i i Woningmarkt in de gemeente Heiloo o> HEiLOO Bekendmaking De bosvillas in de Egelshoek worden aangeboden Nieuwe ophaalkalender verspreid PAGINA 4 UITKIJKPOST-11 FEBRUARI 'f'M Zaterdag 28 februari a.s. organiseert de gemeente Heiloo de Woningmarktdag. Op deze dag presenteert Nelis Projektmaatschappij b.v. de bouwplannen voor koopappartementen in de Egelshoek. De woningmarkt wordt gehouden in Golden Tulip Motel Heiloo, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo. Het betreft een informatieve bijeen komst. Het is dus niet mogelijk een huis te kopen op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijvingsformulieren verkrijgbaar. Vanaf 28 februari tot en met 13 maart 1998 is inschrijving voor de koopappartementen mogelijk. NB: In deze fase worden alleen bosvilla 's verkocht. De rijtjeshuizen en twee-onder-één- kap woningen worden in het najaar van 1998 aangeboden. Hoe zien de bosvilla 's eruit? Het concept van de bosvilla 's is uniek voor Nederland. Er wordt weliswaar steeds gesproken over appartementen, echter de bosvilla 's zijn op zo 'n manier vormgegeven, dat zij ook werkelijk de uitstraling hebben van een villa. Niet alleen worden woningen aan geboden op één verdieping, ook het traditio nele concept -wonen over twee verdiepingen zijn beschikbaar. Mede gezien de geringe hoogte van de bouwblokjes (ten hoogste drie verdiepingen) kan zeker niet worden gesproken van "flats". De gemeente is van mening dat er voor iedereen wat wils is. Aanmelding voor bezoek Woningmarktdag In verband met de te ven/vachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging. U kunt zich telefonisch voor de woningmarkt aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072-561 31 11. Bouwplannen De realisatie van de in totaal 85 nieuw te bou wen appartementen vindt plaats in de Egelshoek op het voormalig sportterrein aan de Belieslaan. In opdracht van Nelis Projektmaatschappij b.v. worden in de Egelshoek 20 bosvilla 's gebouwd. De bosvilla 's bestaan uit 85 appar tementen en zijn verdeeld in vier verschillen de typen. - vijf bosvilla 's type 1, elk bestaande uit drie woningen. Iedere bosvilla heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 547.978,-- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 2, elk bestaande uit vier woningen. Iedere bosvilla heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 248.856,-- en 370.755,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 3, elk bestaande uit vijf woningen. Iedere bosvilla is voorzien van een lift en heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 383.318,- en 495.718,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 4, elk bestaande uit vijf woningen. Iedere bosvilla is voorzien van vier gedeéltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 248.856,- tot 561.393,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998. Voor de inwoners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om bij de koop van een woning in aanmerking te komen voor een premie van 10.000,-. Toewijzingscriteria voor nieuwbouw koopwoningen voorjaar 1998 Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen worden toegewe zen. Burgemeester en wethouders hebben op basis van het volkshuisvestingsbeleid, aanvul lend onderzoek en ervaring van de vorige woningmarktdagen, de volgende criteria vast gesteld voor de toewijzing van de nieuwe genoemde koopwoningen. Toewijzingscriteria: 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor ingeschreven woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 45van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning in Heiloo vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toegewezen (m.i.v. 1 juli 1997 huur tot 1.085,- per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld degenen die een zelfstandige huurwoning vrijmaken in Heiloo met een huur hoger dan 1.085,- per maand. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. Voor bosvilla type 3, die is voorzien van een lift, in totaal 25 woningen, hebben 55-plussers en mindervaliden met een medische nood zaak voorrang. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vooraf aan te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. U ontvangt dan een uitnodiging. Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsproce dure en toewijzing is verkrijgbaar op de Woningmarktdag. Na de Woningmarktdag is nog twee weken informatie te verkrijgen over het project bij de gemeente Heiloo en de betreffende makelaars. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Heiloo Wereldwijd voor de periode van 9 tot en met 21 februari a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Regelgeving weekmarkt gewijzigd Burgemeester en wethouders maken bekend dat in verband met de uitbreiding van de week markt en de vervallen belangstelling voor een aantal artikelengroepen op de week markt in Heiloo de "nadere regelgeving" met betrekking tot de weekmarkt is gewijzigd. De wijziging heeft betrekking op het toevoe gen van nieuwe artikelengroepen, het aan passen van de omschrijving van enkele bestaande artikelengroepen i.v.m. het assorti ment dat thans door de betrokken handelaar wordt gevoerd, het vervallen van artikelen groepen en een herverdeling van het aantal marktkramen. De gewijzigde artikelengroep- en markt kraamverdeling luidt: Food 1. Groente fruit, drie kramen (bestaand); 2. Brood, twee kramen (bestaand); 3. Vis, twee kramen (bestaand); 4. Poelier, twee kramen (bestaand); 5. Zuivel, twee kramen (bestaand); 6. Noten zuidvruchten, twee kramen (bestaand); 7. Chocolaterie suikerwerken, twee kramen (gewijzigd, kraam); 8. Vleeswaren, twee kramen (gewijzigd, kraam); 9. Vietnamese loempia's, één kraam (bestaand); 10.Stroopwafels, één kraam (nieuw). Totaal aantal kramen "Food": negentien kra men Non-food 11. Bloemen, planten tuingoed, twee kramen (bestaand); 