Provincie ligt dwars bij procedure voor Lagelaan m OPRUIMING /Hascotte /1/lode ¥i Een wereld aan kerstgroepen Caecilia pakt uit met groots nieuwjaarsconcert m DRUKKERIJ UITKIJKPOST GESLOTEN. DE PRINTSHOP GESLOTEN. Vos Makelaardij nieuwjaars-concert O Exclusieve Collecties Akersloot is te mooi om hard doorheen te rijden: Tank Mac Tank kijk de pnjs en vergelijk- r Drukkerij uitkijk post bv 63e JAARGANG NO. 1 DECEMBER 1997 Voetvolleytoernooi Geslaagd Nieuwjaarsreceptie ouderenorganisaties Daders overval aangehouden Kunstproject voor leerlingen basisschool Burgemeester op Streekradio Cursus Internationale Dansen Imm Activiteiten NVVH Wil Himmelreich exposeert Nieuwjaarsreceptie UW Geslaagden EHBO-diploma Lezing Vorstelijk verzameld 'Actie 'Geef ze warmte' realiseert vakantie voor Armeense kinderen 't leukste begin van't nieuwe jaar: van Therminator? JOHN MOEN C30ED GEZIEN Vraag naar de GRATIS Mac Tank Creditcard voor dag en nacht tanken. Weidevogelbescherming tevreden over seizoen CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ -Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoon maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) '•-v.-.*:*:*:*:':': - De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uitërlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! IS OP 2 januari IS OP 2 EN 3 JANUARI iJü JDrukkerij uitkijkpost bv De Hoefsmtd 5 PostbusM 1850AB Heiloo telefoon 072 533 01 75 telefax 072 533 S6 44 HEILOO - Op zaterdag 3 januari begint het eerste Ans en Aris de Wit- voetvolleytoernooi, dat de hele week gaat duren. De poulewedstrijden begin nen omstreeks 14.00 uur in de trai ningshal van de Foresters aan de Vennewatersweg 23. De regels van het spel zijn makkelijk, maar de 'kunst op zich' vergt veel techniek en concentra tie. Op zaterdag 10 januari vinden vanaf 11.00 uur de kwartfinales, de halve fina les en de verliezersronde plaats. Om 17.30 uur is het tijd voor de finale. Ter afsluiting van het toernooi is er op deze avond een feestavond met live muziek. Het volledige speelschema ziet er als volgt uit: zaterdag 3 januari wordt gespeeld vanaf 14.00 uur, zondag vanaf 12.00 uur, maandag, woensdag en vrij dag vanaf 19.00 uur en tot slot op zaterdag 10 janauri vanaf 11.00 uur. HEILOO - Op 16 december is aan de TU te Delft, afdeling bouwkunde, afge studeerd plaatsgenote Marianne Kareis. Haar studierichting was Bouw technologie. HELLOO - Donderdag 4 januari van 14.00 tot 16.30 uur houden de Stichting Ouderenwerk Heiloo, de Katholieke Bond van Ouderen en de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen hun gezamenlijke nieuwjaarsreceptie in het Trefpunt: Om 14.30 uur zal J. Haan, voorzitter van de ANBO, een nieuw jaarswens uitspreken. Leden van de bonden, deelnemers aan door de Stichting Ouderenwerk geor ganiseerde activiteiten en belangstel lenden zijn welkom om het glas te hef fen op het nieuwe jaar. HEILOO - Maandagmiddag heeft de politie de daders van de overval op een 75-jarige vrouw aangehouden. De vrouw was afgelopen zaterdag tijdens een wandeling door het Heilooërbos overvallen door een jongen en een meisje, die er uiteindelijk met haar geld vandoor gingen. Dank zij het goede signalement dat de vrouw kon geven en een oplettende getuige werden de twee afgelopen maandag aangehouden. Het gaat om een zestienjarige jongen uit Heiloo en zijn veertienjarige zusje. HEILOO - Vanaf 6 januari vindt er een speciaal project plaats voor leerlingen van de basisscholen met als titel 'Het Verlangen'. Het Verlangen brengt leer lingen een maand lang in aanraking met allerlei vormen van kunst., De leerlingen worden bestookt met films, theatervoorstellingen, een ten toonstelling en muziek- en dansvoor stellingen op verschillende plaatsen in Heiloo zoals De Beun, de Muziek- en Dansschool en diverse gymzalen. Alle voorstellingen vinden plaats onder schooltijd, dus ook de leerkrachten kunnen meegenieten. Het project wordt op 6 januari om 