Heilooër maakt hengel voor Joe Cocker m Rabobank West-Kennemerland officieel van start m Halve Marathon belooft spektakel te worden Jngezönden brieven mi PAGINA 6 UITKIJKPOST-7 JANUARI Dierenbesch erm ing Jaargroep persoonlijke ontwikkeling Cursus verhalen schrijven SV Oppositie Cursus gezond afvallen en bewegen Instuif-repetitie Jeugdorkest Caecilia Introcursus zen Shiatsu massage Foresters handbal Edelstenen bij Arbor Vitae i Nunchaku-team Dojo presteert goed Voorlichting over bevallen De Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken. Actie Lopen voor Tom Themamiddag ziekte van Parkinson Activiteiten Itieiloo Patiëntenadviesraad MCA Cursus Vrouwen aan de knoppen Dia-lezing Indonesië Passe-partout workshops 5019 Joe Cocker temidden van Edith en Bert Schouten, mét nieuwe vliegenhengel. HEILOO - Er was eens... een eigenaar van een hengelsportzaak in Heiloo die prachtige hengels op maat kon maken. Op een dag kreeg deze man een wel heel bijzondere opdracht: een custom vliegenhengel te maken voor niemand minder dan de wereldberoemde zanger Joe Cocker. Een hengel die hij de zan ger daarna zelf mocht overhandigen. Het lijkt bijna een sprookje, maar toch is het echt gebeurd, en wel bij Bert en Edith Schouten van Handy Fish aan de Kennemerstraatweg 127. Bert Schou ten vertelt opgetogen over deze specia le opdracht. „Een vriend van Joe Cocker wilde hem een hengel cadeau geven voor Kerstmis. Cocker is name lijk een enthousiast sportvisser. In Colorado, in de Verenigde Staten waar hij woont, schijnt hij dikwijls op pad te gaan om te vissen op forel in de rivier." Via via, zo gaat dat, kwam de vriend van Cocker terecht bij Handy Fish. Bert Schouten steekt zijn trots niet onder stoelen of banken als-hij vertelt over de hengel die hij maakte voor de zanger. „Het is een perfecte vliegen hengel, gemaakt uit de beste compo nenten en natuurlijk voorzien van de naam van de zanger. Twee meter zeven tig lang is-ie en hij bestaat uit vier delen. De reel is handgemaakt door Ari 't Hart en ook daar staat de naam in van Joe. Vanzelfsprekend hebben we lijnen, kunstvliegen en andere accessoi res toegevoegd die een perfecte combi natie vormen met de hengel." Als klap op de vuurpijl werden Bert en Edith Schouten in de gelegenheid gesteld om zelf de hengel aan Joe Cocker te overhandigen. „Nadat Joe een beetje bekomen was van zijn ver bazing, hebben we nog een hele tijd met hem gepraat. Over de liefde voor het vliegvissen en natuurlijk over de hengel en de enorme werpcapaciteit ervan." Met de nodige foto's en voor zien van een handtekening opf zijn laat ste cd konden Edith en Bert glimmend van trots huiswaarts keren. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Lapjesschildpadpoes met witte bef en voetjes, 1 jr. Westerweg/Ewislaan, Hei loo. Effen grijze poes met streepjes op de kop, pluizige vacht, 7 jr. Dokterslaan, Heiloo. Cyperse gec. kater met witte bef, voet jes en staartpunt, 1 jr. Havercamplaan, Heiloo. Effen donkergrijze poes met wit befje, 3 jr. De Kloosterhof, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Kleine volwassen zwarte poes, vóór witte voetjes en achter kniekousen, witte snorharen, Westerweg/Van Vlade- rackenlaan, Heiloo. Lapjesschildpadpoes met witte bef en sokjes, Kennemerstraatweg/Kuillaan, Heiloo. Yorkshire terriër met zwarte vlooien band met rode streep, Hoocamp, Akersloot. Inl. 072-5616106. ALKMAAR - Persoonlijke ontwikke ling is bezig zijn met jezelf in ontmoe ting met de ander. Het is bij jezelf en in jezelf heel en sterk voelen, zodat je de ander tegemoet kan treden vanuit de zekerheid dat jij weet wie je bent. Onderwerpen die in de nieuwe cursus persoonlijke ontwikkeling van Gré Braaksma aan de orde komen zijn hoorbaar en zichtbaar zijn, communica tie met je hele lijf, plezier en creativiteit aanboren en binnen en buiten-ruimte