Fototips voor carnaval HCPti i i ONTWERP-BESLUIT WET MILIEUBEHEER Bouwfonds biedt gemeen te kunstwerk aan voor de wijk Ypestein Subsidie Kunstprojecten DEMOCRATEN PAGINA 6 UITKIJKPOST - 11 FEBRUARI Vervolg informatierubriek Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekenddat zij voornemens zijn om op de hieronder vermelde aanvraag om een ver gunning ingevolge artikel 8.1. van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu: - T.H.A. DekkerBosrank 50, 1852 XV te Heiloo, voor het oprichten van een timmerwerkplaats gelegen op het perceel Oosterzijweg 37, 1851 PC te Heiloo. Ter inzage De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo ter inzage bij de afdeling VROM, Milieu, kamer 110. De stukken liggen ter inzage van donder dag 12 februari 1998 tot en met donderdag 12 maart 1998. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afdeling Milieu) kosteloos een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Ook liggen de stukken ter inzage op de vrij dagavonden van vrijdag 13 februari 1998 tot en met vrijdag 6 maart 1998 op het Politiebureau, Kennemerstraatweg 356 te Heiloo. Openingstijden zijn van 18.00 tot 21.00 uur. Na 12 maart 1998 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Indienen van bedenkingen Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen worden ingebracht bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Als hierom telefonisch en/of schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting tot gedachtewisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kun nen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisse len met het bevoegd gezag, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Projectontwikkelaar het Bouwfonds Woningbouw B. V. uit Haarlem biedt het gemeentebestuur een kunstwerk aan voor de wijk Ypestein. Ter gelegenheid van het ople veren van de eerste woningen van het type 'De Rand' in de wijk Ypestein mag het gemeentebestuur een kunstwerk aanschaffen ter waarde van 25.000,-- bij een Haarlemse kunstenaar. Het gemeentebestuur waardeert dit gebaar zeer. Het kiezen van een geschikte plek in de wijk voor het aan te schaffen kunstwerk, vindt plaats in nauw overleg met de kunstcommis sie. Voorwaarde is wel dat een plek wordt gekozen waar het kunstwerk goed zichtbaar is voor iedereen in de nabijheid van de Bouwfondswoningen. Donderdag 29 januari jl. reikte wethouder J. Wuijster-Schuddeboom de sleutel uit aan de bewoners van de eerst opgeleverde woning van het project 'De Rand' aan de Ypesteinerlaan, onderdeel van het nieuw- bouwplan Ypestein. Ook is die dag de over eenkomst 'Politiekeurmerk Veilig Wonen', een keurmerk voor een veilige woonomgeving, in aanwezigheid van de politie ondertekend. Het bouwplan omvat twee fasen van respec tievelijk 70 en 42 woningen. De opgeleverde woning maakt deel uit van de eerste fase en is van het type 'De Rand'. Behalve 'De Rand' worden ook de woningtypen 'Het Rond' en 'Brink' gebouwd in deze eerste fase. In de tweede fase komen de woningen van het type 'Waterkant' en 'Brink' aan de beurt. Deze huizen vormen de afronding van de wijk Ypestein, waar in de toekomst alleen nog 40 vrije kavels in het Oosterbos zullen wor den verkocht. Met ingang van 1998 stellen de gemeente Alkmaar en de Provincie Noord-Holland mid delen beschikbaar voor de subsidiëring van Professionele Kunstprojecten in de regio Noord-Kennemerland (Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland: SNK). Dit is een uitbreiding van het Projectenbudget Professionele Kunsten dat sinds 1996 in de gemeente Alkmaar bestaat. Een onafhankelijke commis sie adviseert over de artistieke kwaliteiten van ingediende aanvragen. Burgemeester en wet houders van Alkmaar besluiten of subsidie kan worden toegekend. Welke projecten komen voor subsidie in aanmerking? De kunstprojecten dienen gericht te zijn op de inwoners van Noord-Kennemerland. (De SNK-gemeenten: Akersloot, Alkmaar, Bergen, Egmond, Graft-De Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Limmen, Schermer en