x A mim Lees het elke week in de Uitkijkpost m Politieke ontwikkelingen 'Senic&tett tond 't Jlinunesi jbte Overleg over fusie Limmen Creatief ctiviteiten Limmen SV Vredeburg POLITIE Conquista Nieuws I Zwemdiploma's Politieberichten Catalogusuitleg in bibliotheek Limmen, een uitnodigend dorp! LG programma 1998-2002 PvdA Limmen streeft naar openheid van bestuur De VVD-visie op werken en wonen in Limmen Praatgroep alleenstaande moeders Victoria-bridge Akersloot en de woningdoorstroming VLA: 'Oordeel inwoners ovèr samenvoeging belangrijk' CDA Akersloot UITKIJKPOST - 28 JANUARI PAGINA 15 Inleveren kopij voor: De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 u.) Heiloo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) LIMMEN - Op 22 januari hebben ver tegenwoordigers van de colleges van b w van de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen aan de porte feuillehouder bestuurlijke organisatie van de provincie, dr. J.A. van Kemena- de, een toelichting gegeven op de door de raden van deze gemeenten uitge sproken intentie om samen één ge meente te gaan vormen. Van Kemenade heeft aangegeven dat hij in beginsel positief staat tegenover deze ontwikkeling. Gezien de conse quenties die vorming van één gemeen te Castricum-Akersloot-Limmen zal hebben voor enerzijds de gemeente Heiloo en anderzijds de gemeente Uit geest, wil Van Kemenade ook een over leg hebben met de gemeentebesturen van deze gemeenten. Deze overleggen hebben medio februari plaats. Begin maart zal Van Kemenade dan opnieuw spreken met de gemeentebe sturen van Akersloot, Castricum en Limmen over de vervolgens te nemen stappen. LIMMEN - Op 7 en 8 maart is er weer Limmen Creatief in Vredeburg. Lim men Creatief is een weekend-tentoon stelling Van wat Limmers en oud- Limmers aan creatieve uitingen bereikt hebben. Hierbij wordt gedacht aan schilderijen, tekeningen, beelden, kera miek en foto's, maar ook aan de meer artistieke vormen van handvaardigheid zoals zelfgemaakt poppen, kinderkle ding, poppenkleding, borduurwerk of andere vormen van handwerken, hout snijwerk, smeedwerk en origami. Vanuit de gehele regio komen geïnte resseerden naar Vredeburg voor deze expositie om te kijken en te kopen. Toch is het in de eerste plaats een echt Limmense aangelegenheid, met veel gezelligheid en kans op onverwachte ontmoetingen. Omdat Limmen Creatief niet langer gesubsidieerd wordt, vraagt de Cultu rele Raad aan iedere deelnemer f 10,-, plus tien procent van de opbrengst van tijdens Limmen Creatief verkochte artikelen. Voor informatie en opgave voor deel name, liefst vóór '15 februari:!kunt„u terécht bij de Cülturélè 'Raad,TConmgs- dam 57, tel. 072-5051774 of bij het gemeentehuis, tel. 072-5051456. Vredeburg Donateursavond Stichting Oud Lim men, aanvang 20.00 uur. Niet-dona- teurs betalen f 5,-. Gemeentehuis Limmen Tot en met 6 maart: expositie 'Emoties in pastels* met werk van Lonia Rasink en Marjolein Grimbergen-Hoedjes. Geopend op werkdagen. Bibliotheek Limmen Tot half februari miniatuur-replica's te zien van design-stoelen, tijdens ope ningsuren. Bibliotheek Akersloot Tot en met februari expositie van olie verfschilderijen van Riet Ransijn-Sely en handgemaakte poppen van Tilly Roorda, tijdens openingsuren. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op af spraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spullen aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Scha- gen, tel. 0251-314957. LIMMEN - Vrijdag 23 januari speelde Vredeburg ronde 14 van de interne competitie. Het was een slechte ronde voor beide koplopers Stolp en Ad miraal. E. Stolp kon tegen een taaie R. v.d. Storm enkel voordeel bereiken, zodat remise een logisch resultaat leek te worden. Stolp sloeg evenwel een remisvoorstel af in de verwachting nog iets te bereiken in het eindspel. Dit bleek een misrekening; vermoeidheid eiste zijn t<^l en Stolp gaf volkomen onnodig zijn dame weg en verloor ver rassend. Voor J. Admiraal was het drama wel licht nog groter. In een Siciliaanse ope ning had hij beslissend voordeel be haald tegen