Extra uren gymzaal Willibrord voor gebruik basisscholen Ypestein HEILOO I I HEILOO Koopzondagen voor 1998 vastgesteld GFT-bonnen voor GFT-zakken Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis 55-plus vrouwen compliment! Woon-Zorgloket in Heiloo Folderlijn van de gemeente Heiloo Nieuwe ophaalkalender verspreid PAGINA 4 UITKIJKPOST - 28 JANUARI ■ff G TC: De directie van PC Willibrord heeft zich bereid getoond de gymzaal op het terrein van Willibrord twee extra dagdelen beschikbaar te stellen voor leerlingen van de basisscholen in Ypestein. Leerlingen van de RK Paulusschool en de openbare basisschool Meander kunnen zo spoedig mogelijk daar gymnastiekles krij gen. Leerlingen hoeven nu niet meer ver spreid in Heiloo naar diverse gymzalen te fiet sen. Hiermee ontstaat een (verkeers-)veiligere situatie voor de leerlingen. Leerlingen kunnen nu gymen op steenworp afstand van de school. Het gemeentebestuur is blij met de oplossing die PC Willibrord, voorlopig tot de zomervakantie, biedt. Eind maart wordt bekend of ook na de zomervakantie de extra uren beschikbaar blijven voor het geven van gymnastieklessen. Tot nu toe konden leerlingen van de betrok ken basisscholen al twee dagdelen gebruik maken van de gymzaal van PC Willibrord. Al jaren lang leeft de wens om het aantal gym zaaluren daar uit te breiden, omdat het aantal leerlingen van de basisscholen in Ypestein is toegenomen. Als tijdelijke oplossing konden Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben de koopzondagen voor 1998 in Heiloo vastgesteld. Dit is gebeurd in overeen stemming met de door de de Kamer van Koophandel, de winkeliersverenigingen en Intratuin aanbevolen suggesties. De volgende data zijn aangewezen als koopzondag in 1998 in Heiloo: 4 januari (meubelbranche); 5 april (winkelcentra); 13 april (meubelbranche en tuincentra); 21 mei (tuincentra); 1 juni (tuincentra); 13 september (winkelcentra); 4 oktober (meubelbranche); 1 november (meubelbranche); 22 november (winkelcentra) 6 december (tuincentra); 13 december (tuincentra); 20 december (winkelcentra). De gemeente Heiloo stelt gratis papieren zakken ter beschik king aan iedere woning waar het GFT- afval wordt ingeza meld met behulp van zgn. verzamelemmers (hoofdzakelijk hoogbouw) via een bonnensys teem. De papieren zakken zijn bedoeld voor gebruik in het keukenemmertje. De bonnen zijn inmiddels door de gemeente verspreid. Mocht u onverhoopt nog niet in het bezit zijn van deze bonnen, dan kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) 072 - 535 68 68. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20-00 uur mm Ifif Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 leerlingen gebruik maken van diverse gymza len elders in Heiloo, maar dit bracht verkeers- onveilige situaties met zich mee. Ouders van leerlingen en de medezeggenschapsraad hadden hierover al geklaagd, maar er was op dat moment geen oplossing voor handen. Het door de directie van PC Willibrord beschik baar stellen van extra uren is nu mogelijk, omdat er minder gebruik wordt gemaakt van de zaal voor therapie. Al eerder heeft PC Willibrord het gemeentebe stuur een helpende hand geboden. Zo is aan geboden om eventueel een skatebordbaan te realiseren op het terrein van PC Willibrord, dat wil zeggen het toekomstig Willibrordpark. In dit verband is ook nauw samengewerkt met het ontwikkelen van een stedebouwkundig plan voor het terrein van Willibrord (13 ha). De uitvoering van dit plan behoort overigens geheel tot de verantwoordelijkheid van PC Willibrord. Doel van dit plan is om het psy chiatrisch Centrum meer onderdeel uit te laten maken van de lokale samenleving. Het beschikbaar stellen van extra uren voor het gebruik van de gymzaal past hier goed in. In de Uitkijkpost van 14 dagen geleden nodigden wij 55-plus vrouwen uit zich aan te melden als kandidaat voor de Seniorenraad, omdat op onze eerste oproep alleen zeven mannen hadden gereageerd. Dat hebben de vrouwen van Heiloo niet op zich laten zitten! Maar liefst zeventien vrouwelijke kandida ten hebben zich aangemeld. Zij worden allen in de komende weken uitgenodigd voor een kennismakingsge sprek. Het zal nog moeilijk worden te kie zen uit zoveel enthousiaste gegadigden. 55-plus vrouwen, bedankt voor uw spon tane reactie! Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 12.