Bezoekers Zwembad Loos voelen zich al twintig jaar als een vis in het water Jeugdtheater Heiloo speelt kindermusical Oud-hollandse maaltijd blijkt groot succes sp o rb heil na Bowlingtitels naar Schultz en Poppenk PAGINA 10 UITKIJKPOST - 28 JANUARI Pi Bloemenzee in Egmond-Binnen Activiteiten Heiloo HOV speelt HMS Pinafore in De Beun Lezing Govert Schilling Tweedehands boekenmarkt egio nieuws vvék wmm SV Oppositie Hobbyfarm Diplomazwemmen bij Zwembad Loos, een hoogtepunt voor kind én ouder, (foto Kitty Hoogland) HEILOO - Op 1 februari precies be staat zwembad Loos twintig jaar. Een feit dat gevierd wordt met het perso neel, maar vooral ook met de trouwe bezoekers van het drukbezochte zwem bad. De vaste klanten krijgen volgende week in elk geval een cadeautje, want wie jarig is tracteert. „Het leuke is, dat je de kinderen die hier twintig jaar geleden op zwemles kwarften, nu als volwassenen terug ziet komen met hun baby's," zegt Suzan Loos. Zelf uit het zwemonderwijs komend, begon zij indertijd met haai man Arth na een gedegen oriëntatie in de regio het instructiebad aan De Om loop. „De opening was best wel span nend. We hadden een advertentie ge plaatst in de Uitkijkpost, maar je moet toch altijd afwachten of er iemand op af komt." Hun verbazing was dan ook groot toen ze zagen dat er een lange rij voor de kassa te wachten stond om zich in te schrijven voor zwemles. „Het bad zat binnen de kortste keren helemaal vol, allemaal voor het A-diploma/' Onder het praten dwalen de ogen gere geld af naar wat er gebeurt achter het glas. Een groepje peuters, samen met vader, moeder of oma, vermaakt zich in het water. Lida Kaandorp, een van de veertien medewerkers van het zwembad, houdt de boel geroutineerd EGMOND - Van 29 januari tot en met 2 februari herleven oude tijden in sporthal De Schulp in Egmond-Binnen. Aan de hand van het thema 'Oude Ambachten' is een waar miniatuur- Keukenhof gerealiseerd. Tussen de vele bolbloemen en groendecoraties wor den verschillende oude beroepen uitge beeld. Zo kunt u een kijkje nemen bij de kachelsmid en even verderop is de kolenboer. En sommigen van u herin neren zich vast nog wel het wasbord, de stamper en de mangel van de thuiswas- serij. Indien u nog een bot mes heeft, kunt u even langsgaan bij de scharen sliep.'Hij is aanwezig met een levens grote scharenslijper op wielen. Tendenz Zaterdag 31 januari van 19.30 tot 22.00 uur base dance party voor groep 8, entree gratis. Het Trefpunt Tot 3 maart expositie van olieverfschil derijen van Wil Himmelreich. Gemeentehuis Heiloo Tot en met februari tentoonstelling van recent werk van kunstschilder Iwan de Groot in de hal en gangen van het gemeentehuis, bij lijstenatelier Inzet aan de Raadhuisweg en bij Casa design in 't Loo. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Open Huis In januari expositie van olieverfschilde rijen van Wim Twaalfhoven. Hema Tot februari expositie in de koffieshop van schilderijen van Hallem-schilder Jos Apeldoorn. Dierenartsen Schaap en De Jong Tot maart expositie van schilderijen van Henny en Jaap Wildschut in de praktijk aan de Commandeurslaan 1. Bibliotheek Woensdag 4 februari start de Kinder jury om 16.00 uur. In de volwassenenaf deling de tentoonstelling 'Olympische winterspelen in Japan'; bij de jeugdaf deling de tentoonstelling 'Het is weer winter'. 't Oosthonk Donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Franse les. Maandag vanaf 20.00 uur darten. Woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; vanaf 19.45 uur competitie bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten aan de Oostkanter 14. Galerie 1719 Tot en met 7 februari expositie van schilderijen en bronzen beelden van Greetje en Jan Grijpma. Galerie aan het Verdronkenoord 29 in Alkmaar ge opend van donderdag tot en met zater dag tussen 13.00 en 17.00 uur, op don derdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. in de gaten. De peuters gaan een voor een 'n klein glijbaantje