G. Hafkamp, hij won eerst een kwaliteit en stond even later zelfs een vol stuk voor. De partij leek beslist, doch Hafkamp profiteerde van enige doelloze zetten van Admiraal en liet zijn eigen stukken uitstekend samen werken. In de tijdnoodfase voltrok zich de ramp voor Admiraal. In de race met de klok was Hafkamp de koelbloedig- ste speler. In de hoop op tijd te winnen gaf Admiraal al zijn stukken weg, maar met nog enige seconden op de klok zette Hafkamp schaakmat. Met deze uitslagen is de spanning toe genomen in de top van de ranglijst. R. Rommel en H. Ebels voegden zich door hun overwinningen bij het leiden de groepje van vier spelers. De uitslagen zijn als volgt. Groep-A: R. v.d. Storm - E. Stolp 1-0, J. Admiraal - G. Hafkamp 0-1, M. Weigraven - H. Ebels 0-1, R. Rommel - D. Schut 1-0, R v.d. Heijdt - V. Deen 0-1, D. Aafjes - M. Wester 1-0, B. Stolp - J.Tebbens remise, Groep-B: Jan Valkering - Maarten Kos 0-1, Kevin Keijzer - Jeroen Duin 1-0, Koen Kramer - Kees Pepping 1-0, Duncan Keijzer - Paul Mooij 0-1, Robert Termes - Barry Blekemolen 1-0, Tjeerd Blom - Mark Beentjes 0-1, Karin Kos - Mary Hoogeboom 1-0, Niels Admiraal - Jarno Stuifbergen 1-0, Pandora van Rees - Eveline Beentjes 1- 0. 112 072- 5122222 •Noord-Holland Noord AKERSLOOT LIMMEN - De kinderwerkgroep gaat op zaterdag 31 januari van 10.30 tot 12.30 uur macaroni-schilderijen maken. Deze activiteit is voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De entree is f 1,-. De tienerwerkgroep heeft weer een megafilm op deze zaterdag. Van 19.00 tot 23.00 uur ben je voor f 2,50 welkom als je tussen de 12 en 16 jaar oud bent. De jongeren zijn zowel vrijdag als zaterdag welkom van 20.30 tot 01.00 uur. Het is altijd erg gezellig, dus kom gerust een keer langs. De entree is vrij en er is van alles t doen. Minimale leef tijd is 16 jaar. Op zondag 1 februari is het familiedag bij Conquista voor iedereen van 0 tot 100, van 13.30 tot 17.30 uur. Film, pool en, flipperen, computeren, tafeltennis, darten, koffiedrinken en tosti's eten; het kan allemaal op deze dag. I?: AKERSLOOT - Op 19 januari is vanaf het erf van een woning aan de Delving een rode Puch Maxi gestolen. De bromfiets stond op slot. Op 22 januari werd de brommer op de Molenbuurt teruggevonden. Op 20 januari is vanaf het parkeerter rein van het motel een Ford Courier gestolen. De bestelauto had het kente ken VR-NS-77. Op 23 januari vond op de kruising van de Lijdweg met de Westerweg een aan rijding tussen de bestuurster van een personenauto en een bestelauto plaats. De aanrijding werd veroorzaakt omdat de bestuurster onvoldoende rechts hield. Na de botsing gaf de bestuurster gas en reed door een hekwerk, tegen een tuintafel en vervolgens door een coniferenhaag van een woning aan de Westerweg. Op 24 januari werd uit de tuin van een woning aan de Koningsweg ook een Puch Maxi gestolen. Deze brommer, die niet op slot stond, had verzeke ringsplaatje RFF-665. Op de kruising van de Kerkemeer met de Buurtweg vond een aanrijding tus sen twee personenauto's plaats. Een van de bestuurders verleende geen voorrang. Er was alleen materiële scha de. HEILOO - Donderdag 22 januari heb ben de volgende kinderen, die zwemles hebben gehad in 't Vennewater, afge zwommen. Voor het A-diploma: Nadia Keyzer, Iris Lommerse, Dylan Modder, Rik Bilars, Anouk Loman, Daphne Brink, Daniel le van Kessel, Marit Sprenkeling, Dinja van Schooten, Matthijs Kaptein, Re- nate Kramers, Mandy Bijwaard, Tara Chafor, Salien Oosterman, Denise Twisk, Robin Veldt, Leandra van Op- zeeland, Sabrina van der Meer, Jolien Bangma, Denise Sprenkeling, Daphne Schouten, Barry Smit, Ilse Houtenbos, Fleur Kools, Job Tielrooy, Thomas de Boer en Zosjha van Merriënboer. Voor het B-diploma: Brian Hopman, Malko Pieneman, Youri Frans, Rogier Kloppenburg, Denise Mink, Floortje Kerkhoven, Maya Hemminga, Merel Morsch, Stefan Knijn, Joran Hays, Lisa Swart en Michelle van Dijk. LIMMEN - Op 19 januari zijn uit twee in aanbouw zijnde woningen aan het Pijlkruid de verwarmingsketels gesto len. In een derde woning werd de