]U£NTe Wfrnimmmmm HEILOO Het adres voor uw kopieerwerkzaamheden, A4 en A3 kopieën in kleur en zwart/wit Nu ook groot formaat kopieën, A2, Al en A0 voor bouwtekeningen, borduurwerk en posters ^NTf HEILOO Uw belang bij de gemeente! Legitimatie Afvalbrengplaats Opheffing tijdelijke parkeerplaatsen rondom Raadhuisplein Vastvriezen van afval Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Nieuwe ophaalkalen- ders reiniging PAGINA 4 UITKIJKPOST - 7 JANUARI G Op zondag 18 januari a.s. start Teleac/NOT met de serie "Uw belang bij de gemeente!". Deze zesdelige televisieserie is bedoeld als voorbereiding op de gemeenteraadsverkiezin gen van 4 maart 1998 en is bestemd voor alle burgers die ook buiten de verkiezingen om iets in de melk te brokkelen willen hebben. Na de verkiezingen staat er bovendien een project op stapel voor gemeenteraadsleden. Onderwerp is de voorbereiding op hun func tioneren als "volksvertegenwoordiger op klei ne schaal". Inhoud In de televisieprogramma's van de serie "Uw belang bij de gemeente!" komt een aantal kwesties aan de ordewaarmee burgers in hun dagelijks leven te maken kunnen krijgen. Bijvoorbeeld: "Moet dat zwembad nu echt dicht?" "Wat te doen als de grond vervuild is?" "Waarom nou wel huizen en geen speel plaats?" De besluiten daarover worden door de gemeente genomen en daar wil je als burger natuurlijk wel iets over te zeggen hebben. Zeker als het gaat om zakendie je eigen levenssfeer betreffen. Eén van de manieren om dat te doen is door op 4 maart a.s. inder daad te gaan stemmen. Daardoor heb je invloed op wie er straks in de gemeenteraad komt en dus op de besluiten die er straks worden genomen. Maar ook "tussen de ver kiezingen doorzijn er mogelijkheden je stem te laten horen. Teleac/NOT heeft die mogelijkheden op een rijtje gezet in de televisieserie "Uw belang bij de gemeente!". In elk van de zes televisieprogramma's maken we kennis met iemand die zich actief bemoeid heeft met een (gemeentelijke) "kwestie" die zijn of haar dagelijks leven raak te. Iets dat te maken had met bijvoorbeeld milieu. Verteld wordt om wat voor "kwesiie" het gingwaarom het eigenlijk een "kwestie" was en wat de voors en tegens hierbij waren. Maar vooral ook hoe de "kwestie" is aange zwengeld, bij wie en wat er toen is gebeurd. Op ter zake doende plekken vertellen mensen hun verhaal en wordt ook mede- en tegen standers om commentaar gevraagd. Al kij kend wordt zo het proces van de invloed van De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. de burger ontrafeld, dat leidde tot het uitein delijke besluit in de gemeenteraad. Op deze manier komen kleinere en grotere gemeenten in Nederland aan bod. Ook de "kwesties" verschillen van onderwerp, even als de manieren waarop de betrokken bur gers hun invloed op de gemeentepolitiek hebben laten gelden. De één heeft zich op persoonlijk initiatief voor de zaak ingezet, de ander via een belangenvereniging. Kortom, de middelen verschillen, maar de inzet is steeds dezelfde, namelijk de wil om invloed uit te oefenen op de kwaliteit van de eigen omgeving. Samenwerking In het project wordt samengewerkt met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Dit project is mede tot stand gekomen dankzij een subsidie van het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Het Ministerie verleent de subsidie in het kader van het project "Daar gaat de gemeente over". In oktober 1997 is het Ministerie gestart met een campagne over de wijze waarop gemeenten burgers betrek ken bij het maken van beleid, omdat het belangrijk is dat de burgers op een adequate wijze betrokken worden bij de gemeentepoli tiek. Voor de burgers is het van belang te weten op welke manier zij invloed uit kunnen oefenen op de gemeentepolitiek. "Uw belang bij de gemeente!" draagt daaraan bij. Uitzendtijd De zesdelige televisieserie is vanaf zondag 18 januari a.s. wekelijks op die dag te zien van 11.45 tot 12.00 uur op TV 2. In november 1996 is begonnen met de bouw van appartementen en winkels op het Raadhuisplein. Als gevolg hiervan verdwenen ongeveer 27 parkeerplaatsen. Elders waren al twaalf nieuwe parkeerplaatsen aangelegd, waardoor per saldo een afname van 15 par keerplaatsen ontstond. In een later stadium zou dit aantal parkeerplaatsen weer worden teruggebracht. Om ervoor te zorgen dat er in de tussentijd voldoende parkeergelegenheid zou blijven zijn tijdelijke parkeerplaatsen aangebracht. Deze tijdelijke parkeerplaatsen bevonden zich op het trottoir naast de ING-bank aan de Van Aostastraat, op het Raadhuisplein aan de ach ter- en zijkant van snackbar Blakborn en op de Raadhuisweg-zuid aan de noordelijke zijde van de rijbaan (langs de Witte Kerk). Waar worden tijdelijke parkeerplaatsen opgeheven? Inmiddels zijn de werkzaamheden aan het winkel- en appartementengebouw afgerond. Ook zijn veertien parkeerplaatsen terugge bracht. Om deze reden heeft het college van Heiloo besloten een aantal tijdelijke parkeer plaatsen op te heffen. Het gaat om de tijdelij ke parkeerplaatsen op de Van Aostastraat en op de Raadhuisweg-zuid. De tijdelijke par keerplaatsen op het Raadhuisplein blijven tot nadere orde gehandhaafd. U mag dus niet meer parkeren