teiten Hei Bowlingteam Heiloo vijfde tijdens landelijke finale IC'" Let op 2 februari 1998 Bekendmaking 0NT e HEILOO Tijdelijk informatiecentrum bouwproject Egelshoek Voorbereidingsbesluiten Informatie-avond de milieu-enquête en gemeen telijk milieubeleidsplan Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Woon-Zorgloket in Heiloo i PAGINA 4 N I E HEILOO Mededeling inzake de reinigingsdienst In 1998 veranderen de normen voor de licha melijke belasting van onze medewerkers op de reinigingswagens. Om aan deze verande ringen te voldoen zijn de ophaalroutes van het huishoudelijke afval anders ingedeeld dan u gewend was. Het is mogelijk dat uw huis houdelijk afval voortaan op een andere dag wordt ingezameld. Wanneer treedt de verandering in werking De verandering gaat in op 2 februari 1998 In de week vóór 2 februari 1998 krijgt u van ons een nieuwe afvalkalender met een brief waarin staat op welke dag en in welke straat het huishoudelijk afval voortaan zal worden opgehaald. In de praktijk blijkt dat veranderingen van grote omvang altijd gepaard gaan met start problemen. Om deze startproblemen te kunnen opvangen vragen wij u de rolemmers op de ophaaldag tussen 06.00 en 07.45 uur buiten te zetten. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u bellen met nummer 072 - 535 68 07. De burgemeester en het college van burge meester en wethouders van Heiloo hebben op 2 december 1997 besloten de voorschrif ten van de gemeenten Alkmaar en Akersloot zoals deze gelden in de per 1 januari 1998 aan de gemeente Heiloo toegevoegde gebie den per 15 januari 1998 vervallen te verklaren en hebben de voorschriften van de gemeente Heiloo vanaf 15 januari a.s. ook in deze gebieden van kracht verklaard één en ander voorzover behorend tot hun bevoegdheid. De gemeenteraad van Heiloo heeft in haar vergadering d.d. 12 januari 1998 besloten de verordeningen van de gemeenten Alkmaar en Akersloot, zoals deze gelden in de per 1 janu ari 1998 in de aan Heiloo toegevoegde gebieden, vervallen te verklaren en de veror deningen van de gemeente Heiloo ook in deze gebieden van toepassing te verklaren. De besluiten zijn genomen in verband met de wens een uniform rechtssysteem tot stand te brengen in verband met de rechtszekerheid en rechtvaardigheid voor de burger en met het oog op een doelmatige gemeentelijke organisatie. Ter inzage De besluiten liggen vanaf 15 januari 1998 ter inzage bij de afdeling Bestuurszaken van het gemeentehuis, kamer 126. Openingstijden zijn van maandag tot en vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u tot en met 16.30 uur terecht na telefonische afspraak, tel. 072 - 535 66 44. Afschriften van deze besluiten zijn tegen ver goeding van de daarvoor verschuldigde leges te verkrijgen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldende bestemmingsplan voor maximaal vijf jaar in verband met het vestigen van een informatiecentrum in de voormalige (woon)boerderij op het perceel Laan van Muijs 1. Indienen van bedenkingen Vanaf donderdag 22 januari 1998 kan een ieder gedurende 14 dagen tegen dit voorne men om tijdelijk vrijstelling te verlenen schrif telijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw J. van Rijn van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 54 De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het gemeentebestuur van Heiloo heeft beslo ten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: 1. een perceel grond gelegen ten zuiden van de Bergeonstraat en gesitueerd tussen de spoorbaan en de woning Bergeonstraat 20; 2. een perceel grond, gelegen tussen de Belieslaan en Laan van Muijs en ten westen van de Westerweg (1e fase plan Egelshoek). Ter inzage De besluiten treden in werking op donderdag 22 januari 1998 en liggen met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavohdtussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 535 67 47). llij Maatschappelijke voorzien! Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Op woensdag 4 februari a.s. wordt een infor matie-avond in het gemeentehuis gehouden over de milieu-enquête en het gemeentelijk milieubeleidsplan. Reacties op de gehouden milieu-enquête De reactie op de milieu-enquête was overwel digend. Maar liefst 622 van de 1.000 formulie ren zijn door de inwoners van Heiloo terugge zonden. De gegevens uit de enquête zijn verwerkt in een milieubelevingsrapport. De resultaten van de enquête geven op heel veel punten een duidelijk beeld van wat er onder de bevolking van Heiloo leeft. In het milieubeleidsplan, waarin we zullen aangeven wat we de komende vier jaar gaan doen en wat het kost om het milieu te verbe teren, houden we natuurlijk ook rekening met de resultaten van de milieu-enquête. Informatie-avond Om u in de gelegenheid te stellen met de gemeente van gedachte te wisselen over de inhoud van het milieubeleidsplan en de rol van de enquête-resultaten hierin, is een infor matie-avond georganiseerd. Deze avond vindt plaats op woensdag 4 februari om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Na een welkomstwoord van de wethouder, de heer A.J.M. ten Hoope, informeren wij u over de stand van zaken en worden de resultaten van de enquête besproken. Daarna volgt een toelichting hoe deze resultaten verwerkt zou den kunnen worden in het milieubeleidsplan. U krijgt natuurlijk de gelegenheid om vragen te stellen en uw mening te geven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met Kees Besseling van de afdeling VROM. Milieu, tel. 072 - 535 67 31. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. Slimpad 30 - vergroten woning en aanbou wen garage/berging; Boswinde 46 - vergroten woning; Tulpencroftlaan 44 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 januari 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan De Peyler B.V. te Hoorn voor de bouw van drie vrijstaande woningen aan de Bergeonstraat. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 januari 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47 Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden; Baijershoffweg 17, J.P. Bakker - plaatsen berging; Tuinenhof 23, J.H. Rooker - plaatsen berging; Rosendaal 2, Gemeentebestuur van Heiloo - veranderen bestaande bebouwing en het geheel oprichten van een gebouw t.b.v. een portiersloge/magazijnruimte/stallingsruimte; Westerweg 71, H.J. Out - ged. vernieuwen en vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer O bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Ypesteinerlaan 75, J.S. Blakborn - plaatsen berging; Heerenweg 100, A.P.M. Winder - vergroten woning (zolder); Tuinenhof 8, P. de Boer - vergroten woning; Tuinenhof 2, M.C.A. Mulder - vergroten woning; Vennewatersweg 17, R. van Haneghem b.v. - oprichten kantoor. Raadhuisplein I I85Q AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur Maandagavond van 18.00 lot 20.00 uur, tel. 5356666^ Hanswijckers brengen jeugdmusical Blast off Cursus stem en dans Darten Oosthonk I IITkllKPORT - ?1 JANUARI Informatierubriek ffiWlllii 1 De Beun Zondag 25 januari 'Tricolore', koffie concert door chansonnier Philippe Elan, aanvang 11.30 uur. Het Trefpunt Tot 3 maart expositie van olieverfschil derijen van Wil Himmelreich. Gemeentehuis Heiloo Tot en met februari tentoonstelling van recent werk van kunstschilder Iwan de Groot in de hal en gangen van het gemeentehuis, bij lijstenatelier Inzet aan de Raadhuisweg en bij Casa design in 't Loo. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Open Huis In januari expositie van olieverfschilde rijen van Wim Twaalfhoven. Hema Tot februari expositie in de koffieshop van schilderijen van Hallem-schilder Toe Aneldoorn. Dierenartsen Schaap en De Jong Tot maart expositie van schilderijen van Henny en Jaap Wildschut in de praktijk aan de Commandeurslaan 1. Bibliotheek Donderdag 22 januari cursus Internet van 19.00 tot 21.30 uur. Tentoonstelling in de kleuterafdeling 'Nijntje Pluis'. Ypsalon Donderdag 22 januari politiek forum 'Vrouwen kiezen', aanvang 20.00 uur. 't Oosthonk Donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Franse les. Maandag vanaf 20.00 uur darten. Dinsdag 20.30 uur astrologie. Woensdag: 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; vanaf 19.45 uur competitie bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten aan de Oostkanter 14. Hallemhuis Tot en met 1 maart expositie met beel den van Ans Post en schilderijen en een audiovisuele documentaire van Hans van de Berg en Fred Valkering. Elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. EGMOND - Na achtentwintig jaar gaat de Egmondse jeugdmusicalvereniging De Hanswijckers geen zee meer te hoog. De enthousiaste groep wist be slag te leggen op de nieuwe jeugdmusi cal Blast off. Dit fantastische verhaal wordt exclusief door De Hanswijckers opgevoerd op vrijdag 