tiCPti LEES PE UITKIJKPOST I Prijswinnaars decemberactie GROENLINKS brieven bü vghoi FafTZm Opcui DEMOCRATEN PAGINA 8 UITKIJKPOST - 28 JANUARI Het CDA op de bres voor betaalbaar wonen Vervoer Openheid en democratie Wie anti-communisme zaait, zal fascisme oogsten PvdA kiest voor de menselijke maat D66 publiceert verkiezingsprogramma 1998-2002 Afscheid bestuursleden Woningstichting Recreatie-volleybal Effect groot succes Heiloo is het waard! Taaltrainingen bij Instituut De Wester Ledenvergadering TC Hogedijk Geen winterstop voor Golfclub Heiloo Verfmengmachine Karwei Patrick Bergsma exposeert in Zwartendijk DVW zeevissen Fusieplannen Damclub Heiloo Oosthonk 301 De CDA-kandidatenvlnr Hero Veger, Martin Groot, George Borst, Elly B eens-Woudenberg, Evalyn Schoutsen-Bolten en Anne-Marie Worm-de Moei Er is de laatste jaren veel gebouwd in Heilóo en de meeste huizen staan mooi in het groen. Maar door wie worden ze bewoond? Meestal zijn het de welva rende inwoners van Heiloo, zoals de jonge stellen met hoge inkomens. Het is ze gegund. Maar hoe gaat het met de jongere of de alleenstaande die niet zo'n goed inko men heeft? Ook die wil graag een eigen onderkomen. Kan er in Heiloo dan niet goedkoper gebouwd worden? Ja, dat kan. In Egelshoek bijvoorbeeld ver dient de gemeente drie miljoen gulden aan de grondverkoop. Met een gedeel te van dat bedrag kan voor een beperkt aantal woningen de prijs onder de twee ton zakken. Daarmee is net de brug geslagen voor de laagstbetaalden om ook mee te doen. Het CDA heeft dat steeds bepleit en zal in de komende Heiloo 2000 pleit al lang voor een goede openbaar vervoersvoorziening in Heiloo. Enige jaren terug bestond de mogelijkheid dit te realiseren, omdat in het kader van de Wet Voorziening Ge handicapten er een structurele ver voersvoorziening voor minder-validen diende te komen. In regionaal verband is echter gekozen voor het inzetten van de service-taxi. Niet alleen gehandicap ten maar ook andere burgers konden zo in hun vervoersbehoefte voorzien. Naast een eigen bijdrage door gebrui kers wordt uit de beschikbare middelen van de WVG deze voorziening gefinan cierd. Thans moet helaas worden vastgesteld dat zeker in Heiloo het gebruik van de service-taxi door met name de doel groep gehandicapten en ouderen be langrijk achter blijft bij de verwachting. Voor Heiloo 2000 aanleiding om de beschikbare middelen alsnog in te zet ten voor aanvullend openbaar vervoer met aansluiting in Heiloo op het open baar busvervoer van/naar en in Alk maar. Een goed oost-west lopend openbaar vervoer met vaste aankomst- en ver trektijden dat o.a. de verzorgingstehui zen en de wijken aandoet, zien wij als een passend antwoord op de vervoers behoefte van met name de ouderen en minder-validen. De bussen die binnen dit project zouden worden ingezet zijn overigens speciaal ingericht voor het vervoer van ouderen en minder- validen. Op deze wijze kunnen zij net zo als de gewone .busreiziger met een strippenkaart reizen. Openheid en democratie zijn twee woorden, die eigenlijk onlosmakelijk met elkaar verbonden zouden moeten zijn. Een definitie van democratie luidt: regering waarbij het hele volk invloed uitoefent. Een ander woord voor rege ring is- bestuur. Dus vertaald in de plaatselijke situatie betekent democra tie: het besturen van Heiloo, waarbij het hele volk invloed uitoefent. Nu kun je niet met 20.000 mensen om een tafel gaan zitten. Dus ga je via