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op hét antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terug gebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Duidelijke informatieverstrekking vindt de gemeente heel belangrijk. Mede daarom is een tijdje geleden gestart met de uitgave van een gemeentelijke folderlijn. Nieuwe folders Sinds kort zijn de folders Natuurvriendelijk groenbeheer "Natuurvriendelijk maaien in Heiloo" en "Meer natuur langs de oevers in Heiloo" bij de receptie van het gemeentehuis verkrijgbaar. Andere folders van de gemeente Er zijn ook andere folders verkrijgbaar, te weten: - "Ais u het niet eens bent met een beslissing van het gemeentebestuur wat dan?", informatie over de behandeling van bezwaar en beroep bij de gemeente Heiloo; - "Begraven in Heiloo", informatie over de algemene begraafplaats; - "Klagen bij de gemeente", informatie over de klachtenregeling van de gemeente Heiloo; - "Voorzieningen Gehandicapten", informatie de Wet Voorzieningen Gehandicapten; - "het Woonzorgloket", informatie over voorzieningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg; - "Heiloo in cijfers", informatie over de historie van Heiloo, statistische gegevens, groei en ontwikkeling, ligging en verbindingen etc. De folderlijn wordt steeds uitgebreid met andere onderwerpen. Een folder over honden in Heiloo is reeds in de maak. Via deze informatierubriek houdt de gemeente u op de hoogte van nieuwe uitgaven. U kunt de folders gratis afhalen bij de recep tie van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u terecht bij bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaren in te dienen. Zuidergeeststraat 20, B. de Haan - plaatsen (vergroten) dakkapel; De Achtkant 8, C.G.A. de Groot - vergroten woning; Baijershoffweg 41, J.G.M.M. Smeenk - veranderen woning; De Krommert 27, A.J.M.A. Schilder - vergroten woning; Het Zandstuk 124, R.C.A. Groot - plaatsen van twee dakkapellen; Hoogeweg 17, Th.J.A.C. Scholten - vergroten woning; De Laghe Weijdt 26, F.M.P. Mulder - veranderen en vergroten garage; Groot Barlaken 19, S. Burgering - vergroten woning; Kerkelaan 45, E.M. Velthuyzen/Kulk - plaatsen garage/berging; Heerenweg 188, A.J.W. van Opzeeland - plaatsen garage; Stationsweg 61, J.W. Alleman - veranderen winkel; Rosendaal 87, P. Koster - vergroten berging; Jan Ruslaan 6, T.S.Poorter - wijziging terras; Baetenburg 139, G. Hardeveld Kleuver - vergroten woning; Vrieswijk 24, B. Noorlander - vergroten woning; Kennemerstraatweg 63, P. van der Borden - vergroten woning; Laarmanstraat 23, M. Helms - vergroten woning. Agenda voor raadsvergadering d.d. 2 februari 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 12 januari 1998 4a.Ingekomen stukken b.Eventuele voorstellen gemeenschappelijke regelingen Akkoordstukken 5. Vaststelling aangepaste belastingverorde ningen in het kader van de Regeling met betrekking tot de heffing en invordering van gemeentelijke belastingen (AWB 3e tranche) 6. Begrotingswijzigingen: a. wijziging fte-toerekening personeelskosten op product Externe voorlichting en communicatie ad 248.293,00. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Kerkelaan 45, E.M. Velthuyzen/Kulk - slopen woning. Ter inzage Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de.afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaren Zie voor de procedure van.het eventueel indienen van bezwaren de tekst van het arti kel "verleende bouwvergunningen/meldingen". Verandering in het ophalen van afval Op maandag 26 of dinsdag 27 januari jl. zijn de nieuwe ophaalkalenders huis aan huis verspreid in Heiloo. Ook de adressen met een Nee-Nee of een Nee-Ja sticker op de brievenbus hebben de kalender ontvangen. De ophaal kalender ziet er dit jaar anders uit dan voorgaande jaren. Reden hiervoor is dat de ophaalroutes zijn veranderd. Wat verandert er De verandering van de ophaalroutes kan tot gevolg hebben dat uw huishoudelijk afval voortaan op een andere dag wordt opgehaald dan u gewend was. De overzichtskaart van de ophaalkalender geeft slechts een grove indeling van de nieuwe ophaalroutes. Daarom bevat de ophaalkalender dit keer ook een overzicht met daarin opgenomen op welke dagen, in welke straten of welk gedeelte van straten de rolemmers worden geleegd. Wanneer treedt de verandering in wer king? De nieuwe ophaalroutes gaan van start op 2 februari 1998. In de praktijk blijkt dat veranderingen van grote omvang vaak gepaard gaan met startproblemen. Om deze startproblemen te kunnen opvangen vragen wij u de rolemmers op de ophaaldag tussen 06.00 en 07.45 uur buiten te zetten En als u géén ophaalkalender heeft ontvangen? Heeft u geen ophaalkalender in uw brie venbus gekregen, dan kunt u tijdens de reguliere openingstijden een exemplaar ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte aan het Rosendaal 2 of bij de receptie van het gemeentehuis. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimtetel. 072 - 535 68 68. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden: De Krommert 30, R.E. van Holk - vergroten woning; Kennemerstraatweg 500, E.O. Heidemann/V.D. Solkesz - vergroten woning; De Oude Werf 4, Hemic Interieurbouw - plaatsen demontabele varianthal (instandhou dingstermijn 5 jaar); Tulpencroftlaan 4, C. Mossel - vergroten woning (entreeportaal); Zeeweg 4, T.H.W. Glorie - plaatsen dakkapel; Kennemerstraatweg 382, Marketing Orientations b.v. - veranderen kantoor en bouwen nieuw entree; Bosboom Toussaintweg, Woningstichting Heiloo - oprichten 17 woningen (type C). Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn vergunning te verlenen. Bestevaerslaan 29 - vergroten woning; Schuine Hondsbosschelaan 23 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 29 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072- 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4