Schoor!.) Uit het Projectenbudget Professionele Kunsten (PPK) worden projec ten gesubsidieerd op het totale terrein van de Kunsten met als uitzondering de Beeldende Kunst. Hiervoor geldt een aparte regeling; SNK-gemeenten met uitzondering van Alkmaar kunnen zich rechtstreeks tot de pro vincie wenden. Beeldende Kunst-projecten gericht op de inwoners van Alkmaar komen derhalve wel in aanmerking voor bijdragen uit het projectenfonds. Een aanvraag wordt alleen aan de advies commissie voorgelegd, als deze aan de for mele voorwaarden voldoet, zoals bijvoorbeeld de voorwaarde dat subsidie slechts wordt verleend aan organisaties indien zij rechtsper soonlijkheid bezitten. In de folder Subsidie Kunstprojecten treft u alle informatie aan over formele voorwaarden, inhoudelijke voorwaar den en hoe u subsidie moet aanvragen en wanneer. De folder is verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis. HSV-jeugd naar Swietochlowice Strijkers gezocht Heilooër Bridge club Sans Atout YYD voorzorg Ook in Heiloo bestaat armoede CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL Het CDA voor goede, betaalbare kinderopvang Zwemdiploma's Wonen in Heiloo Lood om oud ijzer? Samen Veilig In samenspraak met de jongeren zelf REGIO - Carnaval wordt door honderdduizenden gevierd én door honderdduizenden gefotografeerd. Of u nu voor of achter de camera carnaval viert, we wensen u veel plezier met deze fototips die geschikt zijn voor alle typen camera's. Alaaf. Carnaval is een feest van kleur en die kleur komt het best op uw foto's over als u ISO400 film in uw camera doet. Heeft u een toestel met een zoomlens, dan is zelfs een ISO800 film aan te bevelen. Flitsen zorgt ook voor krachti ge kleuren op uw foto, maar heeft alleen zin als uw foto-onderwerp zich binnen het flitsbereik (tussen de drie en zes meter afstand) van uw camera bevindt. Groot en klein Op een camera met vaste lens neigt het bereik meestal naar groothoek (tot 35 mm). De grote beeldhoek van deze lens laat uw camera meer 'zien'. Handig als u een praalwagen wilt fotograferen. Bijkomend voordeel van dit type lens is dat alles, van voorgrond tot achter grond, haarscherp wordt geregistreerd. Heeft u een zoomlens, dan zorgt de widestand voor een groothoekbereik. Wilt u carnavalskoppies op afstand groot in beeld brengen, dan bewijst een telelens of de telestand op een zoom lens goede diensten. Deze lens werkt net als een verrekijker en is perfect geschikt om close-ups van gezichten te maken, omdat telelenzen niet of nau welijks vertekenen. Bezoekt u na afloop van de carnavals foto-activiteiten een sfeervol etablisse ment voor een afzakkertje, dan kunnen zich condensdruppels op camera en lens vormen. Voor de camera kan het HEILOO - Naast een druk competitie programma en een volle toernooi- agenda hebben de junioren van HSV toch nog ruimte gevonden om in de voorjaarsvakantie een trainingsstage te beleggen in Polen. In samenwerking met het Stedenband comité Heiloo-Swietochlowice zullen de junioren BI, B2 en A3 van HSV eind april een sportief bezoek brengen aan de sportvereniging SLASK. Deze achtdaagse trip wordt gemaakt in navolging op het bezoek van enige jaren geleden aan de Poolse sportvrien den en hun bezoek aan Heiloo. Er wordt in Polen deelgenomen aan een tweedaags voetbaltoernooi. Daarnaast wordt een bezoek gebracht aan het voormalig concentratiekamp Auschwitz, alsmede aan de stad Krakau en de wereldberoemde zoutmijnen. Op de terugreis wordt een bezoek gebracht aan Berlijn. Deze culturele sportieve réis wordt mede mogelijk gemaakt door de Stichting Vrienden van HSV. ALKMAAR - Het Alkmaars Ouderen Symphonie Orkest heeft nog plaats voor strijkers. Er wordt elke maandag middag gerepeteerd van 13.30 tot 15.45 uur in het Olympiagebouw aan de Olympiaweg in Alkmaar. Het programma vermeldt klassieke werken, operettestukken en speciale bewerkingen in de sfeer van een salon orkest. Voor nadere informatie Chr. Leegwater, Wijzend 33, 1862 HG Ber gen, 072-5813340. HEILOO - De uitslagen van vorige week