ver kiezingen 19 raadsleden kiezen, die voor het hele volk de komende vier jaar gaan beslissen. Over welke onder werpen? Sommige zijn, vooraf te voor spellen, bijvoorbeeld wat je de komen de jaren aan investeringen of wegver- nieuwing wilt besteden. Maar een hele boel zaken zijn niet te voorspellen. Die komen de komende jaren naar boven borrelen. En ook dan zullen de raadsle den beslissen. Dat is op zich niet verwerpelijk, inte gendeel. Maar in die gevallen waarbij de woonsituatie of de leefbaarheid bin nen de buurt of het dorp in het geding is, zou het wel gewenst zijn het woordje 'democratie' serieus te nemen. Dus de bevolking raadplegen alvorens een beslissing te nemen. Wil je dat, dan zul je ook 'openheid' moeten betrachten. Want hoe kun je mensen laten meepra ten en meedenken als je niet bereid bent tijdig openheid van zaken te geven. Hoe kun je meedenken als alles al binnenskamers is geregeld (bijvoor beeld plannen aanleg golfbaan). Open heid en democratie horen dus bij elkaar. Dat staat voor GroenLinks hoog in het vaandel. periode daarmee door gaan. Stem daarom nummer 1 van lijst 3: George Borst. Want 'Samen leven doe je niet alleen'. Er is veel meer te zeggen over huisves ting: voor senioren, appartementen of laagbouw, centraal in het dorp of aan de rand etc. Zie daarvoor ons verkie zingsprogramma. Vragen om inlichtin gen en commentaar: George Borst, Rector Frederiklaan 6, 1851 AE Hei loo, tel. 5112487 of www.cda.nl met hyperlink naar Heiloo of email: worm@rdc.nl CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL De NCPN is opgericht in 1992. De poli tieke partijen die in Nederland de dienst uitmaken doen wat de grote multinationale ondernemingen willen. En precies daarin ligt het onderscheid met de NCPN. De NCPN is anti-kapita listisch van karakter. Ze baseert zich op het wetenschappelijk socialisme, de wetenschappelijke wereldbeschouwing waarvan Marx en Engels de grondleg gers zijn en die door Lenin en anderen verder ontwikkeld zijn. Het wetenschappelijk socialisme biedt inzicht in de wetmatigheden van de produktieverhoudingen, de economi sche ontwikkeling en de geschiedenis van de mensheid. Vanuit deze uitgangs punten treedt de NCPN op voor de belangen van de arbeidersklasse en sluit hiermee aan bij de beste positieve tradities van de communistische bewe ging in ons land. De NCPN streeft naar een socialisti sche maatschappij zonder uitbuiting, onderdrukking en onrecht. Naast de opheffing van de sociale ongelijkheid staan evenzeer vrijheid, democratie, de strijd voor zelfstandigheid en gelijke rechten voor vrouwen en strijd voor het herstel van het natuurlijk milieu hoog in het vaandel. De NCPN strijdt tegen het grootkapitaal: de banken, holdings en multinationals. Zij hebben de pro- duktiemiddelen in privébezit. Door hun winsthonger veroorzaken zij uit buiting, werkloosheid, armoede en opkomst van het fascisme. Econo mische planning en produktie naar be hoefte van de bevolking moeten de chaos van de markteconomie, met haar overproduktie en moordende concur rentie, vervangen. Het is goed wonen in Heiloo. De ruim te en het groen, de vrije uitzichten, de mogelijkheden om te wandelen en te fietsen geven Heiloo zijn menselijke aangezicht. Ook heeft Heiloo een ruim aanbod aan voorzieningen. De PvdA wil dat zo houden. Dit stelt eisen aan de gemeentelijke politiek. De politici moeten weten wat er in Heiloo speelt, welke problemen zich voordoen