Limmer raad kiest voor CAL-fusie 'X X Een korte terugblik op 1997 L fc fëenic/itett Jllll tond 't jbie POLITIE P^'L I T I E De Uitkijkpost. Hét Qratis weekblad voor Heiloo en omstreken. - t- Conquista SV De Vrijheid SWOL in 1998 Studiedag voor koorzangers Steunpunt Mantelzorg viert éénjarig bestaan Synergy in Vain in De Lantaarn Biljarttoernooi Kleurwedstrijd LOV Activiteiten Limmen UITKIJKPOST - 31 DECEMBER PAGINA 13 Inleveren kopij voor: De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Helloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) LIMMEN - Een echte verrassing was het niet meer na de commissievergade ring van de week ervoor: in de raads vergadering van 18 december koos een ruime meerderheid van de gemeente raad- voor een fusie met Akersloot en Castricum. Maar niet nadat de opposi tiepartijen CDA, PvdA en VVD nog eens alle argumenten uit de kast had den getrokken om te pleiten voor een vervolgonderzoek naar een combinatie waarin ook Heiloo is opgenomen. Zeker na de brief die burgemeester en wethouders de dag ervoor aan de raadsleden stuurden. Daarin schreven ze dat volgens hen in beide fusie-va rianten die door onderzpeksbureau BDO CampsObers worden geopperd (CAL en HAL) 'een behoedzame ont wikkeling wordt voorgestaan'. In beide gevallen zou in de nieuwe gemeente behoud en versterking van het wonen, het landschap en de eigen identiteit van de oorspronkelijke dorpen centraal staan en daarmee ook de continuïteit van woningaanbod, werkgelegenheid en de sociale structuur van de verschil lende kernen. De voorkeur gaat echter uit naar samenvoeging van Limmen, Akersloot en Castricum (CAL) omdat de inwoners zelf in een opinieonder zoek hebben aangegeven dat ze vinden dat in deze variant een sterkere maat schappelijke en culturele samenhang bestaat dan in de HAL-variant, aldus het college in zijn brief. Een kritische A. van Noord (CDA) concludeerde dat 'de resultaten van de enquête dus in de prullenmand gegooid moeten worden'. Net als de beide ande re oppositiepartijen was hij van mening dat in de enquête aan de bevolking een misleidende keuze tussen een 'groene' 112 072- 5f22222 •Noord-Holland Noord AKERSLOOT CAL-variant en een 'gro^gi' HAL- variant is voorgelegd, een onderscheid dat er volgens het Limmer college dus niet is, aldus de oppositie. Angst-scenario W. Maréchal-Goossens (PvdA) en K. Kroone (VVD) waren het met Van Noord eens dat een keuze op dit mo ment voor de CAL-variant een keuze betekent voor een 'angst-scenario'. Zonder nader onderzoek naar een eventuele rol van Heiloo in de fusie is die volgens hen slechts gestoeld op angst voor Heiloo, een eventuele ver stedelijking en de vrees dat Limmen als AKERSLOOT - Op 18 december werd er in een woning aan het Outerlant ingebroken. De achterdeur van de woning werd geforceerd; Uit de woning namen de dieven twee autosleutels mee, waarmee twee personenauto's werden gestolen. Het gaat om een Audi A 6 met kente ken SF-NR-26 en een Peugeot 106 met kenteken FD-PT-25. Ook werd een geldbedrag uit een portemonnee gesto len. Op 23 december werd op de Bachstraat een personenauto vernield. De auto werd aan beide zijden bekrast. Op 27 december werd een ruit bij een winkel aan de Julianaweg vernield. Met een stuk ijzer werd de ruit ingegooid. In de maand januari zal de politie extra gaan controleren op brom- en fietsver lichting van schoolgaande kinderen op de Startingerweg en de Uitgeesterweg. A. van Noord (CDA): 'Enquête in de prullenmand gooien het kiest voor HAL misschien door Alkmaar wordt opgeslokt. Een inge beelde angst, volgens W. Maréchal (PvdA) en, zo benadrukten de drie oppositiewoordvoerders, 'angst is nog steeds een slechte raadgever'. G. Kuijper-Bruschke (LG) haalde fel uit naar haar opponenten, hetgeen een paar keer leidde tot verontwaardigde reacties vanaf een volle publieke tribu ne. Zij vertaalde de door de oppositie genoemde angst als een 