in balans. Voor deelname aan deze jaar groep is een intake verplicht. De jaar groep start 2 februari en duurt dertig avonden. Informatie over de jaargroep en intake bij Gré Braaksma, tel. 072-5124014. De cursus wordt gegeven in de Ruimte, Verdoesstraat 2a te Alkmaar. HEILOO - Voor wie met een hoofd vol verhalen rondloopt maar niet eerder de kans tot schrijven vond, start vrijdag ochtend 23 januari een cursus verhalen schrijven. In deze cursus wordt twaalf ochtenden lang gewerkt met ervarin gen, herinneringen, maar ook met fan tasie en fictie. Door middel van gerichte opdrachten wordt gewerkt aan het schrijven van teksten. Daarbij komen spelenderwijs de basisprincipe's van het schrijven aan de orde. Het geschrevene wordt met elkaar oesproken en becommenta rieerd. Op donderdagavond 22 januari start de cursus schrijven voor gevorderden. Hier wordt met taal gespeeld en gegoo cheld, wordt er geoefend met stijlen, genres, perspectieven en karakterbe schrijvingen om de pen zwierig te voe- ren. De cursussen zijn voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en het leuk vinden zowel met fantasie als met levensverhalen te werken. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar. Voor inlichtingen en opgave kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen met 072-5332418. HEILOO - Op de drempel van de olie bollen en goede voornemens werd op de allerlaatste dinsdag van 1997 de zes tiende ronde in de interne schaakcom petitie gespeeld. Gezien de vele nullen die er vielen gingen de heren er fors tegenaan. In de partij Groot-Van Etten strooide laatstgenoemde kwistig met pionnetjes. Te kwistig bleek later, want Van Etten kreeg er te weinig terug. Het eindspel, werd door Groot met vaète hand naar winst gevoerd. Bij Kerst-Ranzijn bekeek Ranzijn de zetten van zijn tegenstander met waak zame nieuwsgierigheid en vond steeds de juiste tegenzetten. Een verdienstelij ke remise was zijn deel. Lamers liet zijn tegenstander Van de Veer met origineel spel zijn schaakhielen zien. Bosma maakte er tegen Jongkind een waar spektakel van: met behulp van zijn tegenstander werd een schimmig offer van Bosma plotseling kansrijk. Het werd uiteindelijk remise. Folkerts- ma kon tegen de Jager de winnende combinatie niet goed doorrekenen. De Jager accepteerde glimlachend het halve punt. Uitslagen: Groot-Van Etten 1-0, Hee- ringa-Kracht remise, Folkertsma-De Jager remise, Manni-Van de Wal 1-0, Jongkind-Bosma remise, Blom-Maas 0- 1, Sauer-Huffnagel 1-0, Kerst-Ranzijn remise, Horninge-Ebregt 0-1, Hassing- A van de Brink 0-1, Tuinstra-Jonkheer 0-1, Koenders-Bos 0-1, Nieuwmeyer- Kraayenbrink 0-1, Lamers-Van de Veer 1-0. REGIO - Op 31 december zijn de akten gepasseerd. Ten overstaan van de nota ris zijn de handtekeningen gezet. Daarmee zijn de oude Rabobanken Heiloo-Limmen en Castricum-Aker- sloot opgegaan in een nieuwe bank: Rabobank West-Kennemerland. Een bank met circa 120 medewerkers en medewerksters en vijf vestigingen. Het is evident dat de werkgebieden van beide fusiebanken prima bij elkaar pas sen. Castricum, Limmen, Akersloot en Heiloo sluiten in tal van opzichten naadloos op elkaar aan. „Het fusiepro ces is bijzonder soepel verlopen. Vanaf de eerste oriënterende gesprekken, via de voorbereiding van de concrete fusie- voorstellen en de besluitvorming door de leden zijn we geen ernstige hobbels op onze weg tegengekomen. Maar we zijn er nog niet, de nieuwe naam is een stap in het hele proces. De fusie is geen doel op zichzelf, het is veel meer een impuls voor verdere ontwikkeling. Het gaat ons om groei, om verdere ontwik keling en niet om groot te zijn." Aan het woord is H. Klijnstra, algemeen direc teur en als zodanig voorzitter van het managementteam van de nieuwe bank. Zijn collega-directeur P. van Kempen vult aan: „Dit proces zal nog even door gaan. En