en wat de mensen bezig houdt. Burgers maken zich druk over (de gevolgen van) politieke besluiten. Zeker wanneer het hun eigen leef- en woonomgeving betreft. In een gemeen te als Heiloo kunnen burgers en be stuur in rechtstreeks contact met elkaar veel problemen samen oplossen. Hei loo is klein genoeg om de problemen onder zijn inwoners te kennen en groot genoeg om die zelf op te lossen. En er is veel te doen. Mede doordat de rijksoverheid steeds meer taken bij de gemeente neerlegt. We noemen: sociale vernieuwing; voorzieningen voor oude ren en gehandicapten; bijstandsverle ning en armoedebestrijding; de perso nele bezetting van welzijnsinstellingen; huisvesten van scholen; werkgelegen heid voor mensen die moeilijk op de arbeidsmarkt terecht kunnen, enz. Deze problemen geven het gemeente bestuur de gelegenheid en de opdracht in te spelen op concrete omstandighe den, problemen, kansen en uitdagin gen. Maar die kansen moeten dan ook gegrepen worden. De PvdA kiest daar om voor een actieve en ondernemende lokale overheid. Secretariaat PvdA Heiloo: Jacob Ouderkerken, tel. 5335757. Diü Op de vergadering van de D66-afdeling Heiloo-Limmen van 19 januari 1998 heeft Evert Castelijn als voorzitter van het bestuur het verkiezingsprogramma 'Bewogen in beweging met onze lokale agenda' overhandigd aan lijsttrekker Hans van Halem. Met die daad is de campagne van D66 voor de gemeente raadsverkiezingen op 4 maart in Heiloo gestart. Het verkiezingsprogramma is verdeeld in vier hoofdthema's: Weldenken (lan ge termijn perspectieven), Welvaart (leefmilieu en werken), Welzijn en Wel- verdelen (organisatie). Het thema 'weldenken' omvat de hoqf- stukken dorpsbeeld en cultuur, emanci patie, natuur, milieu en energie en het onderhoud en beheer van de openbare ruimte. Onder 'welvaart' vallen de on derwerpen ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, economische zaken en verkeer en vervoer en onder 'wel zijn' onderwijs, openbare orde en vei ligheid, sociale voorzieningen en maat schappelijk werk en recreatie en sport. Het laatste thema 'welverdelen' bevat de visie van D66 op de gemeente en haar bestuur, de financiën en de regio nale samenwerking. In elk hoofdstuk wordt steeds duidelijk uiteengezet wat de algemene beleids lijn van D66 is en welke concrete maat regelen worden voorgesteld. D66 zet met dit programtfia het beleid van de afgelopen jaren voort. Dan weet u dat u ook nu weer met een gerust hart D66 kunt stemmen! Vanaf heden is het programma voor belangstellenden verkrijgbaar bij het D66-secretariaat, Boekenstein 93, Heiloo, tel. 5339776. HEILOO - Het bestuur en leden van de bewonerscommissie Heiloo-west heeft tijdens een gezellig samenzijn afscheid genomen van de heren C. de Boer en M. van Rooy, beiden bestuurs lid van de Woningstichting. Voorzitter Fred Jacobs van de bewo nerscommissie overhandigde een bloe metje en bedankte de heren voor hun inzet, vooral tijdens de fusie. Daarbij noemde hij de Woningstichting Heiloo 'een gouden ploeg'. De scheidende bestuurleden hadden nog wel een verzoek aan de bewoners commissie, namelijk de wens om goed te blijven zorgen voor ouderen en min derheden. HEILOO - Het herenteam 1 van Effect had op 24 januari een toernooi georga niseerd. Negentien teams, zowel heren als dames, uit Noord-Holland streden om de prijzen. Menig staaltje van aan val en verdediging bracht de handen van het publiek op elkaar. Eerste werden bij