificat. Het werk open de met het sprankelende 'Magnificat anima mea'. Sterk en goed gepuncteerd gezongen. 'Of a rose, a lovely rose fraai gezongen door het koor, zou qua klank onderdeel van een musical kun nen zijn. 'Quia fecit mihi magna' werd sterk ingezet door de mannen, de vrou wen sloten zich daar vervolgens goed bij aan. Het gregoriaans aandoende slot van dit deel werd mooi en gedragen gebracht. In 'Et misericordia' was het de sopraan, die de toon mocht zetten en zij deed dat op schitterende wijze. Het 'Fecit potentiam' is ritmisch een moeilijk gedeelte. Maar het koor liet weten zich daar niet door te laten afschrikken.'Esurientes' kreeg een lief lijke klank. Het laatste deel 'Gloria Patri' werd het klapstuk van de avond. Alle registers bij zowel koor als orkest mochten open. En dat gebeurde. Maar zonder dat het evenwicht werd ver stoord. Afgaande op het daverend applaus wist ook het publiek het gebodene zeer te waarderen. Het koor, de sopraan en het orkest moesten zelfs een toegift (laatste stuk van het laatste deel) geven. Al met al een uitstekende prestatie van koor, solisten en orkest. Maar zeker ook van dirigent Marcel Joosen, die zowel koor als orkest tot een prima prestatie wist te brengen. HEILOO - Zondag 7 december was het al weer de derde van een serie van zes wedstrijden, georganiseerd door de district winter buiten competitie van de KNLTB, adfeling Noord-Holland Noord. Hierin is TV Heiloo met vijf teams vertegenwoordigd. De uitslagen volgen hieronder. Dames I: Deuce-Heiloo 2-4. Heren I: Heiloo- Vennewater 4-2. Gemengd I: Wijdewormer-Heiloo 0-5. Gemengd II: Heiloo-Wijdewormer 5-0. Gemengd III: Heiloo-Gieteling 4-1. HEILOO - De bridge-uitslagen van afgelopen maandag: A-lijn: 1. Vd Linden-Pippel 62,1, 2. Fam. V. Dienen 60,8. B-lijn: 1. Dolmans-Stark 59,2 en Bruijckere- V. Hoorn 59,2. C-lijn: 1. Middelbeek-Bolweg 64,6, 2. Cornelissen-Bakker 58,8. D-lijn: 1. Fam. Witting 67,2, 2. Kuiper- Werdmuller 62,5. E-lijn: 1. Folmer- Rootjes 57,1, 2. Fam. Van Dijk 55,8. F- lijn: 1. Fam. Maas 55,8,2. Fam. Mooij en Fam. Keesen 53,8. HEILOO - De uitslagen van de onder linge competitie: B. Fase-M. Out 2-0, R. de Boer-P. Heyne 0-2, R. Koch-C. v. Lieshout 0-2, F. Schouten-N. Ligthart 1- 1, M. Out-R. de Boer 2-0, R .Koch-J. Kraakman 2-0, B. Fase-A. Valkering 2- 0, P. Heyne-N. Ligthart 0-2. De damwedstrijd Akersloot-Heiloo is geëindigd in een gelijkspel: 11-11. ALKMAAR - Galerie Dijk 1 bestaat dit jaar tien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum organiseerde de galerie dit jaar reeds vier exposities. De vijfde in deze serie, die van 20 november tot en met 21 december plaatsvindt, is een thema-expositie waar 25 kunstenaars hun medewerking aan verlenen. Deze kunstenaars hebben allen één of meerdere keren in Galerie Dijk 1 geëx poseerd. Zij beoefenen zeer verschil lende disciplines: keramiek, grafiek, objecten, tekeningen, schilderijen, foto grafie en zelfs video-animatie. De kunstwerken hebben met elkaar gemeen dat zij zijn geïnspireerd op het thema 'De Verandering'. Dat was de opdracht die de kunstenaars van de galerie kregen. De openingstijden van de galerie zijn donderdag tot en met zaterdag tot 17.00 uur,en zondag van 14.00 tot 17.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 4