bovendien maakt het deel uit van een meer omvattend traject van klantenoriëntatie en kwaliteitsverbete ring. De komende maanden zullen eerst de beide organisaties in elkaar worden geschoven en wordt er bekend welke mensen welke functies krijgen. Half april vind een volgende belangrijke stap plaats, het samenvoegen van de beide administraties. Tijdelijk zitten alle cliëntgegevens nog in twee gescheiden systemen. Maar de voorbereidingen zijn in volle gang, zodat we vol vertrouwen aan het nieuwe jaar zijn begonnen." Naast beide directeuren kent Rabo bank West-Kennemerland een manage mentteam bestaande uit F. van Megge- len, manager bedrijven, D. Trap, mana ger Financiële Advisering/Huis en Hy potheekadvies, de nieuwe manager Cliënten Advies, mevrouw B. Borger en W. Buishand, manager Bedrijfsvoering. Naar de klanten toe „Onze klanten kunnen straks kiezen uit vijf kantoren: twee in Heiloo en in Limmen, Akersloot en Castricum. Men kan gebruikmaken van persoonlijke HEILOO - In januari gaan de Men- sendieck-oefentherapeuten en de dië tisten van Heiloo weer samen een cur sus geven. Het is een cursus voor ieder een, die op een leuke en verantwoorde manier wil afvallen en een goed gewicht wil houden. De lessen bestaan uit een uur conditie training volgens de Mensendieck-me- thode en een uur begeleiding in het gezond eten. De Mensendieck-training bestaat uit oefeningen die bewust wor den uitgevoerd en als doel hebben het aanleren van een goed houdings- en be wegingspatroon met daarbij de juiste ademhalings. Tegelijkertijd wordt er aan verbetering van de algehele spier- conditie gewerkt, zonder dat daarbij het lichaam te zwaar belast wordt. De voedingsbegeleiding bestaat uit informatie over anders eten en gaat in op de vele aspecten die rond voeding en vermagering spelen. Voor het afval len kunnen cursisten kiezen uit ver schillende methodes zoals de zelfcon trole-methode en Montignac. Ze leren omgaan met moeilijke situaties, inko pen doen etcetera. Daarnaast is er informatie over vetten, calcium en bot ten en obstipatie. De cursus start woensdag 21 januari in het Open Huis van 9.00 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De cursus duurt tot half april. De kosten bedragen f 300,-. Voor inlichtingen en aanmel ding kunt u terecht bij diëtist R. Penders, tel. 072-5336673. HEILOO - Op dinsdag 13 januari houdt het jeugdorkest Caecilia een in stuif-repetitie. Iedereen die het leuk lijkt om samen muziek te maken, kan komen kijken en luisteren. Muzikanten die minimaal een jaar les hebben gehad op een instrument mogen ook de hele repetitie komen meespelen. Het jeugd orkest repeteert van 18.30 tot 19.45 uur in Buk Buk aan de Pastoor van Muijen- weg. Het jeugdorkest is een onderdeel van het Heilooër Harmonieorkest Caecilia. Het orkest bestaat uit ongeveer veertig muzikanten van acht tot en met zestien jaar en staat onder leiding van Wim Klaver. Wanneer leden de leeftijd van zestien jaar bereiken, kunnen ze door stromen naar het 'volwassen' A-orkest. De muziek die het jeugdorkest speelt is zeer afwisselend. Naast wat meer klas siek getinte muziek staan er swingnum mers op het programma. Naast de wekelijks repetitie en de concerten, worden er ook muzikale uitstapjes ge organiseerd. Voor meer informatie kunt u bellen naar Miralda Domper, tel. 072-5339132. BERGEN - Voorafgaand aan de op donderdag 29 januari te starten basis cursus zen shiatsu massage, zal er op dinsdag 13 januari om 19.30 uur een introductieles plaatsvinden door Joop van der Meij, gediplomeerd jokay shiatsu therapeut. Dit gebeurt in de stu dio aan de Stroomerlaan 20 te Bergen. De kosten hiervoor bedragen f 10,-. Shiatsu heeft naast een genezende wer king ook een belangrijke preventieve en vitaliserende uitwerking. Ook wordt aandacht besteed aan do-in, een vorm van zelfmassage, ki en