de heren in poule a Ardea Zuidwester en in poule b Effect 2. Bij de dames in poule a Ardea Panda en in poule b Mauritius. Na afloop werd in de kantine nog lang nagepraat. Mede dankzij de sponsors bestonden de eer ste prijzen uit leuke attenties. Voor het plakboek had de organisator ervoor gezorgd, dat iedere speler een foto van zijn team kreeg. De VVD-ploeg: Limmen is welkom Heiloo is een fijn dorp om in te wonen. Ruim en groen. Het is dan ook niet voor niets dat Alkmaar dacht aan bouwontwikkelingen in zuidelijke rich ting als oplossing voor hun ruimtenood na 2005. Er dreigde zelfs annexatie van Heiloo. Daartegen heeft de VVD zich met kracht verzet. Heiloo kan zelfstan dig blijven! De keuze om Alkmaar te helpen door het afstaan van een deel van de Boekelermeer voor bedrijventerrein (werkgelegenheid!) langs het N- Hkanaal vinden wij jammer maar ver standig. Heiloo heeft hier ook wat teruggekregen: Alkmaar zal geen aan spraak meer maken op ons grondge bied voor woningbouw, zeker niet op het gebied tussen Heiloo en Alkmaar. Woningbouw in dit gebied is voor de VVD absoluut onbespreekbaar. Heiloo zal zijn positie in de regio moe ten versterken. Bijvoorbeeld door in tensievere samenwerking, later wellicht uitmondend in een samenvoeging met een of meer kleine buurgemeenten. Maar ook als zelfstandig dorp kan Hei loo zich uitstekend redden: we beschik ken over prima voorzieningen, vol doende financiële middelen, een aardi ge burgemeester en een klein, klantge richt ambtenarenkorps. Het is aan u om op 4 maart daarbij een goed gemeentebestuur te kiezen: 19 mensen met een warm hart voor Heiloo. De VVD is er klaar voor! Met goede kandidaten die bereid zijn zich dubbel in te zetten voor ons dorp en zijn inwoners! Voor informatie: Juup Wuijster-Schuddeboom, tel. 5331914. ALKMAAR - Instituut De Wester start dit voorjaar een extra serie begin nerscursussen in Frans, Engels, Duits, Spaans, Italiaans, Portugees en Nieuw Grieks. Wie al wat kent van de taal kan ook instappen in een hogere cursus. Ook zijn er de ultrakorte vakantie-taal cursussen die in acht keer anderhalf uur ingaan op situatie die veel in de vakantie voorkomen. Behalve de taal, leer je ook veel over het land zelf. De zakelijke taaltrainingen zijn anders gericht, bijvoorbeeld telefoneren, zake lijke brieven schrijven of onderhande len in een bepaalde taal. Het zijn trai ningen die recht op het doel afgaan, zonder overbodige ballast. Waar De Wester ook heel trots op is, zijn de resultaten van de Engelse cursus First Certificat of The University of Cambridge. Voor dit nationaal en inter nationaal erkende examen is iedereen geslaagd. En dat met de allerbeste resultaten: op één na allemaal een A, het hoogst mogelijke resultaat en één B, het één na hoogste resultaat. Ook voor dit examen start weer een training in februari. Voor meer informatie kunt u bellen naar Instituut De Wester, 072- 5405543. EGMOND - De jaarlijkse algemene ledenvergadering van tennisclub Hogedijk is op maandag 2 februari in het Wapen van Egmond-Binnen. Op deze vergadering komen ook de French court-plannen aan de orde. Het club blad met daarin de agenda is begin januari verstuurd. HEILOO/PURMEREND - Zondag 18 januari is de wintercompetitie van start gegaan voor de leden van de Golf Countryclub Heiloo op de 9-holes rode baan van Burggolf Purmerend. On danks de slechte weersvooruitzichten, windkracht 7 en veel regen, meldden 17 deelnemers