16.00 uur geopend door wethouder Roelof Bos in de Muziekschool in Heiloo. In januari liggen in de biblio theek boeken klaar met als thema 'Verlangen', in februari gevolgd door een fototentoonstelling. HEILOO - Op donderdag 1 januari is burgemeester Den Boon te horen bij Streekradio Excellence. Om 12.30 en 17.30 uur blikt Den Boon dan vooruit op het nieuwe jaar en praat over zijn verwachtingen voor Heiloo in 1998. Ook zal Streekradio Excellence in 1998 aandacht besteden aan de gemeente raadsverkiezingen.' Voor het sport nieuws, de nieuwe progammering en de Loolijst 30 heeft Excellence sinds enige tijd ook een eigen website. Het adres is www.excellence.nl. HEILOO - Op dinsdag 6 januari begint weer de cursus 'Internationale Dan sen'. Elke dinsdag worden dansen uit verschillende landen aangeleerd. Er worden kring- en lijndansen gehouden, daarom is een vaste partner niet nodig. Ook wQrdt verteld over de herkomst en achtergrond van de dansen, de volks aard en de landen. De lessen worden gegeven door Marianne Knip van 10.00 tot 11.15 uur in het Open Huis in 't Loo. Opgave en inlichtingen op tel. 072-5338973. te»™ - - tntomt 0? -> cimvr. WtóW yj% lui midgft? De Golf Countryclub Heiloo laat zich door procedures niet uit het veld slaan en gaat verder met de voorbereidingen voor de aanleg van een golfbaan. HEILOO - De aanvraag voor een arti kel 19 procedure, die door de gemeente bij de provincie is ingediend, richt zich alleen nog op het gebied aan de noord kant van de Lagelaan. Dit bevestigt Leo Bas van de gemeente Heiloo. De Golf Countryclub Heiloo wil aan de noordkant van de Lagelaan een 9 holes golfbaan aanleggen. Aan de zuidzijde heeft de club een driving rangé, een oefenweidje, gepland. De provincie voelt echter niets voor deze driving range aan de zuidkant. De «openheid van het gebied moet gehand haafd blijven en daarnaast mag een eventuele tak aan de A9 niet gefrus treerd worden. De gemeente heeft daarop besloten de aanvraag voor de zuidzijde te laten vervallen en de pro cedure alleen op de noordzijde te rich ten, aldus de gemeente-ambtenaar. Op het gebied waar de golfclub haar oog op heeft laten vallen, rust nu nog een agrarische bestemming. Via een artikel 19 procedure moet deze gewij zigd worden in een recreatieve en sportbestemming. De golfclub hoeft echter niet helemaal van haar plannen af te zien, want de gemeente gaat nu overleggen met de provincie om een tijdelijke vrijstelling aan de golfclub te verlenen. De oefen- baan met overkapping zou bij een eventuele aanleg van een tak op de A9 dan weer moeten wijken. HEILOO - De Nederlandse Vereniging Van Huisvrouwen (NVVH) houdt op 6 januari een nieuwjaarsinstuif. Deze is in het Open Huis en begint om 13.45 uur. Op woensdag 28 januari om 13.45 uur (ook in het Open Huis) houdt J. Raat van het Westfries genootschap een lezing over de geschiedenis van West- Friesland met de komst en bloei van de steden in dit gebied, de strijd tegen de graven van Holland en later de strijd tegen het water. Ook de Westfriese stolpboerderij, de klederdracht, het kolfspel en een uitleg over de bulloper komen aan bod. Ook introducées en niet-leden zijn welkom. Half januari start de bridgecursus voor gevorderden in het Open Huis. De twaalf lessen worden gegeven door F. Beemster. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor opgave en nadere inlichtin gen kunt u bellen tussen 19.00 en 20.00 uur naar Anneke Kager, tel. 072- 5332935. HEILOO - In het Trefpunt exposeert vanaf 6 januari de Alkmaarder Wil Himmelreich met olieverfschilderijen. Zijn werken hangen daar tot 3 maart. De onderwerpen zijn legio, maar bloemstillevens, bomen, landschappen en stadsgezichten voeren cfe boventoon in zijn collectie. Himmelreich werkt overwegend figuratief, met abstracties in de kleurstelling. Hij schildert voor namelijk in zijn atelier vanuit zijn geheugen, met soms als ruggesteun een ter plaatse gemaakte aantekening in zijn agenda. Het*werk