ademhalingsoe feningen, om de gezondheid te bevor deren. Shiatsu wordt bij voorkeur op katoe nen kleding toegepast. Voor aanmel dingen en inlichtingen kunt u bellen met 072-5897711. advisering, maar ook in toenemende mate van het gemak van automaten. Cliënten zijn hierdoor minder gebon den aan de gebruikelijke openingstij den van de kantoren. Overigens zal de uitwisseling de eerste maanden nog niet optimaal zijn, zolang de beide administraties nog niet in elkaar zijn geschoven." Klijnstra vervolgt: „Wat belangrijker is, is de ontwikkeling in de dienstverle ning, de advisering van onze relaties. De huidige vijf kantoren zullen er ze ker blijven, maar we gaan steeds meer naar onze klanten toe. We bezoeken nu al geregeld cliënten thuis of op de bedrijven. En kijk eens naar de ontwik kelingen in elektronisch bankieren." „Ons uitgangspunt is de situatie van de cliënt. Onze doelstelling is mensen, par ticulieren en ondernemers, maar ook instellingen en verenigingen, te helpen hun wensen, hun ambities te realiseren. Binnen de Rabobankorganisatie is een aantal jaren geleden dit proces van her oriëntatie op een betere klantgericht heid en kwaliteitsverbetering in gang gezet. Beide banken Heiloo-Limmen en Castricum-Akersloot hebben hier aan de afgelopen jaren reeds hard gewerkt. Door nu de krachten te bun delen krijgt dit proces een nieuwe impuls en dat komt onze relaties alleen maar ten goede." Productontwikkeling, opleiding en trai ning staan hoog in het vaandel van de bank. Door de huidige schaalvergroting ontstaan er meer mogelijkheden voor specialisatie. Dat betekent dat advi seurs en relatiebeheerders naast meer bancaire deskundigheid ook meer branchekennis kunnen opdoen. Boven dien heeft een grotere bank meer advi seurs binnen de verschillende afdelin gen. Van Kempen: „Behalve de kwali teit is de fusie dus ook goed voor de continuïteit van onze dienstverlening. Bij afwezigheid wegens opleiding, va kantie of ziekte is de opvang door col lega's binnen een grotere bank veel beter geregeld." In 1998 is het honderd jaar geleden dat de Rabobankorganisatie werd opge richt. Dat zal gevierd worden met een aantal activiteiten, die zijn gabaseerd op samenwerking en kennisoverdracht. „Maar," zo belooft Van Kempen, „een feestelijk tintje zal niet ontbreken." HEILOO - Dat het eerste team van de Foresters handbal het dipje te boven is hebben ze de afgelopen wedstrijden wel laten zien. Afgelopen zondag stond de zware wedstrijd tegen Zeeman Vg/SEW op het programma. Van de da mes uit Nibbixwoud werd op het veld al een keer verloren en een keer maar net gelijk gespeeld. Er stond nu dus een gespannen Forestersploeg in de zaal. Binnen vier minuten stond de ploeg uit Heiloo met 3-0 achter. Sandra van Tiel en Annemarie Reyersen van Buuren zorgden voor een 4-4 stand. Vanaf dat moment gingen de gasten goed spelen. De slordigheidjes en het onnodig bal verlies waren over en ze liepen uit tot en 9-14 voorsprong bij de rust. De tweede helft gaf een oppermachtig Foresters te zien. De thuisploeg kon zich niet meer alleen met het spel bezig houden en liep ook tegen zichzelf en vooral tegen de scheidsrechters te handballen. Foresters behaalde een goede 16-25 overwinning. Het gevolg van deze winst is dat de ploeg nu, als debutant in de tweede divisie, trots de ranglijst aanvoert. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Ar bor Vitae verzorgt Coby Grijs op maandag 12 januari in de Gerefor meerde Kerk, Noordergeeststraat 9, een avond over edelstenen. Coby heeft een edelsteencentrum in Alkmaar. Edelstenen kunnen een posi tieve of negatieve werking voor ons hebben. Een goed gekozen steen kan een verrijking geven op fysiek, mentaal en spiritueel niveau, terwijl een ver keerd uitgezochte steen ervoor kan zorgen dat er een stilstand of vererge ring optreedt van de processen waarin men zich bevindt. De aanvang is om 20.00 uur en de entree bedraag f 10,-. Voor inlichtingen belt u Henk Lambeck, 072-5330523. HEILOO - In december deed het Nunchaku-team van Dojo 't Loo mee aan de Open Helderse kampioenschap pen. Dit toernooi bestaat al twintig jaar als judotoernooi, maar sinds twee jaar is er ook een Nunchaku-toernooi. Voor het onderdeel Kumite hadden ingeschreven Peter Hauwert, Joris Kreb, Jeroen Zoon, Robert Sawy, Rick Glorie, Jasper Blom en Esther Tuin. Voor het onderdeel Freestyle waren dat Jasper Blom en Peter Hauwert. Freestyle is een vrije oefening op mu ziek waarbij de deelnemer zijn vaardig heid toont. Muziekkeuze, houding, uit straling en technische vaardigheid zijn hierbij van groot belang. De Freestyle-oefening van Peter Hau wert verliep niet helemaal vlekkeloos, maar hij liet zulke fabuleuze technie ken zien dat de jury hem een tweede plaats toekende. Peter Hauwert behaal de een derde plaats in de klasse tot 1.75 m. In de klasse tot 1.85 zaten Robert Sawy en Jeroen Zoon bij elkaar in een poule. Na twee bloedstollende partijen trok Robert aan het langste eind, maar verl oor helaas de finale. Resultaat waren een tweede en derde prijs. Esther draaide in de klasse boven 1.65 m. Na drie winst-partijen stond zij in een spannende finale, die ze uiteinde lijk winnend afsloot. De klasse tot 1.85 m werd gewonnen door Jasper Blom. Hij won alle partijen overtuigend met vier punten verschil. Als klap op de vuurpijl kreeg Dojo 't Loo nog een prijs omdat het team de meeste prijzen had gewonnen. ALKMAAR- Donderdag 15 januari houdt het Verloskundig Samenwer kingsverband Noord-Holland Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In dit samenwerkingsverband zijn alle gynaecologen, huisartsen en verloskun digen uit de regio Alkmaar vertegen woordigd. De bijeenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal van het Medisch Centrum Alkmaar van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische- en de thuisbevalling en mevrouw C. Tilanus, chef de clinique afdeling Verloskunde MCA, vertelt over de klinische beval ling. Na afloop is er ruimschoots gele genheid om vragen te stellen. Aan melden kan op tel. 072-5483500; EGMOND/HEILOO - Ook Heilooër Gert-Jan van Steenis zal zondag aantre den bij de Halve Marathon die in Egmond aan Zee gelopen wordt. Van Steenis, die in het dagelijks leven direc teur van een basisschool in Alkmaar is, heeft besloten om van zijn loop een sponsorloop te maken. Hiermee wil hij geld inzamelen voor kanker-onder- zoek. Op dit idee kwam hij doordat Tom Tromp, een van de leerlingen van zijn school, botkanker heeft gekregen. Een sponsorbedrag voor deze actie kan gestort worden op rek.nr. 1498.42.864 ten name van De Polsstok, onder ver melding van 'Lopen voor Tom'. Maxi maal tien procent van de opbrengst zal in overleg met de familie van Tom besteed worden aan een wens van hem. ALKMAAR - De Parkinson Patiënten Vereniging Alkmaar en omstreken or ganiseert in samenwerking met de afdelingen Klinische Psychologie en Maatschappelijk Werk van het MCA op dinsdag 13 januari een themamid dag voor Parkinsonpatiënten en hun partners. D.eze bijeenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal van het MCA van 14.00 tot 16.00 uur. Gastspreker van deze middag zijn P. van den Berg, klinisch psycholoog, en A. de Jong, maatschappelijk werker. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Wie meer in formatie wil of deze middag wil bijwo nen, kan zich aanmelden op tel. 072- 5483500. Tendenz Zaterdag 10 januari base dance voor leerlingen van groep 8, van 19.30 tot 22.00 uur. Gratis entree. Het Trefpunt Tot 3 maart expositie van olieverfschil derijen van Wil Himmelreich. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. De Loet Expositie tot half januari van aquarel len van leerlingen van Lucie van Sluis op de eerste etage. Hema Tot februari expositie in de koffieshop van schilderijen van Hallem-schilder Jos Apeldoorn. Bibliotheek Zaterdag 10 januari van 10.30 tot 12.30 uur cursus Internet. Tentoonstellingen: volwassenenafdeling tot 26 januari 'Nieuwe media; Internet en cd-rom', jeugdafdeling 'Computers en zo', bibli otheekafdeling Overkerck 'Brood' en vitrine van De Loet 'Winter'. Abdij kaarsen Expositie van kerstgroepen, dagelijks tussen 10.30 en 16.30 uur (behalve zon dag) aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar heeft sinds kort een Pa tiëntenadviesraad (PAR). De PAR heeft de taak om de gemeenschappelij ke belangen te vertegenwoordigen van de patiënten van het MCA. Zij zal het MCA gevraagd en ongevraagd advise ren over het zorgbeleid vanuit patiën tenperspectief. In de adviesraad hebben zeven leden zitting. Zij zijn allen afkomstig uit patiëntenverenigingen. Voor informa tie over de adviesraad kan elke maan dag tussen 9.30 en 12.00 uur gebeld worden met tel. 072-5153885. HEILOO - Op dinsdag 27 januari start de cursus Vrouwen aan de knoppen van de Federatieve Vrouwenraad. Gedurende vier middagen zal ingegaan worden op de bediening van diverse apparaten, zoals een digitale wekkerra dio, een radiocassetterecorder met cd en video en tv. De andere cursusmiddagen zijn op 3,10 en 17 februari. De cursus is bestemd voor alle vrouwen van Heiloo en kost f 20,-. Opgave ,kan nog tot 20 januari bij R. Blokker, tel. 072-5332411 of C. Overwater, tel. 072-5335212. HEILOO - In tegenstelling tot eerdere berichten is de laatste dia-informatie avond van de stichting Het Schone Streven in het Open Huis niet op 30 maar op 23 januari. Toegangskaarten zijn nog verkrijgbaar bij Disc 't Loo in het gelijknamige win kelcentrum. w 'm" Golfbaan De voorgenomen aanleg van een golf baan in Heiloo lijkt wel een 'never ending story'. In de Uitkijkpost van 31 december lezen wij dat de gemeente Heiloo de procedure rond de golfbaan nu weer wil wijzigen. Wij begrijpen dat de gemeente de oefenbaan (driving range) aan de zuidzijde van de Lage- laan wil schrappen omdat de provincie dat niet goedvindt. De aanleg daarvan zou namelijk de openheid van het land schap aantasten, hetgeen wij volledig beamen. Wij hebben van het begin af aan be zwaar gemaakt tegen de aanleg van een golfbaan op het schaarse grondgebied van Heiloo. Niet, het zij nogmaals ge zegd, omdat wij iets tegen de golfsport zouden hebben, maar omdat wij vinden dat de gemeente Heiloo wel heel snel zonder enig toetsingskader, door de bocht ging om de mogelijkheid daartoe te scheppen. Wij brengen in herinnering dat tegen de oorspronkelijke artikel 19-procedu- re talloze bedenkingen bij de provincie zijn ingediend, waarop nog niet is beslist. Het betreft hier onder andere het bezwaar tegen de wijziging van de huidige bestemming ALN (Agrarisch met Landschappelijke en Natuur waarden) - en niet 'agrarisch' zoals in de krant staat - naar de bestemming A (Agrarisch). Voorts is een aantal be zwaren ingebracht tegen het nog door de provincie goed te keuren bestem mingsplan Landelijk gebied, waarin de golfbaan inmiddels is opgenomen. Naar onze mening kan de gemeente niet zo maar iets tijdens de procedure wijzigen. Daarmee vervalt het oor spronkelijke plan en zal de procedure dus opnieuw moeten worden gevoerd. Ook het bestemmingsplan, dat nog niet eens is goedgekeurd, moet worden gewijzigd en opnieuw ter goedkeuring worden aangeboden. Haastige spoed is dan ook zelden goed. Milieu Contact Heiloo Els Swart HEILOO - Op de maandagen 12 en 26 januari starten er weer passe-partout workshops die bestaan uit twee les- avonden bij Inzet Ateliers. De lessen zijn van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten bedragen f 70,- inclusief materialen. De eerste workshop wordt gehouden op 12 januari en 19 januari, de