zich bij de wedstrijdleiding met een mooie golfbal voor de prijzen- pot. Goed gekleed en vol goede moed gingen de eersten om 14.00 uur van start. Op de open baan van de Purmer, waar overigens de zomergreens nog steeds prima bespeelbaar bleken, was goede kleding geen overbodige luxe. De omstandigheden waren bar en boos, toch waren er slechts twee uitvallers: één door een blessure en één doordat de kletsnatte kleding het begaf. Een aantal leden haalde verrassend goede scores, die een belofte inhouden voor het nieuwe seizoen. De uitslag bij de hoge handicappers: 1. Just auf dem Brinke, 17 pnt, 3 ballen; 2. Afra Bohle, 15 pnt, 2 ballen; 3. Weren de Vries, 14 pnt, 1 bal; 4. Dick Stevens, 10 pnt, 1 bal. Bij de lage handicappers: 1. Hans Bruin, 18 pnt, hcp 31, 4 ballen; 2. Louis Laan, 18 pnt, hcp 33, 3 ballen; 3. Erik van Beek, 14 pnt, 2 ballen. De volgende wedstrijd is op 8 februari om 14.30 uur, wederom op de Purmer. Voor info 072-5338295. HEILOO - Onlangs kwamen de winnaars van de stationscentrum- decemberactie in de zaak van Rozing bijeen om hun prijs in ontvangst te nemeneen cadeaubon ter waarde van 500,-. De winnaars zijn de dames Schram (l), Ruis (staand rechts) en Mulder (zittend). De prijzen werden uitgereikt door mevrouw Saase van boekhandel Avis (staand in het midden). Op de foto ontbreekt prijswinnaar dhr. Kloots. Alle prijswinnaars zijn afkomstig uit Heiloo. EGMOND - Van 2 februari t,ot 1 april is het werk van Patrick Bergsma te bezichtigen in het gemeentehuis van Egmond. De expositie is vrij toeganke lijk van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur (donderdag tot 18.00 uur) en op afspraak. Patrick Bergsma is geboren op 6 okto ber 1965 te Purmerend. Momenteel woont en werkt hij in Amsterdam. Na het behalen van het Middenstands diploma heeft hij de opleiding voor gra fische vormgeving gevolgd. Daarnaast heeft hij zich in de vrije kunst ontwik keld via privélessen en op autodidacti sche wijze. Bergsma heeft in 1991 geëxposeerd tij dens de kunstgreep in de RAI. Ver volgens was zijn werk te zien bij een galerie te Amsterdam. In 1996 studeer de hij af aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag. „Alledaagse dingen uit mijn directe omgeving zijn vaak de aanleiding voor mijn werk," aldus Patrick Bergsma. Deze dingen, die hij over het hoofd dreigt te zien, blijken bij nadere be schouwing heel droomachtige beelden op te leveren. Zijn werk komt vaak met behulp van de computer tot stand. Hiermee kan hij dingen wijzigen of toe voegen, zodat een origineel beeld ont staat. Van deze computerschetsen maakt hij zijn grafiek en zijn schilderij en. HEILOO - Bij Karwei is een verf mengmachine geïnstalleerd. In het na jaar van 1997 werd deze verfmengma chine succesvol geïntroduceerd bij de bouwmarkten elders in het land. Kar wei heeft nu de mogelijkheid om verf in elke gewenste kleur te laten mengen. De verfmengmachine kent namelijk meer dan 20.000 kleurnuances. Ook kan de kleur van bijvoorbeeld een stukje behang of gordijnstof gemeten worden met behulp van een spectrome ter en vervolgens worden nagemaakt. Zowel hoogglans, zijdeglans als ook dekkende buitenbeits, muurverf en structuurverf worden op kleur gemaakt terwijl de klant wacht. Tijdens de introductie van de machine ontvangen de klanten tien procent kor ting op gemengde verven. Deze aanbie ding geldt nog tot en met zaterdag 31 januari. Donderdag 29 januari Nivon tekenen Yoga Yoga