dinsdag. A-lijn: Groeneveld- Jacobs 55.70, Moscou-Weehuizen 54.60. B-lijn: Kraakman-Pin 65.40, fam. Klop 64.20. Donderdag werd als volgt gespeeld: A- lijn: Haan-Van Loon 57.10, Kromhout- Van Linden 55.80. B-lijn: fam. Hutten 59.40, Dijkstra-Leek 57.30. C-lijn: Faber-Oud 63.50, Leek-Theune 59,40. D-lijn: Muller-Mutsaerts 62.50, fam. De Graaff 56.80. geen kwaad, maar vocht op uw lens kan foto's 'vertroebelen'. Die gaan vanzelf weg als de camera de nieuwe, hogere temperatuur heeft overgenomen. Bent u minder geduldig, dan kunt u de voch tige aanslag verwijderen. Doe dat uit sluitend met de speciale lensdoekjes, verkrijgbaar bij de fotozaak, die zijn absoluut veilig voor uw waardevolle cameralens. Camera vergeten? Bent u de fotocamera vergeten of neemt u deze liever niet mee in de drukte? Voor de prijs van iets meer dan een filmrolletje biedt de fotozaak een camera voor eenmalig gebruik die al gevuld is met kleinbeeld- of APS-film. U levert de camera met volgeschoten film in, krijgt uw fotoafdrukken en de film, waarna de camera wordt gerecy cled. Single-use-camera's zijn in diverse uitvoeringen leverbaar, zelfs met inge bouwde flitser. U kunt bovendien van de nood een deugd maken door de car navalsoptocht met een panorama-sing- le-use-camera te fotograferen. Reken maar dat uw extra brede foto's bewon dering oogsten! HEILOO - De uitslagen van afgelopen maandag: A-lijn: 1. mw. Glorie-Mantel 59,2,2. Nuijens-v. Zomeren 56,7. B-lijn: 1. fam. Schreiber 62,1, 2. v. Toornburg- de Vries 59,2. C-lijn: 1. Kuiper-Zijp 57,1, 2. Ds. Hommes-Schouten 56,3. D-lijn: 1. mw. Bolhuis-d'Arnaud 58,3, 2. Corlien en Hermiel Boersen 56,7. E-lijn: fam. Mooij 60,4, 2. ds. Oosterling-Slemmer 60. F-lijn: 1. Hansen-de Jong 67,9, 2. Krul-de Buijzer 65.8. De VVD hecht grote waarde aan de zelfstandigheid en zelfredzaamheid van de inwoners. Maar de VVD voelt zich vooral verantwoordelijk voor hen die zich niet (meer) zelf kunnen redden. 1.Voor gezinnen die met een minimum inkomen moeten rondkomen is een ruimhartig minimabeleid noodzakelijk om te voorkomen dat zij in een sociaal maatschappelijk isolement geraken. 2. Voor hen die zich door lichamelijke of geestelijke belemmeringen niet (meer) zelf kunnen redden moeten goed toegankelijke woon- en zorgvoor zieningen aanwezig zijn. Via het Woonzorgloket moet iedereen snel geholpen worden, liefst door een vaste contactpersoon. Ook eenzaamheids- problematiek dient niet onderschat te worden. 3. Werkzoekenden die niet op eigen kracht een baan kunnen vinden, moe ten door de gemeente geholpen wor den bij het vinden van passend werk. 4. De mogelijkheden die de Wet Voorzieningen Gehandicapten biedt, dienen goed te worden benut zodat gehandicapten zelfstandig kunnen functioneren en actief kunnen deelne men aan de maatschappij. Openbare gebouwen, recreatie- sport- en groen voorzieningen dienen ook voor oude ren en gehandicapten toegankelijk te zijn. 5. De VVD vindt dat de gemeente ver schillende vormen van begeleid wonen voor gehandicapten, geïntegreerd in de wijk, dient te stimuleren. 6. De VVD vindt het een kerntaak van de gemeente om hulp te bieden aan de inwoners die het zelf niet redden. Bisschop Dom Helder Camara zei eens: 'Als ik voedsel geef aan de armen noemen ze me een heilige. Als ik vraag waarom de armen geen voedsel hebben noemen ze me een communist'. Communisten stellen altijd de vraag waarom er armoede is. Aanhangers van het kapitalisme ontwijken deze vraag, want anders moeten ze erkennen dat de aard van het kapitalisme armoede, uitbuiting en werkloosheid veroorzaakt en bevordert. Dagelijks sterven 40.000 kinderen door de honger in kapitalisti sche landen. Dit wordt bewust in stand gehouden! Ook in ons land zitten 500.000 mensen onder de armoedegrens. Ook in Heiloo bestaat armoede. 327 Inwoners moeten bij de sociale dienst aankloppen. 