af, om in de ar men van hun ouders te plonzen. Eerst zittend, later op hun buik naar bene den. Het is kostelijk om te zien, hoe die kleintjes zich al als een vis in het water lijken te voelen. Jonge spartelaars Op zondagmorgen is er een groep met baby's vanaf vier maanden. Zwemmen met baby's is leuk én nuttig voor ouders en kind. De kinderen raken ver trouwd met het water, ook al is er van leren zwemmen nog geen sprake. „Hoe eerder de baby het water in gaat, hoe beter eigenlijk, want de typische zuige lingenreflexen verdwijnen na ongeveer drie maanden," aldus Suzan. Zwembad Loos houdt op allerlei manieren reke ning met de jonge spartelaars. Het - ozongezuiverde - water heeft een aan gename temperatuur van 30 graden. De laatste vijf minuten van de les kan er nog even doorgewarmd worden in het bubbelbad. Dat je in ons' waterrijke landje niet vroeg genoeg met zwemmen kunt beginnen, benadrukt ook zweminstruc- trice Simone Hink. Gebleken is dat het in de meeste verdrinkingsgevallen gaat om kinderen onder de vier jaar. Voor de echte kenner is het leuk om te weten dat er naast tulpen, hyacinten en narcissen ook een heel scala aan bij zondere bolgewassen is te zien; krokus sen, diverse irissen, fritillaria's en mus- caries. Hiernaast zijn er schitterende bloemstukken gemaakt met lelies, cal- la's en zantedeschia's. Naast de bloemenshow wordt er in een aparte tent een gezinsbeurs gehouden. Hier worden demonstraties gegeven van oude ambachten. Aarwezig zijn de pottenbakker, de klompenmaker en de muziekinstrumentenmaker. Voorstel lingen van oude ambachten kunt u ook zien op de kleine schilderijen-expositie van de Egmondse schilder Bob Denne- boom. Tevens is. het zaterdag 31 januari van 13.00 tot 17.00 uur open dag bij de HEILOO -Hoedeboel in Byem is de titel van een nieuwe productie van Stichting Jeugdtheater Heiloo. Deze musical speelt zich af in het land der heksen, grobbels en elfep: Byem. Ieder een gaat hier naar de Zwarte Acade mie, waar je leert vliegen, toveren, koken en naaien. Inkopen doe je in de heksenboetiek en er wordt regelmatig een bezoek gebracht aan de Lelijk heidssalon. Rust vindt men in de Tui nen der Vergetelheid. Niets of niemand kan het prettige leventje verstoren, tot op een dag Bonbon haar hoed verliest. Ineens is heel Byem in rep en roer. Waar is de hoed? Wat gaat er met Bonbon gebeu- Vertrouwd raken met het water, spel letjes doen, zo leer je je spelenderwijs redden in het water en overwin je je angst. Dat 'jezelf redden' komt ook tot uiting in de diploma-herziening, die dit jaar doorgevoerd wordt." In oktober worden er drie nationale zwemdiploma's ingevoerd, die samen het zwem-ABC vormen. Dit moet lei den tot een andere en leukere manier van leren zwemmen en tot een grotere veiligheid in het water. De achterlig gende gedachte is dat het kind zich zo snel mogelijk goed moet kunnen red den in het water. „Daarom komen nu het trappelen en borstcrawl veel eerder aan de orde. Dat zijn immers de bewe gingen die je bijna als vanzelf uitvoert als je in het water valt. Voorheen begon je met het aanleren van de schoolslag." Dat jong en oud zich vermaakt in het warme water, bewijst de animo die er is voor de vele sportieve uurtjes in zwem bad Loos. Het trimzwemmen, aquajog- gen en -fitness en zwemmen voor seni oren trekt wekelijks een grote groep liefhebbers. „We hebben vaste klanten, die er al vanaf het prille begin bij zijn," vertelt Suzan Loos niet zonder trots. Zij zullen bij het komende jubileum zeker niet vergeten worden. firma Chr. Vahl aan de Rinnegommer- laan 4 in Egmond aan den Hoef. Te zien is hoe tulpen en lelies met behulp van de nieuwste, arbeidsverlichtende appa ratuur geplant, gekoeld en in de kas op prettige werkhoogte geoogst worden. De kaarsenmakerij van de Sint-Adel- bertabdii houdt ook open dag. De openingstijden zijn van donderdag 29 januari tot en met zondag 1 februari van 10.00 tot 21.00 uur en maandag 2 februari van 10.00 tot 17.00 uur. Op