13 februari, aan vang 20.15 uur. Zaterdag 14 februari zijn er twee voorstellingen om 13.00 uur en 16.00 uur, in theater De Beun te Heiloo. Het vergt nogal wat om een compleet nieuwe musical op de planken te bren gen. Bijna veertig kinderen in de leef tijd van 9 tot en met 16 jaar spelen, zin gen en dansen mee in het verhaal. De debuterende regisseur Jorge Verkroost begon reeds in mei vorigjaar met de repetities. De liedjes zijn onder leiding van Wim Noteboom ingestudeerd en de choreografie is in handen van Dorien Roozendaal. Momenteel wor den tal van uren besteed aan de laatste loodjes. Bijna tachtig kostuums, meters decors en tal van attributen moeten er voor zorgen dat De Hanswijckers stra len als nooit te voren. Blast off vertelt het verhaal van een le raar die met een eigen gebouwde raket de ruimte op zoekt. Uiteraard gaat hij niet alleen. Samen met zes leerlingen beleeft hij de meest uiteenlopende avonturen. Ufo's, enge wezens en mys terieuze verschijnselen zijn aan de orde van de dag. Mr. Jones belandt door zijn eigen toedoen in grote problemen. Vanaf dat moment moeten de leerlin gen er alles aan doen om Mr. Jones uit zijn benarde situatie te redden. U kunt telefonisch reserveren via de 072-5066566 of 5066287 (tussen 18.00 en 21.00 uur). Tevens kaartverkoop bij zuivelwinkel Lemmink in Egmond aan Zee en bij sigarenmagazijn Twisk in Egmond aan den Hoef. ALKMAAR - De klanken waar het bij de cursus 'Stem en dans' om gaat zijn oorspronkelijk en deze basale geluiden zijn de basis voor onze bewegingen in de ruimte. De cursus start op woensdag 28 januari in de Ruimte, Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Infor matie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-5124014. HEILOO/HAARLEM - In Haarlem- Noord vond afgelopen zondag de lan delijke finale plaats van de door de Nederlandse Bowlingfederatie georga niseerde stedenontmoeting. De 26 deelnemende verenigingen hadden zich in de voorronden van hun afdeling voor dit evenement geplaatst. Afdeling 5 Noord-Holland werd vertegenwoor digd door het als eerste in de voorron de geëindigde Julianadorp en de num mers twee en drie, Spierdijk en Heiloo. In de tweede serie kwamen Spierdijk en Heiloo in actie. De vijf dames en vijf heren van elke vereniging moesten in vier games trachten een zo'n hoog mogelijke score te behalen. Ondanks de mooie openingsgame van Spierdijk (1839) was het resultaat van de drie laatste games onvoldoende en moest genoegen genomen worden met een voor hen teleurstellende 22ste plaats. Heiloo startte met een zeer slechte game (1695). Na de tweede en derde game (1917 en 1816) kwam Heiloo met een tussenstand van 5428 van de elfde naar een voorlopige vierde plaats. Met een geweldige laatste game (2007) en een eindscore van 7435 kwam Heiloo op een welverdiende eerste plaats te staan. De pijn van de verloren kans in de eerste game werd voor Heiloo steeds meer voelbaar met het verstrij ken van de games in de laatste serie. Later zou blijken dat Heiloo slechts 185 pins tekort zou komen voor een vero vering van het bronzen eremetaal. Het thuisspelende team van Haarlem- Noord was niet meer te stoppen en zij verdienden als geen ander de titel voor 1998 met een geweldige score van totaal 8005, op ruime afstand gevolgd door de als tweede en derde geëindigde Rijswijk (7683) en Lelystad (7620). HEILOO - Met het Embassy World Darts toernooi nog vers in het geheu gen, biedt 't Oosthonk de mogelijkheid om de dartsport eens van dichtbij te bekijken. Iedereen heeft kunnen zien dat het ook voor Raymond van Bar- neveld steeds weer een uitdaging blijft om die 180'ers te gooien, maar hoe moeilijk het nu werkelijk is om alle drie darts op de juiste plaats in het bord te krijgen, kunt u zelf ervaren of komen bekijken op 25 januari. Dan wordt er bij 't Oosthonk in plan Oost een open toernooi gehouden en kunnen alle Barney's uit de wijde om geving hun kunnen laten zien. Er wordt een 301 gespeeld, in plaats van het overbekende 501. Bij het 301 moet je minder punten gooien, maar het venijn zit 'm zowel in de start als in de staart! Om de score te openen dient nu ook een dubbel gegooid te worden, net zoals bij de finish. Het toernooi begint om 13.00 uur en het inschrijfgeld is f 7,50. Overigens wordt er elke maandag vanaf 19.30 uur getraind, waarbij iedereen welkom is om binnen te stappen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4