voor ouderen Nivon stroverwerken Heilooër Operettever. Nivon kalligrafie Sjoelclub Heiloo Heilooër Bridge Club Vrijdag 30 januari Volksdansver.de Wisselpas NVVH damesbridge Yoga voor ouderen Volksdansver. de Wisselpas Vr. Academie Byzantijnen Beg.orkest v. NH Nivon praktijkavond HSS info-avond Indonesië Zaterdag 31 januari gesloten Zondag 1 februari NHK kindernevendienst Maandag 2 februari Astrologie Nivon doe-middag Rode Kruis Welfare PI.landsvrouwen zang Sans Atout bridge Nivon aquarel Falkland Toneel EHK klaverjassen drive Soc.Alleenstaanden Heiloo Dinsdag 3 februari Gym Turnver. Heiloo Aquarel/tekenen 09.30- 09.30- 09.30- 13.30- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 09.00- 09.30- 09.30- 14.00- 13.30- 20.00- 20.00- 20.00- 09.45- 13.30- 14.00- 14.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 11.30 10.30 11.45 15.30 23.00 22.00 22.00 23.00 10.30 11.30 11.45 15.30 15.30 22.00 22.00 22.00 10.00 11.30 15.30 16.00 15.30 23.00 22.00 23.00 22.00 22.00 Volksdansen 10.00-11.00 Alliance Frangaise 09.00-12.00 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 Nivon vouwgr. origami 20.00-22.00 Heilooër Bridge Club 20.00-23.00 HAF fotoclub 20.15-22.45 Woensdag 4 februari Cursus Mensendieck 09.00-10.00 Nivon chakra-tekenen 09.30-11.30 Alliance Frangaise 09.30-11.00 Cursus Mensendieck 10.00-11.00 Vr. Academie Overzicht 13.30:15.30 Mensendieck 19.00-22.00 Nivon origami 20.00-22.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 Mensendieck 20.00-21.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Vr. Academie Art Nouveau 19.30-21.30 Nivon kunstgeschiedenis 20.00-22.00 09.00-11.00 09.30-11.30 HEILOO - Het nieuwe DVW-zeevis- kampioenschap begint op 31 januari. Dan gaat de eerste wedstrijd gevist worden op de noordpier in Wijk aan Zee. Dit jaar worden er negen wedstrij den op zee gevist waarvan er drie op het wad, drié op de Noordzee en drie vanaf de kant. Indien u geen lid bent van DVW, maar toch een keer wilt meevissen, dan is dat geen probleem. U kunt zich opgeven en informatie inwinnen bij E. Wijckelsma, tel. 072-5337330, of R. Blok, tel. 072- 5336108. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. Mijn ochtendblad meldt mij dat Gede puteerde Staten van Noord-Holland accoord zijn met de samenvoeging van de gemeenten Bergen, Egmond en Schoorl. Dit gevoegd bij de fusieplan nen van Limmen, Akersloot en Castri- cum en de afwijzing door Limmen van Heiloo geven mij het akelige gevoel dat Heiloo alleen staat in de strijd tegen de Alkmaarse expansiedrift. De uitruil van de Boekelermeer tegen de schaam teloze eisen van Alkmaar geeft al te denken, evenals het feit dat onze bur gemeesterspost wordt waargenomen in plaats van bezet. Burgers van Heiloo, weest op uw hoe de. Samenvoeging van Heiloo met Alk maar betekent niet alleen drastische verhoging van gemeentelijke belastin gen ter dekking van Alkmaarse tekor ten, maar ook wijkverdichting, hoog bouw, meer gesubsidieerde bouw, min der (onderhoud van) openbaar groen, verschraling en grotere afstand van burger tot bestuur. Dit is niet waarvoor wij destijds voor Heiloo hebben geko zen. A.L. Wakkers Heiloo Weinig tot vermaeck In zijn terugblik op de voorbije periode gaf burgemeester Den Boon uiting aan zijn ongenoegen ten aanzien van de kri tiek die het college krijgt van de oppo sitiepartijen. 