ketel van zolder gehaald maar niet meegeno men. Vermoedeljik zijn de daders in hun werkzaamheden gestoord. Op 20 januari verleende de bestuurder van een bestelauto op de Vuurbaak geen voorrang aan de bestuurder van een personenauto. Een aanrijding was het gevolg. De schade was alleen mate rieel. Op 25 januari werden op de Hogeweg en op de Loper twge personenauto's vernield. De antennes en de ruitenwis sers werden verbogen en afgebroken. Verloren voorwerp: een sleutel. EGMOND - Op donderdag 12 februari wordt een 'catalogusinstructie' gehou den in de bibliotheek in Egmond aan Zee. De instructie begint om 10.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Iedere Egmonder kan zich voor deze instructie opgeven in alle drie de bibli otheken. Omdat er in kleine groepjes gewerkt wordt is het aantal deelnemers beperkt, maar er zijn nog enkele plaat sen vrij. De kosten voor deelname aan de instructie zijn f 5,-. Voor dit bedrag krij gen de deelnemers na afloop een hand leiding mee om thuis nog eens door te nemen. Informatie en inschrijvingen: tel. 072-5062146. CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL Limmen verandert, net zo als de rest van ons land. Van een louter agrarische gemeente wordt Limmen meer en meer een forensengemeente. Dit proces te genhouden zal niet lukken. Daarom wil het CDA deze ontwikkeling zó sturen, dat de kleinschaligheid van ons dorp behouden blijft. De nieuwe inwoners moeten samen met de Limmers die hier al jarenlang wonen een gemeenschap vormen die een eigen karakter be houdt. Als kern met eigen identiteit kan Limmen zich best handhaven in een grotere gemeente. Het CDA vindt dat tenminste ook Heiloo daarvan deel moet uitmaken. De eigen identiteit wordt bepaald door de wijze waarop wij met elkaar om gaan. Respect, ruimte voor andere meningen en vooral ook openheid van bestuur, zijn voorwaarden voor de geslaagde samenleving die het CDA in Limmen voorstaat. Het bestuur van on ze gemeente moetje burgers daartoe uitnodigen door hen in een vroegtijdig stadium te informeren en bij het be sluitvormingsproces te betrekken. Burgers, (maatschappelijke) organisa ties en gemeentebestuur moeten samen inhoud geven aan een sociale gemeen te. Die bestaat uit levende gemeen schappen, waarvan het gezin volgens het CDA de belangrijkste vorm is. Sa men met u voor het algemeen belang! Daar willen de CDA-raadsleden zich voor inzetten. Wij hopen dat velen die uitnodiging aannemen. Lijst 2 dus! De LG wil zich inzetten voor het hand haven en betaalbaar houden van het verenigingsleven; steun aan de Cultu rele Raad en ontwikkeling van cultuur beleid; meewerken aan het maken van een permanente museumruimte en zolang mogelijk behouden van het zwembad, maar niet ten koste van alles. De LG hecht veel waarde aan het ver enigingsleven. Daaruit blijkt de vitali teit van het dorp. Die levendigheid is mede afhankelijk van'ondersteuning door de gemeente. Wij vinden dan ook dat de verenigingen blijvend moeten kunnen rekenen op die steun en be houd van gelijkwaardige voorzienin gen. Dat ondersteunt de gemeente dan ook financieel. Daaraan worden echter wel voorwaar den gesteld. In het kader van budget subsidie-afspraken wordt behalve naar de doelgroepen ook gekeken naar de omvang en de kwaliteit van de aange boden diensten en activiteiten. Kortom: geen resultaat, geen subsidie. Dat is de afspraak die de LG heeft gemaakt en zal blijven maken. Met het selecteren van doelgroepen bereiken we juist die verenigingen die ,de grootste betekenis hebben voor de gemeenschap en die zonder onze hulp niet kunnen functio neren. De bibliotheek vervult een bijzondere en belangrijke taak binnen onze ge meenschap. Die taak wordt echter duur betaald. Bijna de helft van alle wel- zijnssubsidies (bijna honderd gulden per huishouden) gaat daarheen. Als tegenprestatie verwacht de LG dat de biliotheek op een hoog kwaliteitsni veau blijft functioneren binnnen het afgesproken subsidie-budget. De PvdA is voor het instellen van adviescommissies die als afspiegeling van de bevolking hun stem kunnen la