tweede op 26 januari en 2 februari. Naast de nodige basiskennis over het inlijsten, de kartonsoorten en de ver schillende soorten passe-partouts, ma ken cursisten kennis met maatvoering en verhoudingen. Natuurlijk wordt er ook gesneden, waarbij de passe-par- toutmaten en snijdiepte berekend wor den om tot een prachtig venster te komen. Voor de tweede avond kunnen cursis ten een werkstuk meenemen van maxi maal 30 bij 40 centimeter, waarvoor tij dens de avond zelf een passe-partout gemaakt kan worden, bijvoorbeeld aquarel, prent, of foto. U kun zich aanmelden bij Inzet aan de Raadhuisweg 10, tel. 072-5336433. - -v- Zondag wordt het weer zwoegen en zweten door het zand van het Egmondse duin- en strandlandschap tijdens de halve marathon. EGMOND - Op 11 januari zal in Egmond aan Zee voor de zesentwintig ste keer de Halve Marathon gelopen worden. Aan de start zal een interna tionaal deelnemersveld verschijnen, met onder anderen de winnaars van vorig jaar, John Kiprono bij de mannen en Tegla Loroupe bij de vrouwen. Alle starts vinden plaats vanaf de noordboulevard. Om 12.00 uur begint de wedstrijdloop, om 12.03 uur gevolgd door de businessloop en om 12.06 uur gaan de prestatielopers van start. Ook worden er trimlopen gehouden (3 en 7 kilometer) waaraan iedereen kan deel nemen. De start daarvan is om 12.09 uur. De trimlopen hebben een aantrekke lijk parkoers. Start en finish is op de noordboulevard. Iedere deelnemer aan deze trimloop ontvangt direct na afloop een herinneringsvaan. Van elke deelne mer aan de trimloop wordt dit jaar bij de strandopgang een actiefoto gemaakt die men vrijblijvend thuisgestuurd krijgt- Inschrijven voor deze trimlopen is mogelijk op zaterdag 10 januari tussen 9.00 en 14.00 uur in de sporthal van Egmond aan Zee, en van 14.00 tot 18.00 uur in hotel Zuiderduin. Zondag 11 januari kan men voor de trimlopen nog inschrijven van 9.00 tot 11.30 uur in de sporthal, bij vv Egmondia en op de noord-boulevard bij de sterflat. De inschrijfkosten bedragen f 5,- per per soon. Het hele weekeinde staat Egmond in het teken van sportiviteit, want op zaterdag 10 janauri wordt de eerste Mountainbike Strandrace gehouden, die voert van Egmond naar de Pier van IJmuiden en terug. De start van deze 34 kilometer lange tocht is om 11.30 uur. Blarenbal Zondagmiddag, na afloop van de halve marathon, wordt er (gezien het enorme succes van de laatste jaren) een groot feest georganiseerd in Hotel Zuider- duin. Deelnemers, supporters en toe schouwers zijn van harte welkom om tijdens het Blarenbal, onder het genot van een drankje en een gezellig stuk live muziek, n# te genieten van het sportieve evenement. De muziek wordt verzorgd door de in Egmond en wijde omgeving bekende band Memphis. Dit sluitstuk van de halve marathon begint om 14.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Zuiderduin vindt u aan de Zeeweg 52 in Egmond aan Zee. De entree bedraagt f 5,-. Voor meer informatie belt u 072-5065000. Ook dit jaar zal Radio 80, de lokale omroep van Egmond, de halve mara thon live verslaan. Het evenement begint bij Radio 80 op de zaterdag voor de loop. Op zaterdag 10 januari wordt de ATB-race live verslagen door onder meer Steven Rooks, 's Avonds is er tus sen 20.00 en 23.00 uur een voorbe schouwing. In deze uitzending komen de favoriete lopers van dit jaar aan het woord. Ook de oud-lopers worden niet vergeten. De dag van de halve marathon zelf begint om 10.00 uur een rechtstreeks Verslag. Dit verslag zal tot en met 17.00 uur duren. Tijdens het verslag van de halve marathon wordt Radio 80 bijge staan door Henk Mentink, atletiektrai- ner en -adviseur. Maandag 12 januari zal er tot slot tus sen 20.00 en 22.00 uur een uitzending zijn van de sportfoyer. De gasten hierin zijn lopers van de halve mafathon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6