'onderbuikge- voel' en wees erop dat Alkmaar inmid dels al beslag heeft gelegd op een stuk van de Boekelermeer. Woningbouw voor de Alkmaarse behoefte in Zand- zoom is al toegezegd, aldus Kuijper en met stukken van Egmond en Bergen erbij streeft het volgens haar naar 'één sterke gemeente'. Heiloo heeft wat haar betreft nooit een duidelijke keuze gemaakt, want 'toen Limmen besloot om een onderzoek te doen naar samenwerking of samenvoe ging, vree Heiloo met Egmond en later ook met Bergen en Schoorl.' En, zo concludeerde ze, 'Limmen is te mooi om als tweede of derde keus te funge ren'. Op dezelfde avond bogen de gemeen teraden van Castricum en Akersloot zich over de fusie-kwestie. In Castricum werd volledig ingestemd met een CAL- fusie. De raad van Akersloot lukte het niet om tot een beslissing te komen. Tijdens een extra raadsvergadering op woensdag 7 januari beraden de leden zich opnieuw. De vergadering vindt plaats in de raadzaal van het gemeente huis in Akersloot. /y 112 •Noord-Holland Noord 072- LIMMEN 5122222 LIMMEN - Op 18 december werd vanaf de Lage Weide een grijze Opel Kadett gestolen. De auto werd op 23 december in Castricum teruggevonden. Op 23 december verloor op de Dussel- dorperweg een tractor een wiel. Als gevolg hiervan onstond schade aan een geparkeerde personenauto. Op 24 december reed een bromfietser qp het Achtkant tegen een geparkeer de vrachtwagen aan. Vermoedelijk was het slechte zicht door de regen hier de oorzaak van. De bromfietser is met hoofdletsel overgebracht naar het MCA. Op 26 december vond op de kruising van de Rijksweg met de Hogeweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Een van de bestuurders had te laat in de gaten dat er een personen auto voorgesorteerd stond om af te slaan. Hij trachtte nog te remmen maar kon een aanrijding niet meer voorko men. Er was alleen materiële schade. Gevonden voorwerp: een leren hand schoen. Verloren voorwerpen: een gou den damesring met bloedkoraal, een zwarte agenda, een bankpas en een cre ditcard. m A Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden- LIMMEN - Jongerencentrum Conquis ta gaat vol goede voornemens het nieu we jaar in, met veel nieuwe activiteiten en een aantal vertrouwde activiteiten die terugkomen. Denk bijvoorbeeld aan de Roefeldag, playbackshow, drop pings, films en disco's. Door de kinde ren zal er weer veel geknutseld worden. Dit weekeinde is er voor de kinderen van 4 tot 12 jaar op zaterdag 3 januari van 10.30 tot 12.30 uur een uitleefoch tend. Met vingerverf kunnen ze de mooiste schilderijen maken. De entree is f 1,-. De tieners kunnen alle oliebollenbui ken er weer afdansen, want voor hen is er op zaterdag van 19.00 tot 23.00 uur een disco. Van Acqua tot Backstreet Boys en van de Spicegirls tot T-spoon, Conquista draait het allemaal. Het jon- gerencafé is op vrijdag en zaterdag van 20.30 tot 1.00 uur open en wie zin heeft kan voor de nieuwjaarsborrel langsko men. De minimumleeftijd voor het jongeren- café is 16 jaar en sterke dranken wordt alleen aan mensen die ouder zijn dan 18 jaar geschonken. Op zondag 4 janu ari is er weer familiedag. Van 13.30 tot 17.30 uur is het hele gezin welkom voor allerlei activiteiten. LIMMEN - De schietresultaten van vorige week: Klasse A: 1. Jeroen Drenth 99 punten, 2. Marco Elhardt 97 pnt, 3. Jolande Hageman 96 pnt. Klasse B: 1. Eric Weijers 96 pnt, 2. Ronald Hageman 95 pnt, 3. Erno Koppen 93 pnt. Klasse C: 1. Mare Baltus 85 pnt. Klasse D: 1. Marco Bruin 98 pnt, 2. Piet Groot 85 pnt. LIMMEN - De Stichting Welzijn Oude ren in Limmen heeft ook voor het nieu we jaar een scala aan activiteiten op het programma staan, zoals klaverjassen, kienen, jeu de boules en diverse thema middagen. Een overzicht van het aanbod hangt in het mededelingenkastje bij de ingang van Vredeburg. Belangstellenden kun nen altijd een kijkje komen nemen bij deze bezigheden. CASTRICUM - Vocatie, werkgroep