'Vooral ter leeringh en slechts weinig tot vermaeck', zo zegt Den Boon. De nuchtere beschouwer begrijpt niets van deze opmerking van Den Boon. Het college van B en W van Heiloo 'leert' namelijk helemaal niets en daar om 'vermaakt' de inwoner van Heiloo zich niet als het gaat om de daden van dit college en de slaafs volgende coali tiepartijen VVD, Heiloo 2000 en de PvdA. De raad komt weinig tot zelfstandige initiatieven en voert helaas haar con trolerende functie bijna niet uit. Als het college iets zou leren, dan zou het niet zoveel fouten maken, die na enig gemor (voor de vorm) door de coalitie steevast worden goedgekeurd. Wat moet de burger denken van de onderhandelingen van dit college met de gemeente Alkmaar over de over dracht van de Boekelermeer? Er is niet hard onderhandeld, er is niets uitge sleept. Je toont geen daadkracht als je niet zelf hebt getracht het gebied te ontwikkelen. Als je een vinger in de pap houdt, kun je tijdens de uitvoering besluiten een gedeelte 'groen' te laten. Ook is er niets keihard afgesproken ten aanzien van de opvang van de gevolgen van de toename van de verkeersdruk op de bestaande wegen. Wat te denken van het tekort op de begroting van de reorganisatie van de buitendienst aan het Rosendaal van een kleine twee miljoen? De VVD praat dit samen met Heiloo 2000 en de PvdA goed. En wie durft de brandweer van Heiloo een strobreed in de weg te leggen? De meerderheid van de raad van Heiloo in elk geval niet. Een tekort van bijna twee ton wordt moeiteloos aangezui verd. En meneer Den Boon: wie leert hier iets van? Het college en de verant woordelijke ambtenaar in elk geval niet. Öok in Heiloo ontstaat de verach telijke cultuur van verontschuldigen en verder gewoon je gang gaan. En de raad? Een krachtig nee zou op zijn plaats zijn. 'Ter lering', desnoods zon der 'vermaak'! B. Blank Heiloo (brief ingekort door de redactie) HEILOO - Uitslagen van de onderlin ge competitie van Damclub Heiloo: M. Houtenbos - F. Schouten 0-2, A. Val- kering - N. Ligthart 0-2, J. Kraakman - R. de Boer 0-2, M. Out - C. van Lies hout 1-1, J. kraakman - P. Heyne 0-2, M. Out - R. Koch 2-0, F. Schouten - C. van Lieshout 1-1, M. Houtenbos - N. Ligthart 0-2, A. Valkering - R. de Boer 1-1. Einduitslag damwedstrijd Bergen - Heiloo: 5-13. De wedstrijd Heiloo- Akersloot is vastgesteld op 12 februari. HEILOO - Het darten wordt steeds populairder in Heiloo, zo bleek afgelo pen zondag in het Oosthonk. Wijkvere- niging Plan Oost had een darttoernooi georganiseerd voor darters uit de om geving. Er werd als speeltype 301 gegooid en dit betekent, dat je met een dubbel moet ingooien. Speler Raymond uit Hoorn gooide met z'n eerste pijl dub bel buil en toen twee keer trippel twin tig, dat betekende de hoogst mogelijke inworp 170. Hans Sprenkeling had de partij ervoor de hoogste inworp al op 160 gezet (dubbel 20 en twee keer trip pel 20). Bij de dames (er deden er 15 mee op een totaal deelnemersveld van 52) verl oor Anja Veldt nipt in de finale van Dot Terrriijtelen. Anja had op weg naar de finale 101 ingegooid. Verder werd er 180 gegooid door Mare Samulski en John Vale. De darters heb ben in de finale ook uitgemaakt wie er in 1998 Oosthonk-koning 301 zou wor den. Nadat Marc met 4-2 had voorge staan (het was een best of 9 finale), wist John Vale toch nog de winst naar zich toe te trekken. Wie belangstelling heeft voor het darten, kan eens gaan kijken op een maandagavond in het Oost honk, Oostkanter 14 in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8