donderdag, vrijdag en maandag krijgt iedere bezoeker een gratis attentie bij het verlaten van de bloemenshow. Toegangsprijzen zijn f 7,- voor volwas senen, f 5,- voor 65-plussers in het bvezit van een 65+ kaart en f Z~ voor kinde ren tot en met 12 jaar. De show is rol stoel-toegankelijk. ren? En wat zal de Raad der Zeven Hoeden beslissen? Deze musical werd gemaakt door Mar- ja Schoonheym, Rieneke Oosting, Cas Himmelreich en Carolien van Rhijn. Kinderen die naar de voorstelling komen, mogen een zelfgemaakte hoed meenemen, die door een heuse heksen- jury zal worden beoordeeld. Elke voor stelling valt er zo eea leuke prijs in de wacht te slepen. De musical is te zien op zaterdag 7 februari (15.00 uur en 20.00 uur) en zondag 8 februari (12.00 en 15.15 uur). De kaarten kosten f 8,50 voor kinderen tot en met 12 jaar, CJP en 65+. Volwassenen betalen f 10,-. Verkrijg- HEILOO - Op 20,21,27 en 28 februari en 1 maart (matinee) speelt de Heilooër Operette Vereniging onder begeleiding van het Zaans Opera en Operette Orkest HMS Pinafore van Gilbert en Sullivan in theater De Beun te Heiloo. De regie is van John Lust, de muzikale leiding is in handen van Wim Nooteboom. Voor de Heilooër Operette Vereniging en haar publiek zijn de operettes van Gilbert en Sullivan al lang geen onbe kend terrein meer. In de afgelopen twaalf jaar werden reeds eerder The Mikado,The Gondeliers eri The Pirates of Penzance opgevoerd voor uitver kochte zalen en met lovende kritieken. Een goede reden voor de HOV om na La Belle Hélène van Offenbach nu weer eens een werk van dit Engelse duo te presenteren en wel HMS Pina fore. De titel van deze operette is de naam van een Engels marineschip, waarop tekstschrijver William Schwenck Gilbert met fraaie teksten (door Joop Fransen in het Nederlands vertaald), de situatie schildert zoals die op de sche pen van de Engelse marine in de twee vorige eeuwen gebruikelijk was. Rangen- en standsverschil spelen de hoofdrol in een kolderiek liefdesver haal dat op geniale wijze door Sir Arthur Sullivan van zijn muziek is voorzien. Voor de rolverdeling tekenen Jan Winkelaar, Frits Hogerheyde, Michel Fernée, Nan Beers, Peter Boven, Aad van der Kolk, Karin ten Cate, Marry Danko en Gré Olbers. Zij worden ondersteund door het groot HOV-koor en het Zaans Opera en Operette Orkest. Toegangskaarten zijn vanaf 30 januari a f 25,- verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun en bij boekhandel Avis op het Stationsplein te Heiloo. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072-5334275. ALKMAAR - Vrijdag 30 januari orga niseert de Alkmaarse Weer- en Sterrenkundige Vereniging Metius een lezing met als onderwerp 'De jacht op Tweeling Aarde'. Het onderwerp zal gepresenteerd worden door weten schapsjournalist Govert Schilling, be kend van tv, talloze publicaties en boe ken en artikelen in dagbladen. De lezing wordt geïllustreerd met behulp van een groot aantal dia's. Al duizenden jaren lang vraagt de mensheid zich af hoe uniek de aarde - en het leven daarop - eigenlijk is. Waarnemingen met de Hubble Space Telescope hebben nieuw licht gewor pen op het ontstaan van sterren en pla neten en met gevoelige apparatuur hebben astronomen de eerste aanwij zingen gevonden voor het bestaan van planeten bij andere sterren. Hoewel het om indirecte aanwijzingen gaat (er is nog nooit een foto van een exoplaneet gemaakt), lijkt niemand meer te twij felen aan het bestaan van verre broer tjes en zusjes van de aarde. De lezing begint om 20.00 uur in de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a te Alkmaar. Bezoekers wordt verzocht om 19.45 uur aanwezig te zijn. De toe gangsprijs voor niet-leden is f 2,50. HEILOO - Op zaterdag 31 januari is er van 10.00 tot 13.00 uur weer een twee dehands boekenmarkt in het Trefpunt. Er zijn weer veel mooie en nieuwe boe ken. De opbrengst is zoals altijd be stemd voor de door de Stichting Oude renwerk georganiseerde cociaal-cultu- rele activiteiten en goede