12. Bovenkleding I, twee kramen (bestaand); 13. Bovenkleding II, twee kramen (bestaand); 14. Huishoudelijke artikelen matten, drie kramen (gewijzigd, tekst); 15. Stoffen, drie kramen (bestaand); 16. Wenskaarten, twee kramen (gewijzigd, tekst); 17 Diervoeders -benodigdheden, twee kramen (bestaand); 18.Byouterieën, twee kramen (bestaand); 19. Kinderkleding (t/m maat 176), twee kramen (bestaand); 20. Fournituren, twee kramen (gewijzigd, kraam); 21.Beenmode, twee kramen (bestaand); 22.Schoenen, twee kramen (bestaand); 23. Drogisterij artikelen parfumeriën, twee kramen (gewijzigd, kraam en tekst); 24.Aardewerk artikelen, twee kramen (nieuw); 25.Antiek en Curiosa, twee kramen (nieuw); 26. Verlichting^ en lampen, twee kramen (nieuw). Totaal aantal kramen "Non-food": 34 kramen Standwerken 27.Standwerker, één kraam (gewijzigd, kraam). Totaal aantal kramen: 54 kramen Branches vastgesteld, maar wachten op vrijkomende marktplaats of handelaar A. Overige kramerij, 0 kramen (bestaand); B. Bedmode, 0 kramen (bestaand); C. Aardappelen, 0 kramen (bestaand); D. Lederwaren, 0 kramen (bestaand); E. Fietsonderdelen Gereedschappen, 0 kramen (nieuw). Vastgestelde branches die zijn vervallen A. Onderkleding nachtgoed, 0 kramen (bestaand); B. Woningtextiel, twee kramen (bestaand). De nader regelgeving treedt in werking met ingang van 1 maart 1998. De wijziging ligt met ingang van heden voor een ieder ter inza ge in het gemeentehuis bij de afdeling VROM, kamer 110. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges afschriften van de gewijzigde nadere regelge ving met betrekking tot de weekmarkt verkrij gen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek, tel. 072 - 53 56 734. Hoorzitting Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 16 februari a.s. de volgende hoorzitting voor de behandeling van het volgende bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschrift: 20.00 uur: Bezwaarschrift tegen weigering van een bouwvergunning voor het vergroten van de dakkapel op de woning Westerweg 197. Deze hoorzitting wordt gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzitting is in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegen woordigheid gehoord. Ambtshalve of op ver zoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere rede nen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaak lig gen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt. U kunt de heer Van der Jagt vinden op de afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis, tel. 072 - 535 66 48. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de openingstijden kunt u de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie inzien. Meer informatie Voor nadere informatie over het vorenstaan de of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de Secretaris van de Commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehou den op maandag 16 maart a.s. Verandering in het ophalen van afval Vorige week zijn de nieuwe ophaalkalenders huis aan huis verspreid in Heiloo. Ook de adressen met een Nee-Nee of een Nee-Ja sticker op de brievenbus hebben de kalender ontvangen. De ophaal kalender ziet er dit jaar anders uit dan voorgaande jaren. Reden hiervoor is dat de ophaalroutes zijn veranderd. Wat verandert er De verandering van de ophaalroutes kan tot gevolg hebben dat uw huishoudelijk afval voortaan op een andere dag wordt opgehaald dan u gewend was. De overzichtskaart van de ophaalkalender geeft slechts een grove indeling van de nieu we ophaalroutes. Daarom bevat de ophaalka lender dit keer ook een overzicht met daarin opgenomen op welke dagen, in welke straten of welk gedeelte van straten de rolemmers worden geleegd. Wanneer treedt de verandering in werking? De nieuwe ophaalroutes zijn op 2 februari 1998 van start gegaan. In de praktijk blijkt dat veranderingen van grote omvang vaak gepaard gaan met start problemen. Om deze startproblemen te kun nen opvangen vragen wij u de rolemmers op de ophaaldag tussen 06.00 en 07.45 uur bui ten te zetten. En als u géén ophaalkalender heeft ont vangen? Heeft u geen ophaalkalender in uw brieven bus gekregen, dan künt u tijdens de reguliere openingstijden een exemplaar ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte aan het Rosendaal 2 of bij de receptie van het gemeentehuis. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen. De Achtkant 3 (rectificatie), C.G.A. Groot - vergroten woning; Kennemerstraatweg 83, R.H.C. Winter - vergroten kantoor; De Waard 97, A.G.M. Mooij - vergroten woning; Maas Geesteranusweg 13, P. Worp - vergroten woning; Vredenoord 165, R. v.d. Sande/M. Apeldoorn - plaatsen dakkapellen en vergroten woning; Het Zandstuk 108, J. Hofland - vergroten woning; Het Zandstuk 110, E.G.J. v.d. Brink - vergroten woning; Spillaan 12, G. Brinkhorst - plaatsen dakkapel; Oosterzijweg 22, P.N.C. Dekker - veranderen achtergevel woning; Bosrank 31, G.J. Roelofsen - maken dakterras; Heerenweg 178, L.G.M. v.d. Sande - vergroten woning en vernieuwen garage; Oosterzijweg 30, J.T. van Diepen - vergroten woning en plaatsen dakkapel; De Krommert 25, R.J. den Butter - vergroten woning; Boekenstein 107, J.P. Ruiter - plaatsen dakkapel; De Kleine Kanne 18, W. Sterkenburg - vergroten woning en plaatsen dakkapel; E.J. Potgieterweg, G.P. Borst - het vergroten van een nog te realiseren woning; Obriglaan 29, Fam Vergeer - bouwen garage; Baetenburg 57, P.L.M. Pepping - vergroten woning. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Kennemerstraatweg 138, R. Beentjes - vergroten woning; Kapellaan 29, A.H.J. Ruiter - plaatsen berging; Het Zandstuk 21, R.P. Swinkels - vergroten woning; Van Doornstraat 15, A.C. Bloemberg - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indiene van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 535664I. Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4