UITKIJKPOST - 31 DECEMBER PAGINA 8 Uit het mooie plaatsje Veere Eind januari wordt bekend dat A.H. den Boon, oud-burgemeester van het mooie plaatsje Veere, waarnemend burgemeester wordt in Heiloo. Een onzekere positie, zo'n benoeming op een moment dat Heiloo volop betrokken is in de C20 discussie. Den Boon blijft totdat er helderheid is over de bestuurlijke toekomst van Heiloo. Op 17 februari wordt hij officieel geïnstalleerd. Hij belooft honderd procent inzet voor de belan gen van Heiloo en al spoedig blijkt dat hij zich goed realiseert wat Heiloo op dit moment bezighoudt. Nico Schoof hoeft zich - voorlopig - niet meer over fusie-plannen te bui gen. Hij vertrekt in februari naar Alphen aan den Rijn. Lovende woor den klinken alom bij zijn afscheid. Hij wordt geprezen als vasthoudend onderhandelaar, die bij het overleg met Alkmaar een stevige positie innam, maar zich wel realiseerde dat je samen naar oplossingen moet zoe ken voor problemen die de hele regio aangaan. Koud, kouder, koudst Na een kerstvakantie vol schaatsplezier begint het nieuwe jaar met temperaturen ver beneden nul, met als gevolg dat er in Friesland eindelijk weer een Elfstedentocht kan worden gereden. Deze tocht der tochten brengt ook in Heiloo een opgewonden schaats- koorts teweeg. De redactie van de Uitkijkpost wordt dan ook overspoeld met telefoontjes van familie en vrienden van elfstedenrijders, allemaal even trots op de prestaties van hun dierbaren. Maar ook in Heiloo zelf valt er prima te schaatsen. De leden van de ijsclub kunnen hun hart ophalen en voor het kortebaanrijden en priksleeën in Ypestein is meer dan genoeg belangstelling. Handen uit de mouwen Op sportief gebied is er in 1997 veel te doen. In maart bereikt de nieuwbouw van de Foresters aan de Vennewatersweg het hoogste punt, en begin juni kunnen de Foresters de Egelshoek definitief de rug toekeren, met medeneming van de middenstip. Eind oktober neemt de club vijfentwintigjarig bestaan. Dit wordt op de eerste zondag van juni gevierd met een speciaal jubileumprogram ma, waarvoor de ruiters en hun paarden vele uren geoefend hebben. Het resultaat is er naar. Met de sportvoorzieningen in Heiloo zit het sowieso wel goed. Bijna geen sport die hier niet beoefend wordt. Met de opening van sportcentrum Het Vennewater wordt de verbouwing van de gemeentelijke sporthal afgerond. Na het opknappen van de sporthal beheert de gemeente nog slechts de sportzaal. De overige ruimten worden verhuurd. .let jaar loopt ten einde en dat betekent traditiegetrouw een terugblik op de gebeurtenissen in en om Heiloo. Een jaar dat de gemoederen in ons dorp behoorlijk bezig heeft gehouden. Een jaar in Heiloo, dat ondanks alle ontwikkelingen in de regio nog steeds zelfstandig is en misschien ook wel blijft... Weidevogels in het nauw Ook de beoefenaars van de edele golfsport proberen in Heiloo vaste voet aan de grond te krijgen. 'Weidevogels moeten wijken voor prestigieus plan Golfbaan Oosterzij', zo kopt de Uitkijkpost op 15 januari. En daarmee is het met de gemoedsrust van velen gedaan. De Golf Countryclub Heiloo wil een negen holes-golf baan aanleggen aan de noord- en zuidzijde van de Lagelaan. Een plan dat behalve voorstanders ook tegenstanders oproept. Milieugroepen, politieke partijen en boeren, tal van protesten laten zij klinken, maar ze lijken - nog - niet te worden gehoord. Uiteindelijk gaat de raad met elf tegen acht stemmen accoord. Het plan ligt nu bij de provincie te wachten op een 'verklaring van geen bezwaar', riia&f die is tot op heden niet afgegeven. De j provincie ziet met de aanleg van de golfba&n een mogelijke aantakking. op de A9 in gevaar komen en is ook niet erg te spreken over de aan de zuidzijde van de Lagelaan gesitueerde driving range, die midden in een ruilverkaVe- lingsgebied ligt. Fusie ja of fusie nee? Niet alleen over de komst van een golfbaan moet de Heilooër gemeenteraad in al haar wijsheid beslissen. Hét sleutelwoord van 1997 is onbetwist 'fusie'. Eind januari wordt het onderzoeksrapport gepresenteerd over samenwerking en samenvoeging Heiloo en Egmond. Het rapport zet de voor- en nadelen over een mogelijke fusie tussen Heiloo en Egmond op een rij, maar adviseert ook om een vervolgonderzoek met andere varianten, Bergen en Schoorl, uit te voeren. Maar Heiloo wil ook naar het zuiden kijken. Toenmalig burgemeester Nico Schoof roept Limmen op voor 'een constructief gesprek', waar echter geen gehoor aan wordt gegeven. Uit het daarna gehouden koponderzoek blijkt dat een samengaan van Heiloo, Egmond, Bergen en Schoorl óf een samengaan van deze laatste drie gemeenten, waarbij Heiloo zelfstandig blijft, de beste opties zijn. De gemeenteraden van Egmond, Bergen en Schoorl nemen in december definitief het besluit tot samenvoeging. Maar ook de 'gewone' burger mag meepraten. Eind mei wordt in twee zogeheten dorpsge sprekken de Heilooër bevolking geraadpleegd over de plannen. Een kleine 75 mensen tonen met hun aanwezigheid belangstelling voor dit onderwerp. Begin juni schorten bur gemeester en wethouders de fusieplannen voorlopig op, maar blijven zich wel oriënteren op een toekomstige versterking van Heiloo. De raad sluit zich hierbij aan en spreekt zich nog voor de zomer uit voor een zelfstandig Heiloo. Wel gaat de raad accoord met een grenscorrectie. Na veel overleg heeft Alkmaar afgezien van een grootscheepse herindeling, maar wil wel bedrijventerrein Boekelermeer doortrekken in zuide lijke richting tot op zo'n driehonderd meter van de Kanaalweg. Een terugblik op 1997

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 10