ten horen. De achterliggende gedachte is het versterken van de inspraakmoge lijkheden van de bevolking. Deze in spraak is vooral van belang bij een pro ces als bestuurlijke herindeling. Een proces waarvan de uitkomst iedere bur ger aangaat en dat er uiteindelijk voor zorgt dat persoonlijke belangen beter kunnen worden behartigd door meer deskundigheid en kwaliteit van het gemeentelijk apparaat. De PvdA is van mening dat het meer in het belang van de burger is dat ook Heiloo deel uitmaakt van de herinde ling. Limmen onderhoudt immers al meerdere samenwerkingsverbanden met Heiloo, zoals het SNK, de Wvg en de politie. Ook de katholieke parochies zijn actief in HAL-verband. Samen voeging met de gemeente Heiloo voor ziet tevens in een controleerbare wo- ningbouwontwikkeling, die ten goede komt aan de Limmer woningzoeken den en aan de ruimtelijke economische ontwikkeling. Goede informatieverstrekking naar de burger moet plaatsvinden, bijvoorbeeld door een intergemeentelijk magazine. Alle (nieuwe) inwoners van Limmen dienen een gemeentelijk kennisma kingspakket te ontvangen met informa tie over de werkwijze van de gemeente raad, de commissies ^n de gemeentelij ke voorzieningen. Kortom, de PvdA streeft naar openheid van bestuur met daadwerkelijke betrokkenheid van en inbreng door de bevolking. Huidige situatie: Limmen herbergt van oudsher veel bedrijven. Een aantal daarvan groeit uit zijn jasje en wil ver huizen. Al vele jaren wil de gemeente dan ook een bedrijventerrein realise ren. Een locatie aan de zuidkant van Limmen wees de provincie af (eind 1993). Het huidige LG-college is er daarna tot nu toe niet in geslaagd om het plan aan de noordkant uit te voe ren. Wat zegt het nieuwe VVD-programma over de werkgelegenheid? 'Het geplan de lokale bedrijventerrein rond de Valkeyhal moet snel gerealiseerd wor den en nieuwe mogelijkheden (zowel lokaal als regionaal) moeten worden voorbereid'. Wat wil de VVD met betrekking tot de volkshuisvesting? 'Voor de VVD is een marktgerichte benadering het uitgangs punt met als doel, dat iedereen in rede lijkheid kan wonen in een woonvorm, die hij of zij verkiest'. Dë VVD streeft ernaar de woningbouw in Limmen te bevorderen, voor alle doelgroepen. Daarnaast geeft'wonen en werken een verband te zien: als bedrijven die te krap zitten, naar het geplande bedrij venterrein gaan, kunnen opengevallen 'gaten' met woningbouw opgevuld worden. Zo kan een samenhangend beleid gevoerd worden, wat ook finan cieel uitvoerbaar is! Wilt u inlichtingen? Bel 5051948 Fred de Haan of 5053058 José Nuijens. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van dé doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaar denhuis kunt u indienen bij de Indicatiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeen tehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaarden welzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - De Stichting Ambulante Fiom start op 12 februari een praat groep voor alleenstaande moeders met jonge kinderen. De twaalf bijeenkom sten zijn op donderdag van 9.30 tot 11.30 uur en staan onder leiding van twee maatschappelijke werksters. De praatgroep is bedoeld voor alleen staande moeders vanaf 25 jaar met kin deren in de leeftijd van 0 tot 6 jaar. Elke bijeenkomst wordt er gesproken over problemen, toekomstplannen, op voeding en andere zaken die alleen staande moeders tegen kunnen komen. Op 29 januari wordt er een informatie bijeenkomst gehouden van 9.30 tot 11.30 uur. Tijdens de informatiebijeen komst is er geen kinderopvang. Bij de verdere bijeenkomsten zal er wel kin deropvang aanwezig zijn. Voor infor matie en aanmelding kan men bellen naar Fiom-burau, Van der Meijstraat 6, 072-5118812. ALKMAAR - Dit jaar wordt de twaalf de Victoria-bridge onder auspiciën van de Lions Club Alkmaar georganiseerd. Een bridge-drive waarvan de inschrijf gelden door Lions Club worden aange wend voor regionale goede doelen. Dit jaar wordt de opbrengst bestemd voor De Windroos te Alkmaar. De Victoria-bridge vindt plaats op zaterdag 14 februari in de