op de Van Aostastraat naast de ING-bank op het trottoir en ook niet op de noordelijke zijde van de Raadhuisweg-zuid (langs de Witte Kerk). U mag nog wel op het Raadhuisplein aan de achter- en zijkant van Blakborn parkeren. Ook op de tijdelijke parkeerplaatsen moet u een parkeerschijf gebruiken. De maatregel gaat in op maandag 19 januari 1998. Bij vorst is de kans vrij groot dat het gft-afval vastvriest in de rolemmer. Het gft-afval bevat immers in de winterperiode weinig structuur materiaal (zoals tuinafval), waardoor het afval vrij nat is. Vastgevroren gft-afval levert proble men op voor de reinigingsdienst bij het legen van de rolemmers. Op de rolemmer slaan helpt niet altijd en kan de rolemmer kapot maken. U kunt de reinigingsdienst een handje helpen door zelf te proberen het afval voorzichtig los te steken. Vastvriezen van het gft-afval kan enigszins beperkt worden door de rolemmer in de vorstperiode in de schuur te plaatsen en door de rolemmer niet op een koude plaats in de wind te zetten. Ook is het beter de rolemmer niet de avond voordat hij wordt geleegd al op straat te zetten. Een structurele oplossing tegen het vastvriezen van gft-afval lijkt er nog niet te zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte (B.O.R.), tel. 072 - 535 68 68. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Vossenakkers 51, P.B. Visser - vergroten woning; Het Maalwater 11, P.G.M. Kaatee - vergroten woning; Boekenstein 104, W. Blakborn - vergroten woning; Vrieswijk 201, C.J.M. Berkhout - vergroten woning; Bergeonstraat, Projectontwikkelingsmaatschappij De Peyler b.v. - oprichten 3 woningen; Stationsweg 84b, H.M. Wildschut - vergroten brasserie (keuken). De gemeente Heiioo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en grondbedrijf vindt plaats op woensdag 14 januari 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Vaststelling concept realisatie overeenkomst tussen Nelis - gemeente Heiloo met betrekking tot project Egelshoek; - Ontwikkelingen Hoekstuk Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 15 januari 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Verzoek Vereniging van Eigenaars Appartementengebouw De Kuilenaar om verplaatsing van de glasbakken- en kledingcontainers; - Milieu-aspecten met betrekking tot verkoop terrein Kanaalweg aan Waterschap Het Lange Rond; - Discussiestuk "water, gas, electra of bomen?" Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 13 januari 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Opdracht voor haalbaarheidsonderzoek naar bestemming van huis en koetshuis op Landgoed Nijenburg. Woon-Zorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Agenda voor raadsvergadering d.d. 12 januari 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 1 december 1997 4a. Ingekomen stukken b. Eventuele voorstellen gemeenschappelijke regelingen Eventuele bespreekstukken 5. Vaststellen voorbereidingsbesluit toekomstig bestemmingsplan De Egelshoek 6. Vervallen verklaren voorschriften gemeenten Alkmaar en Akersloot en van toepassing verklaren voorschriften gemeente Heiloo in toe te voegen gebieden Akkoordstukken 7. Vaststelling beleidsplan 1998 Algemene Bijstandswet incl. wijziging Verordening premiebeleid en vrijlating van inkomsten 8. Samenwerking afvalinzameling Alkmaar/Bergen/Heiloo 9. Instemming met procedure tot tekenen van intentieverklaring met bijbehorende bestuursovereenkomst optimalisatiestudie riolering kleine HAL en Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen 10. Uitbreiding weekmarkt van 42 naar 54 kramen 11 .Beschikbaarstelling krediet voor aanschaf couverteermachine 12. Beschikbaarstelling krediet voor aanschaf Computer Aided Design (CAD)-stations op afdelingen Stedenbouw en Milieu 13. Begrotingswijzigingen: a. vervanging 65 p.c. 's en 2 notebooks (laptops) en uitbreiding anti-virus-softwarelicentie b. wijziging, voortvloeiend uit de 2e marap 1997 betreffende het opwaarderen van het netwerk en de overstap van Novell naar N.T. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 19 januari 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Wijziging fte-verdeling in de begroting 1998; - Algemene wet bestuursrecht derde tranche; - Platformfunctie regio; - Onderuitputting begroting in Heiloo; U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieu we jaar te ontvangen. Vanwege het verbe teren van de belasting van de huisvuilbe- laders is ervoor gekozen de wijkindeling voor het legen van rolemmers te verande ren. Dit betekent dat de ophaalkalender conform de wijzigingen wordt aangepast. Wanneer krijgt u de nieuwe ophaalkalender U ontvangt de nieuwe ophaalkalender eind januari 1998. Het legen van de rolemmers in januari 1998 geschiedt op dezelfde wijze als in januari 1997. U kunt hiervoor dus nog één maand uw ophaalkalender over 1997 raadplegen. Per 1 februari kunt u op de nieuwe kalen der zien of u uw rolemmer op een andere dag moet buitenzetten dan u gewend was. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.Q0 tot 20.00 uur, tel. 5356666. STATIONSWEG 86 - TEL. 532064 T - FAX 5320642 Informatierubriek m Meer informatie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4