wordt geken merkt door de speciale penseelvoering en de uitstraling van licht. HEILOO - De Stichting Unie van Vrijwilligers Heiloo houdt de traditio nele nieuwjaarsreceptie op donderdag 8 januari in zorgcentrum Overkerck. U bent welkom van 14.00 tot 16.00 uur. Om 14.30 uur zal E. Beusekom, voor zitter van de UVV-Heiloo, een korte toespraak houden. HEILOO - Onlangs slaagden voor hun Eenheidsdiploma EHBO de volgende kandidaten: Y. de Back, I. Bakker-vd Schuyt, I. Brasser, J. Griemink- Schmersal, A. Jongerius, N. Kesnar, F. Koreman-vd Bles, A. Maars, M. Meijer, E. Nowee, H. Pepping, M. Schaap- Beemsterboer, J. Spaarkogel, A. Wellerdieck, M. Bakker, C. Ekkers, A. Godijn, A. de Graaf, J. Hofman, J. Zoon en J. Zwaan. In januari gaat de cursus verder met hartreanimatie. HEILOO - In samenwerking met het Mauritshuis in Den Haag organiseert de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs een eenma lige lezing over de kunstcollectie van stadhouder Frederik Hendrik en zijn gemalin Amalia van Solms. De lezing is op woensdag 21 januari om 14.00 uur in het Open Huis. Tijdens de lezing wordt uitgebreid in gegaan op de Nederlandse kunst in het tweede kwart van de zeventiende eeuw. In deze periode ligt de basis voor de culturele bloei van de Gouden Eeuw. Veel Utrechtse schilders keren vol in spiratie en nieuwe ideeën terug uit Italië, Rembrandt en Lievens starten vanuit Leiden hun bliksemcarrière, maar ook de zuidelijke grootmeesters Rubens en Van Dijck zijn nog actief. Het barst in deze uitzonderlijke perio de van de creativiteit. Op boeidende wijze zal een beeld wor den geschetst van- het woelige leven rondom de Haagse Hofvijver. Deze lezing is een uitstekende voorbereiding op een bezoek aan de tentoonstelling. In Heiloo wordt de lezing gegeven door kunsthistoricus Marco van Baaien. Deze lezing is voor iedereen toeganke lijk en begint om 14.00 uur. De toe gangsprijs is f 10,-. Reserveren is niet mogelijk. De lezing Vorstelijk Verzameld is de start van het nieuwe cursusseizoen in Heiloo, dat vanaf eind januari begint. Het programmaboekje met het volledi ge cursus- en excursie-aanbod is telefo nisch aan te vragen bij de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, 020-4185050. Het boekje is ook af te halen bij de bibliotheek. HEILOO/ALKMAAR - Eén uur per dag water en elektriciteit, vaak alleen 's nachts. Wonen in een bouwval of con tainer zonder water en verwarming. Ook 's winters als de temperaturen da len tot twintig, soms dertig graden onder nul. Dat zijn de levensomstan digheden van veel Armeense gezinnen na de aardbeving van 1988. Nog steeds is er voor hen geen toekomstperspec- tief.De Armeense schatkist is leeg, en de meeste Armeniërs hebben geen baan. Degenen die werken, kunnen van hun maandloon nauwelijks voor een week voedsel kopen. Pax Christi Kinderhulp steunt Armenië op haar eigen wijze. Ieder jaar laat zij veertig Armeense kinderen voor vier weken overkomen naar Alkmaar. Die actie draagt de naam 'Geef ze warmte'. Ten eerste omdat ze in de koudste maand van het jaar komen, wanneer de scholen in Armenië dichtgaan en men sen vaak weken achter elkaar in bed liggen, enkel om warm te blijven. En naast de warmte van een goed geï soleerd huis met verwarming vinden ze ook de warmte van hef gezinsleven, waar het thuis door de omstandigheden vaak aan ontbreekt. Bagage Door de opname in een gastgezin, uit stapjes naar bezienswaardigheden en een bezoek aan het werk van een gast- ouder, krijgen de kinderen een indruk van wat je kunt bereiken en wat je daarvoor moet doen. Dat is de 'bagage' die de kinderen mee naar huis nemen en overbrengen op hun lotgenoten. Om de reis te realiseren, worden enke le activiteiten georganiseerd waarvan de opbrengst is bestemd voor Pax Christi Kinderhulp. Daarmee kunnen ternauwernood de kosten van de vlieg reis en de verzekering betaald worden. Op 17 januari komt er een groep van veertig kinderen voor vier weken naar Nederland. Een