1200 Inwoners krijgen een AAW/WAO uit kering. En dat in de rijke gemeente Heiloo! Tientallen inwoners kunnen geen krant en telefoon meer betalen. Over mensenrechten gesproken. De St. Kinderspeelzalen met 4 peuter speelzalen zit te springen om geld voor een betere accommodatie, maar de gemeente komt niet over de brug. Theater De Beun kan geen professio nele artiesten meer laten optreden. Geen geld en gemeentebestuur blijft doof. Hun advies: 'Ga maar naar de Vest'. Citaat van de rijke VVD in deze krant (28-l-'98): 'Heiloo beschikt over vpldoende financiële middelen'. Nou, gebruik dat geld dan voor mensen en stichtingen in nood. Inl. NCPN 072- 5334588. CDA Hoe vindt u de kinderopvang geregeld in Heiloo? Is het voor ouders mogelijk om beiden een (deeltijd)baan te heb ben en toch hun kinderen met voldoen de 2;org te omringen? En hoe is dat voor alleenstaande ouders? Goede kinderopvang zou die ouders kunnen helpen. Maar de problemen zijn legio. De tijdstippen van je baan en van de opvang moeten bij elkaar pas sen. En dan is het nog maar de vraag of je aan de beurt bent voor een plaats. En kun je het dan betalen? En hoe gaat het na schooltijd, is er dan een opvang? Een groot aantal vragen voor ouders die zich verantwoordelijk voelen voor de opvoeding van hun kinderen. En dat is nog erger voor de alleenstaande ouder, die naast al die problemen vaak ook nog de financiële zorgen voelt drukken. Het CDA is van mening dat de gemeente voldoende, goede kinderop vang dient te stimuleren en degene die hebniet kan betalen, financieel moet steunen. De gemeente hoort zich dit probleem aan te trekken. Het CDA zal zich er sterk voor maken. Stem daarom nummer 1 van lijst 3: George Borst. Want: Samen leven doe je niet alleen. Ink: George Borst, tel. 5112487 of www.cda.nl met hyperlink naar Heiloo. HEILOO - Vorige week dinsdag werd in Bergen door leerlingen van Zwembad Loos afgezwommen voor het basiszwemdiploma. De dag erna zwommen de kleuters af in eigen bad voor het kleuterbrevet. Voor het basiszwemdiploma slaagden David Bastiaansen, Martijn Schmitz, Anita van Eerd, Michael Kerssens, Stefanie Slootman, Eveline van Nass, Lorraine Vleeming, Thij Janssen, Paul Kroon, Daisy Bruin, Erwin Koreman, Rick Stammes, Robin van Halem, Car- lijn Frugte, Jette Frugte, Marit Mole naar, Johan Haringhuizen, Jitske Pie- penbrink en Jessica Henneman. Het kleuterbrevet werd behaald door Franne Kooien, Floris Boogaard, Fem ke Kruidenberg, Evika van Wieringen, Malou van Wieringen, Ron Tervoort, Suzan Terol, Sabine Metzelaar, Kevin van de Gulik, Rendy van de Gulik, Shannon Vlaar, Kelly Klumper, Kevin Koster, Safiera Kho en Floris Kok. Vaandeldragers van Heiloo 2000, Hoope, John Daas en Geert Bos. Fijn wonen in het groen. Een mooi thema, maar velen zoeken een passen der woning of wachten al jaren op een woning. Heiloo 2000 vindt dat de ge meente zich moet inspannen om de jeugd van Heiloo de kans te geven in hun eigen dorp een betaalbare huur- of koopwoning te betrekken. Specifieke woningen voor jongeren bieden hun de mogelijkheid zelfstandig te wonen. In het bouwprogramma zullen vooral Steeds meer mensen raken vervreemd van de politiek. Het doet ze niets meer. Want, zeggen ze, of je nu door de hond of de kat gebeten wordt, het maakt toch allemaal niets uit. Verwonderlijk is dat niet, omdat de politiek, vaak een eigen weg gaat. Zonder naar mensen te luisteren. Verontrustend is het wel, omdat die politieke handelwijze daar door wordt versterkt. Natuurlijk ver schillen politieke partijen niet in alles van elkaar. Er zijn veel gemeenschap pelijke doelstellingen. Daarin kunnen de partijen elkaar dan ook wel vinden. Maar in essentiële gedachten verschil len ze. Daarom kun je niet spreken van 'lood om oud ijzer'. Zeker niet voor wat betreft de opstelling van GroenLinks. GroenLinks richt zich vooral op het bereiken van een rechtvaardiger samenleving: opkomen voor de zwak keren in de samenleving. Een instelling die doorwerkt in de praktijk van alle dag. Natuurlijk bij het sociaal beleid (verbetering van het kwijtscheldingsbe- leid, betere uitvoering van de WVG). Maar ook in de woningbouw (zowel huur- als koopwoningen voor minder draagkrachtigen), het verkeer (ruimte en veiligheid voor het