OSG Willem Blaeu in Alkfnaar. Aanvang 19.45 uur. Zowel club-bridgers als liefhebbers kunnen deelnemen. Hen wacht een prijzenpakket van 1.500 gulden, be schikbaar gesteld door Alkmaarse be drijven. Het inschrijfgeld bedraagt f 15,-. Belangstellenden kunnen zich aanmel den op 072-5123159 of 072-5337718. De bridge-drive staat open voor maximaal honderd bridge-paren. Als het plan Kooimeerweg gerealiseerd is, raakt Akersloot zo langzamerhand vol. Er zijn nog een paar zogenaamde 'inbreiplekken', grasveldjes in de be bouwing, maar daar kun je beter wat (jong)vee op laten grazen, dat is goed voor het dorpse karakter. En dan zijn er nog wat stukken grond waarop niet gebouwd mag worden, omdat ze een andere bestemming hebben of te dicht bij de A9 liggen. Ja, Akersloot raakt zo langzamerhand uitgebouwd. Toch zijn er nog mogelijkheden vanuit een onverwachte hoek. Veel ouderen blijven tegenwoordig langer zelfstandig wonen en dan meestal in het huis waar ze vroeger, met hun hele gezin, ook al woonden. Velen willen eigenlijk veel liever naar een hen passende senioren woning. En daar ligt nu een kans. Als een stuk van de schaarse bouw grond bestemd werd voor seniorenwo ningen, dan vang je meerdere vliegen in een klap. Immers, senioren komen in een naar hun behoeften aangepaste woning, gezinnen met kinderen stro men door naar de woningen van de senioren en de vrijkomende, vaak klei nere woningen (ook huurwoningen) komen beschikbaar voor de mensen voor wie ze eigenlijk gebouwd zijn. De VVD ziet Jiet als haar taak om oplossingen te bedenken en door te voeren, waar zoveel mogelijk inwoners baat bij hebben en waarvan het dorpse karakter van Akersloot zo min moge lijk schade ondervindt. Wilt u meer informatie, kom dan even, bel of schrijf naar VVD-Akersloot, p/a Jan J. Heijenga, Rembrandtsingel 34, 1921 EK Akersloot, tel. 0251-312827. Wim Veldtnr. 1 Vrije Lijst Akersloot. Opnieuw heeft Vrije Lijst Akersloot in haar verkiezingsprogramma opgeno men, dat bij bepaalde belangrijke za ken de gemeente haar besluiten door middel van een enquête of referendum dient te toetsen. Aan het oordeel van de inwoners moet waarde worden gehecht. Op grond hiervan stelde VLA voor het belsuit tot samenvoeging, na een perio de van samenwerking, onlangs door de raad van Akersloot genomen, te toet sen met een enquête. Hiertoe werd (nog) niet besloten. In het kader van de Wet Algemene Regels Herindeling wordt echter in een later stadium een definitief besluit over samenvoeging genomen. Mede hierom acht VLA de tijd rijp om in Akersloot een referendumverordening in te voe ren. Overigens vindt VLA dat bij gemeen telijke besluitvorming alle gevraagde en ongevraagde reacties van maat schappelijke groeperingen dienen te worden meegenomen. Ook moet een periodiek 'buurtoverleg' worden opge start. Naast de bestaande Vrouwen Partici patie Commissie wil VLA een Senioren Advies Commissie en een Jongeren- overleg in het leven roepen. De komende periode zal (zoals altijd) bijzonder zijn. Als CDA zullen we met zorg de eigenheid van Akersloot bin nen een nieuw te vormen gemeente waarborgen. Binnen ons dorp is een aantal aan dachtspunten waar we ons als CDA bij zonder op zullen richten. De bouw van een nieuwe brandweerkazerne om de veiligheid te garanderen. Met betreking tot de ouderenzorg willen we van harte meewerken aan de realisatie van een langgeuite wens van de SWOA (Stichting Welzijn Ouderen Akersloot) om een eigen onderkomen te verwer ven voor activiteiten, informatiepunt en soos. Met de woongroep 55+ blijven we streven met gemeente en provincie naar realisatie van een woongemeen schap voor ouderen. Voor het CDA is het verder onomstre den dat er voor de Storey Club plaats zal zijn op de huidige locatie of een andere. Het CDA zal zijn verantwoordelijkheid voor het besturen van Akersloot waar maken! Lijsttrekker Kick Ruiter, Mozartlaan 2, Akersloot. CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL Kick Ruiter, geflankeerd door Maria Overtoom (l) en Wil Zoon (r).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 15