groot aantal van hen logeert bij gastouders in Heiloo. Wie een bijdrage aan het verblijf van 1 deze kinderen wil leveren, kan een bedrag overmaken op Raborek.nr. 3964.72.753, ten name van actieleidster Margreet van Wissei). B O U T' I Q. U E BERGEN HEILOO HOORN zondag 4 januari a.s. Caecilia MoederGodskerk aanvang: 14:30 uur A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS «fr TAXATEURS ÖNR0EREND GOED Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum UITVERKOOP Installatiebedrijf Borst!GUUS DE JONG Westcrwcg 198 a Heiloo Iel. (072i 533 34 81 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 O HEILOO - Nog één dag te zien, op Nieuwjaarsdag, is de bijzonder mooie expositie van kerstgroepen in de kapel van PC WillibrorcL Naast de wat meer traditionele groepen zijn er ook juweeltjes van handwerkkunst uit Afrika, Zuid-Amerika en het verre oosten te zien. De tentoonstelling is georganiseerd door de vereniging Vrienden van de kerstgroep Nederland De kapel is donderdag open van 13.00 tot 16.00 uur. (foto Siarfield) HEILOO - Op 15 december hield de Weidevogelbeschermingsgroep van Heiloo een evaluatie-avond over het afgelopen seizoen. De vrijwilligers van deze groep helpen de boeren die zich daarvoor hebben opgegeven met het beschermen van nesten en jonge vogels totdat deze 'vliegvlug' zijn. Dit is nodig omdat de weidevogels het zwaar te verduren hebben met de mechanische methoden van de moder ne veeteelt en landbouw. Komt daarbij nog een koud en nat voorjaar, dan krij gen ze het dubbel voor hun snavels. Koeienpoten De nesten worden door de vrijwilligers opgezocht en gemarkeerd, en soms beschermd tegen koeienpoten, zodat de boer of loonwerker ze kan sparen door er omheen te rijden. Dat kost natuurlijk wat meer tijd en aandacht, maar dat hebben veel boeren er graag voor over. Vanwege de tijd en snelheid van de bewerkingen kan de boer best wat assistentie van vrijwilligers gebrui ken om ervoor te zorgen dat er niet onnodig nesten en jonge vogels verlo ren gaan. En omdat het aantal kapers op de kust, zoals vossen, meeuwen en kraaien toeneemt, is het van belang de weidevogelpopulatie op peil te houden. De Heiloose groep heeft dit seizoen, dat loopt van april tot juni, heel wat nesten gevonden, namelijk 89 nesten van de kievit, 33 van de grutto, 31 van de scholekster en 7 nesten van de ture luur. Er zijn zestien vrijwilligers actief. Zij worden begeleid door Landschaps beheer Noord-Holland. Op nog lang niet alle weidegebied, maïsland en bloembollenland rond Heiloo worden nesten opgespoord en gemarkeerd. Mensen die er iets voor voelen mee te doen, kunnen bellen met Landschapsbeheer Noord-Holland, tel. 023-5143080, Onno Steendam. In maart 1998 is er in het Open Huis een start avond voor het nieuwe seizoen. Combattimento Consort Amsterdam. HEILOO - Op zondag 4 januari houdt het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia haar jaarlijkse nieuwjaarsconcert in de Moeder Godskerk. Caecilia probeert van dit concert altijd iets bijzonders te maken door een muzikale gast uit te nodigen. Dit jaar is dat het Combat timento Consort Amsterdam, een Nederlands ensemble met internatio nale allure dat buiten de platgetreden paden van het geijkte barokrepetoire wil treden. Het gezelschap treedt gere geld op in binnen- en buitenland. Dit jaar maakte het ensemble voor de tweede keer een tournee door de Verenigde Staten. Op het nieuwjaarsconcert brengt het Combattimento Consort een Italiaans barokprogramma. Samen met cellist Wouter Mijnders zal Caecilia een werk spelen van Max Bruch. Dit werk, geti teld 'Kol Nidrei', is gearrangeerd door dirigent Wim Klaver. Aanvang van het concert is om 14.30 uur en de entree is f 15,- (voor dona teurs f 12,50). Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Schrijverij, Heerenweg 140, Disc 't Loo en op 4 januari aan de kassa van de Moeder Godskerk. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1997 | | pagina 1