voor koorzangprojecten, houdt voor de zesde keer een studiedag voor koor zangers op zaterdag 28 februari. U kunt dan kennismaken met repertoire dat betrekking heeft op het thema 'Het Buitenleven'. Deze dag is een voor proefje van de zevende studieweek van Vocatie die gehouden wordt in augus tus. U kunt zich voor één of voor beide projecten aanmelden. De dirigenten zijn Daan Manneke, Johan Rooze en Piet Vessies. De dag duurt van 9.30 tot 17.00 uur in de Nederlandse Hervormde Kerk te Cas tricum. Het deelnemersgeld bedraagt f 60,-. Voor nadere informatie, tel. 072- 5334341 (Miriam Lases). weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot J2.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaar denhuis kunt u indienen bij de Indica tiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeen tehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052-135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086* geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot L7.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - Naar aanleiding van het éénjarig bestaan van het Steunpunt Mantelzorg wordt een feestelijke dag voor mantelzorgers gehouden met als thema 'Wat heeft de mantelzorger nodig om de zorg te blijven geven?' Deze dag wordt gehouden in het ge bouw van Regionale Thuiszorg, Am pèrestraat 21 te Alkmaar op donderdag 29 januari. Er zijn sprekers, een toneel voorstelling en een discussie met beleidsmakers op het gebied van zorg en welzijn en informatie door de Gezondheidswijzer van Regionale Thuiszorg. Aanmelden kan vóór 21 januari bij Regionale Thuiszorg, tel. 072-5127127. LIMMEN - Het nieuwe jaar wordt bij de café De Lantaarn wel heel swingend ingeluid met een optreden van de top- honderd coverband Synergy in Vain. Deze zes-mans formatie speelt een breed repertoire variërend van Ne derlandstalig werk (onder meer Marco Borsato en De Dijk) tot werk van artie sten als Allanis Morisette en Tina Tur ner. Het ritme van de basgitaar van Rob Donkers en de drums van Rob Dijkstra geeft gitarist Bertus Kristel alle ruimte voor solistische uitstapjes. Samen met de vocale kwaliteiten van Sonja Berbee en Lou Korf en magische keybord- klanken van Marcel de Hoop maken ze met veel enthousiasme de avond tot een spetterend feest. Het optreden van Synergy in Vain begint om 21.00 uur. AKERSLOOT - Vrijdag 2 januari start in biljartcentrum De Vriendschap in Akersloot het tweede oliebollen- kadertoernooi, waar tal van prominen ten aan meedoen. De deelnemers komen allen uit Noord-Holland, met onder hen Piet Liefting en Cock van Hooff uit Castricum, Piet van der Geest uit 't Veldt en Piet Jongert uit Mon- nickendam. Uit Heemskerk komt de jeugdige Jeroen Beentjes, die een zeer sterke jeugdspeler in opmars is. Vrijdag 2 januari start men om 19.00 uur, evenals zaterdag 3 januari. De fina le zal op zondag 4 januari worden gespeeld vanaf 13.00 uur. LIMMEN - In de Sinterklaas-krant van de Limmer Ondernemers Vereniging stond een kleurwedstrijd. Er waren tien prijzen te winnen van f 10,-. Hieronder volgen de winnaars. Lars Freriks, Leonie Madder, Cindy (de Wieken 57), Liz van Stralen, Nytza van de Geer, Monique Castricum, Jorrinda van de Wal, Ephraim Beks, Wouter Duin en Marion D. De prijzen zijn af te halen bij G. Meijer- Koot, Dusseldorperweg 65, van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op af spraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spullen aan de Konings weg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact ophemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 De zilveren tulp is dit jaar voor de Pintprikkers, die de Efteling als thema hebben. i De terugblik op het afgelopen jaar in Limmen staat, hoe kan het ook anders, in het teken van samenwerking en samenvoeging. Een prima staaltje van samenwerking laat bijvoorbeeld jongerencentrum Conquista zien. Op donderdag 16 januari opent Conquista, na een grootscheepse verbouwing, eindelijk zijn deuren. Conquista heeft nu op de bovenverdieping van De Burgerij twee in vrolijke kleuren geschilderde zalen voor tieners en jongeren. De Limmer jeugd kan er elk weekend terecht voor tal van activiteiten. 