doelen. Indien u nog boeken en platen heeft die u fn de weg staan en die u eigenlijk wel kwijt wilt, dan is daar dus een goede bestemming voor. Na een tele foontje haalt de stichting ze op, tel. 072- 5331297, maar zelf brengen naar het Trefpunt kan ook. drie games leek het er even op dat Bianca de Bie (Zuidschermer) haar slag zou slaan na het gooien van een mooie tweede game van 237. De span ning was echter te snijden toen na vier games Yvonne van de Kommer de lei ding overnam en na het spelen van de voorlaatste vijfde game Sandra Pop- penk (Heerhugowaard) voor het eerst de leiding overnam met 2 en 4 pins ver schil op Yvonne en Bianca. Spanning te snijden Tenslotte viel de beslissing in de laatste frame van de laatste game. Met 5 pins voorsprong op Yvonne en 18 pins op Bianca veroverde Sandra Poppenk de wisselbeker en mag zij zich verenigings kampioen Heiloo 1998 noemen. De verenigingskampioenen bij de jeugd waren Kim van Dijk en Fi;ank Hemmekam, beiden uit Heiloo. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Zaterdag 31 januari Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad Het Baafje, tussen 10.00 en 12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie plan Zuid. Dozen en bundels gereed zetten langs de weg voor 10.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis-actie Blockhovepark. Dozen en bundels gereed zetten langs de weg voor 10.00 uur. Woensdag 4 februari Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie plan Ypestein-Dompvloet- laan. Dozen en bundels gereed zetten langs de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek \^$sterweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. baar aan de kassa van de Beun, Willi- brordusweg 2, tel. 072-5333156; kassa open van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Audities Het Jeugdtheater houdt op 28 februari weer een auditie. Wie tussen de 13 en 18 jaar oud is of in de brugklas zit, en van zingen, dansen en toneelspelen houdt, kan zich aanmelden bij Jenny Kaandorp, tel. 072-5334206. Het Jeugdtheater repeteert op zater dagmiddag. Elke productie wordt voor afgegaan door een weekend met work shops. Aan de huidige musical werken 31 kinderen mee uit Heiloo en omge ving. s - - ïv- •o.vS»- V" - --iiiimggp^l I 7' -xï'v'1 Mi®* Smullen tijdens de oud-hollandse maaltijd in het Trefpunt. (fotoAndré Drescher) HEILOO - Donderdag 22 januari. Bui ten is het een fraaie winterdag met tem peraturen even onder het vriespunt. In het Trefpunt toveren vrijwilligers de grote zaal om tot een gezellige eetgele genheid, met van de opbrengst van de boekenbeurs een nieuw servies, een restaurant waardig. Op een verhoging treft Klaas Komen de nodige voorbe reidingen voor zijn combo Saxo-plus. De eerste deelnemers nestelen zich in de ontmoetingsruimte met een aperi tief. Het is de derde keer dat de Stichting Ouderenwerk in het Trefpunt een maaltijd organiseert voor 55-plussers. Dit keer met zoveel interesse, dat een tiental belangstellenden zelfs teleurge- HEILOO - In de achttiende ronde van de interne competitie viel op dat er slechts drie partijen in remise eindig den. Van de Werff wist zijn opmerkelij ke opmars voort te zetten door de immer gevreesde Manni opzij te schui ven. Hij bereikte met deze winst de tweede plaats op de ranglijst, achter Groot die niet verder kwam dan remise tegen Folkertsma. De in een vormcrisis verkerende Has- sing verloor opnieuw, ditmaal tegen Horninge. Vóór de partij liet Hassing aan een clubgenoot weten de partij bin nen twintig zetten te zullën beslissen. Horninge had dat toevallig gehoord en ging extra gemotiveerd de partij aan. Hassing speelde de opening snel en superieur, had een betere stelling, maar raakte zijn geduld kwijt toen een mat- aanval niet wilde vlotten. Toen hij de winst hoe dan ook wilde forceren, begon hij te knoeien. Blom stelde ook teleur in de confronta tie met Sauer, terwijl Niehaus weer eens als vanouds speelde tegen Huf- fnagel. De uitslag: Folkertsma - Groot remise, V. Etten - Heeringa 1-0, V.d. Werff - Manni 1-0, Langereis - Maas 1-0, De Jager - Jongkind 0-1, A. v.d. Brink - Bosma 1-0, V.d. Wal - Ranzijn 1-0, Blom - Sauer 0-1, Petricevic - Kerst remise, Niehaus - Huffnagel 1-0, Ligthart - Bos 1-0, Hassing - Horninge 0-1, G. v.d. Brink - Koenders remise, Tuinstra - Nieuwmeyer 1-0, Lamers Kraayenbrink 1-0. steld moest worden. Eric Boon, die in de keuken van De Loet de scepter zwaait, heeft weer een smaakvolle mengeling van oud-hol landse gerechten samengesteld. Er wtensoep, hete bliksem, gebakken reepjes spek, andijvie, gehakt, aardap- pelenpuree en vanillevla annex rozij nen, gelardeerd met de muzikale klan ken van Bach tot bossa op de achter grond, vormden de elementen voor deze winterse dis. De bijna zeventig deelnemers zijn enthousiast. Niet alleen het heerlijke eten, vooral ook het sociale contact aan tafel wordt door de oudere echtparen en de in meerder heid aanwezige alleenstaanden dank baar ervaren. Voldaan keert iedereen na afloop huis waarts. Het aanmeldingsformulier voor de volgende maaltijd wordt door vélen onmiddellijk ingevuld en ingeleverd. De eerstvolgende avond is op donder dag 12 februari. Eric zal nog eenmaal zijn beste beentje voorzetten voor een winters getinte oud-hollandse maaltijd. In maart, bij het begin van de lente, gaat hij op de exotische toer. Belangstellenden kunnen zich voor de volgende maaltijd opgeven in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, of telefonisch 072-5331297. Diegeneri die vorige week wegens plaatsgebrek af moesten vallen, hebben in februari voorrang. ..sv. "fe-vlL. J»- Jeugdtheater Heiloo houdt een kledingrepetitie voor Hoedeboel in Byem. HEILOO - De jeugdgroepen Hobby farm doen het goed. Sinds de start in september draaien er vier groepen van ongeveer 27 kinderen en is er een wachtlijst ontstaan van meer dan twin tig kinderen. De kinderen op de wacht lijst kunnen pas leuke, creatieve dingen maken als er voldoende vrijwilligers beschikbaar zijn om deze kinderen te begeleiden. Helaas is dit nu nog niet zo. De Hobbyfarm zoekt dus vrijwilligers. Mensen, jong en oud, die de uitdaging aandurven om samen met kinderen een boot, een slang, een gipsvorm of wat dan ook maar bedacht wordt te maken. De groepen die op dit moment draaien, vinden plaats op woensdag van 13.30 tot 15.00 uur en van 15.00 tot 16.30 uur, op vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 09.30 tot 11.00 uur. De Hobbyfarm wil een tweede groep starten op de zaterdagochtend. Wie zin heeft, kan contact opnemen met Antoi nette Bontje, tel. 072-5338968, of met Ilse Plasmeijer, 072-5340172. Natuurlijk bent u ook welkom op een groep die reeds draait, om te weten te komen wat de Hobbyfarm inhoudt. De winnaars op het ereschavot. HEILOO - In Bowling- en Partycenter Heiloo aan de Kennemerstraatweg was het afgelopen zondag weer finaledag met als inzet het verenigingskampioen schap 1998 voor de dame en heer met de hoogste scratch-score over twaalf games. De Alkmaarse fysiotherapeut Peter Poppenk, die de bowlingbal in geen jaren had vastgehouden, bewees dat je bowlen niet verleert en wist zich van een derde plaats meester te maken. De eveneens niet voorbereide Cor Mossel (Heiloo) verbaasde een ieder door, na zes games voorronde, als eerste de fina le in te gaan vóór Ger Schultz (Heer hugowaard), die ondanks het scoren van de hoogste game van het toernooi van 2.88 (10 strikes op rij plus 9) met 1 pin tekort uit de voorronde kwam. ïn de finale van zondag verdiende Ger Schultz in zes games met een gemiddel de van 203,17 als geen ander de wissel beker en werd verenigingskampioen Heiloo 1998. Tweede werd zijn plaats genoot Ben Gruisinga met een toer- nooigemiddelde van 192,17. De dames in deze hoogste klasse gaven elkaar weinig toe. Na de voorronde was het verschil tussen Yvonne van de Kommer (Uitgeest) en Petra van de Worp (Beverwijk) slechts 74 pins. Na

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 10