langzame ver keer) en ruime zorg voor jeugd en ouderen. U kunt het allemaal lezen in ons pro gramma (een telefoontje is voldoende: 5332207) en ons steunen door straks op lijst 6 te stemmen. v.l.n.r. Hans Klaasse, Annabelle ten voor ouderen royale appartementen opgenomen dienen te worden. Op de open plekken zou veel voor hen gebouwd kunnen worden. Heiloo 2000 wil met de woningbouw vereniging nagaan hoe deze vereniging aankijkt tegen de mogelijkheid bouw locaties geheel te ontwikkelen. Dit onder de voorwaarde dat de woning bouwvereniging de zo te verwerven extra middelen inzet om voor de bouw van sociale huurwoningen de woonlas ten te verlagen. De bouw van veel extra goedkope koopwoningen van even boven de f 200.000,- (Egelshoek) voor starters en doorstromers zorgt ook voor het vrijkomen van huurwoningen. Was vroeger de woonomgeving veilig, thans blijkt dat velen zich onveilig voe len. Omdat de roep om meer politie (Den Haag) niet helpt, is de gemeente genoodzaakt een scala van maatrege len te nemen om te zorgen dat fijn wonen ook veilig wonen is. Voor Heiloo 2000 mag jaarlijks een fors bedrag besteed worden aan een essentieel goed, te weten veiligheid van de inwo ners. DiH Met haar verkiezingsprogramma 'Be wogen in beweging met "onze Lokale agenda' geeft D66 invulling aan de mis sie van Heiloo: Fijn, maar óók veilig wonen in het groen. Eén van de kernthema's is 'veiligheid'. Helaas neemt ook in Heiloo het vanda lisme toe. Vernielingen bij NS:station en winkelcentra zijn voorbeelden. Daarbij komt het toenemend aantal woninginbraken. D66 wil dat binnen de regiopolitie spe cifieke projectleiders worden aange steld om deze taken aan te pakken. Hierbij staan preventie en opsporing centraal. Deze projectleiders dienen in eerste instantie geheel te worden vrij gesteld en zijn verantwoordelijk voor preventie van woninginbraak, veilig heid op straat en bestrijding van vanda lisme. Het is noodzakelijk dat de burgers van Heiloo 's avonds en in het weekend bij het politiebureau direct hulp kunnen inroepen. Ook moet men altijd kunnen rekenen op korte aanrijtijden van poli tie, ambulance en brandweer. Een ander aandachtspunt van D66 is de verkeersveiligheid. D66 is voorstander van invoering van een maximale snel heid van 30 km per uur in alle woonge bieden. Kortom, het mooie Heiloo: veilig wonen in het groen, nu en in de toe komst! Waneer u het hiermee eens bent, stem 4 maart op D66: lijst 5. Het verkiezingsprogramma van D66 kunt u bestellen bij het D66-secretariaat, Boekenstein 93, Heiloo, tel. 072- 5339776. V.l.n.r. Rob Zijlstra, Hans van Halem, Fons Hopman en Ko Hemminga, kandidaten D66. lijk moet zijn voor iedereen. Dat kan door financiële belemmeringen voor ouders met een laag inkomen weg te nemen. Buitenschoolse opvang van kinderen tussen de 4 en 12 jaar heeft onze Volle steun. De overlast van bepaalde jeugdgroepe- ringen kan niet worden getolereerd. Gespierde taal helpt niet, de PvdA ziet meer heil in het aanstellen van jeugd werkers, die contact moeten leggen met deze jongeren en dat vasthouden. Wij zoeken het in samenspraak met de jon geren zelf en in gesprekken met ouders, leerkrachten en hulpverleners. Want ieder mens telt, dus ook iedere jongere. Verder pleit de PvdA voor 'ogen op straat', door politiesurveillanten en politie, met name 's avonds. Handel in drugs zal in Heiloo moeten worden aangepakt. Voor de jongere jeugd van Heiloo moe ten er meer mogelijkheden komen op het gebied van spel en ontspanning. De PvdA vindt goed onderwijs erg belangrijk. Dat is de omgeving waar jongeren kunnen leren om gewapend te zijn tegen de eisen van de toekomst. Ook kunnen leren zij daar gemeen schapszin te ontwikkelen. Dit leerproces begint al vroeg. Daarom hechten we grote waarde aan consulta tiebureaus, peuterspeelzalen en de ondersteuning die deze instellingen aan ouders kunnen bieden. De PvdA vindt dat kinderopvang in Heiloo toeganke- Het doel van de PvdA is een speels en leefbaar Heiloo voor de jeugd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6