'Conquista' betekent 'verovering door strijd', en zo voelen de 35 vrijwilligers het ook wel een beetje. Fuseren, maar met wie? Eind januari wordt het nieuwe jaar leven in geblazen door de Limmer Gemeenschap. Deze partij vindt dat er een onderzoek moet komen naar een samenwerking tussen Castricum, Akersloot, Limmen en Uitgeest (CALU). De LG, die altijd gepleit heeft voor een zelfstan dig Limmen, ziet kennelijk in dat dat-niet langer haalbaar is. De CALU moet een groene buffer worden tussen kaasstad en staalstad'. Volgens de LG is er niet voldoende draagvlak voor een onderzoek naar fusie met Egmond en Heiloo. Overigens voelen de eigen LG-wethouders meer voor een fusie met Heiloo, hetgeen al eerder in een besloten raadsvergadering besproken zou zijn. In de raad van februari ver zoekt de oppositie om opheffing van deze geheimhouding, waarmee de LG niet instemt. CDA, PvdA en VVD nemen daarop plaats op de publieke tribune. Of zoals Kees Kroone het weet te verwoorden: 'De democratie is vanavond vermoord'. Eind juni besluit de raad tot het doen van een onderzoek, waarna de zaken in een stroomver snelling belanden. Uitgeest vindt het allemaal veel te snel gaan en haakt af. Uit het rapport, dat in november verschijnt, blijkt dat zowel CAL als HAL haalbaar is. De bevolking is ver deeld, zo blijkt ook uit de telefonische enquête. Alleen Akersloot is duidelijk, want dit dorp wil per se niet met Heiloo fuseren. Nog voordat de burgers geraadpleegd worden, laten burgemeester en wethouders al weten veel voor de CAL te voelen. Van de kant van de oppositie, roependen in de woestijn, komen ook verwijten over de vraagstelling. Teveel zou de nadruk gelegd zijn op de CAL als groene- gemeente en de HAL als meèr stedelijke gemeente. Heiloo laat meermalen weten mee te willen doen in het onderzoek, maar dit verzoek wordt in Limmen niet gehoord. Eén dag voor het raadsbesluit genomen wordt, nuanceren ook burgemeester en wethouders hun standpunt. In feite is HAL even goed als CAL, laat het college weten. Maar zoals te verwachten valt wordt met de LG-meerderheid in de raad het besluit geno men te fuseren met Castricum en Akersloot. Ook in Castricum valt dit besluit, Akersloot wil op het allerlaatst toch nog niet aanhaken. Samen prikken, ja gezellig Een ander voorbeeld van onderlinge samenwerking in Limmen zijn de onvolprezen bloe mendagen. Begin mei wordt deze kleurige en geurige openlucht-tentoonstelling wederom met succes gehouden. Zaterdag schijnt de zon nog volop, maar de dagen erna regent het ook veelvuldig. Niettemin zijn er weer schitterende stukken te zien. De zilveren tulp gaat dit jaar naar De Pintprikkers, die een prachtig tableau van de Efteling hebben geprikt. Veel strip- en televisiéhelden zijn vertegenwoordigd, maar ook meer kritische zaken als de var kenspest of de commotie rond de onroerend zaakbelasting, waarbij de hertaxaties van de woningen van een flink aantal Limmers onwaarschijnlijk hoog uitvallen. Springbokken Het springbokkentoernooi brengt heel wat sportieve en minder sportieve Limmers op de been, evenals de favoriete stratentoernooien. Ook start er een comité met de voorbereidin gen voor het komende eeuwfeest. In Limmen zijn ze sowieso altijd bezig. Is het niet met schaken, dan is het wel met vissen. Jeugdvisclub Samen Beet bestaat vijftien jaar en viert dit met een vis-, doe- en speldag. Samenvoeging? Van samenwerking, zoals uit het voorgaande blijkt, is al lang sprake in Limmen. Of dat na de samenvoeging ook zo zal blijven, dat moet de toekomst maar uitwijzen... Foto 's: EWD en Drukkerij Uitkijkpost BV.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 13